HfUUATlEI RECHTZAKEN KERKNIEUWS. RINNENUr LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND. Kostelooze Koepok-inenting RAAMSDDNK. Gemengd Nieuws Advertenties. Maandag 8 April boekje mede te brengen voor de juiste Biljartvereniging van Waalwijk, en ^de »W. B. C.«, gevestigd in café A. v. Berkel, waar deze ont moeting zal plaats hebben. Deze ontmoeting zal een harde strijd wezen voor de »W.B.C.« daar »Ons Genoegen« over uitstekende krachten beschikt. Dus W.B.C.ers opgepast. Maandagavond a.s. vindt in het café van den heer P. van Gromvoirt een vriendschappelijke ontmoeting plaats tusschen de eerste zestallen van de E.B.C. en de V.v. Juliana. Afgaande op het schitterende spe en hooge gemiddelde van voor gaande wedstrijden kan men ook thans ongetwijfeld van spannende en hoogstaande matches genieten Doodelijk verkeersongeval te Sprang Capelle Donderdagavond is te Sprang Ca pelle een verkeersongeval gebeurt waarvande ongeveer 65 jarige heer Mahieu uit Waalwijk het slacht offer is geworden Bond zes uur moest een vracht auto uit Wijk en Aalburg, op den Capelschen Dijk een stilstaande wagen passeeren, ten gevolge waar van hij op de linker helft van den weg kwam. Van den anderen kant kwam juist M, gefietst. Aanvankelijk leek, dat de vracht auto nog zou kunnen passeeren voordat M. ter plaatse was. Hetkwam evenwel anders uit. Misschien ook al, doordat M. niet geheel recnts van den weg reed greep de vrachtwagen den wielrijder die van zijn rijwiel werd gerukt en tegen den grond werd gesmakt. Op het eerste gezicht lieten zijn verwondingen zich ernstig aanzien doch later vernamen wij, dat er geen levengevaar voor het slachtoffer bestond. M. bekwam 'n armfractuur en verwondingen in de zij, aan de knie en aan het hoofd. Op last van Dr. Roos die de eerste hulp verleende werd het slachtoffer naar het R K. ziekenhuis te Waal wijk overgebracht. De gemeente veldwachter vau Sprang Capelle maakte proces ver baal op en onderzoekt de schuld vraag Zaterdagochtend is de heer Mahieu echter aan de bekomen verwondin gen overleden. MUSIS SACRUM. Kermis der dwaasheid. «Kermis der dwaasheid« is het filmproduct dat Musis ons deze week toont, en zeker kunnen de bioscoopbezoekers ten volle met dit programma ingenomen zijn, want deze rolprent is een van de beste filmwerken van den laatsten tijd. Zij houdt een aardige persiflage in op de huidige 20ste eeuwsche toestanden, een persiflage die af en toe overgaat in een parodie met hier en daar een scherp bijtend karakter. Norma Shearer en Clark Gable, de twee populaire sterren, beelden hier op een onnavolgbare wijze de hoofdrollen uit en slagen er voor beeldig in om de verschillende zaken om hun dwaasheid belachelijk te doen maken. Het milieu wa.uin de parodie benandeld moet worden is zeer goed gekozen en een aantrekkelijkscenario heeft er bovendien een vlot verteld verhaal in gebracht, dat de waarde van het werk verhoogt. Het is in alle opzichten een goede film, waarvan men niet weet wat men het meeste moet bewonderen, het uitmuntende spel van Norma en Clark, de uitstekende regie, het vlotte scenario, de fotografische volmaaktheid of de uiterst aange name hekelpartijtjes, waarbij we dikwijls moeten zeggen »Ja, 't is zoo, 't is zot.« Deze «Kermis der dwaasheid« is inderdaad een kermis der dwaasheid, waarop Erasmus met zijn «Lof der zotheid« jaloersch zou kunnen zijn. «De Lof der Zotheid van de 20ste eeuw« zou ook een goede titel zijn voor deze film, die ieder dient te gaan zien. LUXOR BIOSCOOP. De vallei zonder wet. Als eerste hoofdfilm draait in Lu xor „De vallei zonder wet", met in de i oofdrol George O'Brien, die zich hier met zijn stalen vuisten weer uit menig netelig probleem weet te redden. Hij speelt hier de rol van Larry Rhodes, die een tijd op kosten van va dertje staat heeft geleefd als verdacht van dilligence-roof. Natuurlijk heeft hij onschuldig „gezeten" en gaat hij de ware boeven zoeken. Zijn vader heeft, naar men zegt, tij dens de gevangenschap van zijn zoon zelfmoord gepleegd, doch al spoedig blijkt, dat hier dezelfde bende die de liiligence beroofde, de hand in heeft ;ehad. Onder al deze bedrijven wordt Larry log verliefd op een schoone Norma, lie evenwel door de boeven en den hcriff incluis gedwongen wordt met •en ander te trouwen. Als de bende >r in geslaagd is Larry gevangen te nemen, stellen ze Norma voor het al- ernatief met een ander te trouwen >fLarry zal worden vermoord. Iet ziet er dan voor de beide geliefden liet erg hoopvol uit. Om Larry vrij te krijgen zegt de aan gebedene Norma met de haar toebe dachte candidaat te willen trouwen, maar juist voor dat het huwelijk „in gezegend" zal worden, arriveeren Lar ry en z'n vriend Bob. Een vechtpartij ontstaat, waarbij ten slotte Larry en zijn kameraden de overhand krijgen. Bob, die zich als detectieve ontpopt, vindt de koffers vol bankbiljetten en constateert, dat de nummers die van het gestolen geld uit de diligence zijn. Vader en zoon Marsh worden gear resteerd, terwijl Larry en Norma be sluiten, gebruik te maken van de aan wezigheid van den geestelijke,'om zich te laten trouwen! Een aardige onderhoudende detec tive-film. Verder draait nog de film „Wie is de Vader" met Ginger Rogers in de hoofdrol. Een zotte film met komische momenten en een bedenkelijke moraal. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politic alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende verloren en gevonden voor werpen Verloren: Daines-parapluie en twee rijwielbe- lastingmerken. Gevonden: Portemonnaie met inhoud en dames polshorloge met lederen bandje. W. D. V. J.I. Maandag is het nederlaag-tour- nooi van' W.D.V. begonnen. De gas ten waren ,,De Lindeboom", Waalwijk. De uitslag luidt W.D.V. De Lindeboom" Ï.Th. Jordens A. Schilders 2-0 2. Fr. v. Münster C. Rekkers 2-0 3. A. Witteveen J. Harteveld 2-0 4. A. v. d. Gouw A.v.Cromvoirt 1-1 5. A. Moonen P. Tactor 2-0 6. Fl. Hollemans J. Bouman 0-2 7. W. Kraal N. Rekkers 2-0 8. Dr. Hollemans J. Schuwer 2-0 9. H.v.d.Hammen Th. Festen 2-0 10. A. v, Berkel —Fr Schuurmans 0-2 Uitslag 15-5 A.s. Dinsdag komt D.D.V. Dongen op bezoek. Het belooft 'n spannende strijd te worden, daar D.D.V. over goede dammers beschikt. Veel succes, W.D.V.ers. Aanvang half acht Gevaarlijke verkeerstoestand in het Land van Heusden en Altena. In het land van Heusden en Alte na bevinden zich in de binnenwegen talrijke bruggetjes en duikertjes over slooten welke deze wegen door snijden. Deze kunstwerkjes zijn gewoonlijk even breed als de wegverharding, zoodat aan weerszijden de wegber men door de slooten worden onder broken. Dit laatste is moeilijk te zien daar aan de bruggen en duikers veelal hekken of keermuurtjes ontbreken, waardoor gevaar bestaat voor het verkeer, vooral, omdat, door de geringe verhardingsbreedte, bij het passeeren op de bermen moet wor den uitgeweken. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. aan de verschil lende wegbeneerders oin aan dit gev.iar tegemoet te komen doorliet aanbrengen van leuningen of keer muurtjes, heeft het bestuur van den Polder van Wijk medegedeeld, d?t aan dit verzoek zal worden voldaan voor wat de wegen betreft in beheer bij dat bestuur. Auto-ongeluk te 's Bosch. Gistermorgen heeft op de Vliert te's Bosch 'n ernstig ongeluk plaats gehad. Een bestelwagen van den kaas handelaar Van Ballegooijen uit Wijk en Aalburg bestuurd door diens 20 jarige zoon, is in botsing gekomen met een vrachtauto waarbij van B. de eenige inzittende van de kaas auto zeer ernstig is gewond Dr. Vos verleende de eerste medische hulp waarna de zwaarge wonde naar het Prot. Ziekenhuis is overgebracht. Omtrent de toedracht van het ngeval vernemen wij nog het olgende De kaaswagen kwam uit de Ver lengde Frederik Hendriklaan, juist toen in de Baden Powellaan een vrachtauto passeerde. De bestuurder van de eerste auto liet het van rechts komende verkeer geen voor rang met het gevolg dat zijn wagen in de flank door de vrachtauto werd gegrepen. Deze werd onderstboven gewor- waarbij van B. onder de auto terecht iwam. Met een zware wond aan 't hoofd en inwendige kneuzingen werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Hoewel de toestand van den ge wonde zich aanvankelijk zeer ern stig liet aanzien, bleek later, dat levensgevaar echter niet aanwezig is. De kaasauto werd flink beschadigd. RAAMSDONKSVEER Het onderzoek van de ramp op de Amer Roeiboot voer zonder licht. De commissie, bedoeld bij artikel 2 der Binnenvaartrampenwet heeft April doet wat hij wil en maar zel den iets goeds... U als lijder aan Rheu- matische pijnen, hebt het nu dubbel hard te verduren. Geen dag zonder ter gende pijnen, geen nacht waarin ge niet herhaaldelijk in en uit Uw bed gaat, omdat ge 't van pijn en kramp nergens vinden kunt... Neem toch Kruschen Salts. Ettelijke duizenden mannen en vrouwen, die jaren geteisterd werden door deze smartelijke kwaal, vonden er baat bij. Dat is trouwens heel ver klaarbaar. Rheumatische pijnen zijn haast altijd een gevolg van onzuiver bloed. Als ge nu Kruschen neemt, brengen de zes minerale zouten Uw le ver, nieren en ingewanden tot krachti ger werking. Die worden als het ware verjongd, het bloed gaat krachtiger door de aderen stroomen, en maakt alle onzuiverheden los, die zich hebben vastgezet in spieren, weefsels eri ge wrichten en voert ze af langs natuur lijken weg. Naarmate nu Uw bloed weer zuiver wordt, verdwijnen ook Uwe Rheumatische pijnen. Dat is het wonder, dat ge zelf moet ondervinden en dat ge ook ondervinden zult, als ge U de moeite wilt getroosten'van de kleine dagelijksche dosis. Kruschen Salts, iederen morgen bij 't opstaan. Kruschen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opger. 1756. een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ramp op 11 Dec. van het vorige jaar op den Amer, waarbij een werkbootje door een motorboot werd overvaren en vier inzittenden der werkboot afkomstig uit R'veer tengevolge hiervan zijn verdronken. De commissie heeft geconclu deerd, dat de oorzaak van deze aanvaring ligt in de omstandigheid, dat op de roeiboot, in strijd mei het duidelijke voorschrift van art. 14 van het Binnenaanvaringsregle- ment, geen licht getoond is; een helder wit licht gevende lantaarn had gereed gehouden moeten wor den en tijdig genoeg getoond moe ten worden om aanvaring te voor komen. De commissie constateert nog dat helaas gezegd worden, dat menige boot van Raamsdonksveer of Werkendam of van waar ook den Biesbosch ingaat, zonder zich iets van de verplichtingen wat be treft het gereed hebben van een helder wit licht, ten einde dit indien noodig onmiddellijk te kunnen toonen, aan te trekken. Vrijgesproken. J. M. uit Rotterdam moest te 's-Hertogenbosch voor dee kanton rechter verschijnen ter zake dat hij te Waalwijk op 16 December jl. in de Min. Loeffstraat bij het inhalen van twee wielrijders met zijn auto, niet behoorlijk was uitgeweken voor die wielrijders, waardoor een aan rijding plaats vond. Verdachte zeide dat deze voorstelling van zaken niet juist was: het wielrijdende paar B. van D. en Maria M. was plotseling naar links gezwenkt zonder eenige merkbare aanleiding en zondei teeken te geven. Er werden verschillende getuigen gehoord, bij welk verhoor Maria M. verklaarde dat rechts van den weg een stilstaande auto was geweest, waarvoor zij mogelijk iets hadden moeten uitwijken, doch dat zij zich niet herinnerde, links te zijn gegaan. Verdachte zeide hierop dat hij geen auto had zien staan en dat hij meende dat de getuige wist, dat zij naar links was gegaan en nu een redelijke verklaring daarvoor zocht te geven; in het verhoor der andere getuigen vond het verhaal van het meisje geen steun. De ambtenaar van hetO.M. achtte hierop verdachte niet schuldig aan het ten laste gelegde en eischte vrij spraak. De kantonrechter wees von nis conform den eisch. Vader van Keesje de Ruyter staat terecht. Verleden jaar heeft Keesje de Ruyter, op een avond in een café te Aalsmeer zijn talent oj> het groene laken gedemonstreerd. Het gevolg was dat de caféhouder door den Haarlemschen kantonrechter tot vijftien gulden boete werd ver oordeeld, om dat hij arbeid liet verrichten door een jongen, die den daarvoor bij de wel vereischten leeftijd nog niet had bereikt. Ook voor Keesjes vader had deze zaak een gevolg, want tegen hem werd eveneens een vervolging inge steld, omdat hij het strafbare feit had uitgelokt. Het O.M. bij het Haarlemsche kantongerecht eischte tegen den vader honderd gulden boete, subs. vijftigdagen hechtenis. De verdediger mr. A. W. Rassers, bepleitte op juridische gronden vrijspraak. De kantonrechter zal op 17 April schriftelijk vonnis wijzen. Het drama te Haarlem. Verzekeringsagent tot tien jaar veroordeeld. De rechtbank te Haarlem heeft vanmorgen vonnis gewezen in de geruchtmakende strafzaak tegen den 34-jarigen verzekeringsagent C. V., die terecht heeft gestaan wegens moord op zijn collega De la Ch. en brandstichting in diens woning in Mei jl. De rechtbank veroordeelde den man wegens doodslag tot een ge vangenisstraf van tien jaar met aftrek van de geheele preventieve hechtenis (ongeveer één jaar). De eisch was 20 jaar. Spionnage-zaken Mr. J. C. V. Meischke heeft tegen Ir. Stum, die inlichtingen kreeg van Haagsche ambtenaar over depositie der Ned. schepen en deze doorgaf naar Duitschland, maar die ook blijkbaar troepen -verplaatsingen, enz. signaleerde, 8 jaar gevangenis siraf geëischt. Mr. v. H. en echtgenoote, die deze week werden veroordeeld gaan niet in hooger beroep. Tot deken-pastoor te Nijmegen (St. Anna) is benoemd prof. Dr. Jos. Teulings, die op 2 Januari be noemd werd tot pastoor deken van Beek-Ubbergen. Tot secretaris van het bisdom is benoemd de Z.Eerw. heer Jos. van Susante, thans 2e secretaris en tol 2e secretaris de Weleerw. heer P. Cc o 1 en. NIEUWE BELASTINGEN. De Tweede Kamer heeft Donder dagmiddag het wetsontwerp, waarbij eenige heffingen worden ingesteld ten behoeve van het Leeningsfonds 1940 met 75 tegen 5 stemmen aangenomen, zij het niet geheel ongewijzigd. Zoo is de geldigheidsduur van de heffing op suiker beperkt tot één jaar n.l. tot 30 April 1941, waartegenover minister de Geer in uitzicht stelde een verhooging van de omzetbelasting resp. van 4 tot 5 procent en van 10 tot \2]/2 procent. De geldigheidsduur van de andere voorgestelde heffingen op benzine en koffie, alsmede extra-opcenten op de successie-belasting is vastgesteld op drie jaar. REGELING VAN DEN IN- EN UITVOER. Met ingang van 8 April zal in Ne derland een aantal maatregelen in we'rking treden met betrekking tol den invoer in en den uitvoer uit Ne derland van de bij Koninklijke beslui ten aangewezen goederen. Deze rege ling houdt verband met de te Londen gevoerde besprekingen. Dit geldt voor wat Nederland be treft vooral de wijze waarop de aan voer is geregeld. De thans getroffen regeling is er op gericht dezen zoo on gestoord mogelijk te doen verloopen en het oponthoud van de schepen zoo veel mogelijk te bekorten door een vergemakkelijking van hot onderzoek op contrabande. Scherpe controle op achterlichten van fietsen en auto's, De minister van justitie heeft in een schrijven aan de procureurs generaal erop gewezen, dat scherper controle moet worden uftgeoefend op 't goed werken der achterlichen van auto's en rijwielen. DE GEALLIEERDEN WAREN NIET VOORBEREID! De chef van den Britschen genera- len staf, generaal Ironside, heeft voor de buitenlandsehe persvertegenwoor digers een uiteenzetting gegeven van hetgeen er in de afgeloopen oorlogs maanden gedaan is, om een Britsch leger uit den grond te stampen. De geallieerden, aldus de generaal, moeten heel dankbaar zijn, dat zij ze ven maanden tijd gehad hebben, om hun legers te vervolmaken. Wij wa ren, toen de oorlog uitbrak, volkomen onvoorbereid, doch gelukkig viel Duitschland ons in de eerste zeven maanden niet aan. Ik heef hij de ge dachte, wat er gebeurd zou zijn, in dien de Duitschers ons onmiddellijk aangevallen hadden, toen wij in feite in het geheel geen leger hadden. Zoo als Chamberlain reeds zeide, Hitier heeft toen de aansluiting gemist. Hij greep niet een gelegenheid aan, waar voor wij meer dan voor iets anders bevreesd waren. De democratieën verzamelen thans haar krachten. Wij moeten mecdoo- genloos zijn voor onze vijanden en voor onszelf. Noch Duitschland, noch de neutralen, moeten er op rekenen, dat wij één hand op onzen rug zullen laten vastbinden door ons te houden aan de letter van de wet, terwijl zij niet alleen de letter, maar ook den geest van die wet schenden, of toela ten, dat dit geschiedt. Wij werpen al les in den strijd, ons land, ons rijk, onze mannen, vrouwen geld en mate rialen, en als Frankrijk en Engeland te samen den oorlog hebben gewon nen, dan moeten zij te samen den vre de blijven handhaven. WAALWIJK. Van 29 Maarl tot 5 April 1940. Geboren: Augustinus Theodorus Josephus Maria, zv. J. Troinelen-Schapendonk. Johan na Gerdina Maria, dv. J. G. IJzermans- Kemperman. Johannes Marinus Jose phus, zv. C. Korthout-van Boxtel. Mat- theus Hendrikus Antonius Maria, zv. L. A. de Honde-van de Wiel. Josephus Wilhelmus, zv. A. Pulles-de Ruyter. Adrianus Antonius Maria, zv. M. C. van Daelen-Pullens. Theresia, dv. H. Maas van den Hoven, wonende te Drunen. Johannes Jan Geradus, zv. J. van den Heuvel-de Jongh. Overleden: A. F. van Osch, oud 09 jaren, weduw naar van Maria Mosselveld. W. J. Rom- bouts, oud 80 jaren, .weduwnaar van Jo. de Graaff. Huwelijksaangiften A. F. van Woensel, oud 26 jaren, wo nende te Loonopzand en Ma. C. van den Broek, oud 24 jaren te Waalwijk. Fr. J. H. M. van Vlodorp, oud 34 jaren, wo nende te Hilversum en Wa. M. Aarts, oud 32 jaren, te Waalwijk. H. M. van Noije, oud 27 jaren, wonende te Loonopzand en La. Ma. Dumoulin, oud 25 jaren, te Waal wijk. Huwelijken: M. J. van den Meydenberg, oud 29 ja ren en Wa. La. Korthout, oud 32 jaren. Ingekomen: P. J. d, Leyer van Utrecht. E. van Zon van Rotterdam. L. F. van Hel- voirt van Hilvarenheek. Ga. van Olsi van Dussen. Vertrokken Ja. van de Ven naar Amersfoort. F. J. Schumacher en gezin naar Loonop zand. Aa. D. Kiebooin naar Wassenaar. P. W. de Rooij en gezin naar Tilburg. H. A. J. Jakobs naar Munchen-Glad- hach. A. H. van de Wiel en gezin naar Drunen. Th. A. Papenhoven naar Uden. H. Stokman naar Amsterdam. P. van Soelcn naar Amsterdam. H. W. Laros naar Nijmegen. SPRANG-C, APELLE. Over de maand Maart 1940. Geboren Maria Pielernella, dv. J. Pruissers en J. voor de Poorte. Clasina Johanna, dv. A. Paans en M. van Eek. Gijsbertn, dv. A. Nieuwkoop en M. M. voor de Poor te Hendrika, dv. E. Sprangers cn J. A. van Rijswijk. Mechelina Maria, dv. J. C. Varossieau en M. W. van Dongen. Marius Cornelis, zv. M. P. Nieuwen- huizen en J. van Beek. Gehuwd L. de Rooij, oud 31 j. en L. Verduijn, oud 24 j. Overleden J. Broeks, oud 74 j. wed. van G. A. Versteeg. F. de Rooij, oud 74 j. wed. van M. de Rooij. J. D. Molegraaf, oud 78 j. R van Drongelen, oud 75 j., echtg. van J. Vos. J. Maijers, oud 88 j. wed. van M. van Reek. W. A. E. Strankinga, oud 76 j., wed. van G Vennink. A. Boezer, oud 70 j. wed. van E. Nieuwen- lmjzen. P. Rosenbrand, oud 91 j., wedn. van A. Boeser. Een Nederlandsche sleepbooten een baggermolen vergaan. Veertien opvarenden gered. Volgens uit Stockholm ontvangen bericht heeft de Duitsche veerboot Preussen Donderdagavond de be manning, bestaande uit elf leden, en drie opvarenden van 'n Neder landsche baggermachine gered welke op weg waren van IJmuiden naar Malmö. De Nederlandsche schepen gaven noodseinen. Zij waren uit de route geraakt en tengevolge van de ijs- omstandigheden in een Duitsch mijnenveld terecht gekomen. Wij vernemen, dal het hier bagger, materieel betreft van de N.V. Adr. Volker's Mij. tot het uitvoeren van openbare weiken te Sliedrecht. Ongeveer veertien dagen geleden is de sleepboot Hoek van Holland van deze maatschappij met drie op eigen kracht varende baggerma chines, de Noordzee, de Adam en de Maasmond, van IJmuiden naar Malmö vertrokken. In verband met de weersomstandigheden lagen de schepen tot eergisteren in Sassnitz. Vandaar zijn ze eergisteren ver trokken. TWEE DOODEN BIJ OSS. Vrachtauto door trein gegrepen. Gisteravond omstreeks halfnegen is op den onbewaakten overweg in de Kortfoortstraat te Oss een ernstig on geluk gebeurd, dat den 26-jarigen Ek sters uit Mistelrode en den 24-jarige Verhoeve uit Nuland het leven heeft gekost. Eksters bestuurde een vrachtwagen van de firma Van der Oort uit Heesch. Verhoeve zat bij hem in de cabine. Bij het passeeren van den overweg werd de vrachtauto gegrepen door den trein uit 's-Herlogenbosch, welke om 20.29 uur te Oss moest stoppen. De auto werd in een langs den spoorlijn loo- pende sloot geworpen en geheel ver nield. Beide inzittenden waren vrijwel op slag dood. Geestelijke en genees kundige hulp waren zeer spoedig na de botsing ter plaatse. De lijken van beide slachtoffers zijn per militaire zieken auto overgebracht naar het St. Anna- ziekenhuis te Oss. Tekort in de kas van Bredas ontvanger. De correspondent te Breda van de N. R. Ct. meldde gisteravond aan dit blad. De gemeenteraad is vanmiddag telegrafisch bijeengeroepen tegen vanavond 9 uur in een spoedeischen- de geheime vergadering. Naar wij vernemen komt als eenig punt op de agenda voor het verleenen van on eervol ongevraagd ontslag aan den gemeente-ontvanger, die nog slechts enkele maanden geleden bij zijn zilveren jubileum ten stadhuize werd gehuldigd. Reden voor het plotselinge voor stel van B. en W. moet zijn, dat er een kastekort is ontdekt van f 12.000, welk tekort vermoedelijk door fic tieve boekingen aanzienlijk hooger zal blijken te zijn. Het kastekort werd ontdekt door den accountantsdienst van de Ver- eeniging van Nederlandsche ge meenten. Deze dienst stelde B. en W. van de ontdekking in kennis, waarop een justitieel onderzoek volgde. Dit onderzoek schijnt tegen den 63-jarigen gemeente ontvanger dermate bezwarende feiten tehebben opgeleverd dat er gegronde ver moedens bestaan dat hij zich sinds een lange reeks van jaren aan ern stige fraude heeft schuldig gemaakt. Het bureau van den gemeente ontvanger staat sinds een weekdag en nacht onder politiecontrole. De gemeente-ontvanger is nog niet gear resteerd, wel staat hij onder voort durende controle. De raad heeft dit ontslag verleend. Sovjet terreur in Polen De «Gorriera della jSera« maakt melding van tal van arrestaties, welke den laatsten tijd zijn verricht in door de Sovjets bezette gebieden van Polen. De arrestatiebevelen beoogden vooral, Poolsche en Oekrainsche schrijvers en kunstenaars onschade lijk te maken. Voor het meerendeel zouden deze reeds zijn doodge schoten. Het blad voegt hieraan toe, dat de nieuwe Russische grenzen scherp worden bewaakt en dat de soldaten het vuur openen op iedereen, die probeert de grens te naderen. Zwerver doodgestoken Twee zwervers B. en D. geDaamd, die beiden als spiritusdrinkers be kend stonden, hebben een hevige vechtpartij geleverd aan den rand van het bosch op den Lemelerberg. Hierbij werd B. met een mes in 't hoofd gestoken, waarbij een slag ader werd doorgesneden. Na voor- loopig door een militairen arts ver bonden te zijn, is hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Deventer overgebracht, waar hij vanochtend aan de gevolgen is overleden. D. is er op zijn fiels vandoor gegaan, doch door de rijksveld- wacht opgespoord en in verzekerde bewaring gesteld. Eenige kennisgeving. De Heer en Mevr. P. SMELT—MAJOIE geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter ELLEN. Waalwijk, 5 April 1940. Tijdelijk St. Nicolaas-Zlekenhuis. Burgemeester en Wethouders van WAALWIJK maken be kend, dat van gemeentewege gelegenheid zal worden ge geven tot voor kinderen tot 2 jaar in het St. Nicolaas-ziekenhuis te Waalwijk en wel op drie achtereenvolgende Maan dagen te beginnen telkens tusschen 5 en 6 uur namiddag. De inenting wordt verricht door den gemeente geneesheer Dr. M. H. C. Kolster. Alleen die kinderen zullen ingeënt worden, omtrent wie een ver klaring van den huisarts wordt overgelegd, dat tegen inenting geen bezwaar bestaat Voorts gelieve men GGI1 tPOUW" namen enz. Waalwijk, 5 April 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. MOONEN, Burgemeester. J. VAN MIERLO, Secretaris. ^6ÜtiiZi£>i£04» -ia»- i -i r

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 10