„DE ECHO" SPRANG—CAPELLE. 1.25 p. kwartaal - f 0.10 p. week DRUNEN. den gemaakt, waardoor 't K.J.C.-ge- bouw vrij kon komen. Ten slotte dank te hij nogmaals het ijverige dames-co mité en hoopte dat de militairen thans nog meer dan voorheen den weg zou den vinden naar dit militair tehuis, wat hun geeft wat zij het meest missen, echte huiselijkheid. Daarna begon men met de afwerking van het aangekondigde knal-program- ma, wat terecht dezen naam verdiende. Het is ons niet- mogelijk alle num mers te bespreken, maar we mogen wei zeggen dat het Bossche Cabaret-gezel schap ,,de Bonte Kakatoe" hier een uit stekende indruk gemaakt heeft, vooral de leider de heer M. Krammer, die ons aan de piano mooie liedjes gaf, van een gehalte v'cr boven 't gewone genre uit gaande, voorts kregen we uitstekende declamatie, een prima tenor-zanger, de 3 Borast Sisters, tapdanseressen uit t gevolg von Amadeiro XI enz. enz., een programma 100 amusement van t begin tot het einde. Tijdens de pauze heeft dr. Korbeek, voorzitter van O. en O., de eere-teeke- nen van het eere-lidmaatschap uitge reikt aan Dr. Kolster en mevrouw voor het vele wat zij voor de ontwikkeling van de militairen hebben over gehad, voor wie zij vanaf 't begin een groot deel van hun huis hebben beschikbaar gesteld tot het geven van verschillende cursussen, terwijl hun gastvrijheid nog op andere wijze tot uiting kwam. Hij bracht hen hiervoor hartelijk dank en spelde hen de mooie eereteekens op de borst, terwijl het diploma nog volgt. Dr. Kolster dankte hiervoor harte lijk en zeide dat z'n vrouw en hij dit gaarne voor de militairen hebben over gehad en hoopte dat zij nu een prettig tehuis, ook voor de cursussen, in dit gebouw zullen vinden. Hij bracht a-ls voorzitter van 't Comité eveneens bes ten dank aan allen die hadden mede gewerkt om zoo spoedig hier een op lossing te vinden, en te zorgen dat het gebouw vrij kon komen. Hij zegde in de toekomst gaarne z'n steun toe en hoopte dat de militairen een druk ge bruik zouden maken van dit tehuis. Dan werd 't prettige programma voortgezet, dat tot het einde door allen met groote belangstelling werd ge volgd en waarvoor Dr. Kortbeek aan 't slot den Bosschenaren terecht harte lijk hulde en dank bracht. Ook Zondag was er druk bezoek en hadden de kaart- en andere wedstrij den het verwachte succes. Donderdag is er een filmavond van den heer de Bont. OPTIMIST MOET JE ZIJN. In het kader van O. en O. werd al hier in de zaal Thalia Maandag- en Dinsdagavond een opvoering gegeven van het tooneelspel .Optimist moet je zijn". Dit stuk dat zich uitstekend leent voor een heerlijk typeerende vertolking is er bij de soldaten en de genoodigde burgers ingegaan als koek, hetgeen wel duidelijk werd bewezen door het gere gelde spontane applaus. ,,De Vereenigde Schouwspelers on der leiding van Pierre Mols, die dit succes-stuk voor het voetlicht brach ten, hebben weer veel eer van hun werk, want zooals reeds gezegd, had den Hj hier, evenals elders waar zij voor de soldaten op het podium zijn verschenen een luidruchtige bijval. Uitstekende spelers traden hierin op den voorgrond en wisten het blijspel tot een ongekend succes te maken. Wij twijfelen niet of onze ponton niers zullen deze groep uitstekende tooneelkrachten, die hun zoo'n aange- namen avond bezorgd hebben, gaarne terug zien komen. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer werden twee vergissingen begaan. Bij de vermelding van 't bestuur der Stichting R. K. Nijverheids-onderwijs voor Waalwijk en Omstreken, werd de naam vergeten van den heer H. van Well, leeraar R.K. H.B.S. en directeur der Middenstands - Handels - Avond school alhier; en bij het dames-comité voor de Kleedingactie voor Finland alhier was de naam uitgevallen van Mevr. J. Spijkerman-van der Heijden, welke fouten wij bij deze, met onze excuses, herstellen. BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Naar aanleiding van eenige ingeko men vragen betreffende de voorwaar den en bepalingen voor de beschikbaai- stelling als donor of bloedgever voor den Bloedtransfusiedienst te Waalwijk kan het volgende worden medegedeeld: Voor „donors' in oorlogstijd zijn geen leeftijdsgrenzen gesteld. Minder jarigen moeten echter een schriftelijk bewijs van toestemming door ouders of voogden overleggen. Bij voorkeur worden vrouwelijke „donors" gevraagd, of mannen welke niet dienstplichtig zijn. De z.g. „kleine keuring", voor „do nors" kan plaats hebben aan het Zie kenhuis te Waalwijk (voorloopig des avonds om half acht), waarvoor men wordt opgeroepen. Deze keuring is zeer eenvoudig en bestaat in hoofdzaak uit het afnemen van een geringe hoe veelheid bloed door den behandelenden huisarts, welke dan naderhand wordt onderzocht. Een reis naar den Bosch is voor deze „kleine keuring dus niet noodig. Keuring, onderzoek enz. geschieden geheel kosteloos. EEN ZILVEREN VERTEGEN WOORDIGER. De heer W. H. Lodenstein-Olivier, alhier, zal Dinsdag 12 Maart den dag herdenken, waarop hij voor vijf-en- twintig jaren bij de Unilever, als ver tegenwoordiger in dienst is getreden. De jubilaris is speciaal bekend bij bakkers en winkeliers voor de artike len margarine en Unox-worst enz. Vergissen wij ons niet, dan zijn er reeds nu maatregelen getroffen dat de ze dag voor den jubilaris en zijn fami lie een zeer blijde worden zal. VERGADERING BOERENLEENBANK. De Boerenleenbank te v.m. Baard wijk houdt a.s. Vrijdag des avonds om 7.30 uur haar algemeene jaarvergade ring in het patronaat. Aan de orde is o.m. jaarverslag, goedkeuring balans en verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht. HET VROUWELIJK JEUGDWERK IN HET BISDOM DEN BOSCH. Ingediend is een ontwerp van wet houdende verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceelen enz. noodig voor de uitbreiding van de electrische centrale te Geertruidenberg met bijkomende werken van de N.V. Provinciale Noord-Brabantsche Elec- triciteitsmaatschappij. In verband met de voortdurende toe neming van het verbruik van electrici- teit is n.l. de opslagplaats van steenko len veel te klein gebleken, terwijl ook de losgelegenheid dringend uitbreiding behoeft, aangezien de schepen, die de kolen aanvoeren, thans niet tijdig kun nen worden gelost. Door de uitvoering van de werken, ter voorziening in deze behoefte, zooals die bij de zakelijke beschrijving nader zijn aangegeven, zal, zoo schrijft de Minister van Waterstaat ter toelich ting, het algemeen belang worden ge diend. SYMPATHIE VOOR FINLAND IN DE SCHOENINDUSTRIE. Naar wij van bevoegde zijde verne men heeft het personeel van de schoen fabriek fa. Wed. J. P. van Bommel te Moergestel eenparig besloten om het loon van een uur arbeid af te staan voor hulpverleening aan Finland. De directie heeft zich van haar kant spontaan bereid verklaard, om het al dus verzamelde bedrag te verdubbelen en heeft hierdoor het fraaie initiatief aangewakkerd. Het eerste schaap is hiermede over de brug. Laten we hopen, dat er velen zijn in de schoen- en lederindustrie, die zullen volgen. KATHOLIEKE ECONOMISCHE SCHOOL. Voor de gemobiliseerde studenten der Katholieke Economische Hooge- school te Tilburg, die het candidaats- examen nog moeten doen, zullen bin nenkort om de twee weken des Maan dags colleges worden gegeven om hen aldus in de gelegenheid te stellen hunne studie te komen voortzetten. Een cir culaire met verdere inlichtingen is ver krijgbaar bij prof. Dr. M. Cobbenha- gen, St. Annaplein 13, Tilburg. Broeder Wilhelmus van 'l H. Fran- .ciscusgesticht, alhier is na een maag operatie in Den Bosch ondergaan te hebben, geheel hersteld teruggekeerd naar 't huis te Drunen. Moeder Overste. Maandagmiddag zijn aan Moeder Overste, Zuster Anselmina (Maria Captein), van het St. Jacobus gesticht alhier de H.H. Sacramenten der Ster venden toegediend. Dinsdagavond was haar toestand nog onveranderd. Broeder Chrispinus. Naar wij vernemen is de toestand van Broeder Chrispinus, den algemeen Overste van de Broeders van Drunen, vooruitgaande. Veiling Dvnnen. Goudreinctten 1022; bellefleuren 7 14; prezent v. Engel 8121; sterappel III 8osekoppen 10; bismark 9; klumfkes 69; franse zuur 58; zoete apei 38; brederode 6lH; gieser wil- leman 510; ijsboul 89; St. reünie G 9-J; spruitjes 745; witlof 2029; juin 29; sjalotte 813; schorseneeren 10— 18; wortelen 113%; knolraap 25; prey 1023; roode kool 49; gele kool 216; boeren kool 413; kroten 114. Alles per K.G. Knolselderij 211 per stuk. Bosseldery 26 per bos. Fruit aangevoerd 21000 K.G. SPRANG. Vergadering der Ned. Herv. Mannenvereeniging Troffel en Zwaard op a.s. Vrijdagavond 8 uur in de Con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Aan de orde komt een onderwerp in te leiden door den heer Nic. van Om meren, over Art. 31 der Ned. Geloofs belijdenis. De Chr. School alhier, die wegens gebrek aan brandstoffen sinds vorige week Maandag was gesloten, is j.l. Dinsdagmiddag weer geopend. De Sociale Studieclub van den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle hield Maandagavond eene vergadering in de vergaderzaal der Geref. Kerk. Door den heer A. Braspenning werd een onderwerp behandeld over: „Tal- ma, christelijk-sociaal strijder", waarin hij de door wijlen Ds. Talma gepropa geerde sociale gedachte op duidelijke wijze uiteenzette. Op dit referaat volg de een leerzame gedachtenwisseling. De volgende vergadering werd voor loopig bepaald op Maandag 18 Maart. In de zalen van den Chr. Volks bond alhier wordt thans de bazar ge houden, welke door de dames van den Ned. Herv. Naaikrans alhier is geor ganiseerd ten bate van het pastorie fonds. Dinsdagavond werd de bazar door Ds. A. Sirag geopend, waarna met de verkoop, alsmede met de verschillende attracties werd begonnen. De dames van den naaikrans, die zich onder leiding van mevrouw Sirag voor deze bazar zeer veel moeite heb ben getroost, hebben eer van hun werk, want een en ander is uitstekend in orde. Het was er den geheelen avond een gezellig drukte. De ver koopsters hadden hun handen vol, ter wijl van de verschillende attracties een druk gebruik werd gemaakt. Deze eer ste avond stemde dan ook tot tevre denheid. Wij verwachten Woensdag en Donderdagavond eveneens veel belangsteljing. CAPELLE. De Ned. Hei v. Meisjesveieeuiginjj «Bidt en Werkt« houdt a.s. Don- ueidag 29 dezer des avonds half acht in het gebouw »Elthato« onder leiding van Ds. üosteubrug haar jaarvergadering. A.s. Zaterdag des avonds 7 uur houdt de posiduivenvereeniging »De LuchtvaarU in het café Wed. A. van der Haart aan de Nieuwe- vaart haar jaarvergadering, waarop o.m. de uitreiking der ringen zal plaats hebben, zoodat het wensche- lijk is, dat alle leden zooveel mogelijk aanwezig zijn. Naar wij vernemen ligt in het voornemen van de besturen der gemengde zangvereeniging »'t Roze- knopje« en het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid« in den loop van dezen zomer een bazar of tuinfeest te organiseeren ter stijving van de kas. VRIJHOEVE CAPELLE De Anti-Rev. Kiesvereeniging komt Donderdag 29 Febiuaii, des avonds 8 uur, in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje in jaarvergade! ing bijeen. De agenoa vermeld o.a. bestuursverkiezing en bespreking propaganda. Abonneert U op U is en blijft dan steeds volkomen op de hoogte van 't geen ge in dezen tijd weten moet betreffende distributie luchtbescherming, enz enz. Het zal nog wel eenige weken duren, voor het ijs in het IJselmeer geheel verdwenen is. 1% k.m. uit de kust verheft zich een ontzaglijke ijsdam, welke den indruk geeft van een heuvelrij van louter ijs. Aan het algemeen jaarverslag over 1939 van het Diocesane Vrouwelijk Jeugdwerk in het bisdom Den Bosch ontkenen wij het volgende. Bestond voorheen het vrouwelijk jeugdwerk uit twee aparte organisaties voor oudere en jongere meisjes, n.l. K. J. V. en K. J. M„ ieder met een afzon derlijk bestuur, thans kent men één groot jeugdwerk, getiteld K. M. C. of Katholieke Meisjes-Centrale met een diocesaan directeur. Deze K. M. C. wordt gesplitst in K. J. M. (voor meis jes van 1217 jaar) en K.M.G. (voor meisjes van 1725 jaar). Voorts wor den plannen beraamd om te komen tot het oprichten van een gidsengroep met eigen systeem, voor studenten en meis jes „uit gegoeden stand". Het aantal districten is thans 5, n.l. Den Bosch, Tilburg, Eindhoven. Nij megen en De Langstraat. Er zijn in het bisdom 75 afdeelingen met een totaal aantal leden van 3285. Het aantal afdeelingen van de K. J. M. bedraagt momenteel 149. In de af deelingen Nijmegen, Waalwijk, Den Bosch en Boxtel werd voor het eerst begonnen met de S.J.C. (Studeerende Jeugdclub) Inplaats van den Z. E. Heer van den Hout, districtsdirecteur van de Lang straat, werd benoemd de Weleerw. heer v. d. Velden uit Geertruidenberg. In de K.J.M. kwam men dit jaar tot het benoemen van 5 districtsleidsters; o.a. voor De Langstraat mej. M. de Kroon. Bijzondere aandacht wordt in de ver- eeniging besteed aan de sport, daar bij een algemeen vormende jeugdvereeni- ging ook de lichamelijke opvoeding een plaats behoort. Als sportleidster fungeert in het bis dom mej. Moller. Diverse sportcursus- sen werden gegeven in onderscheiden takken van sport; ook de volksdansen werden beoefend. Het cursushuis Roucouleur is als centrale van de K. A. in dit bisdom onmisbaar voor het werk en van zeer groot nut. Hier werd in het begin van 1939 begonnen met 'n kamp voor dienstbode-opleiding. Bij ieder kamp werd een moederdag gehouden, waar aan veel moeders deelnamen. Ook vele andere cursussen, steeds met een flinke bezetting, werden hier georganiseerd. Ook het tijdschrift kreeg zijn veran dering. In de plaats van de Roepstem en het trainingsboekje is nu met in gang van 1 Januari 1.1. „De Klaroen" verschenen. Als wij in groote trekken het werk van 1939 overzien, dan geeft de arbeid reden tot dankbaarheid. Zoo zal naar wij hopen ook 1940 een vruchtbaai' jaar worden tot heil van de K.A. in het algemeen en van de individueele en sociale vorming van het Katholieke meisje in het bijzonder. UITBREIDING ELECTRISCHE CENTRALE TE GEERTRUIDEN BERG. ECONOMISCH TECHNOLO GISCH INSTITUUT. Het Bestuur van het Economisch Technologisch Instituut, gevestigd bij de Katholieke Economische Hooge- school te Tilburg, heeft benoemd tot Directeur prof. Dr. P. P. van Berkum. DE PLATINA-BRUILOFT TE ZEVENBERGEN. Onder zeer groote belangstelling her dacht het echtpaar Blommers-Bucking- hoven te Zevenbergen den dag waarop het voor 70 jaren in het huwelijk is ge treden. De bruid is thans 87 en de bruide gom 94 jaar oud. Beiden zijn nog zeer goed gezond. Burgemeester van Aken kwam de felicitaties overbrengen namens H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard. Namens H. M. bood hij twee fau teuils aan en namens het prinselijk paar een bankje van 25. Het behoeft geen betoog, dat t voor de oudjes een onvergetelijke dag was. Uitbreiding bij „Re.v". De „Rex"-schoenfabriek te Drunen zal haar vijfde uitbreiding ondergaan en thans onder architect den heer A. v. Huiten Jr. te Waalwijk. Het maken der uitbreiding is opge dragen aan de aannemers Bart v. Oers en Ad. Herrygers, alhier. De „Déwé"-schoenfabriek te Drunen definitief stopgezet. Naar wij vernemen heel t de directie der Déwé schoenfabriek te Drunen besloten haar bedrijf definitief stop tc zetten. Het geheele personeel zoo wel van de fabriek als kantoor is ont slagen. Biljarten. O.O.O. speelde bij Prins Bernhard in Hotel Vissers een revanche-wed strijd, waarvan de uitslag is als volgt: O.O.O. C. Klomp 70, M. v. d. Wiel 65, F. v. d. Wiel 44, J. Bergmans 68, M. Elshout 75, F. v. d. Zanden 57, P. v. Havenstein 49, P. Elshout 27. Totaal: 450. Prins Bernhard. W. v. d. Wiel 75, Jan Vissers 75, H. Cals 75, H. de Mun- nik 75, G. Gorcum 44, F. Vesters 75, J. v. Delft 75, F. Vissers 31. Totaal525. Uitvoering. Op -halfvasten Zondag zal door de meisjes tooneelvereeniging onder lei ding van den heer Jan Kuys een uit voering worden gegeven met 1 blijspel in twee bedrijven „Hartetroef. Broeder Wilhelmus. 9 Het platina-bruidspaar te Zevenbergen. Het echtpaar Blommers-Buckinghoven herdacht de dag dat het voor 70 jaren in den echt werd verbonden, welke dag niet onopgemerkt voorby is ge gaan voor de beide oudjes. De aankomst van het platina bruidspaar by de Nederl. Hervormde Kerk, waar een dankdienst werd gehouden.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3