SPORT Dcmrmmi GEMENGD NIEUWS Rein m ivitt&i dan uni KAATSHEUVEL. Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. De afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Christel. Fabrieks- en Transportarbeiders houdt a.s. Maan dagavond half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond, haar jaarvergadering. Agenda: Opening; Notulen; Ingeko men stukken; Jaarverslagen secretaris, penningmeester en beheerder werkloo- zenkas; Bestuursverkiezing, aftr. de heeren C. Braspenning, H. de Bie, A. Hoevenaars en J. Varossieau; Bespre king duurtetoeslagregeling; Onderwerp door den heer A. Braspenning: ,,Talma, christen-sociaal strijder", Rondvraag, Sluiting. Toen dhr. G. v. d. S. en zijn vrouw, Besoijenschesteeg alhier, Don derdagavond omstreeks half elf thuis kwamen, kwamen zij tot de ontdekking dat tijdens hun afwezigheid de groote ruit van den erker was ingegooid. Een stuk ijzer waarmede deze laffe daad begaan werd is in de kamer gevonden. Aangifte hiervan is gedaan bij de po litie; 't ware te wenschen dat de(n) dader(s) zijn (hun) verdiende straf hiervoor niet zal (zullen) ontgaan. De bazar, ten bate van het pas toriefonds door de Ned. Herv. Naai- krans alhier georganiseerd in de zalen van den Chr. Volksbond, mag bijzon der geslaagd heeten. De beide laatste avonden was er ook veel belangstel ling, Donderdagavond was het bezoek zelfs overstelpend. Er werden dan ook nog goede zaken gemaakt, niet het minst met de verschillende attracties, de sjoelbakken waren voortdurend be zet. We verwachten dan ook dat de resultaten voor het fonds zeker in evenredigheid zullen zijn met de be langstelling die de bazar ten deel is ge vallen. Donderdagavond werd de ba zar met een dankwoord door Ds. Sirag gesloten. Vrijdagmorgen overleed in het Groot Ziekenhuis te 's-Bosch, alwaar hij na een bekomen ongeval was opge nomen, in den ouderdom van 75 jaren, plotseling de heer R. van Drongelen, alhier. De heer Rombout van Drongelen vierde op 1 Febr. j.l. onder zeer groote belangstelling zijn 40-jarig jubileum als koster bij de Ned. Herv. Kerk en was tevens al die jaren begrafenis-onderne mer. Bij de uitoefening dezer functie kwam hij in den nacht van 11 op 12 Febr. zoo ongelukkig te vallen dat hij een heupbeen brak en later in het zie kenhuis moest worden opgenomen om een operatie te ondergaan. Liet het zich aanzien dat er beterschap was ingere den, Vrijdagmorgen te ca. 7.30 uur maakte een hartaanval plotseling een einde aan dit arbeidzaam leven. CAPELLE. De vereeniging „Volksonderwijs", al'd. Sprang Capelle e.o. hield j.l. Woensdagavond in hot Stationskoffié- huis van den heer P. Pruijsscrs een algeineene ledenvergadering, welke niet druk bezocht was. Bij afwezigheid van den voorzitter, die door ziekte de vergadering niet kon hijwonen, opende de penning meester, die heer G. A. S. de Bas, de vergadering met een kort welkomst woord, waarna de secretaris, de heer J. Kraak, de notulen der vorige ver gadering voorlas, welke, evenals het verslag over den toestand en de werk zaamheden der vereeniging over het afgeloopen jaar, werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de kas sloot met een ba tig saldo. De rekeningen en verant woordingen over de jaren 1938/1939 en 1939/1940 werden nagezien en in orde bevonden door de heeren J. Qui- rijns en M. Christ en goedgekeurd. Tot bestuurslid in de vacature, ont staan door het vertek van den heer L. J. Dijkstra naar Heusden, werd ge kozen de heer D. Schuilei*. Na de rondvraag sloot de voorzit ter het huishoudelijk gedeelte van den avond, waarna het woord werd gege ven aan den heer Lode van Gent, eth- noloog te Utrecht, die een interessan te lezing hield over zijn verblijf in de binnenlanden van Belgisch Congo, welke causerie aan de hand van licht beelden nader werd toegelicht. Met belangstelling werd deze leerzame uit eenzetting van het leven en de gebrui ken der Congo-negers door de aan wezigen gevolgd. De voorzitter bracht den spreker dank voor zijn leerzaam betoog, welke woorden de aanwezigen met applaus onderstreepten. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. In verband met de ziekte van het hoofd der school, den heer E. Co- let, is tijdeliik aan de O. L. school in de Kom tewerkgesteld de heer J. Qui- rijns. Bij het oversteken van den weg aan de Vaartkant, werd de heer T. door een passeerende auto gegrepen en van de fiets gslingrd. Met een ernstige verwonding aan het hoofd bleef het slachtoffer liggen, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Door den winkelier Adr. Vos in de Nieuwstraat werd bij den gemeen teveldwachter aangifte gedaan van het komen aanloopen van een donker bruinen hond met gele pooten, ge kruist ras. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg ih de Wey. Gedurende de maand Februari 1940 werd ten hulppostkantore alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd 3748,50 en terugbetaald 1657,97. Stierhoudery. De Stierhouderij „Nieuwe Moed" hield haar jaarvergadering in de zaal van den heer de Bondt in de Markt straat. De voorzitter, de lieer jM. v. d. Hoven, leidde de vergadering en open de met een welkom. Na het g.ehouden appèl werd dooi den secretaris, den heer N. Verschure, rekening en verantwoording gegeven van het afgeloopen jaar. De bemerkin gen door den heer N. v-. Kuijk gemaakt, werden door de vergadering en het be stuur niet geaccepeterd. Het verslag over de voornaamste werkzaamheden der vereeniging en de dekstaten kreeg de goedkeuring van de vergadering. Uitvoerige debatten werden gevoerd omtrent de aanwijzing van rayons voor andere stierhouders, .die tol een goed accoord leidden. Be sloten werd twee stieren te verkoopen en te vervangen door nieuwe. De na druk werd er op gelegd, dat voor pri ma materiaal moest gezorgd worden. In de aankoopcommissie werden be noemd: M. v. d. Hoven, A. de Kort, A. van Rooij en W. v. Kuijk. De boeken werden gecontroleerd door de heeren A. in 'l Groen en Jac. Klijn en in orde bevonden, waarna de vergadering ge sloten werd. R. K. J.B. Op de maandvergadering van de R.K.J.B. werden de bestuursfuncties verdeeld. Als secretaris werd in plaats van den heer L. Groenendaal, die in militairen dienst is, de heer G. v. Beers benoemd, terwijl het aftredend lid P. Dingemans als vice-voorzitter werd vervangen door L. Huibrechts. De uitreiking der gewassenprijzen bracht als winnaars de heeren A. Rom- bouts, L. in 't Groen, L. Groenendaal, L. Huibrechts en G. v. Beers. Medege deeld werd,.dat de kunstmeststrooier goed functionneert en ter beschikking van de leden staat bij den voorzitter Nic. Verschure, tegen een vergoeding van 1.per dag. Voorts deelde de voorzitter mede dat de cursus in be drijfsleer zal aanvangen op 2 Maart om 6.30 uur n.m. in de St. Bernardus- school. Leden hiervoor kunnen nog in geschreven worden. Hierna sluiting. De voetbal weer aan 't rollen. Na een gedwongen rustperiode, groot genoeg om het spel te verleeren, hoopt D.E.S. I Zondag gelegenheid te kriigen om weer eens een partiitie te voetbal len. Een der meest sympathieke tegen standers is de gast van D.E.S.n.l. Sarto uit Tilburg. We kunnen ons na de maanden van rust niet aan een voorspelling wagen, daar beide ploe gen weer opnieuw ingespeeld moeten zijn om een oordcel te kunnen vormen van het spelpeil. De Kraamverzorgingsdienst geëindigd. Met ingang van 1 Maart is de kraam verzorgingsdienst van het Wit-Gcle Kruis geëindigd. BERKDIJK. Eierlevering. Door de eiervereenising alhier ziin afgeleverd aan den N.C.B., afdeeling Loononzand, 1800 eieren. De laatst ge noteerde prijs was 84 ets. per kilo. LOON OP ZAND. Voor Finland. Het personeel van de firma gebrs. van Lier, stoomschoenfabriek alhier, heeft een uurloon afgestaan voor Fin land. De directie heeft het bijeengebrachte geld verdubbeld. LOONOPZAND. Vanaf 18 t/m 24 Februari '40. Geboren Antnnie Johannes Gerardus zv. W. C. M. Snnn en G. J. M. Srriit. Johannes Cornell's Lambertus zv. N. J. v. d. Linden en C- J. Loots. Adn.mus Franci«cus .Tosephus zv. C. J. Leemans en M. A. D>n- gemans. Adrïana Jacoha Cornelia Ma nia dv. A. M Wouters en S L. v. d. Vel den. Marinus Maria Martinus .Tosephus zv. H. v d Velden en H. F. C. M. Smey- ers. Gerardus Engelbertus zv. P. J. v. Wanrooij en C. v. Wanrooy. Overleden: Pietronella van den Assem, weduwe van A. v. Heijst, oud 86 jr. Michiel Ca- rolus Schoenmakers, echtgenoot van C. J. Kroot, oud 72 jr. Vertrokken: L. H. Buchholtz naar Tilburg. M. J. C. v. Loon naar Haarlem. E. Rigo naar Haarlem. P. P. G. Pronk naar Tilburg. C. J. Vriens en gezin naar Tilburg A. A. Toorians en gezin naar Waalwijk. P. Damen naar Waspik. H. Ver- duyn naar Dongen. C. J. v. d. Lee en gezin naar Vlijmen. M. C. Baeten naar Gilze ca. W. J. M. v. Pinxteren naar Waalwijk. Ingekomen M. J. de Werd van Waalwijk. P. de Werd van Waalwijk. J. C. Kerkhofs van Boxtel. M. Th. Heys van Oss. P. R. Pelders van Tilburg. A. Damen en echtgen. van Dongen. G. M. Ilon- dijk van Geertruidenberg. A. B. Din gemans van Tilburg. H. Swinkels en gezin van Oisterwijk. K. N. V. B. Eindelijk kunnen we, zonder te vree zen vergeefsch werk te doen, een kort overzicht schrijven van hetgeen ons mor gen op voetbalgebied te wachten staat. Afd. 4 A.: Julian aEi n d h o ven PSVLimburgia. NAC—MVV. HelmondLonga. NOAD—Willem II. BWRoermond. De Eindhovenaren, die in Spekholzer- heide een middag-visite gaan afleggen, krijgen het ontegenzeggelijk zwaar te verantwoorden en zij zullen netjes, heb ben gewerkt, indien ze één puntje mee retour naar de lichtstad kunnen nemen. Limburgia veWaat de schoone Lim- burgsche dreven voor een ontmoeting met PSV en naar alle waarschijnlijkheid ko men ze met leege handen weer thuis. Bevreesd zijn we ook voor het Breda- sche NAC, dat van Maastricht wel een nederlaag te slikken zal krijgen. Helmond krijgt het Tilburgsche Longa op de thee, dat de koekjes meeneemt. De Tilburgsche derby tusschen NOAI) en Willem II laten we maar in hel mid den. Er valt verbazend weinig van te zeg gen, temeer, daar dergelijke onthioetin- gen vaak in een verrassing eindigen. Het Bossche BW krijgt morgen te doen met Roermond. We zijn benieuwd, wie bet meest heeft geleden van de ge dwongen winterslaap. TegelenDe Valk. PicusESV. VVV—Nevelo. WSCWilhelmina. Het is weer lang geleden, dat we be nieuwd konden zyn naar WSC, maar ein delijk dan zullen de schoenfabrikanten weer op de proppen komen en wel tegen Wilhelmina. We wagen ons niet aan voorspellingen, maar kijken vol verwachting uit naar de Waal wij kers. VVV maakt een heel behoorlijke kans tegen Nevelo en Picus kan winnen van ESV. Helmondia zal naar alle waarschijn lijkheid wel een mak werkje hebben aan TOP en verder twijfelen we er aan of Tegelen zich tegen De Valk zal kunnen handhaven. K.:. OisterwijkBaardwijk. SET—Boxtel. Wilhelmina 2RWB. Longa 2Willem TI 2. PAZ OGu dok. De menschen uit den Overlaat zullen het morgen in Oisterwijk wel warm krij gen, maar toch hebben ze een heel rede lijke kans. Boxtel en SET deden gogd om bij de heropening van het competitie-program ma «nm-sam te doen. RWB verwachten wij met een flinke overwinning naar Waalwijk te zien te- rugkeeren. Toch zijn we een beetje bang in verband met de lange rustperiode. De Tilburgsche derby.... Ja, wie zal 't weten. Gudok krijgt een moeilijk karwei tegen PAZO; toch niet hopeloos. I. V. C. B. Eerste klasse Zuid II. SchijndelVenlosch» Boys. Br a ha n t i aW i lhelm i n a 7wqluw SVR—RKTVV. KolpingBest Vooruit. Tweede klasse. VSV— GW. W't ZwartSt. Michiels-Gestel. STV—Veloc. DESKSarto. WoenselODI. Derder klasse. C. Voab—DESK 2. RKTVV 2—TTno Animo. Hil variaHicronvmus. VelocitasOranje Wit. D.: HVG—Schijn del 2. SportersVlijmensche Boys. HECJan van Arkel. Blauw GeelWVH. DE ERNSTIGE MISHANDELING TE SPRANG-C APELLE. Naar wij vernemen, is het gerechte lijk vooronderzoek gesloten in de zaak tegen A. H., 31 jaar, schoenmaker te Waalwijk, thans gedetineerd, die wordt verdacht van zware mishande ling, gepleegd op vrouw Treft" s op 22 Nov. j.l. te Sprang-Capelle. De behandeling ter strafzitting de zer zaak kan thans binnen korten tiid tegemoet gezien worden, waarschijn lijk reeds op 4 Maart. Valsch geld in België. De Belgische politie heeft te Ju- met gearresteerd het 40 jarig echt paar P. Bodart-van Nieuwenhuis, die in den tijd van vier maanuen ruim 20U0 valsche bankbiljetten van 50 en 100 frank in omloop hebben gebracht. In hunne woning werd een volledige installatie gevonden voor het maken van papieren geld. Het valsche geld was bijzonder goed nagemaakt en niet van het echte geld te onderkennen. Een geval van afschuwelijke mishandeling Lafhartigs dadar voortvluchtig Een afschuwelijke mishandeling is Üundeidagavond door de politie te JSoest ontaekt. In een zomerhuisje eenigc honderden meters achter üe woning van den adjudant-ouder- ollieier-vlieger P. v. d. G. aan den Amerslooi tschenstraatweg te Soes- leiberg, heelt de echtgenoote van v. d. G. van Zalerd igmoi gen ai ba dend in bloed gehouden gelegen onder bewaking van haar aanrander. VVoensdagavond is zij er in geslaagd zich los te rukken en te vluchien naar kennissen, vanwaar zij naar het ziekenhuis te Lichtenberg is overgebracht. Vorige week kwam de 67-jarige J. L. bij den beer v. d. G. vragen ol hij het zomerhuisje, hetwelk achter de woning staat kon huren. De heer v. d. G., die gemobiliseerd isen met verlof thuis was, voelde daar niet voor, rekening houdend met de om standigheid, dal zijn echtgenoote alleen thiiis was. Mevrouw v. d. G. scheen L. echter nog van vroeger te kennen en op haar aandringen werd het zomerhuisje aan L. ver huurd. Zaterdagmorgen, toen mevrouw v. d. G. alleen thuis was, ging zij L. vragen of hij bij haar afwezigheid eenige boodschappen wilde aan nemen. L. was zeer vriendelijk ge stemd en noodde haar uit binnen te komen. Toen mevrouw v. d. G. daaraan voldeed sloeg L. met een ijzeren staaf eenige malen op de vrouw toe, waai door zij ernstig aan hel hoofd werd gewond. Onder hevig verzet houd L. de vrouw aan armen en beenën om haar in een bedstede te werpen. Met een prop in den mond, geboeid en bloedend uil tal van wonden weid de vrouw doorL be dreigd. Zonder eten of drinken te verstrekken liet L zijn slachtoffer liggen onder de vreeselijkste bedrei gingen. Zoo nu en dan ging hij naar het woonhuis om, zooals later bleek, geld en andere kostbare voorwerpen te stelen. Woensdagmiddag ging L. weer op een van zijn uitstapjes naar dewo ning en toen zag mevrouw v. d. G. kans zich te ontdoen van haar boeien en via een een raam uit het tuinhuis|e te ontsnappen. Over de hei vluchtte zij naar kennissen, waar zij in zeer deplorabelen toestand aankwam, bloedend nil tal van wonden en met een bijna afgesneden rechterduim. Vandaar is zij over gebracht naar het ziekenhuis te Lichtenberg. De politie van Soest,onder leiding van inspecteur A. F. Lavender,stelde een zeer uitvoerig onderzoek in. L, die een goede kennis is van de justitie en pas uit de gevangenis was ontslagen, is voortvluchtig. Hij is zonder middelen van bestaan en zijn aanhouding en opsporing is door den burgemeester van Soest, ver zocht. De ijzeren staaf, het mes en de touwen zijn in beslag genomen. Het parket van de justitie te Utrecht zal ter plaatse 'n onderzoek instellen. De ravage in het zomerhi isje is zeer groot. In de klauwen van een tijger. In het Bat. Nbl. van 17 Februari lezen wij Maandag was in de buurt van Tambesi, in het Djambische weer eens een tijger gesignaleerd. Door den heer Stucker, te Tebeis woon achtig werd een varken geschoten en dit in het bosch als aas achter gelaten. Dinsdag ging de heer Stucker eens kijken en nauwelijks was hij in het bosch, of ook de tijger verscheen. Door de dichtheid van het bosch was schieten vrij moeilijk langzaam naderend wist hij den tijger beter onder schot te krijgen en schoot hem in de borst. De tijger vluchtte het bosch in, een bloedspoor achter. latend. Het volgen van dit spoor werd den jager bijna noodlottig. Met het geweer in den aanslag, het licht van de jachllamp op den grond gericht, weid bet spoor gevolgd toi plotseling van opzij de tijger uit de struiken sprong eii beiue klauwen in den iinkeiaim van den heer Stucker sloeg- Geen oogenblik zij»* tegen woordigheid van geest verliezend, liet deze zich met den tijger mede- vallen en bleef doodstil liggen. De tijger eenigszins beduusd door deze „meevallende" prooi, hield slechts den aim stevig omklemd en bleef een oogenblik zijn slachtoffer met open muil aanstaren. Dit was 't oogenblik van ingrijpen voor den tweeden jager den beer Patiwael, die vlak achter Slrucker liep Koelbloedig richtte deze en schoot in no time zijn Mauser leeg op den aanvallenden tijger, aldus bet leven van den heer Stucker reddend. Hulp was direct aanwezig; door een koi poiaal-ziekenvei plegti werd tiet eeisle verband gelegd, de con troleur van Tambesi braebt persoon, lijk den gewonde direct naar het N. 1. A. M.-tiospitaal te Badjobang, waar men reeds wasgewaaiscbuwil en binnen andeihail uur was de üokler reeds bezig de afgescheurde spieien en peezen weer aan elkaar ie naaien. Men hoopt dat, indien zich geen infeclieverscbijnselen voor doen, alles wel weer in orde zal Kooien. De heer Stucker die als een onverschrokken jager bekend staat, vorige week scbool hij zijn 39e tijger en dit was de 4Uste, heelt zijn leven aan eigen koelbloedigheid, doch vooral aan het snelle bandelen van den heer Patiwael te danken. Had deze een seconde geaarzeld, dan zou alles wel eeus veel ernstiger gevolgen gebad kunnen hebben. Een woord van hulde aan den heer Patiwaal is hier zeker op zijn plaats. Achterlijke zoon diende zijn vader vergif toe. De 60-jarige gioentenhandelaar M. van Engelen te Boskoop is na het gebruiken van een kop kolfie ernstig ziek geworden. Op aandrin gen van buren ging de inwonende 27 jarige zoon den arts. J. Ham burger waarschuwen, die den toe- stanu van Van Engelen zeer ernstig inzag. Hij werd denzelfden dag nog bediend. Daar van Engeleneen toevallijder is, werd niet direct aan een mis- dadigeii opzet gedacht, maar familie leden, die elders woonden, vonden de zaak vreemd. Zij dedtn wat van de kollie in een lleschje en wendden zich tot de politie te Boskoop, die met den rijksveldwachter een onder zoek instelde met hel gevolg, dal zij eenige uren laler na de aangifte van een vermoedelijke poging tot ver giftiging niet alleen hadden vastge steld, dat dit inderdaad hier een feit was, maar tevens had men den dader, den genoemden zoon, tot een bekentenis gebracht. Deze jonge man die wat achterlijk is, had bij zijn gewezen patroon, een boom- kweeker, een lleschje nicotine ge stolen en den inhoud hiervan in den "kolfiepot gegoten, om zich op zijn vader te wreken, omdat hij vond, dat zijn jongere broer wordt voorgetrokken. De toestand van het slachtoffer is thans gunstig. Mijnramp bij Triest. 60 dooden, 100 gewonden. In de kolenmijnen van Arsa nabij Triëst heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. Bij een gasontplolfing zijn volgens de tot dusver binnen komende berichten ongeveer twintig mijnwerkeis om helleven gekomen, terwijl hel aantal gewonden ongeveer honderd bedraagt. Ongeluk met doodelijken afloop. Op de spoorbrug over de Oude Maas te Dordrecht heeft een elec- tiische trein den 42-jarigen spoor wegarbeider P. v. E. uit Dordiecht gegrepen en gedood Van E. had werkzaamheden onder de brug verricht en klom juist toen de trein, die om 13 uur 16 het station Dordrecht had verlaten, naderde, op het brugdek. Hij zag den snel trein te laat en werd, toen hij zich in een bukkende houding op de brug bevond, gegrepen. Hij moet op slag dood zijn geweest. De stof felijke resten zijn naar het gemeen, telijk ziekenhuis van Dordrecht vervoerd. Van E. was ongehuwd. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGEVING. In tuben van 60, 40 en 25 cl. en doozen van 20 ct. 1).: Donopn 2SVG.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3