BURGERLIJKE STAND UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS ODADT KAATSHEUVEL. SPRANG-CAPELLE. Minister Bolkestein hervat zijn werkzaamheden Door een wagen overreden en gedood. Twee boerderijen afgebrand. ABONNEERT U OP DIT BLAD op het koopen van een kilogram suiker Naar het Alg. Handelsblad ver neemt is minister G. Bolkestein na zijn lange afwezigheid gisterna-. middag weer op zijn departement verschenen en heeft daar een onder houd gehad met verschillende hoofd ambtenaren. Maandag hoopt hij zijn werkzaamheden weer regel matig te hervatten. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN ECONOMISCHE ZAKEN. Overnemingspryzen peulvruchten oogst 1940. I)e Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat de prijzen, welke bij de verplichte inlevering aan de Regee- ring van in 1940 te oogsten peulvruchten zullen worden betaald, zijn vastgesteld als volgt: Groene en kroonerwten 11,o0 p. 100 kg. Schokererwten f 14,p. 100 kg. Heesch en we zijn hang, dat de Waalwij- kers met leege handen thuis komen. De Vlijiuensche Boys hebben morgen een kwade dag en we zijn benieuwd of de Boys Maandag nog geen verliespunt zullen hebben. Eerlijk gezegd zijn we er bang voor. K. N. V. B. A.: U. Capucijners Blauwpeulerwtcn J Wijker vale erwten Mansholt of Hala capucijners Platte vale erwten 14,p. 100 kg. 15,—p. 100 kg. 18,—p. 100 kg. 24,-/28,— al naar gelang de kwaliteit. Grauwe erwten: Rozijn-erwten J 24,/28, al naar gelang de kwaliteit. Noord-Hollandsche lang- stroo-erwten (witbloei) 24,/28, al naar gelang de kwaliteit. Gruno rozijnerwten f Half langstroo-erwten Stamboonen: Gewone bruine boonen (Zeeuwsche lang-) Groningsche stroo- en Friesche woudboontjes Walchersche kogel boontjes Noord-Hollandsche bruine boonen f Citroenboonen f Walchersche witte boonen Noord-Hollandsche Krombekken f Kievitsboonen 21,—p. 100 kg. 21,— p. 100 kg. 21,50 p. 100 kg. 23,—p. 100 kg. 25,p. 100 kg. 25,—p. 100 kg. 25,—p. 100 kg. 26,—p. 100 kg. 26,— p. 100 kg. 26,— p. 100 kg. Deze prijzen gelden voor de- gemiddel de kwaliteit bij levering in Augustus 1940. Bij latere levering zullen ue prijzen ver hoogd worden met een bewaarloonver- goeding van 0,10 per maand, ingaande 1 September en eindigende 1 Juni. Peulvruchtensoorten, niet in het voor gaande genoemd, zullen worden overge nomen tegen den prijs, vastgesteld voor de soorten waarmede zij overeenkomen. Indien van sommige soorten peul vruchten hand gelezen partijen ter over neming worden aangeboden, zal daar voor een toeslag kunnen worden gege ven, waaromtrent t.z.t. nadere mededee- lingen zullen worden gedaan. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN ECONOMISCHE ZAKEN. Schetsen van kalveren. De Minister van Economsche Zaken maakt hekend, dat in de laatste week van Maart en, indien zulks niet mogelijk blijkt, in ieder geval met ingang van 1 April, het schetsen van kalveren zal wor den hervat. De gewichtsgrens, boven welke kalve ren van een identiteitsbewijs voorzien dienen te zijn en welke thans 200 kg. bedraagt, is voor de maand April 1940 op 175 kg. vastgesteld. Kalveren, die op 1 April a.s. 175 kg. of meer wegen, moe ten derhalve vóór dien datum ter schet sing zijn opgegeven. Geeft men deze kal veren te laat, dus na 31 Maart a.s. ter schetsing op, dan zal het betreffende identiteitsbewijs slechts kunnen worden uitgereikt tegen betaling van het verhoog de bedrag van 50,—. Het is dus in het belang van de veehouders, hun zwaarde re kalveren zoo spoedig mogelijk ter schetsing op te geven, waarbij het te vens noodig is te vermelden, op welk ge wicht zij het betreffende kalf schatten. Vooral voor degenen, die in het bezit zijn van kalveren, welke thans nog geen 200 kg. wegen, doch waarvan het gewicht op 1 April a.s. 175 kg. of meer zal be dragen, is het van het hoogste belang, deze kalveren onverwijld ter schetsing op te geven. Afd. IV NACLimburgia. EinhovenWillem RoermondPSV. LONGA—NAD. JulianaHelmond. BW—MVV. De menschen uit Breda kunnen mor gen suces behalen. Eindhoven krijgt een lastige wedstrijd tegen Willem II te spe len. Roermond zal aan PSV waarschijn lijk beide puntjes moeten afstaan. Bij de Tilburgsche derby gaat het er spannen, dat is zeker. Wie er wint weten we niet. Juliana, dat morgen Helmond op be zoek krygt zal zeker wel oppassen, dat 't niet voor de zelfde onaangename ver rasing komt te staan als haar Limburg- sche collega. Maastricht haalt de puntjes uit Den Bosch. D.: HelinondiaWilhelmina. ESV—VVV. NeveloPicus. WSC—De Valk. TegelenTOP. Wilhelmina is den laatsten tijd vrij aardig op dreef, maar toch gelooven we niet dat 't Maandag op een van de beide puntjes beslag kan leggen. Eindhoven krijgt ook morgen een ne derlaag te slikken. Nevelo zal tegen Pi cus wel weinig klaar kunnen maken en waarschijnlijk gaan de sigarenmakers met de puntjes huistoe. WSC krijgt een heel moeilijke wed strijd. De schoenfabrikanten hebben evenwel revanche-plannen om hun sma delijke 50 nederlaag uit te wisschen. Toch zyn we bang, (lat de puntjes niet in Waalwijk blijven. Tegelen en TOP doen goed gelijk te spelen. K.: NOAD 2—RWB. Willem II 2—PAZO. Wilhelmina 2Gudok. BoxtelBaardwijk. SETLonga 2. RWB staat morgen een lastige wed strijd te wachten en we zijn al tevreden als er een van de heide puntjes naar Waalwijk komt. De Willem Il-reserves kunnen van Pa- zo winnen, doch ook andersom was niks bijzonders. Gudok heeft morgen kans er 2 puntjes bij te verdienen. SET verliest van Longa 2. De Overlaters, die in Boxtel op bezoek gaan zullen er met hard werken wel in slagen iets mee naar huis te brengen. Ook hier zijn we met een gelijk spel te vreden. NEDERLAND—LUXEMBURG. Hel Nedevlandsch elftal samengesteld De keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft het Nederlandsche elftal, dat Zon dag 31 dezer te Rotterdam tegen Luxem burg zal spelen, als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (A.P.G.S.). Achter: Caldenhove (D.W.S.) en Slot (Blauw Wit). Midden: Paauwe (Feijen.), Poulus (S.V.V.) en De Vroet (Feijen.). Voor: Draeger (D.W.S.), Lenstra (Hee renveen), Vente (Feijen.), Smit (Haar lem) en Bergman (Blauw Wit). iijk en met voorbedachten rade de la Ch. van het leven beroofd heeft, door hem na kalm beraad en volgens een te voren opgemaakt plan met een voor dit doel meegebrachten hamer eenige ma len krachtdadig op het hoofd te slaan, tengevolge waarvan de schedel op eenige plaatsen gebroken is en de her senen beschadigd zijn en de la Ch spoedig na het op hem gepleegde ge weld overleden is. Subsidiair luidt het eerste punt van de ten-laste-legging: doodslag. Het tweede punt beschuldigt ver dachte van brandstichting; na de la Ch. in de keuken van de door hem bewoon de bovenwoning neergeslagen te heb ben, zou hij diens op den vloer uitge strekte lichaam en zich daar bevinden de voorwerpen in de omgeving met pe troleum overgoten en in brand gesto ken hebben; door den aldus veroor zaakten brand ontstond levensgevaar voor een benedenbewoner, die in een onder de keuken gelegen vertrek te bed lag, en gemeen gevaar voor andere woningen met inboedels. Eisch: 20 jaar. Vrijspraak. De Rechtbank te Utrecht deed dezer dagen uitspraak inzake de autobotsing te Utrecht in den nacht van 24 Augus tus 1.1. tusschen een postauto en een luxe auto van de garage van Domme len alhier (chauffeur A. Slaats), en waarbij de dames Verwiel ernstig wer den verwond. De rechtbank heeft den heer A. Slaats vrijgesproken. LOONOPZAND. Vanaf 10 t/m. 16 Maarl. Geboren Petrus M. M. zv. L. v. Laarhoven-Snij ders. Bcrnardus J. J. zv. E. v. d. Vel- den-Meeren. Adrianus J. zv. J. J. Hen- driks-Fijneman. Anna J. dv. J. J. Klijn- Stokkermans. Christina M. dv. C. Voogd-Damen. Johanna E. J. dv. J. v. Gompel-Jansen. Johanna A. dv. J. IJpelaar-Snaphaan. Cornelis J. zv. A. J. Bergmans-de Peffer. Overleden: Wouterus Hubertus Esch, echtgenoot van F. J. J. Pijpers, 49 jr. Jacobus Jo hannes Leenaarts, echtgenoot van J. M. Vloemans, 57 jr. Wilhelmina Johanna Ma ria van Esch, 3 maanden. Willem Schoenmakers, weduwnaar van M. C. Vera, 76 jr. Vertrokken G. E. J. M. Akkerman naar Den Dun- gen. H. M. Kuijpers naar Dongen. H. de Jong naar Goifle. Th. W. v. Vogt naar Tilburg. J. Brent en gezin naar Sprarig-Gapelle. I. V. C. B. Ie klasse. SchijndelSVD. BrabantiaRKTVV. KolpingZwaluw. Wilhelmina—Venloschc Boys. SVB—Best Vooruit. Schyndel gaat Maandag winnen van SVD. Brabantia maakt een goede kans tegen Tilburg. Kolping heeft aan de Zwa luwen een mak werkje. Wilhelmina zal de puntjes ook wel in de wacht sleepen en SVB volgt misschien hun voorbeeld wel, misschien Misschien winnen alle gastheeren. 2e klasse. SartoVeloc. WoenselSTV. St. Mich.-Gestel—Wit Zwart. MULO—ODI. DESK—GW. 3e klasse C. VelocitasUno Animo. Dongen 2VOAB. Oranje WitHieronvmus. RKTVV 2—Hilvaria. SVG—WIK. 3e klasse D. HECSchijndel 2. SportersJ. v. Arckel. HVCWVB. Blauw GeelVlijmensche Boys. Van de HEC'ers verwachten we, dat ze winnen zullen. De kranige Sporters doen dat zeker. WVH krijgt 't zwaar te verantwoordeh tegen de jongens uit Een voetbalwedstrijd met nood- lottigen afloop. Op 30 September 1939 werd te Sprang-Capelle een voetbalwedstrijd gespeeld, welke een noodlottigen afloop had. Na den wedstrijd kreeg de 22-ja- rige G. uit Sprang-Capelle twist met den speler K. Snijders en de ruzie liep zoo hoog, dat hij een mes trok en S. zoodanig verwondde, dat deze spoedig daarop is overleden. Op 16 November moest de sjouwer zich voor de rechtbank verantwoorden en toen heeft de officier wegens dood slag een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaar tegen hem geëischt. De rechtbank bepaalde echter, dat alvo rens zij uitspraak zou doen, eerst een psychiatrisch onderzoek naar het gees- tesvermogen van verdachte moest wor den ingesteld. Op 7 Maart diende deze zaak op nieuw. Verhoord werd toen dr. G. Janssens, geneesheer-directeur van de psychiatrische inrichting Voorburg te Vught, die een onderzoek naar het geestesvermogen van verd. heeft inge steld. Dr. Janssens kwam tot de conclu sie, dat verdachte zeer verminderd toe rekeningsvatbaar is. De officier van justitie eischte naar aanleiding van dit rapport thans één jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, wegens mishandeling den dood tengevolge hebbende. De rechtbank heeft vandaag ver dachte conform den eisch veroordeeld, echter met aftrek van voorloopige hechtenis. De moord op den verzekeringsagent. Voor de arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft Donderdag de strafzaak gediend tegen den 33-jarigen agent van een levensverzekeringmaatschappij C. V., verdacht van moord op den ver zekeringsagent P. A. F. J. de la Ch., in den nacht van 11 op 12 Mei 1939 in diens woning aan de Hertzogstraat. De dagvaarding legt primair moord ten laste, n.l. dat verdachte V. opzette- Verplaatst. Met ingang van 1 April is de bestel ler van de P.T.T., de heer N. de Boef van Kaatsheuvel verplaatst naar Roo sendaal. Biljartsport. De wedstrijden om het kampioen schap van Kaatsheuvel gaven deze week de volgende resultaten. Klasse B. Ger. Smit 65, 38, 6, 1.71; A. Elshout 100, 38, 12, 2.63; H. Snoeren 82, 28, 14, 2.99; G. v. d. Kaa 100, 28, 14, 3.69; P. v. Dun 54, 18, 11, 3: J. Kemmeren 100, 18, 14, 5.55; A. Frederiks 62, 26, 18, 2.38; A. Emmers 100, 26, 16, 3.84. Klasse A.: Th. Netten 150, 41, 30, 3.90; S. Rombouts 143, 41, 13, 3.50; M. Laros 150, 29, 22, 5.13; S. Rom bouts 115, 29, 16, 3.96; P. Kemmeren 37, 8. 11, 4.62; W. Kamp 150, 8, 45, 18.75; M. v. Boxtel 150, 21, 28, 7.14; Jos Schalken 120, 21. 26, 5.71. 3de Wisselconcert. Het derde wisselconcert tusschen de harmoniëen Euphonia en Apollo en de zangvereeniging Bel Canto wordt op den 2en Paaschdag in de zaal van Bel Canto gegeven. In afwijking van de andere wisselconcerten, waarop de in de zaal thuis behoorende muziekveree- niging niet mede concerteert, neemt Bel Canto in zijn eigen tehuis wel deel aan het concert, om zoodoende de noo- dige afwisseling in het programma te brengen. Euphonia zal het concert met een viertal nummers openen, waarna Bel Canto drie koorwerken uitvoert, uitsluitend aan Paschen en het voor jaar gewijd, terwijl Apollo het Pro" gramma als dritte im Bunde sluit. Katholieke Meisjes-Centrale. Door de Tooneelclub der K.A.J.V. wordt op den 2en Paaschdag in het K.J.C.-gebouw een uitvoering gegeven van het tooneelspel in 3 bedrijven van Will. v. d. Berg: „Het meisje in de schaduw", een spel uit den tegenwoor- digen tijd, met spannende momenten en verrassende wendingen, dat niet na zal laten indruk te maken op de toe schouwers. R.K. Sport- en Wandelpark. Op den 2en Paaschdag zal ons R.K. Sport- en Wandelpark wederom offi cieel het zomerseizoen openen, al is mogelijk het weer nog wat wintersch. Om twee uur vangt er de voetbalwed strijd voor de 2e klasse I.V.C.B. D.E.S. IG.V.V. aan. Terwijl tusschen 4 en 6 uur een poppenkastvertooning gege ven wordt, wat meer speciaal als een kinderattractie bedoeld is. Biljarten. De biljartclub Krijt op Tijd speelde in het café van den heer van Wanrooy een wedstrijd tegen Het Kalm Spel. Krijt op Tijd behaalde 359 punten tegen Het Kalm Spel 382 punten. Jaarvergadering. Maandag 8 April houdt de R. K. Coöp. Vereen. Broederhulp haar alge- meene jaarvergadering in de zaal van den Gildenbond. Aftredende bestuurs leden zijn de heeren H. Sips en A. Kerkhof; voor de commissie van toe zicht de heer J. Pols. Allen zijn herkiesbaar. Candidaten kunnen worden ingediend tot uiterlijk Dinsdag 2 April. Eierveiling. Door de eiervereeniging alhier wer den afgeleverd aan den N.C.B., afdee- ling Loonopzand, 5100 stuks eieren. Gevonden en verloren voorwerpen. Op 't politiebureau zijn aangegeven: Gevonden Portemonnaie met inhoud, grijze regenjas en doublé armband. Aan komen loopen: Zwarte hond reu; hond 1 jaar oud, kleur geel en jonge hond Spaniel. Verloren: Pakje splitledcr, '2 rijwielplaatjes, doublé armband, zwarte vulpenhou der, doublé schakelarmband, 1 paar handschoenen varkensleer, portemon naie met inhoud, 3 sleutels en rechter heerenhandschoen nappa. Zilveren Professiefeest. Donderdag 21 Maart herdacht de Eerw. Broeder Martinus van het Mis siehuis St. Antonius alhier, zijn zilve ren professiefeest. IJverig en stipt in zijn bediening op de boerderij van het Missiehuis, heeft Broeder Martinus (Martinus van Dongen, Kaatsheuvel) kostbare diensten bewezen aan de Con gregatie. SPRANG. -Predikbeurten Zondag 24 Maart le Paaschdag) Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. A. Sirag; n.m. 2 uur Ds. A. Vroeginde- wey van Loonschendijk. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. Maandag 25 Mrt. (2en Paaschdag): Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. B. A. van Lummel. De afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders houdt a.s. Donder dagavond in de zaal van den Christel. Volksbond een feestvergadering, waar toe afgevaardigden van zusterorgani saties en plaatselijke vereenigingen zijn uitgenoodigd. Medewerking zal wor den verleend door de Reciteer- en Mondaccordeonclub. Het belooft een gezellige avond te worden. CAPELLE. Reeds eenigen tijd geleden werd op raambiljetten enz. medegedeeld dat er in deze gemeente een Rookwedstrijd zou worden gehouden. Deze wedstrijd zal volgende week aanvangen, op 26 Maart bij den heer A. van Dijk, aan t Bruggetje. Vervolgens worden 4 we ken lang iedere week twee rookavon- den gehouden in verschillende lokalen. Wij verwijzen voor bijzonderheden naar de advertentie in dit blad. Daar deze wedstrijden een nieuwig heid voor deze gemeente zijn. verwach ten wij een zeer drukke opkomst, daar het voor de rookliefhebbers niet alleen gezellige avonden zullen worden, doch ook fraaie prijzen worden disponibel gesteld. De hengelaarsvereeniging „De Maasmond" hield in haar clublokaal bij den heer J. Quirijns alhier de jaarver gadering. Nadat de voorzitter, de heer W. v. de Velden, die in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer L. J. Dijkstra naar Heusden, als zoodanig benoemd is, de vergadering had ge opend, werden de notulen der vorige vergadering na voorlezing goedge keurd en vastgesteld. De secretaris-penningmeester, de heer J. Kraak, bracht vervolgens een keurig verzorgd verslag uit omtrent den toe stand der vereeniging, waarna hij een overzicht gaf van de inkomsten en uit gaven over het boekjaar 19391940, waaruit bleek, dat de kas, niettegen staande de sombere tijden sloot met een batig saldo. De rekening en verant woording werden nagezien en in orde bevonden en onder dankzegging aan den penningmeester goedgekeurd. Besloten werd 25 Maart a.s. (2en Paaschdag) een onderling concours te houden voor de leden en voor eiken mededinger een prijs beschikbaar te stellen, waarna de vergadering door den voorzitter gesloten werd. De Coöperatieve Productie- en Consumptievereeniging „Ons Belang' hield j.l. Dinsdagavond haar jaarverga dering in het café van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoe- ve-Capelle. De voorz., dhr. H. Boer, opende de vergadering met een harte lijk welkom en wijst er op, dat het 28 Mei a.s. 10 jaar geleden is, dat de ver eeniging werd opgericht en tot zijn groot genoegen kan spreker constatee- ren, dat de vereeniging nog steeds groeiende is. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing goedgekeurd. Hierna brengt de secr.- penn. dhr. A. Blom, een uitgebreid ver slag uit omtrent den toestand en de werkzaamheden der vereeniging gedu rende het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het ledental met 12 vermeer derde. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat er een behoorlijke winst was gemaakt, zoodat het bestuur voorstelde om, na flinke afschrijving op eigendommen der instelling, aan de leden, welke voor 15 Maart 1939 het ledenregister hebben geteekend, een dividend van 8 uit te keeren en aan de andere verbruikers 5 dividend uit te betalen. Nadat nog besloten was om het 10- jarig bestaan in het a.s. najaar op eenigszins feestelijke wijze te herden ken, met welk besluit alle aanweizgen instemden, werd de vergadering onder dankzegging voor de belangstelling ge sloten. De secretaris van de Finsch— Nederlandsche vereeniging heeft den burgemeester van Sprang-Capelle be richt, dat zij, in verband met de schit terende resultaten van de in deze ge meente gehouden collecten ten bate van Finland, een gratis filmavond zal aanbieden. Deze filmavond zal binnen kort in het gebouw „Elthato" alhier worden gehouden. Namens bovenge noemde vereeniging zal dien avond een spreker optreden. Voor de Ned. Herv. gemeente hoopt a.s. Zondag (len Paaschdag) des morgens half 10 en des nam. half 3 op te treden Ds. Oostenbrug en 2en Paaschdag 's morgens half 10 Ds. de Bruin uit Waspik. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg in de Wey en wel des morgens half tien en des namiddags twee uur. Maandagmorgen half tien eveneens. Aan het 2en Paaschdag te Tilburg te houden muziekconcours zullen van 'l muziekgezelschap „Kunst na Arbeid' een duo en een solist deelnemen. Wij wenschen de deelnemers en hun pianist dien dag veel succes. De Coöp. Aankoopvereeniging Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang w.a. houdt a.s. Woensdag 27 Maart des avonds half zeven in het café van den heer Ant. van Dijk aan het Brug getje te Vrijhoeve-Capelle een alge- meene ledenvergadering. Toen de 70-jarige S. uit St. Laurens le Middelburg in de Korte Noord straat op de fiets tusschen 'n boeren wagen en het opgegraven gedeelte van de straat trachtte door te rijden, kwam hij te vallen. Een wiel van den wagen reed over hem heen. S. overleed tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis. Te Made zijn twee boerderijen van de landbouwers Vermeulen en Ma- chielsen door brand vernield. De brand ontstond omstreeks achtuur in de boerderij van Vermeulen, welke met riet was gedekt. De krachtige wind deed de vlammen overslaan op de boerenhoeve van Michielsen. In korten tijd stonden beide huizen in lichte laaien. De plaatselijke brandweer stond voor een moeilijke taak. Zij kon niet verhinderen, dat de beide boer derijen geheel in asch werden ge legd. Ook de groote schuur van Ver meulen, waarin zich een hoeveelheid hooi, stroo en graan bevond,gingen verloren. Twee jonge ossen vonden den dood in de vlammen. Het oveiige vee. zeventig koeien, veertien paar den en eenig jong vee kon tijdig in veiligheid worden gebracht, evenals enkele landbouwgereedschappen. In beide gevallen wordt de schade door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3