WINKELIER GEEF ACHT! VOORJAARS STOFFEN MODERN Kleine Lieveling MODERN 3- *Tif. Wat Bitterbollen T R E KM A T R E K M A De Liefdesparade TREKMA Bel 98711 GEMENGD"NIEUWS ONTVANGEN: De nieuwste CEINTUU RS SHAWLS KOUSEN Pakjes T ruitj es Jurkjes Broekjes N zijn ze weer lekker VOOR EEN DUBBELTJE HEERLIJK CALFS- CROQUETJE Na afloop van even smullen in: ■I I)E ADVERTENTIE. VIII. In aansluiting aan ons artikel van de vorige keer waarin wij met IJ spraken over het regelmatig adver- teeren en het samenstellen der adver tenties van de grootwinkelbedrijven, die U als maatstaf dient te nemen, gaan wij thans verder om onze recla me campagne te behandelen. Wij waren dan zoover dat een con tract met een blad voor een zeker aan tal regels afgesloten is en nemen als voorbeeld een mode-magazijn, Maison Modern, genaamd. Vooraf dienen wij echter te vermelden, dat de adverten ties moeten steunen op de etalage (5) Maison Modern etaleert de nieuwste Voorjaars-mode-stoffen. Kousen, cein tuurs, shawls en verdere bijkomstig heden doen dienst als aanvulling. De advertentie die Maison Modern de eerste week plaatst, zou er dan als volgt uitzien: MAISON ELEGANTSTRAAT 74 De weck daarop verandert de tekst, want zooals de etalage regelmatig iels anders laat zien, zoo moet ook de tekst van de advertentie veranderen. Maison Modern maakt de daarop volgende week een speciale Baby-goe- deren-etalage en de advertentie vere- telt dan: VOOR UW ontvingen wij wederom leuke en MAISON ELEGANTSTRAAT 74 Zoo gaat men regelmatig verder om hetgeen, waar men behoefte aan krijgt, bekend te maken en 10 tegen 1 als U zoo regelmatig adverteert, zal succes niet uitblijven. De advertenties van Maison Modern zijn steeds in dezelfde vorm uitgevoerd. Dit is ook een punt waar wij U op moeten wijzen. Uw advertenties moe ten een kenmerk hebben waardoor zij zich van andere onderscheiden en dit verkrijgt men - door voortdurend de zelfde methode toe te passen. Alle ad vertenties van Maison Modern moeten deze rand hebben. Door steeds vandezelfde rand, het zelfde lettertype, dezelfde versiering gebruik te maken, krijgen Uw adver tenties als het ware een familieken- merk. Let wel, wij zeggen hier uit drukkelijk,dezelfde rand, lettertype of versiering, maar niet dezelfde tekst. Wij kennen een banketzaak, waar aan een automatiek verbonden is. Iede re week plaatst men een advertentie o]) een opvallende plaats, maar icdeie week vertelt die advertentie hetzelfde. Voor dit bedrijf zou er meer succes te behalen zijn als het eens op deze ma nier gedaan werd: RUIG JE. Kleine Sonja, die in de eerste klas van de grote school zat, was geweldig trots, dat zij nu elke morgen zelf melk kon halen, iets dat moeder tot nu toe altijd gedaan had. Sonja was nu altijd nummer één, die het huis uitging. De vorige nacht had het geregend, vandaar dat de straten 's morgens nog vol plassen stonden. Voorzichtig liep Sonja door de tuin om haar jurk niet vuil te maken. Vlug deed ze het tuin hek open en wilde naar de overkant lopen, waar de melkwinkel was. „Och", zei Sonja hardop. Voor het hekje, in elkaar gedoken, zat een jong hondje, dat het meisje met treurige ogen aankeek. Sonja zag dat het vel van het beestje kletsnat was en 't dier rilde van de kou. O, en zijn rechter voorpootje bloedde. Sonja had een medelijdend hart en hield veel van dieren. Ze hield het tuin hek wijd open en lokte de hond„Kom hondje, komEn jawel, 't jonge beest hinkte op drie poten achter haar het huis binnen. „Moeder, moeder! er zat een hondje voor hc deur, hij is nat en heeft 't koud en zijn ene poot bloedt! Zeker in de regen gebeurd. Hij mag toch hier blij ven hè, en U verbindt zijn poot toch en. geeft hem wat te eten?!" riep Sonja in één adem door. Moeder keek naar het jonge hondje, dat sidderend in de deuropening stond. „Hel arme heest is zeker verdwaald. Hij weet niet meer waar hij naar toe moet. We zullen hem houden en ver plegen, tot de eigenaar verschijnt. Va der zal direct een advertentie in de krant moeten zetten" zei moeder. Dat vond Sonja een uitstekend idee. Daarop legde moeder een oud stuk deken voor de kachel en het hondje ging er dadelijk op liggen. Zijn kopje hing nog treurig naar beneden, toen Sonja naar school ging. Sonja was er die dag niet bij, hoe wel ze anders graag naar school ging en goed oplette. Ze dacht steeds maar aan het hondje of het zich al een beetje beter voelde en of het al zou kunnen lopen met zijn zieke poot. Wat was Sonja blij toen ze 't hondje nog thuis vond. Het beest kwam haar zelfs uit de keuken tegemoet gehup peld en dacht er niet aan, op 't deken tje te gaan liggen. Hij draaide aldoor maar om Sonja heen en kwispelde vro lijk als het meisje hem aaide. „O moeder, hij weet precies dat ik hem hier gebracht hebriep Sonja verheugd uit. En de volgende uren werden het meisje en de hond dikke vrienden. Het kostte moeder vandaag moeite om Sonja er toe te brengen De eerste week: onze Komt U zeeven probeeren? 1= AUTOM ATI EK Z= De volgende week: hebt U zoo n ZZ AUTOMATIEK Is er iets apparts te doen, b.v. een speciale film of zoo, dan hiervan ge bruik maken, dus: AUTOMATIEK Dit zijn voorbeelden hoe U kunt ver anderen en aanpassen. Want als U week in week uil hetzelfde vermeldt, gaat het net als met Uw etalage, men loopt door omdat men het al gezien heeft. Ook een naamblok in Uw adverten ties zal het uitstekend doen. Dit kan men weer opmerken bij de groote za ken, zooals Van Haren, V. en D., C. Sc A., Bijenkorf en verdere. Dus steeds dezelfde opstelling, ver siering of iets dergelijks. Niet alle bedrijven zijn verplicht om den tekst regelmatig te veranderen. Een taxi-bedrijf kan week aan week van onderstaanden tekst gebruik ma ken Maar dit zijn uitzonderingen. Voor het lettertype nemen wij bij voorkeur de gewone courantletter, daar deze zich hel beste leent voor de lezers. Verschillende onderdeelen over de advertentie bespraken wij lieden met U en volgende week hopen wij op deze plaats verder te gaan, want dat er nog meer komt kijken om doelmatig te ad- vertecrcn, zult U de volgende keer zien. Tot volgende week. S. N. M. hoofdpijn, Kiespijn. MpcnVcrbo Uit rijdende tractor gesprongen. Doodelijk ongeluk tengevolge van angst Zekere van Tilburg uit Hapsisop slag gedood doordat hij uit een in volle vaart zijnde trailer sprong en onder den truck lerecht kwam. Omtrent de toedracht vernemen wij het volgende. Omstreeks half acht reed de heer Kuipers uit Haps met zijn Iractor en aanhangwagen op den rijksweg Den Bosch Nijmegen onder de gemeente Geilen op reis naar de paardenmarkt te Gorinchem Bij hem in de cabine was gezeten de heer van Tilburg eveneens uit Haps. Door het in de cabine wegwerpen van een eindje sigaret, raakte een stuk papier in brand. De heer van Tilburg is daardoor blijkbaar zeer verontrust. Hij rukte plotseling bet portier open en sprong uit de in volle vaarl zijnde auto. De bestuur der kon niets meer doen om hem tegen te houden. Noodlottigerwijze viel de ongeluk kige juist onder den aanhangwagen, met het gevolg dat bij op slag werd gedood. Dr. Warnier uit Geffen was zeer spoedig ter plaatse, doch kon geen hulp meer bieden. Pastoor v. d. Kamp verleende nog geestelijken hijstand. Met de ziekenauto van de fa. Klokgieters werd het slachtoffer, vader van 14 kinderen, naar het gasthuis te Oss vervoerd. Arrestatie te Amsterdam. Na een achtervolging van eenige weken hebben in den afgeloopen nacht rechercheurs van de Amster- damsche centrale recherche vier Italianen gearresteerd, die zeer waarschijnlijk de daders zijn van tal van inbraken, welke in de afgeloo pen twee jaren in de hoofdstad zijn gepleegd. De politie verdenkt dit viertal o.m. van de groote inbraak in het vorig jear bij bet reisbureau Lissone in de Leidscheslraat waar bij de dieven meer dan flO.OOOaan baar geld een aantal cheques en vele vreemde munten hebben buit- gemaakl. Twaalf dooden bij tempévergiftiging. In een tweetal onderdistricten in het regentschap Wonogiri (N.O.I.) zijn tengevolge van tempévergiftiging twaalf personen overleden, terwijl er nog zeven ziek zijn. (Tempé is een .ïavaansch voedings middel, bestaande uit koeken van gekookte boontjes, die opzettelijk met een schimmel worden bedeeld, teneinde ze gemakkelijker verteer baar te maken,) Menschensmokkelaars aangehouden. De Blericksche gemeentepolitie is erin geslaagd, in samenwerking met de politie te Venlo, Tegelen en Amsterdam, een complot te ont maskeren, dat zich bezig hield met het op clandestiene wijze over de Nederlandsche grens brengen van Duitsche Joden. Bij dit complot bleken, volgens de N.R.C. betrokken te zijn een garagehouder en een koopmad uit Blerick en een caféhouder uit Tegelen, welk drietal in arrest is gesteld. Door een nader onderzoek door den inspecteur van politie te Blerick den heer Kooymansmetderecherche uit Amsterdam, konden zeven Jood- sche vluchtelingen, die door het complot ons land waren binnenge bracht worden opgespoord. haar huiswerk te maken. Sonja was een beetje bang. Ieder ogenblik zouden ze het hondje kunnen halen. O, wat haar betreft, zou er nooit iemand ko men, ze hield nu al veel van het beest. Op de advertentie kwam werkelijk niemand. Een van de buren meende een zwerver met zo'n soort hond ge zien te hebben. „Moeder, vader, we houden hem toch «Is niemand hem komt halen? Ik wil 't zo graag", bedelde Sonja. Wat konden vader en moeder anders doen dan de wens van hun dochtertje vervullen? Ze vonden het hondje zeil heel leuk. Zo hlcef de hond, die na een week weer helemaal beter was, in huis en Sonja was heel trots op „haar hond. „Nu moet hij een naam hebben, we kunnen toch niet altijd „hondje" roe pen", vond Sonja. „Nu, laten we hem „Ruigjc" noe men", zei moeder, „naar zijn ruige vel. sprong zijn meesteres achterna, hapte in een stuk van haar rok en zwom zo met z'n voor hem zware last naar de kant. Intussen 'hadden een paar men sen het ongeluk al gezien en hielpen Ruigje en zijn last aan de kant. Het heest sprong blaffend om het drijfnat te kind heen. Sonja stond op en zo nat als ze was, drukte ze de hond tegen zich aan en gaf hem allerlei lieve naampjes. Toen liep ze hard naar huis, Ruigje blaffend voorop. En de beloning die Ruigje kreeg was wel zo, dat zijn hondenmaag een heerlijke dag had! ■au in i ii ■—min Ze bond Ruigje een rode strik om zijn hals en vond hem nu nog mooier dan eerst. Sonja en Ruigje werden onafschei delijke vrienden. Je zag die twee voor taan altijd samen. Meestal waren ze in de tuin aan het stoeien. Maar Ruigje werd ook een echte be schermer Niemand mocht aan 't meis je komen. Pas als Sonja riep: „Ruigje, zoet zijn!" hield hij op met grommen en mochten ze Sonja een hand géven en met haar spreken. Heus, Sonja's ouders hadden er geen spijt van dat ze de hond gehouden hadden. Een keer had Ruigje zelfs het leven van hun dochtertje gered. l)at was in het voorjaar, toen Sonja met haar pop aan de beek speelde. Natuur lijk ontbrak Ruigje ook niet. Plotse ling kwam Sonja te dicht bij het water, gleed uit en viel in de beek. Ruigje bedacht zich niet lang, maar HOE WIM HET LIEGEN AFLEERDE. De achtjarige Wim was een aardige jongen, maar hij had een grote fout, hij loog! Zijn vader en moeder hadden hem al zo vaak gezegd hoe lelijk liegen was; het hielp allemaal niets. Erger was het als Wim de hond ol de kat de schuld gaf; die arme beesten konden zich niet verdedigen. Denk niet, dat hij niet van Kazan en Rolletje hield, o nee, integendeel, maar toch gaf hij ze altijd de schuld. Ze dachten eerst dat het wel over zou gaan als hij ouder werd, maar helaas bleef het zo. Toen begrepen ze wel dat ze iets moes ten doen, om Wim voorgoed het liegen af te leren. Al gauw deed zich een ge legenheid voor. Wim was met zijn nieuwe broek in een boom geklom men en de broek was daardoor hele maal gescheurd. Hij was zo bang dat hij straf zou krijgen, dat hij Kazan, de hond, weer de schuld gaf. Kazan kon zich niet verdedigen, maar dat was niet nodig want vader en moeder had den uit het raam gezien dat Wim in de boom geklommen was en met zijn broek aan een tak was blijven hangen. Ze zeiden niets, maar ze hadden een plannetje bedacht, dat ze meteen ten uitvoer brachten. „De hond moet het huis uit! Hij doet niets anders dan dingen stuk maken!" zei vader. Wim kreeg tranen in zijn ogen, maar hij zei niets. De volgende dag was er een stuk worst uit de kast genomen. Wim had het opgegeten. Toen moeder haar kin deren één voor één vroeg waar de worst gebleven was, zei Wim dadelijk: „Ik zag Bolletje voor de kast staan en de deur was niet dicht, hij heeft de worst vast gestolen." „De kat steelt de laatste tijd, die moet ook weg, we hebben geen hond of kat nodig, als we niets dan ongemak van die beesten hebben!" zei moeder en keek Wim doordringend aan. Zwij gend sloop Wim naar de keuken. Rol letje zou weggaan? En Kazan ook? Dal zou vreselijk zijn! Hij zou vader en moeder vragen of ze mochten blijven, maar de waarheid zeggen, daar dacht Wim nog niet aan. Hij vroeg vader en moeder tevergeefs. „Zulke dieren kun nen we niet houdenzeiden ze, „ze moeten weg!" Wim was nu erg bedroefd en kon de hele nacht niet slapen. Langzamerhand begon hij te begrijpen, wat een on deugende jongen hij eigenlijk was. Maar de volgende dag had Wim nog steeds de moed niet zijn moeder alles te zeggen. Toen hij 's middags uit school kwam, was er geen Kazan en ook Rolletje was niet in de keuken. Doodsbleek ging Wim aan tafel en zei geen woord. Plotseling zei zijn zusje Gerda: „Nu zal onze Kazan de wagen van den melkboer wel moeten trek ken!" Wim zat als verstijfd. De tranen rolden hem plotseling over de wangen. „Ja, en Rolletje moet nu muizen van gen", voegde moeder er aan toe. Dat was te veel voor Wim, de leugen brandde in zijn hart. Snikkend beken de hij alles, ook wat hij vroeger ge daan had en beloofde nooit meer te zullen liegen, als Kazan en Bolletje maar terugkwamen! Vader en moeder keken elkaar op gelucht aan. O, als hun jongen maar alles begreep en nooit meer zou liegen „Hoe kon je zo slecht zijn?" zei moe der ernstig. „Als je nu maar je belofte houdt! Beloof je dat?" „Ja, ja" huilde Wim, ik zal nooit meer liegen, haal alsjeblieft Kazan en Rolletje terug!" Toen glimlachte moeder, knikte tegen Gerda dit de kamer uit ging en even la ter met Kazan en Rolletje terug kwam. „We wilden je alleen straffen en je het liegen afleren!" zei vader. „De hond en de kat waren bij de buren." Dolgelukkig sprong Wim op Kazan en Rolletje af en sinds die tijd heeft hij nooit meer gelogen! door Wil Bokhorst. en dt Snellax komt vanzelf altijd een poeder oi cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets.qcnaamd..Mijnhardt)es"2st. lOct. Doos50ct door Wil Bokhorst.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6