VERVOLG LAATSTE BERICHTEN GEMENGD NIEUWS Koop eerst een andere tandpasta KaQtaarpersonetl Andre van Hitst N.V. PAASCHEIEREN. CORRESPONDENTIE. H. VAN MIL-VAN SPRANG AGENDA'S. Mannel ij k en V r o u w e I ij k gevraagd. EIGEN FABRIKAAT PAASCHEIEREN Ziet onze speciale Paasch-etalage* Zondag wist te behalen bij HEC. Het kan ook weer waar zijn, dat een derby gek ke uitslagen kan geven, maar toch zul len Sporters in dezen wedstrijd alle zeilen by moeten zeiten om het tot een gelijk spel te brengen. Het tweede elftal speelt op eigen ter rein in Drunen tegen DSC uit Kerkdriel. Wij weten, dat Kerkdriel een v?er zwak ke ploeg is en daarom zijn wij bij voor baat als het ware verzekerd van een overwinning. Een overwinning betec- kent voor de Drunensche ploeg, dat zij aan de leiding van haar afdeeling zullen blijven. Wij willen hen wel waarschuwen hun tegenstanders niet te onderschatten. Dat zou noodlottige gevolgen kunnen hebben voor de thuisclub. Zij moeten er om denken dat er nog twee ploegen vast op den loer liggen om de leiding te ver overen. R.K. V.V. Els hout. Wij nmeten eerlijk bekennen, dat Els- hout verleden Zondag buitengewoon op dreef was in hun wedstrijd te Herpt. Jammer genoeg hebben wij de jongens enkele punten Ie kort gedaan. Zij hadden den wedstrijd niet gewonnen met 10 maar met 10—0. Wij herstellen bij deze deze fout even. In Hintham ziet het er voor hen nie goed uit en wacht hen een nederlaag. U.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken". Programma voor Zondag a.s. SDOVJC, 1 uur P. Hendriks. HaarsteegSporters, 1 u. J. v. d. Ven. WIELERSPORT. Geen Tour de France in 1940. Lucien Cazalis. de secretaris-generaal van den Tour de France en rechterhand van Henri Desgrange, heeft in een Brus- selsch blad, waarvan hij medewerker is o.a. verklaard, dat de organisatie van den Tour de France door de internationale situatie groote moeilijkheden ondervindt. Ten einde deze moeilijkheden uil den weg te ruimen heeft J'Auto zich met de militaire overheid in verbinding gesteld, maar de onderhandelingen hebben nog weinig voortgang gemaakt. Inlichtingen uit andere bron aldus Cazalis toon den echter aan, dat de militaire overheid niet welwillend staat tegenover den Tour de France, en 't is meer dan waarschijn lijk, dat de Ronde van Frankrijk 1940 niet doorgaat. Bevestiging daarvan kan thans echter nog niet gegeven worden en afwachten is dus de boodschap. BILJARTEN. In café ,De Molenvliet" van den heer Bausenbach wordt Maandag a.s. de re turnwedstrijd gespeeld tusschen de voet- balvereeniging Juliana en het eerste zes tal er E.B.C. Gezien het zeer hooge ge middelde waarmede de vorige maal ge speeld is kan men ook thans van een zeer goeden match overtuigd zijn. „De Klots"—„W.S.C." Dinsdagavond had in 't A.M.T. de re turn biljartmatch plaats van WSC tegen De Klots, welke wedstrijd door laatstge noemd gezelschap op 't kantje af werd gewonnen. De eindstand was „De Klots" 412 punten tegen WSC 404 punten. Na afloop had in „De Twee Kolom men" de prys-uitreiking plaats, waar men nog langen tijd gezellig bijeen bleef en menig hartelijk woord werd gespro ken. Naan,wij vernemen wordt door den heer II. Boers eêp wisselbeker beschik baar gesteld, voor wedstrijden in hotel „de Twee Kolommen". Veiling Drunen. Goudreinetten 717; bellefleuren 5 15; sterapel 710; prezent v. Engel 9 12; geel zuur 46; Culemans 36; os- sckoppen 68; zoete appelen 38; bre- derode 6-11; Weiferen 37; St. reünie 610$; spruitjes 739; witlof 718; witlof Brussels 20—23; juin 15; sja- lotte 515; wortelen 1$2$; knolraap 14; prcij 36; roode kool 6—9witte kool 56; gele kool 57; boeren kool 26; schorseneeren 414. Alles per K.G. Knolselderij li94 per stuk. Gelieve alle embalage voor 1 April in te leveren. Fruit aangevoerd 24940 K. G. WAALWIJK. Van 8 tot 15 Maart 1940. Geboren Johanna Francina, dv. J. A. van Ier- .sel-Mcijers. Marcus Hendricus, zv. G. M. van Engelen-van Daelen. Pieter, zv. E. C. van de Laar-Kruif, wonende te Sprang-Capelle. Hendrikus Adrianus Josephus, zv. H. W. Pullens-Leijtcns. Gerarda Iluberdina, dv. C. Th. van de Wiel-Jozcn. Cornell's, zv. St. Blom-van Caem. Martfnus, zv; II. Spierings- Kampinan. Overleden; Ja. G. de Klerk, echtgcnoote van J. J. de Roon, oud 37 jaren. Ha. J. Vervoort, echtgenoote van L. Dekkers, oud 58 ja ren. A. A. van Hilst, weduwnaar van Ja. M. van Ree, oud 66 jaren. Ba. P. van Hest, echtgenoote van M. J. Vrijhoe ven, oud 48 jaren. Huwelijksaangiften H. L. Bruurmyn, oud 23 jaren, wonen de te Waalwijk en Ga. J. de Vries, oud 25 jaren, wonende te Geertruidenberg. M. J. van den Mcydenberg, oud 29 jaren en Wa. L. Korthout, oud .32 jaren. Ingekomen C. A. van de Ven van Utrecht. Har- rij Couwenberg van Duitschland. Fr. Th. Baten van Oss. J. A. M. van Leeu wen van Tilburg. Vertrokken: Ha. P. M. Pullens naar Loonopzand. Ja. C. Vonk naar Angerlo. P. J. E. de Blaaij naar Fijnaart. A. Steenbeek naar Hengelo. M. Steenbeek naar Hengelo. H. Koot naar Enschede. Aa. Steen beek naar Hengelo. II. Steenbeek naar Hengelo. W. Beekman naar Hengelo. C. J. Beekman naar Hengelo. A. Hart naar Beernem (B.). L. W. Vogt naar Tilburg. H. J. Simons naar 's-Hage. L. A. Mainz naar Haifa (Pa lestina). RAAMSDONK. Geboren Maria C. S. dv. Justinus Ant. Berende n Cornelia A. J. Bouwens. Adriana v. Leendcrt Boer en Pieternclla Wcr- her. Adrianus J. zv. Hubertus A. .eijten en Francisca I). Buijks. Elisa- eth M. H. dv. Adrianus M. Broeders en elena M. Vervoort. Johannes A. zv. ntonius .1. de Groot en Catharina P. van er Westen. Philippina J. dv. Alber- s H. Gerrits en Helene Necker. Jo hanna II. M. dv. Cornelius Steenhagen en Hendrica M. Heesters. Neeltje Chr. dv. Marchinus M. Zwets en Maria Ver- duijn. Bertha M. M. dv. Arnoldus B. M. van Zwol en Anna W. M. SmjL Agnes P. Th. dv. Cornelis P. Langcrwerf en Maria C. Janssens. Johanna G. M. dv. Hubertus H. Huisveld en Geertruida A. Blom. Helena P. M. dv. Petrus L. van Drunen en Frederika B. P. van Brug gen. Hendrik P. zv. Lambertus C. Spuijbrock en Geertruida S. Faro. Wilhelmus J. zv. Adrianus P. M. de Ruij- ter en Johanna P. Groenendaal. Johan nes P. A. zv. Paulus Adr. van den Els- hout en Elisabeth v. d. Kieboom. Rei- nier zv. Reinier van de Pol en Maaike J. van der Linden. Overleden: Cornelia M. H. Kamp, wede. van Eli- sius C. de Wit, oud 81 jaren. Jannigje Verschoor, echtge. van Bastiaan Versteeg, oud 66 jaren. Johannes G. Knaap, oud 79 jaren. Simon Bibbers, oud 2 jaren. Piet van Vugt, oud 58 jaren. Mat- tijs Bouwens, oud 90 jaren. Pieter de Klyn, oud 71 jaren. Catharina Dubbel man, oud 4 maanden. Petronella M. Snijders, oud 4 maanden. Arend E. Faro, oud 77 jaren. WAALWIJKS BELANG. Algemeene vergadering op Dinsdag 19 Maart a.s. des avonds ten 8.30 uur in de achterzaal van hotel Verwiel. Aan de orde: 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Jaarverslag door den Secretaris. 4. Periodieke verkiezing. Aftredend de heeren N. van Loon, A. Meijs, J. Tielen. 5. Belangrijk voorstel voor liet a.s. seizoen en verdere inededeelingcn. 0. Rondvraag en sluiting. Wij vertrouwen dat vele leden deze belangrijke vergadering zullen hij wo nen, waar een voorstel van groote be- teekenis zal ter tafel komen. Niet alleen dit punt, maar ook ande re maken het wenschelijk dat het be zoek zoo groot mogelijk zij. om met 't bestuur de belangen der vereeniging en onze gemeente te bespreken en de werkzaamheid van '1 bestuur te steu nen. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING De R.K. Middenstandsvereeniging te Waalwijk hield Donderdag j.l. haar algemeene jaarvergadering in hotel „De Twee Kolommen". Na opening en notulen gaf de secre taris in een uitvoerig verslag een be schouwing van den toestand van den middenstand in het algemeen, alsmede van den gang van zaken en de werk zaamheden van de vereeniging in het afgeloopen jaar. Hierna kreeg de vergadering hel fi- nantieel overzicht van den penning meester, waaruit bleek, dat de ont vangsten bedroegen 974.22en de uitgaven 802.87, zoodat per 31 Dec. 1939 een batig saldo aanwezig was van 1 171.35^4. Tot verificateurs werden benoemd de heeren E. v. Tilburg en G. Hens. Namens de Santos-commissie deed de heer Meijs rekening en verantwoor ding. Aan diverse posten werd ontvan gen 13(5.33, waartegenover 6.25 aan onkosten stond geboekt. Het batig slot ad 130.08 werd aan het Santos fonds afgedragen. Naar aanleiding hiervan bracht de Eerw. adviseur na mens de Santos-commissie dank aan de leden voor de verleende hulp en zeide, dat tengevolge van een inten sievere actie dit jaar ruim 50.— meer was opgebracht dan in 1938. Spreker hoopte, dat de vereeniging op den ingeslagen weg zou voortgaan. Ook de voorzitter bracht dank aan de diverse functionarissen voor de door hen uitgebrachte verslagen. Nadat vervolgens eenige ingekomen- stukken den hamer gepasseerd waren en een nieuw lid tot de vereeniging was toegelaten, werd overgegaan tot verkiezing van een nieuw bestuur we gens periodieke aftreding van 't tegen woordige. Aftredend waren de heeren J. v. Eijkelenburg, H. van Mil, P. Dek kers, D. v. Oss en A. Meijs. Met nage noeg algemeene stemmen werden de af tredenden herkozen, terwijl de heer van Eij kelenburg bij acclamatie zijn mandaat als voorzitter zag verlengd. Bij monde van dezen laatste werd me degedeeld, dat alle aftredende be stuursleden bun herbenoeming aan vaardden, waarbij hij tevens de ver gadering dank zegde voor het opnieuw in hen gestelde vertrouwen. Een geanimeerde rondvraag besloot deze interessante en vlotte vergadering. Des morgens werd tot intentie dei- geestelijke en tijdelijke belangen dei- leden in de kerk van St. Jan Baptist een H. Mis opgedragen. Econ, Hoogeschool te Tilburg. Geslaagd voor Doctoraal-examen, de heeren R. van Iersel, Waalwijk K.v Spaendonck,Tilburg, J. Ehrens, Stockel Gasfabriek. De abnormale winter is ook op onze Gasfabriek niet zonder storin gen voorbij gegaan. Tegen het einde van de strenge vorstperiode, nu een paar weken geleden, brak plotseling de groote nitlaatbuis van een der gashouders, waardoor deze om algeheele stag natie der gaslevering te voorkomen buiten bedrijf moest worden gesteld. Verschillenden onzer veibruikers zullen dit bemerkt hebben, daar met één gashouder de, vooreen behoor lijke gasvoorziening noodzakelijke, geregelde druk en gashoedanigheid niet onder alle omstandigheden kon worden gehandhaafd. Degecompliceerde en tijdroovende reparatie is gisteren met succes tpn einde gekomen. Thans zijn beide gashouders weer ingeschakeld en is een regelmatige gasvoorziening weer verzekerd. Het is intusschen niet onmogelijk dat sommige verbruikstoestellen min of meer ontregeld zijn, daarom raden wij iedereen, die nog klachten heeft over de werking van hun gasap- paraten, aan om deze even te laten nazien, respectievelijk opnieuw te doen afregelen. GEMEENTERAAD LOON OP ZAND. Belangrijke wegen verbeteringen, ook naar Roestelberg. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Loonopzand, te hou den a.s. Dinsdag 19 Maart, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling notulen vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken. 3. Verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeen te over 1939. 4. Voorstel om een commissie te be noemen die tot, taak zal hebben een onderzoek in te stellen naar de be zoldiging van het ambtelijk perso neel dezer gemeente en voorstellen te willen doen welke naar aanlei ding daarvan gewenscht voorko men. 5. Benoeming van een plaalswerkcr bij het gasbedrijf in de vacature, ontstaan door het ontslag van J. B. Dekkers per 1 April a.s. 6. Voorstel lot vaststelling van het voorschot, overeenkomstig het art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, voor het jaar 1940 uit te keeren aan de besturen der bijzondere scholen in deze gemeente. 7. Schrijven van de Commissie waar aan de opdracht was gegeven 'n on- dc opdracht was gegeven een on derzoek in te stellen naar de in voering van een crisisregeling in zake de gedeeltelijke betaling van ziekenfondspremie voor de daar voor in aanmerking komende werk- 1 pozen en daaromtrent te willen rapporteeren. 8. Voorstel tot verhooging van het crediet in zake de vernieuwing van enkele gemeentewegen. 9. Voorstel om van den heer C. H. Stassen te Nijmegen als schenking te aanvaarden de overdracht .aan de gemeente van de schilden en andere emblemen, vroeger toebe- hoorendc aan hel schuttersgilde SI. Jan te Kaatsheuvel. 10. Adres van een 20-tal bewoners van de Moer, verzoekende den weg. 1 no pende van de Middelstraat zuid waarts naar het Galgeneind voor verbetering in aanmerking te wil len brengen. 11. Adres van enkele bewoners van de Moer, verzoekende onder de Zij straat tusschen de perceelen van C. Kroot en P. Hazenberg een dui ker te willen leggen. 12. Wijziging bcgrooting voor 't dienst jaar 1939. 13. Voorstel om de hulp van den Rijks dienst voor de Werkverruiming (voorheen Werkfonds) in te roe pen voor het maken van rijwielpa den en vernieuwing van wegen. a. liet maken van een rijwielpad, ach ter de bestaande beplanting, langs den weg loopende vanaf de Kruistraat te Kaatsheuvel tot Dongen (Dreef). Daartoe zullen aanwezige slootcn moc- en worden gedicht en voor de regeling van den waterafvoer van een rioleering moeten worden voorzien. b. het maken van een rijwielpad, eveneens achter de bestaande beplanting, langs den weg loopende vanaf de Berg straat te Loonopzand via de Moer tol de grens van de gemeente Dongen met zjjtak naar Tilburg. Ook hier is er reke ning mede gehouden dat voor de slootcn de voor zoover noodige voorzieningen zullen worden getroffen. Met het oog op het verkeer wil ons het maken van deze rijwielpaden dringend noodzakelijk voorkomen, waardoor aan het ryvlak zijn volle bestemming n.l. te dienen voor het grooter verkeer, kan worden gegeven. Zonder twijfel zal deze aanleg er toe bijdragen dat ongelukken worden vermeden Dc rijwielpaden zullen op een fundee- ring van slakken komen te liggen, voor zien van een bitumenafdekking. c. het maken van een asphaltbeton- weg van den weg van de Kruisstraat naar den le Loonschendijk. Voorgesteld wordt dezen weg eenzelf de bewerking te doen ondergaan als die welke van (ie Kruisstraat naar Dongen (Dreef) loopt. Als een entreeweg mag deze verbete ring alleszins op haar plaats heeten. d. het bewerken met koudasphalt van den weg van Berkdijk naar de Moer, van de Rechtvaart vanaf de Kruisstraat tot het pleintje aan de Hooge Zandschel, van den 2e Loonschendijk, van de Berkdijk- schestraat met aansluitende Molenstraat, van de Hilschestraat loopende van den Berkdijk tol de Marktstraat en daarop aansluitende weg over den Heikant naar de Tramlaan, van het Hoekje loopende van den provincialen weg tol den vijf sprong van wegen en van Waalwijk tot den Roestelberg allen te Kaatsheuvel en van de Lijksteeg en den toegangsweg van den provincialen weg naar het Kraanven te Loonopzand. Al deze wegen zijn door storting van steenpuin en sintels reeds yan een goede fundeering voorzien. Daarin heeft de gemeente, al zal het hier en daar noodig zijn dat deze nog wat worden verbeterd, verbreed en on der profiel gebracht, het belang willen nederleggcn dat aan deze wegen is toe te kennen. Daarop zal door ons bij de Begeering de gewenschte aandacht worden geves tigd. In totaal zijn de kosten van de voorge stelde vernieuwingen te bepalen op: voor de werkzaamheden sub a en Ij 44038.voor de werkzaamheden sub c 11866.voor de werkzaamheden sub d 52271.—. Daarbij komen de kosten van toezicht, van onvoorziene uitgaven enz., welke op 6590.begroot worden, zoodat in to taal 114.665.zal moeten'worden ge voteerd om deze werken te kunnen fi nancieren. Wij stellen U voor daartoe te besluiten en ons te machtigen de daar voor noodige gelden als crediet aan het Ryk, door tusschenkomst van den Rijks dienst voor de Werkverruiming, aan te vragen. VLIEGRAMP. Vrijdagmiddag kwart over twee is een militair vliegtuig op een hoogte van ongeveer 150 meter, boven het vliegveld Iepenburg in een vrille ge raakt en op eenige honderden meters buiten het veld neergestort. De twee inzittenden zijn op slag gedood. Het vliegtuig is bij aanraking met den grond in brand gevlogen en ge heel vernield. De beide inzittenden, die op slag zijn gedood, waren de eerste-luitenant- waarnemer H. J, F. M. Piasmans en de sergeant-vlieger G. Nijhuis. Laastge- noemde bestuurde het neergestorte vliegtuig. De oorzaak van het ongeval wordt nog onderzocht. Verdrag geratificeerd door den Finschen Rijksdag. Na vaak heftige debatten. Finland heeft den vrede met Sovjet-Rusland definitief aanvaard; De Fiische Rijksdag heeft het vredesverdrag met 145 tegen 3 stemmen geiatificeerd. Dit besluit is genomen, nadat het parlement in tal van geheime zit tingen, waarin vaak heftig gedebat teerd werd, het te Moskou gesloten vredes-accoord breedvoerig had besproken. Tweemaal isde Rijksdag vandaag hijeen geweest. Tijdens een dezer zittingen heelt de Finsche minister president, Hyli,die p 'rsoon- lijk de vredesonderhandelingen te Nloskou gevoerd had, het parlement toesesproken Omringd door de leden van zijn kabinet, zoo meldt Unilcd Press, hield hij een pleidooi voor het vredestraclaat om de op positie te overtuigen dat hel nood zakelijk was, den vrede te sluiten ook al waren de voorwaarden hard. Sumner Welles te Rome aangekomen Sumner Welles is gislcravond te Rome aangekomen. Hij zal van ochtend door den Koning en daarna door minister Ciano ontvangen worden. Des middags zal hij een bespreking met Mussolini hebben. Dinsdag vertrekt de Amerikaan aan boord van de Con li di Savoia van Napels naar de Vereenigde Stalen. Volgens het D.N.B. zal Sumner Welles Maandagochtend door den Paus. in particuliere audiëntie wor den ontvangen. Grootere eenheid in Roemenië. De Roemeensche premier heeft gistermorgen een groep oude partij gangers van de IJzeren Garde ont vangen, welke hen! een verklaring van onderwerping aan het nieuwe regime overhandigde. In Roemeensche politieke kringen wijst men op het groote belang van ■leze onderwerping, aangezien de IJzeren Garde, die tot nog ioe het openbare leven in Roemenië ver stoorde, daardoor een element van nationale eenheid wordt Moordaanslag te Londen. Sir Michael Odwyer, de vroegere gouverneur van de Pensjab, is gister avond te Londen doodgeschoten door een Indiër op de vergadering van de East India Association. De dader verwondde verder den staats secretaris voor Indië, lord Zetland, terwijl voorts sir Louis Dane, die vroeger in Kashmir gewoond heeft en lord Lamington, de vroegere gouverneur van Bombay getrolfen werden, Lord Zetland kreeg een schot, sir Louis Dane een gebroken arm en lord Lamington verwon dingen in 'n arm. Brigadier generaal Sykes, die naast lord Zetland stond bleef ongedeerd. Odwyer was 75 jaar oud. De aanslag werd gepleegd tegen het einde van een drukbezochte vergadering in Caxlon Hall. Vier schoten werden snel achtereen gelost Men zag Odwyer, ernstig bloedende uit een wonde in de borst, op den grond vallen. Lord Zetland viel naast zijn voorzitterszetel en men zag dat ook Lamington en Dane gewond waren. De man, die geschoten had, schreeuwde, de revolver in de vuist «op zij», waarop hij naar de deur rende. De politie heeft een zekeren Mahomed Sinh Azad gearresteerd, die verdacht wordt van het plegen van den aanslag in Caxlon Hall. Singh Azad is 37 jaar. Een gevaarlijk avontuur. Dinsdagavond omstreeks 10.45 uur is 'n militair watervliegtuig van Texel opgestegen om een ernstige patiënte, mej, Grolle, een onderwij zeres over te brengen naar Den Te Schagen werd een groote Paaschveetentoonstelling op Landbouwgebied gehouden. Overzicht van de druk bezochte tentoonstelling. cn liefst de duurste die er is eo probeer daarna Ivorol. Dan neemt U waar hoe Ivorol in reinigend-, wiimakend en schuimend vermogen alie andereverreovertreft.Tube60,40en25 ct. Helder. Het vliegtuig was bemand door kapitein J. Zegers en sergeant majoor D. Lambermont. Verder bevond zich aan boord de officier van gezondheid H. W. van Dom melen. Sindsdien werd niets meer van het vliegtuig vernomen. Woensdagmorgen omstreeks 10 uur is tiet vliegtuig 20 km uit de kust ten noordoosten van de noord punt van N. Holland in zee aange troffen, waar het gedaald was. Het vliegtuig werd door een watervlieg tuig en door een bommenwerper, die op onderzoek waren uitgestuurd, gevonden. De inzittenden zijn in veiligheid gebracht. Jongen bekneld geraakt tusschen stootblok en rangeertrein Gisterenmiddag te ruim half vier is op het rangeerterrein aan de Panamakade te Amsterdam een ern stig ongeluk gebeurd Een twaalfjarige jongen die bezig was met het zoeken van kolen voor zijn moeder, geraakte bekneld tus schen een stootblok en een rangee renden Irein. De jongen was op slag dood Een Nederlander op verkeerde wegen. HET VOLK schrijftKortgeleden heeft men in de kringen der Haar- iemsche journalisten 'n eigenaardige ontdekking gedaan. De stem van den Nederlander, die via Radio Bremen in het Nederlandsch de Engelschen de huid vol schold, was die van een...- collega. Een journalist, die wel niet aller sympathie had hij waseen fanatiek N.S.B. lid maar met wien men toch dagelijks om gang had bij het verrichten hei werkzaamheden bij de «O rechte Haarlemmer Courant», waar dit jongmensch, genaamd G. W. van den Berg, tot voor korten tijd werk zaam was als volontair. Toen in de tweede helft van Augustus 't conllict van Duilschland met Polen een calhastrophale wending nam,verliet de jongeman het Haarlemsche dag blad om in dienst te treden van de Vereenigde Persbureaux teden Haag, om van Riga uit het Poolsch Duitsche conflict te volgen en te verslaan. Het Haagsche Persbureau zond hem als tijdelijk correspondent naar het hooge noorden, waar hij in zeer korten tijd weer over de grens werd gezel wegens den aard van zijn berichtgeving, die als staats gevaarlijk werd gebrandmerkt. Na deze weinig glorieuze journalistieke ervaring kwam Van den B. weer in ons land terug en sollicifeerde bij de Duitsche Omroep,teneinde Neder landsche uitzendingen van nieuws berichten te kunnen verzorgen. Hij werd aangesteld en thans kan men dit lid van de Nederlandsche Jour nalistenkring en van de plaatselijke organisatie, H.J.K., de ongereptheid van de Nederlandsche journalistieke zeden hooren hooghouden, eenige malen per dag via Radio-Bremen Onze tankvloot. Naar aanleiding van het verloren gaan van de «Euiota» wijst men er ons op, dat onze tankvloot op 1 Januari van dit jaar bestond uit tien stoomlankschepen, tezamen met Jn tonnage van 48,039 bruto registerton en 73 motortankschepen met een tonnage van 299,780 toen was echter reeds de Sliedrecbt verloren gegaan. Onze tankvloot had dus voor den oorlog een tonnage van 452,952 ton. In totaal is hiervan verloren gegaan 23,104 ton, hetgeen beleekend, dat 5.10 procent van onze tankvloot ten onderging Van onze geheelehandels- vloct (schepen boven 100 ton) is reeds verloren gegaan 88,579 ton d.w.z. 3.80 pet. Onze handelsvloot had nl. een tonnage van 2,325,550. Verloren zijn thans23Nederlandsche sehepen waarbij 278 opvarenden het leven hebben gelaten. Scheepsramp in Japan. Vermoedelijk 41 slachtoffers. Men gelooft, dat 41 opvarenden verdronken zijn van het Japansche s.s «Yokosan Maru«, dat ter hoogte van Toeiyoe (Zuidelijk Korea) gis termiddag is vergaan. Men heeft elf lijken gevonden. Dertig opvarenden worden nog vermist en men vreest dat zij ver dronken zijn, C; Winkeliers Geef Acht 1 Door omstandigheden moet het vervolg-ai Itkel VIII blijven liggen tot ons nummer van a.s. Zaterdag. De Redactie. Zaterdag 1.30—2 45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis Sacrum. Zaterdag en Zondag, Luxor Bios coop »De man die zichzelf vond«. Zaterdag, Zondag en Maandag Theater Musis Sacrum »Tarzan's Verbanning», Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal OS. Dinsdagavond 8 uur Damver- eeniging ,,De Lindeboom" Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan Hoofdkantoor, Waalwijk. Zooals onze eigen fabrikaat: BONBONS reeds algemeen geroemd worden om hun heerlijken smaak en fijne, vakkundige bereiding, zoo ia ook ons van onovertroffen kwaliteit. Zij worden uit- Ook DROSTE en RINGERS-EITJES verkrijgbaar. Aanbevelend, WAALWIJK. TELEFOON 52. ■I 'J - B Si1 - J 1IJ

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 10