UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING m DRUNEN. SPRANG—GAPELLE. KAATSHEUVEL. De ndvraag. B rondvraag wil de heer van Druk._n weten of er veel sollicitanten lijn gekomen op de betrekking van den gemeente-secretaris. Blijkens mededeeling van den voor zitter zijn er 42 sollicitaties ingekomen. Dc heer Maas vraagt of het niet mo gelijk is om reeds vanavond een nieu we secretaris te benoemen. De \oorzitter zegt dat er niets onmo gelijk is, maar B. en W. hebben nog geen aanbeveling klaar. De heer v. Drunen vindt het beter orn met de benoeming nog even te wachten, terwijl de heer W. v. d. Wiel het goed vond, wanneer de raad over de sollicitanten werd ingelicht. De voorzitter gaat hiermede accoord en schorst de vergadering. Na de heropening is aan de orde: het afscheid van den scheidenden gemeen te-secretaris den heer M. J. Veltman. De voorzitter spreekt den heer Velt man als volgt toe: secretaris. Spr. wenscht hem van harte nog vele jaren een prettige rust en een goede gezondheid toe. Hierna biedt spr. den scheidenden secretaris een vulpotlood aan. De secretaris dankt hartelijk voor de hulp, de steun, de medewerking en het vertrouwen, in het bijzonder de pers, die steeds zeer behulpzaam voor hem was. Wethouder van Halder, als oudste wethouder, geeft spontaan te kennen, dat hij namens de wethouders en "de raadsleden niet anders kan doen, dan zijn oprechten dank uit te spreken voor de prettige samenwerking en de groote gedienstigheid van den scheidenden Bij de opening van het nieuwe Gemeentehuis. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat wij er op wezen hoe bij de eerste steenlegging van het nieuwe raadhuis door een der raadsleden het initiatief werd genomen om te komen tot oprichting van een co mité bestaande uit de oude raad huiscommissie, dat bij de opening van het nieuwe raadhuis met een cadeau voor den dag zou komen van de inwoners van Drunen. Van dat comité hebben wij on danks onze regelmatige aanmanin gen na de instelling geen taal of teeken meer gehoord en zoo was het in ieder geval verheugend, dat er van andere zijde aan gewerkt werd om toch te komen tot de daarstelling van een comité en het aanbieden van een huldeblijk der gemeentenaren bij de opening van het raadhuis. Voor dit doel is nu een werk- en een eerecomité opgericht, waarin de volgende personen zitting heb ben genomen EerecomitéP. Th. Goossens, deken en pastoor; J. F. A. M.Wil- lems. pastoorDs. A. P. v.d.Vlugt, predikant; Herman graaf d'Oultre- mont; C. v. Huiten,oud-burgemees- ter A. W. A. v. Seters, arts; G C. Akkermans, Arts. Werkcomité: H. M. L. M.Scheurs, voorzitter: J. Vogels, kapelaan, secr.penningmeestirH. G. J. v. d. Berg, kapelaan G. H. Brok, voor zitter Boerenbond J J. Klijn, dir. BoerenleenbankJos. van Kessel, dir. BoterfabriekAdr. v. d. Wiel, voorzitter RKWV.; Adr. Merkx, voorzitter RKWV J. P. v Rooy, hoofd der school; L. Sikkers, boek drukker; P F. Elshout, schoenfa brikant; P. A. C. v. Huiten, land bouwer; H. Brok, dir. Vakschool; A. Boelen, dir. Veiling. In overleg met de gemeentelijke autoriteiten en den bouwmeester Edmond Nijsten uit Den Bosch,zal getracht worden, de noodigegelden in te zamelen om in de groote be nedenhal een gebrandschilderd raam aan te brengen. Een raam. dat een sieraad zal zijn voor het nieuwe bouwwerk en dai tevens aan het nageslacht getuigenis zal afleggen van den edelen burgerschapszin en van het hartelijk saamhoorigheids gevoel van de huidige inwoners van de gemeente Drunen. Om dat prachtige doel te kunnen bereiken zal ongeveer 10 cent per inwoner noodig zijn en wordt iedere inwoner in de gelegenheid gesteld naar vermogen bij te dragen, opdat het inderdaad worde een geschenk van alle gemeentenaren. Wanneer dan, naar wij mogen verwachten te zijner tijd het nieuwe gemeente huis ter bezichtiging zal worden opengesteld, dan moge ieder met rechtmatige voldoening opzien naar het cadeau, dat door de eensgezinde offervaardigheid van alle inwoners kon worden aangeboden. Binnen kort zullen eenige heeren namens het comité zich bij de inwoners vervoegen om de bijdragen, hetzij groot of klein, in ontvangst te ne men. Het comité hoopt op aller mede werking De ski-sport. Zooals wij reeds eerder meldden, wordt er in de duinen achter Dru nen druk geskied. De sneeuw is vast en ligt er in voldoende dikte. Waren het in het begin meestal skiërs uit de naaste omgeving, de laatste dagen hebben wij verschil lende personen bezig gezien, die uit andere provincies naar Brabant waren komen afzakken om daarin de fraaie Drunensche duinen hun Zwitsersche vacantie door te bren gen. Koelhuis voor de veilingver- eeniging „De Langstraat". Het bestuur van de veilingvere niging »de Langstraat« te Drunen, welke vereeniging onder directie van den heer Boelen met succes werken mag, overweegt, naar wij vernemen, de plannen voor de naaste toekomst over te gaan tot den aanbouw van een koelhuis. Wat d? bouw van een koelhuis voor groenten en fruithan delaar in de Langstraat beteekent, is voor ingewijden genoegzaam be kend. Verstrekkende handelsbelange worden daardoor toch, vooral ge durende den winter, gediend Ten einde zich omtrent een en ander te oriënteeren, begaf de directeur zich dezer dagen met den veilingssecreta ris Van Wijk naar Nijmegen, om aldaar een gelijke inrichting in oogenschouw te nemen. D.v. N.enZ. HET ONDERLINGE MUZIEKCONCOURS TE DRUNEN van den bond van Harmonie en fanfare- gezelschappen in dc Langstraat. Zondag werd in de harmoniezaal van len heer Th. Elshout te Drunen het on derling concours gehouden voor de le den van de vereenigingen in de Lang straat. Deze concoursen werden voor en kele jaren ingesteld. Zij genieten*een groote belangstelling van deelnemers en muziekliefhebbers en zooals elders is ook het concours, dat Zondag bij de Kon. Erk. Harmonie De Volharding gehouden werd een succes geworden. Met de uitvoering van dit concours hadden zich de volgende heeren belast: Buijs, Herpt, voorzitter; P. J. Elshout, Drunen, secretaris; A. M. Priem, Zalt- bommel, penningmeeser en commissaris sen de heeren: N. de Bont, Nieuwkuijk; A. Houet, Haarsteeg; Jos v. Delft, Dru nen; Ant. v. Huiten, Drunen; J. Merkx, Drunen. Slechts vier inschrijvers waren wegens bijzondere omstandigheden niet opgeko men. Over het algemeen werd er goede muziek ten gehoore gebracht en was het een verheugend teeken, dat er weer meer belangstelling komt voor deze tak van ontspanning. De jury werd gevormd door de heeren A. P. v. Leeuwen oud-kapelmeester inf. Zwolle en H. J. F. van Abeelen, muziek leeraar te Tilburg. De acompagnateur voor dit concours was de heer Jo Ver hoeven, musicus te Drunen. De heer P. Elshout, de voorzitter van de Kon. Erk. Harmonie „De Volharding" sprak wegens afwezigheid van den voor zitter van het uitvoerend comité, den heer J. Buys uit Herpt, het welkomst woord. Spr. zeide o.m.: Geachte aanwezigen. In verband met een tijdelijke afwezig heid van den heer J. Buijs, voorzitter van onzen bond, rust op mij de taan U hier te ontvangen. Op de eerste plaats heet ik van harte welkom degenen, die hier blijk moeten geven van hun kunde, te weten de solis ten. Het was indertijd een goede gedachte van den bond, deze wedstrijden te orga- niseeren; immers de kennis der muzi kanten wordt hierdoor sterk bevorderd, terwijl ook het peil der aangesloten mu ziekverenigingen hiermede steeds zal stijgen. Ik druk U daarom ook allen op het hart „Neemt steeds zooveel mogelijk aan dergelijke concoursen deel? U en ook Uwe vereeniging wordt hiermede zeer gebaat." Dan een woord van welkom aan dc heeren juryleden, welke even als vorige jaren, ook thans weer zoo onpartijdig mogelijk hel werk der solisten zullen be- oordeelen. Ten slotte een woord van welkom aan de heeren bestuursleden der verecnigin gen en bezoekers, welke naar ik hoop, met groote intensiteit dezen muziekdag zullen volgen. Dan heb ik verder nog een mededee- ing. Voorheen werd voor een duo, terzet of kwartet slechts een diploma uitge reikt. Vanaf heden zal aan elk deelne mer van Duo enz. een diploma worden overhandigd, voor zoover zij tenminste voor toekenning van een diploma in aan merking komen. Hiermede heb ik gezegd en zal een aanvang met het concours worden geno men. Intusschen was er een groote publie ke belangstelling in de zapal gekomen en kwam dc jury voor de moeilijke taak ie wegen en te wikken. De uitslagen van dit concours zijn als volgt: Superieure afdeeling: le prijs met lof A. v. d. Heijden, Haarsteeg Si b. clar. met Paritain fantasie van Bardi 96 p.; le pr. met lof kwartet van vier clarinetten door de heeren L. en A. v. d. Heijden, F. v. Oijen en M. de Vaan uit Haarsteeg met Carneval de Venice van W. A. Crosse met 90 p. Eere afdeeling: le pr. met lof W. v. Wijk, piston met Nordische Fantaise van Th. Hoch 96 p.; le pr. Th. v. d. Broek, Herpt, althoorn met Allegro uit Hornkon- zert No. 1 von Haydn 78 p. Afdeeling uitmuntendheid: le pr. M. de Vaan, haarsteeg Si b. clar. met Lang, lang is Her, fantasie van Hitter, 75i p.; 2e pr. Th. de Vaan, Haarsteeg, tuba met Air Varié van J. Christophe 68 p. Eerste afdeeling: le pr. B. Oremans, Haarsteeg, piston met Pelgrim of Love van J. Hartman 77 p.; le pr. J. v. Bije nen, Haarsteeg, tuba met Siebel, fantasie van Mullot, 75 p.; le pr. duo Nieuwkuijk bestaande uit de heeren W. v. Wijk en Jo v. Loon resp. piston en trombone met Dito de Concert van Casiever 75 p.; 2e pr. W. v. d. Steen, trombone met Concer to van E. David 70 J p.; 2e pr. A. v. d. Oord, Nieuwkuijk Si b. clar. met Sur la dernière Pensée van Weber 70 p.; 2e pr. M. Wyfvliet, Dussen, piston met air Varie van Govaarts 67 p.; 2e pr. II. Bataille, Drunen Si b. clar. met fantasie iiber das Trinklied in tiefen Keller van Kroepsch 67 p.; le pr. kwartet voor vier saxopho nes uit Haarsteeg (A. v.d. Heyden, A. en L. v. d. Berk en P. van Oijen) met Allegro de concert van J. B. Singelée 88$ p. Tweede afdeeling: le pr. W. Verhoe ven, Dussen, bugel met Wiederkehr van J. Hartman 79 p.; le pr. P. Pulles, Dru nen, bariton met Morceau de salon van Painparré 76 p.; 2e pr. M. Walk, Haar steeg, bariton met Siebel fantasie van E Mullot 64 p. Derde afdeeling: le pr. Th. Vennings Vlijmen, piston met Carnaval de Venice van Round 76 p.; 2e pr. J. Oremans, Vly- men, barriton met Morceau de Salon van Painparré 74 p.; 2e pr. H. Verhoeven Dussen, tuba met Air Varié van Montag- ne 68 p.; 2e pr. Johan de Hart, Herpt piston met der Alpenhirt van G. Scharf 68 p.; 2e pr. C. de Vaan, Haarsteeg, tuba met Air Varié van Montagne 67: p.; 2e pr. L. v. d. Broek, Nieuwkuijk Si b. clar. met Dernière Pensée van Klosé 62 p. 2e pr. L. v. d. Wiel, Haarsteeg, alto met Morceau de Salon No. 3 van Painparré 61 p.; 2e pr. Piet Brok, Drunen Si b. clar. met Friihlingsgrüss van Resch 60 p.; 3e pr. C. v. Buul Nieuwkuijk, trombone met 7 De bekende Rotterdamsche motorrenner Willy van Gent, kampioen van Neder land, heeft in zyn vryen tyd een alleraardigst motortje gebouwd voor zyn drie jarig zoontje Willy Jr. Het motortje is lol in de finesses uitgewerk, zooals voet en handrem, handdraaigas voerinschakeling eléctrische verlichting, incl. stadverlichting. De cylinder inhoud bedraagt 78 cm3 en de snelheid wordt ge schat op 35 km. per uur. „Race-Allures". Zoo rydt myn vader. Air varie van Montagne 59 p.; 3e pr. F. de Vaan, Nieuwkuijk, Si b. clar. met Solo de Concert van Singelée 62 p.; 3e pr. Th. Walk, Haarsteeg Si b. clar. met Si jetais Hoi van Klosé 52 p. Na afloop van het concours bracht de heer J. Buys uit Herpt, voorzitter van den bond dank voor de groote belangstel ling en dank aan de muzikanten voor hunne medewerking. Niet allen, die in de renbaan loopen, aldus spreker, behalen een eersten prijs. I)e oudste deelnemer was 75 jaar. Dit mag dienen, zoo ver volgde spr., als voorbeeld voor de jongeren. Spr. bracht dank aan de jury en in het bijzonder aan den musicus Jo Verhoeven uit Drunen, die op zulk een eminente wijze de begelei ding der diverse solisten heeft verzorgd. Spr. bracht ook dank aan het uitvoeren de comité met zijn yverigen secretaris den heer P. J. Elshout. Een bijzonder woord van dank wilde spr. richten tot den heer Priem, die hoewel in Zallbom- mel woonachtig steeds alle vergaderin gen heeft bijgewoond en de voorbereiden de werkzaamheden mede heeft getroffen. Spr. herdacht degenen die niet aanwezig konden zijn, vanwege hun militaire plicht. Spr. riep de aanwezigen een vaar wel toe, doch tevens een spoedig tot weerziens. Het tweede lustrum van de biljartclub O. O. O. Zaterdagavond herdacht de biljartclub O.O.O. gevestigd in café Th. Elshout haar tweede lustrum. Met dit tweede lustrum herdacht de heer M. v. d. Wiel tevens het feit, dat hij voor tien jaar dus bij de op richting van de club de functie van voor zitter aanvaardde. De feestdag werd begonnen met een biljartwedstrijd, waarvan de uitslag is als volgt: le pr. P. v. Ravenstein; 2e pr. M. Els hout Pzn.; 3e pr. M. v. d. Wiel; 4e pr. P. Elshout; 5e pr. F. van der Zande; 6e pr. C. van Riel; 7e pr. C. Klomp; 8e pr. Th. Elshout; 9e pr. F. v. d. Wiel; 10e pr. M. Klijn. Door den heer M. Elshout lid van de jubileerende biljartclub werd in den loop van den avond de volgende feestrede uit gesproken: Jubileerende voorzitter, üp dezen feestavond bijeen, waarop wij heden het jubileum vieren van ons tien-jarig bestaan en waarop wij tevens den dag herdenken, dat U gedurende de tien jaar het voorzitterschap hebt ge voerd, past het ons om U een woord van hulde en dank te brengen. Gedurende deze tien jaren hebt gij on ze vereeniging op alle mogelijke manie ren gesteund en is geen moeite te veel geweest om onze club met raad en daad bij te staan. Wij mogen deze gelegenheid niet laten voorbij gaan zonder U hiervoor een blijvend aandenken bestaande uit een gouden draagmedaille te schenken. Onze vice-voorzitter had de taak op zich ge nomen, U dit thans aan te bieden, doch door ziekte is hij verhinderd dit te doen. Geachte voorzitter, namens de leden van onze vereeniging bieden wij onze hartelijkste gelukwenschen aan en spre ken de hoop uit, dat U nog vele jaren de functie als voorzitter moogt vervullen tot welzijn onzer vereeniging. Wij sluiten met den wensch, dat onder Uw leiding onze vereeniging moge groei en en bloeien en de onderlinge verstand houding steeds op den zelfden voet zal blijven voortbestaan. Door den voorzitter werd hierna een pittig dankwoord gesproken, waarin hij de leden dank bracht voor de hem ge brachte hulde. Door verschillende zusterverenigingen waren blijken van belangstelling ingeko men en waarschijnlijk zal de biljartclub van Hotel Vissers in den loop van deze week een huldigingswedstrijd spelen te gen dc jubileerende vereeniging. Veilingbericht. Goudreinette 617; Sterappel 512; Beliefleures 412; Geel zuur 36; Gro- niger kroon 37; Culemans 46; Brede- rode 610; Kleiperen 57; Gieser Wil lemen 46 St. Remie 58; Spruitjes 7 37; Witlof 722; Schorseneeren 712; Sjalotte 512; Juin 26; Preij 1433; Wortelen 1*4; Knolraap 14; Roode kool 26; Gele kool 24; Boeren kool 48; Savoie kool 24; Kroten 231. Alles per Kilogram. Knolsederie li8 per stuk. SPRANG. De heer R. van Drongelen alhier hoopt Donderdag 1 Februari den dag te herdenken dat hij vóór 40 jaren werd benoemd tot koster bij de Ned. Herv. Kerk. Wij twijfelen er niet aan of den heer van Drongelen, die zich gedurende al die jaren in deze betrekking zeer ver dienstelijk heeft gemaakt, zal het dien dag voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. De Chr. Gemengde Zangvereeni- ging „Excelsior" alhier geeft heden- Woensdagavond in het Ned. Herv. Kerkgebouw haar gewone jaarlijksche uitvoering, waarvan de baten zullen worden besteed ter verbetering van de consistoriekamer, het repetitielokaal der vereeniging. Het Kinderkoor zal ook aan deze uitvoering medewerken. Onder leiding van haar directeur de heer Christ, werd een mooi programma samengesteld, zoodat den bezoekers een aangename avond wacht. Op verzoek van den Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle werd door het Gemeentebestuur van Sprang-Capelle en door het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland, voor eenigen tijd bij den Minister van Sociale Zaken aange drongen op verhooging van het basis uurloon in de gemeentelijke werkver schaffing van 24 tot 26 cent. Thans is dit verzoek door den Minis ter gedeeltelijk ingewilligd en is n.l. voor de bouwvakarbeiders, de schoen fabrieksarbeiders en de grondwerkers het basisuurloon gebracht op 26 cent, terwijl dit voor de overige tewerkge- stelden 24 cent blijft. De vergoeding wegens regenverlet is bepaald op 21 cent en 20 cent per uur. Bij den gem. veldwachter te Sprang zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden dames armband polshorloge en een slinger van een auto. Staliedag Euphonia. Zaterdag hield de harmonie van het kon. muziekgezelschap Eupho. nia zijn jaarlijksch statieieest Ook de dames waren daarbij uitgenoo- digd. 't Was een gezellig avondjein de Euphonia-zaal, waar zang en muziek elkaar afwisselden, met tevens een vroolijk programma van het DES-cabareLte). Tijdens het feest werd door de leden een groote foto van den over leden directeur de heer Jos. Zwaans, voor de zaal aangeboden. De voorzitter van Euphonia sprak als steeds een welgemeend, goed- hegrepen woord van opwekking tot de leden. Filmavond voor de spijskokerij Ten bate van de spijskokeri| werd in de K. J. C, zaal Zondag een film avond gegeven, die een matig be zoek trok, waaraan het koude win- teiweer wel mede schuld zal zijn. Maandagavond liep nagenoeg het zelfde programma voor de school gaande kinderen van de sporlpaik- leden. Toen was de zaal natuurlijk tot in de hoeken bezet. De kinderen hebben volop genoten. De opbrengst voor de spijskokerij bedroeg f 34 Het liefdadigheidsconcert van Bel Canto De zangvereeniging Bel Canto heeft de goede gewoonte elk jaar voor de vasten een liefdadigheids concert te geven ten bate van de spijskokerij. Waar dit jaar de tijd tusschen Kerstmis en Vastenavond zoo kort is, dat de gewone jaat lijk- sche uitvoeringen nog niet eens aller, door konden gaan, is besloten het armenconcert dit jaar te geven op Zondag half-Vasten. Het is de be doeling, dat Bel Canto met eigen krachten deze avond geheel ver zorgd. Reeds is een operette in studie genomen. ABONNEERT U OP DIT BLAD Mijnheer de Secretaris, Wij zijn thans genaderd aan het laatste punt van de agenda eener raadsvergadering, welke voor U de laatste is in Uwe hoedanigheid van Secretaris onzer gemeente. Het lag aanvanke lijk in mijne bedoeling deze vergadering te be leggen in het nieuwe gemeentehuis, teneinde daar door de voortreffelijkheid van de nieuwe vergaderzaal van den raad aan Uw afscheid bijzonder relief te verleenen. Helaas is het mij niet mogen gelukken te bewerken, dat reeds vandaag de nieuwe raadzaal in gebruik kon worden genomen. Ook moest ik tot mijn spijt vasthouden aan een vergadering in de avond uren, daar anders niet alle raadsleden deze ver gadering zouden hebben kunnen bijwonen. Uw heengaan als secretaris sluit een lange periode af van werkzaamheid als ambtenaar in dienst onzer gemeente. Na aanvankelijk eenige jaren als volontair en klerk werkzaam te zijn geweest, werd Gij op 7 Mei van het jaar 1901, zulks met ingang van 1 Juni d.a.v., door den gemeenteraad benoemd tot secretaris. Vanaf Januari 1900 waart Gij reeds tijdelijk belast met de waarneming van het Secretariaat, dat door het overlijden van Uw vader vacant was ge komen. Gedurende 40 jaren derhalve hebt Gij de functie van secretaris onzer gemeente waar genomen. Veertig jaren is een zeer lange perio de en voor slechts weinigen is het weggelegd een dergelijke periode in hun ambt te voleinden. Zonder twijfel moet er den laatsten tijd en vooral vandaag veel in U zijn omgegaan, nu Gij na zoon langen diensttijd Uw ambt gaat verlaten en als ambteloos burger verder Uw leven zult slijten. Zonder twijfel zal het U in den aanvang moeite kosten U in dien nieuwen toestand in te leven en nog menigmaal zullen Uwe gedachten toeven op de Secretarie, waar Gij het grootste deel van Uw leven hebt door gebracht. Maar ongetwijfeld zult Gij toch ook met voldoening op een ambtsperiode terugzien, welke U naast moeilijke uren. zeker ook aange name zal hebben gebracht. In die periode toch. waarin Gij behalve gemeentesecretaris ook amb tenaar van den Burgerlijken Stand zijt geweest, hebt Gij onze gemeente zien groeien en in in wonertal zien verdubbelen. Als ambtenaar van den Burgerlijken Stand hebt Gij menig veelbe lovend huwelijk voor de wet mogen sluiten en l.ebt Gij menigen gelukkigen vader bij U ont vangen om de geboorte van zijn kind in de registers Vast te leggen. Had Gij bij geboorte en huwelijk van zoovele inwoners onzer ge meente een taak te vervullen en mocht Gij daar bij Uwe gelukwenschen uiten, ook de droefheid van velen hebt Gij moeten aanschouwen, wan neer Gij in Uw ambt het. overlijden van zoo- velen had te registreeren. Nog in andere func ties hebt Gij onze gemeente gediend. Ik noem daarbij het Voorzitterschap van het Burgerlijk Armbestuur, dat Gij, hoe moeilijk die taak me nigmaal ook was, naar best vermogen hebt waargenomen. Het verheugt mij, dat de gemeen teraad in deze vergadering door Uw herbenoe ming als lid van dat Burgrlijk Armbestuur blijk gaf yan waardeering Voor Uw werk als zoo danig. Bij dit afscheid van U, mijnheer de Secreta ris, mag een woord van hulde niet ontbreken aan Uw echtgenoote, die U al die jaren ter zijde stond. Ik betreur het, dat de gezondheids toestand niet toeliet, dat zij deze afscheidsver- gadering bijwoonde, doch ik vertrouw, dat Gij haar onze woorden van waardeering en dank zult willen overbrengen. Mijnheer de Secretaris, laten de tijdsomstan digheden niet toe U vandaag bij Uw afscheid en bij de herdenking van de 40 jaren, dat Gij het secretariaat der gemeente hebt waargeno men, op grootsche wijze te huldigen, toch heeft de gemeenteraad gemeend U bij dit afscheid en bij deze herdenking niet slechts met woorden te mogen huldigen. Als erkentlijkheid voor Uw werk en als herinnering aan Uw lange ambts periode is het mij een vreugde U namens den gemeenteraad een klein gebruiksvoorwerp te overhandigen, dat naar ik hoop U bij Uw da- gelijksche bezigheden tot eenig gerief moge zijn. Tot slot, M. d. S., wensch ik U toe, dat Gij nog lang in goede gezondheid zult mogen ge nieten van de rust, waarop een lange periode van arbeid recht geeft.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3