Plaatselijke Berichten. H.deBont-v,Huiten Reumatiek PAS OP I RECHTSZAKEN. l Heerenkleeding naar maat der gemeente Waalwijk e.a. Er is een\S> in de maand 'de van DRUNEN. RAAMSDONK. DUSSEN. bloedtransfusiedienst. In ons vorig bericht betreffende bo- vengenoemden dienst werden de inge zetenen van Waalwijk opgewekt, zich als „donor", d.i. bloedgever voor oor logstijd beschikbaar te stellen. In totaal zullen in ons land 100.000 „donors" noodig zijn, hetwelk betee- kent, dat Waalwijk er 200 zal moeten leveren. Voor de organisatie van den bloed transfusiedienst is ons land verdeeld in 56 rayons; elke bloedtransfusiedienst strekt zich uit over een rayon. Onze gemeente behoort tot het rayon Den Bosch. Ieder rayon heeft een z.g. „me disch centrum", met een medisch lei der. Voor den Bosch is dit Dr. Lamers, terwijl het Groot Ziekenhuis aldaar medisch centrum is. Donors voor vredestijd worden in het rayon Den Bosch thans niet ge vraagd, aangezien de deelneming ten deze reeds zeer voldoende is. Zooals reeds werd bericht, moet iedere „donor" voor oorlogstijd zich aan een z.g. „kleine keuring" onder werpen, welke voornamelijk neerkomt op het onderzoek van het bloed. Hier bij wordt nagegaan, tot welke bloed groep de betreffende „donor behoort. Er zijn 4 bloedgroepen en 't is van be- lang, dit voor eiken „donor vast te stellen, omdat een transfusie steeds verricht moet worden met het bloed van dezelfde bloedgroep als waartoe de patiënt behoort. Iedere „donor" ontvangt t.z.t. een oproeping voor de keuring; bij eventu- eele afkeuring wordt hiervan mededee- ling gedaan aan den huisarts van den „donor"; bij goedkeuring ontvangt hij (zij) een z.g. „groepkaart", waarop be halve naam en adres enz. van de be trokkene vermeld staat: de hoeveelheid af te nemen bloed bij een transfusie alsmede de bloedgroep. Nogmaals noodigen wij alle gezonde vrouwen en niet-dienstplichtige man nen in onze gemeente uit, zich op het Raadhuis of bij onzen secretaris, Sta tionsstraat 86, als „donor" op te geven. Tot op heden hebben zich nog slechts een 10-tal personen aangemeld en wij moeten er minstens 200 hebben! Het Nederlandsche Roode Kruis or ganiseert thans de bloedtransfusie dienst over ons geheele land; laat Waalwijk niet achterblijven in dit werk van barmhartigheid. Meldt U dus nog heden aan! De Werfcommissie van den Bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis Militair Tehuis, Naar wij vernemen heeft zich, op initiatief van Dr. Kortbeek een comilé gevormd, om te komen tot stichting van een algemeen militair tehuis in deze gemeente. Het comité, dat bestaat uit per sonen van verschillende richting heeft de bedoeling dit Tehuis te vestigen in het K. .1. C.-huis in de Stationsstraat, met welks bestuur ten deze reeds overeenstemming is be reikt. Het ligt in 't plan een Dames comité te vormen, dat dit Tehuis zal exploiteeren. Nadere bijzonderheden volgen spoedig. Etalage-wedstrijd. De 31e prijs (een bloempot) ten name van v. d. Hammen.v. d. Wiel, Vooreinde 35, is nog niet af gehaald. Het is mogelijk dat de naam niet juist is, daar deze zeer onduidelijk was. Het huisnummer wijze toch den gelukkige aan. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Kanarie-Tentoonstelling. Aanstaanden Zaterdagen Zondag wordt door de Eerste Waal wijksche Kanarievereeniging een Zangwed strijd met tentoonstelling gehouden in het café van den Heer A. v. d. Pluijm. Aan deze tentoonstelling is nog een zeldzaam jubileum verbon den daar de voorzitter der vereeni ging, de heer A. Pijnenburg,25 jaar voorzitter is. Het mag wel een zeldzaamheid genoemd worden dat iemand 25 jaar voorzitter van een sportvereeni- ging is. A.s Zondag zal de tentoonstelling om 12 uur door den jubileerenden voorzitter worden geopend en zal namens de vereeniging den jubilaris een huldeblijk worden aangeboden voor het vele goede wat hij in al die jaren voor de vereeniging heeft gedaan. Lederfabrikanten vergaderen. De Federatie van Vereenigingen van Nederlandsche Lederfabrikan ten zal op haar op Maandag 11 December a.s. te Tilburg te houden algemeene ledenvergadering bespre kingen voeren over den toestand in de lederindustrie en over de ver lenging van het bindend besluit der leverings- en betalingscondities. Op gelijken datum zal de R.K. Vereeniging van Nederl. Lederfa brikanten in vergadering bijeen komen om te spreken over de collectieve arbeidsovereenkomst. Werkkamp Centrale Werkloozenzorg. De centrale voor Werdloozenzorg stelt haar kampen voor jeugdige werkloozen van 16 tot 25 jaar weer open voor nieuwe deelname in Januari iiMO. Doordat eenige kampen van de „Centrale" ter beschikking van de militairen moest worden gesteld is hel werkkamp te llockanje voor het Zuiden en Westeu opengesteld voor deelname van jeugdige werkloozen. Met tiet Departement van bociale Zaken werd overeengekomen dat de deelnemers eens per vier weken pei trein of andere gelegenheid naar huis kunnen gaau. De vroegere lietskosten vervallen hiermede, daar het Departement en de Centrale de trein resp. buskosten voor het vervoer ëens per 4 weken betalen. Zij die wenschen deel te nemen, kunnen zich melden bij den heei J A. Mandemakers.Groolestraat 95b Waalwijk, waar men ook verdere inlichtingen kan bekomen. GEZELLIGE ONTSPANNINGS AVOND IN HET BONDSGEBOUW Onze Soldaten hebben Donderdag weer eens een ware feestavond gehad, die was aangeboden door de plaatselij ke luchtwachtafdeeling. Dat het ge presteerde goed in den smaak viel bleek wel duidelijk uit het donderende applaus dat keer op keer door de stampvolle zaal klonk als een bewijs van waardeering voor de medewei- kers. Bij het entree werden de genooüig- den begroet door de vroolijke klanken van de vroolijke band „The Music Friends en na de korte opening door den commandant van de luchtwacht den heer M. v. d. Heijden, werd met volle kracht het Wilhelmus gezongen. Daarna kwam het duo Henton op de planken met een tweetal nieuwe vroo lijke liedjes, die goed werden gezongen en gedeclameerd. En zoo werd, met medewerking van mej. Gragtmans (piano), den heer M. Ogier (viool) en de tooneelver. O.O.G. een schitterende non-stop-revue gepre senteerd van vroolijken inhoud en vol van afwisseling, die de mannen met de kistjes, als alle herrie weer eens aan den kant is, nog vol vreugde zal doen terugdenken aan Neerlands centrum van de Schoen- en Lederindustrie. Het was een in elk opzicht zeer ge slaagde avond, waarvoor van alle zij den groote belangstelling bestond. De Luchtwachters hebben zeker veel voldoening er van gehad. Rheumatische pijnen kwellen Uw li chaam - ze dooden Uw weridust ze vergallen Uw leven en dat van Uw huisgenooten. Ze maken U heumeurig en oud vóór Uw tijd en als ge niet tij dig Uw maatregelen neemt wordt ge voorgoed gekluisterd aan Uw stoel of bed Waarom dan dat alles? Waarom met de kwaal in haar oorzaak bestreden: Dat kan toch! In negen van de tien gevallen zijn Rheumatische pijnen een gevolg van onzuiver bloed. Doe eens een bloedzui verende kuur! Neem Kruschen Salts. De aansporende werking van Ktu- schen's zes minerale zouten op lever, nieren en ingewanden, hergeeft deze organen weer hun jeugdige kracht. Ze doen dan hun werk weer net als vroe ger en filtreeren al t overtollig en scna- delijk zuur uit Uw bloed. Al dat pijn-, verwekkend overtollig urinezuur, dat zich vroeger vastzette in Uw weefsels en gewrichten, en dat de oorzaak was van Uw pijnen, wordt nu afgevoerd langs zuiver natuurlijken weg. Met den dag groeit Uw levenslust en bij een trouw en regelmatig gebruik eiken morgen na het opstaan voelt ge U allengs een herboren mensch De Heer W. H. v. d. Z. te Rotter dam schrijft: „Met deze wil ik U mijn oprechten dank betuigen voor de heilzame wer king van Kruschen Salts. Gedurende een tiental jaren had ik vreeselijKC Rheumatische pijn in mijn rechterknie totdat een mijner kennissen mij adviseerde om Kruschen Salts te4pio- beeren. Ik kocht een flaconben steeds doorgegaan met innemen en heel langzaam is de pijn uit mijn knie zoo goed als verdwenen...... met loopen gaat het bijzonder Kruschen Salts, verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fab. E. Griffiths Hughes Ltd.. Manchester (Engeland). Opge richt 1756. Geneesmiddelen en kleeding voor Poolsche bevolking. Op initiatief van 't „Nederlandsch Comilé voor menschlievende hulp aan het Poolsche Volk" is in samen werking met het Roode Kruis een comité gevormd, dat zich ten doel stelt een wagon geneesmiddelen en kleeding naar het verwoeste gebied te zenden. Giften voor dit nobele werk, zoo wel in geld als natura, worden gaarne ingewacht bij Mej. Willy Moonen, Julianastraat alhier. Biljarttournooi „Het bandspel." Maandagavond komt bij „Het Bandspel" op bezoek de bekende biljartvereeniging „Het Arendje" uit 's Bosch. Deze vereeniging beschikt over een prima vijftal wat de Waal- wijkers kort geleden in 's Bosch hebben ondervonden- Het behoeft echter voor „Het band spel" geen nederlaag te worden als elke speler zich ten volle geeft. Voor de biljartliefhebbers wordt het een mooie avond, Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrende volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 2 handschoenen, portemonnaie met inhoud, vulpot lood, rijwielbelastingmerk, bril, kindermuts en boodschappentasch Verloren: 2 rijwielbelasting- merken, portemonnaie m. inhoud, halsketting en medaille, klein bruin hondje, vulpotlood, polshorloge en zilveren armband. Jubileum Nimco fabrieken. De bekende „Nimco" Kinder schoenenfabriek te Nijmegen gaat jubileeren. 27 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer JVerschuur zich te Nijmegen vestigde, nl. zijn Kinderschcenenfabriek van Cleve naar Nijmegen overbracht. In hotel Pays-Bas, wordt dien dag van 3-5 rece1 tie gehouden. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Arnhem geeft een ieder in overwe ging om inlichtingen te zijne buieele iii te winnen, alvorens eenige leve rantie te doen aan of in handels relatie te treden met mejuffrouw H. E. Rikkert, thans wonende Ernst Casimirlaan 62 te Arnhem, voorheen aan de Boudewijn van Roonstraat en van der Hellenlaan te Arnhem. LUXOR BIOSCOOP. „Carefree." De Lu-xor-directie komt weer met een uitmuntend programma, met als eerste hoofdnummerde film van den dans „Carelree." In dit R. K. O. product treden Fred. Astaire en Ginger Rogers scherp op den voorgrond en deze 2 dienaren van Terpsichore toonen ons tal van dansen,die in ons landje nog lang geen burgerrecht hebben gekregen en, laten we hopen, dat ze het nooit krijgen ook. Overigens is bet een aardige vlotte film, met goed spel, komische scènes en leuke songs. „Texas Avonturier." Van geheel ander is genre is het tweede hoofdnummer „Texas Avon turier." We zien hier George O Brien en en Rita Hayworth in de hoofdrollen, Een spannende en onderhoudende Wild-West-film van deeerstesoort, waarin kapitein Steele orde schept onder de Texas-bandieten en ten lange laatste ook nog een aardig vrouwtje toegerold ziet. MUSIS SACRUM. De Spooktrein. De jongste Nederlandsche speel film »De Spooktrein« maakt haar aangekondigde premiere bij Musis en velen zullen hierna hebben uit gezien. Karl Lamac komt hier met een resultaat voor den dag, dat alleszins bevredigend mag genoemd worden en de Nederlandsche filmindustrie een grooten stap vooruitbrengt, niet alleen door de toevoeging van een nieuw genre film, maar eveneens door een grooten vooruitgang in de beheerscbing der filmtechniek, waar door een vlottere film werd ver kregen, dan we tot dusver in ons land mochten ontmoeten. Dit werk wijst technisch op een vooruitgang van de Nederlandsche film. Vooral het tempo valt zeer te waardeeren. Geen oogenblik is er sprake van verslapping en aan de spanning in de handeling komt dit ten goede. De fotografie van den Engelsch- man Bryan Langley is uitstekend. Hij heeft zijn werk in «Vadertje Langbeen« aanmerkelijk overtroffen, Üok bet geluid, geënregistreerd door ir. Citroen is beter dun ooit tevoren in de Cinetone studio s op genomen. Het is warm en vol, het heeft een weldadig perspectief en vooral bij Jan Musch, die als geen andere in deze film zijn tekst na tuurlijk en ongedwongen weet te zeggen, is het resultaat frappant »De Spooktreinis stellig een geslaagde film. Men wordt ander half uur bezig gehouden met een verhaal, dat detective en gangster sensaties paart aan grappige en griezelig-grappige voorvallen, woor den en beelden, en men biijlt ander half uur geamuseerd toekijken. In de hoofdrollen Fientje de la Mar, Jan Musch, Louis Borel, Adoll Engers en Cissy van Bennekom, Chris Baay en Lies de Wind, Sara Heyblom, Nico de Jong, Lou Ezer- man, Piet Bienks, Hans Tiemeyer. VOOR HET KIND. Vanaf 1 December zijn wederom de Postzegels „Voor het Kind" verkrijg baar. We nemen aan, dat het overbodig is nogmaals te wijzen op het goede doel hetwelk men door het koopen de zer weldadigheidszegels steunt. Particulieren, gebruikt voor Uw Kerstmis- en Nieuwjaars-corresponden tie uitsluitend postzegels „Voor het Kind". Ondernemingen, gebruikt in deze maand December, nu eens uitsluitend Kinderzegels. Wij vieren over enkele weken het „Kerstfeest". In deze tijden, nu er buiten Neder land een oorlog woedt, vieren wij het feest van Kerstmis, van de Vrede. Een der briefkaarten, van de serie van briefkaarten „voor het Kind wel ke mooier dan ooit is, symboliseert den „Vrede". Het is een prachtige „Kerst-kaart van den onlangs naar Amerika vertrok ken glas-kunstschilder Joep Nicolas. Daarom raden wij iedereen aan de briefkaarten „voor het Kind eens te bekijken. U koopt ze dan zeker. Postzegels zijn verkrijgbaar in 't Postkantoor en bij Mevr. van Loon-de Jong, Mr. van Coothstraat 41. De briefkaarten zijn uitsluitend bij laatst genoemde te verkrijgen. i Uitslag Kanarie-zangwedstrijd Eerste Waalwijksche Kanarievereeniging. Klas I 4 vogels eigen teelt. Ie prijs Kamp. G. Brok 308 p. 2e A. Brok 286 3e C. v. Eeten 276 Klas II 2 vogels eigen teelt. Ie prijs Kamp. C, v. Eeten 150 p. 2e G. Brok 14/ 3e J. Brokken 129 bl. Ie afvallende A. Brok 129 Klas III 1 vogel eigen teelt. Ie prijs Kamp. G. Brok 72 p. 2e G Brok 72 3P Th. Maas 69 bl. 4e G. Brok 69 bl. Klas IV 2 vogels open klas. Ie prijs Kampioen W. Raaijmakers 153 p. 2e A. v. d. Pluim 141 3e J. Brokken 126 Klas V 1 vogel open klas. Ie prijs Kamp. A Brok 81 p. 2e A. Brok 78 bl. 3e G. Brok 78 bl.' 4e W. Raaijmakers 72 Klas VI 1 overjarig eigenteelt le prijs kamp. A. Brok 81 p. 9e J. Verhulst 66 3e J. Verhulst 66 Kamp. Klas I 4 vogels eigenteelt G. Brok 308 punten. Kamp. Klas II 2 vogels eigenteelt C. van Eeten 150 punten. Kamp. Klas III 1 vogel eigenteelt G. Brok 72 punten. Kamp. Klas IV 2 vogels open klas W. Raaijmakers 153 p. Kamp. V 1 vogel open klas A. Brok 81 punten. Kamp. VI overjarig eigenteelt A. Brok 81 punten. Meester zanger geheele tentoon stelling A. Brok 81 punten. Bondsmedaile gewonnen door G. Brok 78 punten. Favoriet G. Brok 75 punten. Politierechter 's-Hertogcnbosch. Een paspoort vervalscht. De 29-jarige arbeider T. K. uit Waal wijk, gedetineerd, verscheen voor den politierechter te 's-Hertogenbosch ter zake dat hij in '39 te Anwerpen een pas poort ten name van G. van Boxtel uit Waalwijk had vervalscht door voor de haarkleur als welke zwart stond opge geven, blond in de plaats te zetten. Ver der had hij op de pas een ander portret n.l. dat van zijn broer aangebracht. De Officier van Justitie vond dit, vooral in dezen tijd, een ernstig vergrijp en eisch- te vier maanden gevangenisstraf. De po litierechter overwoog mede, dat ver dachte pas geleden in Amsterdam we gens verduistering is veroordeeld. Hij legde hem twee maanden gevangenisstraf op. Vernieling te Waalwijk. A. S. uit Waalwijk had zich voor den Bosschen politierechter te verantwoor den wegens het vernielen van een kip penren van zijn buurvrouw, juffrouw Van Moergestel-Slaats. Verdachte noem de het slechts drie stokjes, die met gaas bespannen waren op zijn grond. De vrouw, die als getuige gehoord werd, ontkende echter stellig, dat er iets op verdachte's grond gestaan had en zei, dal het wel van wat grootcr allure was ge weest, dan verdachte wilde doen voor komen. Wel was de schade niet groot geweest. Zij had gezien, dat hij kwaad was komen toeloopen en de ren omge trokken had. Zoowel hij als zijn buurvrouw klaag den over de gedurige ruzie, die zij met elkander hadden. De Officier van Justi tie eischte een geldboete van tien gulden. Verdachte werd veroordeeld tot drie gul den boete of drie dagen hechtenis. Inschrijving. Onze dorpsgenoote, de firma G. Vis sers, wegenbouw, alhier was bij de inschrijving te Beek en Donk voor het maken van een weg de laagste in schrijf ster voor een bedrag van 25750,—. ELSHOUT. Bij het spelen had het zoontje van den heer Vermeer het ongeluk zooda nig van een kar te vallen, dat het zijn beentje brak. Aanneming. Zondag om 5 uur namiddag zullen de congregatiën hun oefeningen in de parochiekerk houden. Onder deze oefeningen zullen de nieuwe leden aangenomen worden. Burgerlijken Stand. Geboren: Gerardus, z.v. Th. Leijtens-Nelis Josephina, dv. P. Jansen-Leypen. Volkszang. Dit jaar zal gedurende de Zondagen van den Advent de Hoogmis wederom met volkszang opgedragen worden. Morgen zal hiermede begonnen wor den. De schutting is weg. Dezer dagen is de schutting van het in aanbouw zijnde raadhuis weggeno men. Het nieuwe gebouw is thans ge heel zichtbaar en met de afwerking is men druk bezig. Veiling Drunen. Goudreinetten 311,5; sterappel 2 7; bellefleur 2—6,5; prinses noble 3—o; Prezent v. Eng 2—6; Groningerkroon 35; ossekoppen 24; geel zuur 2—3, zoete appel 2—6; handperen 5—18; stoofperen 2—6; mispels 2—4tomaten 6—26; spruitjes 5—18; witlof 4—lo, schorseneren 57; Juin.. 20"T4' SJ 8—9; andijvie 4—9; prey 3,o—4; roode kool 2—3,5; witte kool 1,5—3; gele kool 1 53; savoiekool 2—4; boerenkool 2— 3%; kroten 1,52,5; wortelen 1,5 knolraap 13. Alles per K.G. Bloemkool 1,5—10; knolselder^ 2—4, sla o,51,5; andijvie 1/31*4; ramme nas i/33/ Alles per stuk. Peen 22,5; selderij 1/3IV4. Alles per hos. Aanvoer fruit 44600 K.G. RAAMSDONKSVEER. Door onbekende oorzaak is he dennacht het motorschip „Johanna" uit Dordrecht in de haven van deze gemeente gezonken. De schipper en zijn vrouw wi .Ten zich nog juist op tijd te redden. Het schip was geladen met steenen voor de gemeentewerken. De lading en het schip waren verzekerd, de in boedel echter niet. HANK. Bij den brigadier der rijksveld. wacht de Ridder, werd aangifte ge daan door ren zekeren G. arbe^er in den polder «Kijfhoek» alhier,dat Officieele Mededelingen te Waalwijk. Been gebroken.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 2