H deBont-v.Hulten HEUMÜTIEK ÏJN Plaatselijke Berichten HeereDkleediog naar maat LANDENWEDSTRIJD IJSHOCKEY Mej. Hedy Spremberg INGEZONDEN STUKKEN ■^„Mxjnhardije Zaterdag 16 Maart 1940 No. 22 De Echo van het Zuiden Derde Blad De Waalwijksche N.C.B. op nieuwe finantieele basis. TILBURGSCHE KUNSTIJSBAAN. DRUNEN OUSSEN. NiEUWKUIJK. RAAMSDONK. WASPIK SPORT SCHULDDELGING EN CONTRIBUTIE VERHOOGING. Woensdagavond hield de N.C.B. afd. Waalwijk zijn jaarvergadering in café W. v. Helvoirt, welke slechts matig was bezocht. Aanwezig was de heer v. d. Lischdonk, inspecteur van het hoofdbestuur. Na een kort openingswoord van den voorzitter, de heer J. van Loon, bracht de secretaris-penningmeester, de heer van Spaandonk het jaarverslag uit. Op 1 Januari 1939 was er in kas 20.77. De inkomsten inclusief 't kas saldo beliepen 949.61. De ontvang sten 649.54. Op 31 Januari 1940 was derhalve het kassaldo 7 ct. Bovendien staat er nog steeds een schuld open aan den kring 's Herto genbosch ad 38. De balans sluit op 3815.Als voornaamste bezittingen post staat hier vermeld: aandeelen C. H. V. 927. Onder de schulden ressorteert 639.05 aan de boerenleenbank, 100 aan het hoofdbestuur en 3075.95 schuld aandeelhouders. Vervolgens werd de lieer P. IJpelaar herkozen tot bestuurslid met 52 van de 53 uitgebrachte stemmen. In de vacature J. v. Dalen, die wegens zijn hoogen leeftijd niet meer in aanmer king wenschte te komen, werd na her stemming gekozen de heer L. van der Sanden met 33 stemmen. H. Klerkx kreeg 19 stemmen. De voorzitter dankte den heer van Dalen voor het vele goede werk dat hij als bestuurslid had verricht en hoopte dat zijn opvolger zijn stappen zou drukken. Financieele reorganisatie. De heer v. d. Lischdonk, die hierna het woord verkreeg, zette uitvoerig de monetaire situatie van dè afdecling uiteen. Wel is er, aldus spreker, 7 ct. in kas, doch daar staat een schuld tegenover van 100.aan hoofdbestuur, ƒ38. aan kring Den Bosch, 639.aan boerenleenbank en 3075.95 aan de leden. Deze schuld aan de leden is als volgt ontstaan: Langzamerhand had de afdeeling Waalwijk een tekort gekregen, waar door in medio 1924 de schuld was op- geloopen tot 12.900.Tegenover deze schuld stonden onvoldoende be zittingen. In de algemeene vergadering werd toen besloten om aandeelen uit le geven, waardoor een gedeelte van deze schuld rtp de leden werd afgewen teld. r Hierbij werd de afdeeling niet ver plicht het op de leden afgewentelde bedrag terug te betalen. Wel werd er bij bepaald, dat, als de afdeeling goed in de duiten zat, zij van lieverlee de aandeelen zou inwisselen. Er zijn ech ter nog steeds geen inkomsten van be- teekenis, zoodat delging op deze ma nier niet mogelijk is. Daardoor komt er nu een voorstel om de afdeeling op een nieuwe financieele basis in te stellen. Zoolang er geen geld is, kan de afdeeling ook moeilijk werken. Verder bestaat er nog de schuld aan de boerenleenbank, die al lang atge- lost had moeten zijn. Een gedeelte van het voorstel om tot een nieuwen, ge zonden grondslag te komen is: door de aandeelen van de leden een streep te halen. Daar er echter, volgens spr. ten onrechte, ook vorig jaar uitloting heeft plaats gevonden, dient dit ook voor de andere leden te geschieden. Om eerlijk te zijn moet er op ieder aandeel een bedrag, varieerend van 5 tot 2.50, terugbetaald worden. Voor deze terugbetaling is dan een bedrag noodig van 257.dat weel bij de boerenleenbank geleend moet worden. De schuld aan de boerenleen bank zal daardoor worden verhoogd tot 996.05. De boerenleenbank zal dit bedrag echter alleen willen leenen als er kans is op terugbetaling. Indien men dan op een percentage rekent van 4% en een aflossing van 40 's jaars, kan de afdeeling na 25 jaar uit de schuld zijn. Om dit plan te verwezen lijken dient er een extra inkomsten- post te ontstaan van 136. Dit bedrag kan nergens anders uit gevonden worden dan uit een extra contributie van ƒ1.per lid en per jaar. Als dit voorstel wordt aangenomen staat de afdeeling weer op een nieuwe gezonde basis en kan zij nuttig werk verrichten. De heer Klerkx had liever dat per lid 1.per jaar uit de gewone con tributie werd genomen. De heer v. d. Lischdonk zegt, dat hij hierover geen uitsluitsel kan geven. Hij is echter bang dat het hoofdbe stuur het niet doen zal, daar er pre cedenten worden geschapen, terwijl er nog meer afdeelingen zijn die er slecht voor staan. ^e.:-eer v. d. Bosch is tegen iedere contributie-verhooging. Hij denkt dat de boeren er weer inloopen. Eerst moet het hoofdbestuur maar over de brug komen. De heer Klerkx stelf voor om er niet mee accoord te gaan en eerst '1 hoofd bestuur „over het hart te laten strij ken". De heer v. Dalen vraagt of de schuld ►iet afgedaan kan worden met aandee- -*r len van Vegliel. De heer v. d. Lischdonk antwoordt dat deze aandeelen niet te verzilveren zijn en al waren ze te verzilveren, dan zou hij 't nog niet adviseeren omdat er weer een inkomsten-post door zou worden verloren. De voorzitter advi seert tot het voorgestelde te besluiten. De afdeeling kan dan nog wel eens bij het hoofdbestuur aankloppen. De kassier van de Boerenleenbank, de heer W. v. d. Wee, vraagt of de leden zich wel hebben afgevraagd wat er zal gebeuren als dit besluit niet ge nomen wordt. De Boerenleenbank is altijd nogal gemakkelijk geweest, maar wat zou er gebeuren als zij er een streep onder zette en haar geld op vroeg? Daartegenover staat, dat, als de bank ziet, dat de leden van den N. C. B. er ook iets voor willen doen om de afdeeling weer gezond te ma ken. zij misschien ook gedeelte van haar winst ter beschikking van de af deeling zal stellen. Hij adviseert om het besluit te nemen. De heer v. d. Lischdonk stelt voor om het besluit te nemen en daarnaast nog een beroep te doen op het hoofd bestuur. Het voorstel wordt dan in stemmnig gebracht met als resultaat, dat het wordt aangenomen met 31 vóór en 17 tegen. Na een kort woord van den inspec teur wordt de vergadering gesloten. GESLAAGD. Bij het op 13 Maart 1.1. gehouden examen voor machineschrijven te Den Bosch slaagde onze stadgenoote Mej. Corry Manders, die haar opleiding ge noot bij de Eerw. Zusters van de St. Antoniusparochie alhier. GOEDE WEEK. In de parochie van St. Jan zal ook thans weer, de laatste jaren gebruike lijke plechtige Goede Week-viering plaats hebben, n.l. op Palm-Zondag, Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Paasch-Zaterdag. Zondag (Palm-Zon dag) beginnen de plechtigheden om 10 uur, met wijding en uitdeeling der palm, de palmprocessie en de plechtige H. Mis. Uitvoerige mededeelingen hierom trent worden de parochianen bezorgd. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast KNAPENKOOR OPGERICHT. Onder leiding van den heer P. Broos, hoofd der R.K. Jongensschool, is in de parochie van O. L. Vrouw een knapen koor opgericht. Het koor beschikt reeds over een 20- tal jongens. ONTWIKKELINGSAVOND R. K. W. V. Maandag 18 Maart wordt de laatste ontwikkelingsavond gegeven voor de leden van de R.K.W.V. Thans zal de Weleerw. pater L. A. v. d. IJssel M.S.F. een lezing houden over het onderwerp: ,,De zin voor de werkelijkheid". Aanvang 8 uur. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende verloren en gevonden voorwer pen: Verloren: bankbiljet van 10: vul penhouder, motorhandschoen. Gevonden: baret, kerkboek, vulpot lood, medaille, dameshandschoen, zil veren kettinkje, doublé armband. ONGEVAL. Terwijl mej. A. Schoemans aan het witten was, had zij het ongeluk te val len, waardoor zij een ernstige verwon ding aan een harer oogen kreeg. Dr. Langemijer, die de eerste genees kundige hulp verleende, achtte over brenging naar het ziekenhuis te Den Bosch noodzakelijk. IJSHOCKEY. Landen wedstryd. Zondag zal op de Tilburgsche Kunstijsbaan de super-ontmoeting plaats vinden, van nationale teams resp. uit België en Holland. Het Hollandsche team is samengesteld door den Nederlandschen IJshockey- bond en zal uitkomen met enkele jeugdige maar snelle krachten. Het zal voor de Hollandsche jongens een echte kracht-proef worden want het Belgische team is zeer sterk opge steld, waardoor de toch al enervee- rende ij shoe key-st rijd, nog aan be langstelling moet winnen. In de pauze zullen kunstrijdemon- straties gehouden worden, en wel door de vermaarde ijs-artiste Mej. Hedj^ Spremberg. Deze in Tilburg zeer populaire ar tiste, die in geheel Europa triomfen heeft gevierd, zal voor U voorrijden een Noorsche Dans, en een Acrobati sche dans. Wie een avond van sensatie-sport wil medemaken en daarenboven wil genieten van kunstrijden, laat voor Zondag een plaatsje reserveeren op de Tilburgsche Kunstijsbaan. TELEFOONAANSLUITINGEN. Uit de laatst-verschenen Telefoon gids blijkt, dat onze gemeente thans 361 telefoon-aansluitingen telt. Pas op voor fie van ZONDAGAVOND TE HALF NEGEN met kunstrijdemonstraties door Prijzen: f1125 O 60 0.30. MUSIS SACRUM. Tarzan's verbanning. Musis verrast ons deze week met een programma, dat zeker weer volle zalen zal trekken. De Tarzan films toch zijn zeker nog erg in trek; de schitte rende achtergrond van de intens prach tige natuurwereld, de grootsche dieren- parade, de indrukwekkende roep door de wildernis en het knappe spel van Johnny Weismüller en Maureen O'Sul- livan vormen tezamen de brillante fac toren, die de Tarzan-films zoo gewild hebben gemaakt. Toen M. G. M. na drie jaar weer be sloot om een nieuwe film in de Tarzan- serie te vervaardigen met dezelfde hoofdrolspelers, maar nog grootscher en nog spannender, vond de schrijver en schepper van de Tarzanfiguur, Ed gar Rice Burroughs, een aangenomen zoon van Tarzan uit; een natuurkind met echte Tarzan-allures. Uit 200 kinderen werd de 7-jarige Johnny Sheffield gekozen, een jong ac- teurtje, dat zwom als een volwassene en in ieder opzicht door zou kunnen gaan voor Tarzan's eigen zoon. Dit jongetje treedt in Tarzan's ver tooning sterk op den voorgrond, hoe wel natuurlijk Weismüller de figuur blijft, die als Tarzan de meeste belang stelling trekt. Maureen is ook in deze rolprent Tarzan's gezellin door dik en dun. Haar spel is nog gaver dan in de vorige Tarzan's; vooral waar ze moe dert over de baby en de groote tegen stelling tusschen haar natuurparadijs en de westersche beschaving uitbeeldt. Het scenario is spannender en avon tuurlijker dan ooit. Een hoogtepunt vormt de aanval van een kudde olifan ten, geleid door Tarzan op een neger dorp, waarin het kind en zijn gezellin worden gevangen genomen. Meesterlijk is voorts de regie van Richard Thorpe. Deze Tarzan, die beter is dan een van de andere, mag niemand missen. LUXOR BIOSCOOP. Ik ben schuldig. ,,Ik ben schuldig" is een goede film, met een goed scenario en goed spel, die handelt zoowel over het sociëty- als over het gangsterleven'in de bijna oude nieuwe wereld. Lee Tracy is hier een beroemd adv.o- caat, die er bij wijze van revanche in slaagt, de bezoekers van een nacht club te laten veroordeelen. Op aandringen van een verwend so- ciëty-meisje, dat denkt van hem te hou den, wordt hij officier van justitie. Amor schiet evenwel een doeltref fend pijltje af, met het noodlottige ge volg, dat de officier verliefd wordt op z'n secretaresse. Onder idiote omstandigheden trouwt hij evenwel met de rijke erfgename, doch als hij zijn roes uitgeslapen heeft komt het berouw. Onder veel avonturen komt er ten slotte een happy end. De Man, die zichzelf vond. Nog beter bevalt ons de film ,,De Man die zichzelf vond", met John Beal en Joan Foutaine. Beal is hier een jong chirurg, veel belovend, doch met een uiterst ernstige vlieghobby. Deze hobby is aanleiding dat er tusschen zijn vader en verloofde eenerzijds en hem anderzijds een con flict losbreekt, waarna hij zijn ontslag neemt als dokter en op avonturen gaat. Dan beginnen de spannende momen ten. Van het eene avontuur duikelt het publiek in een nieuwe emotie, met aan het einde, een gerehabiliteerde dokter vliegenier in het gelukkige bezit van Maart en zijn buien zijn de grootste vijanden van lijders aan Rheumatische pijnen. Kou en vocht, afgewisseld door een verleidelijke dag van zoel, zacht weer, spelen U parten en ge krijgt, met het voorjaar voor de deur, de ellende van ondragelijke pijnen, lij den en ongemak, als het ware thuisge bracht. Laat dat ditmaal anders zijn: neem Kruschen Salts. Dat spoort Uw ingewanden aan tot de krachtiger wer king, die noodig is om weer zuiver bloed in de aderen te krijgen. De wintermaanden, waarin ge minder li chaamsbeweging neemt, maken ook die organen traag en zoodoende Uw li chaam bevattelijk voor de verschijnse len van Rheumatiek, die in onzuiver bloed hun oorzaak vinden. De Heer T. R. schrijf^: „Ongeveer 25 jaar geleden kreeg ik een lichte aanval van rheumatische pijnen in mijn arm en schouder... En dat werd erger en er ger... ik kon geen stoel meer verzetten totdat ik nu ongeveer een jaar geleden een flesch Kruschen Salts kocht. Toen ze leeg was. mocht ik mij verheugen in een lichte verbetering! en ik ging er mee door... de pijn is verdwenen... en ik heb er nooit last meer van..." Dit is een van de vele gevallen, die U zeker iets zeggen. Neem toch ook Kru schen Salts doe óók een bloedzuive rende kuur! Ge zult weer opleven en U een ander mensch voelen weer tot alles in staat. Kruschen Salts is ver krijgbaar bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Man chester (Engeland). Opger. 1756. een gloednieuwe verloofde. Een onderhoudende film, met goed spel. Bedevaart naar de H. Stede. Hedenavond zullen een twintigtal pelgrims uit onze gemeente onder lei ding van broedermeester G. Klerkx, ter bedevaart trekken naar Amster dam. R. K. W. V. Morgen om half twaalf houdt de R.K.W.V. een feestvergadering in de Yzaal der meisjes-congregatie. HANK. De vrouw van den landbou wer S. alhier, had hel ongeluk van een zoldertrap te vallen. Zij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat zij bewus teloos bleef liggen en kreeg 'n gapen de wonde in haar hoofd. Direct werd Dr. van Vuuren uit Dussen gewaar schuwd, die de wond hechtte. Zij moet voorloopig rust houden. Geldelijke belooning en felicitaties voor kranige redding. Zooals reeds gemeld redde voor kort de 5-jarige Toontje van Son zijn 3-jarig speelmak kertje Fransje van Liempde van een wissen verdrinkingsdood. Uit verschil lende plaatsen in het land kreeg het ventje voor deze moedige daad felici taties, enkele zelfs gepaard met een klein geldelijk bedrag voor zijn spaar pot. Zelfs van een Hollandsche in Zwitserland vertoevende familie ont ving hij een felicitatie-schrijven met geldelijk bedrag ingesloten. Zeer leuk verzocht het ventje, ook uit naam van zijn werkloozen vader met moeder en 7 broertjes en zusjes al deze menschen hartelijk te willen bedanken langs dezen weg, voor hun ne vriendelijke attentie. Zilveren Kloosterfeest. Op 2en Paaschdag hoopt de Eerw. Zuster An- dreo, in de wereld mej. Anna Schelle uit Nieuwkuik, in het klooster van de Eerw. Zusters van het Allerheiligste Hart van Jezus te Moerdijk, haar zil veren professiefeest te vieren. Oor spronkelijk viel dit heuglijk feit in de vorige maand, doch met 't oog op den heiligen Vastentijd, werd de feestelijke herdenking van dit jubileum tot bo- vengenoemden datum verschoven. De Eerw. jubilaresse trad op 8 Febr. 1915 in de orde dezer Zusters en was meest al in het Moederhuis te Moerdijk werkzaam, waar zij aan het meisjes pensionaat naai- en kniples geeft. Ver der bracht ze eenigen tijd door in het klooster te Reeuwijk. Op 1 April her denkt zuster Andreo haar vijftigsten verjaardag. Openbare vergadering van den raad der gemeente Raamsdonk, op Vrijdag 15 Maart 1940, des namiddags om half zeven uur. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het opnieuw vast stellen der verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de be zoldiging van de veldwachters in deze gemeente. 3. Voorstel tot onbewoonbaar-ver klaring van de woning, gelegen aan de Vlaaikensstraat C 73. 4. Voorstel om aan de besturen van de bijzondere scholen voor 1940 een voorschot te verleenen op de ex- ploitaite-vergoeding, als bedoeld in artikel 103, zesde lid, der Lager On derwijswet 1920. 5. Ontwerp-besluit tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1939. 6. Bezwaarschriften tegen plaatse lijke belastingen. 7. Verzoek van den heer A. M. M. Kieboom, om eervol ontslag als secre taris en als ambtenaar van den bur gerlijken stand dezer gemeente. 8. Afscheid secretaris. Op 12 Maart hield de R.K. Winke liersvereniging hare jaarvergadering de zaal van Hotel van Icrsel. De op komst der leden was bevredigend. Door den secretaris werd het jaarver- ag uitgebracht, wat de goedkeuring der vergadering kon wegdragen. De aftredende bestuursleden Ant. Dek kers en H. van Dongen werden met algemeene stemmen herkozen, terwijl in de plaats van den heer A. van Gorp, die reeds eerder als bestuurslid had bedankt, gekozen werd de heer Adr. Snels. Deze week zijn de werkzaamhe den in den Bovenkerkschen polder, waar ruilverkaveling plaats heeft, weer begonnen, na vanwege den har den winter circa 3 maanden te hebben stil gelegen. Deze week zijn reeds 25 personen te werk gesteld, welk getal de volgende week aanmerkelijk zal worden uitgebreid. Ook enkele perso nen hebben op de scheepswerf werk gevonden. Het ware te wenschen, dat er spoedig voor allen weer werk was en zij zoodoende niet geregeld aan het stempellokaal behoefden te staan. Predikbeurten Zondag 17 Maart 1940: Ncd. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. R. de Bruin, 's- Morgens bevestiging van nieuwe lid maten. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.> M. de R. Verzoeke als antwoord op het „in gezonden" van den heer Verhcijden, in Uw blad van 13 dezer, plaatsing van het navolgende: Hel is niet moeilijk te beweren, dat er niets nieuws „opgedischt" is, doch onrecht, vele tientallen jaren door het liberalisme aan de voorstanders van bijzonder onderwijs aangedaan, is daardoor noch verdedigd, noch ont kend. Het is uiterst gemakkelijk om op den zetel der zelfgenoegzaamheid plaats te nemen en te verklaren, de zaak is doodgepraat, doch dit is zelfs geen zweem van een argument. Daar de heer Verhcijden bedenkelijk ver van ons oorspronkelijk onderwerp „de schoolstrijd in verband met de houding der liberalen van nu en vroe ger" afdwaalt, kan ik voorts kort zijn, hoewel de verleiding groot is om hem op z'n uitgestrekte zijwegen te volgen en van repliek te dienen. Dc taalstrijd in België is geheel an dersoortig dan de schoolstrijd in ons Vaderland. De heer Verheijden mist alle werkelijkheidszin, waar hij meent dat het liberalisme nog schittert met den ouden glans van lang vervlogen dagen. De enkele Vrijheids-bonders in Kamers en Raden zijn voldoende om het tegendeel onomstootelijk te be wijzen. De meer radicale socialisten verdrongen het liberalisme. En wat Uw geloof in Cordell Huil betreft, mijnheer Verheijden, het is m.i. juist een van de grootste krank heden van onzen tijd, dat bij alle ont reddering en beroering, de menschheid de redding van het schepsel verwacht, met voorbijzien van den Schepper, die de teugels van het wereldgebeuren in Zijn eeuwige vingeren houdt. De Anti-Revolutionair belijdt de sou- vereiniteit Gods op alle terreinen van 't leven, tegenover alles wat links staat van de scheidslijn die loopt door het menschdom en het oppergezag van den mensch, in Staat en maatschappij als het hoogste erkent. En nu weet ik wel dat de deftige liberaal heel erg gods dienstig kan doen en burgerlijk braaf leven, toch erkende zelfs Mr. Cort van der Linden, „dat de Liberale partij van het vaste land van Europa" is voortgekomen uit de Fransche Revo lutie, welke God loochende en zich tegen Hem overstelde. Ik wil eindigen met den heer Ver heijden te danken voor zijn edelmoe dig aanbod, om als leermeester te fun- gecren, gaarne zou ik er gebruik van maken, ware het niet, dat de heer Ver hcijden zichzelf een brevet van be kwaamheid had uitgereikt. Beleefd dankend'voor de opname, Hoogachtend, J. A. VERDOORN. Waalwijk, 14-3-'40. W. S. C. W.S.C.—E.S.V. (Eindhoven). Voor de beide komende Zondagen staan voor WSC twee interessante thuiswed strijden op het programma en wel a.s. Zondag de wedstrijd WSCESV en op 2den Paaschdag den returnwedstrijd WSC—De Valk. Allereerst wordt onze aandacht ge vraagd voor de ontmoeting van a.s. Zon dag tegen het Eindhovenschc ESV, een wedstrijd tegen oude bekende tegenstan ders. Wat een felle en spannende wed strijden hebben beide ploegen reeds te gen elkander gespeeld in de periodes waarin beide vereenigingen elkander moesten bekampen, hetzij voor een kam pioenstitel, hetzij voor een promotie-po ging! Tenslotte«bereikten beide vereeni gingen de tweede klasse en ook in deze hoogere afdeeling werd de strijd om de overwinning op den ouden voet voortge zet; ook morgen aan den Parallelweg zal dit wederom het geval zijn. Wat is WSC morgen van plan? Eindelijk wederom eens een overwinning? Wanneer de spe lers zich voor het volle 100 9o geven, is de mogelijkheid hiervan niet uitgesloten, nu de thuisclub morgen vollediger zal kunnen uitkomen. Echter is ESV er dc ploeg niet na, om zich zoomaar gewon nen te geven. Dit moest Tegelen j.l. Zon dag nog aan den lijve ondervinden; na een nuttigen voorsprong, moesten de Limburgers nog alle zeilen bijpassen om met een geflatteerd gelyk spel uit den strijd te komen. Wij halen deze opmer king slechts even aan, om dc WSC-spe- lers vooral te willen waarschuwen, mor gen de taak tegen ESV niet te licht op te nemen en is het niet de eerste maai, dal dc Eindhovenaren voor een verrnv sing gezorgd hebben. Dc wedstrijd, die onder leiding staat van arbiter Colcn, zal om half drie aan vangen. Om twaalf uur zal WSC 3 den strijd tegen dc ongeslagen leiders, Haarsteeg moeten opnemen. Vorige Zondag werd in Haarsteeg met groote cijfers verloren. Wanneer de WSC-spelers hel morgen op een kleine nederlaag kunnen houden, zijn wij al meer dan tevreden. BAARDWIJK. De Overlaters zijn Zondag te gast hij de reserves van de bekende Tilburgsche eerste klasse NOAD. Nog nooit hebben beide ploegen elkaar in een competitie ontmoet zoodat wij benieuwd zijn hoe deze eerse kennismaking af zal loopen. Voor ons staat vast dat de Tilburgers over een goede ploeg beschikken, welke momenteel in prima vorm schijnt te zijn getuige o.m.*n.l. hare schitterende over winningen na dc heropening van het seizoen. Een uiterst zware match staat dan ook den Baardwijkers te wachten, welke echter lot een behoorlijk einde kan gebracht worden. Voor de thuisblijvers is dit maal ook nog iets te beleven. Om twee uur wordt n.l. in de Overlaat de ontmoeting Baard wijk 2RWB 2 gespeeld. Hier dus een zeer interessante ontmoeting van een plaatselijk karakter, hetwelk nog ver meerderd wordt door het feit dat beide elftallen elkaar al in een paar jaar niet meer ontmoet hebben. Over den uitslag valt zoo goed als niets te voorspellen zoo dat wij maar kalm af zullen wachten. Geel-Zwarten houdt je kleuren hoog, doet allen je best en veel succes. R.K. W.V.H. Program voor a.s. Zondag. WVH 1Sporters. Rood-BlauwWVH 2. Voor het le elftal staat a.s. Zondag een belangrijke thuiswedstrijd op het pro gramma, n.l. tegen Sporters Drunen, wel ke ploeg de 2e plaats van de ranglijst be zet. Het is voor WVH tot heden nog nim mer gelukt de Sporters ie verslaan. Of (Ui a..>. /.ondag geiukken zal is nog een open vraag die thans nog niet te beant woorden is. Er is in ieder géval een span nende wedstrijd te wachten. Sporters zul len natuurlijk alles in 't werk stellen hun positie te handhaven door WVH een ne derlaag toe te brengen en WVH daaren tegen gesteund door liet succes van Zon dag j.l. zal alles in het werk stellen de Sporters te verslaan. Hoe het ook zij, wij verwachten een spannenden en fairen stryd. Aanvang 2.3(1 uur. Het 2c elftal speelt een uitwedsrijd te gen Blauw-Geel te Tilburg. DISTRICT DEN BOSCH. Overzicht van de wedstrijden voor Zonday a.s.. Eerste klasse. VFC heeft de leiding in deze afdeeling weten te heroveren. Het zal hen niet mee vallen om deze leiding morgen tc hand haven in den wedstrijd, die zij te spelen hebben bij Nieuwkuyk. Toch hebben wij een stille hoop, dat het hen gelukt een schrale overwinning le behalen. Nooit Gedacht zal op eigen veld weinig moei te hebben om Avanti er onder te houden. Dat bezorgt hen de tweede plaats. De re serves der Boys van Vlijmen kunnen bij de Zwaluw 2 op een nederlaag rekenen. Concordia bewees in haar laatstcn wed strijd zeer goed op dreef te zijn en daar- om voorzeggen wij hen een mooie over winning hij de reserves van St. Michiels Gestel. Indien Maliskamp volledig is dan zullen zij bij ODI 2 de punten niet weinig moeite weten te veroveren. Tweede klasse. De Sporters-reserves van Drunen zul len hun leiding weten te handhaven. Zij onvangen op eigen veld het zwakke DSC uit Kerkdriel. De Drunensche jongens mogen hun tegenstanders niet onder schatten.* Elshout staat er morgen niet zoo goed voor als verleden Zondag. Zij zijn immers de gasten van het sterke Hintham en dat draait daar ongetwijfeld op een Elshoutsche nederlaag uit. De Concordia-reserves mogen morgen in Haarsteeg op een klinkende nederlaag re kenen. Het zelfde lot zullen de Herptsche Boys ondergaan in Helvoirt. Het mag in Herpt goed gaan met de voetbalclub, maar in hun laatste wedstrijden hebben deze jongens ons leelijk teleur gesteld. Derde klasse. Haarsteeg maakt een goede kans op dc punten in Helvoirt bij de ploeg van denzelfden naam. Den Dungen zal haar brutale schoenen aantrekken en zoodoen de de punten meenemen by het derde van Concordia. Sporters, Drunen. Het eerste elftal van de Sporters speelt morgen in Waalwyk bij WVH. I)e Dru nensche jongens mogen bij deze visite wel degelijk op hun hoede zijn, want het zal hen daar heusch niet meevallen. Wij denken als wy dil schrijven aan dc overwinning, die WVH gepasseerden Holiand-Beiglë JL21 L_ vlucht direct voor De echte xijn niet rond, maar hartvormig.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 9