HULP MIDDELEN VOOR DEKOUDE HULPMIDDELEN GEMEENTERAAD WAALWIJK. Agenda van de openbare vergade ring van den raad onzer gemeente, te houden op Donderdag 25 Januari 1940. om 19 uur, ten gemeentehuize. 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1Goedgekeurd raadsbesluit van 29 December 1939 tot aankoop van grond aan de Kerkstraat. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 December 1939 tot wijziging der begrooting '39. 3. Mededeeling verdaging be slissing omtrent de ter goed keuring ingezonden begroo ting 1940. 4. Machtiging tot het op beperk te wijze doen van ontvangsten en uitgaven op de ter goed keuring ingezonden begroo ting 1940. 2. Voorstel tot noodzakelijkverkla- ring van het stichten eener am bachtschool. 3. Voorstel tot vaststelling van het bedrag der uitkeeringen aan ande re gemeenten ingevolge artikel 104 der lager onderwijs-wet. 4. Voorstel tot ruiling van grond aan de Wagenstraat met de N.H. Ge meente van Waalwijk. 5. Voorstel tot het aangaan eener geldleening met den Rijksdienst voor de Werkverruiming voor het herstellen van de N.H. Kerk van Waalwijk. 6. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1939. KAMER VAN KOOPHANDEL. Agenda van de vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Lang straat te Waalwijk, op Don derdag 25 Januari 1940. De agenda bevat o.m.: 1. Installatie van de in verband met de periodieke aftreding gekozen 10 le den der Kamer. 2. Beknopt overzicht van den toestand van handel en nijverheid in het jaar 1939, te geven door den Algemee- nen Voorzitter der Kamer. 3. Verkiezing van: a. den Algemeenen Voorzitter der Kamer; aftredend de heer G. N. van Loon. b. een Vice-Voorzitter, tevens voorzitter der afdeeling Grootbe drijf; aftredend de heer A. I. J. Smits. c. een Vice-Voorzitter, tevens voorzitter der afdeeling Kleinbe drijf; aftredend de heer A. D. C. Snels. 4. Schrijven van het College van Bur gemeester en Wethouders van Til burg inzake den weg DongenTil burg. 5. Antwoord van den Minister van Waterstaat op het adres der Ka mer inzake opheffing van de bewa king van den spoorwegovergang te Geertruidenberg. 6. Mededeeling van den Minister van Economische Zaken, houdende goedkeuring van de begrooting voor het jaar 1940, alsmede de voor dat jaar uitgetrokken subsidies. 7. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden en van den Voor zitter van de Bevrachtingscommis sie L te Breda. 8. Adres aan den Minister van Eco nomische Zaken inzake den Markt en Straathandel. 9. Verzoek van de Federatieve Ver- eeniging voor Vreemdelingenver keer in Noordbrabant om een sub sidie voor het jaar 1940. EEN CHIQUE MODEMAGAZIJN. De heer L. van Adelberg, actief op veelzijdig gebied zooals algemeen in plaats en streek hekend mag geacht worden, heeft z'n zaak aan de Markt een nieuwe afdeeling gegeven, die niet zal nalaten een groote attractie voor de koopende dames te worden. Op de bovenverdieping heeft hij een groote zaal laten inrichten, speciaal voor de etalage van dameshoeden. Het geheel ziet er smaakvol uit, zoowel de artikelen, als de wijze van etaleeren. De dames-hoeden, die hier tentoon gesteld worden in groote verscheiden heid vertegenwoordigen het fijnste tot het meer gewonere genre, zoodat de dames hier haar keuze zullen doen, ook die met den meest verfijnden smaak. Wij raden de dames met nadruk aan eens een kijkje te gaan nemen, ze zullen er geen spijt van hebben en den heer Adelberg wenschen wij met deze nieuwe uitbreiding het beste sue ces. ALGEMEEN GROENE KRUIS. Het Algemeen Groene Kruis zal zij ne jaarvergadering houden in het Wijkgebouw op Maandag 29 Januari a.s. des avonds 8 uur. Aan de orde zullen zi|n de jaarver slagen. periodieke verkiezingen enz. „OROVA". Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de advertentie in ons blad, waarbij de gymnastiek - vereeniging „Orova" haar propaganda-avond aan kondigt op Zondag a.s. 21 Januari. Wij hopen dat velen hun belangstel ling zullen toonen en dat de propagan da onder de vrouwelijke jeugd succes zal hebben. JAARVERGADERING K. A. V. De voor Woensdagavond vastgestel de jaarvergadering van de K.A.V., waar o.m. mej. Reijntjes het woord zou voeren, is wegens te geringe opkomst van de leden niet doorgegaan. Ter compensatie draaide kapelaan Völker voor de enkele aanwezigen de film van de pastoorsfeesten, opgenomen en uitgewerkt door het foto-atelier J. de Bont. De jaarvergadering is thans vastge steld op 4 April, terwijl op 22 Febr. een lezing gehouden zal worden over de Katholieke Actie voor God. In de maand Maart wordt verder een filmavond gegeven met betrekking tot de Goede Week en op 19 Mei zal, voorafgegaan door een triduum gege ven door Pater Fabianus, de viering van den Moederdag plaats vinden. den wedstrijd wil deelnemen, zich van af heden om inlichtingen kan wenden tot, en zich kan opgeven hij den zaal houder, den heer M. v. Bracht, Sta- rionsstraat Waalwijk. UITSLAG BILJARTWEDSTRIJD. De uitslag van den biljartwedstrijd „Ons Genoegen II", café Jac. Passier contra ,,'t Zwaantje", M. v. Bracht, café „De Zwaan" luidt als volgt: Jac. Passier - 74 J. Beerens 63 J. Rombouts 71 G. Rombouts 66 W, v. d. Heijden 70 P. Hornman 55 M. van Bracht Jos. Duquesnoy T. Burmanje Fr. v. d. Straeten J. Mahieu G. van Delft 399 100 75 75 75 75 75 475 Alg. gein.: „Ons Genoegen" 2.29. STALEN BEDKRUIKEN, RUBBER BEOZAKKEN, VULEMMERS, NIEUWE KACHELROOSTERS, VASELINE, ASPIRINE, GLYCERINE-ZEEP, TOCHTBAND, TOCHTSTRIP, UCnUN" KOLENZEEFTEN. PETROLEUMGASKACHELS de id sale varplaatsbare warmtebron. Vraagt ze op proef! Branden voordeelig, kunnen niet rceten! Honderden reeds geleverd. VOOR JE MAAG! POFFERTJESPA NN EN,1 PATATE-FRITEPANNEN, WAFELIJZERS, FRITUURIJZERS, ga* g* Q I BRAADPANN EN. IJl Hf %Jg Fa. ANT. HOLTGREFE Hoek Raadhuisplein - WAALWIJK. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Gisternacht heeft zich bij de fam. S. in de Mr. v. Goothstraat alhier een geval van kolendampvergiftiging voor gedaan, dat betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Het echtpaar S. had, tengevolge van de koude voor de eerste maal een kachel op de slaapkamer geplaatst. Waarschijnlijk is hiervan de afvoer niet in orde geweest, tengevolge waar van kolendamp ontstond. Toen de heer S. des ochtends even voor zeven uur wilde opstaan, voelde hij zich zeer zwak ter been, terwijl het hem inspan ning kostte armen en beenen te be wegen. Gelijkertijd rook hij het ver raderlijk gas. Gelukkig had hij de tegenwoordig heid van geest eerst de raam open te zetten en daarna wekte hij zijn vrouw. Deze bleek evenwel reeds bewusteloos te zijn. Dr. H. G. Langemeijer, die oogen- blikkelijk ter plaatse was, constateer de bij het echtpaar kolendampvergif tiging. Aanvankelijk leek mevr. S. er ernstig aan toe, doch achteraf bleek geen levensgevaar aanwezig te zijn. KAMPIOENSCHAP VAN DE LANGSTRAAT. Naar wij uit goede bron vernemen bestaan er plannen om in de concert zaal Thalia, bij den heer M. v. Bracht, Stationsstraat alhier, wedstrijden te spelen om het kampioenschap van de Langstraat. Kampioen is momenteel de heer Fr. van Helvoirt, die zich reeds bereid heeft verklaard zijn titel te ver dedigen, terwijl reeds een vijftal der meest prominente spelers ter plaatse hun medewerking hebben toegezegd. Het ligt in de bedoeling om de wed strijden direct na Vastenavond te doen aanvangen. Aan de meest vooraan staande Langstraatsche biljarters zul len uitnoodigingen tot deelname wor den gericht, hetgeen niet uitsluit dat iedere Langstraatsche speler die aan Alg. gem.: ,,'t Zwaantje" 2.67. Hoogste serie: „Ons Genoegen" J. Beerens 17. Hoogste serie: ,,'t Zwaantje" M. v. Bracht 38. DAMMEN. W. D. V. J.l. Dinsdag in 't Café Molenvliet ge speelde onderlinge competitie-wedstrij den: Groep I. W. Kraal—A. Witteveen 0—2 F. te Vruchte-F. v. Munster 0—2 A. Moonen—T. Jordens 0—2 F. v. d. Gouw I Fl. Hollemans 2 0 H. v. d. Hammen—C. de Jong 1 1 Groep II. J. HollemansD. v. Gelder 20 A. Damen—J. v. d. Gouw 0—2 F. v. d. Gouw II—A. Peijnenburg 2-0 W. H. Damen—Fr. Schuurmans 2-0 J. v. d. GouwJ. Hollemans 02 A. Peijnenburg—A. Damen 2—0 D. v. GelderF. v. d. Gouw II 0—2 J. v. d. VeldenW. H. Damen 0T Fr. SchuurmansC. v. Hilst 1—1 Vastgestelde wedstrijden voor a.s. Dinsdag. Groep I. F. v. Munster—Dr. Hollemans. F. v. d. Gouw H. v. d. Hammen. A. WitteveenC. de Jong. W. Kraal—A. v. d. Gouw. T. JordensFl. Hollemans. A. Moonen—F. te Vruchte. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende verloren en gevonden voorwer pen. Verloren: koperen kapstokhaak, snel binder en diverse handschoenen. Gevonden: rood kinderschortje, lan taarn van wagen, lederen zakje met in houd. twee portemonnaie's met inhoud, rijwielbelastingmerk, sleutel, rozen krans, diverse handschoenen. AANRIJDINGEN TENGEVOLGE VAN DE GLADHEID. Tengevolge van de gladheid kwa men dezer dagen weer verschillende wagens met elkaar inbotsing. Aan het Hoekeinde gleden twee luxe wagens, respectievelijk bestuurd door R. en v. d. V. beiden alhier, tegen el kaar. De schade was niet groot. De gemeente-politie was spoedig ter plaat se. De verzekering dekt de schade. Geen der bestuurders treft schuld, daar het ongeval ontstond ten gevolge van de gladheid. Op den Kloosterweg kwam een luxe wagen van K. uit Kaatsheuvel te glij den en eenmaal met deze sport bezig zijnde, hield hij niet op vooraleer hij tot rust kwam in den langs den weg loopenden sloot. De chauffeur kreeg enkele overigens niets beteekenende ontvellingen, ter wijl met behulp van eenige omwonen den het kleine D.K.W.-tje dat slechts enkele schrammen en deuken had opge- loopen weer op de been werd geholpen. De chauffeur ging met nieuwen moed verder. R. K. Middanstandsvereeniging. Donderdagavond hield de R.K. Middenstandsvereeniging een alge- meene vergadering in de zaal van den heer Fr. van Helvoirt. Gezien deslechte weersomstandigheden was de opkomst niet onbevredigend. In zijn openingswoord wierp de Voorzitter een terugblik op het af geloopen jaar. Spr. memoreerde, dat tengevolge van de huilengewone omstandigheden de middenstand met groote moeite te kampen had en spoorde de leden aan steeds actief aan de door de vereeniging te ondernemen acties deel te nemen. Den secretaris bracht hij dank voor 't vele in het belang der vereeniging verrichte werk, waarna hij in t kort een opsomming gaf van de werk zaamheden in het afgeloopen jaar gedaan. Spr. besloot met te zeggen, dat door de onzekere en daardoor zorgvolle tijden in de toekomst van den middenstander uiterste krachts- inspannig zal worden gevraagd. De notulen van de vergadering dd 27 October 1939 werden onge wijzigd vastgesteld en goedgekeurd. Bestolen werd de navolgendesub sidies te geven a. aan de vereeniging «Waalwijks Belang" f25,- als tegemoetkoming in de kosten in verband met den gehouden étal3gewedsirijd en het daaraan verhonden programma; b. aan de K. J. M. V. 119.— voor den geplaatsten kerststal op het Raadhuisplein gedurende den kerst tijd. Ten aanzien van beide acties sprak de vergadering haar erkente lijkheid uit. Vooral dp uitstekend geslaagde étalage wedstrijd en de daaraanverbonden attracties hadden de bewondering van de aanwezigen Voor het in deze verrichte werk werden ter vergadering aan 't adres van «Waalwijks Belang» woorden van dank gebracht. Vervolgens wer den de beschikbaar gestelde prijzen verloot onder de deelnemers aan degphouden Neder- landsche Fabrikaat week. De ge lukkuen waren de heereri Hamburg, Meijs, Holtgrefe en van Mil. Ondanks de minder gunstige tijds omstandigheden besloot de verga dering toch tot het houden van een feestvprgaderirg Na een ampele gedachten wisseling werd ten slotte besloten de uitvoering hiervan in handen te leggen van een voor dat doel te benoemen com missie, welker samenstelling is als volgt: de heeren J. van BhdeK P. Dekkers, E. M Dekkers, M. Verwiel, H. van Hullen en J. Ketels. Getracht zal worden op deze vergadering kapelaan Rijnen uit Riamsdonksveer als spieker te laten komen, terwijl tevens bpsloten werd de Katholieke Jonge Midden standsvereeniging uit te noodigen. Na epn korte rondvraag s'oot de voorzitter deze vlotte vergadering. WAALWIJKSCHE LOOIERS- VEREENIGING. In dc Woensdagavond gehouden ver gadering van de Waalwijksche looiers- vereeniging, werd besloten om de mo bilisatie-vergoeding aan gemobiliseer de knechts wederom voor een maand te verlengen. Hierna werd gesproken over een soort Gentlemens agreement. Volgens dc voorgestelde regeling zou deze agreement bepalingen en de belofte bevatten om van elkaar geen personeel 'over te nemen, zonder wederzijdsch goedvinden. Men kwam overeen te beloven van elkaar geen personeel af te koopen en bij overname van personeel elkaar serst te raadplegen. Ook wérd nog de dure vervoers-ge- legenheid van Rotterdam naar Waal wijk aangesneden. ADVERTEERT TN DIT BLAD. „Meneer Klaproos". Reeds herhaalde malen en van verschillende zijden werd mij met aandrang verzocht om een herhaling te geven van het door onze looneel- veieeniging in 1929 Ier gelegenheid van ons I2V2 jarig bestaan met zoo veel succes ten tooneele gebrachte oer-komische blijspel in 3 bed lij ven van Gerard Nielen «Meneer Klap- roos«. Ain die verzoeken gehoor gevend, zullen wij op Zondag 28 Januari dit schitterende werk wederom voor het putdiek van Waalwijk opvoeren. Zij, die zich de vroegere uitvoerin gen nog herinneren, zullen het er allen over eens zijn, dat dit een blijspel is, zooals er maar weinig voor heeren-tooneel in uilgaaf zijn. Het is een blijspel, waarhij de be zoekers, van het begin tot heleinde volop kunnen genieten van de oer- komische verwikkelingen, waarin Meneer Klaproos verzeild raakt, door zijn lustom iets buitengewocns mede te maken. Het eem lach salvo volgt op het andere, het geheele stuk door,zoodat de bezoekers bijna geen tijd krijgen om op adem te komen. De toenmalige verslaggever van «De Echorr, de heer Herman Rresser, schreef o.a. over de uitvoeringen in 1929: «Meneer Klaproos« is een kundig en geestig in elkaar gesloken stuk, waarmede D. V. S. V. buitengewoon succes had. Wat onze bewondering voor Klaproos opvoerde, was vooral, dat bij tot op het laatste oogenbhk de actie sterk gespannen hield. Geen moment van inzinking of ver slapping. Telkens veei de hij opnieuw op en bracht het publiek van de eene lachbui in de andere. Een zeer goed uitgeheeld type was ook Rum- pel. Deze rol weid zoodanig vertolkt, dal alleen reeds het verschijnen van de liguur «RumpeU geweloigopde lachspieren weikle. En als hij zijn mond open deed en door een spraak gebrek inplaats van de letter 1 de n uitsprak, dan daverde de zaal« Met vrijwel dezelfde bezetting zal dit iiummer gegeven worden moigen; 21 Januari voor de leden van de Werk lied en vereeniging. Don du dag 25 Januari voor de militairen en Zondag 28 Januari voor tiet publiek. Waar wij in '29 vier stampvolle zalen hebben gekregen, twijIlen wij er niet aan, of ook de uitvoeringen op genoemde dagen zullen weer een succes worden De entrée-prijzen (waarvoor wij vei wijzen naar de raam biljetten), zijn laag, zoodat eenieder in de gelegenheid is hiervan te profiteeren. D. «Van Kuch tot Kuch» Revue van militairen voor burgers. Het is ongetwijfeld een örgineel idee van de te Waalwijk gelegeide militaiien, een revue op ie voertn voor de burgerbevolking. Reeds zoo dikwijls zijn de Waal- wijkers voor de militairen opgetre den, dal de soldaten vervuld met gevoelens van dankbaaiheid voor't sympathieke medeleven van de burgerij, de rollen nu wel eens willen omkeeren en daarom voor het voetlicht treden, terwijl debur- geis toeschouwers zijn, De revue, getiteld «Van kuch tot kuch»), is voor de volle hondeid procent een militaire revue. Een sergeant majoor en een fourierzijn de auteurs, terwijl een soldaat schrijver de regisseur is. De spelers zijn a'len millitairen, die hun uiter- s'e best zullen doen de burgers op een flink portie soldatenhumor te vergasten. De opvoering van de revue zal plaats hebben in de zaal van M11 sis Sacrum achter Hotel de Twee Kolommen in de Grootestraat. Op Dinsdag 21 Januari en Woens- dag 23 Januari wordt de revue voor miliairen opgevoerd, op Donderdag Men verzoekt ons opname van het volgende; IN MEMORIAM P. W. PROVENIERS. Hedenmorgen bereikte ons de treurige mede deeling dat in den afgeloopen nacht de heer P. W. Proveniers. Chef onzer afdeeling Snij- derij, ten gevolge van een kortstondige ziekte is overleden. De heer Proveniers was niet alleen sinds de oprichting onzer N.V. in 1932 voor ons een van de trouwste en ijverigste medewerkers, doch is reeds als jongen van 13 jaar bij de „Hollandia"-fabriek in betrekking gekomen, zoo dat hij 52 jaar in dezelfde fabriek is werkzaam geweest. Het behaagde dan ook H. M. de Koningin voor eenige jaren hem met de gouden medaille van Oranje Nassau te begiftigen. De heer Proveniers stond niet alleen in het binnenland doch ook in het buitenland bekend als een buitengewoon mensch en beschikte over bijzondere vakkennis vooral op overleer gebied. Zoowel de directie als zijn collega's en onder geschikten zullen in de toekomst zijn adviezen noode missen en zijn nagedachtenis zal bij ons allen steeds in hooge eere blijven. Namens directie N.V. Nederlandsche Schoenen-Unie Bloch Stibbe- Hollandia, E. STIBBE.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6