RECHTZAKEN. BUITENLAND. SPORT Kleine Fabriek INGEZONDEN STUKKEN. AQVERTENTIEN GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. HERPT. SPRANGCAPELLE. te huur. nnncBTCCBcn Hieven i ttBtu AGENDA'S. Schipper van G. die alhier op de vestinggracht aan het schaatsrijden was, kwam zoodanig te vallen dat hij een been brak. Eer een dokter gevonden was en een brancard was gehaald was er ruim een uur over heen gegaan. Daarna kon de man pas naar het ziekenhuis worden overgebracht. De voordracht ter vervulling van de betrekking van hoofd der openbare lagere school, welke be trekking per,een Maart a.s. vacant komt, ziet er als volgt uit: 1. J. van Ee te Fijnaart; 2. J. Krijl te Loon op Zand 3J.C van Haaren te Hoogeloon 4 J. C. A. M. Nollen te Raamsdonksveer. In de Vrijdag a.s, te houden raadsvergadering zal de benoeming plaats vinden. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg op Vrijdag 2 Februari 1940, des namiddags 2 uur in 't gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Mededeeling procesverbaal van kasopname over 't 4e kwartaal 1939. 2. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1939, 3. Voorstel van 13. en W. tot het houden van de gebruikelijke ver pachtingen en aanbestedingen in 1940. 4. Ingekomen stukken. 5. Vaststelling instructie Hoofd Openbare Lagere School. 6. Benoeming Hoofd Openbare Lagere School 7. Reclames, Zaterdagmiddag had de opening plaats van de fancy-fair uitgaande van het comité V.O.G. (voor onze gemobiliseerden.) Het R.K. militair tehuis, waarin een en ander plaats vond was feestelijk versierd, terwijl de verschillende attracties een ge- zelligen indruk maakten. Om plm. 4 uur opende de voorzitter van het comité, de heer A. van Delft, deze fancy-fair. Mededeeling werd gedaan dat de burgemeester verhinderd was de opening te verrichten. Na de opening werd weldra van de diverse attracties gebruik gemaakt. In de theesalon was een aangename stemming. Naar we vernemen mag de fancy fair goed geslaagd heeten. De fancy-fair heeft ondanks het slechte weer een goed succes gehad. Toen kapelaan Wetzer t- Zondag avond sloot bleek dat pl.m. f300 was opgebracht. In de gehouden bestuursvegadering der Coöp. stoomzuivellabriek «St, Isidoris» werden de bestuursfuncties als volgt verdeelt Chr. A J. van Herpt, Herpt, voor zitter, Jac. Pulles, Haarsteeg, onder, voorzitter; N. v. d. Water, Haar- stepg, le secretaris; A. M. Buijs Mzn Luttelherpt, 2e secretaris. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang Capelle te houden op Vrijdag 2 Februari 1940, des namiddags half acht 7'/a uur- Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 29 November 1939. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging rekening courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten. 5 Toekenning van een voorschot op de exploitatievergoeding voor 1940 aan de besturen der beide bijzondere lagere scholen. 6 Waarborgen rente en aflossing geldleening Burgerlijk Armbestuur te Capelle. 7. Wijziging gemeentehegrooting voor 1939. 8* Mededeelingen. CAPELLE. Het Muziekgezelschap »Kunst na Arbeida hield j.l Donderdagavond onder leiding van zijn voorzitter, den heer J. Michaël, in het gym nastieklokaal der O. L. school in de Kom zijn jaarvergadering. Na een kort openingswoord van den voorzitter werden de notulen der vorige ledenvergadering na voorlezing goedgekeurd. Vervolgens bracht de secretaris een goed ver zorgd verslag uit over den toestand en de werkzaamheden der vereeni- ging, die mede tengevolge der mobi. Iisatie, waardoor verschillende wer kende leden in militairen dienst zijn, met moeilijkheden te kampen heeft In treffende bewoordingen werd herinnerd aan het overlijden van den directeur, den heer Alb. Christ. Het verslag werd onder dank aan den secretaris, den heer W. J. van Nieuwenhuijzen, goedgekeurd. Uit het verslag van den penning meester, den heer E. Colet, bleek, hoewel de financieele toestand niet rooskleurig is, dat de kas sloot met een klein voordeelig saldo. De rekening en verantwoording werden nagezien en in orde bevon den door de heeren H. Mouthaan en Ant. van der Schans en onder dankzegging aan den penningmees ter goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Michaël, E. Colet en H. W. Kerst Gzn. werden herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen gesteld vertrouwen hun her benoeming aan. Na de rondvraag, waarbij nog besloten werd te trachten dit jaar in samenwerking met de gemengde zangvereeniging »'t Rozeknopje« een bazar te organiseeren, werd de ver gadering gesloten. De mobilisatie van onze Weer macht heeft ook de algeheele mobi lisatie van de Nederlandsche Roode Kruisorganisatie medegebracht, ten einde volkomen gereed te zijn wan neer het Roode Kruis geroepen zou worden tot de vervulling van zijn taak, welke in oorlogstijd bestaat in het onder leiding van den Militairen Geneeskundigen Dienst hulptever- leenen aan zieke en gewonde mili tairen en het menschlievend werk te verrichten, dat sedert vele jaren doorhet Roode Kruis verricht wordt. Deze algeheele mobilisatie van het Ned. Roode Kruis beleekende voor de kas dezer vereeniging geweldige financieele offers,waardoor dringend versterking der geldmiddelen noodig is en daarom wordt een beroep gedaan op de offervaardigheid van het Nederlandsche volk en dus ook op de gemeentenaren van Sprang- Capelle om een extra gave voor het Roode Kruiswerk. De extra Nationale Roode Kruis- collecte 1940 wordt in de gemeente Sprang Capelle a.s. Zaterdag 3 Febr. gehouden. We bevelen deze collecte gaarne in ieders warme belangstel ling aan en hopen, dat ieder de collecte-bus ruim zal bedenken. Alle gecollecteerde gelden komen ten goede aan het eigenlijke Roode Kruiswerk van de verpleging van zieke en gewonde militairen in oor- ogstijd endealgeheele voorbereiding tot die enorme taak. De kosten van den administratieven dienst van het Roode Kruis worden uit eigen mid delen bestreden. Door het maken van een pad over het ijs in den Nieuwen Maas mond Is de overtocht met het Land van Altena aan het Capelsche veer voor voetgangers en wielrijders weer icrsteld. Bij den gemeente veldwachter {eijnemans is aangifte gedaan van iet komen aanloopen van een zwart- larigen herdershond met bruine vlekken, Op Donderdag 1 Febr. a.s. des „vonds half acht geeft degemengde zangvereeniging »'t Rozeknopje« onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers, een uitvoering in het café Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart en op Dinsdag 5 Febr. d.a.v. in het Stationskoffie- luis van den heer P. Pruijssers. Het programma voor beide avon den vermeldt enkele koornummers en een sopraan-solo en tot slot de opvoering van de revue »Wij zijn niet bang«, een bonte avond in twee non stop iitten door Gerrit van Hasselaar UITSPRAKEN De Bossche rechtbank heeft in ïooger beroep van het kantongerecht te 's-Bosch H. V. te Drunen ter zake van overtreding der Motor- en Rijwielwet veroordeeld tot f 15,— boete of 15 dagen hechtenis voor waardelijk. BIJ HET LADOGAMEER. Russische steunpunten bezet; 1250 man gedood, 160 gevangen. Het was een leger-communiqué met goed nieuws voor de Finnen, dat gis teren is uitgegeven. De voldoening bij de bewoners van de hoofdstad was dui delijk te constateeren. De Russische aanvallen aan het Ladoga-front werden niet alleen afgeslagen, maar de Finnen wisten ook een aantal versterkte steun punten van het roode leger te verove ren. In totaal maakt het legerbericht melding van 1250 gesneuvelde Russen en 160 krijgsgevangenen. Bovendien is een aanzienlijke hoeveelheid wapenen buiten gemaakt. Het communiqué luidt als volgt: Te land: Op de Karelische landengte geen nieuws. Ten N.O. van het Lado- ga-meer is het plaatselijk tot zeer felle gevechten gekomen. Onze troepen sloe gen alle vijandelijke aanvallen af en veroverden enkele vijandelijke ver sterkte punten. De vijandelijke verliezen in den loop van een dag vechten bedroegen onge veer 800 dooden en 160 krijgsgevange nen. Onze troepen vernielden vier tanks en een pantserwagen en maakten vier kanonnen. 15 machinegeweren en een groote hoeveelheid andere wapens buit. Een vijandelijke transportcolonne met honderd paarden werd vernietigd. In den Aittojoki-sector zijn Sovjet detachementen teruggeslagen, toen zij een omtrekkende beweging trachtten te maken. Vierhonderdvijftig Russische dooden bleven op het gevechtsterrein achter. Na de publicatie van dit communiqué raamt men in welingelichte kringen te Helsinki het aantal dooden. dat het La- doga-offensief den Russen tot dusver heeft gekost, op 6500 en het aantal ge wonden op ruim 20.000. DE RUSSEN BOMBARDEEREN WEER EEN HOSPITAAL. De Russen hebben Maandagmiddag een Roode Kruis-hospitaal gebombar deerd, waarbij drie en twintig dooden zijn gevallen, waaronder vier vrouwen. De overige slachtoffers waren voor het grootste deel gewonde soldaten. Slechts zeven personen konden zich bijtijds redden, de anderen kwamen om het leven. Hoewel het hospitaal duidelijk de tee kenen van het Roode Kruis vertoonde, vlogen de sovjet-vliegtuigen heel laag en lieten zij hun bommen vallen op het hoofdgebouw. Binnen enkele minuten stond het geheele gebouw in brand. De verliezen der Russen. Zweedsche militaire deskundigen schatten de verliezen van de Russen op 80 000 man aan dooden en ge wonden, hierbij inbegrepen zij, die zij omgekomen door de koude of die bevroren ledenmaten hebben. Sommige commandos zouden reeds drie keer een wijziging hebben on dergaan. De eerste vrouwelijke deserteur Julia Miles, een 20 jarige jonge- damediebijde Britsche luchtmacht dienl, is gearresteerd, omdat zij uit een vrouwelijke hulpbrigade van de Royal Airforce was gedeserteerd. Zij is onder een escorte naar haar een. heid teruggevoerd. Indien zij wordt veroordeeld, zal zij, naar men aan neemt,de twijfelachtige eer genieten de eerste vrouw te zijn, die uit Britschen militairen dienst is gede serteerd. Op het ministerie van Luchtvaart heeft men verklaard, dat de hulp- brigade in kwestie onder de bepa lingen, welke voor de luchtvaart gelden, valt, maar dat men betwijfelt of vrouwelijke deserteurs in oorlogs tijd ter dood zullen worden veroor deeld. Hitier tot het Duitsche volk. In het kader van de herdenking vaD den 30sten Januari 1933, den waarop in Duitschland de nationaal- socialisten aan het bewind kwamen, vond Dinsdag in het sportpaleis te Herlijn de gebruikelijke manifes tatie plaats, waarbij Hitler t woord voerde. Ingeleid door den minister van propaganda, dr Goebbels, die uiting gaf van de gehechtheid van het Duitsche volk aan zijn Fuehrer en fel te keer ging tegen de leugen propagandisten in de landen der plutocratieën, begon Hitier zijn rede tot het Duitsche volk met een ver wijzing naar de «wonderlijke doel. einden van den oorlog, welke Duitschland, in het bijzonder van Engelsche zijde, den laatsten tijd krijgt voorgezet.» „Engeland heeft ervaring in het opstellen van oorlogsdoelen", aldus Hitler, want het heeft de meeste oorlogen gevoerd. Volgens deze doel einden moet een nieuw Europa ontstaan, dat vervuld zal zijn van een gerechtigheid, die bewapening overbodig zal maken. Door deze ontwapeningzaldan een economisch opleving beginnen, tengevolge waar van ook de cultuur tot bloei zal komen. Met andere woorden: een gouden tijdperk zal aanbreken. Dat heeft men echter in 1918 óók beloofd. Ook toen sprak men over gerechtigheid en over ontwa pening. Deontwapening zou worden bekroond door een bond van ont wapende mogendheden, die besloten hadden alle geschillen in vrije be. sprekingen uit den weg te ruimen. Er zou in geen geval meer geschoten worden. Evenwel werd, zonder rekening te houden met het recht van zelf bestemmirg van de volken, Europa in stukken gehakt: groote staten werden ontbonden, volken neerge slagen. Naties werden, nadat zij weerloos waren gemaakt, ook recht- loos gemaakt. En men bewapende verder, Conflicten werden niet langs vreedzamen wegen opgelost, de be wapende staten voerden verder oor log. Alleen de ontwapenden konden zich niet verweren tegen de daden van geweld van de bewapenden. Ook kwam er geen economische welvaart; een waanzinnig systeem van herstelbetalingen bracht een economische ellende, niet alleen voor de overwonnenen, doch ook voor de overwinnaars zelf. De gods dienst werd geheel op den achter grond gedrongen. Engeland heeft er drie honderd jaar naar gestreefd, een werkelijke consolideering van Europa te ver hinderen, evenals Frankrijk vele eeuwen een werkelijke consolidee ring van Duitschland heeft pogen te beletten. »Wanneer nu een beer Chamber lain opstaat als prediker en zijn vrome oorlogsdoeleinden aan de wereld bekend maakt, dan kan ik slechts zeggen Uw eigen geschiede nis spreekt u tegen, beer Chamber lain. Sedert driehonderd jaar heb ben uw staatslieden steeds gesproken bij het uitbreken van een oorlog, als gij, heer Chamberlain, thans spreekt. Volgens uw zeggen hebt gij steeds voor God en godsdienst ge streden, doch in driehonderd jaar hebt gij omstreeks 40 millioen vier kante K,M. van de aardoppervlakte onderworpen. Engeland wilde ook niet alléén strijder Gods zijn, doch het heeft ook steeds anderen uitge- noodigd, deel le nemen aan dezen strijd. Dat doen de Engelsehen nu ook,« Hitler ging vervolgens na, waarom in werkelijkheid de Engelschen oor log hebben gevoerd en hij noemde de volgende puntenom hun han del uit te breiden, om goudlanden te winnen, om de heerschappij over diamantmijnen meester le worden. Steeds waren het materieele doel einden. Ook de vorige oorlog werd alléén gevoerd om idealen. Dat men ttrloops ook de Duitsche koloniën nam, de Duitsche vloot in beslag nam en het Duitsche bezit in het buitenland buit maakte, waren slechts bijkomstigheden. Dit zal evenwel geen tweeden keergebeuren. De heer Churchill zegt ronduit, wat de oude heer Chamberlain in stilte denkt en zegtDuitschland moet vernietigd worden. De eerste phase van dezen oorlog was politiek en heeft den rug vrij gemaakt. Jaren lang beeft Duitsch land met Italië een gemeenschap pelijke politiek gevoerd en deze politek is niet gewijzigd. Engeland is er evenwel niet in geslaagd, een verbond met Stalin te sluiten. Eeuwen lang hebben Duitschland en Rusland vreedzaam geleefd en Hit- Ier vraagt zich af, waarom dit in de toekomst niet mogelijk kan zijn. Het is mogelijk omdat beiden volken het wenschen. De tweede phase van den oorlog was, Duitschland ook militair inde rug te dekken. Polen, dat door Engeland was gegarandeerd, is in achttien dagen van de landkaart weggevaagd. Churchill heelt te kennen gegeven, dat hij hoopt, dat nu de oorlog met hommen zal be ginnen en hij roept reeds, dat deze strijd geen halt zal maken voor vrouwen en kinderen. Wanneer heeft Engeland ooit halt gemaakt voor vrouwen en kinderen De geheele blokkade is tegen vrouwen en kinderen gericht. Ook in de strijd tegen de boered is tegen de vrouwen en kinderen gestreden. Wat Engeland en Frankrijk in de afgeloopen vijf maanden hebbeu gedaan, is bekend, doch blijkbaar weten zij niet wat in Duitschland is gedaan. Hitler geeft het Duitsche volk de verzekering, dat hetgeen in deze vijf maanden tot stand is ge bracht, alles in de schaduw stelt, wat in de zeven jaar daarvoor is geschied. De Führer herinnerde aan de Brit sche beweringen over het tot zinken brengen van Duitsche duikbooten en sprak de meening uit dat de Engel schen nog tot een theorie van weder opstanding van duikbooten zouden moet enkomen. Wanneer ik deze buitenlandsche propaganda zie, zoo vervolgde Hitier, dan wordt mijn vertrouwen in onze overwinning onmetelijk groot. Want deze propaganda heb ik reeds eerder meegemaakt. Bijna vijftien jaar lang is deze propaganda tegen ons gevoerd. Met deze lieden heb ik het klaar ge speeld, als een eenzame onbekende man, die een handjevol menschen tot zich trok. Thans is Duitschland de grootste wereldmogendheid. Deze ge meenschap zal niet de fout van het jaar 1918 maken. Heer Daladier, gij zult genezen wor den van den waan, dat zich nog Duit sche stammen tegenover u stellen. Het Duitsche volk stelt zich tegenover u en wel het nationaal-socialistische Duit sche volk. Tachtig millioen menschen treden thans in het strijdperk. Führer en volk zien in, dat er geen accoord mogelijk is zonder een duide lijke handhaving van ons recht en wij willen niet, dat wellicht over enkele jaren de strijd om onze rechten op nieuw zou ontbranden. De huidige generatie zij draagt 't lot van Duitschland. Onze tegenstan ders schreeuwen: Duitschland moet ondergaan. Duitschland kan steeds maar één antwoord geven: Duitschland zal leven en Duitschland zal daarom overwinnen. BELGISCHE COMMUNISTISCHE PARTIJ. Voorstel tot ontbinding. De Gazette te Brussel meldt, dat Guilmin, liberaal afgevaardigde van Namen. Dinsdag bij het bureau van de Kamer een wetsontwerp zal indienen, strekkende tot ontbinding van de com munistische partij. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Ik zou U beleefd willen verzoeken een kleine plaats af te willén staan in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn hartelijken dank. Dank zij de welwillendheid van Commandant van het corps Ponton niers kan de Waalwijksche burgerij gebruik maken van het tegenover de kazerne gelegen badhuis, waar men dan ook een ware stormloop bad verwacht, want hier werd in een lang bestaande behoefte voorzien, doch die stormloop bleef tot heden nog uit. Wat is hier de reden van Hebben de Waalwijkers met z'n groot percentage aan fabrieksarbei ders een wekelijksch douche bad niet noodig? of hebben soms allen thuis de beschikking over een bad inrichting Wanneer ik schrijf dat er heden ongeveer 100 baden' per week wor den genomen, dus dat is 11 /2°/o van het in Waalwijk woonachtige man nelijk geslacht, want het is heden alleen voor hen pas opengesteld, dan zal men toch toe moeten geven dat dit percentage bedroevend laag is. Ik geloof dat de meeste niet over tuigd zijn van de noodzakelijkheid van een goede reiniging van het lichaam. Begonnen vroeger de Romeinen niet reeds den dag met een bad en dan voor ons industrie-menschen, is één bad in de week toch zeker noodig, waar men dan voor een luttele 10 cent de gelegenheid voor heeft. Laat men toch goed begrijpen wat dat voor Waalwijk beteekent. Wanneer binnen onafzienbaren tijd de demobilisatie een feit is ge worden en wij willen blijven baden, dan zal er natuurlijk van gemeente wege voor gezorgd moeten worden en dat zal niet op groote bezwaren stuiten, maar dan moet het in dezen tijd, en daar krijgen wij een pracht-gelegenheid voor, zijn be staansrecht hebben bewezen. Dus laat nu ieder dit goedinzien en ieder die er al gebruik van heelt gemaakt het als een plicht aan voelen propagandistisch te werken in zijn omgeving, opdat Waalwijk nu niet alleen de beschikking heelt over een badhuis, maar dat in de toe komst ook zal mogen behouden. EEN BADER. Wij willen gaarne dit dringend beroep van inzender ondersteunen. Indertijd hebben wij reeds gewezen op deze goede gelegenheid en het gebruik wat er toen van gemaakt werd. Men deelde ons toen mede dat er op een Zaterdagmiddag een file van ongeveer 40 man stonden te wachten. RED. DE ELFSTEDENTOCHT. Het grootste evenement voor de schaats liefhebbers, de elfstedentocht, behoor* weer tot he verleden. Het aantal uitval lers is bijzonder groot; voorloopig schat men het op 85 pCt. Het was een straffe wind en dikwijls slecht ijs. Tot vlak voor de finish reed een pclc- ton van vijf man, n.l. Adema, Keizer, Jon- gert, Westra en v. d. Duin broederlijk te zamen. Maar ziet zoo gaat het meer op het allerlaatste stukje ontstond er toch plots een felle strijd. Adema uit Franeker ging voorop, door Keizer uit de Lier nagesprongen, en 50 m. vóór de finish ging Keizer langs Ade ma heen met een verschil van ca. 4 m. De uitslag, zooals wij dien zagen en waar lijk wij niet alleen waarbij wij er den nadruk op leggen dat wij in het waarne men van aankomsten in den loop der tij den wel getraind zijn was deze, dat eerste was Keizer, tweede Adema, derde Jongert, op den voet gevolgd door Wes tra en v. d. Duin uit Warga. Over deze aankomst nu is veel te doen geweest. Men had Adema als eerste gezien en anderen hadden weer Jongert zien winnen. Enfin, de jury hoorde de rijders en plaatste hen daarna alle vijf ex eque, dus gelijk. De belangstelling bij de aankomst was enorm en toen het duizendkoppig publiek het ijs op snelde om de kranige rijders te huldigen, werd de situatie toch gevaar lijk, want het ijs was ter plaatse wel sterk, maar er dreigde toch een te water raken en massa, vandaar dat de politie in het belang van de massa zelf er toe moest overgaan, de menigte op zeer re solute wijze terug te drijven. DAMMEN. W. D. V. De uitslag van de j.l. Maandag gespeel de onderlinge competitiewedstrijden is als volgt Groep I. F. v. d. Gouw IA. Witteveen 02 \V. KraalF. v. Münster 02 Fl. HollemansA. v. d. Gouw 02 A. MoonenC. de Jong 20 T. JoodensDr. Hollemans 20 Groep II. v. Hilst-J. Hollemans 02 A. PeijncnburgC. v. Hilst 02 H. DamenJ. v. d. Velden 2—0 PeijnenburgJ. v. d. Gouw 02 Hier volgt een overzicht van groep 1. gesp. gew. rem. verl. put. A. Witteveen G 5 1 0 11 F. v. Münster 5 4 10 0 A. v. d. Gouw G 3 1 2 7 T. Jordens 3 3 0 0 G A. Moonen G 3 0 3 6 W. Kraal 7 2 2 3 G F. v. d. Gouw G 2 1 3 5 Dr. Hollemans 6 2 13 5 F. Hollemans 5 2 0 3 1 C. de Jong 6 0 4 2 4 H. v. d. Hammen G 1 14 3 F. le Vruchte 4 0 2 2 2 J. v. Engelen 2 0 0 2 0 Woensdae 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transnort- Colonne Roode Kruis O. L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk«in Café- Rest. »De Molenvliet«. W.G V.- S.S.S. Donderdag 1 Febr. 8,15 uur Wdly Derby Conceitzaal De Twee Kolommen«. Donderdag 1 Febr. 8 15 uur »Zeg het met kuch« Zaal R.K. Gildenbond. Donderdag. Adspiranten A van 6,7,— Adspiranten B van 7,15—8,15 Heeren van 8,30 10,— Vrijdag Theater Musis Sacrum »Heldenbrigade«. Vrijdag. Dames-Adsp. B van 7,30 8.30 Dames van 8,45 10, Zaterdag Dames-Adsp.A van 5,30—6,30 f f Heden overleed tot f onze diepe droefheid, na een langdurig en ge duldig gedragen lijden, tijdig voorzien van de H H. Sacramenten der sterven den, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd en Grootvader de Heer HENRICUS ANTONIUS MARIA VERWIEL, Echtgenoot van Mevrouw LEONIE LOUISE VAN DUN, in den ouderdom van 60 jaar. Onsovertuigd houdende van uwe deelneming in dit voor ons zoo droevig ver lies, bevelen wij de Ziel van den dierbaren over ledene in uwe godvruch tige gebeden aan. WED. L. L. VERWIEL- VAN DUN. J. VERWIEL. W. VERWIEL-BRANS en Kind. F. VERWIEL en Verloofde. Waalwijk,29 Januari 1940. Brieven onder no. der adver tentie bnreau v d. blad. 62374 waar ook Mr. Baron van Fcltz aanwezig hoopt te zijn. Terwille van den tijd wordt de bespreking bekort, waarna Ds. J. Douwes van Den Bosch de vergadering beëindigde. Hsgz. St. Antoniusstraat. De plechtige uitvaart en be- grafeni» zullen plaats hebben a.s. Donderdag 1 Februari des mor gens om 9 uur, in de Parochie kerk van den H. Antonius. DOET VEH KOPPEN

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 8