SPORT RECHTZAKEN LACH, OF IK SCHIET DRUNEN SPRANG—GAPELLE. Theater Musis Sacrum Waalwijk Goed Nieuws. Advertentiën. Carrière. werkelijk een plaats is van beteekenis, die nog in veel breederen kring bekend moet worden. Ook dankt hij W. B. voor de fraaie gidsen en de afd. voor de vele zorgen, die zij zich heeft ge troost om deze ontvangst zoo voortref felijk te doen zijn. De ontvangst op 't raadhuis. Na de behandeling van enkele agen dapunten, wordt t gezelschap in de raadszaal door burgemeester Moonen en de wethouders Eibers en Smolders ontvangen. Burgemeester Moonen roept hen hier een hartelijk welkom toe en verheugt er zich over dat Waalwijk de eer te beurt is gevallen om de afgevaardigden te ontvangen. Waalwijk is een gemeente met een uitgesproken industrieel karakter en daarop is ook het onderwijs ingesteld. Een cultureel centrum is Waalwijk dus niet en daarom wordt dit bezoek van den bond nog meer op prijs gesteld. Spr. hoopt, dat de verwachtingen, welke de bezoekers van Waalwijk heb ben, in vervulling mogen gaan en zelfs worden overtroffen, opdat later de her inneringen aan deze 43ste algemeene vergadering van aangenamen aard zullen zijn. De heer van Delft dankt den burge meester voor de officieele ontvangst, welke den bond een groote eer is. De burgemeester heeft gezegd, dat Waalwijk geen cultureel centrum is, maar spr. wil hierbij opmerken dat Waalwijk toch wel een onderwijscen trum is en het dagelijksch bestuur van deze gemeente is er steeds op uit ge weest onderwijs-instellingen bij de op richting en instandhouding te steunen. Het gemeentebestuur van Waalwijk heeft 't onderwijs steeds op royale ma nier bevorderd. Dat Waalwijk een onderwijs-cen- trum is, toont spr. aan doop de opsom ming van Waalwijks onderwijs-in- richtingen, n.l. vier lagere scholen, twee U.L.O.scholen, een school voor bijz. lager onderwijs, een H.B.S., een huishoudschool, een handels-avond school, een teekenschool en een rijks vakschool. Het is van 't gemeentebestuur juist gezien, zegt spr., om onderwijs-instel lingen te krijgen op een zoo breed mo- gelijk gebied, want dat is een groot cultureel belang. Spr. twijfelt niet of Waalwijk zal op de algevaardigden een bijzonder goe de indruk maken. Nadat de eerewijn was rondgediend bezichtigde t gezelschap onder leiding van den heer H. de Hoop, het gemeen tehuis. De middagvergadering. Na het diner in hotel Verwiel en ho tel De Twee Kolommen, waar de aan wezigen werden verrast door een fraaie verrassing van de B.L.O.-school in den vorm van een kunstig bewerkte servet ring van leer, werd de verqaderinq her opend. Uit het verslag van de commissie voor godsdienstige belangen bleek, dat het aantal retraitanten iets was terug- geloopen. Het aantal kernclubs daar entegen was gestegen tot 39. De geestelijk adviseur sprak hierbij nog een propagandistisch woord voor de K. A. en het leekenapostolaat en be val dit aan in de bijzondere aandacht van de afgevaardigden. Voorstellen van de afdeelingen. De afd. de Peel heeft voorgesteld om de bijdrage uit de Bondskas aan de afd. die aan haar verplichtingen hebben voldaan, aanmerkelijk te verhoogen. De afd. vraagt volgens dit voorstel 25.— per jaar meer uit de Bondskas. Het H. B. stelt hierbij voor om 40 per afd. en per jaar uit de Bondskas te geven, indien de contributie 2.50 of meer bedraagt en 25.indien deze minstens 2.— bedraagt.. Na eenige bespreking wordt dit voorstel aangenomen, met de opmer king, dat op de volgende vergadering deze materie opnieuw bekeken zal wor den. Op voorstel van het H. B. wordt verdei besloten dat de contributie voor 1 Juli en 1 Jan. in het bezit van den bondspenningmeester moet zijn. Een voorstel van de afd. de Peel waarin wordt verzocht er op aan te dringen, dat gemobiliseerde onderwij zers bij benoemingen niet gepasseerd zullen worden, wordt aangenomen. Ook wordt besloten er nogmaals cp aan te dringen, dat maatregelen geno men zullen worden, opdat bij de bezet ting van een vacature een onderwijzer niet langer dan voor 6 mnd. tijdelijk aangesteld kan worden. De afd. Veghel vraagt er voor te waken, dat er geen benoemingen plaais vinden in strijd met de bisschoppelijke voorschriften. De afd. Nijmegen draagt het H. B. op een krachtige actie te voeren voor intrekking van de laatste 5 salaris verlaging. Uil het prae-advies blijkt, dat 'het K- O. V. deze actie reeds voert. De begrooting voor het jaar 1940 sluit op 15461.—. De contributies zijn geraamd op 14830. Bij de uitgaven is voor het H. B. uitgetrokken 2500. voor 't Bonds blad 6750.— en voor contributie K. O. V. 2200.—. Ongewijzigd wordt deze begrooting vastgesteld. De rekening '39 toont aan inkomsten 14ö90.59; uitgaven 14337.14; voor- dcelig saldo 353.45. De bezittingen per 31 Dec. '39 be dragen 8152.57. Het retraitefonds sluit met een voor- deelig saldo van 168.20. Hierna wordt de afd. Veghel bij lo ting aangewezen om voor het volgen de jaar de rekening en verantwoording te controleeren. De heer Jansen uit de afd. Bergeijk brengt verslag uit namens de controle commissie en concludeert dat alle be scheiden in orde zijn bevonden. Bij stemming wordt bepaald, dat de volgende vergadering zal plaats heb ben in Den Bosch. De heer Chabeau en fr. Emafus spre ken een kort sluitingswoord, waarna de voorzitter, na nogmaals dank te heb ben gebracht aan de afd. Waalwijk Heusden voor de keurige wijze waarop zij deze vergadering verzorgd heeft, sluit men den Christelijken groet. R. K. Jonge Boerenstand. De ILK. Jonge Boerensland hield op Tweeden Paaschdag zijn Jaar vergadering in de zaal der Meisj?s- congregalie. Uit de jaarverslagen bleek, dat de uitkomsten van het afgeloopen jaar bevredigend waren. Er was een batig saldo. De beste prestatie met het proef veld werd geleverd door W. van Delft, Andrszn. Bij den gewassen wedstrijd werden de volgende prijzen behaald: 1 J. Aarts Mzn.; 2 H. v. Noort;3\V.v. Delft Azn.; 4 M. Muskens; 5 B. de Gouw; 6 A. v. Booij. Bij de bestuursverkiezing werd het bestuur als volgt samengesteld Voorz., Jos Klerks; Secr.-penn. H. Book; leden: M. Muskens, Jos de Gouw en Jan v. Booij. Bij den gemeente-veldwachter te Sprang zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden be lastingplaatje. CAPELLE. De christelijke schoolvereeniging a. d. Loonschendijk hield j.l. Don derdag des avonds 7 uur in het schoolgebouw aldaar onder leiding van den heer B. Verhoeven haar jaarvergadering. Na het zingen van Psalm 25 vers 2, het voorlezen van het 5e hoofdstuk der Openbaringen en gebed, werd de vergadering met een welkomst woord door den voorzitter geopend waarna de secretaris de notulen voorlas der vorige vergadering, welke ongewijzigd werden vastgesteld. De keurig verzorgde jaarverslagen van secretaris en penningmeester, waaruit bleek, dat de vereeniging nog steeds vooruitgaat, werden onder dankzegging aan de samen stellers goedgekeurd. Blijkens het rapport van de commissie, belast met het nazien der rekening en ver antwoording van den penningmees ter, welk verslag werd uitgebracht door den heer Jac Vos, waren de boeken en bescheiden van den pen ningmeester keurig in orde, zoodat de afrekening over het verloopen dienstjaar onder dankzegging aan den penningmeester werd goedge keurd. Bij de daarna volgende verkiezing van bestuursleden, waarbij als leden van het stembureau werden aange wezen de heeien J. J. de Man en W. P. van Beek, werden de aftre dende bestuursleden, de heeren B. Verhoeven, Ds. A. Vroeg in de Wey, P. van der Schans en G. de Jong, herkozen Allen namen staande de vergadering onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun herbenoeming aan. Tot lid der commissie voor het nazien van de rekening van het nieuwe dienstjaar werd benoemd de heer J J. de Man, die zich deze benoeming eveneens liet welgevallen. Van de gelegenheid der rondvraag werd slechts matiggebruik gemaakt. Door Ds. A. Vroeg in de Wey werd een slotwoord gesproken, waarna deze goedgeslaagde verga dering met gebed en het zingen van Psalm G8 vers 2 werd gesloten. De voetbalvereeniging »Wit Zwart« alhier behaalde den/ 2en Paaschdag bij den te Wijk gehouden serie wedstrijd den 2en prijs, een zilveren lauwerkrans, Op het 2en Paaschdag te Til burg door »Tilburgsch Gemengd Koor a Capella« gehouden muziek concours werden de volgende muzi* kanten van de Muziekvereeniging »Kunst na Arbeid« bekroond: Adr. Lhrist Mzn., 3e afd. 2en prijs met 114 punten, P. Christ Azn., Ie afd. len prijs met 125 punten en het duo P. Christ Azn._Spuijbroek le afd. len prijs met 124 punten. Bij het aan de Ambachtsschool te Tilburg gehouden eind-examen werd het diploma o.mbehaald door Adr. Christ Mzn. alhier. w. s. c. W.C.C.—De Valk 3—4. Hoewel wij er niet voor zyn om een nederlaag gemakkelijk te wijten aan „pech" moet het ons toch van het hart, (lat WSC Maandag veel van dezen factor te lijden heeft gehad en eigenlijk een kleine Waalwijksche overwinning een hetere verhouding weer had gegeven. Vooral de eerste helft was voor de schoenfabrikanten zeer onfortuinlijk. Het begin was goed, want als er nau welijks 5 minuten zijn gespeeld scoort Brok onhoudbaar, maar vlak daarop maakt v. Doren gelyk. De WSC-voorhocde mist enkele opge legde kansen en kort nadien leidden de bezoekers. Uit een strafschop verhoogt Baelen de score en de stand is 13. Weer komt WSC hijkans onhoudbaar opzetten, doch paal en lat verrichten wonderen voor de Valken, want zij kee pen feilloos. Het vierde Valken-doelpunt komt zeer onverwachts en met een 14 achterstand van WSC gaat de rust in. In de tweede helft wordt er over het algemeen minder fraai gespeeld dan voor de thee en het zijn voornamenlyk de schoenfabrikanten, dei nog wal leven in de brouwerij brengen en behoorlijk spel laten zien. /.ij zijn in 't geheel niet ont moedigd en houden dapper stand. Spoe- dig wordt hun werken beloond en weet Brok de achterstand le verkleinen (24). Even daarna krijgt WSC een penalty te nemen en met een wiskundige zeker heid wordt de stand gebracht op 34. Hoewel er verder nog hard gewerkt wordt, vooral door de Langstraters, komt er in dezen stand geen verandering meer. WSC had o.i. een kleine overwinning of minstens een gelijk spel verdiend. BAARDWIJK. De ontmoeting BoxtelBaardwijk heeft de thuisclub 2 puntjes rijker gemaakt daar zij deze wist te winnen met 1. Een overwinning die alleszins verdiend maar zeer geflatteerd is. Voor de rust ga ven de Overlaatbewoners den toon aan doch het was juist in de periode van het grootste overwicht, toen herhaalde malen het Boxtel-doel aan doorboring ontsnap te, dat de blauw-witten door enkele snel le uitvallen een veilige voorsprong wis ten te nemen. In de tweede helft was aanvankelijk de thuisclub in de meerder heid, terwijl in het laatste kwartier beide elftallen weer goed tegen elkaar opwo gen. Ondanks den grootcn uitslag heeft 'l spel der Baardwyksche ploeg, die met diverse invallers uit moest komen, een goeden indruk achtergelaten en diverse aardigq staaltjes voetbal, ten beste gege ven. Over de match zelf kunnen wij kort zijn. Reeds vanaf het begin ondernemen de gasten goede aanvallen op het doel der thuisclub zonder succes terwijl aan de andere kant bij de niet zoovele aanval len der gastheeren de verdediging wel raad weet. Allengs wordt de druk op het Boxtel-doel sterker en iedereen denkt de Geel-Zwarten te zien scoren. Het succes komt juist aan de andere zijde terwijl dit in een korte periode zich nog twee keer herhaald, zoodat het rusten was met 3—0. Na de thee liep de thuisclub hard van stapel en mede doordat de gastheeren eenigszins ontmoedigd waren over den tegenslag was deze in de meerderheid, hetwelk nog met 2 doelpunten werd uit gedrukt. Hierna kregen de Juliana-men- schen hun vorm weer terug en moesten om beurten de beide doelverdedigers handelend optreden. In deze periode werd danook door de twee centervoors nog eenmaal gedoelpunt. Het tweede elftal dat bijna geheel uit invallers bestond verloor van RWB 2 met 91. Een volgende maal revanche jon gens. Zondag a.s. de zeer interessante thuis wedstrijd BaardwijkLonga 2. R. W. B. N.O.A.D 2R.W.R. 3—3. Waalwyk. Onze 2e elftallers trokken geweldig van leer tegen Baardwijk 2 en stuurde de geel-zwarten met een 9—1 nederlaag naar huis. A.s. Zondag komt Pdzo bij RWB op be zoek. Dit is op het oogenblik de groot ste concurrent der leiders. Hier a.s. Za terdag nog wel meer over. R.K.V.V. H.E.C. P? gespeelde wedstrijd HECSchjjndel II is in een overwinning voor onze jongens geëindigd. Leek het aanvankelijk dat het een gemakkelijke zege worden zou, bijna zou de frisch spe lende Schijndel-ploeg het tegendeel be wezen hebben door ecu groote echter- stand prachtig op te halen. Als scheidsrechter v. d. Staak begin nen blaast, blijkt Schijn del compleet te zijn, terwijl HEC twee invallers telt. Het begin is een op en neer gaand spel. Moo* gaat de HEC-aanval goed combineerend ten aanval. Daartegen probeeren het de Schyndel-voorwaartsen met snelle door tastende aanvallen, besloten meN verre schoten, waar onze doelman wel raad mee weet. Het eerste succes komt aan de HEC-zyde, als na mooi aangeven de rechtsbinnen schitterend scoort. Nu vol gen de successen elkaar snel op„ want even later weet de midhalf te doelpun ten. Terwyl Schijndel probeert de bakens te verzetten, komt nogmaals het succes aan onze zijde. Door een goed doelpunt brengt de linksbinnen de stand op 30, waarmee de rust ingaat. Na de thee hetzelfde spelbeeld: HEC overwegend sterker, daartegen Schijndel antwoordend me^ snelle gevaarlijke aan vallen, maar nog is onze achterhoede safe en het behoeft geen verwondering te wekken dat onze voorhoede de stand opvoert tol 5—0. We vreezen een debacle voor Schijndel, maar gedreven door hun geestdrift, halen ze de stand op tot 5-3. Een kwartier voor het einde maakt de linksbinnen G3. Weer volgt een goal, gemaakt door Schijndel. Maar 5 minuten voor het einde maakt M. Verhoofstad aan alle onzekerheid een einde en besluit 'n mooie aanval met een hard schot 75. Hiermede komt het einde. Goed werk der R.W.B.'ers. De Tilburgcrs konden de dreigende ne derlaag niet zoo sportief onder het oog zien als de RWB'ers veertien dagen ge leden hun nederlaag opgenomen hebben en dit was dan ook de oorzaak dat het na de rust tol minder prettige dingen ge komen is. Een beeje straffere leiding had hier mischien nog veel kunnen voorko men. NOAD wint den tos en kiest zon en wind in den rug. Bij een Tilburgsche aanval wordt een hoog schot door onzen doelman verkeerd beoordeeld en op zeer gelukkige wijze neemt NO AD de leiding, welke zij na eenige minuten door een goed schol weten te vergooten. Dan ko men de RWB'ers echter los en het NOAD- doel beleef gevaarlijke momenten. Doel punten kunnen niet uitblijven. Bij een aanval over links weet onze 1.binnen dan ook de Bont te passeeren. De RWB' ers zitten steeds voor het NOAD-doel. Uit een corner van links schiet de midvoor keihard in waarmede de stand gelijk is. De onzen krijgen dan nog enkele kansen maar met onveranderden stand komt de rust. Onprettige tweede helft. Na de rust zijn de RWB'ers weer direct den aanval. De Tilburgers gaan hun heil zoeken in ongeoorloofd spel. De on zen gaan er echter voorloopig niet op in maar het mist toch niet zijn uitwer king op het spel der RWB'ers. Zij wor den teruggedrongen. Er ontstaan gevaar lijke momenten voor ons doel maar steeds wordt er nog weggewerkt. Eindelijk we ten de Tilburgers uit een aanval die dooi de onzen wel iets licht geschat werd de leiding te hernemen. Het spel wordt steeds onprettiger. De RWB'ers doen wat zij kunnen om uit den drang te komen. Vijf minuten voor het einde krijgt onze rechtsbinnen den bal te pakken en bréngt de NOAD- verdediging zoo in het nauw dat zij niet anders kan dan in eigen doel plaat sen. Nog een paar aavailen beiderzijds en dan blaast de scheidsrechter einde en hebben de Rood-Wit-Rlauwen een zeer verdiend gelijk spel weten te beha len en nemen den haJven buit mee naar KAATSHEUVEL. DES I—G.V.V. Onder flinke belangstelling hebben de Dessers op den tweeden Paasch dag officieel het zomerseizoen van het sportpark geopend. Het was een pret tige en goede wedstrijd, waarin DES werkelijk bewezen heeft den ouden, zoo niet een nog beteren vorm hervon den te hebben. Van het begin af gaan ze met goed open spel, prachtig ge steund door de achterlinies, op het G. V. V.-doel af, waar van Gooi de eer ste mooie goal weet te scoren uit een afgemeten voorzet. Hoe de G.V.V.'ers ook zwoegen, zij kunnen geen vat op het samenspel van DES krijgen, dat in middels de score door v. d. Ven ver hoogd ziet tot 2 0. De G.V.V.'ers, die het tot in de nabijheid van de DES- goal brengen, worden afdoende afge houden door v. Es en v. d. Houdt, die een prachtigen wedstrijd speelden en er voor zorgden, dat Vloemans den ge- heelen wedstrijd nagenoeg niets te doen had. Nu en dan verplaatst het spel zich even op het middenveld, doch het zijn telkens de Dessers, die weer ten aan val trekken. Een voorzet van links, een prachtig schot van v. Nieuwstadt en het js 3 0, waarna de rust ingaat. Na de thee blijken de G.V.V.'ers iet wat ontmoedigd om den strijd aan te pakken, hoewel ze nu en dan wel zin blijken te hebben om de eer te redden. De spirit ontbreekt echter en de Des sers, de zaken ook wat kalmer aan pakkend, weten de stand toch tot 50 op te voeren, waarna de wedstrijd, die voor de thee zeer interessant was, heel wat verflauwde. OirschotDES III. DES IVRoodBlauw II. DES VRood-Blauw III 24. de Biljarlsport. De biljartwedstrijd om het kampioen schap van Kaatsheuvel in café Jan v. Dun had sinds Zaterdag 23 Maart het volgende verloop. Klasse A: M. Laros 46, 12, 18 3.9; P. Netten 150, 12, 47, 12.5; P. Vloe mans 150, 16, 28, 9.45; B. v. Boxtel 104, 16. 25, 6.5; P. Netten 150. 18, 26, 8.33; A. Rombouts 44, 18, 9, 2.44; Th. Net ten 114. 32/34, 3.56; B. v. Boxtel 150, 32, 22, 7.14; P. Vloemans 150, 21, 33, 7.14; M. Laros 104, 21, 34, 4.95; A. v. d. Dungen 150, 22, 42, 6.81; P. Rem meren 125, 22. 25, 5.61. Klasse B: L. Lichtvoet 36, 24, 5, 1.50; G. v. d. Kaa 100, 24, 13, 4.17; A. in t Groen 51, 20. 13, 2.5; A. Emmers 100, 20, 12, 5. F. Damen 100, 24 4.16; A. Schalken 60, 24, 16, 2.50. DRUNEN. Koorens half April voor rechtbank. Naar wij vernemen* zal de straf zaak tegen den hofmeester Koorens verdacht van moord op zijn vrouw in de tweede helft van April door de rechtbank worden behandeld. De stralkamer die deze gerucht makende zaak zal behandelen wordt gepresideerd door mr. W. J. H. Dons, rechters zijn mrs. J. Hoekstra en P. H. Smits. Verdediger is mr. F. A. Kokoksky. Uit Indië, waar de verdachte werd gearresteerd, is belangrijk materiaal gezonden, dat naar het oordeel van het O.M. op voorbedachten rade wijst. Aan Koorens wordt dan ook primair moord subsidiair doodslag ten laste gelegd. Zooals men zich herinnert, is een deel van het lijk teruggevonden in een koffer, die Koorens in de heide onder Barneveld had verborgen. Op veelvuldig verzoek van de tallooze teleurgestelden, die geen plaats meer konden be machtigen, vertoonen wij WOENSDAG 27 MAART 8.15 UUR voor de onherroepelijk laatste maal: JOE E. BRÖWN in Een enorme klucht, waarmede U zich tranen lacht Vooraf: LUISE RAINER in Een schitterende speelfilm. tegenheid kregen de aanvallen te breken en te onderscheppen. Men zal ons oproepen dat zoovele schoten beter lot verdiend hadden. Maar werd den spelers, in deze de drie binnenspelers, een kans gegeven een behoorlijk schot te lossen? En bovendien, is een speler, die weet dat men hem op z'n huid zit, vergeef ons deze uitdrukking wel zoo zeker van zijn zaak? Dat het in zoo-n geval niet zoo gemakkelijk gaat bewezen ons de vele schoten die naast of over gingen en de vele die in handen van den keeper werden geschoten. l)it is alles geen toeval. Een vrije kans is tien maal eenvoudiger dan een gedwongen kans. Men heeft het kunnen constateeren dat goede kansen zoo weinig geschapen worden door een te kort samenspel van het binnentrio. We zagen het dat een uitgesproken veldover- wiebt niet altijd tot een zege leidt. Moge deze wedstrijd voor de Sporters een les zijn waaruit vele vruchten zijn te trekken die het elftal ten goede kunnen komen. Want aan spelersmateriaal heeft de thiysclub geen gebrek. Dc spelers: De gasten beschikken over een hardwerkende ploeg waar vooral de verdediging uitblinkt met den keeper als dc beste. l)e lialflinie past zich goed aan en weet door hard werken veel te ver goeden wat zij aan techniek te kort schiet. De voorhoede is liet zwakste deel van de ploeg. De thuisclub beschikt eveneens over een goede verdediging, waarhij linksback Voogd de meer dere is van z'n partner. Keeper Hendriks kreeg weinig te doen en de twee doelpunten waren on houdbaar. De niiddenlinie paste zicli goed aan, waarbij de linkshalf liet beste voldeed. De mid half, z'n plaatsen dient beter verzorgt. Een groot verzuim, ja een fout is het vcrwaarloozen van den rechtervleugel. Het binnentrio der voorhoede hier eveneens debet aan. Van Gelder en Maas waren goed en werkten bard, doch zij moeten bedenken dat zij alleen de doelpunten niet kun nen maken. Gales viel tegen evenals v. d. Zanden op den linkervleugel. Het ontbreekt hun aan snel heid en vooral vasthoudendheid. Ballen vrijspelen en goed aangeven is een eerste vcreischte. Pulles op de rechtsbuitenplaats werd als het ware geheel verwaarloosd. Het weinige dat hij te doen kreeg was goed. De wedstrijd: De wedstrijd is amper aan den gang of Spor ters forceeren een corner. Deze levert niets op. Na enkele aanvallen van de thuisclub komen de Jantjes even los. Slechts even duurt dit over wicht. Een gevaarlijke aanval over rechts van de thuisclub volgt. Alles dringt op, v. d. Zanden zet voor, waarop v. Gelder rakelings naast schiet. Na den uittrap entert Maas naar Pulles, deze geelt door naar Gales die direct voorzet, waarop Gelder pal naast schiet. Vlak daarop schiet v. <1. Zanden in handen van den Jan v. Arckel- keeper. Weer zijn de Sporters terug over links. Maas schiet in, den terugstuitendenden hal komt in het bezit van Vivcen die hoog over schiet. Na den uittrap komt den bal bij de Sportersbacks, deze geven door naar Vivcen, welke laalste even centert en tegen een Jan v. Arckcl speler trapt. Deze zet naar den midvoor die inschiet. Keeper Hendriks stomt den hal terug, komt ten val en de linksbinnen van de Jantjes schiet kalm in, 0-1. Sporters zetten een nog feller offensief in en zijn niet voor de veste der gasten weg te krijgen. Gelder speelt een vrijen bal naar Maas, deze geeft door naar Pulles die resoluut inschiet, doch tegen den Jantjes-keeper, deze komt ten val en weer zet Pulles den terugstuitenden hal in, thans in de veilige handen van den op den grond zit- tenden keeper. Voor rust noteeren wc nog een hard schot van v. Gelder dat naast gaat en een van Maas in handen van den keeper. Na de thee hetzelfde spelbeeld. De Jantjes-kee per moet direct handelend optreden voer schoten van Maas en Cales. De gasten komen even los, doch na enkele minuten volgt weer een Sporters- aanval over rechts. Pulles maakt een moeilijk aangegeven bal goéd vrij, rent naar voren en sclilel legen de bovenlal. Het spel zal 20 minuien oud zijn als een der sporadische aanvallen der Jantjes worden opgezet. Met een verren trap be landt deze hij den rechtsbuiten. Na een scrim mage raakt de bal uit. Deze wordt door de Jan tjes ingegooid. De rechtsbuiten plaatst goed voor doel en den vrijstaanden rechtsbuiten heeft voor inschieten, 02. Nog even eenige heftige aan vallen der thuisclub, die wegens het te kort ge houden spel op niets uilloopcn. Een omzetting van het elftal brengt geen verbetering. De laatste 10 minuten van den wedstrijd komen de gasten iets meer in den aanval, doch verandering komt er niet meer. SPORTERSJAN VAN ARCKEL 0—2. Een Sporters-elftal dat overwegend in den aanval was, moest een verdiende overwin ning aan Jan van Arkel laten. Weinigen van de velen die zicli de moeite ge troost hadden dezen schoonen Paaschmaandag- middag naar het Sportersterrein te trekken 0111 den wedstrijd SportersJan van Arckel te aan schouwen, zullen een nederlaag voor de gast heeren verwacht hebben. En wij voor ons achten deze zege voor de bezoekers alleszins verdiend. Men zal ons oproepen dat de thuisclub overwe gend in den aanval was en gedurende het ovcr- groote deel van den kamp op de helft der gasten speelde, ja, zelfs gedurende langen tijd de Jan van Arckel veste bestookt heeft met felle schoten. Dit i£ een vaststaand feit, doch dit levert niet altijd een overwinning. De thuisclub paste tegen het hardwerkende Jan v. Arckel een verkeerde tactiek toe. Vanaf liet begin van den wedstrijd drong de lialflinie ver mee naar voren, waartegen dc gas ten niet drie voorwaartsclien opereerden en de rest in de verdediging terug trok. Daarbij ver waarloosde de thuisclub de buitenspelers, in Imofdzaak de rechtsbuiten, waardoor het spel veel te kort werd gehouden en de gasten steeds ge-

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6