GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. WÊK UW LEVER-GALOP SPRANG—GAPELLE. KAATSHEUVEL, HEUSDEN, DE ECHO VM HET ZUIDEN maar heelemaal niet opdeNieuwe- vaart. Hij zei toen met de beste bedoelingen ,,Ge zult wel achterom moeten Als tweede getuige werd nu ge hoord het 15 jarig zusje van vorige getuige, Geert ruida.e veneens schoen, stikster van beroep. Volgens deze was, toen zij ergens aanbelden, verdachte gekomen en had gezegd„Ge moet achterom gaan Zij gingen daarop verder en ver dachte had niets meer gezegd en had haarook niet hinderlijk gevolgd. Toen kwemen zij den veldwachter K. tegen, en aan dezen hadden zij gezegd, dat zij lastig gevallen werden. Haar zusje had wel tevoren tegen verdachte nog gezegd, dat zij niet wou, dat hij zich met haar bemoeide. Later kwam verdachte op de fiets zonder licht aanrijden en was bij de meisjes gevallen met zijn rijwiel. Als derde getuigen werd gehoord J. S. die vertelde, dat hij gezien had hoe verdachte de twee kinderen achteropkwam. Vloekend vroeg hij „Wat moet je van mij tegen Keijne mans zeggen?" Zij begonnen te schreeuwen, riepen getuige toe en zeiden: „W. R. wil onze centen hebben 1" Verdachte merkte hierbij op, dat er een veete van jaren is tusschen getuigen en zijn familie Zijn vader kooiker van beroep heeft veel last van S. ondervonden. De vader was er ook, om als getuige decharge dienaangaande verklaringen af te leggen. Maar de kantonrechter vond dat niet noodig omdat het niet den ten laste gelegde strafbare feiten betrof. De ambtenaar van het O. M hierop requisitoir nemend, achtte niet bewezen, dat verdachte de meisjes hinderlijk gevolgd had en eischte daarom vrijspraak van dit ten laste gelegde. Wel achtte hij ectiter uit de getuigen verklaringen bewezen, dat verdachte met zijn fiets had gereden zo der licht en voor deze overtreding eischte hij een een geldboete van f5.— De kanton rechter wees vonnis conform den eisch. De vleeschkeuringswet overtreden. De landbouwer H. v. d. Sch. te Sprang Capelie moest voor den kantonrechter terecht staan, omdat hij niet tijdig had aangegeven op 2 Januari j.l., dat een varken gestorven was, hetwelk hij voor eigen gebruik wilde houden Het feit werd door verdachte er kend.. Hij vertelde, dat hij hel varken had verkocht aan een slager. Toen hij het bu dezen bracht, sliert bet dier, bevangen door de koude. Toen wilde verdachte het voor eigen gebruik weer mee terugnemen en hij beweerde niet te hebben geweten dat hij thans degene was, die het moest aangeven aan den Keurings dienst. Dat weten jullie allemaal best, meende de ambtenaar van het O.M., die een geldboetevan f 10 eischle, te vervangen door 1U d. hechtenis. De kantonrechter wees vonnis conform den eisch. SPRANG. Predikbeurten Zondag 11 Febr.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur (on derwerp: Het einde van Judas) en n.m. 6 uur (Bed. H. Doop) Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam., 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. De afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium' houdt a.s. Maandagavond half 8, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier haar- jaarvergadering. De agenda ver meldt o.a.: Jaarverslagen, Bestuurs voorstellen, Bestuursverkiezing: Onder werp door dhr. W. Braspenning, over: „Geestelijke vrijheid". Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Januari 1940 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 4169.44 en terugbetaald 6367.44. De Ned. Herv. Naaikrans alhier organiseert naar wij vernemen een ba zar, welke gehouden zal worden op Woensdag, Donderdag en Vrijdag, 28 en 29 Februari en 1 Maart a.s., in de zalen van den Chr. Volksbond. De op brengst komt ten goede aan het Pasto- iiefonds der Ned. Herv. Kerk. Op uitnoodiging van de Geref. Jongelings- en Meisjesvereenigingen al hier trad j.l. Donderdagavond in het Geref. Kerkgebouw als spreker op Dr. Prins van Dordrecht, met het onder werp: „Het geheimzinnige getal (het getal van den antichrist). Na opening en een inleidend woord van Ds. Lummel, verkreeg Dr. Prins het woord. Spr. wees allereerst op de omstandigheden waaronder Johannes op Pathmos zijn visioenen beschreef en de overeenkomst daarvan met de tijden die wij thans beleven. Aan de hand van een drietal punten zette Dr. Prins vervolgens voor een aandachtig gehoor zijn onderwerp uit een, n.l. 1. De betoovering, 2. De be tekenis en 3 De betuiging van het ge heimzinnige getal. Alle eeuwen door heeft het getal 666 uit Openbaringen 13 een geheimzin nige macht op de uitleggers gehad, zegt spr. en geeft hiervan verschillende voorbeelden Spr. waarschuwt echter ten zeerste tegen het aannemen van dergelijke uitleggingen. Het getal 666 moet, zegt spr., sym bolisch worden opgenomen, zooals alle getallen in de H. Schrift een symboli sche beteekenis hebben. Dan geeft dit getal ons een korte, zinnebeeldige uit beelding van den antichrist. Zes is het getal des menschen, zoodat t drie maal zes ons wijst op de geweldige krachts ontplooiing van den mensch, zonder God, waarvan God ons wil betuigen dat dit is de wereld-antichrist. Aan het slot wekt spr. de jeugdver- eenigingen krachtig op tot ijverige Schriftstudie, opdat men den antichrist zal onderkennen. Wij moeten hier zijn strijdende kerk, om eenmaal te mogen zijn triomfeerende kerk. Met het zingen van het eerste en der de couplet van het Lutherlied en dank gebed door Dr. Prins werd deze samen komst besloten. Geslaagd. Voor het-diploma costumiere slaag den o.m. alhier de jongedames M. Kleingeld, R. v. d. Wouw, .1. Spran- gers, J. Verhoeven en J. Damen, die hare opleiding ontvingen van de Ecrw. Zuster Astaria van het kloos ter Bethlehem alhier. Geluidsinstallatie. Met den aanleg van een proefge- luidsinstallatie in de parochiekerk St. Jan is een aanvang gemaa"kt en ze is reeds zoover gevorderd dat proefne mingen reeds kunnen geschieden. 't Is de bedoeling, dat aan den Hoogeerw. Heer Deken, hij gelegen heid van zijn 40-jarig priesterjubile um, deze installatie als geschenk van de parochianen zou worden aangebo den. Het werk wordt uitgevoerd door de firma H. W. Beekmans en Zn. alhier in samenwerking met de Firma Wolff uit Tilhurö. de hoofdvertegenwoordi ger van Walldorp voor het Zuiden. BERKDIJK. Aan brandwonden overleden. Het 4 maanden oude dochtertje van den heer v. d. L. dat vorige week ernstige brandwonden opliep en naar het St. Nicolaas Ziekenhuis te Waal wijk was overgebracht, is aan de ge volgen daarvan overleden. LOONOPZAND. Vanaf 2 t/m. 8 Februari 1940. Geboren Johannes Andreas zv. A. in 't Groen en J. v. Wanroofi. Maria Catharina Jo hanna Josepha dv. N. P. Molenschot en P. A. v. Wezel. Judocus Antonius zv. A. P. Brouwers en H. C. Labee. Adria- na Maria dv. J. G. Klijn en J. M. Vugts. Catharina Johanna Laurentia dv. G. W. Molenschot en A. F. Damen. Maria Ca tharina Theodora dv. J. W. C. Mutsaers en C. C. Paans. Overleden: Antonie Petrus Verhulst, oud 70 jr. Corneius Verhoeven, weduwnaar van A. P. huijsman, oud 84 jr. Wilhelmina Francisca van der Linden, oud 4 maan den. Huwelijken Corneus Brekelmans, oud 30 jr., Til burg en Petronella van Kuijk, oud 21 jr., alhier. Adrianus Josephus Dankers, oud 32 jr. en Wilhelmina Joanna Maria v. d. Nieuwenhuizen, 29 jr., beiden al hier. Johannes van Wanroofi, 34 jr. en Maria Catharina van Boxtel, 30 jr., bei den alhier. Johannes Waltherus van Dijk, 27 jr. en Catharina van Ivuik, 23 jr., beiden alhier. Geradus Johannes Ma ria van der Velden, 37 jr. en Anna Maria van den Bergh, 27 jr., beiden alhier. Vertokken: C. J. Muskens naar Tilburg. A. Da men naar Dongen. J. Klijn naar Don gen. H. J. v. Nimwegcn naar Kortrijk (België). H. Wagemakers naar Am sterdam. A. Simons naar Weeze (Did.). M. J. v. Noije naar Udenhout. E. H. Brok naar Tilburg. W. J. Binders naar Tilburg. Ingekomen: G. M. Brood van Breda. P. R. C. de Wijs van Gilze ca. C. J. Muskens van Gent. Gistermorgen had op den hoek Witiebroodstraat— Burchtstraat ei n botsing plaats tusschen een autobus van de B.BA., k omende uit de richting Drunen en een luxe auto komende uit de Burchtsiraat en welke wilde oversteken naar de Putterslraat De luxe wagen werd door de autobus gegrepen en enkele meters weggeslingerd. Gelukkig kwa men hierbij geen persoonlijke onge lukken voor. De beide auto's liepen nog. al materieele schade op. Van een en ander werd proces verbaal opgemaakt. Door onbekende oorzaak ont stond brand in de rietmijten aan de Oudheusdensche poort. Om 12 uur middernacht was nog niets te be speuren, terwijl om een uur eea rietmijt in lichter laaie stond. Door eenige ingezetene van Oudheusden werden de overige rietmijten omver geworpen, waardoor uitbreiding van den brand werd voorkomen. Aan gezien geen voldoende bluschwater kon worden verkregen, werd het blusschingswerk zeer bemoeilijkt. Een nieuwe lente eischt nieuwe reclame in De mijnramp te M arch iennes-au-Pont. De mijnramp te Marchiennss-au Pont, waarbij 26 arbeiders zijn om gekomen, heeft niet alleen in hel Waaische industrie gebied doch in bet gebeele land groote verslagen heid te weeg gebracht. De minister van arbeid begaf zich in den loop van den mid Jag naai de plaats van de ramp, waar met man en macht wordt gewerkt om het vuur in de mijn te dooven. Behalve het personeel van de Charbonages de Monceau-Fonatine zijn ook de mannen vau de reddings centrale uit het gebied van Charleroi en de ingenieurs van het mijnwezen uit Brussel te Charleroi aanwezig. Tegen den avond werd ook de komst van koning Leopold aange kondigd. Uit het eerste onderzoek is gebleken dat zich in de mijnschacht die 12 0 meier diep is, geen ontploffing heeft voorgedaan, maar dal een zwaie electiische kabel, vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting, aan het smeulen zou zijn gegaan, wat brand deed ontstaan in de kolenlagen en aldus tot vorming van een gaswolk leidde. In den loop van den dag waren reeds vijf lijken geborgen. Later in den middig zijn nog dertien lijken gevonden. Zij droegen geen sporen van verbranding. Ook werd een der i edders die bijna gestikt was aan de oppervlakte gebracht en in zargwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd, Tengevolge van de staking, door de communisten uitgelokt, was het personeel op het oogenblik van de ramp tamelijk beperkt. De slacht offers behoorden tot de groep, die geweigerd had zich bij de stakings beweging aan te sluiten, Doodelijk ongeluk te Borculo. Donderdag is op den L »chem- scheweg,onder Borculo,een ongeluk gebeurd met doodelijken afloop. Prinses Beatrix laat hartelijk bedanken voor alle gelukwenschen op 31 Januari 1.1. ontvangen. Twee landbouwers keerden per fiets van de Borculosche veemaikt huiswaarts. Een veeauto uit Olden. broek kwam bun achterop. De be stuurder gaf een signaal, waarop de mannen, die naast elkaar reden, achter eikaar gingen rijden Toen de wagen gepasseerd was en de voorste rijder achterom keek, zag hij tot zijn ontsteltenis, dat zijn metgezel, de 55-jarige landbouwer H, Wormgoor uit Geesteren naast zijn fiets op den grond lag. Tegelijkertijd passeerde een mili taire auto. De bestuurder van dezen wagen zag den man liggen, waarop ho in allerijl den veeauto achtervolg de. Hij slaagde er in dezen in te halen en beide wagens keelden naar de plaats des onheils terug. De chaulfeur van üen veewagen ver klaarde niets van het ongeluk te hebben gemerkt. Dr. van Rekum uit Geesteren verleende de eerste hulp en constateerde een schedel- basisfractuur met doodelijke afloop. Men vermoedt.dat het slachtofter is geslipt. Barnes en Richards terechtgesteld. De terroristen Barnes en Bichards zijn gisterochtend te 9 uur terecht gesteld. Voor de gevangenis te Bir mingham maande de politie tot doorloopen aan. Op het oogenblik van de teiechtstelling bleven de voorbijgangers met ongedekt hoi fd staan Te Dahlia beeft het bericht van deexecutie groote teleurstelling ge wekt. Er werden geen betoogingen gehouden, doch de atmosfeer was eenigzins gespannen en verscheidene sportgebeurtenissen van vandaag zijn uitgesteld. WAALWIJK* Over liet tijdvak van 2 tot 9 Febr. 1940. Geboren: Hendrika Maria, cl.v. IJ. A. Klefin-Tum- mers. Cornelis Wilhelmus Maria, z.v. G. Keetels-Klerx. Huberdina Reinetta Maria, d.v. L. J. Schilders-van Loon. Petronella Maria Alberta, d.v. J. A. van Loon- van der Pennen. Overleden: Ga. J. van de Water, oud 08 jaren, echt- genoote van C. van den Meijdenberg. Wa. Fr. van der Linden, oud 4 maanden, wonende te Loonopzand. Huwelijken W. P. van der Steen, oud 21 jaren en Ja. J. F. Thomas, oud 19 jaren. M. C. van der Swaluwe, oud 24 jaren, wonende te 's-Hage en Ga. M. van» Corstanje, oud 19 jaren te Waalwijk. C. A. van Gijzel, oud 34 jaren en Ja. P. Leijtens, oud 40 jaren. P. Toxopeus, oud 20 jaren, wo nende te Zeist en Ca. Benckhuijsen, oud 23 jaren te Waalwijk. Ingekomen Anna C. M. Klerx van Drunen. Pa. C. M. van Slobbe van Breda. Th. P. van Zeist en gezin van Brussel. Vertrokken Pa. E. Schaapsmeerders naar Waspik. A. J. van de Ven. naar Tilburg. Ga. M. van Corstanje naar Loosduinen. Ja. W Slats naar Sassenheim. Ca. A. Segers naar Eindhoven. Ma. S. M. Smits naar Alkemade. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Januari 1940. Geboren: Louis z.v. J. S. van Zutphen en M. Treffers. Anna Jacoba d.v. J. M. Boe- zer en W. voor de Poorte. Alberdina Jenneke d.v. A. C. Metzke en H. C. van Peer. Jacqueline d.v. C. van der Waals en A. Coljee. Adriaan z.v. H. A. van Vuuren en W. II. Pruijssers. Christiana d.v. H. J. Molegraaf en P. Burghout. Adriana d.v. H. J. Molegraaf en P. Burg hout. Arnoldus zv. C. J. van Beek en J. de Rooij. Hendrikus zv. P. van Zeist en M. van der Schans. Jacoba Adriana Clasina d.v. A. Maijers en J. P. van Tilborgh. Gerard z.v. N. de Rooij en J. Timmermans. Antonia d.v. H. M. van der Schans en A. M. Verhoeven. Overleden: J. v. Dongen, oud 83 j., weduwnaar van D. Roscnbrand. C. Wervers, oud 13 j., z.v. C. M. Wervers en C. Boeser. I). A. Versteeg, oud 11 maanden, d.v. G. Ver steeg en A. A. de Rooij. J. Koenen, oud 89 j., weduwe van W. Sulsters. E. Ber- kelie, oud 54 j., weduwe van A. J. Over de Linden. G. Vos, oud 87 j., weduw naar van E. Ophorst. Huwelijken C. van Helvoirt, oud 27 jaren en J. de Kort, oud 23 jaren. G. J. van der Schans, oud 31 jaren en J. M. Both, oud 30 jaren. ABONNEERT U OP DIT BLAD Het ijs kruit. Een half uur lang heeft het ijs in de Rijn nabij Lobith gekruid, hetgeen niet zonder incidenten is gebeurd. Voor de wal lag een aanlegsteiger een zwaar verankerde boot welke enkele honderden meters door het fis werd meegesleurd en op een krib vastliep, waarna de groote fisschotsen er overheen schoven. Met man en macht en onder groote belangstelling van de bevolking, wordt de losgeslagen sloep geborgen. Daarachter de geheel door het fis bedolven aanlegsteiger. s en n zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. Iecieren dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende Is. verteert uw voedsel niet. net bederft. U voe'.t u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd eh ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moe». CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, p'antaardig. zacht, onovertroffen Sm de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. L/ o-atjaat...

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3