SPORT RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS SPIERPIJKEN KLOOSTERBALSEM BURGERLIJKE STAND. AKKER'S der Giessen en Zn's scheepswerf te Krimpen a. d. Lek gebouwd. De Grutto voer in geregelden vracht- dienst tusschen Rotterdam en Londen. Nadat hierboven melding is gemaakt, dat er ongerustheid bestaat ten aanzien van het s.s. Grutto, moet thans worden bericht, dat Donderdag in den namid dag eveneens ernstige ongerustheid is gerezen over het lot van het s.s. Vecht van de N.V. Houtvaart, directie Vinke 6 Co., te Rotterdam. Op de Noordzee hebben een vis- schersboot en een patrouillevaartuig wrakstukken aangetroffen, die van de Vecht afkomstig moeten zijn. Hierbij waren een ledige, gebroken reddings boot en hout, o.a. stukken van luiken. De Vecht is in den nacht van Woens dag op Donderdag uit den Waterweg vertrokken, nadat het schip bij Wilton- Feyenoord te Schiedam, een reparatie had ondergaan. Het schip voer in bal last en moest in Afrika graan gaan la den voor de Nederlandsche regeering. De bemanning van de Vecht bestaat uit 22 koppen. Daar er aan boord drie reddingsbooten waren en bij de wrak stukken, voorzoover thans bekend, zich slechts één gebroken boot bevond, wordt alle hoop, dat alle opvarenden zich hebben weten te redden, nog niet opgegeven. Indien wat thans ernstig gevreesd wordt ten aanzien van de Vecht, waar heid zal blijken te zijn, is dit schip het derde, dat onze koopvaardijvloot deze week verloren heeft. Eerst de Rijn stroom, daarna de Grutto en nu de Vecht, alle gebleven op de Noordzee zonder dat meer iets althans tot op heden - van de bemanningen is ver nomen. Naar alle waarschijnlijkheid zijn in ieder geval de Grutto en de Vecht op ongeveer dezelfde plaats in de Noordzee ten onder gegaan, betrek kelijk dicht onder de Nederlandsche kust. De Vecht was in 1917 gebouwd bij A. Vuyk Zonen te Capelle a. d. IJs- sel. Het schip heeft eerst eenige jaren den naam Graakallen gedragen en werd daarna aangekocht door de N.V. Houtvaart, directie Vinke Co. te Rotterdam. De afmetingen zijn 1965 ton bruto en 1158 ton netto. EEN NIEUW MODEL BANK BILJET VAN 20. Met portret van wijlen de Koningin Moeder. De Nederlandsche bank zal een nieuw model bankbiljet van 20 in om loop brengen. Op de voorzijde, onder den tekst, wordt het linker benedengedeelte inge nomen door een afbeelding van een es kader zeventiende-eeuwsche Holland- sche oorlogsschepen en op de rechter helft van het biljet staat een in gravure uitgevoerd portret van wijlen de Ko ningin Moeder. Beide voorstellingen zijn in paarse kleur uitgevoerd. Op de achterzijde zijn in bronsgroe ne kleur gravures afgedrukt van twee Amsterdamsche stadsgezichten, de St. Nicolaaskerk en de Gelderschekade met Schreierstoren. Op deze zijde zijn ook de namen van den ontwerper, C. A. Lion Cachet en van de drukkers, Joh. Enschede en Zonen aangebracht. De biljetten zijn gedrukt op papier van ongeveer 155 x 80 mm en geda teerd van 20 Juli 1939 af. De Officier van Justitie, hierna re quisitoir nemend, memoreerde, dat hij eerst vier jaren gevangenisstraf tegen verdachte had geëischt en vond in ver band met den ernst van het feit het be zwaar tegen een gecombineerde straf, dat zij volgens de wet in haar geheel nooit meer mag zijn, dan een jaar. Doch gezien het rapport meent spr. toch dat tot een gecombineerde straf moet worden overgegaan. Van de ten laste legging blijft voor spr. thans nog slechts over mishandeling, den dood ten gevolge heb bende, geen doodslag dus. Spr. eischt een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met drie jaren proeftijd. Verdedigster Mr. Emma Lion achtte het wenschelijk, dat verdachte zoo gauw mogelijk in zijn eigen milieu terugkomt en pleitte daarom een gecombineerde straf met aftrek van het voorarrest (zes maanden) met controle door het Genootschap voor geestelijke Volksgezondheid in Noord-Brabant. De rechtbank zal vonnis wijzen op 21 Maart a.s. Uitspraken. A. S., Drunen, Jachtwet, appél, vonnis bevestigd. M. K., Sprang-Capelle, jachtwet, appél, geschorst. G. D., Waalwijk, art. 453, appél, vonnis bevestigd. DE DOODELIJKE MESSTEEK NA EEN VOETBALWEDSTHIJD TE SPRANG-CAPELLE. Verdachte is zeer verminderd toereke ningsvatbaar, zegt de deskundige. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft Donderdagmorgen verder behandeld de strafzaak tegen H. G., 22 jaar, sjouwer te Sprang-Capelle, thans gedetineerd die op 20 September j.l. te Sprang-Capel le op het voetbalVeld na een wedstrijd K. Snijders met een mes zoodanig had ge stoken, dat deze kort daarop was over leden. Bij de eerste behandeling had de Of ficier van Justitie, Mr. J. Dubois wegens doodslag vier jaren gevangenisstraf ge eischt. Verdedigster Mr. Emma Lion had een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte gevraagd omdat zij meen de dat zijn karakter epileptische trekken vertoonde. Op 30 Nov. j.l., gelastte de rechtbank zulk een onderzoek en door Dr. G. Jans- sens, geneesheer-directeur van de in richting Voorburg bij Vught werd een zeer uitvoerig psychiatrisch rapport uit gebracht, waarin de deskundige als zijn bevinding uitsprak, dat verdachte een zeer afwijkende persoonlijkheid heeft, speciaal gekenmerkt door een buitenge wone traagheid. Zijn herinneringsvermo gen is ruim beneden normaal en hij schijnt te lijden aan psychische vermoeid heid. Dr. Janssens, die thans ook als ge tuige gehoord werd, achtte den jonge man zeer verminderd toerekeningsvat baar en meende, dat uit psychiatrisch oogpunt bezien, een gecombineerde straf (gedeeltelijk voorwaardelijk en gedeelte lijk onvoorwaardelijk), eventueel met ter beschikking stelling der Regeering, het meest wenschelijk was. Op een vraag van verdedigster ver klaarde getuige, het niet direct gevaar lijk voor de maatschappij te vinden, als de man zou thuis blijven. Het gaat er getuige meest om, een juisten practischen maaregel aan te wijzen wanneer hij ter beschikking stelling der regeering in overweging geeft. DE VOETBALWEDSTRIJD BELGIë—NEDERLAND. Het Nederlandsche elftal samengesteld. Het Nederlandsche voetbalelftal, dat Zondag 17 Maart te Antwerpen tegen Bel gië zal spelen, is door de keuzecommissie van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond als volgt samengesteld: Doel: Michel (V.S.V.; achter: Wilders (Blauw Wit) en Cal- denhove (D.W.S.) aanvoerder; midden: Paauwe (Feyenoord), Stam (V.U.C.) en Stijger (Blauw Wit) voor: Drager (D.W.S.), van der Veen (Heracles), Vente (Feyenoord), Smit (Haarlem) en de Harder (V.U.C.). Als reserves zijn aangewezen: Dijkstra (APGS), Slot (Blauw Wit, Poulus (SVV), Bergman (Blauw Wit) en de Vroet (Fey enoord). Caldenhove speelt Zondag zijn 25sten internationalen wedstrijd. I. V. C. B. Ie klasse Zuid. SchijndelZwaluw. Veniosche BoysSVD. RKTVVBrabant ia. KolpingSVB. WilhelminaBest Vooruit. De menschen uit Schijndel geven de Zwaluwen niet veel toe. Schijndel moet zich evenwel nog lostrappen. SVI) kan zonder al te veel moeite van de Veniosche Boys winnen, maar de menschen uit Tilburg krijgen een harde noot te kraken met de Branantianen. Het leidende Kolping gaat morgen een nieu we overwinning aan zijn zegenkar bin den, hetgeen SVB moet besmeten. Wilhelmina maakt een uiterst behoor lijke kans tegen Best-Vooruit. 2c klasse-B. VSV—STV. SartoWit-Zwart. St. Mich.-GestelWocnsel. Woensel kan morgen twee kostbare puntjes bijschrijven, die Gestel zal moe ten missen. Sarto maakt een kansje tegen Wit- Zwart, doch daar beide ploegen elkaar niets toegeven was een draw het best. Ook uit de moeilijke lettercombinatie V.S.V.S.T.V. zou een gelijkspel kunnen vloeien. 3e klasse C. SVG—Uno Animo. HilvariaWIK. Dongen 2Velocitas. RKTVV 2—DESK. VOABHieronymus. De Loonsche jongens gaan op visite bij SVG en het zou ons tegenvallen als ze er niet in slaagden om een van de puntjes mee te brengen. Hoewel er een aanmerkelijk verschil is in de rangschikking tusschen WIK en Hilvaria loopen de capaciteiten niet ver uiteen. Grooter is dit verschil tusschen Velocitas en de Dongen-reserves. Een overwinning van de bezoekers ligt hier voor de hand. De kranige DESK-reserves zullen mor gen uit Tilburg niet met lecge handen thuiskomen. Hoe de strijd in het hoofd- peleton tusschen VOAB en Hieronymus zal eindigen durven we niet voorspellen. D.: VVV—Picus. ESVTegelen. HelmondiaNevelo. WilhelminaTOP. De Valk—WSC. Picus zal het morgen naar alle waar schijnlijkheid af moeten leggen tegen VVV. Tegelen en ESV die elkaar in Eind hoven zullen ontmoeten konden het beste de puntjes broederlijk deelen. Het staal echter nog te bezien of ze hel zoo goed eens kunnen worden. Nevelo, dat er Zondag zoodanig van langs kreeg, mag morgen bepaald ook fe- liciteeren, want de menschen uit Hel mond zullen er wel raad mee weten. Wat Wilhelmina tegen TOP klaar zal maken weten we niet. De schoenfabrikanten gaan op de thee bij De Valk. Wij wcnschen hun op deze excursie veel succes, want zeker zullen ze dat noodig hebben. Wie weet, misschien verrassen de Waalwijkers ons wel met een overwin ning. K.: OisterwijkWilhelmina 2. RWBNO AD 2, W. J. Blom. BaardwijkPAZO, P. G. Cornelissen. LONGA 2—Boxtel. Willem II 2—SET. De Wilhelmina-reserves verliezen mor gen van Oisterwijk. RWB krijgt een har de noot te kraken met de NOAD-rcserves. Toch kunnen ze winnen. De Baardwijkers krijgen PAZO op be zoek en als de Overlaters er beter in kun nen komen dan de vorige week kunnen ze de puntjes thuis houden. Indien ze verliezen hopen we dat „pech" de fac tor niet is. De Longa-reserves zullen weinig moei te hebben met Boxtel en ook Willem 11 2 kan winnen. l)e sleepboot „Amsterdam" heeft voor de haven van Den Helder den Nederlandschen onderzeeboot 0.11 geramd, waarby de 0.11 is gezonken. Drie der opvarenden hebben hierbij het leven verloren. De O. 11 waar van het achterschip nog boven water uitsteekt. 3e klasse D. HEC—WVH. De eenige wedstrijd die er in deze af- deeling gespeeld wordt is de Waalwijk- sche derby tusschen HEC en WVII. De HEC'ers hebben de beste papieren, doch bij dergelijke ontmoetingen kan 't soms raar loopen. Dat de 22 manschap pen er evenwel aan denken, dat sporti viteit de allereerste eisch is. K. N. V. B. Afd. 4 A.: EindhovenNAC. LimburgiaHelmond. MW—BW. NO ADPSV. LongaJuliana. RoermondWillem II. Blijkens den wedstrijd van vorigen Zondag heeft NAC zich eenigszins her steld en daarom denken wij dat de men schen uit Breda ook morgen een behoor lijk succes kunnen behalen. In de lagere regionen ontmoeten Limburgia en Hel mond elkaar. Beiden zijn gelijkwaardig, zoodat een gelijk spel eigenlijk voor de hand ligt. MVV zal indien het er meer van terecht brengt dan Zondag van het Bossche BW weten te winnen. Tusschen NOAD en PSV gaat het zeker spannen. Wc wagen ons niet graag aan een veronderstelling. Juliana heeft een moeilijke taak in Til burg. We zijn benieuwd of de Limburgers morgen hun leidersplaats zullen behou den- De Koningsclub die op bezoek gaat by Roermond, kan twee punten bijschrijven. De moordaanslag te Soesterberg Nadat Leeuwenkamp, de dader van den moordaanslag op mevrouw van der Griendt, Zondagochtend van den Haag naar Soest was over gebracht, is hij terstond voorgeleid voor den burgemeester, mr. A. des Tombe,die hem in tegenwoordigheid van den inspecteur van politie, den heer Schreuder, een verhoor afnam. Aanvankelijk ontkende Leeuwen kamp alles. Hij wist van mevrouw van der Griendt niets af. Ook ont kende hij, dat hij in 't zomerhuisje was geweest, maar naaat hem ver schillende feiten onder 'toogwaren gebracht, werd hij spraakzamerHij is echter een zeer voorzichtig man en hij bedenkt zich eenige malen voor hij iets los laat. Toen men dan ook niet veel wijzer van hem werd is hij weer opgesloten. Maandag ochtend deed L. weer eenige mede- deelingen, die evenwel niet klopten. Bij zijr. verhoor tracht hij uit te vorschen, wat men van de zaak denkt en tracht daarnaar zijn ant woord in te richten. Tenslotte bekende hij Maandag, dal hij door mevrouw van der Griendt tijdens zijn afwezigheid in het zomerhuisje zeer goed was behandeld. Hij heeft voorts nog medegedeeld dat hij Vrijdagavond 23 Februari naar Amersfoort was geweest, waar hij veel alcohol gedronken heeft. Hij had een flescbje mee naar huis genomen, waaraan hij zich dien nacht eveneens tegoed heeft gedaan. Zoo is hij in een roes gekomen en weet niet wat hij den volgenden dag heeft gedaan. Hij herinnert zich nog alleen, dat me vrouw van der Griendt bij hem kwam Maandag is de man met mevrouw van der Griendt geconfronteerd, in tegenwoordigheid van den inspecteur een twee agenten. Hij bleef echter onbewogen en vindt zichzelf den beklagenswaardigsten mensch. Door de verslagen van 't gebeurde kwamen al spoedig allerlei verhalen bij den burgemeester van Soest binnen dal men Leeuwenkam had gezien. Drie berichten bleken juist tè zijn, namelijk, dat men hem te 'sGraveland had gezien en dat hij in een garage was geweest, om zich per auto naar Amsterdam te laten brengen. De chauffeur die hem gereden heeft, verklaarde, dat L. een aanzienlijk bedrag aan bankpapier bij zich had, dat vermoedelijk uit de woning van het slachtoffer is ontvreemd. Uit 'n bericht uit Hilversum bleek dat hij in een winkel was geweest, om sigaren te koopen. In Amsterdam was men evenwel hel spoor kwijt geraakt. Hij schijnt van Amsterdam in de richting Rotterdam te zijn vertrok ken. In Pijnacker bij Rotterdam heeft hij een nacht in een tuinhuisje geslapen. Toen de eigenaar des morgens in den tuin kwam, trof hij L. in het huisje. De bewoner wist niet dat hij met den dader van den moordaanslag te Soest te doen had. L. kreeg nog kleeren van den heer des huizes. Hij is daarop naar den Haag vertrekken, waar hij tenslotte werd gearresteerd. Stadswijk zakt in mijn. Vierduizend bewoners van het centium der stad Shenandoah (V.S hebben in overhaaste vlucht hun huizen moeten verlaten, daar de grond langzaam onder hun voeten wegzakte. Shenandoahis voor eendeel onder graven door anlhracietmijnen. De hevige regens van de laatste dagen zijn oorzaak geweest van een grond verschuivirg, die thans een geheele stadswijk van 24 blokken langzaam in de mijnschachten doet wegzakken. Door een hevig gerommel werden de in wonenden tiidig gewaarschuwd zoodat geen slachtoffers te betreuren zijn. De materieele schade bedraagt volgens de autoriteiten meer dan'n half millioen dollar. Vierjarig kind door zijn vader mishandeld en overleden. De Haarlemsche politie heeft een 25-jarigen los arbeider gearresteerd, die in een vlaag van drift zijn eenig kind, een meisje van vier jaar, een hevige klap tegen het hoofdje had gegeven, t ngevolge waarvan de kleine Zaterdagochtend is overleden. De vader was het politiebureau te Haarlem gekomen om mede te deelen dat zijn vierjarig doch tertje dien ochtend was over leden, vermoedelijk tengevolge van een val. De man verklaarde hiervan zelf mededeeling te komen doen, op dat men hem later niet van iets ernstigs zou betichten. Daardepolitie deze houding van den man eenig zins vreemd vond, stelde zij onmid dellijk een onderzoek in. Het lijkje van het kind werd in beslag geno men, teneinde daar op een sectie te doen verrichten Deze sectie, welke verricht werd door dr. Hulst uit Leiden, bracht aan het licht, dat de kleine een gewelddadigen dood moest zijn gestorven. Op last van den Officier van Ju stitie werd de vader daarna gearre steerd. Aanvankelijk hield hij vol, dat het kind tengevolge van een val was overleden, doch bij een nader verhoer, gaf hij tenslotte toe, dat hij zich erg kwaad had gemaakt, omdat het meisje niet wilde eten. Op een ooger.blik dat hij zich niet kon beheerschen, had hij het kind een harden klap tegen de rechter zijde van het hoofdje gegeven. Korten tijd daarna was het rechter oortje hevig opgezwollen, terwijl het linkerbeen van het meisje verlamd bleek te zijn. De ouders durfden aan vankelijk geen geneeskundigebulpin roepen, doch de toestand van't kind verergde vooitdurend en eerst Zater dag ging de vader er eindetijk toe over den huisdokter te waarschuwen Deze zag onmiddellijk, dat de toe stand van de kleine zeer ernstig was doch zijn pogingen om het jonge leven te redden, mochten niet meer balen. Korten tijd later overleed het meisje. De man, die in het politiebureau is opgesloten, toont thans zeer veel berouw. Van Schijndal trekt zich terug. Naar de Bossche Crt. verneemt, heeft de bekende wielrijder L. van Schijndel uit Beek en Donk zich definitiel uit de rennerij teruggetrok ken. Hij heeft een betrekking in het verzekeringswezen aanvaard en men zal hem op de baan niet meer zien. Zooals bekend, heeft van Schijnd J naam gemaakt o.m. ook als zes dagenrenner. Hij maakte deel uit van het koppel van Schijndel—van den Broek dat meermalen 'n goede plaats wist te bezetten en interna tionale vermaardheid verwierf. Auto-ongeluk eischt vijf dooden. Een auto, waarin vijf vrouwen zaten is in de haven van Belfast in het water gereden. De vijf inzittenden zijn omgekomen. Het ongeluk moet door de verduistering veroorzaakt zijn. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Wielrijdster door vrachtauto gegrepen en gedood. Gistermiddag om hallzes is de ongeveer 50 jarige mevrouw Bloejes wonende te Uitgeest, op den provin cialen weg aldaar bij het oversteken door een zeswielige vrachtauto ge grepen. De vrouw werd tfgen den grond gesmakt en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar 't lijkenhuisje te Uitgeest overgebracht. Auto botste bij Heesch in volle vaart tegen een boom Bestuurder ernstig gewond. Woensdag reed de dienstplich tigeonderofficier van M.uitTilburg met zijn personenauto over den Rijksstraaiweg van 's Bosch—Grave in de richting Nijmegen. Onder Heesch raakte plotseling de stuur inrichting defect en aangezien de automobilist met een snelheid van meer dan 100 km reed, kon hij niet tijdig sloppen. De auto slipte en botste met zulk een kiacht legen'n boom, dat de aulo geheel werd ver nield Ondanks zware wonden kon de bestuurder zich uit het wrak bevrijden. Een voor biji.ijdende auto mobilist heeft den man naar het Sint Annaziekenhuiste Oss ver\oerd. Het bleek dat hij zeer ernstig aan de beenen was gekwetst en boven, dien verwordingen aan het hoofd en zware inwendige kneuzingen had opgeloopen. Nadat hem eerste hulp was verleend is hij per ziekenauto naar het militaire hospitaal te Utrecht vervoerd. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Johanna Henrica Wilhelmina dv. \V. Vermeeren-Rouwhorst. Johanna Hui- berdina dv. H. A. Rij pert-van Hoof. Cornelis Marinus zv. G. J. A. C. van Bic zen-de Ruijter. Overleden Regina E. Meschede echlg. van L. M. B. Speetiens, 53 jaar. Huwelijksaangifte: Catharinus G. L. van de Ven, 21 jaar en Adriana G. M. Vermeeren 20 jaar. Gevestigd Maria P. Vermeer uit Raamsdonk. Francisca Rekkers uit Waspik. Petrus C. Brouwers uit Bergen op Zoom. Wed. B. J. v. Seters-Pruysers uit Raams donk. Antonie van Zwol en echtg. uit Made. Ilendrikus van Dyk uit Nij- kerk. Geertruida J. Jacobsen uit Maas tricht. Gerarda A. Janssen uit Breda. Adrianus van Fessem uit Dussen. Vertrokken: Anna de Ruüter naar Breda. Adri ana J. Weterings naar Breda. Helena J. Nooten naar Wassenaar. Willem Rutters naar Made. Geertruida M. Hondijk naar Loon op Zand. Josephus G. M. Santbergen naar Utrecht. Ge- rardus C. Dyk en gezin naar Zuilen. Antonia G. Hondyk naar Breda. m worden veroorzaakt door scherpe ver giftige stoffen, die zich in Uw spieren hebben vastgezet en daar ontsteking, pijn, zwelling en stijfheid veroorzaken. Laat dadelijk een groote pot Akker's Kloosterbaisem halen en laat U drie maal per dag flink daarmede wrijven. Kloosterbalsem bevat geneeskrachtige aromatische stoffen, die diep in de weefsels doordringen en daar hun gene zende en afleidende werking uitoefenen op de ontstoken pijnlijke spieren. De vergiftige stoffen, die zich in Uw spie ren hebben vastgezet, worden opgelost. Ge ruikt als 't ware de geneeskracht en na elke wrijving voelt Ge de werking. Ongeëvenaard als wrijfmiddel bij spit. rheumatiek, splerverrekkingen. stram heid, kneuzingen, ischias, pijnlijke spieren Per pot van 25 Gram f 0.62'/j. pot van 50 Gram f 1.01

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3