rjaarsysrgaderiiii Nsaliijts Belang VERCHROOMDE KDPSTOKHEft EU PORAPLUiESmtW DE BICO LUXOR. Plaatselijke Berichten Woensdag 20 Maart 1940 No. 23 De Echo van het Zuiden Tweede Blad Bespreekt tijdig uw plaatsen voor het gewel dige filmwerk EEN GENOT VOOR HET OOG! Plannen voor een grootsch opgezette Nationale Bloemen tentoonstelling. In de achterzaal van Hotel Verwiel hield Waalwijks Belang gisteravond haar Voorjaars-vergadering. welke slechts matig bezocht was. waarover de vice-voorzitter, de heer H. Hoff- mans. in zijn openingswoord zijn spijt uitdrukte. De Notulen der Najaarsvergadering 1939 welke door de secretaris, den heer J. Tielen, werden voorgelezen, werden zonder opmerkingen goedge keurd. Jaarverslag. Door den secretaris werd hierna een uitvoerig verslag uitgebracht van de werkzaamheden der vereeniging in het afgeloopen jaar. Met een dankwoord van den voor zitter en instemming der vergadering werd dit verslag goedgekeurd. Bestuursverkiezing De heeren N. van Loon. A. Meijs en J. Tielen. die aan de beurt van aftre den waren, werden met bijna algemee- ne stemmen herkozen en verklaarden zich bereid hunne herbenoeming aan te nemen. Het verheugt den voorzitter dat de herkozenen zich weer beschikbaar heb ben gesteld voor hun bestuurstaak, doch speciaal bij de herbenoeming van den secretaris, den heer J. Tielen, wil spr. even stilstaan. Sinds de voorzitter, de heer Jud. Timmermans door droeve omstandig heden verhinderd is zich aan het werk van W. B. te wijden, welk werk hij ho pelijk spoedig met alle toewijding zal hervatten, heeft spr. als vice-voorzitter herhaaldelijk meer speciaal met den secretaris moeten samenwerken en heeft hij een indruk gekregen van het enorme werk dat aan een goede behar tiging van het secretariaat is verbon den. Toen de heer Tielen dan ook, in verband met zijn a.s. periodiek aftreden als bestuurslid naar voren bracht of de tijd niet gekomen was zijn werk aan jongere handen toe te vertrouwen, toen is spr. hiervan danig geschrokken en het verheugt hem thans des te meer dat de heer Tielen zich weer bereid heeft verklaard zijn omvangrijke taak met de hem eigen ambitie te blijven vervullen. Daarvoor brengt spr. hem bijzonder dank en noemt dit een zeer gelukkig besluit voor de vereeniging. Met een hartelijk applaus stemt de vergadering met deze waardeerende woorden in. Grootsche plannen voor een Bloemententoonstelling. De voorzitter zegt dat het bestuur al eens eerder heeft gepoogd, in samen werking met de plaatselijke bloemisten, een bloemententoonstelling te organi- seeren, doch door de te geringe mede werking moest daarvan worden afge zien. Het idee werd echter niet losge laten en op een der bestuursvergade ringen is het plan voor een Nationale Bloemententoonstelling ter sprake ge komen. Er werd geschreven naar de voor naamste kweekerijen en aanverwante bedrijven in den lande en van verschil lende zijden werd reeds medewerking toegezegd. Dit gaf het bestuur aanleiding de po gingen voort te zetten. Het trad in con tact met den bekenden landschap- en tuinarchitect, den heer John. Bergmans te Oisterwijk, die t bestuur met waar devolle deskundige adviezen terzijde stond. De opzet was de tentoonstelling te doen houden einde Augustus van dit jaar, gedurende 10 dagen en op het terrein van den heer J. v. Iersel, achter diens woning, welk terrein aan de Ju- lianastraat, dus zeer gunstig, midden in de gemeente gelegen is. De heer Bergmans heeft het terrein mede in oogenschouw genomen en acht het buitengewoon geschikt. Het zou voor den geheelen zomer gehuurd moe ten worden, zoodat de kweekers, die zullen exposeeren reeds in Mei a.s. met zaaien, pooten en aanleg kunnen be ginnen, om einde Augustus alles zoo fraai mogelijk in bloei te hebben staan. De heer Adelberg juicht het plan toe want hij had hetzelfde idee naar voren willen brengen. Hij vraagt of hieraan tevens een sport-tentoonstelling zou kunnen worden verbonden. Dat zou ook iets nieuws zijn en verschillende Waalwijksche winkeliers zouden hier op kunnen toonen wat ze op het zoo uitgebreide terrein van de sport kun nen aanbieden. De voorzitter merkt op, dat het ter rein, dat ongeveer 1 hectare groot is, volgens den architect eer te klein dan te groot zal zijn voor de bloementen toonstelling, zoodat voor een andere expositie daarop geen plaats zal zijn. Spr. vraagt zich af of ook de combina tie bloemen- en sporttentoonstelling wel gelukkig zou zijn. Het eene behoeft het andere niet uit te sluiten. Als deze tentoonstelling, welke in de openlucht wordt gehouden, goed zou slagen, zou er alles voor zijn om het volgend jaar een sporttentoonstelling in een zaal of hal te overwegen. De heer Holtgrefe vindt 10 dagen voor zoo n tentoonstelling erg kort. Hij zou haar een meer permanent karakter willen geven om dezen zomer veel be zoek naar Waalwijk te trekken of haar de geheele maand Augustus willen open stellen. De secretaris zegt dat de opzet was de tentoonstelling op Zaterdag te ope nen, zoodat er 2 Zondagen in vallen en zij 's Maandags gesloten zou kun nen worden. Bjj gunstig verloop zou zij ook verlengd kunnen worden. Ook an dere groote bloemententoonstellingen in den lande duren hoogstens 14 da gen. Het tijdstip vari einde Augustus is op advies van den architect en van kweekers zijde vastgesteld, daar dan de mooiste resultaten wat bloemen pracht betreft te verwachten zijn. Zulk een tentoonstellirtg is iets nieuws voor Brabant en zou dus een bijzondere at tractie kunnen worden voor bezoekers van heinde en verre. De eerste stappen zijn het doen op meten en in teekening brengen van het terrein, het maken van een uitgewerkt plan door den architect, dat dan aan alle bekende kweekerijen, fabrikanten van en. handelaren in tuinmeubelen, tuinbeelden, tuinbouwgereedschap enz. zal worden toegezonden met verzoek op deze tentoonstelling te exposeeren. Ook zullen door den architect toepasse lijke attracties worden ontworpen. Zoodra meer positieve gegevens om trent de tentoonstelling bekend zijn, zou een specialen ledenvergadering door Waalwijks Belang kunnen worden be legd, waarop een en ander nader wordt uiteengezet. De vergadering gaat met dezen op zet accoord en geeft het bestuur mach tiging de voorbereidende stappen te doen om deze plafinen te verwezenlij ken. Rondvraag. De heer Adelberg vraagt het bestuur om het idee van een plaatselijke sport tentoonstelling in gedachten te willen houden, hetgeen de voorzitter gaarne toezegt. De heer L. v. Drunen merkt op dat de Veteranenclub Ons Huis in verband met haar 10-jarig bestaan het organi- seeren van een sportfeest overweegt, waarvoor zij de medewerking van Waalwijks Belang hoopt te krijgen. Zou dit mogelijk met een sporttentoon stelling gepaard kunnen gaan? De voorzitter acht deze combinatie in eïk geval veel gelukkiger dan een bloemen- en sporttentoonstelling. De secretaris merkt op dat het moei lijk zal zijn in één seizoen meerdere zaken grootsch op te zetten. Een natio nale bloemententoonstelling als hier is gedacht vraagt reeds een massa arbeid en het een zou anders aan het andere afbreuk kunnen doen. Mogelijk zou een sportfeest wel een der attracties van de bloemententoonstelling kunnen wor den. De heer v. Oostrum zegt naar de vergadering te zijn gekomen om namens de Veteranenclub een en ander uiteen te zetten over de plannen dezer club voor een sportfeest in verband met het 10-jarig bestaan. Gehoord de bestaan de plannen van het bestuur, meent hij beter te doen zich daarbij zooveel mo gelijk aan te passen en hij hoopt dat het bestuur van Waalwijks Belang op een zijner vergadering een deputatie van de Veteranenclub zal willen ont vangen om in onderling overleg een grootsch sportfestijn voor te bereiden. De voorzitter zegt dat het bestuur alles voor deze samenwerking voelt. Niemand meer het woord verlangend sluit de voorzitter met een hartelijk dankwoord de vergadering. ZIJ DIE ZICH MET 1 APRIL OP DIT BLAD ABONNEEREN, KRIJGEN TOT DIEN DATUM DE NOG VER SCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. LIJN DEN BOSCH— LAGE-ZWALUWE. De directie der Staatsspoorwegen heeft besloten, zulks met het oog op de bezuiniging, om van alle stations, gelegen aan de lijn Den BoschLage Zwaluwe, halten te maken. De station chefs van Waalwijk en Geertruiden- berg zullen naar elders worden overge plaatst en door haltechefs worden ver vangen. De stationchef van Waalwijk, die Nieuwersluis als standplaats was aan gewezen. zal daar niet heengaan, doch op 't bureau te Utrecht worden be noemd. Dit bericht komt wel zeer uit de lucht vallen en we veronderstellen dat hierover het laatste woord nog wel niet zal zijn gesproken, al zal men van dezen maatregel wel niet veel bemer ken, daar het meer een interne admi nistratieve maatregel is. Wij vernemen voorts dat de te be noemen nieuwe titularis te Waalwijk, het beheer over de geheele lijn over zich zou krijgen. OUDERSAVOND. Op Maandag 1 April wordt door be stuur. directeur, leeraren en leerlingen van de R.K. Hoogere Burgerschool te Waalwijk een oudersavond aangebo den in 't Gymnastieklokaal der school, des avonds ten 7 uur. Na een toespraak van den Directeur tot de ouders, wordt door de leden der stroornd met lezingen en betoogen over de goede zaak. alles gegoten in een po- pulairen vorm van wetenschap, zoodat een ieder het kan begrijpen, maar de kennis welke de doorsnee mensch daar van opdoet, wordt geen realiteit. Daar om moet de zin voor de werkelijkheid aangegrepen worden, want indien dat niet geschiedt is alles loos gepraat. De zin voor de werkelijkheid is te splitsen in het zien van de werkelijk heid, het aanvaarden daarvan en het in de practijk brengen van die werke lijkheid. Het zien van de werkelijkheid komt voornamelijk neer op het juist zien van het levensdoel. Daarvoor is het noodig dat men zijn geest verdiept, door het lezen van ernstige boeken, die ons opheffen boven de onbenullige al ledaagsheden. De sensatie-romans, die nog maar al te graag worden gelezen, zijn hier niet op z'n plaats. Zij doen meer kwaad dan goed. De nieuwe ge meenschap zal nooit tot stand komen, indien niet iedere mensch, zich aller eerst terugvindt als mensch. De groote moeilijkheid is daarbij te zorgen, dat de mensch niet afdwaalt van zijn hoofd doel: het mensch zijn. hetgeen hij kan vinden in de woorden: wij zijn op aarde om God te dienen en daartoe in den hemel te komen. Het aanvaarden van de realiteit komt neer op den goeden wil. Velen willen de realiteit niet aanvaarden en alleen een volledige aanvaarding geeft bevrediging en geluk. De wilsopvoe- ding van het kind is hierbij van zeer groot belang. Het derde punt van Spr.'s lezing spreekt voor zichzelf. Wanneer men eenmaal zoover is, dat men de realiteit Tooneelclub van de Kath. Jongstuden- tenvereeniging Ad Rem het mysterie spel „Elkerlyc" opgevoerd. Ten 8.30 uur zal den ouders gelegen- i heid gegeven worden de leeraren te spreken. EEN MINUUT STILTE. Het bestuur van de R.K.W.V. ver zoekt ons er de aandacht op te ves tigen, dat het zeer wenschelijk zou zijn, indien ook dit jaar met Goeden Vrijdag om 3 uur één minuut devote stilte in acht wordt genomen om den dood van den Verlosser te herdenken. Hiertoe doet het een beroep op alle arbeiders en niet minder op de werk gevers, welk beroep wij gaarne steu nen. met VICTOR Mc LAGLEN CARY GRANT DOUGLAS FAIRBANKS Jr goed ziet en haar ook durft te aan vaarden is het noodig dat men in de practijk er naar leeft, want anders heeft men er niets aan. Dit gaat vaak met wereldsche offers gepaard, doch daardoor moet men zich niet af laten schrikken, want alleen een samengaan van deze 3 punt envormt een mensch, een goed mensch. ADVERTEERT IN DIT BLAD. TAL VAN MODELLEN Een nieuw schil derijtje, een nieuw pulletje, een frisch kunstbloempje, het doet allemaal de Paschen dubbel slagen. Over de schoonmaak artike len zullen we maar niet verder praten. Dat weet iedereen nu wel, dat U daar voor het prettigst terecht kunt bij Waalwijk Hoek Raadhuisplein ONTWIKKELINGSAVOND R.K.W.V. De zin voor werkelijkheid. De laatste der vijf ontwikkelirtgs- avonden voor de R.K.W.V. werd j.l. Maandagavond in het Bondsgebouw gehouden. Hier sprak pater L. A. v. d. IJsse). M.S.F., over het onderwerp ,,De zin voor de werkelijkheid In deze lezing begon spr. met te ver klaren, dat de waarheid over het alge meen nog geen realiteit is geworden, want anders zou de algemeene maat schappelijke toestand veel beter moeten zijn. Wel worden de menschen over- Opgevoerd zullen worden: ..Het schot in den Nacht' drama in 3 be drijven en ,.Het Mannetje in de Maan" klucht in één bedrijf. „DE SCHOEN". Het Vak- en Advertentieblad ,,de Schoen' kwam 1.1. Vrijdag uit met een „Voorjaarsnummer", dat wat verzor ging en wat inhoud betreft er weer schitterend uitziet. Tal van nieuwe mo dellen, belangwekkende artikelen, leer zame vakbesprekingen, verslagen enz., vullen dit rijke nummer van 36 pagi na's, terwijl men in de advertentie-ru briek de meest vooraanstaande firma's in leder en schoenen aantreft. Het voorjaarsnummer bevat tevens een bijlage „Lederwaren dat elke 14 dagen onder de redactie van J. A. Mel- hado verschijnt en reeds groote be kendheid en waardeering in de leder- warenbranche. die zich snel en sterk ontwikkeld, heeft verkregen. In een woord: wederom een zeer ge slaagd en interessant nummer, dat met een geweldige oplaag verspreid, in me nig opzicht effect zal sorteeren. STILLE OMGANG. Ongeveer 400 personen uit de Lang straat hebben dit jaar wederom de boete- en bedetocht naar Amsterdam medegemaakt. Daaronder waren niet minder dan 120 Waal wij kers, die reeds des avonds om half elf vertrokken. Zij maakten allen den omgang mee. die, zooals elders in dit blad blijkt, on danks de enorme belangstelling, een vlot verloop had. 's Morgens vroeg om kwart over vijf vertrokken de bedevaartgangers weer naar hun haardsteden. LICHTSIGNALEN! Een minder prettig avontuur. Twee Waalwijkers werden, naar vanaf ZATERDAG as in de LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK" A.s. Zondag, len Paaschdag. geeft de liedertafel in Musis Sacrum haar Paaschmatinée. 't welk oudergewoonte voor ieder vrij toegankelijk is. Bij deze gelegenheid zal tevens de "huldiging plaats hebben van twee zil veren jubilarissen, de heeren A. van Heijst en J. Westenburger. UITVOERING. A.s. Maandag. 2en Paaschdag, zal door de St. Clemens-Jeugdvereeniging in het Bondsgebouw een tooneeluitvoe- ring gegeven worden. eerst thans bekend wordt, dezer dagen door de rijkspolitie aangehouden als verdacht van het geven van lichtsigna len. Beide heeren reden per auto naar 's-Hertogenbosch en ongeveer bij Nieuwkuijk werden zij door militaire en politie-autoriteiten aangehouden, die in de meening verkeerden, dat via den wagen lichtsignalen waren uitgezon den. Een en ander werd aan een nauw keurig onderzoek onderworpen. Dit bracht geen resultaat. Toen men vervolgens den wagen onderzocht, bleek ook nergens uit hoe lichtsignalen gegeven zouden kunnen worden, zoo dat hier van een misverstand sprake moet zijn. De heeren werden dan ook spoedig na dit minder prettig avontuur vrijgelaten. KATHOLIEKE ONDERWIJZERS BOND. Jaarvergadering te Waalwijk. De Katholieke Onderwijzersbond in het Bisdom Den Bosch, zal hare 43ste Algemeene Vergadering ditmaal hou den te Waalwijk op Dinsdag 26 Maart 1940 in Musis Sacrum, alhier. De dag wordt begonnen met eene H. Mis in de kerk van St. Jan Baptist, ten 9 uur. Om iO uur begint de algemeene ver gadering, terwijl zij ten 12 uur onder broken wordt voor eene officieele ont vangst ten stadhuize en voor den maal tijd die door het Hoofdbestuur, stem gerechtigde afgevaardigden en genoo- digden wordt gehouden in hotel Ver- wiel. De agenda der algemeene vergade ring luidt als volgt: 1. Opening. 2. Mededeelingen. 3. Lezing van de lijst van afgevaar digden. 4. Gelegenheid tot het maken van op merkingen over het verslag der vo rige Algemeene Vergadering. 5. Bespreking van het beleid van het H. B. 6. Verslag van de algemeene toestand van den Bond. 7. Verslag van het O. F., W.F. en V. F. 8. Verslag van de commissie voor godsdienstige belangen. 9. Ingekomen voorstellen van de af- deelingen. 10. Vaststelling van de begrooting '40. 11. Gelegenheid tot het stellen van vragen over de agenda der Ver- bondsvergadering in 1940. 12. Verslag van het retraitefonds. 13. Aanwijzing van de afdeeling voor het controleeren van de rekening en verantwoording. 14. Kort verslag van de commissie, die de rekening en verantwoording heeft nagezien. 15. Vaststelling van plaats en datum der 44ste Algemeene Vergadering.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5