Plaatselijke Berichten KERKNIEUWS RECHTZAKEN INGEZONDEN STUKKEN. Woensdag 6 Maart 1940 No. 19 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DE ECHO VAN HET ZUIDEN EETHEN. KAATSHEUVEL. GEERTRUIDENBERG. OOSTERHOUT Waarn. Hoofd O. L. School. Tot waarnemend hoofd der Open- Lagere School alhier is benoemd de heer J.Quirijns uit Sprang-Capelle. Kleeren-Comité voor Finland. De Voorzitster van de afd. Waalwijk van bovengenoemd Comité, mevr. Tielen-van Wely, mocht van dit Comité een hartelijke dankbetuiging ontvangen voor de door haar in deze gemeente geleide actie ten bate van Finland. Het comité betrekt in dezen dank gaarne al diegenen die door hun groote offervaardigheid hebben bij. gedragen tot het welslagen dezer actie. Voorts willen wij nog even mede- deelen, zulks ten behoeve der dames van 't comité dat in den tegenwoor- digen tijd bootnamen niet bekend gemaakt worden, dus ook niet met welk schip de kleeren naar Finland vervoerd zijn. „Waalwijks Belang." Algemeene jaarvergadering op Maandag ll Maart as. des avonds 8'/a uur in de achterzaal Hotel Verwiel. Aan de orde 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Jaarverslag Secretaris. 4 Periodieke verkiezing. Aftredende de heeren A.Meijs, N. van Loon en J. Tielen. 5. Mededeelingen Plannen 1940. 6. Rondvraag en Sluiting. Wij vertrouwen op algemeene be langstelling en drukke opkomst der leden. De werkzaamheden over 1939 en de plannen voor 1940 wettigen dat o.i. zeer zeker. De Volkshuisvesting. Van verschillende zijden vestigt men er onze aandacht op dat in onze gemeente momenteel een vrij groot woningtekort bestaat, en dat per sonen die uit den aard van hun ambt, betrekking of werkzaamheden alhier moeten wonen geen woning kunnen vinden, en in omliggende plaatsen hun bivak moeten opslaan, zeer ten schade onzer ingezetenen. Het betreft hier niet alleen arbei ders-maarzeker ook middenstands, en betere woningen. De bouwbedrijvigheid in de Kerk straat hoe groot die ook geweest is, is toch onvoldoende gebleken om in de behoefte te voorzien, maar wij mogen de aandacht vestigen op de bouwgelegenheid die er weldra komen zal in het uitbreidingsplan bij de nieuwe Huishoud- en Indu strieschool. Moge hiermee zooveel mogelijk spoed betracht worden en moge de bouwambitie die mo. menteel begrijpelijk wat aan het tanen is, weer spoedig nieuw leven krijgen, hetgeen grootelijks in het belang der gemeente en hare toe komstige bewoners zou zijn. Wij vernemen dat het in de be doeling der gemeente ligt een paar woningen te bouwenin v.m. Besoijen en ook eenige op den hoek St. Gris- pijnstraat (2e Zeine.) Gegund. Het verbouwen van een woonhuis voor den heer K. v. d. Heijden onder architectuur van A. van Huiten Jr. is opgedragen aan den heer Chr. Treffers aannemer te Waalwijk. Fraai succes. De bekende hondenliefhebber, de heer J. Lammers, alhier heeft met zijn St. Bernhard genaamd Enny van Tolwest wederom een fraai succes weten te behalen. Op de in »De Veestallen» te Utrecht gehouden Clubmatch van»DeHol- landsche St. Bernard Club» en waaraan een 36 tal exemplaren deel namen behaalde hij den eersten prijs uitmuntend en „beste teef" der expositie. Bezoek Huishoudschool. Gistermiddag hebben Burgemeester Moonen, wethouder Smolders, de gemeente-secretaris, de heer J. van Mierlo en de raadsleden in gezel, schap van Pastoor Heezemans en het Kerkbestuur de nieuwe R K. Huishoud- en Industrie-school be zocht. Wethouder Eibers had bericht van verhindering gezonden. De directrice, Mej van Slobbe leidde hen rond en gaf bij een en ander de noodige explicatie. Een lastige klant. Toen de gemeente-politie Zondag avond een zekere B. Y. wilde arres teeren, die bepaald op zijn eentje in diverse café's het lentefeest aan het vieren was, stuitte zij bij de uitoefening van deze taak op een hevig verzet. Y. scheen ten eenenmale geen animo te hebben in een nacht logies op rekening van de schatkist. Eenige soldaten werden terassis- tentie geroepen en met vereenigde krachten bracht men den Bachus dienaar over naar het arrestanten- lokaal, waar hij verder zijn roes met 2 verbaaltjes, kon uitslapen. Driemaal is scheepsrecht. De bekende W. S. C.-speler de heer Chr. Aarts heeft in den j.l. ge houden voetbalwedstrijd tusschen W. S. C. en Wilhelmina voor de derde maal in zijn periode als be oefenaar van de voetbalsport bij deze sport een ongeval bekomeD. J.l. Zondag moesten zijn midden, voetsbeentjes het ontgelden. Niet minder dan drie van deze nut tige steunpunten van 's menschen- lichaam werden gebroken. De heer Aarts zal alzoo eenige weken verstek moeten laten gaan, hetgeen voor W. S. C. een leelijke strop is. Rectificatie. Naar aanleiding van ons bericht in het vorige nummer, betreffende de N.V. Schoenenfabriek „Déwé" te Drunen deelde de Directie ons mede, dat het de bedoeling is om het be drijf te reorganiseeren en daarna voort te zetten. Zij hoopt daarin spoedig te zullen slagen. H. E. C. Jan v. Arkel 4-7. 4-1. 7-4. Er heeft deze week eenige raad selachtigheid bestaan omtrent den uitslag van den wedstrijd tusschen het Waalwijksche H. E. C. en Jan v. Arkel. Een deel der provinciale pers gaf als uitslag 4—7. De Volks krant" vond bepaald 41 beter. Intusschen kunnen de H. E. C. supporters gerust zijn. De wedstrijd werd gewonnen door H. E. C. met 7-4. Stroomijt afgebrand. Zaterdagmiddag rond 5 uur is bij den landbouwer J. Schalken aan het Westeinde alhier een stroomijt met ongeveer 2000 K.G. stroo afgebrand. Waarschijnlijk is dit te wijten aan het feit, dat kinderen met lucifers hebben gespeeld. Brandmeester Faro ondernam met een slang op de waterleiding blus- schingspogingen. Inspecteur Houben was zeer spoe dig ter plaatse. De Langstraatsche Schutters gilden bijeen. Zondag jl. had in café der kinderen J Klerks te Elshout een bijeenkomst plaats van afgevaardigden van de aangesloten vereenigingen bij den Langstraatschen Schuttersbond. Na ampele bespreking spraken de aangeslotenen zich uit voor het voortbestaan van den bond op den zelfden grondslag als tot dusvef. De bond zegde voorts alle mede werking toe om de viering van het 100 jarig bestaan van het gilde St, Jan Baptist zoo 1 uisterlijk mogelijk te doen zijn, alle mogelijke steun te verleenen en er tevens een loterij aan te verbinden ter verkrijging van de noodige middelen. Het voorstel tot contributie-verhoogingwerd voor een jaar opgeschort. Lichtsignalen duren voort. Zaterdag en Zondag tusschen 9 en 10 uur 's avonds zijn in het midden van de provincie Noord Brabant lichtsignalen waargenomen welke van Tilburg uit goed zichtbaar waren. Op sommige oogenblikken waren de lichtbundels niet van de lucht en schenen deze wel uit acht ver schillende richtingen te komen. Zoo scheen het alsof de lichtsignalen werden gegeven uit de plaatsen Dongen, Loon op Zand, Gilze, Rijen, Riel, Moergestel en den Bosch. De luchtwachten in de verschillende plaatsen hebben deze seinen even eens waargenomen. De politie van Tilburg, die er per motor op uit. trok en een bepaalde richting volgde van waaruit een lichtstraal kwam, kreeg den indruk, dat ook op den grond dus aan het begin van den straal, een geweldig licht was waar te nemen. Men heeft toen de mili taire autoriteiten opgebeld waar schijnwerpers zijn opgesteld en ge vraagd of de militairen tusschen genoemde uren daarmede gewerkt hadden. Met zekerheid kon worden medegedeeld, dat zulks niet 't geval w«°s. Personen, die van boven den Moerdijk kwamen, vertelden, dat ook zij de ilchtstralen achter zich hadden gezien en vermoedelijk wel van den kant van Maas en Waal. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGEVING. Een nieuwe lente eischt nieuwe reclame in De Schoenhandel. Permanente raad van bindend advies. De Minister van Economische Zaken heeft o.a. benoemd tot leden, resp. plaatsvervangende leden van den permanenten raad van bindend advies bedoeld in artikel 2 van het Reglement voor bindend advies ia den schoenhandel: mr. R. J. Th. van der Heijden, Drunen J. Man- naerts, Tilburg; (plaatsvervanger); Cl. Raming, mr. v. Coothstraat 8, Waalwijk; H' Mannaerts, Goirke- straat 85, Tilburg; C.J Cloin, Don gen J. v Boxel, Dongen; C Slaats, Burg. v. d. Klokkenlaan 63, Waal wijk A. J van Riel,Gasthuisstraat 54, Kaatsheuvel, A. J. Stokkermans, Rechtvaart 2, Kaatsheuvel J B. Lub Jr., Sonnevelt 17, 's Bosch en geplaatst op lijst III, bedoeld in artikel 3 van het Reglement voor bindend advies in den schoenhandel: mr. A. A. Swane, Vugterdijk 1, 's Her togenbosch mr. R. J. Th. van der Heijden, Drunen mr. H G. J M. Wagenaar, Havensingel 8, 's Her togenbosch Mr. Th. Taminiau, Willem li-straat 92, Tilburg; mr. Jos. de Voort, Spoorlaan 3, Tilburg. Kindertoeslagverzekering in de Lederindustrie. Naar wij vernemen zijn er op het oogenblik plannen in voorbereiding om binnen afzienbaren tijd te komen tot wettelijke uitvoering van kinder toeslag verzekering. De uitvoering dezer wet zal o a. geschieden door de bedrijfsvereeni- gingen voor ziekengeld verzekering, terwijl de minister bepalen kan,uat een bedrijfsvereniging voor een be drijf als representatief word aange duid, waaruit we kunnen opmaken dat een werkgever dan niet meer de keuze heeft, om zich aan te sluiten bij een bedrijfsvereniging, die hem het beste lijkt, maar bij de door den minister aangeduide bedrijfsvereni ging of, wat ook kan, bij den raad van arbeid. Voor de lederindustrie is, zooals wij weten, de Bedrijfsvereniging voor het Lederbedrijf en Aanver- wantebedrijven de erkende represen tatieve Bedrijfsvereniging (deze er kenning is nl. aangevraagd en zal normaal gesproken, zeker verleend worden.) Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen op Donderdag 14 Maart 1940, des namiddags om drie uur. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming leden Burgerlijke Arm besturen. 3. Aangaan geldleening. 4. Aangaan kasgeldleening. 5. Wijziging vleeschkeuringsverorde- ning. 6. Wijziging gemeenschappelijke rege ling inzake arbeidsbemiddeling. 7. Wijziging begrooting over het jaar 1939. 8. Aanmerkingen begrooting 1940. Liefdadigheidsconcert. Het liefdadigheidsconcert dat de zangvereeniging Bel Canto Zondag avond in de zaal van den heer Jan v. Dun ten bate van de spijskokerij van de St. Vincentiusvereeniging heeft ge geven, is in alle opzichten een groot succes geworden: een zaal vol men- sclien, waaronder de Weled.Achtb. Heer Burgemeester met z'n huisgenoo- ten. een goed afgewerkt programma uitsluitend met eigen mensclien ver zorgd en een gezellige stemming. De avond was als een „Vroolijke Avond" gepresenteerd. Het programma was in dien geest gehouden, zoowel muzikaal als humoristisch. De voorzitter sprak aan het eind een woord van dank aan allen, die tot het succes van den avond hadden medege werkt, vooral ook aan de dames-kaart- verkoopsters. De bruto opbrengst van den avond was 137.14. R. P. S. Aan het Postkantoor Kaatsheuvel en het daaronder behoorend ambtsgebied, werd gedurende de maand Februari 1940 ingelegd 15.392.10 en terugbe taald 13161.42. Het laatste boekje droeg het nummer 9899. Biljartsport. Maandagavond werd in café Jan van Dun een concours geopend om bet kampioenschap van Kaatsheuvel. Er bestaat voor dit concours, dat voor den eersten keer in Kaatsheuvel ge speeld wordt, veel belangstelling, wat blijkt uit de vele inschrijvingen en te vens uit de aanwezigheid van vele lief hebbers op dezen openingsavond. Het concours is ingedeeld in twee klassen, naar gelang de sterkte van de spelers. De beste spelers, in klasse A ingedeeld, spelen een onderlinge competitie, ter wijl de B-spelers een ronde-wedstrijd maken. lederen avond wordt een A- partij van 150 caramboles een twee B- partijen van 100 punten gespeeld. Maandagavond won in A de heer Jos Schalken van B. v. Boxtel met 150—99 en in B de heer F. Tucrlings van C. v. d. Hoven met 100—50 en Jos Schil ders van J. Tuerlings met 100—86. ST. J O AC HIM SM OER. Boerenbond. Deze pas opgerichteafdeelingvan den N C.B. alhier hield Donderdag avond te 7 uur haar eerste leden vergadering bij M. Maas. Na opening met gebed volgde ver kiezing van 2 bestuursleden, wegens uitbreiding van het bestuur. De heeren Verdaasdonk en v. Gorcum werden gekozen. Bij de functiever- deeling werd de heer J. de Korf, voorzitter en de heer W. Veidais donk, secretaris, 't Aantal leden was toegenomen en bedraagt nu ruim 40. Na regeling van enkele huishoudelijke aangelegenheden wel ke voor een jeugdige afdeeling even- vele moeilijkheden zijn, verkreeg de ZeerEerw. Heer Pastoor het woord. Nu deze parochie een eigen af deeling van den N.C.B. heeft is het zaak te toonen, dat men die door samenwerking tot bloei kan brengen, Naast de werkzaamheid van 't be stuur is ook activiteit der leden en medeleven in de organisatie noodig, Z.Eerw. zegde zijn hulp en steun toe, zoodat de afdeeling voor een leerrijken avond in eigen parochie terecht kan. Met een dankwoord tot den Eerw. spreker voor die aanmoedigende woorden, sloot de voorzitter met gebed. Maandagavond heeft de heer G. OfTermans afscheid genomen van bestuur, leeraren en leerlingen van de Geertruidenbergsche Avondnij verheidsschool, van welke hij ruim 10 jaar voorzitter en meer dan 24 jaar bestuurslid was. Na afloop der lessen sprak de directeur der school, de heer Groene- wegen, hem toe en bood hem na mens de leeraren een geschenk aan. De heer OfTermans dankte voor de woorden en de stoffelijke blijk van waardeering. Hierop volgde een bestuursverga dering waarin woorden van, waar-, deering werden uitgesproken en de verdiensten geschets van den heer OfTermans door den waarnemend voorzitter, dhr. Oomes die namens het bestuur den scheidend voorzitter een wandbord van Delftsch Blauw aanbood. Ook andere bestuursleden voerden nog het woord. Gouden jubilaris bij de suiker- werkfabrieken A Smits-van Gils N.V. te Oosterhout Zaterdag 2 Maart herdacht deheer W. Mutsaers den dag waarop het 50 jaar geleden was dat hij bij de suikerwerkfabrieken A. Smits-van Gils N.V. te Oosterhout in dienst betrekking kwam. De huldiging van den gouden jubilaris geschiedde Zaterdag-namiddag in een der fa- briekslokalen. Tegen het aanvangs- uur hadden zich de directie met hun families, het volledig kantoor- en fabriekspersoneel verzameld en werd de jubilaris met zijn familie met applaus ontvangen. Allereerst werd het woord gevberd door den oudsten firmant, den heer Fr. Smits, die hem in zeer waar. deerende woorden gelukwenschte en een geschenk aanbood. Namens de oudste collega's sprak de heer P. Vermeulen die den heer Mutsaers prees om zijn goed en eenvoudig karakter. Voor het ver tegenwoordigers" en kantoorperso neel voerde de heer Keulemanshet woord. Een der vrouwelijke employé's sprak namens haar afdeeling woor den van waardeering en hoogachting De heer Constant Smits teekende den heer Mutsaers als iemand bij wien het werk als een plicht geldt. Voor de R.K. Werkliedenvereeni ging afd. Oosterbout voerde de heer J. Oomens het woord. Voor het bestuur afd. Suikerbe werkers, Oosterbout, bracht de heer W. Kuppens woorden van hulde over Groot was het aantal felicitaties dat binnenkwam w.o. wel de voor naamste n l. van den burgemeester van Oosterhout Ridder v. d Schueren meldende de officieele kennisgeving dat aan den heer Mutsaers bij K B is toegekend de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere medaille in zilver. Justitie tegen verdachte drie maanden gevangenisstraf. De politierechter hééft hem veroordeeld tot drie weken gevan genisstraf. Met een bezemsteel geslagen. J. van U., opperman te Sprang-Ca pelle, had op 22 Jan. j.l. te Sprang-Ca pelle den grondwerker J. Kluitenaar bij een ruzie met een bezemsteel geslagen, daarvoor was hij voor den politierech ter gedagvaard, maar daar hij niet ver schenen was, werd zijn zaak bij ver stek behandeld. Uit het getuigenver- ïoor bleek, dat de mishandeling nu wel niet zoo verschrikkelijk geweest was. maar dat t leidend voorwerp den klap toch terdege had gevoeld. De ruzie was ontstaan naar aanleiding van de juiste grenzen van elks domein bij t sneeuw ruimen. De eisch luidde tien gulden >oete. De politierechter heeft verdach te veroordeeld tot vijf gulden boete te vervangen door vijf dagen hechtenis. MGR. HOPMANS ONDERSCHEIDEN. De Belgische gezant, de heer Leon Nemry, heeft zich gistermiddag met den Belgischen gezantschapsraad. ba ron Ruzette naar Breda begeven om den bisschop, mgr. A. P. W. Hopmans, de versierselen uit te reiken van groot- officier van de Kroonorde van België. Deze plechtigheid had plaats in een van de zalen van het bisschoppelijk pa leis. Ook de heer Ch. Smits, consul van België te Breda, was hierbij aanwezig BENOEMINGEN BISDOM DEN BOSCH. De bisschop van Den Bosch heeft be noemd tot Pastoor te Kessel den Wel- Eerw. heer P. H. Stevens, rector te Diessen. KATHOLIEKE ACTIE VOOR VOLWASSENEN. In het bisdom 's-Hertogenbosch. Mgr. A. F. Diepen heeft benoemc tot leden van het Bossche diocesaan hoofd-comité van Katholieke Actie de ken P. Manders, te Valkenswaard. als voorzitter dr. J. v. Beurden O. Praem., te Heeswijk, als onder-voorzitter, rec tor L. Rooyackers, te 's-Hertogenbosch als secretaris, pastoor G. v. d. Heijden te Nijmegen en pastoor W. Mutsaerts te Tilburg, als leden, terwijl rector W. M. Bekkers van Eykenburg te Eindho ven aan het comité werd toegewezen om behulpzaam te zijn bij de vorming der leeken voor de Katholieke Actie. Het comité, dat t.z.t. met leeken zal worden uitgebreid, zal o.m. tot taak hebben de Katholieke Actie in het bis dom Den Bosch onder de volwassenen te organiseeren volgens de verleden jaar gegeven bisschoppelijke richtlijnen. SPIONNAGE-DIENSTEN. Radioberichtendienst met geheimen zender. De Rotterdamsche rechtbank heeft de zaken behandeld tegen den 47-jari- gen kantoorbediende P. C. B. uit Schie- broek en den 35-jarigen Duitschen jour nalist H. D„ beiden gedetineerd, die zich aan overtreding van art. 100 van het W. van S. en art. 21 der Neutrali- teitsproclamatie zouden hebben schul dig gemaakt. Tegen beiden heeft de Officier vijf jaar gevangenisstraf geëischt. KRIJGSRAAD. Sergeant uit Waspik verliet de wacht. De 33-jarige sergt. A. VI. uit Was pik had op 17 Sept. j.l. te Weert het commando over een wacht en had deze wacht eigendunkelijk verlaten en zich gedurende ongeveer zes uren van die wacht verwijderd gehouden. DaarVoor moest hij thans voor den krijgsraad verschijnen en de auditeur-militair eischte tegen hem drie weken militaire detentie. De Krijgsraad heeft hem ver oordeeld tot een militaire detentie van twee weken. POLITIERECHTER DEN BOSCH. Steunfraude. De politierechter te 's-Mertogenbosch behandelde bij verstek de strafzaak te gen J. R., arbeider te Sprang-Capelle, aan wien was ten laste gelegd, dat hij op het formulier van den steun over de week van 1 tot 7 Jan. j.l. had vermeld, geen gezinsinkomsten te hebben, ter wijl bij controle bleek, dat hij die week zes gulden had verdiend. Verdachte is al eens eerder voor een soortgelijk feit voorwaardelijk veroordeeld. Nadat de ambtenaar J. van Herpen als getuige was gehoord, eischte de Officier van Ruiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, Met beslechten in wettelijke vergade ring bedoel ik, dat dit soort zaken met krantengeschrijf niet op te lossen zijn. De door U gereclameerde fraaiigheden (naar mijn smaak zijn het liefkoozin- gen) zijn bijna allen ontleend aan arti kelen van J. B. W. Moller Pr., die o.a. pas nog weer in de R.K. Fabrieksarbei der de onderwerpen „Natuurrecht" en „Opvoeding" behandelde. Laat ons toch de waarheid aanvaar den, dat een christelijke rechtsstaat, zonder zakelijke critiek, in deze zondi ge wereld, gewoonweg niet bestaan kan. Uw opmerking, dat ik gevaarlijk spelletje zou spelen is uit dien hoofde dan ook geheel en al misplaatst en lijkt mij in het onderhavige geval ook geen teeken van kracht. Of alles voor Waal wijk bestemd is. luidt het antwoord: „Ik oordeel niemand Zal er echt&! ooit betering van het maatschappelijk en wereldleven sprake kunnen zijn. dan geldt voor ieder en dus ook voor schrij ver dezes: Verbeter de wereld en begij: bij jezelf. Mozes die zijn heele leven recht oefende, werd uit het brandende braambosch bevolen: De hand te ste ken in eigen boezem. Als het Raadslid de heer Verdoorn bedoelt, dat in een streek waar b.v. 69 der bevolking protestant is en 39 R.K. hij dan een christelijke ambachtsschool zou wen- schen. ben ik, als mede-voorstander van bijzonder onderwijs, het hierin niet met hem eens. Onvoorwaardelijk en met beslistheid zou ik in zulk geval dan kiezen voor een school en schoolvereeniging waar in ook aan de godsdienstige gesteld heid van die minderheid mede werd recht gedaan. Vrijheid en godsvrucht zijn in het volksleven teere dingen. Ons volk is er sterk door geworden. Als men dan in de o.a. hierboven ge noemde artikelen leest, hoe in dicta- tuurstaten. de staatsmacht geconcen treerd en aangewend wordt, om. ten slotte tot eigen schade, ouders inzake de opvoeding hunner kinderen van hun heiligste rechten te berooven. dan maant ons dit allemaal tot groote voor zichtigheid. Aan de hand van ons roem rijk verleden zal men dan niet alleen de krachtterm, waarmede ik mijn vorig stuk besloot, verstaan, maar ook billij ken. En nu Mijnh. de Red., neem ik, in deze zaak, werkelijk afscheid. Voor al les moet vermeden worden, dat deze zaak publiek doodgepraat of doorge schreven wordt. Vriendelijk dank voor de opname. Hoogachtend, 'inzender. De geachte inzender zal het met ons eens zijn als wij zeggen dat wij ten opzichte van „zakelijke critiek" nogal heel ruim van opvat ting zijn. Maar wij meenen toch ook gerechtigd te zijn om bij tijd en wijle ook onze eigen meening te zeggen en dan moeten wij bekennen dat waar al die fraaiigheden, of om met inzender te spre ken, al die „liefkoozingen" blijkbaar op Waal wijk bedoeld waren, wij ons daaraan werkelijk geërgerd hebben. Als men ziet wat wij en ons blad. wat Waal wijk over 't geheel genomen doet voor de goede verhoudingen, om zooveel mogelijk iedereen te kennen en 't zijne te geven, ieders principen te ontzien of zooveel doenlijk tegemoet te komen, dan ergert men zich aan beschouwingen en uit drukkingen als de onderhavige. Hebben de R.K.H.B.S., de R.K. Huishoud- en Industrieschool, de R.K. Kookschool en Naai school e.m.a. in onze gemeente, (die al derge lijke scholen zou missen als t initiatief van die zijde niet tijdig was genomen)), nu ooit aanlei ding gegeven om te gewagen van „groeps-ego- ïsme", „miskenning van de rechten van ande ren", ,,'t aanspreken der publiekrechtelijke kas teneinde de erfenis van het voorgeslacht op te offeren", enz. Zoo te schrijven, omdat 't initiatief genomen is voor een R.K. Nijverheidsschool, wijl naar het inzicht der betrokkenen een dergelijke school hier 't meest thuishoort, in de gegeven omstan digheden 't meeste kans van slagen biedt en daardoor de gelegenheid geboden is die school

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5