Electricien- Bankwerker Aankomend T eekenaar. Schoonmaak. INGEZONDEN STUKKEN. boenwas met poetsdoeken GEVRAAGD: Dina Dumoulin verkoopen: „DE PELIKAAN" WAALWIJK tijden kan bereiden door vervanging van bedoelde voedingsstoffen door diverse zuivelproducten. Het was een gezellig interessante lezing, welke door onze huismoeders aandachtig werd gevolgd. Christelijk Internaten Bij de Internaten Haarlem, Gro ningen en Arnhem kunnen meisjes geplaatst worden voor spoedoplei ding voor huishoudelijk werk o.a. Dienstbode. De eerstvolgende cursussen be ginnen omstreeks 20 April 1940. De daaropvolgende in September. De Internaten Haarlem en Gro ningen zijn bestemd voor Orthodox- christelijke meisjes. Dat in Arnhem voor vrijzinnig prot. meisjes. Zij die hieraan deel willen nemen kunnen zich melden bij den heer J. A. Mandemakers, Grootestr. 95b, Waalwijk, waar men ook verdere inlichtingen kan bekomen. Keuring Dienstplicht Bij de alhier gehouden keuring voor den dienstplicht voor de lichting 1941 werden gekeurd 103 personen, waaronder twee van de lichting 1940. Van deze twee werd er een voor goed ongeschikt ver klaard en een geschikt. Van de 101 overigen werden 70 goedgekeurd, 24 voor goed onge schikt 2 tijdelijk ongeschikt en om trent 5 is nog geen uitspraak gedaan. Gevonden en verloren voorwerpen Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Verloren vulpenhouder en hand. schoen. Gevonden: beursje met inhoud, kinderhandschoen, pet, 2 rijwiel- belastingmerken, shawl en doos met 36 stukken zeep. Publiekrechterlijke Bedrijfs- en Beroepsorganisatie Overtuigd van het belang dat ook de BK. Handels- Kantoor-.en Win kelbedienden in het bovenstaande hebben, heeft de afdeeling Waalwijk van de Handels Kantoor- en Win kelbedienden »St. Franciscus van Assisie« gemeend goed te doen, aan dat onderwerp een buitengewone vergadering te besteden. Deze zal plaats hebben op Dinsdag 5 Maart e.k. om 8,15 uur in Hotel Verwiel te Waalwijk en als spreker zal optreden, de heer J. van Beek uit Eindhoven. Tot deze vergadering hebben alie R.K. bedienden van Waalwijk en omstreken gratis toegang en wij twijfelen er niet aan of allen zullen hiervan gebruik maken. BIOSCOPEN. MUSIS SACRUM Gibraltar Een van de meest geweldige en meest spannende spionnage-nlms draait deze week in Musis onder de titel »Gibraltar«. Het is een grootsch opgezet film werk over de spionnage uit den voiigen oorlog met Gibraltar als centrum. Van het begin tot het einde blijft er de spanning in en ieder wordt bekoord door het mee slepende spel van degroote sterren, waarvan wij slechts noemen Erich von Stroheim, Roger Duchesne. Viviane Romance en Abel Jaquin, Erich von Stohcim, een van de meest gevierde karakterspeleis is hier weer uitstekend in zijn rol van Duitsch spion, die de groote scheepsaanslagen voorbereid. Hij onderhoudt een relatie met de schoone maar geslepen danseres Mercedes (V. Romance), die kan gelden als zijn rechterhand. Zooals meer in de wereld is het ook hier weer de liefde, die de danseres opval voor 'n jong Engelsch officier, die zich stevig onder hel mom van mede-spion in 't Duitsche spionnage centrum te Tanger weet te nestelen die beiden, zoowel Stro- heim als zijn danseres ten val brengt en een einde maakt aan de voortdurende scheepsaanslagen. Hoe het uiterst spannende ver haal is, zullen we hier nie* vzs- k\appen. daar is hU aantrekke rs Ieder moet deze film bezoeken, want zoowel door het meesterlijke spel, als door het schitterende, spannende scenario en de groote belangstelling die er steeds voor dergelijke filmwerken bestaat,maken dit werk tot een juweeltje in zijn soort, dat niemand mag missen. LUXOR BIOSCOOP Motto de Geheimzinniger! Peter Lorre, de beste speler van geheimzinnige misdadigers en detec tive rollen aller tijden valt te aan schouwen op het witte doek van Luxor in de film Motto de Geheim zinnige. Het is inderdaad een geheim zinnige film, want een uit de gevangenis-ontsnapte boef, blijkt later een beroemd detective te zijn, die zich alleen in de gevangenis heeft laten opsluiten om het ver trouwen van een bende misdadigers te winnen, die de wereld onveilig maken. Als beroepsmisdadiger vestigt Motto zich te Londen en al spoedig slaagt hij er in een groepje ban dieten om zich heen te verzamelen. Hij is echter heel moeilijk voor hem om te ontdekken, wie de leider van de bende is. Motto zou echter Lorre niet zijn, wanneer hij geen succes behaalde. Een gezellige onderhoudende thriller met sponning van 't begin tot het einde. Veldslag in New-York. wVeldslag in New-York« beter bekend onder den titel »Battle of Broadway« is een zotte, maar daarom niet minder vermakelijke geschiedenis van jonge mannen en jonge meisjes, die hevig door Ainor zijn getroffen. Op den duur zijn de baas en enkele van zijn knechts allen verliefd op een schoone New- Yorksche juffrouw en het bloed stijgt hun zoodanig naar het hoofd, dat de poorten van een particuliere krankzinnigen inrichting zich voor hen openen. In de hoofdrollen: Victor Mc. Laglen, Brian Doulevy, Louise Hornick en Baymon Walburn. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorendeambts gebied werd gedurende de maand Februari ingelegd f 73884.21 en terugbetaald f 65880.06 Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 21914 Jubilea Timtur Wederom stond de Timtur Schoenfabriek heden in het teeken der jubilea. Mej. Helena Kuysten, dochter van den heer W. Kuysten, die reeds meer dan 50 jaren op deze fabriek werkzaam is, de heeren Jac Nelis en A. de Peffer Jr. werden heden morgen gehuldigd ter herdenking van hun 25-jarig die.istjubileum bij de fa. Timmermans van Turenbout. In tegenwoordigheid van Mevrouw Timmermans Verschure. omgeven door directie, chels, enz. werden de jubilarissen toegesproken door den heer C. Raming, die de jubila rissen hartelijk gelukwenschte, hen prees voor hun arbeid en trouw aan dit bedrijf, speciaal mej. Kuysten als leidster van een afdeeling. Hij bracht hun woorden van dank en waardeering en bood hen de zilveren Tim-Tur medaille aan, benevens een geschenk onder couvert. Van deze gelegenheid werd ook gebruik gemaakt om den heer Jac Ophorst te huldigen, die op 31 Augustus door H.M. werd begiftigd met de bronzen-eere medaille van Oranje-Nassau, maar welke huldi ging toen door de mobilisatie achterwege bleef. Ook deze trouwe werker, die zooveel jaren op de fabriek werk zaam is, werd hartelijk geiukge- wenscht met deze koninklijke onder, scheiding, terwijl ook hem een geschenk onder couvert werd aan geboden. Vele hartelijke woorden werden nog gesproken en nog lang bleef men prettig bijeen in de hartelijke en vriendschappelijke sfeer, die op deze fabriek, die reeds zootal van jublilarisscn telt, zoo kenmerkend is. Ook onze gelukwenschen aan de jubilarissen en den geridderde. AANBESTEDING STAANPLAATSEN KERMIS. Bij dc Vrijdag ten gemeentehuize ge houden inschrijving voor de a.s. ker mis werd ingeschreven als volgt: Th. Daamen, Tilburg, fruitkraam 20. J. van Dijk, Rotterdam, Schiettent 76. Flesschenringenwerptent 46. Draaitafel 21. Lijntrektent 40. Corn. Peeters, Bergen-op- Zoom, Lunapark 310. K. Appel, Breda, Deensche hoogvaart 40. P. J. Vaale, Bergen-op-Zoom, Vogelpiek 75.— L. Jaenvier, Bergen-op-Zoom, Lunapark 200. Stoomcarousel 215. Samen 475. K. Stuij, Maasniel, Lunapark 210. L. Bakker, Groningen, U-boot/ 82. D. C. de Jongh, Vlaardingen. Lichtspelletje 50.— N. Wichers, Hillegersberg, Prijzenspel 81.— P. Wjers, Schiedam, Torpedosport 11.— Krachtkanon 10. G. F. Kuiten, Amsterdam, Schietsalon 121. W. Lohman, Krimpen, Palingkraam 20. R. Otter. Deventer, Koek- en suikerkraam 38.— N. van Hest, Tilburg, 2 manden paling 17.— (Twee Kolommen). Rijnhart Dirk, Deventer, Auto-scoter 350. Boersma, Groningen, Schiettent 125.50 Chr. P. Laahnstijn, Rotterdam, 2 Bumperspelen 250. Electr. mech. rolsport. M. Timmermans, Raamsdonk, IJswagen en tent 46.— J. v. Gastel, Terheijde, Suikerkraam 167.— N. Auphin, Dordrecht, Schiettent 75. J. Jaenvier, Bergen-op-Zoom, Rakkettenbaan 240.— Jac. v. d. Leeuw, 's-Bosch, Suikerkraam 151. J. E. de Vries, Rotterdam, Schiettent 92.— Oomens en Tieleman, Ooster hout, min. hoogpaartjes carousel 62.— A. v. d. Veen, Purmerend. Kleuteramusement 120. K. Kleijn, Waalwijk, Fruitkr., 40. P. Brunselaar, Enschede, Schiettent 40.— Met slagmachine 100. Luchtschommel 85. A. Hoefnagels. Helmond, Lunapark 125. A. J. de Beer, Tilburg, Paling 27.50 W. Sipkema en Zn., Gro ningen, Stoomcarousel 450.— M. Kempenaars. Roosendaal, Galanteriekraam 43.— C. v. Helvert, Tilburg. Zuurkraam 19.78 D. Yzer, Amsterdam, Dierenkijktent 20. P. S. Stay-de Haan, Sliedrecht, Auto-carousel 325.— Rijwiel-carousel 140. Beiden 495.— E. v. Dijk-Martens, Oss. Patate frites 34.— Jac. Werrens, Eindhoven. Dancing 350.— W. v. Reeken, Doetinchem, Zweefcarousel 150.— Luchtschommel 140. J. H. de Jong, Den Briel, Duikbootsport 22.50 J. Volraap, Zaandam, Schiettent 46. Akkermans, Utrecht, Theater 45.— H. Genen, Wiegen, Zweefmolen 85. J. v. d. Erf, Haarlem, Sjoelbak 10.— VERGADERING BOERENLEENBANK. Gisteravond kwamen de leden van de Boerenleenbank om half acht in het patronaat te v.m. Baardwijk in alge- meene jaarvergadering bijeen. Aanwe zig was o.a. pastoor van Erp. De voorzitter, de heer Adr. v. d. Broek opende met den christelijken groet, waarna de notulen onveranderd werden goedgekeurd. De kassier, de heer W. v. d. Wee, bracht vervolgens het jaarverslag uit. waaruit wij 't volgende aanstippen. Afdeeling Spaargelden: ingelegd in 1939 21235.98 Terugbetaald 17559.99 Bijgeschreven rente 1435.86 Betaalde rente 4 Lil Saldo der Spaargelden per 1-1- 40 58308.45 Afdeeling Voorschotten: Nieuwe voorschotten in '39 5500.— Afgelost 7689.77 Ontvangen rente 1922.21 Nog te ontvangen rente 546.14 Ontvangen prov. en kosten 13.75- Uitstaande voorschotten per 1-1 -'40 38127.83 Afdeeling Loopende Rekening: Ontvangen van de leden in 1939 6499.54 Ontvangen van de Centrale 33692.79 Uitgegeven aan de leden 4732.51 Uitgegeven aan de Centrale 42166.43 Aan rente is ontvangen 1149.14 Aan rente is uitgegeven f 56.82 Op 1-1 -'40 tegoed van de leden 21209.83 tegoed van de Centrale 2956.35 schuld aan de leden 1175.06 Uitbetaald voor steun kleine boeren 403.16 Uitbetaald aan graan- leveranciers 22601.30 Winst over 1939 346.97 Reservefonds per 1-1-'40 6950.44 De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met 74027.74. Aan de orde komt een voorstel om J/4 deel van de winst over 1939, zijnde 86.71 beschikbaar te stellen voor dc plaatselijke afdeeling van den Boeren bond. De voorzitter dacht aanvankelijk dat de boerenbond nog niet geholpen be hoefde te worden. Voor kort heeft hij echter gehoord dat.'t wel noodig was. De heer v. Spaandonk zegt dat de Boerenbond nog wel niet noodlijdend is, doch toch geholpen moet worden. Spr. wil op deze zaak echter niet voor uit loopen. Dit voorstel wordt aangenomen. De heer Jos. Loeff wordt met 49 van de 52 uitgebrachte stemmen herkozen tot lid van den raad van toezicht. De heeren P. v. Woensel, Schilders en J. v. Woensel verwierven ieder 1 stem. Op verzoek van de Centrale te Eind hoven wordt artikel 10 van het huis houdelijk reglement gewijzigd en wel in dien zin, dat het bestuur .en de raad van toezicht de bevoegdheid krijgt den rentevoet te bepalen, zulks onder toe zicht van de Centrale te Eindhoven. Hierdoor wordt voorkomen, dat tus- schentijds algemeene vergaderingen moeten worden belegd om den rente voet te wijzigen. Bij de rondvraag antwoordt de voor zitter op een vraag van den heer Kleijn, dat er ook bij de Boerenleenbank een bankgeheim bestaat. De geestelijk adviseur, pastoor van Erp, bedankt het bestuur, den directeur en den kassier voor het goede werk, dat zij hebben verricht. De werking is ook dit jaar weer gunstig geweest. De bank gaat steeds vooruit. Spr. hoopt dat onder Gods zegen de bank en de boerenbedrijven steeds meer mogen bloeien en groeien. De kassier verzoekt tot slot nog om de spaarbankboekjes binnen enkele da gen terug te halen. Alg. Militair Tehuis. In de gisterenavond gehouden algemeene vergadering van 't comité voor het Algemeen Militair Tehuis werden de heeren Meyrink en Goud- berg als leden van "dit Comité ge installeerd. Voorts werden talrijke huishou delijke zaken in 't belang van 't mili tair tehuis dat zich in groeiende be langstelling verheugt, besproken. Schoenen-import De invoer van schoenen over de maand Januari 11. is weer aanzien lijk hooger dan in Januari 1939. Lederen schoenen werden inge- VERBOUWING VAN HET VEILINGGEBOUW ,.DE LANGSTRAAT' TE DRUNEN. Hierboven een schets van den voorgevel van het veilinggebouw, zooals die er straks, na de verbouwing, uit zal zien. Links het kantoorgebouw en rechts de vorstvrije bewaarplaats. De verbouwing vindt plaats onder archi tectuur van den heer N. de Bont Gzn. te Nieuwkuijk. voerd 74000 paar tegen 23000, rubberschoenen 133.000 tegen 37 000 en stoffen schoenen 25.000 tegen 14 000 paren in 1939. Totaal 232 000 tegen 74 000. Of't buitenland vooral Tjecho-Slowakije ook profiteert van de afschaffing der coutingenteering. Oproep aan de Nederlandsche Schoenfabrikanten, Het Comité „Actie" (voorzitterde heer C. Hollands. Groenmarkt 30. Den Haag, vertegenwooid gend een groote groep middenstandsschoen winkeliers heelt besloten, om naar aanleiding van het in de vakpers door de Federatie van Nederland sche Schoenfabrikanten geplaatste communiqué inzake „credietbeper- king in de schoenbranche", een in formatieve bespreking te houden met die schoenfabrikanten, die met „Actie" van meening zijn, dat de eventueele doorvoering van voor het wir.kelbedr ijl nadeelige betalings voorwaarden zoowel voor schoen fabrikanten als voor winkeliers beide funeste gevolgen mi et hebben. Het Comité „Actie" steil zich voor deze informatieve bespreking te houden op Vrijdagmiddag 8 Maart a.s. ir. hotel „Noord Brabant" te 's-Hertogenbosch, vanaf twee uur tot half vier. Toegang alleen voor schoenfabrikanten. Vergaderingen in Den Haag._ Op 23 Febr. had in de Weeskamer van de Grafelijke Zalen op het Binnenhof te 'sGravenhage een „heaiing" plaats van de commissie Liellinck inzake verbindverklaiing van het Bindend Besluit Leverings- en Betalingsvoorwaarden voor Le der, waar men zich in hoofdzaak warm maakte en dat was wel noodig, want het was er akelig koud over de franco of niet franco levering van leder. De overeenkomst spr-ekt van niet - franco levering, Aanwezig 'waren o.a. vertegenwoor digers van de leer. en schoenfabri kanten, leerhandelaren en impor teurs. Vervolgens had een bespreking van 't Bestuur der Federatie van Leder- fabrikanten plaats over de prijzen politiek met vertegenwoordigers van het Ministerie van Economische Zaken en den directeur van het Rijksbureau voor Huidenen Leder. V. v. d. S. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van Uwe mededee- lingen in het nummer van 1.1. Zater dag betreffende de stichting R.K. Nij verheids-onderwijs voor Waalwijk Omstreken en de daartegen verzon den adressen, zou ik aan de elf hee ren dominé's en ouderlingen, de hee ren van Gent, Versteeg, Colet, Kraak c.s. de heeren van 't Nut willen vra gen: Waarom wordt thans actie gevoerd tegen de stichting dezer R.K. school en niet indertijd tegen de R.K. Han delsschool en nog pas niet tegen de R.K. Huishoud- en Industrieschool? Thans, nu de praktijk van jaren bewezen heeft hoe gemakkelijk het den Protestanten gemaakt wordt de lessen aan deze R.K. scholen te vol gen en hoe prettig daar de verhoudin gen steeds zijn? Aan heeren voorstanders van open haar of neutraal onderwijs wil ik vra gen, waarom zij niet geageerd hebben tegen de stichting der Christelijke landbouwschool te Capelle, die ook een streekschool is; hier had dan toch zeker een school op „breede basis" moeten komen. Aan heeren dominé's zou ik willen vragen, waarom zij er niet voor gezorgd hebben dat aan dc christelijke landbouwschool te Capel le naast christelijk godsdienst-onder wijs ook godsdienst-onderwijs voor katholieken wordt gegeven, waar dit ook een „streekschool" is. Waarom hebben heeren requestran- ten gezamenlijk niet tijdig het initia tief genomen voor de stichting van een neutrale of openbare handels school; dan hadden ze vooraan ge slaan, want na-apen of tegenwerken is gemakkelijk. Of is de geheele actie alleen een actie om de actie zelf, garrangeerd door eenige „stokebranden". Als dit zoo is, zou ik daartegen toch ernstig willen waarschuwen, gezien de prach tige en prettige verhoudingen. Laten we dit „groot goed" niet in gevaar brengen. 't Is m.i. duidelijk dat in de ze principieele tijden in een R.K. plaats en streek, met in hoofdzaak Katholieke bevolking een katholieke school komt (De heeren kunnen b.v. 's-Gravemoer, Raamsdonksveer, Dus- sen. Wijk, Aalburg c.s. gerust schrap pen van de lijst der toekomstige schoolbezoekers) Men trachte toch in eigen en alge meen belang deze school niet in ge vaar te brengen, want een neutrale of christelijke school komt er m.i. toch niet. Tenslotte nog een opmerking: In deze actie hebben de heeren hel gereformeerd-protestantsehe volks deel weer geheel huiten beschouwing gelaten, zeker omdat dezen te conse quent zijn. Deze menschen hebben ge streden voor bijzonder; principieel on derwijs, en dit ook verkregen. Zij wen- schen nu ook 't principieel onderwijs te handhaven, op de eerste plaats hun christelijk onderwijs; is dit niet be reikbaar dan 't principieel katholieke vóór het neutrale onderwijs. Dergelijke menschen zijn er geluk kig hier en elders nog talrijken aan te wijzen, ten voorbeeld van de Ned. Hervormden, van wie velen met mij deze actie niet hadden verwacht, die toch ook streden voor principieel on- derwijs, ten voorbeeld ook van de z.g. neutralen die zich van „christelijk" ot „katholiek" niets aantrekken, maar ageeren voor „neutraat" dat zij zelf in geenen deele zijn en wier houding zeer te betreuren valt, vooral in een plaats als de onze. Laat toch de goede verhoudingen geen deuk krijgen, terwillc van enke len X. Mijnheer de Readcteur. Volgens de agenda in Uw blad wordt in de e.v. wettelijke vergade ring van den Raad de hangende zaak van de komende ambachtsschool na der beslecht. Deze en dergelijke zaken, die raken aan de geestelijke fundeering van ons volksbestaan, trekken dermate, dat men ze wel naloopen moet. Als, zelts bij het zwaarste verschil van mcening dit soort onderwerpen in effen en vredige gemoedsgesteldheid behan deld worden, springt daarbij zelfs de droefheid van vreugde op. Zal de de mocratie stand houden, dan moet ze haar levenskrachten blijvend kunnen putten uit de geestelijke bronnen van het christendom. Zoo zagen het b.v. ook onze voorouders, die met inzet van hun leven schouder aan schouder gestreden hebben voor de zaak van vrijheid en van recht. Zij zagen de godsdienst, uitmakende de grondslag van ons volksleven, gelijk aan een ho- nigvloed waarvan iedereen vrijelijk moet kunnen eten onverschillig in welk geloof men geboren en in welke kerk men gedoopt is. De oogen dei- natie worden dan verlicht. De over. heid heeft te waken en op te komen voor het lichamelijk en voor het gees telijk welzijn van het gansche volk. Niemand daarvan uitgezonderd. Nooit mag hij een groepsegoïsme aankweeken, dat tenslotte bedoeld eigen rechten te laten gelden met mis kenning van de rechten van anderen. In de dictatuurstaten ziet men, dat heele groepen godsdienstige burgers en ouders van kinderen geheel en al rechtloos gemaakt worden. De over- heidsarin die zich in ons vrijheidslie vend vaderland leent om de publieke kas aan te spreken teneinde de gees telijke erfenis van ons voorgeslacht aan zulk een systeem op te offeren, verdient, aan de hand der historie, door een beroerte getroffen te worden. En hiermede Mijnheer de Redacteur neem ik afscheid, na U vriendeliik dank gezegd te hebben voor de wel willend verleende plaatsruimte in Uw blad. Hoogachtend, Inzender. en Brieven met uitvoerige in lichtingen te richten aan N.V. 's-Hertogenbossche Schroevengieterij M. LIPS - DRUNEN' Verandering van weer Verandering van werk ALLE SOORTEN BORSTELWERK Kunstkalk - Waterverf nog bij 6248o Grootestraat 327 Telefoon 24 6 De Ontvanger der Registratie en Domeinen te WAALWIJK zal op Woensdag 6 Maart 1940 v m. 11 uur te zijnen kantore bij inschrijving I. A. HAKHOUT langs kanaal van 's-Hertogenbosch naar Dr ongel en onder Waalwijk aan de Meel dijk tusschen dijks- kruin en zandbergplaats (ge smette hout inhegiepen.) B. ELZENHOUT op over boek ten Zuiden van het voor noemde kaDaal hij hn..paal 170. II. HET RIET langs het kanaal van hm. 98 tot sluis onder Waalwijk. Betaling uiterlijk Vrijdag 8 Maart 1940. Ruiming vóór 1 April 1940. Ongezegelde biljetten inleve ren ten kantore van voor noemden Ontvangei. Inlichtingen aldaar. 62562 y T D ROG 1ST ER IJ D. J. VAN OSS-VAN BUREN Stationsstraat 69. Tel. 280 Wat de geachte inzender bedoelt met den aanhef van z'n Ingezonden Stuk, „dat volgens de agenda in ons blad In de e.v. wettelijke ver gadering van den Raad de hangende zaak van de komende ambachtsschool nader zal worden beslist", begrijpen wij absoluut niet, evenmin als wij iets begrijpen van den verderen inhoud van z'n wijsgeerig stuk, waar hij spreekt over „groeps-egoïsme eigen rechten laten gelden miskenning van rechten van anderen", „rechte loos maken van heele groepen godsdienstige burgers en ouders van kinderen", „dient door een beroerte getroffen te worden" enz. enz. en dergelijke fraaiigheden meer. Moet dat alles, openlijk of bedekt, slaan op Waalwijk! Toch niet zeker. Geachte inzender, dan is U toch wel heel slecht op de hoogte en speelt U o.i. een gevaar lijk spelletje. Nogmaals, wij begrijpen er niets van, maar dat zal wel aan ons liggen, niettemin zijn we alvast blij dat de geachte inzender afscheid neemt, tenminste als hij op deze wijze zou wil len doorgaan. Om terug te komen op den aanhef, diene dat van nadere beslechting in de e.v. raadsvergade ring o.i. geen sprake is. De stichting R.K. Nijverheidsonderwijs voor Waalwijk en Omstreken heeft aan den Gemeen teraad een nuttigheidsverklaring gevraagd. Die is in de vorige vergadering met algemeene stemmen verleend. Adressen aan den raad kunnen o.i. ten deze thans geen enkel effect sorteeren- RED.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 10