ATI EK Gemengd Nieuws Dc autosnelweg Moerdijk - Princenhage. staat op een zeer hoog peil en ook 1 om Brown, Han Cartis en Lareine Johnsen doen ons genieten van hun goede spe lers-capaciteiten. De regie is van de vaardige hand van Jozef von Sternberg. Het verhaal begint op een laten re- genachtigen kerstavond, als Sergeant Madden, typisch Iersche politie-agent in New-York op straat een baby vindt. Maddens adopteert het kind, maar op slot van zaken leent hij de moeder geld om met haar baby naar Engeland terug te kceren. Het contact tusschen beide families blijft evenwel bestaan en als jaren later de moeder van „de vondeling" sterft, komt Eileen, die is opgegroeid tot een lief meisje, terug naar New-York. Madden heeft zelf twee jongens, de eene Denis, zijn eigen zoon is een ruwe driftkop, de andere Albert, '11 geadop teerde jongen, is het tegendeel van Denis, trouw, rustig en goedhartig. Denis begint zijn politie-loopbaan in een beruchte wijk van New-York. Hij maakt zich veel vijanden. Eileen kan niet op tegen zijn onstuimigheid en trouwt zonder al te veel liefde voor hem te voelen met Denis. Deze kweekt zich vele vijanden om zich heen en belandt tenslotte zelf in de gangster-kringen. Hij sterft door een revolverschot vaneen politie-agent en valt dood voor de voeten van zijn vader neer. Deze leeft voortaan slechts voor Ei- leen en Albert, welke laatste thans op het punt staat toe te treden tot het New-Yorksche politie-corps. menten, zooals wij in ons vorig nummer mededeelden. Als we de medespelenden even be spreken dan beginnen we ditmaal met een der bescheiden bijrollen, die van Coddles, de negermeid in huize Nettle- ton (Mej. Maud Ruding) die van dit rolletje iets zeer bijzonders wist te cre- ëeren, dat werkelijk op de eerste plaats genoemd mag worden èn als creatie en naar spel. Van de dames noemen we verder Miss Florence Cole (Mevr. Mariette Janssen—van Kemenade), van wie men het kon begrijpen dat zij twee aanbidders moest weerstaan en ook t natuurlijke spel van mevrouw Nett- leton (mevr. Dröge-Goyaarts) viel zeer te prijzen. De heeren-hoofdrollen werden bezet door de heeren Han Janssen als de win naar en Jan Kersten als de verliezer van de poker-partij; beiden hebben zich uitstekend van hun lang niet gemakke lijke taak gekweten; er werd met entrain en tempo gespeeld. De heer Janssen wist wel van z'n overwinnings-partij te profiteeren, terwijl z'n tegenspeler de vernedering om tot butler gedegradeerd te worden prachtig bleek te verdragen. Noemen we voorts nog de boekhou der Krome (Nol Kerstens), Miss Saly Parker, de typiste, (Mientje Heufke), Jimmy, kantoorbediende (Wies Ker stens), die allen hun bijrollen uitste kend verzorgden, dan mogen we zeg gen, dat het een in elk opzicht zeer ge slaagde avond is geweest, waarvan 't publiek zeer heeft genoten; ook de ge- heele verzorging viel zeer te loven. Wij hopen dat deze traditie voortge- tciee/e oJ^e^un^en O^el* el vtce voel TELE FUN KEN LUXOR BIOSCOOP. „Zeeschuimers*' De Stille Zuidzee, met zijn para dijs eilanden, niet zijn blanke stran den en koraalriffen, met zijn schoon gebouwde inlanders.... welk lief hebber van romantiek zou niet watertanden bij een film over dit onderwerp! Van „Witte Schaduwen'' en „Taooe" tot „Muiterij op de Bounty" is het publiek altijd in drommen komen toeslrotmen als er een Zuidzeefilm op hel program ma stond. En hier hebt U nu de eerste Zuidzee film 111 natuurlijke kleuren! U hebt vele lilms van de zee gezien.... doch nimmer is de wilde schoonheid van de Oceaan in al zijn stemmingen zoo schitte rend vastgelegd als thans! U hebt vele stormen op zee gezien doch nimmer van zoo'n overtuigende kracht als thans, in kleurenl De wilde furie van eeu tropische storm de romantische bekoring van de Zuidzee, voor de eerste maal in warme, levende kleuren... het is een sensatie op zichzell! Voeg daar bij de eerste Amerikaansche filmrol van Oscar Homnlka, bekend uit tal van Europeescbe films, die zichzelf overtreft in zijn pakkende creatie van den aan drank verslaafden scheepskaptein, een allermerkwaar digste rol van den tot nu toe zoo goed als onbekenden Barry Fitzge rald, die zich ontpopt als een meester acteur, en een spannend verhaal van den giooln Engelschen schrij ver Robert Louis Stevenson, van °n wij reeds eerder een gefilmde Kin brachten,„Dr. Jekyll en Mr. eep verhaal vol dramatische lijkheden, en U hebt een film, die vooral de een- :zoeker zeer zeker met zal, niet in het minst lieme spel, het fraaie ge- 0„/° actie. B. C.-AVOND. The Show Boat. gekondigd had gister- ijksche T.B.C.-avond in plaats, met medewerking ide Tilburgsche tooneel- w-Boat", die ditmaal voor trad met 't blijspel ,,'n Par- r", naar 't Amerikaansch van miley-Peple, in 't Nederl. be- oor C. van Kerckhoven Jr. ren voldoende kaarten ver- ïaar jammer genoeg was de Rnt bezet; daartoe zal de koude Kn in de zaal 't zijne hebben bij- jen. afwezigen hebben werkelijk veel fc,t, al kon het stuk ,,'n Partijtje r" ons als geheel niet zoo beko- als verschillende voorgaande van tgere jaren. Dat wil nu weer niet en dat het geen amusant stuk was, }endeel, het bracht met al z'n mde situaties talrijke amusante mo- zet zal worden en we „the Showboat" t volgend jaar weer in Waalwijk terug zullen zien. Er waren bloemen voor t neger meisje. Ook het T.B.C.-Dames-Comité onze warme hulde voor dezen mooien avond. Na afloop een zeer geanimeerd bal, dat een prettig verloop had en in elk opzicht slaagde. De financieele resultaten voor de T.B.C. waren tenslotte ook nog gun stig. JANUS DUYVEKAM IN DE BLOEMETJES. Begiftigd met de eere-me- daibe verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Vrijdagochtend werd Janus Duyve- kam, officeel gehuldigd met zijn veer tig jarig jubileum in dienst aan de lederfabriek Gragtmans en Wiesman alhier. Een der lokalen van het magazijn, was voor deze gelegenheid feestelijk versierd en achter de lange tafel ze telde Janus Duyvekam met echtge- noote en familie. Een schat van bloe men verhoogde het feestelijk cachet van deze gebeurtenis. Als eerste sprak de heer Wiesman Sr., die den jubilaris in verschillende toonaarden bejubelde en hem een eer< ste klas werkman noemde van onbe rispelijk gedrag, die lief en leed met dez aak heeft gedeeld. Hij feliciteerde hem van harte en hoopte, dat hij over een tiental jaren zijn gouden jubile um vieren mag. De heer N. Gragtmans sprak ver volgens als oudste firmant woorden van waardeering aan het adres van den jubilaris. Mede namens zijn fa milie dankte hij hem voor alles wat hij in de afgeloopen periode van veer tig jaren voor de zaak had gedaan. Duyvekam heeft altijd de zaak ge steund en meegelefd. Het was hem nooit te vroeg of nooit te laat en spr. noemt hem dan ook met waardeering een voorbeeld van een werkkracht, die nooit stilstond maar zich altijd voor de volle 100 gaf aan het bedrijf. Spr. feliciteerde Duyvekam, mede namens zijn familie en hoopte dat hij nog lange jaren een voorbeeld mag zijn voor allen. Hierna bood de heer Gragtmans den jubilaris een cadeau aan onder couvert. Nadat ververschingen waren geser veerd dankte de oudste zoon van den jubilaris voor de hartelijke woorden van waardeering, die tot zijn vader waren gesproken en voor het mooie cadeau. Hij releveerde anderzijds de bijzonder aangename verstandhou ding die er steeds heeft bestaan tus schen directie en personeel. De heer J. Wiesman las vervolgens het schriiven voor van den minister van Sociale Zaken, waarin werd me degedeeld, dat het H. M. de Koningin had behaagd om bij Kon. Besluit van 5 Januari 1940 Nr. 6 A. Duyvekam toe te kennen, de medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, met welke Kon. onderschei ding hij hem hartelijk gelukwenschte. Hierna bleef men nog lang hijeen, waarbij tal van oude herinneringen werden opgehaald. Ook wij bieden Duyvekam en fami lie onze hartelijke gelukwenschen. A. D. VAN DELFT f Dezer dagen is overleden te Tilburg de heer Antonius Donatius van Delft in den gezegenden ouderdom van 79 jaren. Met hem is heengegaan één van de pioniers op overleer-looierijgebied. Vooral de ouderen onder onze le zers zullen zich hem herinneren van uit Waalwijk en de jongeren kennen hem vanuit Tilburg, alwaar de over ledene mede-oprichter en directeur was van de welbekende Chroomleder- fabriek „De Hinde". F. W. ROMMELAAR f Te Enschede is op 3 Januari '40 op 67-jarige leeftijd plotseling overleden de heer F. W. Bommelaar, directeur der N.V. Schoenfabriek J. Rommelaar 6 Zn. De heer Rommelaar was in zijn woonplaats en in de gcheele schoen industrie zeer gezien en zijn heengaan zal dan ook in breeden kring oprecht worden betreurd. De teraardebestelling heeft plaats gevonden op Zaterdagmiddag j.l. on der groote belangstelling. Onder de genen, die den overledene de laatste eer bewezen, bevonden zich o.a. dc heer P. van Schijndel, directeur der N.V. Stooinschoenfabriek A. H. van Schijndel, Waalwijk en het geheele mannelijke personeel der firma Rom melaar. V. v. d. S. „Orova". Naar wij vernemen zal de R.K. Gymnastiek-vereeniging »0 ro va« Zondag 21 Jan. a.s. een uitvoering geven voor ouders en belangstellen den in de zaal van de R.K. H.B.S. in de Mr. v. Coothstraat. Na hetgeen deze vereeniging reeds bij verschillende gelegenheden heeft gepresteerd, belooft het een mooie avond te worden. Voor bijzonderheden zie de adver tentie in ons volgend nummer. Onze Militairen. Hedenavond ten 6 uur worden in het Alg. Mil. Tehuis de bivakmutsen van het Dames-Comité uitgedeeld. Rehalve de ontspanningen die we in een vorig nuuimer aankondigden staan thans thans op het programma op 23 en 24 Januari de opvoering van de 1 ing verbeide militaire klucht „Van Kuch tot kuch" van en door de Pontonniers, üp 25 lanuari wordt hiervan een reprise gegeven voor de burgerij. A.s. Dinsdag 16 Januari een Bonte Avond in den Gildenbond, aange boden door de drie ontspannings verenigingen van den R.K. Werk- liedenbond, terwijl 25 Januari een tooneelavond volgt, A s. Woensdag begint in het Alg. Militaire Tehuis een Bridge-cursus te geven door den heer en mevrouw Minke. Tevens is er een biljartclub op gericht onder leiding van luitenant Kraa. KANTONGERECHT DE NBOSCH. Uitspraken. F. H., Dussen, leerplichtwet, 2.— boete. Aa. T., Vlijmen, ijkwet, 1 boete. A. M., Sprang-Capelle, niet rechts houden, 3.boete. M. H., Drunen, geen bel en valsche naam op geven, 2.en 10.'boete. J. K. Vlijmen, motor zonder achterlicht en nummer en letter niet verlicht, 2 en ƒ3.— boete. C. K., Vlijmen, motor rijtuig zonder voorlicht, zonder achter licht en met niet verlicht nummer en letter, 3 en 2 en 3 boete. F. K., Waalwijk, handwagen zonder achterlicht, 4.— boete. A. v. d. W., Heusden, geen voorlicht, 1 boe te. Ra. v. d. W., Vlijmen, geen ach terlicht, 2.50 boete. W. v. B., Vlij men, geen achterlicht, 2.50 boete. A. v. L., Drunen, geen achterlicht, 3 boete. E. v. E., Nieuwkuik, geen achterlicht, 2.50 boete. -E. B., Waalwijk, geen achterlicht, 2.50 boete. C. E., Herpt, weg bevuilen, geen achterlicht, 2.boete. L. v. O.. Vlijmen, dronkenschap, 10 boete. Strooper gevonnist. De kantonrechter te 's-Hertogen- bosch behandelde bij verstek de straf zaak tegen A. S. uit Drunen, thans in militairen dienst, die door jachtopziener Brok op heeterdaad werd betrapt bij 't onbevoegd jagen in het open veld. Conform den eisch werd hij veroor deeld tot een geldboete van 30.te vervangen door 30 dagen hechtenis, met verbeurd-verklaring van het ge weer. Diefstal van kazan te Genderen G. J. D., koopman te Wijk en Aalburg, gedetineerd, moest voor de Wie weet wat Kheumatiek is, uit barre ervaring, die weet óók dat deze ver schrikkelijke kwaal, met zijn chagrijni ge, steeds weerkeerende pijnen, een mensch zijn heele leven vergalt. Dagen en nachten pijn in lijf en leden en als de pijnen eens een oogenblik afnemen dan is dat om straks zoo ongelegen mogelijk weer terug te keeren in he viger kracht. Rheumatiek is een sloopende pijn, die ontstaat, omdat schadelijke zuren zich ophoopen en vastzetten in spieren en spierweefsels, nu hier dan daar. Rheu matiek uit zich in vele vormen, maar de oorzaak is altijd onzuiver bloed, zooals de gevolgen altijd snerpende pijnen zijn. Die pijnen te verzachten, die oorzaak weg te nemen, dat is de taak van Kru- schen Salts. De zes minerale zouten waaruit dit heilzaam preparaat is sa mengesteld, bestrijden Uw kwaal in zijn oorzaak: ze zuiveren het bloed. Dat wordt vrijgemaakt van die pijnver- wekkende schadelijke zuren... op vol maakt natuurlijke wijze. De wonder lijk weldadige uitwerking van Kruschen Salts, regelmatig gebruikt, is een ge volg van de verhoogde actie die daar door uitgaat van Uw lever, nieren en ingewanden. Naarmate die weer tot verjongde actie komen en dat kan niet uitblijven met Kruschen Salts! zuiveren en filteren ze weer net als vroeger, alle schadelijke zuren uit Uw bloed. Tot nu toe zetten die zich vast en veroorzaakten Uw pijn maar dan worden ze afgevoerd langs natuurlijken weg, zooals dat hoort in ieder nor maal gezond gestel. Volg toch het voorbeeld van die duizenden en duizen den dankbare gebruikers van Kruschen Salts. Begin er óók mee! lederen mor gen bij het opstaan de beroemde kleine dosis, zooveel als er op een cent gaat. Kruschen zal U goed doen en weer de oude maken; vrij van pijn, vrij in Uw bewegingen. En ge zult zoo dank baar zijn! Voor Uwe wondere redding van de onmetelijke ellende die Uw kwaal anders nog ten gevolge zal heb ben. Kruschen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (ex tra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hu ghes Ltd.. Manchester (Engeland). Op gericht 1756. rechtbank te 's Hertogenhosch ver schijnen als verdacht van diefstal van een aantal kazen uit het pak huis van de Coöp. Zuivelfabriek "De Hoop*' te Eelhen, gepleegd op 23 Nov. j.l. te Genderen. Verdachte bekende het ten laste gelegde. Hij kwam ter plaatse wel eens om te koopen en omdat zijn vader er toegang had. Hij beweerde het ge daan te hebben, omdat hij niet wist, hoe anders aan het geld le komen, daar hij le weinig verdiende. De assistent De Ouden van de Coöp Zuivelfakriek had hem op bewusten dag in het pakhuis gezien, waar hij toen niets te maken had. Hij was hem gevolgd, toen hij wegreed en constateerde, dat veidachte vier platte kazen had medege- nomen. De Officier van Justitie Mr. v.d.Burg wees erop, dal verdachte in '37 al eens voorwaardelijk ver oordeeld was en eischte zes maan den gevangenisstraf. Verdeger Mr. Bulten pleitte clementie. Vonnis over 14 dagjn. Verduisteringd oor volontair ter secretaiie te Wijk en Aalburg De rechtbank le s Herlogenbosch wees vonnis uit tegen W.K., 23 jaar voiontair ter secielaiie te,,Wijk en Aalburg, tegen wien een gevangenis strafwas geeischt van zes maanden waarvan vier maanden voorwaar delijk ter zake, dat hij in de jaren 1937 tot 1939 te Wijk en Aalburg als ambtenaar ter secretarie zich wederrechtelijk had toegeëigend f 19,70, welk geld "hij in vóoitneid beroep onder zich had. Armoedige omstandigheden thuis waren de aanleiding geweest. Verdediger Mr. E Sassen bad een geheel voorwaar waardelijk strat gepleit. De rechbank heeft verdachte vei oordei ld lot zes maanden gevangenistsi al vooi waar delijk met drie jaien proeftijd. Elfstedentccht op Maandag a.s. Eenige leden van het centraal bestuur der ellsteden\ereeuiging bebben vandaag eenig trajecten van den elfstedentocht, n.l. die van Leeuwarden naar Dokkum en van daar via Fianeker naar Harlingen, geïnspecteei d. De overige tiajicten waren reeds voldoende betrouwbaar gebleken, doch van genoe.nde stuk ken bleken enkele deelen, in het bizonder Franeker—Harlingen, dat niet, zulks ten gevolge van het stoomen door het Roptazijl. Nu sinds gistertn niet meer wordt gestoomd, u0zal QP(k d»U jsUaject spoedig berijdbaar zijn. Bij blijvende vorst zal dan ook de elfstedentocht op Maandag 15 Jan. a.s gehouden kunnen worden. De inschrijving is thans geopend bij den voorzitter, mr. M. S. Hepkema of bij den penningmeester J M. Kingma, jijden Leeuwarden. Sluiting Zaterdagmiddag 4 uur. Nederland eet meer vleésch Uit het aantal slachtingen in het eerste oorlogskwartaal moet men atleiden, dat het vleeschverbruik in Nederland aanzienlijk gestegen is. In deze drie maanden van 1939 valt een grooter vleeschverbruik per hoofd van de Bevolking te crnstateeren van driekwart kilo of ruim 11 pCt. Het rundvleeschver- bruik was in deze periode ruim 19 pCt. grooter dan in het oveieen- komstige kwartaal van 1938. Het verbruik van varkensvleesch wat 2 8 pCt. hooger dan in het derde kwartaal van 1938, van paarden vleesch 8 pCt., van schapeqvleesch 25 pCt. Het beh ïeft wel geen betoog, dat vooral de mobilisatie het vleesch verbruik steik heelt doen toenemen. Sinds 29 Augustus 1939 weiden per week metr dan 1200 runderen voor het leger geslacht. De ramp in Turkije Naar de Turksche mfnister van binnenlandsche zaken officieel heeft medegedeeld, bedraagt het voor- loopig aantal dooden als gevolg van de aardbeving 25.0( 0, dat der ge wonden 80.000 en dat der verwoeste gebouwen 30,000. Den 24 Januari a.s. zoo schrijft de A N. W.B., zal door den Rijkswaterstaat teden Bosch worden aan besteed het maken van een viertal via ducten in het in aan leg zijnde gedeelte Moerdijk Princen. hage van weg no. 16 van het Rijkswegen plan 1938. Deze viaducten zijn gelegen le over den spoor weg LageZwaluwe— Roosendaal 2e over den Blom- mendaalsche zeedijk. 3e over den in aan leg zijnden rijksweg no. 16 en den naast, liggenden spoorweg Lage Zwaluwe-Breda in den Langewegen 4e over den in aan leg zijnden Rijksweg no. 16 en den naast- liggenden spoorweg Lage Zwaluwe— Breda in den Noordweg De aanleg van de aardebaan van dit wegvak van den Bredaschedijk af tot Mastland ter lengte van ruim 8 km werd reeds op 30 November 1938 aanbesteed. De weg zal mettertijd het autosnelwegprofiel verkrijgen met twee door een middenberm gescheiden rijbanen, waarvan er vooiloopig slechts één wordt aangelegd. i Het werk voor den bouw van de viaducten zal tien maanden na aen datum van aauvang moeten zijn voltooid. v X.roc. vol rooi Dl wie te>o/eii/* aa/ S - SeYr/ue*i Jó'ó. TL HAKIN V/ADUCriN /N AANU6 ONTWRPLN Wld ZLVLNBHQLk LMLUbLN' MAX LAN BRLbA f.tma Z^roÓÏLNdaAL /NNLKUt 5 KM

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6