sport" Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. DUSSEN. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. SPRANG—GAPELLE. VLIJMEN. WASPIK. TILBURG. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. de stand nu 10 7 2 1 16 9 6 2 1 14 9 6 1 2 13 9 6 1 2 13 10 6 0 4 12 9 4 3 2 11 10 3 3 4 9 9 3 2 4 8 10 2 3 5 7 10 2 1 7 5 10 2 0 8 4 9 1 0 8 2 ge- V er- poiitie, hebhen geruimen tijd uregu, zonuer resultaat evenwel. moeueiijK is net kiiiu uoor uen ster ken stroom meegesleurd. IN DE AARDRIJKSKUNDELES. W aar ligt nnianden >vvaar Nieuwoicla? Een onderwijzeres op een groot Vc- luwscn aorp nenanueiue. met naar leerlingen ue gloue. ne acntjange jon gens vroegen vol belangsiening waai nu eigennjK Finland lag en waar fo- len. i^en meisje stak naar vinger op en vroeg scnucnter: „J uit rouw, waar ligt iNieuwoiua." „Waarom wou je dat juist weten vroeg ue onuerwijzeres. „Oaar ligt ue soiuaat van mijn zus ter kiona liet antwoord. MOTORRIJDER TEGEN EEN BOOM GEREDEN EN GEDOOD. Zondagmorgen ontdekten cenige kerkgangers te Helvoirt het lijk van een jongeman, dat langs den weg 111 een greppel lag. Bij nader onderzoek bleeK net een inwoner uit liet dorp te zijn, genaamd W. K. Deze jongeman, electricien van beroep, was Zaterdag avond per motorfiets naar zijn werk geweest, 0111 eenige herstellingen te verrichten aan het lichtnet. Hij schijnt laat huiswaarts te zijn gekeerd, daar het ongeval door nie mand is opgemerkt. Men vermoedt namelijk, dat hij met den motor in de bocht van den weg is geslipt en in botsing is gekomen met een boom en daarna in de sloot is geslingerd. Men vond hem, liggende in de grep pel onder zijn motorfiets, met een wonde aan het hoofd. Men neemt aan, dat hij, bewusteloos geworden door de botsing, door de koude is bevan gen, en op deze wijze den dood heelt gevonden. Te Deurne is de 70-jarige heer Alt huizen bij het oversteken van den weg door een personenauto aangereden, De man werd ernstig gewond. Gister avond is het slachtoffer in zijn wo ning overleden. Zaterdagavond is te Beek bij Nijme gen de 40-jarige L. Leenders, die op weg naar huis was en rechts van den weg liep. door een motor!iets aange reden. De man werd ernstig gewond en is naar het Sint Canisius-zieken- huis te Nijmegen vervoerd, waar hij 's nachts is overleden. K. N. V. B. Nu Pluvius eenige weken het program ma in elkaar heeft geregend kwam Thi- .alf met een venijnige koude en maakte voel ballen tot een obessie. Alleen de D'ers bleken weinig om de kou te geven en speelden rustig door. Afd. IV.. A,: MVVLimburgia 31 JulianaLonga 31 PSVRoermond *T~ Verrassingen zijn er overigens niet voorgekomen. Zooals wij in ons overzicht reeds voorspelden won MVV van Lim burgia en Juliana van de Tilburgers. PSV was niet in staat om het tegen Roermond verder te brengen dan een gelijkspel. ben zij in RWB hun meerdere moeten er kennen. Al zag het er de eerste 20 minu ten niet naar uit dat de RW'B'ers zoo n grooe overwinning zouden behalen. De Gudokkers voelden zich al direct goed thuis op het harde veld en kwamen al spoedig iets in de meerderheid. Voor doel zijn zij echter minder gevaarlijk en bren gen het dan ook niet verder dan een paar hoekschoppen, welke niets opleve ren. Eenmaal weet bij een doorbraak der Tilburgers de RWB-linkshalf een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Als er ongeveer een kwartier gespeeld is heb ben de RW'B'ers de terrein-moeilijkheden schijnbaar overwonnen en komen nu ook gevaartijk voor het G.-doel. Als bij een aanval de bal van rechts mooi voor doel komt is het de linksbinnen die met een kopbal de leiding weet te nemen 10. Nu zijn de RWB'ers niet meer te houden en weten nog voor de rust den stand op te voeren tot 50, waarvan links- en rechtsbuiten ieder een, en de midden voor twee doelpunten voor hun rekening namen. De groote achterstand kan de Gudok kers niet ontmoedigen en vol vuur wier pen zij zich na de rust weer in den strijd en spannen zich geweldig in om althans nog iets van hun achterstand in te loo- pen. Maar nu blijkt vooral de linksachter van RWB een ware struikelblok voor hun te zijn. Steeds weet hij hun den weg naar het doel te versperren en de meeste aanvallen worden dan ook afgeslagen. De RWB'ers zitten ondertusschen ook niet stil. Wanneer bij een aanval over links de Gudok-achlerhoede niet weg kan werken komt de bal voor doel en de rechtsbinnen brengt den stand op 60. Zoo heeft ieder der Voorhoedespelers zijn deel in de overwinning. De Gudokkers zetten nog eens alles op alles om ten minste de eer te redden, en als hij een hunner aanvallen een RWB' er den bal in het bewuste gebied met de hand bewerkt krijgen zij hiervoor een mooie kans. Zullen zij voor hun moedig volhouden beloond worden? Mis! De strafschop wordt tegen den paal gescho ten, nogmaals ingeschoten en daarna weggewerkt en de laatste kans voor de Tilburgers is verkeken en komt het ein de met ongewijzigde stand en zijn de RWB'ers weer 2 punten rijker. De wed strijd werd in de beste verstandhouding gespeeld en scheidsrechter van Dronge- len had geen moeilijke taak. A.s. Zondag 24 December moet het le elftal naar Willem II 2. Onze reserves krijgen oo dien dag be zoek van WSC 2 en oo *>6 December 2e Kerstdag sneelt een RWP-eombinatie te gen de militairen. A.s. Zaterdag hopen wij hier nog op terug te komen. SPORT-VARIA. Rene Dreyfus, ongetwijfeld Frankrijks beste renner is soldaat en doet zijn dienst als Chauffeur in een park van transport wagens; zfjn onmiddellijke chef is luite nant Descollas. aan Hollandsche wed strijdrijders wel bekend uit Alpenritten en Monte Carlo Rallyes, waar hij tezamen met zijn charmante echtgenoote geregeld verscheen; op Alpenritten met een Bu- gatti op Rallye Monte Carlo met Lancia. Voor den Zesdaagsche te Antwerpen, welke van 2 tot 8 Februari a.s. zal wor den verreden, zijn gecontracteerd de Ne- derlandsche koppels WalsPellenaars en van AmsterdamBraspennincx. De te Oslo gehouden bokswedstrijd tusschen Noorwegen en Zweden, ein digde in een draw 8—8. De Zweden won nen alle partijen in de welterklasse. *J. Zeer waarschijnlijk zal binnenkort het Brusselsche Sportpaleis geopend worden. Behalve wielerwedstrijden zullen ook boksmeetingen en hondenrennen worden gehouden. De turnwedstrijd Italië—Hongarije, te Milaan gehouden, wérd door de Italianen gewonnen met 850.1 door den Italiaan Neri, die 143.3 punten behaalde. Juliana MVV NOAI) Willem II LONGA Eindhoven PSV NAC BW Roermond Limburgia Helmond D.: 32—16 21—13 19—11 24—16 24—18 28—14 18—14 8—14 14—21 19—29 17—26 8—31 HelmondiaWSC 00 PicusNevelo j- TegelenWilhelmina 52 TOP—ESV 3—2 De Valk—VVV 0—1 De schoenfabrikanten hebben zich van hun inzinking in de Limburgsche dreven geheel en al hersteld en Zondag fraai par tij gegeven tegen het leidende Helmondia. waardoor WSC zich in de hoogere regi onen heeft kunnen handhaven. Picus had het tegen Nevelo niet moei lijk en Tegelen won met groote cijfers van de hekkensluiers. TOP heeft verdienstelijk gewerkt en de kleine overwinning op ESV is vol komen verdiend. Alleen VVV lsaagde er Zondag in om, in hun positie als gasten, te winnen. De stand is: Helmondia 10 8 2 0 18 269 VVV 8 "7 0 1 14 25—13 De Valk 8 5 0 3 10 19—12 WSC 7 4 1 2 9 19—13 Picus 8 4 1 3 9 17—14 TOP 9 3 1 5 7 21—22 Tegelen 10 3 1 6 7 26—35 NEVELO 9 2 1 6 5 19—25 ESV 7 2 0 5 4 7—18 Wilhelmina 8 0 17 1 13—31 K.: In de K.-afdeeling ging alleen de match RWBGudok door, en de eens zoo ster ke Tilburgers werden door de Waalwij- kers waarlijk gekraakt. R. W. B. ii.W.B.Gudok 6—0. Het is de Tilburgers niet gelukt revan che te nemen, voor de tweede maal heb- Voor den overleden voetballer Sindelar is op diens graf opgericht een monument, waarvoor de gelden bijeengebracht zijn door zijn vrienden. Het monument stelt den speler levensgroot voor in voetbal tenue. De National Boxing Association te New-York heeft Little Dado uitgeroepen tot wereldkampioen in het vlieggewicht. Aan Urbinati den Europecschen kampi oen, is het recht toegekend den nieuwen wereldkampioen uit te dagen voor een titelgevecht. De te Munchcn gehouden worstelwed strijd (vrije stijl) tusschen Duitschland en Hongarije op 17 dezer, werd door de Duitschers met 61 gewonnen. De Hongaar Szabo vestigde in de Duitschland Hall 'n nieuw record op de 3000 M. in den goeden tijd van 8 nun. 24.4 sec. Dit Hall-record werd geloopen verleden Zaterdag te Berlijn, tegen de loopers Syring, Eitel, Eberlein, Eberhardt en Brandt. Daar deze tijd gevestigd werd in een gesloten ruimte kan het record niet als wereldrecord worden gehomologeerd, echter wel als Hall-record. Op den hoek NieuwstraatHoog straat heeft een vrij ernstige aanrij ding plaats gehad tusschen een per sonenauto, bestuurd door den heer V. uit Drunen en een zelfde auto, waarin de waarnemend dokter Keilis gezeten was. Hoewel zich gelukkig geen persoon lijk letsel voordeed, liepen de wagens nogal schade op. Een onderzoek werd ingesteld door gemeenteveldwachter de Moor, die ter plaatse opmetingen verrichtte en proces-verbaal opmaak te. Dezer dagen kwam men tot de ontdekking dat bij de N.V. melkfabriek „De Bommelerwaard" te Heusden was ingebroken. Er was aan het kantoor en aan het magazijn een ruit inge drukt, waarna een aantal kazen ont vreemd waren. De directeur der fa briek, de heer ir. v. d. Heijden, deed terstond aangifte bij de geincente-po- litie. Het mocht den heer J. R. de Moor, die onverwijld een intensief on derzoek als gemeenteveldwachter in stelde, binnen een zeer kort tijdsbe stek gelukken de daders te achter halen, zijnde een viertal jongens, vari- eerend van 8 tot 10 jaar. Bij surveillan ce bleek namelijk, dat de jeugdige in brekers de kazen op het voetbalveld nabij de Groote Brug hadden verstopt, alwaar de heer De Moor hen op hee- terdaad betrapte. Bedoelde jongens J. V., C. A., Joh. V. en J. V., werden "gear reesteerd en voor burgemeesters Steemers geleid. Na vol ledige bekentenis, waarbij kwam vast le staan dat zij wel zeer omzichtig wa ren tc werk gegaan, werden de knapen aan hun respectievelijke ouders terug gegeven. Procesverbaal is in deze door gemeenteveldwachter De Moor opge maakt. Zaterdagavond hield de tooneelver- eeniging „Kunst na Arbeid" in het Pa tronaat een algemcene ledenvergade ring. Ter sprake kwam: viering van 't 20-jarig bestaan dezer vereeniging in Februari a.s. Men besloot dit feit fees telijk te herdenken en wel met een groote jubileum-uitvoering gedurende de a.s. Vastenavonddagen. In verband met dit besluit zal de traditioneele uitvoering, welke gedu rende de Kerstdagen door deze ver eeniging gewoonlijk gegeven wordt, komen te vervallen. SPRANG. Tot notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier werden herkozen de hee- ren A. Smits en Jac. v. d. Schans. Tot ouderling werd gekozen de heer Jac. van der Schans Jac.zn. Vergadering van de Ned. Herv. Mannenvereeniging Troffel en Zwaard op a.s. Vrijdagavond 8 uur in de Con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Aan de orde is een onderwerp Gew. Geschiedenis over Lucas 17 20—37. in te leiden door den heer J. Vos-Spuij- broek. De Sociale Studieclub van den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle hield Maandagavond een vergadering in de zaal van den Chr. Volksbond. Door dhr. C. van Caem Dzn. werd een onderwerp ingeleid over: „De grondslagen van het Marxisme". Aan de hand van de volgende punten zette de inleider zijn onderwerp uiteen: 1. Wat onder Marxisme moet wor den verstaan: 2. De leerstellingen van het Marxisme; 3. Is het Marxisme we tenschappelijk gefundeerd? 4 Overeen stemming en onderscheid tusschen com munisten en socialisten; 5. Het Russisch Bolsjewisme en het Marxisme; 6. De verwoestingen door het Marxisme aan gericht; 7. De fout van het Marxisme; 8. Hoe gestreden moet worden voor een betere wereld. Op deze duidelijke inleiding volgde een flinke en leerzame bespreking. Een drietal jeugdige personen tra den op deze vergadering als lid der club toe. Besloten werd de volgende vergade ring te houden op Maandag 8 Jan. a.s. Op 20 en 21 Dec. a.s. herdenkt de Jongelingsver. op Geref. Grondslag te Vrijhoeve-Capelle haar zeventig-jarig bestaan. Op Woensdag 20 Dec. hoopt Prof. K. Dijk een herdenkingsrede uit te spreken, terwijl op 21 Dec. met be gunstigers en genoodigden een vergadering wordt gehouden welke eenigszins een feestelijk karakter zal dragen. vorige vergadering voor. te lezen, wel ke zonder bemerkingen worden goed gekeurd. Bij de verkiezing van een bestuurs lid, wegens periodieke aftreding van den heer Joh. Paans, wordt deze niet algemeenc stemmen herkozen. Onder dankzegging voor het in hem gesteld vertrouwen neemt de benoemde zijn bestuursfunctie weer aan. De aftreden de leden commissarissen, de heeren D. van Pelt en T. Groen worden eveneens met groote steinmenmeerderheid her kozen. Tot leden der controle-commis sie worden door den voorzitter aan gewezen de heeren Joh. Mandemakers en M. Wervers met als commissaris de heer D. van Pelt. Van de gebruikelijke rondvraag wordt weinig gebruik gemaakt. De voorzitter, de heer H. Boer, deelt mede, dat het in het a.s. voorjaar 10 jaar geleden zal zijn dat de Coöperatie werd gesticht en voegt daaraan toe, dat het wel als een unicum beschouwd kan worden, dat nog steeds dezelfde leden aan den bestuurstafel zitting hebben. Spreker herinnert met een en kel woord aan het overlijden van den eersten chef-bakker der vereeniging den heer v. d. Have en deelt mede, dat de tweede bakker, den heer Nieuwkoop in verband met de mobilisatie onder de wapenen is. Besloten wordt het 10- jarig bestaan op gepaste wijze te her denken. Met een woord van dank tot de op- gekomenen sluit de voorzitter vervol gens deze belangrijke vergadering. Bij de j.l. Zaterdagmiddag gehou den verkiezing van 3 notabelen der Ned. Herv. gemeente dezer plaatse, we gens periodieke aftreding van de hee ren N. van Eek en G. van der Hoeven en ter vulling van de vacature, ont staan door het bedanken van den heer J. C. Dekkers, werden de beide aftre denden herkozen, terwijl voor de va cature Dekkers een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. J. de Man en Ant. Smits. 11. 12. HANK. L'Auto meldt dat door de organisators van den Tour de France het plan is ont worpen om een deel van de Ronde door Noord-Spanje te laten loopen. In verband met de omstandigheden zal de Zwitser- sche grens niet worden aangedaan. René Le Bègue, die in 1937 met Quin- tin op Delahaye vanuit Stavanger de Rallye Monte Carlo won en zich daarna geheel op de rensport toelegde, waarin voor hem een mooie oekomst scheen weg gelegd is ook soldaat en doet dienst bij een afdeeling pantserwagens. En boven dien is hij nu net getrouwd. Het kampioenschap van Nederland eerste klasse klein biljart werd gewon nen door van der Jagt. CAPELLE. De Coöperatieve Productie- en Con- sumptievereeniging „Ons Belang" hield j.l. Vrijdagavond in de zaal van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje een algemeene ledenvergadering, waar op 35 leden aanwezig waren. In zijn openingswoord zegt de voor zitter, dat het bestuur in den loop van 1939 een mengmachine heeft aange schaft, hetgeen een groote verbetering voor de bakkerij blijkt te zijn. Verder deelt spreker mede, dat het ledental momenteel 140 bedraagt en dat het aantal afnemers van de Coöperatie on geveer 200 beloopt. De secretaris, de heer A. Blom, krijgt vervolgens gelegenheid de notulen der Dezer dagen werd een heerenrijwiel gevonden in een sloot langs de „Oude straat" alhier, waarvan de banden wa ren stukgesneden. Aangifte hiervan volgde bij veldwachter Keiler, alhier. Bij hem meldde zich later een zeke re v. B. alhier, die den eigenaar bleek te zijn van bedoeld rijwiel dat bij hem was ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld naar de(n) onbekende da- der(s) van deze lage laffe daad. Bij den landbouwer v. M. aan den Peerenboom alhier, zijn een dezer nachten eenige kippen ontvreemd. Door de plaatselijke politie wordt een onderzoek ingesteld. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Donderdag 21 Decem ber 1939 des n.m. ten 7.30 uur ten raadhuize der gemeente. 1. Ingekomen stukken. 2. Goedkeuring van dq rekening van de burgerlijke armbesturen van Vlijmen en Nieuwkuijk en voor- loopige vaststelling van de reke ning der gemeente over 1938. 3. Voorstel van Burgemeester en houders tot oninvorderbaar ver klaring van schoolgeld en honden belasting. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van eene bijdrage aan elk van de beide burgerlijke armbesturen over '40; a. aan 't burgerlijk armbestuur, afdeeling Vlijmen 18000. b. aan 't burgerlijk armbestuur, afdeeling Nieuwkuijk 3500.—. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de begrooting van de gemeente over 1940 en tot beschikking op de daarbij behoorende verzoekschrif ten. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de over 1940 te heffende opcenten op de hoofdsom van de personeele belas ting en de gemeentefondsbelas- 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring van de begrooting 1940 van elk van de beide burgerlijke armbesturen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de harmonie St. Cecilia in wijk Haarsteeg ge durende 1940 t/m 1942 een exira subsidie toe te kennen. 9. Voorstel van burgemeester en Wetliouders tot vaststelling van het bedrag, dat over 1940 voor de exploitatiekosten van de openbare lagere school per leerling bescnik- baar gesteld zal worden. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de besturen van de bijzondere lagere scholen desgevraagd toe te kennen een voorschot op de exploitatiekosten van die scholen over 1940. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een rekeningcourant-overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan het bestuur van de bijzondere lagere meisjes school wijk B. no. 83 toe te ken- nen een bedrag van 144.00 voor de aanschaffing van nieuwe leer middelen. 13. Herbenoeming van een lid van de schaarcommissie wegens periodie ke aftreding op 1 Januari 1940 van den heer J. v. Hel voort. 14. Herbenoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur afdeeling Nieuwkuijk,'wegens periodieke af treding van den Voorzitter L. de Cooij. 15. Herbenoeming van de leden tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding van de hee ren: P. J. M. J. Breugelmans; G. G. Klijn; J. H. A. van Hcijst; H. J. Loonen; A. H. M. v. d. Meeren- donk; J. Kuijs en H. v. Herpen. 10. Aangehouden voorstel van Burge meester en Wethouders om aan de Maatschappij „Zandbergen" te Amersfoort eene tegemoetkoming toe te kennen in de reiskosten van haar te 's-Bosch schoolgaande pu pil Marianne de Wee. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvrage om vrij stelling van de verplichting tot 't geven van onderwijs in lichame lijke oefeningen aan de openbare lagere school. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de tituleering van den opzichter der gebouwen te veranderen in technisch ambte naar. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van een gratificatie aan de ambtenaren ter secretarie. 29. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikking op de bezwaarschriften tegen aanslagen in het schoolgeld en hondenbelas ting. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nummer van het 25-jarig jubileum van den ZeerEerw. heer Huijbers als pastoor van Waspik, die- ne dat dit feit niet op 30 December a.s., maar op 30 December 1940 wordt her dacht. Dit ter rectificatie en om ver keerde gevolgtrekkingen te voorko men. L IMMIIHIIIHIIl Gemeentebegrooting aangenomen. In een vijftal avondzittingen, elk van ruim 4V2 uur, heeft de Tilburgsche gemeenteraad de gemeentebegrooting voor 1940 behandeld. In de laatste vergadering, welke Maandagavond gehouden werd, is zeer bijzonder de aandacht geschonken aan de uitkomsten der bedrijven en de ge voerde politiek van beheer. Rekening houdende met den nieuwen post van 500 voor het Tilb. Strijk- orchest, werd de begrooting in uitgaven en inkomsten, wat den gewonen dienst aangaat, vastgesteld op 7.7:>4.22o en de kapitaaldienst op 6.301.041.57. Aan de regeering zal een extra- bijdrage worden aangevraagd 332.315. van

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3