BURGERLIJKE STAND. HET NIEUWE GEMEENTEHUIS TE DRUNEN. A0VERTENT1EN. vraagt m TWEEDE HANDS G. v. d. Sluijs HOLLANDIA Houtkoop Pessteit Curtn Notaris Schreurs Dondsidag I Februari 1940 Adverteeren doet verkoopen. 21 Januari wordt de burgerij een avond aangeboden. Blijkt bet dat de belangstelling van de zijde van de burgers groot is, dan zullen waar schijnlijk nog een of meerdere avonden voor de burgers volgen. Trailer in de Spoorsloot. Een tiailer van de firma Vriens uil Breda, geladen met buiden voor de lederfabriek Graglmans en Wies man, wilde in de Burg. .v. d. Klok- kenlaan, de laan indraaien naar de genoemde fabriek. Tengevolge van de gladheid was dit voor den zwaren langen wagen geen gemakkelijk karwei maar ten slotte zou 't dan toch lukken Helaas, het mi lukte en in plaats van in de genoemde laan te draaien scboot de wagen met zijn achterstel in. de Spoorsloot. Van 11 uur tot drie uur heeft hij daar een groote hindernis gevormd voor het verkeer. De huiden werden met 'n andere wagen naar het adres van bestem, ming vervoerd terwijl tenslotte een takelwagen erin slaagde, de trailer weer op beganen grond te brengen. De gemeente politie hield een oogje in het zeil. ZWEITSE TREFFERS IN HET GOUD. De heer Z. Treffers herdacht giste ren den dag waarop hij voor vijftig ja ren in den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. werd gekozen. Dit zeldzame jubileum werd op een voudige. doch niettemin feestelijke wij ze onder groote belangstelling in de kerkzaal van de Ned. Herv. Kerk her dacht. Hier sprak Ds. Mühlnickel den jubi laris toe. Hij releveerde hoe Treffers een halve eeuw onder vijf predikanten zijn ambt steeds voortreffelijk heeft waargenomen. Zijn kalm en bezadigd optreden vond steeds groote waardee ring. Ds. Mühlnickel feliciteerde hem van harte met dit mooie jubiluem en hoopte de heer Treffers nog vele jaren als lid van den kerkex-aad te zien. Namens den kerkeraad bood spr. hem een fraai-rookstel aan. Een schoonzoon van den jubilaris, de heer v. Leeuwen uit Dordrecht, dankte namens den heer Treffers en familie voor de hartelijke woorden, het fraaie cadeau en de groote belangstelling. Ook van andere zijden kwamen tal van felicitaties. Ook wij wenschen den jubilaris van harte geluk. LUXOR BIOSCOOP. Bulldog Drummond neemt revanche. Met deze film presenteert Para mount U de tweede aflevering in de „Bulldog Drummond" serie, die in Amerika reeds zeer populair is, en dat hier zonder twijfel ook wel worden zal. Speelde „Bulldog Drummond Ont snapt" op een griezelig oud kasteel, deze „Revanche" brengt ons in de kringen van internationale spionnen, die zich meester willen maken van een formule voor 'n geheimzinnige spring stof, die een fabelachtige explosiviteit bezit. De noodigc moorden, achtervol gingen, vermommingen en vechtpar tijen zorgen voor de verlangde sensa tie, de charmante Louise Campbell is Drummond's aanstaande vrouwtje, en Drummond zelf wordt dit keer, even als in de thans volgende films, ge speeld door den sympathieken jongen acteur John Howard. John Barrymore heeft er een mooie rol in als een sinis ter commissaris van politie. Het verhaal is heel aantrekkelijk en het goede spel van de groote sterren en de puike regie Louis King, doen de rest. Hier en daar loopt deze rolprent over van spanning. Cassidy stelt de wet. In de Cassidy-serie is thans ver schenen „Cassidy stelt de wet" met William Boyd, Jimmy Ellison, Muriel Evans en Onslow Stevens. Een wild-west film die klinkt als de klok, met nieuwe vondsten, pakkende scènes, wilde ritten, revolver-gevechten en romantiek met als achtergrond een overweldigend mooie natuur. Een programma, dat de moeite waard is. MUSIS SACRUM „Levensdans." Musis presenteert ons deze week de prachtfilm van Bette Davis: «Levensdans.» In deze rolprent met zijn ietwat trasischen inslag be reikt hel spel van Bette Davis een tot nog toe niet bereikte hoogte. In ieder opzicht is haar creatie voor treffelijk, practisch niet te evenaren. Verder zien we een bijzonder fraai spel van George Brent. Hunphtrey Bogart en Geradine Frilzgerald. Bette Davis is hier als Judith een schatrijk meisje, dat echter wegens een zeer kwaadaardige zipkte slechts een beperkten tijd heeft te leven. Zij spot evenwel met de wijze raad gevingen van haar huisarts. Deze weet gedaan te krijgen nat de be roemde specialist l)r. Steele haar onderzoekt. Steele ontdekt een ge zwel in de hersenen en opereert haar, teneinde haar leven nog een jaar te kunnen rekken. Hij weet, dat zij gedoemd is om eerst blind le worden en daarna te sterven. In- tusschen heeft het noodlot gewild dat Steele en Judith hopeloos ver liefd op elkaar zijn geworden en zij besluiten te trouwen. Dan ontdekt Judith echter haar ziekte en zij weet dat ze na blind te zijn geworden spoedig zal stervpn. Zij verdenkt haar verloofde ervan, haar ten hu welijk te hehben gevraagd uit mede lijden. en ten einde raad besluit ze haar oude luchtige levenswijze weer op te nemen. Zij gaat de sport in alle toonaarden beoefenen en be zoekt nachtclubs om het schrijnende verdriet le vergeten, doch hetgelukt haar niet. Het eenige resultaat van haar levenswijze is, dat zij begrijpt geheel en al verkeerd te hebben gehandeld. Zij smeekt Steele om vergiffenis en korten tijd later ver trekt het jong getrouwde overgeluk kige paar naar Vermont, waar Steele medische onderzoekingen begint. Na een jaar van intens geluk, bemerkt Judith dat haar oude kwaal terugkeert en zij begrijpt, dat het einde nabij is. Zij houdt het geheim voor zichzelf en wanneer haar echt genoot naar New-Y-»rk vertrekt om een reeks lezingen te houden, gaat Judith naar bed, zij voelt de blind heid komen Een schitterende film, n et meester lijk spel en een cynisch-tragisch climax. BINNENBRANDJE. Bij de firma Orie-Dumoulin brak Donderdagmiddag omstreeks twee uur in den winkel een klein binnenbrandje uit, dat was ontstaan, doordat een flesch slaolie, op de kachel te ontdooien stond. De politie die direct aanwezig was met een brandbluschapparaat be hoefde hiermede niet meer in te grij pen, daar met behulp van emmers wa ter het vuur reeds was gebluscht. De schade is gering. WAALWIJK. Van 12 tot 19 Januari 194Ü. Geboren Adrianus, zv. A. M. Verkooijen-van Loon. Maria Thcrcsia, dv. J. Brekel- mans-de Graaff. Anna Maria Geertrui- da Josephina, dv. C. J. H. Martens-Otten, wonende te Loonöpzand. Cornelis Pe trus, zv. G. J. van Ileesch-van Delft. - Hendrika Huberta Wilhelmina, dv. P. van Soelen-van Delft. Maria Petronel- la, dv. M. J. Klijn-van Bavel. Huwelijksaangiften W. P. van der Steen, oud 21 jaren en Ja. J. F. Thomas, oud 19 jaren. P. Toxopeus, oud 25 jaren, wonende te Zeist en Ca. Benckhuijsen, oud 23 jaren, te Waalwijk. Huwelijken: L. M. van den Bogaart, oud 29 jaren en Wa. G. Smolders, oud 29 jaren. Ingekomen: J. Versteeg en gezin van Waspik. Pa. J. van Daalen van Eethen ca. H. H. Bontjer van Gilze en Rijen. M. Cl. van Seters van Druncn. A. Beuvers van Drunen. Vertrokken A. J. Pennings naar üss. Chr. W. de Peffer en gezin naar Tilburg. Een fraai bouwwerk met een doeltreffend en smaakvol interrieur. Drunen heeft een nieuw gemeente huis. Met belangstelling heeft de be volking de ontwikkeling van de plan nen, de aanbesteding en de uitvoering gevolgd en als een blijde mare gaat nu door het dorp: ons gemeente-huis is klaar. Er is overigens alle reden tot vreugde, want de gemeente mag trotsch zijn op het fraaie bouwwerk dat gele gen is in het centrum van het dorp, naast de kerk en schuin tegenover het vorige huis, waarin de vroede vaderen van Drunen hun vergaderingen plach ten te houden. In de veel te kleine raad zaal zaten de raadsleden daar de ge meente-belangen te behartigen en in een hoekje, zeer ongemakkelijk was dZ pers, die bij dergelijke evenementen aanwezig moet zijn, gehuisvest. Meer malen werd van deze beide zijden de verzuchting geslaakt, „was het nieuwe gemeente-huis maar klaar en thans dan. na een periode van ingespannen en nauwgezetten bouwarbeid is het raadhuis voltooid en glorierijk prijkt het in het centrum van de mooie lan delijke gemeente. De ligging. Ieder herinnert zich, hoe er destijds een zekere beweging ontstond, die het niet gewenscht achtte om het gemeen te-huis zoo vlak naast de groote kerk te zetten, daar het dan minder mooi uit zou komen en eerlijk gezegd, moeten wij toegeven, dat er in dat argument wat waars zit. Een gemeentehuis moet nu eenmaal representatief karakter hebben, en dat zou, door de groote frontbreedte waar over men elders kon beschikken veel duidelijker tot zijn recht zijn gekomen. Verder kunnen wij niet aan den in druk ontkomen dat de groote kerk, die vlak naast het gemeentehuis staat, iets af doet aan het monumentale idee van het raadhuis. Toch blijkt thans, dat er ook op deze plaats een raadhuis is gebouwd, dat er in ieder opzicht mag zijn en dat een aanwinst vormt voor de gemeente. Duidelijk komt naar voren, dat bij den ontwerper, architect Edmond Nijs- ten uit Den Bosch de bedoeling heeft voorgezeten om het gebouw zooveel mogelijk in overeenstemming te bren gen met het landelijke karakter van de plaats en hierin is hij wonderwel ge slaagd. Overigens is de ligging toch niet ge heel onverdienstelijk, want veel wordt goedgemaakt door het feit. dat het raadhuis juist in het centrum is geves tigd, hetgeen toch zeker tal van voor deden biedt. De Beneden-verdieping. In afwijking met vele andere raad huizen is er hier naast den hoofdingang een zijingang, die dient voor „dage- lijksch gebruik' Wanneer wij door dezen zij-ingang binnengaan, staan we gelijkvloers en is rechts van ons het politiebureau met de 2 cellen en links het stempelbureau, brandweer, toilets, verwarming en bergruimte. De verschillende afdeelin- gen zijn alle uiterst practisch ingericht en zullen zeer zeker aan de gestelde verwachtingen beantwoorden. Evenals elders is ook hier alles in dezelfde fraaie kleuren gehouden, n.l. gedeeltelijk lichtgroen en gedeeltelijk beige. De muren zijn bewerkt in crème-kleur. Een zeer voorname afdeeling, n.l. het archief is ook hier ondergebracht. So berheid en doeltreffendheid doen hier opgeld, terwijl het vertrek geheel brandvrij is gehouden. De deur is aan den binnenkant met metaal besla gen. Naast de archiefkamer is ook nog een aparte ingang, met daarachter fiet senbergplaats voor het personeel. Het Hoofdgebouw. van de secretarie ingebouwd. Zeer doeltreffend is ook een aparte trap. bestemd voor het personeel, die van den reeds eerder genoemden per soneelsingang rechtstreeks naar de se cretarie leidt. De indruk, die de secre taire op de bezoekers maakt, is werke lijk verbluffend, want slechts in zeer weinige plattelandsgemeenten treft men iets dergelijks aan. De Raadszaal. Langs een trap met smeedijzeren leu ning, komen we van de benedenhal in de bovenhal. Hierop komen uit: raads zaal, trouwkamer en kadastervertrek. De raadszaal is weer zeer ruim gehou den en is juist het tegenovergestelde van de oude raadszaal. Aan 2 lange tafels, die in den vorm van een langgerekt hoefijzer aan elkaar zijn bevestigd, nemen de edelachtbare heeren plaats, terwijl aan een kleinere rechte tafel, die tegenover dit hoefijzer is gesteld, burgemeester, wethouders en secretaris een plaats vinden. Het hoog gelegen balken plafond, de drie monu mentale ramen en de zware, licht ge verniste deur geven aan dit vertrek iets monumentaals en gewichtigs. Laten we hopen, dat het de „wijze woorden" die er in zullen worden gesproken ten goe de komt. Aan de achterzijde is een ruim ge deelte afgeschoten voor publieke tribu ne en met een aardige variatie heeft men daarin een practische en tegelijk fraaie perstribune kunnen tooveren. Voor de dienaren van de Koningin der Aarde is hier goed gezorgd. Ze heb ben zoowaar een aparte verlichting. Dit gedeelte is via een aparten ingang te bereiken. De verwarming van de raadszaal be staat uit luchtverwarming, die zomers tevens kan worden gebruikt als lucht- verversching. Twee smeedijzeren kronen bedienen de verlichting. De raadzaal is een ju weeltje in haar soort. Een huiselijke trouwkamer. We komen vervolgens in de trouw kamer, een niet te groot gezellig-huise- lijk zaaltje met open haard. Heeft de ontwerper geweten, dat de laatste gang voor den verstokten vrij gezel zooveel mogelijk moet veraan genaamd worden of is het gedaan om het zenuwachtige bruidje door een hui selijke sfeer wat op haar gemak te stel len! Wat ook de motieven zijn geweest, de trouwzaal, die tevens van tijd tot tijd gebruikt zal worden als commissie kamer is „af". Vooral de ingang via de fraaie fees telijke zuilen is schitterend. Naast de trouwkamer heeft in een wat kleiner vertrek, het kadaster on derdak gevonden. Hier weer stalen meubelen. Dit vertrek zal tevens wor den gebruikt om de stukken voor de raadsleden ter inzage te leggen en als zoodanig zal het zijn nut zeker wel af werpen. Iets geheel aparts is de vestiaire in deze bovenhal, welke geheel voor het gezicht ligt verborgen. Bouw en medewerkers. Via een fraaie, doch ietwat smalle steenen trap, die eenigszins draaiend naar boven gaat, komen we in het hoofdgebouw, dat beter te bereiken is door den hoofdingang. Vlak achter de deur is nog een kleine vestibule, waar in een gedenkplaat moet komen prijken en boven de verbinding tusschen de vestibule en de zich daarachter uitstrek kende voorruimte, wordt een tegelta- bleautje ingemetseld, dat de architect ten geschenke hoopt te geven. Aan den eenen kant van genoemde voorruimte ligt de burgemeesterskamer en aan den anderen kant het vertrek van B. en W. Beide kamers zijn wat opzet en uitvoe ring betreft, ongeveer het zelfde. Het zijn groote luchtige vertrekken, waarin het daglicht via hooge ramen van glas in lood binnentreedt. Het meubilair is zeer smaakvol en is uitgevoerd in eikenhout, naar ontwerp van den architect, vervaardigd door de firma Conijn uit Den Haag. De ruime hal doet weldadig aan. Evenals de kamers van den Burgemees ter en B. en W. is ze uitgevoerd in een degelijk en fraai balkenplafond. Links in den hoek staat een bank voor het wachtende publiek en een smeedijzeren lichtkroon zorgt voor de kunstverlich- ting. De linkerzijde van deze etage wordt grootendeels ingenomen door de secre tarie, die is gehuisvest in een groote lichte zaal. Het meubilair, zoowel de bureaux als de daarbij behoorende stoe len zijn van staal. Vier ramen laten het. daglicht'in grooten overvloed binnen vallen. De loketten bestaan weer uit glas in lood. Onder de loketten-bank is een ruimte welke de registers en kaarten zal bergen, die men dagelijks noodig heeft, zoodat deze steeds onder het be reik staan van den dienstdoenden amb tenaar. Eenige stalen kasten voor ber ging van paperassen, die men vaak moet gebruiken, zijn aan de voorzijde De bouw van dit fraaie raadhuis is vlot verloopen; er deden zich geen noe menswaardige strubbelingen voor. Na tuurlijk bracht de mobilisatie wel enke le kleine onaangenaamheden, zooals vervanging van personeel, latere leve ring van benoodigde materialen enz., doch dit was van geen ingrijpende be- teekenis. Het personeel is zooveel mogelijk betrokken uit de gemeente Drunen. De aannemer was de firma A. J. van Alphen uit Drunen, de opzichter J. Padberg. De stalen meubels werden ge leverd door Lips en de houten door Conijn uit 's-Gravenhage. Voor de verwarming zorgde de fir ma Burgers uit Eindhoven. De technisch adviseur was Ir. Kra mers uit Vught. Het schilderswerk was in handen van de firma Klaassen uit Sprang en het loodgieterswerk kwam van Ver hoeven uit Drunen. Voor de smeedijzeren lichtkronen zorgden van Delft uit Drunen en v. d Meijden uit Vught. Al deze firma's met hun personeel komt een hartelijk woord van dank en lof toe, voor het fraaie werk, dat zij hebben voortgebracht. 15 emaille fornuiskachels f 10.-, kamerkachels en haar den, stoelen, spiegels, tafels, 6 mahoniehouten linnenkasten flO—schilderijen, 1 bascule, transpor»-, heeren-, dames-, jongens en mHsjesfietsrn f5 bakfietsen. 1 wit leeuwtje2 jaar oud, 2 canapé's f6.— 1 keu kenkast. Laageinde 92. WAALWIJK, v.m. Baardwijk. Heden overleed tot ons leedwezen in den ouderdom van 65 jaar een van onze oudste en vertrouwdste me dewerkers de heer PETRUS WILHELMUS PROVENIERS. Directie N. V. Ne- dcrlandsche Schoe nen-Unie Bloch Stibbe-Hoilandia. Waalwijk, 20 Januari 1940. Heden overleed tot ons leedwezen in den ouderdom van 65 jaar onze geachte collega en chef de heer PETRUS WILHELMUS PROVENIERS. Chefs en personeel der N. V. Neder- landsche Schoenen- Unie Bloch Stib be-Hoilandia. Waalwijk, 20 Januari 1940. In plaats van kaarten. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder EMILIE OVER DE LINDEN, geboren Berkelie, in den ouderdom van 54 jaren. Menes N.O.I.: A. J. OVER DE LINDEN. J. OVER DE LINDEN- FAESEN KLOET. 'sGrev. Capelle: L. ROOS- OVER DE LINDEN. A. ROOS. Bandoeng N.O.I.: O. F. OVER DE LINDEN. A. .1 OVER DE LINDEN.-. WIJNSTOK. Curasao E. BREEDVELD- OVER DE LINDEN. Ir. G. F. BREED VELD en Kleinkinderen. 's-Grev. Capelle 17 Jan. 1940. De ter aardebcstelling zal plaats vinden op Zaterdag 20 Jan. a.s. op de begraaf plaats Westervcld, na aan komst van trein 14.14. Hal te Driehuis-Westerveld. Vertrek Haarlem, Kenau- park 14 tegen 13.30 uur. N V.NED SCHOENENUNIE BLOCH STIBBE WAALWIJK die open schoenwerk kunnen zwikken. te Drunen, bericht, dat de masthout- verkooping van de Ge meente Drunen, vastge steld op Dinsdag 23 Januari 1940, wegens sneeuwval wordt UIT GESTELD en zal worden gehouden op desv.m. half tien precies. Het nieuwe raadhuis van Drunen, dat in Februari a.s. oHicieel in gebruik genomen zal worden, nadert zijn voltooiing prima Handziuihhers

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 7