VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS SPORT, LAATSTE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. EEN SUCCESVOLLE ADVERTENTIE .DE ECHO VAN HET ZUIDEN" ADVERTENTIES DE ECHO" NET MEISJE DIENS WOONHUIS SPRANGCAPËILE. RAAMSDONK. WASPIK, AGENDA'S. Marktberichten 1,25 p. kwartaal - f 0.10 p, week een net Dienstmeisje Notaris Middelkoop Almanak 1940 Prijs f 0.15. veilen en verkoopen PERSVERSLAG van de vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, gehouden te Waalwijk op Donderdag 25 Januari 1940. 1. De na periodieke aftreding lier- kozen leden werden allen toegelaten. 2. De Voorzitter gaf in zijn nieuw jaarsrede een beknopt overzicht van den toestand van handel en nijverheid in het jaar 1939. 3. Tot Algemeen Voorzitter der Ka mer werd herkozen de heer G. N. van Loon le Waalwijk. Tot voorzitters der afdeelingen Grootbedrijf en Kleinbedrijf werden hedkozen resp. de hccren A. I. J. Smits ie Dongen en A. D. C. Snels te Dongen. 4. Van het College van Burgemees ter en Wethouders van Tilburg werd bericht ontvangen op hel schrijven der Kamer inzake verbetering van de brug over het Wilhelminakanaal in den weg Dongen-Tilburg. Genoemd College meent, dat de verbetering van deze brug niet verder kan gaan dan een verbetering van de opritten, aangezien de kosten voor een hooge vaste brug, zooals de Kamer aanbevolen had, zóó hoog zijn, dat deze in een tertiairen weg niet verantwoord werden geacht. De Kamer echter was van meening, dal door een hooge vaste brug, ook al zijn de stichtingskosten zonder twijfel niet gering, een beduidende besparing aan bedieningskosten zou worden ver kregen, terwijl een dergelijke brug, zoowel in verband met de verkeersver- beteringen rond Tilburg, als met het oog op hel belangrijke verkeer over den weg Dongen-Tilburg alleszins te verantwoorden is. In verband hierme de meende de Kamer te zijner tijd als nog op een hooge vaste brug te moe ten aandringen. 5. Van den Minister van Water staat werd bericht ontvangen, dat hel beloog der Kamer tol behoud van de bewaking van den spoorwegovergang, gelegen in den Stadsweg te Geertrui- denberg, Z.Exc. niet had kunnen over tuigen. Mitsdien zou de bewaking wor den opgeheven met aanbrenging van een automatische waarschuwingsin- richling en onder verwijdering van de wachterswoning met schuur en wacht huisje, terwijl de overweg moet wor den verbreed. De Kamer betreurde het ten zeerste, dat een spoorwegovergang met een ten opzichte van den bctref- fenden weg zóó ongunstige ligging als de onderhavige onbewaakt zal blijven. De le treffen voorzorgsmaatregelen zouden naar de meening der Kamer ernstige ongelukken ter plaatse niet kunnen voorkomen. Van den directeur-generaal der P.T.T. werd in antwoord op een schrij ven der Kamer bericht ontvangen, dat voor de gemeente Wijk en Aalburg een avondbestelling voor de buitenwij ken is ingevoerd. Het verzoek tot het inleggen van een derde vcrzendgelegen- heid kan, met het oog op het te geringe aantal in de middaguren ter verzen ding aanwezige poststukken, niet wor den ingewilligd. 7. De leden, plaatsvervangende le den en de Voorzitter der Bevrach- tingscommissie L, zetel te Breda, wer den allen herbenoemd. 8. De Kamer hechtte hare goed keuring aan de mede-onderteekening van een adres aan den Minister van Economische Zaken inzake den markt en straathandel. In dit adres werd een spoedige totstandkoming van een wet regelende den markt- en straathandel, vooral met het oog op de toepassing van de Vestigingswet Kleinbedrijf, be pleit en werd Z.Exc. verzocht de Ka mers van Koophandel het desbetref fende voorontwerp ter fine van advies te willen toezenden. 9. De Kamer besloot zich met een adres tot den Minister van Economi sche Zaken te wenden, waarin aan de hand van de beschikbare gegevens de ernstige bezorgdheid van de Kamer zal worden uitgesproken over de ge volgen van de opheffing van de con- tingenteering van den invoer van schoenen en leder en van de te soepele toepassing van de contingenteoring van den invoer van papier. 11. De Kamer besloot ook voor 1940 aan de Federatieve Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in Noord - Brabant een subsidie te vcrleenen van 25.—. 12. De Kamer stelde een „Commis sie voor zakelijken bijstand aan gemo- biliseerden" in, welke ten doel heeft in de verschillende plaatsen van het district in samenwerking met plaat selijke persoonlijkheden aan gemobili- seerden bij moeilijkheden in hunne za ken voorlichting en bijstand te vcrlee nen. Deze Commissie is samengesteld uit de heeren A. D. C. Snels te Dongen, voorzitter, J. C. Frederiks te Kaats heuvel, W. J. van den Noort te Made en .1. van Mierlo te Waalwijk". gen hartelijk welkom, en werden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Door het bestuur werd voorgesteld de aftredende Bondsraadsleden die zich weder herkiesbaar stelden candi- daat te stellen. Na gehouden stemming bleek dat met algemeene stemmen deze 2 leden waren candidaat gesteld. In een keurig gestyleerd jaarverslag bracht de secretaresse rapport uit over de gebeurtenissen in de afdeeling gedu rende 1939. De afdeeling is in dit jaar met 7 leden vooruit gegaan. Zij drong bij de leden dringend aan trouw de ver gaderingen te bezoeken. Ook de penningmeester bracht ver slag uit over het jaar 1939. Hieruit bleek, dat uit het ondersteuningsfonds van de afdeeling verschillende behoef tige leden waren geholpen. De afdee- lingskas sloot met een batig saldo. Aan de beurt van aftreden waren: mej. Anny Heijmans als le secretaresse en de heer C. J. van Duijl als le pen ningmeester. Doordien er voor dhr. v. Duijl vóór de vergadering één candi- datenlijst was ingediend, was deze reeds herkozen. Mej. Heijmans werd bij acclamatie herkozen. Beiden hebben onder dank voor het vertrouwen hunne benoeming aanvaard. Als leden der Kas-controle-commissie voor 1940 werden benoemd de heeren Fait. Pullens en de Grauw, terwijl tot plaatsvervangende leden werden be noemd de heeren H. Westenburger, de Leijer en Boot. De voorzitter deelde nog mede, dat per 15 Febr. a.s. de heer D. Meuleman van de K.R.O. een lezing met lichtbeel den zal geven voor de afdeeling. Hij hoopt dat zéér velen dezen zeer leerza- men avond zullen bijwonen. Per 5 Maart komt de heer v. Beek uit Eindhoven met een bijzonder onder werp voor onze afdeeling spreken. Ook dan hoopt de voorzitter op een volle zaal. Van de rondvraag werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt. Na sluiting door den voorzitter met den Chr. groet, werd overgegaan tot het laatste punt van de agenda „gezel lig samenzijn Enkele leden waren zoo gelukkig om een van de door het be stuur beschikbaar gestelde prijzen mee naar huis te kunnen nemen. Op de algemeene ledenvergade ring der Chr. Gein. Zangvereeniging. gehouden op 24 Jan. j.l., werd het af tredende bestuurslid de heer A. Kerst, bij acclamatie herkozen. Tevens werd op deze vergadering be sloten een reiskas op te richten, waar van hel beheer werd opgedragen aan mej. J. M. Ossen, Chr. onderwijzeres alhier. Feestavond R K. Middenstand. De R.K. Middenstandsver. houdt a.s. Donderdag 1 Febr. des avonds om 8 uur in Hotel Verwiel haar feestavond. De spr. van dezen avond, kapelaan Beijnen uit Raamsdonksveer, is door ziekte verhindert. Men zal thans trachten een andere spreker te krijgen. VERPLAATSING. Dc Firma Cosy-pantoffelfabriek te Tilburg deelt ons mede, dat zij begin Februari a.s. haar fabriek verplaatst naar een veel grooter fabriekspand: Kloosterstraat 19 te Tilburg. Wegens een tekort aan fabrieksruimte voor de vele orders had zij reeds lang naar een grooter pand uitgezien en zij is daarin thans volkomen geslaagd. Tevens deelt de firmant, de heer H. G. van Mierlo, ons mede, dat zijn broer, de heer G. M. van Mierlo, thans ook in het bedrijf op genomen is. CAPELLE. Donderdag 1 Februari uitvoering door de gemengde Zangvereeniging 't Rozenknopje, in de zaal van den heer E. Cové, welke uitvoering herhaald wordt op Dinsdag 6 Febr. in de zaal van den heer P. Pruijssers. Naast solo en koornummers wordt opgevoerd de revue „Wij zijn niet bang". Het belooft een prachtige avond te worden. RAAMSDONKSVEER. Uitvoering. Voor een tjokvolle zaal, ruim 300 personen waren aanwezig, gaf de Kon. Erk. Harmonie «de Eendracht» alhier, Woensdagavond voor haar donateurs en leden haar tweede winteruitvoering in Hotel «Huis ten Deijl», waaraan medewerking ver- leendehet bekende cabaret ensemble Klaveren Vijf uit Roosendaal, dat het vorige seizoen zoo goed in den smaak was gevallen, dat het bestuur bet ensemble wederom had uitge- noodigd. om. op den beschermheer der har monie burgemeester Heere met zijn echlgenoote, alsmede verschillende andere notabelen van Raamsdonks veer. Namens de vereeniging sprak de voorzitter, de heer A. v. Onzen- oort, een hartelijk woord van wel kom, speciaal tot burgemeester en mevrouw Heere, waarna het caba het-gezelschap voor bet voetlicht kwam. Onmiddellijk heerschte er weer e n vroolijke stemming en het la chen was onbedaarlijk. Geen won der dat Klaveren Vijl hier weer een succesrijke avond wist te boeken. Het gebodene was af en het mid dernachtelijk uur was feitelijk nog veel te vlug genaderd, toen de voor zitter een tot weerziens toeriep voor de derde winteruitvoering, die om streeks Paschen zal worden gehou den, De Eerw. frater Simeon Huy- bregts uit Raamsdonksveer, van de orde der Eerw Fraters van Tilburg, is na een verblijf van tien jaren in de missie van Padang (N. O.-lndië), met vacantie in het vadtrland te ruggekeerd. NED. R.K. BOND VAN HANDELS KANTOOR- EN WINKEL BEDIENDEN. AFDEELING WAALWIJK. Onder presidium van den heer P. A. v. d. Ven hield op Donderdag 25 Jan. 1.1. bovengenoemde Afdeeling haar jaar vergadering. Deze was buitengewoon goed bezocht. Na opening door den voorzitter met den Chr. groet, heette hij de aanwezi- Gisteren kwam de heer H. v. Don gen bij het schaatsenrijden op de ijsbaan te vallen. Hoewel aanvan kelijk van gedachte zijnde, geen letsel bekomen te hebben, moest hij zich later onder geneeskundige be handeling stellen en bleek dat hij een lichte hersenschudding had op- geloopen, zoodat dit met de noodige rust wel weer in orde komt. De Waspiksche Huiseigenaren- vereeniging hield hare jaarver gadering in Hotel Roovcrs-Mon- tens. De vergadering was maar re delijk bezocht, wat zijn oorzaak vond in het ziek zijn van enkele leden en de weersomstandigheden. Ver meld kan hier worden dat de ver eeniging op heden 21 leden telt en 8! huurwoningen zijn ingeschreven, .lammer voor deze zeer zeker nut tige vereeniging, dat er nog verschil lende huiseigenaren zijn, die van het standpunt uitgaan, dat zij het met hunne huurders wel zullen vin. den en niet op prijs schijnen te stellen of mogelijk niet beseffen wat deze vereeniging, als aangesloten zijnde bij den Zuidelijken Bond van Huiseigenaren, ook in hun belang presteerl. Predikbeurten Zondag 28 Januari 1940: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. R. de Bruin. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Ook door de werkingen van de teekenen dezes tijds wordt de kerk allerwege geschud met een hevige schudding. iMoge dit op de zuiveiing der beginselen, waarop een gezonde geestelijke samenleving der mensch- heid, in democratischen zin, wordt opgebouv\d, uiteindelijk bevordelijk en bevruchtend werken. Intusschen heeft de Raad al be slist over de vraag van noodzakelijk heid der oprichting van een Am. bachtschool voor Waalwijk en Om streken. De vraag rijst onwillekeurig nu: Wat voor een school zal dat worden! Algemeen of confessioneel, ln dit geval R. K Als voorstander van bizon der onderw ijs, geef ik in ons vaderland, met zijn steik ge mengde godsdienstige bevolking, gaarne iedere godsdienst zijn eigen school. Naar mijn gevoelen ligt in het onderhavige geval de zaak eenigszins anders. Dat Waalwijk met omstreken een R K. en Alge meene en b.v. een Christelijke Am bachtsschool kan dragen is uitge sloten. Naast elkaar vinden die hier geen bestaan. Uit dien hoofde zou ik dan ook in navolging van andere gemeenten die in het zeilde geval verkeerep, onverschillig welke kerke lijke richting daarin de meerderheid en macht heeft, voelen voor een algemeene ambachtschool met een esrooster waarop het godsdienstig element, zooals dat in ons vader land in z'n verscheidenheid tot open baring is gekomen, een eereplaats wordt ingeruimd. Daarin ligt de zoete en bevredigende gedachte, dat men ook hierin de ontplooiing van de centrale algemeene christelijke opvoeding van ons volksleven, geen enkele, ook niet een in zichzelf onmachtige minderheidspal tij heeft tekort gedaan. Een ander ziet het misschien anders, ik zie het zoo. Gelukkig dat men in ons vaderland zijn meening over al deze en derge lijke onderwerpen nog vrijelijk in het publiek kan uitspreken en schrijven. Moge het, mede ten bate vangde ontwikkeling van de geestelijke volksgezondheid zoo blijve. In al deze en dergelijke zaken gaat het niet om personen maar om zaken, die moet men in het leven van elkander leeren scheiden. Anders komt men nooit tot vruchtbaar werken. Hierin vind ik dan ook reden, om. nadat ik U Mijnheer de Redacteur hartelijk dank voor de opname, dit schrijven te teekenen zonder meer Inzender. Drunen, 26 Januari 1940 Mijnheer de Redacteur. De fraaie beschrijving van het nieuwe raadhuis in onze gemeente heeft mij goed gedaan. Daaruit heb ik geconstateerd, dat Drunen toch eindelijk een gemeentehuis heelt gekregen dat er zijn mag en waar voldoende ruimte in is. Doch een passage in dit verhaal, is mij niet bevallen. Ik bedoel daar mede het gedeelte waar gesproken wordt over de leveranties aan het nieuwe huis dat per saldo van en voor alle gemeentenaren is. Heb ik goed gelezen en gehoord dan zijn het behalve de koperslager en desmid allemaal buitendorpsche menschen, die iets aan den bouw en de installatie hebben kunnen leveien. Neem me niet kwalijk mijnheer de redacteur, maar dat is toch al te bar. Dat een en ander in Drunen niet gemaakt zou kunnen worden weet ik wel, maar ben ik ingelicht dan is ons, Middenstanders, niets gevraagd en schoven wij er dus hij voorbaat naast. Misschien mogen we straks een schroefje, plankje of een of ander pietlutterig ding lt- veren. De groole stukken zijn in ieder geval foetsie. Wij willen er niet verder op in gaan omdat er toch niets meer aan te doen is, maar toch vond ik het goed, dat er even op gewezen werd. „Hoop doet leven" en daarom hopen wij dat er bij een volgende gelegenheid met de middenstanders rekening gehouden zal worden. Beleefd dankend voor de ver leende plaatsruimte teeken ik ALS MIDDENSTANDER UIT DRUNEN. WAALWIJK. Opgave over het tijd vak van 19 tot 26 Januari 1940. Geboren Willem, z. v. J. Kuijsten-Kümpel Adriana Antonia, d. v. A. de Brouwer—Leijtens Hnbertus, z v. H. hommers-van Rijswijk Adrianus, z. v. H, Lommersvan Rijswijk Cornelis Leonardus Jo- sephus Ma»ia, z vf Th. C. J. M. van der Heijden Wouters Jan Marinus, z. v. A. DuisterSnoeren. Overleden P. W. Proveniers, oud 65 jaren, weduw. aar van E. A. Mahieu Anna M, Kemmeren, oud 84 jaren. Huw.-Aangiffen C. A. van Gijzel, oud 34 jaren en Ja. P. Leijtens, oud 39 jaren. Huwelijken Chr. C. Thijssen, oud 25 jaren en Ca. A. van Hoof, oud 24 jaren L A. van Cromvoirt, oud 28 jaren en Ja.G. van de Griend, oud 25 jaren. Ingekomen personen: Aa. Christiani van Amsterdam He. J. Ravenswaaij van Delft. Vertrokken personen: J. A. Waalwijk naar Geertruiden- berg van den Elzen Th. naar Schijndel A. van Moergastel naar Tilburg W. A. de Graaff naar Beverwijk M. J. van Dartel naar Vught J. C. Schilders naar Loon- op Zand. RAAMSDONK. Geboorten Anna A. d. van Hendricus J. van der Put en Louisa J. van Erp. Cornelia J. d. van Johannes H. de Ruijler en Jacoba J W. van Biezen. Wouterina G. d. van Pieter L. van Wijk en Adriana van den Hoek. Adriana J. d. van Antonius J. van Seters en Adriana A. van Schijndel Gerda d. van Gerrit Blom en Elisabeth Verduijn. Huwelijken Johannes A. van Seters, jm. oud 30 j. en Huiberdina Nieuwen hu ij zen d. oud 24 j. Antonie J. B. van Dijk, jm. oud 27 j. en Maria J. van Aalst jd. oud. 30 j. Overlijden Huibert Scheurwater,oud 75 jaren Johanna Fijneman, echtge. van Adrianus van den Kieboom, oud 77 jaren. De brand te Oss. In het distillatiegebouw van de n. v. Organon. Gisteravond omstreeks kwart over 9 werd Oss plotseling opgeschrikt door een harden knal. Onmiddellijk daarop begonnen de sirenes van de n. v. Zwanenburg's Fabrieken te loeien, terwijl'! van alle kanten toe- stroomende publick hemeikte, dat zich boven de fabrieksterreinen van de N. V. Organon een felle vuur gloed afteekende. De brand was uitgebroken in het distillatiegebouw waarin zich een partij alcohol bevond, welke in het laboratorium wordt gebruikt. Dit distillasatiegebovw is gelegen naast de groote laboratoria en kantoren der fabriek. Een felle steekvlam van circa 7 meter hoogte laaide op en kleurde de lucht rood. De fabrieks brandweer, die onmiddellijk zeer actief was, bestreed het vuur met vier stralen op de waterleiding. Na een uur van hard werken was men den brand zoover meester, dat voor uitbreiding niet meer behoefde te worden gevreesd. Het distillatie- gebouw is tot den grond 1oe afge brand, ca. 300 liter alcohol van 98 pet. is door den brand verloren gegaan; ook de inventaris van het gebouw werd vernield. «De Hooge Vuursche» afgebrand. Vanochtend omstieeks 6 uuriste Baarn het kasteel „De Hooge Vuur- sche", dat sedert December jl. als hotel in gebruik was, afgebrand. Alleen de keuken en één kamer zijn gespaard gebleven. De schade wordt op l'/2 ton ge schat. De brand is ontstaan op de slaap kamer van den directeur van het hotel den heer Tolhuisen. DAMMEN. W. I). V. A.s. Maandag speelt W.D.V. een re- vancheniatch tegen de militairen uit Waalwfjk. Het belooft een spannende .strijd te worden daar beide partijen wei nig in kracht verschillen. W.D.V.'ers veel succes. A.s. Dinsdag worden dc volgende wed strijden voor de competitie gespeeld. F. v. d. GouwA. Witteveeri. T. JordensDr. Hollemans. W. KraalF. v. Munster. Fl. HollemansA. v. d. Gouw. A. MoonenC. de Jong. F. te Vruchle—II. v. d. Hammen. Men verwacht een tijdelijke sterke temperatuurstijging, De elfstedentocht zal Dinsdag bij gunstig weer doorgaan. Te Botterdam is gisterennacht een man op straat vermoord ge vonden. De daders zijn in arrest In Engeland wordt het als zeker beschouwd dat een aanzien lijk aantal goed uitgeruste vrij willigers tegen de lente naar Finland zullen worden gezonden. Churchill zal hedenmiddag te Manchester weer een rede houden die door de radio wordt uitgezonden. Buitenlanders mogen in Duilsch- and niet meer naar de radio uit ïun vaderland luisteren op boete van zware straffen Zaterdag 1.30—2 45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop »Ohder Cassidy's B«nier«, Zaterdag en Maandag Theater Musis Sacrum »Het lied van de Vrijheid®. Zondag 28 Januari half acht >Meneer Klaproosa Zaal R K Werk. ieden vereen. Zondag 28 Januari 7 uur groote Zang- en Revue-avond »Tot Bloei d«r Toonku st« v m. Baardwijk met medewerking van Breda's Revue- en Gabaret-Ensemble. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Maandag 29 Januari 8 uur Jaar vergadering Algamcen Groene Kruis Wijk ge bouw. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal Ü.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal OS. Waalwijk, 25 Jan. 1940. Eieren 5—6 cenl. Biggen 13-17. Abonneert U op U is en blijft dan steeds volkomen op de hoogte van 't geen ge in dezen tijd weten moet betreffende distributie luchtbescherming, enz. enz. GEVRAAGD voor halve dagen. P. TRI M B AC H-v. HEEL Kerkstraat 114 Waalwijk. GEVRAAGD in klein doktersgezin, voor dag en nacht zelfstandig kunnende werken en koken v. g. g. v. Aanmelden 'savonds na 7 uur* MEVR. DE WIT Spoorlaan 96 te Tilburg. te Capelle, zal op Dinsdagen 6 en 13 Februari 1940, telkens des avonds om 6 uur ten Koflie- huize van den heer A. VAN DIJK te Vrijhoeve Capelle ten verzoeke van den heer M. VAN PELT aldaar, in het openhaar MET TUINDERIJ en naast gelegen perceel WEILAND Zeer gunslig gelegen aan de Hoogevaai ten ook zeer geschikt voor boerderij, kadastraal be kend onder Vrijhoeve Capeile Sectie B nos. 416. 593 en 594, groot 66.27 Ai en. Te veilen in 2 koopen, waar van combinatie bij den toeslag. KOOP 1 omvattende hst woon huis. de schuur voorzien van gierkelder en waarin stalling en tasruimtc voor 6 beesten en voorts de tuinderij no. 644 groot 33,87 aren. KOOP 2. Het perceel weiland gelegen Oost naast koop 1 nos. 593 en 594 groot 32,40 aren; in huur tot Kerstmis •X a.s. voor 140.— Aanvaarding; Het woonhuis kan worden aanvaard 15 Maart 1940, het land bij de betaling der kooppenningen. Betaling kooppenningen vier weken na den toeslag. N.B. De kooper van koopl kan tegen betaling van f 1000.- overnemen teeltvergunn ng koude grond (punt 4) voor 30 aren teeltvergunning voor glas voor 624 M2, 17 biggenmerken (voor dit jaar gereservee*d)en voorts 480 ramen met den onderbouw. Breed bij biljetten. DE BEKENDE OUDE is weer verschenen. Nuttig en noodig voor eenieder. Verkrijgbaar aan 't Bur. van dit blad. BEGINT MET EEN PAKKENDE REGEL AAN DE KOP. - DE AANDACHT VAN DEN LEZER MOET IN ENKELE WOORDEN OPGEWEKT WORDEN VOOR DEN TEKST DIE VOLGT. VER ZORGT OP DEZE MANIER UW ADVERTENTIES IN HET MEEST GELEZEN BLAD VOOR DE LANGSTRAAT EN OMGEVING

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6