WINKELIER GEEF ACHT! UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING KERKNIEUWS Zaterdag 9 Maart 1940 No. 20 De Echo van het Zuiden Tweede Blad SPRANGGAPELLE. KAATSHEUVEL. DE ADVERTENTIE. VII. Wij zijn nu gekomen aan het onder werp: de advertentie. In de voorgaande artikelen, welke onder het motto: Winkelier, geef acht! verschenen, hebben wij een uiteenzet ting gegeven om de etalage zoo doel matig en smaakvol mogelijk in te richten. Nog immer is de etalage voor den Middenstands-winkelier het beste middel om zijn omzet te vergrooten. Maar een even belangrijke factor voor hem, is: de advertentie. De heeren winkeliers zijn niet vol doende doordrongen van de groote mogelijkheden die de advertenties bie den, te oordeelen naar den inhoud daarvan en het plaatsen. Het is een opvallend verschijnsel dat hij de opening van de een of andere zaak, of ter gelegenheid van een ver bouwing of verplaatsing, de eigenaar het wenschelijk acht om deze gebeur tenis met een advertentie aan te kon digen. De daarop volgende weken of maanden liet hij dan niets meer van zich hooren, of het moest zijn bij spe ciale gelegenheden zooals St. Nicolaas, Paschen of Pinksteren, Voor- of Na jaar. Als de inenschen maar eenmaai gehoord hadden dat hier of daar zoo'n winkel was, zouden zij wel komen,, al dus redeneerde men en week in week uit adverteeren kostte geld. Het geld om regelmatig te adverteeren was er wel, maar omdat men geen directe re sultaten zag, zag men er na 1 of 2 maal adverteeren maar van af. Alleen hij omstandigheden zooals wij die zoo juist aanhaalden wilde men niet ach terblijven, want Jansen en Pietersen zouden wel een advertentie inzenden voor dit of gene speciale nummer en dan deden ze ook maar mee, want ze ze wilden laten zien dat zij er ook nog waren. Dergelijke winkeliers, en zoo zijn er vele, handelen juist als het jongetje waarvan men dacht dat het doof en stom was. Zoo meenden zijn vader en moeder en allen die hem kenden ten minste, want nog nooit had men iets uit zijn mond vernomen. Toen zijn vader eens met hem ging wandelen zag hij enkele aardige bloe men op een weide en wilde deze voor zijn zoontje gaan plukken; hij klom daartoe over het hek. Nauwelijks was hij in de weide of zoonlief riep: „Pa, een stier". Als de bliksem vloog de vader over de afrastering, geschrok ken bij het hooren van dien naam, maar nog meer schrok hij van zijn zoontje. „Jongen", stotterde de ont hutste vader „kun jij spreken? Waar om heb je dat niet eerder gedaan?" „Omdat ik niets bijzonders te vertel len had, Pa", klonk het eenvoudig te- rug. En gij, winkeliers, handelt gij ook niet als het kleine jongetje? Laat ook gij alleen maar van U hooren bij bij zondere omstandigheden, of draagt gij er zorg voor dat men regelmatig van U leest en spreekt? De methode om succes te behalen met adverteeren is niet een één of twee maal per jaar geplaatste groote advertentie, maar is regelmatig adver teeren. De groote zaken zooals V. I)„ Bijenkorf, de Gruyter, van Haren, Gcr- zon. Zwanenberg, C. A. en meer an deren geven U een voorbeeld. Regel matig richten zij zich door middel van de pers tot het publiek en ieder kent die zaken dan ook. Zij zijn er van overtuigd dat de ad vertenties even goed gelezen worden als het nieuws en dat een courant, waarin geen advertenties voorkomen, ondenkbaar is. Natuurlijk kunt U zich de luxe niet veroorloven om regelmatig met zoo'n groote advertentie uit te komen, maar dit is voor U ook overbodig en het zou ook niet vol te houden zijn. De advertenties van die zaken zijn ontworpen door speciale advertentie- bureaux, omdat zij weten dit aan hen over te kunnen laten. Die bureaux of studio's maken er speciaal werk van om de advertenties zoo attractief en doelmatig mogelijk te maken. Men stelt niet de een of andere tekst sa men op het product van toepassing zijnde plus nog een aardige of duide lijke illustratie en klaar is Kees, maar ieder onderdeel wordt nauwkeurig be handeld. Vele bureaux beschikken over speciale teksten-schrijvers die precies weten op welke manier deze of gene groep van inenschen er op zullen reageeren. Zoo ziet U dat er dus heel wat komt kijken om een goe de advertentie te verkrijgen. Maar bij U is het een ander geval. U hebt maar een klein bedrag beschikbaar voor re clame en daar moet U zuinig mee om gaan. De taak van advertentie-bureau vervult U zelf, want de tekst stelt U samen, den datum van plaatsing en het formaat geeft U op en de verant woording dat de advertentie gelezen wordt en wil worden draagt U zelf. Be steedt zorg aan Uw advertentie, want zij kost U geld en tijd en dit moet in ruime mate terugkomen. Het komt vaak voor dat degene die de advertentie komt ophalen te hooren krijgt om even te wachten, want men heeft er geen tijd voor gehad of het is vergeten. Dan wordt er gauw iets oj) een papiertje gekrabbeld, de naam en het adres er onder en klaar is de advertentie. Maar, o wee, als succes dan uitblijft. Dan deugt er van de hecle advertentie-affaire niets en vindt men adverteeren maar geld weggooien. Nogmaals, besteedt aandacht aan de advertentie en ga in de leer bij Uw grootere broers. Wij spraken zoo juist over het feit dat bij U voor reclame-doeleinden maar een klein bedrag in verhouding tot de groote zaken, beschikbaar is en de beste en voordeeligste manier om de grootst mogelijke resultaten te be halen uit dit kleine bedrag is, een contract af te sluiten met den uit gever van het blad, waarin U wenscht te adverteeren. U sluit een contract voor een aantal regels, b.v. 500 en bepaalt dat U iedere week of tweemaal per week een ad vertentie zult inzenden. Om te begin nen neemt U een klein formaat ad vertentie. Later kunt U dan altijd nog de advertentie vergrooten. Volgende week zullen wij met U behandelen hoe U die advertentie campagne uit moet voeren. Tot volgende week. S. N. M. GEZONDHEIDSZORG BIJ EVACUATIE. Een tweeledige taak. De zorg voor die evacuatieaangele genheden, die de volksgezondheid ra ken, is opgedragen aan een afzonder lijke subcommissie, onder leiding van den directeur-generaal van de volks gezondheid, dr. E. van den Berg. De taak van deze subcommissie is een tweeledige. Zij moet in de eerste plaats nagaan voor welk deel der te evacueeren bevolking maatregelen moeten worden getroffen met het oog op de gezondheidszorg. In de tweede plaats moet zij haar aandacht schen ken aan de gezondheidszorg in de vluchtoorden, waarbij zij niet alleen moet stilstaan bij de zorg, die uit een oogpunt van de gezondheid moet wor den besteed aan degenen, die tijdelijk in de vluchtoorden worden onderge bracht, maar bovendien zich reken schap moet geven van alle vraagstuk ken, die zich voordoen in verband met de volksgezondheid als gevolg van het feit, dat de bevolking in de vluchtoor den in zeer belangrijke mate toe neemt. Wat het eerste punt betreft moet wor- den onderscheiden tusschen de indb yiduën, wier vervoer naar de vlucht oorden uit een oogpunt van de volks gezond bijzondere zorgen eischt, daar naast de instellingen waarvan de be volking uit het zooeven genoemde oog punt bijzondere zorg noodig heeft. Om het op een andere wijze te zeggen moet onderscheiden worden gemaakt tusschen de thuis verpleegd wordende zieken en gebrekkigen, dus ziekenhui zen. sanatoria, tehuizen voor ouden van dagen, blinden-inrichtingen, gestichten voor krankzinnigen en zwakzinnigen enz. Thuis verpleegde, zieken en gebrekkigen. Wat de thuis zittende zieken en ge brekkigen betreft is het met het oog op de evacuatie allereerst van belang, te weten, waar zich dergelijke perso nen bevinden. Er zijn daarom maat regelen getroffen, dat de burgemees ters in den tijd, waarin zij zulks noo dig kunnen hebben, steeds beschik ken over een opgave van de thuis ver pleegde zieken en gebrekkigen, wier vervoer bijzondere zorg eischt. Het vervoer van deze personen naar het voorstation geschiedt dan verder dooi de zorg van de burgemeester. De D. E. V., die voor het geheele vervoer van de bevolking naar de vluchtoor den zorg draagt, treft dan vervolgens maatregelen, dat voor het vervoer van de hier bedoelde zieken en gebrekki gen naar de vluchtoorden op behoor lijke wijze kan worden zorg gedragen. De hier bedoelde personen gaan ove rigens met de overige bevolking van de gemeente of van het deel der ge meente, waartoe zij behooren, naar het voor die gemeente aangewezen vluchtoord en worden daar weer zoo veel mogelijk bij particulieren opge nomen. Voor zoover dit niet mogelijk is zal voor opname in al dan niet tij delijke zieken verplegingsinrichtingen worden zorg gedragen. Onderscheid. Bij de hierboven besproken inrich tingen moet worden onderscheiden tusschen de inrichtingen, die niet in hun geheel worden overgeplaatst en de inrichtingen, waarbij dit wel het geval is. Voorbeeld van de eerste soort van inrichtingen zijn de ziekenhuizen. Het heeft geen zin om een zieken huis in zijn geheel naar een daarvoor in 't vluchtoord in te richten speciale inrichting over te brengen. Het ver blijf der bevolking in een ziekenhuis is in het algemeen slechts van zeer tij- delijken aard. In geval van evacuatie zal een belangrijk deel der patiënten kunnen worden ontslagen zonder dat zij in het vluchtoord weer opname in een ziekenhuis behoeven. Degenen, waarmede dit wel het ge val is worden ondergebracht in de ziekenhuizen in de vluchtoorden. Voor het vervoer van deze personen, waar voor dikwijls zeer bijzondere maatre gelen zooals vervoer in ambulance- trein of ambulanceauto, zullen moe ten worden genomen, wordt van zie kenhuis tot ziekenhuis door de D.E.V. zorg gedragen. Een moeilijk vraagstuk. Een zeer moeilijk vraagstuk is de evacuatie van de gestichten, waarvan de bevolking hetzij in het geheel of althans grootendeels bij elkaar moet worden gehouden en waarvoor dus in het vluchtoord een nieuwe collec tieve huisvesting moet worden gevon den, zooals de sanatoria, blindenge- stichten, krankzinnigen gestichten enz. Het probleem is reeds daarom moei lijk, omdat die instellingen dikwijls een zeer grooten omvang hebben en de daarvoor geschikte gehouwen in de vluchtoorden in den regel reeds voor andere doeleinden zijn aangewe zen, Het vinden van geschikte gele genheden, waarin de hier bedoelde in richtingen zoo noodig in de vlucht oorden kunnen worden gehuisvest, heeft dan ook aan de sub-commissie vele zorgen gebaard. Zij is erin ge slaagd, om althans voor inrichtingen als sanatoria enz. waarhij aan de ver- SPRANG. Predikbeurten Zondag 10 Maart: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. Het bestuur der afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Pa trimonium" besloot in zijn dezer dagen gehouden vergadering de algemeene vergadering voor te stellen een bedrag van 25.als gift voor Finland be schikbaar te stellen, VRIJHOEVE-CAPELLE. Woensdag 13 Maart a.s. hoopt voor de Gereformeerde Meisjesveree- niging „U.K.K." in de Geref. Kerk aan het Bruggetje op te treden Ds. P. K. Keizer van Voorburg. Onderwerp: „Twijfel". Aanvang half acht. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des v.m. half 10 en des nam. half drie op te treden Ds. Oostenbrug. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondagmor gen half tien en des nam. 2 uur op te treden Ds. Vroegindewey. -Gedurende de maand Februari 1940 werden ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle ingevolge de Vleeschkeuringswet aangegeven 15 koeien, 51 varkens en 1 schaap. In verband met het ziekenverlof van den heer E. Colet is tot waarne mend hoofd der O.L. School in de Kom benoemd de heer Krabbendam te Hei- loo, die inmiddels in functie is getre den. Naast 't aanbevelingscomité voor de collecte ten bate van 't Finsche Roo- de Kruis heeft zich een dames-werk comité gevormd, waarin zitting hebben te Sprang de dames: L. de Jong, G. Versteeg, A. Kruijf, P. de Rooij, H. J. Sirag-Eweg, E. Winkelman-Mulder, J. W. Nieuwenhuizen, A. E. Oerlemans, G. B. Dees-Damsté, A. M. van Lum mel-van der Perk, C. E. Nieuwenhui- zen-Barbier, A. T. M. Verhoeven, M. H. Verhoeven en T. Boezer; te Vrij- hoeve-Capelle de dames: J. Smit-de Graaf, J. C. de Visser-Siertsema, H. G. Heijmans-van der Woerd, B. C. Rijken-van den Hoek, P. J. Versteeg- van der Hoeven, J. Dijk-Verlare, M. J. Oerlemans-de Roon, J. A. Oerlemans, J. A. van der Hoeven-Verhoeven en A. A. E. Rijken en te 's-Grevelduin-Ca- pelle de dames: B. A. van der Velde, J. M. van der Hoeven-Rijken, N. van der Hoeven, J. van Wijlen-Verbeek, plegmg van de patiënten vrij hooge eischen worden gesteld, op een reeks WtK UW FVrK-fafll fiD van voor dit doel zeer geschikte ge- W Vf Ll-*kl\ vML Ur houwen beslag te leggen. Voor instel lingen, waar de verpleging van de be volking minder zorgen eischt, zooals tehuizen voor ouden van dagen, zal men zich in verschillende gevallen moeten behelpen met gehouwen, die hoezeer zij aan redelijk te stellen eischen voldoen, toch niet op een lijn kunnen worden gesteld met de ge houwen, die men heeft verlaten. Ten slotte zij nog vermeld, dat de com missie in totaal haar zorgen heeft moeten uitstrekken tot 67 gestichten, met ongeveer 4600 verpleegden. u voelt u Ziekenhuis-ruimte. Bijzondere zorg moest worden be steed aan de vraag of in de vluchtoor den voldoende ziekenhuisruimte aan wezig is, niet alleen met het oog op de vermeerdering van de bevolking, maar ook met het oog op andere bij zondere eischen, die in geval van oor log aan die ziekenhuisruimte zouden moeten worden gesteld. In verband hiermede is bevorderd een coördina tie van de noodvoorziening op zieken- huisgebied. De vraag of in de vluchtoorden vol doende geneeskundigen, vroedvrou wen en wijkverpleegsters beschikbaar zouden zijn, moest onder de oogen worden gezien. In sommige dcelen van het land, die door isolement bedreigd worden (b.v. eilanden) moest daarbij speciaal aandacht worden geschonken aan het beschikbaar hebben van de noodige specialistische, vooral chirur gische hulp. Aandacht vereischt ook 't behoor lijk functioneeren van sera en vaccins als van de meest noodzakelijke ge neesmiddelen. Het vraagstuk der melkvoorziening in de vluchtoorden, dat van het drink water en dat van de vuilafvoer behoo ren voorts tot de onderwerpen, die door de subcommissie-volksgezond- hcid worden behandeld, voor wat de medische zijde aangaat. A. van der Waals-Coljee, C. J. Kerst- Kielen, A. J. Oerlemans-van den Heu vel, L. Roos-Over de Linden, P. J. Rij ken, A. de Bas, E. van den Hoek, E. Ph. Sneep, J. H. Oostenbrug-Kraaij, A. W. de Bas-Lankhuijzen, L. Ph. M. Middelkoop-de Wit, J. A. van Nieu- wenhuijzen-van der Haart, P. J. van den Hoek-Quirijns, J. H. G. Sneep-v. d. Giezen, M. Versteeg-Veenendaal en S. Karsten. De algemeene ledenvergadering van de postduivenvereeniging „De Luchtvaart welke j.l. Zaterdagavond door bijzondere omstandigheden geen doorgang kon vinden, zal nu a.s. Zater dag 9 dezer des avonds 7 uur in het café Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart worden gehouden. De in de Ned. Herv. kerk alhier tijdens den bidstond voor het gewas gehouden extra-collecte bracht ruim 95 op. Bekroond. Op de te Utrecht gehouden club match van de Holl. St. Bernardclub be haalde de heer J. Damen, Marktstraat alhier, met zijn langharige St. Bernard teef Tonny van Beukenhorst 1ste pr. Z.G. en de heer A. Muizelaar, Ver. Hoofdstr. met zijn kortharige St. Ber nard reu 3de pr! G. Bloempjesdag E.H.B.O. Ten bate van de E.H.B.O. wordt Zaterdag en Zondag een bloempjes verkoop gehouden, welke zeker in ieders sympathie staat, daar eene in dustrieplaats als Kaatsheuvel zeer groot nut kan hebben van een. goed werken de E.H.B.O.-vereeniging. Biljartwedstrijd. Maandagavond had in Euphonia een biljartwedstrijd plaats tusschen 't Groe ne Pomeransje en Krijt op Tijd. De uitslag 't Gr. Pomeransje—Krijt op Tijd: A. Zapp—J. Damen 7564 P. Kemmeren—A. Elshout 7548 P. v. Nieuwstadt Chr. v. Wanrooy 7555 G. MarkusTh. Damen 5775 Fr. HuttenC. v. Wanrooy 7568 P. VloemansL. Emmers 7562 Totaal 432—372 Hoogste serie P. Vloemans 29 pnt. Kampioenschap Kaatsheuvel. De stand van dezen wedstrijd is nu: J. de GouwA. in 't Groen 65—100 P. HendriksL. v. Berkel 60100 J. de Brouwer—H. de Nijs 10071 W. Smit—Frans Damen 68100 B. LigtvoetC. Dingemans 10076 C. v. WanrooyF. Hutten 60—100 BERKDIJK. Consul A.N.W.B. Tot Consul van den A.N.W.B. af deeling V kring 7 b is benoemd de heer P. M. van Boxtel alhier. "Jubileum Missiehuis. Zondag werd in het café van den heer v. Boxtel een vergadering gehou den in verband met bovenstaand ju bileum. Door het huidige comité zijn aangewezen als voorzitter de heer P. Robben, de heer heer Fr. Oosterwaal secretaris, en de heer A. Zwaans, pen ningmeester. Besloten werd een collec te te houden waarvoor verschillende personen in diverse wijken zijn aanqe- steld. Kaartclub. In het café van den heer van Dinte- ren werd een kaartclub opgericht onder den naam van de Drie Aasjes Het be stuur wordt gevormd door de heeren H. de Beer. J. v. Wanrooy. Joh. Kops. 'LV'en J- Beijnen. De con tributie is bepaald op 15 ct. per maand. De kaartavond is vastgesteld op de le Zondag der maand. Zeldzaamheid. Bij mej. de Wed. de Roon deed zich de zeldzaamheid voor dat een kip, zwarte minorca. in 5 dagen 6 eieren legde. loonopzand. Vanaf 25 Febr. t/m 2 Maart '40. Geboren Andreas Adrianus Maria zv. C. J #Huii- ben en C. J. v. d. Heijkant. Maria Lamberta dv. C. v. d. Linden en A. .1. ïS8"8; - Johanna Petronella Eli sabeth dv. M. P. Nouwens en M. v. Vugt - Johannes Antonius zv. W. J. v. d. Ven l»r'in iU Jan /v" H- W- Bozen- brand en H. Swart. Henricus Gerar- MV- P\c,,e.Man en C. P. Pruijmhoom. Maria Adnana Johanna Petronella dv H A. v. lersel en H. M. H. de Kort. Overleden Pieternella de Kok, weduwe van A. Colyn, 68 jr. Wilhelmina Zwart, echt- genoote van A. A. Stam, 65 jr. - Johan nes Tlendrikus Coomans, 65 jr Vertrokken J. A. Appels naar Goirle. C. E Oer lemans naar Tilburg. M. Th. Heijs naar Geldrop. G. A. Appeljan naar Enschede. W. Klyn naar Tilburg. A. TI. v. d. Steen naar Tilburg Ingekomen: Th W. v. Vogt van Waalwijk. L Bierens van Eersel. Het zilveren bisschopsjubileum van mgr. A. F. Diepen. Donderdag is te 's-Hertogenbosch 't jubileum gevierd van Z.H. Exc. mgr. A.. F. Diepen. Op zijn wensch is de herden king van zijn bisschopswijding tot een kerkelijke viering beperkt gebleven, waartoe de kathedrale baseliek van St. Jan op luisterrijke wijze was ver sierd. Om tien uur heeft mgr. Diepen een pontificale Mis gecelebreerd, welke door lallooze geestelijke en wereldlijke autoriteiten werd bijgewoond. In het priesterkoor merkten wij o.m. op het volledige kathedrale kapittel, prelaat A. A. Stoecker van de abdij Berne te Heeswijk; mag, generaal W. A. van Dinther M.S.C., alsmede vele oversten van orden en congregaties. Verder mgr. dr. Th. Verhoeven, direc teur van het Centraal Bureau voor On derwijs en mgr. Witlox, hoofdredac teur van „De Maasbode"; voorts den senaat der Katholieke Economisch Hoogeschool te Tilburg en de R.K. Universiteit te Niimegen. Van de wereldlijke autoriteiten ga ven blijk van belangstelling o.m. jhr. mr. dr. A. B. G. M. van Riickevorsel, commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Brabant; het voltal lig college van B. en W. te 's-Hertogen bosch; burgemeester mr. J. C. A. M. van de Mortel te Tilburg; burgemees ter A. Verdiik, Eindhoven; burgemees ter J. A. H. Steinweg, Nijmegen en mr. H. J. M. Loeff, burgem. van Vught; mr. E. L. M. H. baron Spcyart van Woerden, procureur-generaal bii het gerechtshof in Den Bosch. ir. J. Dony, consul-generaal van België: het dage lijks bestuur van den Ned. Christ. Boe renbond en afgevaardigden van ver- eenigingen en organisaties, onder wie H. de Jong van de St. Radboud-stich- ting. Na de pontificale plechtigheid heeft ten paleize van den bisschop het ka pittel aan mgr. Diepen, de feestgave van het diocees aangeboden, bestaan de uit de oprichting van parochieele afdeeling van het liefdewerk voor ar me kerken in alle parochies van het I en u zult 's morgens uit bed springen, r gereed om bergen te verzetten. da? moet uw lever een "Ter lever-sal in uw ingewanden doen vldeien. Wanneer deze stroom van n^honvoldoende Is. verteert uw voedsel niet ir™ vf v u opgeblazen, u raakt verstopt' -J LerJe,Ver1al vrU te doen vloeien en u al üio«rog i1- an2er mensch voelen. Onschade- gal te do«? vloeie^. onovertr°«en de lever- dSSSS Lever-Pilietjes bU apothekers en

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5