LAATSTE BERICHTEN HEROPENING hebben overgeplaatst No. 13 Stationsstr. GEBBS. DE RONDE, Waaldijk. PracliiMiieil Good Year Heerensclicenen a 16 50 Ook nu weer is onze Voor- jaarssorteering bijzonder geslaagd, SPORT Winkel in Haarden, Kachels en Huishoudelijke Artikelen Fa. Ant. Bergmans, Grootestr. 153, Waalwijk Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd eenige plaatsruim te. Met belangstelling las ik 't Raads- verslag van Waalwijk aangaande de U.K. Nijverheidsschool en de beide in gezonden stukken van X. en een „In zender" in Uw blad van 2 Maart. Ik wenscb mij niet in te laten met de Waalwijksehe interne aangelegen beden, doch nu betreft het een streek- belang, reden waarom ik een enkel woord aan deze zaak wil wijden. In de allereerste plaats is 't ook mij ne meening, zooals burgemeester Moo- nen het uitdrukte, dat er „gestookt" wordt. Dit is niet van vandaag of gis teren Wij hebben dit reeds lang in de gaten De heer Verdoorn wil ik eveneens eens antwoorden, hoewel ik hem niet ken. Heer Verdoorn, ik heb in mijn jeugd den bijbel op school in Capelle, benevens het bidden en danken nog medegemaakt ruim 00 jaar geleden. Dit werd door de wet „Ivappeyne van de Capello" gedeeltelijk afgeschaft, daar bidden vrij bleef. Ik hen geen harten en nierenproever en ken dus de be weegredenen van dien liberalen Minis ter niet. Heeft hij het splijtzwam reeds aan den horizon gezien met de onbe taalbare onderwijskosten? Wie zal het zeggen? Zijn wij ouden van dagen daarom zonder bijbelkennis gebleven? Indien U hierop „ja" zegt, dan vergist gij U deerlijk!! Gij scheldt op libera len, maar weet gij niet dat de gelijk stelling van openbaar en bijzonder on derwijs te danken is juist aan het libe rale kabinet „Gort van der Linden", waarin de eminente „Trueb" eveneens zitting had? Praat gij wat na öf liegt men U van Uwe zijde wat voor? Onder zoek deze zaak eens goed en U zult tot een andere conclusie komen. Eigenaar dig toch dat anti-revolutionairen, libe ralen en zelfs vrijzinnig democraten 't onder Colijn op economisch en mone tair gebied zoo roerend eens waren! Wat de Capelsche Landbouwschool betreft, behoorde men te weten dat de ze neutraal zoude worden. Wij zijn ge woonweg „overdonderd", doch hebben op het laatste oogenblik toegegeven aan een „Christelijke" school. Beter 'n half ei dan een lecge dop, in 't belang van den landbouw. Aan „Inzender" eveneens in dit blad van 2 Maart het volgende: U schijnt iemand te zijn uit Protes- tantschen kring. Ik vraag U alleen, hoe komt U er toe, wanneer U een uitdruk king bezigt, dat de menschen die het niet met U of Uw groepsbelang eens zijn, door een „beroerte" getroffen moesten worden? Is dat nu „Christe lijk"? Uw uitdrukking is van het aller gevaarlijkste soort en riekt meer naar „dictatorschap" dan naar het „Chris tendom". Ik beluister via de radio veel predikaties van alle richtingen en vraag mij af of eenige weken geleden de dominé (naam ontgaan) werkelijk gelijk zal krijgen dat wij voor een Godsdienstoorlog staan, erger dan in de Middeleeuwen? De hemel beware Nederland voor Uwe christelijkheid, want dit riekt naar „tyrannie" en dit staat verre van wat Jezus ons gebood. n.I.: „Hebt Uwen naasten lief gelijk U zelve". Hiermede neem ik afscheid van U. want met U is absoluut geen land te bezeilen. Dankend voor verleende plaatsruimte, Uw abonné A. M. Verheijden Adrz. 's Grevelduin Capelle Maart 1940. 8 7 0 1 14 45—13 7 6 1 0 13 28—6 6 4 0 2 8 18—14 7 4 0 3 8 26—18 7 3 0 4 6 15—21 7 2 2 3 6 12—16 6 2 1 3 5 12—11 7 1 1 5 3 6—14 5 0 1 4 1 1031 4 n 0 4 0 2- -16 Eerste klasse. Zwaluw 2O.D.I. 2 Vlijm. Boys 2V.F.C. MaliskampSt. Mich. Gestel 2. Concord i a—N ieuwku ik Tweede klasse. Sporters 2—Hintham Herpt. Boys—Elshout Derde klasse. Helvoirt 2I. v. Arkel 2. KAATSHEUVEL. R.K. Voetbal D.E.S. I—Sarto I, 3—2. Na de gedwongen lange vacantie hebben de beide partijen een kranige wedstrijd gespeeld, welke de vele kij kers 100 is meegevallen. Er wordt van het begin aan flink en enthousiast aangepakt en het is van Gooi, die na een mooie ren D.E.S. de leiding geeft. De beide achterhoeden zijn het veld zoo goed als meester, zoodat we nage noeg tot de rust een op 't middenveld goed gespeelde wedstrijd te zien krij gen, waarin D.E.S. zijn betere produc- tieviteit in een tot 2—0 verhoogde score door v. Nieuwstadt bewees. Na de thee zijn het de Tilburgenaren vooral, die met hun beweeglijke, hard werkende, doch faire voorhoede de D.E.S.-goal bestoken. Des D.E.S.-ver- dedigers zijn echter buitengewoon op dreef. Niettegenstaande dit, weten de Sarto-mannen toch met een hard schot van rechts hun achterstand te verklei nen. Nu komt D.E.S. wat meer aan bod en het is een tiental minuten een zeer vlugge mooie wedstrijd. Een prachtig ver schot van de rechtsbuiten v. Boxtel is de Sarto-keeper te mach tig, 3—1. Langzamerhand blijkt, dat de spieren, geen training gewoon, wat moe beginnen te worden. Vooral de Des- sers lijden hieronder, waardoor Sarto meer in den aanval komt, welke meer derheid zij verdiend in een doelpunt weten om te zetten, 32. Nog enkele spannende mooie momenten en de keu rige scheidsrechter blaast het einde van deze pittige wedstrijd, waarin D.E.S. de overwinning behaalde. BILJARTEN. De uitslag van de Maandagavond in café „Het Vosje" te v.m. Baardwijk gehouden biljart-wedstrijd tussehen de aldaar gevestigde E.B.C. en de v.v. Ju- linana is als volgt: De „Tara" getorpedeerd. BI ijk e is rapport van den comman dant van de „Tara" kapitein Breed- veld, die met z'n manschappen te Botterdam is aangekomen, is ook dit schip zonder waarschuwing ge torpedeerd. Afgeslagen landingspogingen in Zuid Finland. Het slagveld op het ijs van de Viborgbaai is voor het roode leger gisteren noodlottig geworden. Uit gaande van de kleine eilanden in Finsche Golf, die zij reeds eerder bezet hebben, trachtten de Bussen met kleine lichte lanks over de ijs vlakte naar Virolahti te trekken, dat zestig K.M. ten Zuidwesten van Viborg ligt. In allerijl hebben de Finnen versterkingen naar dat be dreigde punt gezonden en dank zij het welgerichte vuur van de kuit- batterijen moesten de Busseu af deinzen en hun pogingen,om zonder het verzet bij Viborg te breken Helsinki dichter te naderen,opgeven' DE NEDERLANDSCHE DUIK BOOT O 11 GERAMD. De duikboot O 11 is vanochtend om streeks 10 uur door een sleepboot van de marine geramd. Enkele opvarenden die zich aan dek van den onderzeeër bevonden konden zich onmiddellijk redden door in het water te springen. Zij zijn later opgepikt en naar Den Helder gebracht. Eén van hen moest in het Marine-hospitaal worden opgeno men. Om half elf kwam de periscoop van den onderzeeër weer boven water, doch even later verdween zij .weer. Na 5 minuten kwam de duiboot op nieuw aan de oppervlakte. Een aantal sloepen en een sleepboot waren ter hulp gekomen. Men wist de commandotoren te openen en de be manning te bevrijden. Er bestaat nog onzekerheid omtrent het lot van 2 leden der bemanning die zich vermoedelijk tijdens het ongeluk in de boegbuiskamer bevonden. Om half twaalf was men nog bezig de O 11 naar ondiep vaarwater te slee pen, teneinde het voorste deel, dat zich nog onder water bevindt, aan de op pervlakte te krijgen. Vijf Italiaansche kolenschepen opgebracht. Gisteren zijn in totaal vijf Itali' aansche schepen in het controle- station te Duins aangekomen om op contrabande te worden doorzocht. Behalve de twee vaartuigen zijn gisterochtend nog vier Italiaansche kolenbooten, die in den loop van den avond van den 4en Maart gereed gekomen waren met laden, naar zee vertrokken. Het waren de «Inlegritas», «Semien», »San Luigi» en «Ischia». Drie dezer schepen zijn dus reeds te Duins aange houden. De namen der twee vaartuigen die het eerst te Duins arriveerden, luidden: c<Orata» en «Loassa». Thans bevinden zich nog zes Italiaansche kolenschepen te Rotter dam. Het bericht, dat Engeland een eerste tweetal Italiaansche kolen, schepen heeft aangehouden heeft te Romein officieele kringendegrootste verbazing gewekt en algemeen wordt erkend,dat zulks desituatie ernstiger maakt. Van bevoegde zijde werd meege deeld, dat zes schepen reeds voor den eersten Maart waren geladen, maar dat zij door de slechte weers omstandigheden niet konden uitva ren, zoodat men aannam, dat zij niet zouden worden aangehouden. In bevoegde kringen beschouwd men de situatie sinds gisteren vol komen gewijzigd en vreest men dat ernstige verwikkelingen er het gevolg van kunnen zijn, boewei het voor barig zou zijn te spreken over een door Italië verlaten van 'tstandpunt der non-belligerentie. Aanstaande Zaterdag 9 Maart Met deze maken wij het geacht publiek van Waalwijk en Omstreken bekend dat wij onzen van No. 17 naar Smederij blijft op dezelfde plaats. Minzaam aanbevelend, Een ruime keuze van de nieuwste modellen aan zeer voordeelige prijzen. In LUXE DAMESSCHOENTJES een zeer groote verscheidenheid, van mooie vlotte snitjes, vanaf f 2*95 Onze collectie KINDER- en MEISJES SCHOENEN is ditmaal iets aparts, reeds vanaf f 1.25 SOLIDE JONGENSSCHOENEN vanaf f 1-95 PRIMA HEERENSCHOENEN vanaf.. f 3.95 SANDALEN vanaff 0.80 Timtur-schoenen. Cres-schoenen. Maatwerk TELEF. 231 Reparatie, te krijgen, die*wellicht zonder deze medewer king elders ware tot stand gekomen, zie, dat noe men wij gevaarlijk spel. zonder daarmee eenige zwakheid onzerzijds te demonstreeren. We kunnen ons volkomen indenken dat men geporteerd is voor een openbare school en daar voor ageert zelfs, maar dan zoeke men zijn kracht in andere argumenten of „fraaiigheden als „Inzender" naar voren durft brengen. En hiermee basta. RED. W. S. C. W.S.C.Wlihelmina 22. De lange rustperiode is het spelpeil van onze Waalwijksehe tweede klasser niet ten goede gekomen. Er zat gisteren weing verband in de ploeg en er waren periodes van inzinking die duidelijk de onvoldoende training tot uiting deed ko men. Gelukkig ging het ook in de Wilhel- mina-ploeg niet erg gesmeerd, al was het wel te zien dat de gasten, die dit sei zoen nog zoo weinig succes konden boe ken, hun uiterste best deden om met den heelen buit te gaan strijken. Het is tenslotte een gelijk spel gewor den waardoor de verhouding vrij goed werd weergegeven, al zou men een klei ne WSC-zege ook niet onverdiend heb ben kunnen noemen. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Beide ploegen zijn er aanvankelijk nog heelemaal niet in. WSC werkt zich bet eerst los en na 10 minuten geeft de links buiten Duquesnoy met een goedgerieht schot zijn club de leiding (10). Als de wedstrijd ruim een kwartier oud is weet dezelfde speler handig van een fout van den Wilhelmina-keeper die. een hard schot van v. Delft niet klemvast weet te stoppen, doch den bal laat vallen. (20). Even later weet Duquesnoy voor de 3e maal te doelpunten doch dit wordt we gens buitenspel geannuleerd. De Waal- wfjkers denken de overwinning blijk baar gemakkelijk binnen te krijgen en gaan het wel wat al te kalm opnemen. Hiervan profiteeren de gasten die na een onverwacht en doorbraak met een goed schot van Siegers hun achterstand ver- kleinen tot 21. Door dit succes aangemoedigd zet Wli helmina verschillende gevaarlijke aanval len op, doch zonder resultaat en ook het doel der gasten ontkomt tweemaal op het nippertje aan een doelpunt. Ruststand 2-1. WSC is na de hervatting direct in het offensief maar het wil met de combinatie niet goed vlotten. Verschillende schoten en corners leveren geen succes op. Ook de gasten hebben een paar maal pech met hun schoten. De scheidsrechter moet herhaaldelijk ingrijpen om te voorkomen dat de wedstrijd al te forsch gaat wor den. Enkele WSC-spelers raken gebles seerd. Duquesnoy kan na wat opgeknapt te zfjn blijven doorspelen doch Chr. Aarts en Muskcns verlaten bet veld en worden door v. Oostrum en v. Delft vervangen. Tien min. voor hel einde weet Siegers op fraaie wijze den gelijkmaker voor Wil- helmina te scoren 2—2. Onder groote spanning, met WSC sterk in den aanval komt bei einde van deze weinig aantrek- kelijken wedstrijd met 'n gelijke verdee ling der punten. BAARDWIJK. Op heel ongelukkige wijze hebben de verlaatbewoners Zondag j.l. de compe titie heropend. Letterlijk alles zat hen in deze ontmoeting tegen, zoo zelfs (lal zij den geheelen match een duidelijk waarneembare veldmeerderheid aan den dag hebben.gelegd terwijl zij toch moes ten toezien dat de puntjes in Oisterwijk bleven. Met kunst en vliegwerk heeft de keeper der gastheeren zijn club voor een nederlaag behoed daarbij getrouw bijge staan door paal en lat. Bovendien was dezen middag de afwerking der ontelbare aanvallen der Baardwijkers niet zooals wij van hen gewend zijn. Blijkbaar speel de bet zeer schuiverige en zware terrein hen parten. Ook de scheidsrechter had zijn dag niet en was er af en toe leclijk naast. Over den wedstrijd zelve kunnen wij kort zijn. Reeds direct na het beginsig- naal wordt er door beide partijen flink aangepakt en ondernemen de Geel-Zwar- ten enkele goed opgezette en gevaarlijke aanvallen, die echter niet het gewenschte resultaat opleveren. Ook Oisterwijk komt iets los doch verder dan de backs we ten zij het niet te brengen. 'Iet spelbeeld blijft zoo en elk moment denkt men de Juliana-voorhoede te zien scoren. Het wil echter niet en wanneer het rusten is is de stand nog dubbelklank. Na de thee begint de thuisclub met een overdonderende aanval "waaruit zelfs tot verbazing van ieder gescoord wordt 1 Nu is het echter voor goed met hen ge daan en het wordt thans een spel van een met elf man aanvallend Baardwijk team en een met veel veine verdedigend Oisterwijk. Het zou ondoenlijk zijn de aanvallen die op het doel der thuisclub ondernomen werden te memoreeren. Wanneer kort voor het einde een der Oisterwijk-voorwaartsen den bal in een geheide buitenspel-positie te pakken krijgt ontgaat dit de referee en de stand is 2—0. Wel slaagt de Gecl-zwarte mid- half er nog in de score op 21 Ie bren gen, waarmede de gasten tevreden moes ten zijn. Het tweede elftal verloor in den uit wedstrijd tegen den ex-K.N.Y.B.'er Heus- den I met 2—0, betgeen ongetwijfeld een goed resultaat genoemd mag worden en beloften inhoudt voor de komende da gen. A.s. Zondag de interessante ontmoeting BaardwijkPazo. B. W. B. Wilhelniina 2R.W.I3. 1 14. De RWB'ers hebben ook den uitwed strijd tegen de kanaries gewonnen. De Bosschenaren hebben zich echter danig geweerd, maar bleken toch geen uithou dingsvermogen genoeg te hebben om de nederlaag te ontgaan, hetgeen vooral in de tweede helft tot uiting kwam. Wilhel niina wint den tos hetgeen weinig voor deel bracht. Als de RWB'ers afgetrapt hebben gaan zij direct ten aanval waaruit achter geplaatst wordt. W. valt op haar beurt aan maar wordt afgewezen. Bij een aanval der onzen schiet de rechtsbinnen juist naast. De RWB'ers krijgen even la ter een hoekschop te nemen, deze wordt door een der W.-achterspelers netjes uit het verlaten doel geschopt en meteen is hun voorhoede er van door welke ook een hoekschop forceert. Deze wordt toi twee maal toe ingeschoten maar steeds weer weggewerkt. Een ver naar voren geplaatste bal weet de linksbuiten nog juist te halen, een voorzet volgt, deze komt bij den rechtsbuiten die laag langs den grond inschiet, 10 voor RWB. Hierna gaat het spel geruimen tijd op en neer. De kanaries krijgen nog een mooie kans welke overgeschoten wordt en dan breekt de rust aan. Tien minuten na de rust is het reeds 3o voor RWB, daar rechtsbuiten en midvoor kans gezien hebben ieder een doelpunt te maken. Hierna nemen de RWB'ers het wat kalmer op en komt W. iets meer naar voren en weet een tegen- punt te maken. Maar dan is ook meteen hun kruit ver schoten en nemen de RWB'ers den aan val over. Tien minuten voor het einde weet onzen rechtsbinnen het 4e doelpunt te maken. Hier sprong een der W.-ach terspelers een beetje uit den band het geen verder meespelen van den rechts binnen tot gevolg had. Dit was jammer want de wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld. De RWB'ers laten zich echter niet uit hun tent lokken en met de overwinning in zicht speelden zij den resteerenden tijd kalm uit en nemen beide punten mee naar Waalwijk. Het 2e elftal heeft het in de Haarsteeg niet kunnen bolwerken. Op een bijna on bespeelbaar veld hebben zij met 64 het onderspit moeten delven. Na met G1 achter gestaan te hebben wisten zij toch nog tot 64 op te halen hetgeen op her stel wijst. Maar het had vlugger moeten komen jongens, den volgenden keer be ter opgepast. A.s. Zondag krijgen de RWB'ers be zoek van NOAD 2 een der reserve le klas elftallen. Dit kan een krachttoer worden voor onze jongens en een spannende wedstrijd voor de toeschouwers. Wij ho pen hier a.s. Zaterdag nog op terug te komen. R.K. V.V. H.E.C. In de j.l. Zondag gespeelde wedstrijd op het HEC-terrein hebben de HEC'ers gedaan wat van hen verwacht werd en stuurden .Ian van Arckel met lecge han den huiswaarts. Een mooie partij voet bal is het niet geworden, wat trouwens ook niet verlangd kon worden. C.a. 3 maanden zijn de voetbalschoenen opge borgen geweest, zoodat het niet te ver wonderen is dat de spelers nog wat on wennig tegenover het Ieder stonden. De beide punten zijn in ieder geval binnen en we hopen nu maar dat 't spel peil weer spoedig op het oude niveau staat. Over den wedstrijd bet volgende: Voor de rust geven beide partijen el kaar niet veel toe. Aan weerszijden wor den de doelen belaagd, waarbij onze achterhoede nogal eens staat te schut teren. Dit komt hen ook op een doelpunt te staan. De HEC-aanval begint zich nu ook te roeren, en duurt het niet lang of met een schitterende goal van onze linksbinnen is de stand gelijk. Enkele minuten later nemen de geel-zwarten de leiding door toedoen van den rechtsbuiten. De doel punten blijken in deze ontmoeting goed koop le zijn, want om beurten wordt er lustig gescoord. De HEG'ers houden dit evenwel bet langste vol, want terwijl Jan van Arckel vier maal heeft mogen juichen, moest hun doelman zeven maal den bal uil het net halen. De laatste doelpunten voor HEC wer den na de rust door den rechtsbinnen geproduceerd. R.K. V.V. W.V.H. Blauiv-Geel VeghelW.V.H. 21. Hoewel WVH in Blauw-Geel haar meerdere moest erkennen gaf zij toch kranig partij en was er van groote meer derheid niet te spreken. Er zijn zelfs pe rioden geweest, dat WVH absoluut ster ker was. Er zat echter te weinig verband in de WVH-voorhoede om deze meer derheid ook in doelpunten uil le druk ken, daarbij vonden zij te weinig steun van de middenlinie die te veel verdedi gend optrad en daardoor haar voedende taak verwaarloosde. Overigens stond de wedstrijd slechts op matig peil, wat natuurlijk voor een groot deel aan de lange rustperiode moet worden toegeschreven. B.-G. neemt direct het heft in handen en is het eerste.kwartier beduidend ster ker. Het samenspel der voorhoede laat echer nogai wat te wenschen over, ter wijl de stevige WVH-verdediging met v. Ham aan bet hoofd resoluut ingrijpt en alle aanvallen afslaat. Geleidelijk aan neemt WVH bet overwicht over en weet zij een corner te forcecrcn, welke niets oplevert. Als na 20 minuten spelen B.-G. met een verrassenden aanval met een prachtig schot van den rechtsbinnen de leiding neemt 10. WVH blijft nu het B.-G. doel belagen, maar de verdediging speelt in deze pe riode prima, vooral de backs spelen goed. Maar het is te zien, dat doelpunten niet uit kunnen blijven. Wanneer WVH bij een volgenden aanval den bal mooi opbrengt weet de midhalf met een mooi schot den stad op gelijken voet te bren gen 1—1. Talrijk zijn nu de B.-G.-aanval- len, maar tot de rust weet WVH verdere score te voorkomen. Na de hervatting gaan de partijen goed tegen elkaar op. WVH krijgt zelfs enkele zeer goede kansen welke niet benut wor den. De B.-G.-aanvallen zijn gevaarlijk. Wanneer zij er maar eenigszins de gcle- heid toe krijgen schieten de Veghclschen er lustig op los en dat missen wij juist bij WVH. Er zal ruim een kwartier in de fweede helft gespeeld zijn, als uit een plotselinge doorbraak van links, de bal bij den rechtsbinnen van B.-G. beland, welke onhoudbaar inkopt 21. WVH geeft den moed niet op en doet er nog een schepje op, drie vier corners achter elkaar, maar ze leveren niets op. Kort voor het einde werd den aanvoer der van B.-G. van het terrein verwijderd, wegens onsportief optreden. Er wordt hard gewerkt de laatste mi nuten om den stand gelijk te maken, maar bet verdiende gelijk spel kwam niet. en zoo moesten we tevreden zijn met een onverdiende nederlaag. Het tweede lftal wist een gelijk spel te behalen 3—3 tegen Uno Animo. DRUNEN. SportersVlijm, lioijs 23. Traditioneel was de belangstelling voor dezen wedstrijd buitengewoon groot. Zoowel uit Drunen en Vlijmen als uit de plaatsen der omgeving waren vele voet balenthousiasten opgekomen om het verloop van deze bekende ontmoeting van twee ploegen, die elkaar geen duim breed toegeven, gade te slaan. Sporters leden een nederlaag met een goal verschil. Zij waren het meest in den aanval en hadden in ieder geval gelijk spel verdiend. De Boys hebben een snelle voorhoede, die zich'op de juiste wijze weet te ver plaatsen enz. Hun aanvallen zijn verras send en gevaarlijk. Hun achterhoede is stevig en weet op te ruimen. De keeper deed groote dingen en maakte bet Spor ters zeer moeilijk. De huisclub was goed en T. Pulles be hoorde tot de uitblinkers. We mogen zeggen, dat ze allemaal hebben voldaan met uitzondering van den keeper. Over den wedstrijd kunnen wij 't vol gende zeggen: In den aanvang van den wedstrijd wa ren de gasten al direct op dreef. Diverse aanvallen werden opgezet en onderno men, terwijl de Sportersploeg niet op gang kon komen. Reeds na 5 min. heb ben de Boys succes als bij een aanval de backs blijven staan in de meening dat ge floten zal worden voor buitenspel, daar het een zoo duidelijk geval betrof dat feilen onmogelijk leek. De scheidsrechter scheen blind waarvan de gasten handig profiteerden en een 10 voorsprong na men. De wedstrijd is geen 10 min. oud als de Sporterskeeper een groven blunder slaat. Een van de helft van het veld hoog naar voren getrapten bal komt in den doelmond terecht, doch de keeper wei felt, vermoedelijk in de meening verkee- rend dat de bal naast of over zal gaan Als de bal de doellijn reeds gepasseerd is grijpt hij deze, doch 't blijkt te laat 0-2 Dan is het met het overwicht van de Boys gedaan. De Sporters gaan op volle toeren draaien en het spel krijgt aan stonds een ander aspect. Vinnige Spor- tersaanvallen waarvan die welke door de vleugels (vooral de rechter) geleid wor den, gevaarlijk zijn. De gasten weten stand te houden en stichtten nu en dan verwarring in de Sporters-achterhoede met hun, zij het sporadische, bliksem snelle uitvallen. Na ruim een half uur komt de bal in het bezit van Pulles, deze brengt langs de lijn op, zwenkt naar binnen en met een prachtig schot verkleind hij den achter stand 12. Na de rust is het weer de thuisclub die op den voorgrond treedt, doch het duurt 15 min. vooraleer Maas succes heeft op een afgemeten voorzet van Pulles. Thans begint bij sommige spelers de vermoeid heid zich te doen gevoelen, waardoor er hiaten ontstaan en het spelpeil eenigs zins gedrukt wordt. Als ieder een Sportersdoelpunt ver wacht gbeurt het bij een der snelle uit vallen van de Boys, dat de linksback Voogds een bal tegen zijn hand krijgt aangeschoten in het beruchte gebied. De scheidsrechter geeft een vrijen trap op ruim 11 M. van het doel. Aremans plaatst zich achter den bal en via enkele becnen beland deze in het doel 23. Sporters geven den moed niet op en werken hard om ten tweede male gelijk te maken, doch alhoewel zij enkele kan sen krijgen weten zij deze niet te benut ten en wint Vlijmen. De wedstrijd werd in de beste wedcr- zijdsche "verstandhouding gespeeld. Eeh prettige vlotte wedstrijd die het aankij ken overwaard was. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l.: Eerse klasse: Concordia VooruitODI 2 Maliskamp—Nooit Gedacht VFC—Zwaluw 2 R.K. SVA—Vlijm. Boys Tweede klasse: HinthamHelvoirt Herptsche Boys—Sporters 2 ElshoutConcordia 2 DSCHaarsteeg Derde klasse: Den DungenSVI) 3 Haarsteeg 2Concordia 3 1—0 2—4 2—0 6—3 22 2—9 2—4 2—4 16—4 3—1 Overzicht. Eerse klasse: Nooit Gedacht is aan de leiding geble ven door met 42 in Maliskamp te win nen. VFC won de derby an Zwaluw 2 met 20 en behield daarmede haar twee de plaats. SVA had er den smaak van weg en zoodoende leden er de lijm. Boys-reserves een 63 nederlaag. Con cordia hield er ODI 2 met 10 onder. De stand is. Nooit Gedacht VFC Nieuwkuijk SVA Vlijm. Bovs 2 Zwaluw 2 Concordia Mali.ska m p S. M. G. 2 ODI 2 Tweede klasse: Helvoirt leverde een goede prestatie door met 2—2 gelijk te spelen in Hint ham. Haarsteeg veroverder de leiding door met 4—2 bij DSC te winnen. Els- bout moest op eigen veld baar meerdere erkennen in de Concordia-reserves, ie mct 42 de punten meenamen. De Spor ters-reserves deden bet beter dan 1 un ondere broers en wonnen in Herpt i. et 9—2. Hier is de stand. Haarsteeg 8 5 0 3 10 32-29 Helvoirt 6 4 119 28—16 Sporters 2 5 4 0 1 8 29- 12 Hintham 5 3 2 0 8 22-10 Concordia 2 6 2 0 4 4 IS _o Elshout 6 114 3 16 31 Herptsche Bovs 2 0 0 2 0 213 DSC 4 0 0 4 0 821 Derde klasse: De SVD-reserves werden in Den Dun gen met 16—4 verpletterd, terwijl Con cordia 3 met 3—1 de punten in Haarsteeg moest laten. DISTRICT DEN BOSCH. Programma voor Zondag a.s.: E. B. C. Fr. Schoeiitz 70 H. Klijn 100 W. Pullens 100 L. v. d. Geld 100 G. Pullens 100 H. Pullens 100 570 V.V. Juliana M. Slaats 100 A. v. Croinvoirt 85 H. Pullens 83 J. Verheijden 48 W. Lammers 64 A. Leijtens 02 472 Hoogste serie E.B.C. Fr. Schoelitz 23, v.v. Juliana, M. Slaats 31. SCHAKEN. Voor de competietie der N.B.S.B. le klasse werd Zaterdag j.l. in het intie me zaaltje van lunchroom ,,De Brug te Helmond de wedstrijd Helmond Waalwijk gespeeld. Hoewel met invallers vertrokken, wist onze onvolledige ploeg toch een 64 overwinning te. behalen. In de competitie, waaraan door acht tientallen wordt deelgenomen, bezet de Waalwijksehe schaakclub door deze overwinning de vierde plaats. Een uit stekend resultaat, te meer daar Waal wijk dit seizoen voor het eerst in de le klasse is uitgekomen.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6