UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT GEMENGD NIEUWS SPRANGGflPELLE. KAATSHEUVEL. den keuringsraad een door twee doktoren opgestelde verklaring van ongeschiktheid overleggen, welke verklaring gelegaliseerd behoort te zijn door den burgemeester, van de plaats hunDer inwoning. Minister contra N.V L. Het heeft nooit geboterd tusscben den Minister van Binnenl. Zaken en Ned. Vereen, voor Luchtbescher ming. Deze laatste was nog al eens cntisch, „eischend" en al te zelf- zelfstandig. Het leidde tot een ge schil. De N. V. L wil de onafhan kelijkheid van haar werkhandhaven, steunende op het vermeende vertrouwen van de 600 afdee- lingen en de 250.000 ledan. De minister heeft in een Woensdag be legde persconferentie zijn bezwaren en besluiten kenbaar gemaakt; de N.V.L. heeft in een circulaire de afdeelingen tot blijvende trouw aan bet hoofdbestuur aangespoord. Ho pen we, dat het conflict spoedig zal zijn bijgelegd, desnoods door een reoganisatie van bestuur en inrich ting van de N.V.L. Deze zou haar taak onmogelijk kunnen volvoeren, wanneer ze het vertrouwen van de regeering mist. Minister van Boeyen heeft thans aan de Ned. Pers opening van zaken gedaan waaruit is te concludeeren, dat op grond van de onverantwoor delijke houding van het Hoofdbe stuur, alle relaties verbroken zijn blijven. De Nederlandsche Vereeni- ging voor Luchtbescherming kan zich als exit beschouwen. De Regeering staat eensgezind achter den minister. Vreemdelingen als Handels agenten. Een toelichting. De Regeeringspersdienst meldt: In verschillende bladen, komen naar aanleiding van het Kon. besluit van 20 Maart no. 5 opgenomen in de Nederlandscbe Staatscourant van 1 April, berichten voor omtrent het verrichten van arbeid door handels agenten. Deze berichten knunen aanleiding geven tot misveistand. Zelfstandige handelsagenten, die niet de Nederlandsche nationaliteit of het Nederlandsch onderdaan- schap bezitten behoeven thans geen vergunning meer, ingevolge de wet van den 22sten April 1937, tot re geling van het zelfstandig uitoelenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen. Handelsagenten, vreemdelingen, in dienst van één of meer onder nemingen, mogen geen arbeid ver richten, ook niet als de directeur of best uurder van zoodanige onder nemingen zonder dat de werkgever in het bezit is van een door den directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling afgegeven vergunning, ingevolge de wet van den lóen Mei 1954, tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen. VRIJWILLIG LANDSTORMKORPS MOTOR- EN VAARTUIGEN- DIENST. De vrijwilligers van het vrijwillig landstormkorps motor- en vaartuigen- dienst, die ingevolge L. O. 1939, nr. 400-0 met klein verlof huiswaarts zijn vertrokken, worden eerstdaags in de gelegenheid gesteld een nieuwe ver- bandakte te teekenen, welke hen alleen verplicht om in werkelijken dienst te komen ter handhaving of tot herstel van de openbare orde en rust, dus niet tot opkomst bij oorlog of oorlogsge vaar. SPRANG. Predikbeurten Zondag 7 April: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur (on- derwerp: Een dictator spreekt) en n.m. 2 uur (H. Doop) Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. (Be diening H. Avondmaal). Onder leiding van Ds. B. A. van Lummel werd Donderdagavond in het Geref. Kerkgebouw de jaarvergadering gehouden van de Geref. Meisjesver- eeniging ,,Onze Tijd en Onze Roe ping". Na opening der samenkomst sprak Ds. v. Lummel een kort woord, waarna de secretaresse, mej. Cor Bras penning, en de penningmeesteresse, mej. Marie Zwart, hun jaarverslag uit brachten, waaruit bleek dat er een op gewekt vereenigingsleven heerscht. Mej. G. Varossieau handelde in een inleiding over Art. 27 der Gel. Bel. Op dit onderwerp volgde een breedvoerige bespreking. Namens den Kerkeraad werd het woord gevoerd door ouder ling de Korte. Bij afwisseling werd zang en muziek ten beste gegeven, terwijl verschillende voordrachten werden gedaan, die zeer in den smaak vielen. Mej. A. Braspenning leidde een on derwerp in over Huwelijk en Verlo ving", waarop eenige bespreking volg de. Afgevaardigden van zustervereeni- ginen enz. brachten de beste wenschen over. Het was een mooie avond, die na een slotwoord door Ds. van Lummel, met dankgebed door den heer de Korte werd beëindigd. A.s. Dinsdagavond zullen de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op Geref. Grondslag „Timotheus" en de Ned. Herv. Meisjesvereeniging op G.G. ,,Persis" in een gezamenlijke bijeen komst, waartoe afgevaardigden van zustervereenigingen enz. zijn uitgenoo- digd, resp. hun 35e en 9e jaarvergade ring houden. Naast de jaarverslagen, bevat het programma een drietal onderwerpen en voorts een aantal voordrachten enz. A.s. Woensdagavond zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een vergadering worden gehouden, waarin tot definitieve oprichting van een plaatselijke commissie van het Alg. Prot. Chr. Comité ter behartiging van de geestelijk-zedelijke belangen der ge- mobiliseerden zal worden overgegaan. De Afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werk- meestersbond houdt a.s. Donderdag avond in de zaal van den Chr. Volks bond alhier eene algemeene vergade ring. Aan de orde komen o.a.: Bestuurs verkiezing wegens periodieke aftreding en Bespreking ontwerp-reglement van het Bondspensioenfonds. Naar 't Concours. De besprekingen betreffende een eventueele deelname aan een Zangcon cours, ingezet op de jaarvergadering der Zangvereeniging „Bel Canto", zijn Woensdag j.l. in een expresselijk daar voor gehouden algemeene ledenverga dering voortgezet en hebben tol resul taat gehad, dat met algemeene stem men besloten werd op 28 Juli a.s. deel te nemen aan het groot Nationaal Zangconcours, dat in de maanden Ju ni en Juli van dit jaar zal worden ge organiseerd door het Haagsch Tram mannenkoor; Directeur de heer Piet Zwager in Den Haag. Het concours zal worden gegeven in de bekende ontspanning „De Bataaf", gelegen in de Scheveningsche Boschjes, een der mooiste gelegenheden in den omtrek van de residentiestad. Bel Canto besloot deel te nemen met 't Dameskoor in de 2e afdeeling, waar in mag uitgekomen worden met twee vrije nummers; met het Gemengd koor in de 1ste afdeeding en met de afdee ling Mannenkoor in de afdeeling Uit muntendheid. De beide laatste afdee lingen hebben een verplicht koor voor deze gelegenheid apart gecomponeerd* door een der jury-leden. Als vrije nummers voor dameskoor werden gekozen: „Lentefee" van Lui- gi Bordèse en „Moeders Sloapliedeke" van Kools; voor gemengd koor: „Se renade van een Landsknecht" van Orl. di Lasso en voor Mannenkoor: „Ban nelingen" van Jacob Hamel. Hel R.K. Mannenkoor Orova neemt aan hetzelfde concours deel op een anderen datum, naar wij vernemen 7 Juli in de twee afdeeling. Kaatsheuvel wil zich dus dit jaar wel presenteeren. Opening schietseizoen St. Jan. Zondag heeft om 5 uur de opening van het schietseizoen plaats door de schuttersgilde St. Jan Baptist. De 1ste en 3e Zondag der maand is het ver plicht schieten. In een gehouden ledenvergadering is besloten 17 April deel te nemen aan het Bondsconcours te Vlijmen. Eierlevering. Door de eiervereeniging alhier zijn afgeleverd aan den N.C.B. afdeeling Loonopzand, 7560 stuks eieren. BERKDIJK. Kerkmeester. Tot kerkmeester van de parochie van de H.H. Martelaren van Gorcum is herbenoemd de heer G. Holman. Biljarten. „Krijt op Tijd" speelde een wedstrijd tegen „Na Arbeid Sport". „Krijt op Tijd" behaalde 408 punten tegen „Na Arbeid Sport" 520. De revanchewed strijd vindt plaats op Zaterdag 13 April. Naar 't Festival. De harmonie St. Jan heeft inge schreven voor het festival dat te Breda door de Politiekorps-harmonie gegeven wordt op Zondag 30 Juni a.s. LOON OP ZAND. Verkooping. In café v. Haren had de publieke verkooping plaats van het woonhuis, magazijn, molen en landerijen van den heer J. Teurlings. De verkooping had plaats ten overstaan van notaris van Ham uit Kaatsheuvel. Het wov ïuis met tuin werd eigen dom van oen heer Jos. Weijtvliet voor den prijs van 2100. Magazijn en mo len werden eigendom van den heer J. van Roosmalen, terwijl de landerijen in eigendom overgingen aan verschil lende landbouwers ter plaatse. R.K. Werkliedenbond. Zondag hield de R.K. Werklieden hond haar jaarvergadering, 's Morgens naderden de leden der vereeniging ter H. Tafel. Om 10 uur werd de Hoogmis opgedragen door den Weleerw. Heer Adviseur, tot intentie van de levende en overleden leden van den Werklie denhond. 's Avonds ten 7 uur had in de zaal van „Concordia" de jaarver gadering plaats. In zijn openingswoord richtte de voorzitter zich tot de aanwezige niet- leden en spoorde hen aan lid te wor den van de vereeniging. Vervolgens memoreerde de voorzitter de oprich ting van de K. A. V. en wees op de noodzakelijkheid, dat ook de vrouwen en dochters der leden zich hiervoor als lid opgeven. Verder werd bekend ge maakt dat op Woensdag a.s. de laatste les van den ontwikkelingscursus zal gegeven worden, waaraan een gratis verloting zal zijn verbonden. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar een aanwinst van leden plaats had van 33, zoodat de bond thans 218 leden telt. Door den bond werd het initiatief ge nomen tot oprichting van den Vrou wenhond. Als bijzondere punten van actie mogen wel worden genoemd het St. Nicolaasfcest voor de kinderen en de groote Winteruitvoering voor de leden en hun dames, welke beiden uit stekend geslaagd zijn. De instellingen van den Bond ver heugen zich in grooten bloei. De steen- kolénspaarkas telde begin 1939 70 leden, thans 90. Er was een omzet van 85 ton, is 1160 mud steenkool. Aan ze gels werd gespaard 1498.50. De Centrale Volksbank heeft een aanwinst van 5 boekjes en telt thans 50 spaarders. De hijgeschreven rente bedroeg 201.98. Het eindsaldo op 31 December bedroeg 9448.27. Het verslag van den penningmeester van den Werkliedenbond sloot aldus: Inkomsten ƒ1044.84. Uitgaven ƒ996.65. Saldo kas Maart 1940 182.80. LOONOPZAND. Vanaf 24 tol en met 30 Maart 1940. .Geboren Annemarie Cornelia dv. M. W. J. Maas- Michielsen. Maria Antonia dv. Th. A. Voogd-Netten. Wilhelmus Antonius Jozef zv. M. J. M. v. d. Velden-Hamers. Johanna Adriana dv. .1. Verboven- Kenmieren. Josepha Ca. Aa. Ea. dv. A. C. Bertens-Soijer. Overleden Joost Vugts, weduwnaar van Aa. v. Rijswijk, oud 86 jaren. Huwelijksaangiften P. J. Klaassen, 27 j. te Tilburg en Wa. Ga. Ja. v. (1. Nieuwenhuizen, 20 j., alhier. J. C. Laros, 31 j. en Ja. Ma. Dingemans, 30 j., beiden alhier. J. B. v. Zon, 25 j. te Waalwijk en Pa. Aa. Ha. Montee, 21 j., alhier. W. v. d. Velden, 35 j. en Ba. Ja. Ma. Ligtvoet, 28 j., beiden alhier. Vertrokken, Ha. Persoons naar Tilburg. G. L. v. Luxemburg en gezin naar Nijmegen. Ga. de Reus naar Sprang-Capelle. J. W. Ramaekers naar Goirle. H. P. Gan- delius naar Tilburg. A. H. v. d. Burgt naar Schaijk. J. J. C. Coenen naar Bergefjk. B. J. van Aken naar Laren. Ea. Ba. Beerens naar Dongen. I. V. C. B. Programma voo Zondag: Eerste klasse Zuid 2. SchijndelSVB. KolpingWilhelmina. RKTVVSVD. ZwaluwBest Vooruit. Venlosche BoysBrabantia. Schyndel gaat'morgen natuurlijk weer een flinke overwinning bevechten, het geen SVB punten kost. Ook Wilhelmina is een nederlaag beschoren, want er zou heel wat moeten gebeuren alvorens deze ploeg er in zou slagen om van de leiders te winnen. Tilburg krijgt naar alle waar schijnlijkheid een klein nederlaagje te slikken in eigen huis. De Zwaluwen zullen het tegen de menschen uit Best wel we ten te stellen. De Venlosche Boys gaan verliezen van Brabantia. Tweede klasse B. Wit ZwartSarfo. St. Mich. Gestel—DESK. WoenselVSV. ODI—STV. GW—Mulo. Onze belangstelling gaat hier voorna melijk uit naar het Kaatsheuvelsche Desk, dat de laatste weken nogal van zich laat spreken. We zijn benieuwd wat de Des- sers er morgen van terecht brengen. Een kleine overwinning lijkt ons lang niet on mogelijk. De Wit-Zwartcrs, die Sarto op bezoek krijgen, zullen met dezen hekkensluiter wel raad weten. Tusschen Woensel en VSV zal een warme strijd gestreden wor den, die wel in een gelijkspel zou kun nen eindigen. Een kleine overwinning voor de gastheeren is echter ook wel mogelijk. Tusschen ODI en STV is ook maar weinig krachtsverschil zoodat het terrein voordeel de beslissende factor zou kunnen zijn. De Muloianen kunnen in een tam par tijtje makkelijk van Gemert winnen. Derde klasse C. Uno AnimoVOAB. HieronvmusHilvaria. Desk 2—RKTW 2. Ora nje-W i tWIK. SVGVelocitas. Voor de Loonsche jongens is het mor gen een zware dag en met een gelijkspel kunnen ze tevreden zijn. Ze zullen echter alle zeilen dienen bij te zetten om een draw te bereiken. Hie- ronymus krijgt een nederlaag te slikken, welke de puntjes naar Hilvarenbeek brengt. De Desk-reserves krijgen bun collega's uit Tilburg op bezoek en er zullen twee tegenstanders in het veld verschijnen die volkomen aan elkaar gewaagd zijn. Ook tusschen Oranje Wit en WIK zou het wel eens op een verdeeling van den buit kunnen uitloopen. SVG krügt op eigen veld een jas aangemeten van de leiders. Derde klasse D. J. v. ArckelVlijmensche Bovs. HEC—HVC. Blauw GeelSchijndel 2. SportersWVH. De Vlijmensche Boys gaat het de laat ste weken niet erg voor den wind en er zijn ernstige kapers op de kust gekomen. Het is dan ook noodig dal morgen de puntjes weer eens haar Vlijmen gaan, hetgeen we wel verwachten. De lieden uit de Klei van Heesch ko men naar Waalwijk om van HEC een ne derlaag te incasseeren. Indien de schoen makers er tenminste niet in slagen te winnen, vallen ze ons hard tegen. Blauw Geel, dat Zondag in het centrum der Langstraat een puntje moest laten, heeft morgen kans' dit te compenseeren, door te winnen van de Schijndel reser ves. De Drunensche Sporters krijgen visite van Waalwijk. Beiden hebben evenveel kans. K. N. V. B. Afdeeling 4. A. NOADEindhoven. Willem II—BW. LimburgiaMVV. NACJuliana. Helmond—PSV. RoermondLonga. Eindhoven krijgt morgen in Tilburg klop. De Willem II reserves zullen met BW wel raad weten 'en het ligt voor de hand dat de puntjes in Tilbug blijven. Met de Limburgsche derby's kan het er soms wel raar naar toe gaan, maar toch gelooven we niet dat er morgen een ver rassing valt. Het zal uitloopen op een klinkende Maastrichtsche overwinning. NAC, dat op eigen terrein den strijd aan bindt met Juliana, zal alle zeilen moeten bijzetten om niet met al te groote cijfers te verliezen. PSV gaat den buit halen in Helmond en Longa in Roermond. I). ESVPicus. TOPNevelo. WilhelminaWSC. In de hoogere regionen gaat morgen de strijd ontbranden tusschen de beide ploe gen, die het meeste aanspraak maken op de eerste plaats. Wat hiervan het resul taat zal zijn, kunnen we met geen moge lijkheid voorspellen. Een gelijk spel zou de krachtsverhouding het beste weerge ven, maar daarom is het nog niet gezegd dat het inderdaad een gelijk spel zal wor den. Dat bet er warm naar toe zal gaan is wel zeker. Picus kan zonder moeite winnen van hef Eindhovensche elftal, dat dit seizoen leelijk in de put schijnt te zitten. Nevelo, dat Zondag zoo danig uit den boek kwam, zal zich morgen tevreden moeten stellen met een gelijk spel. De schoenfabrikanten gaan morgen naar Den Bosch om hun krachten te me ten met Wilhelmina. In Waalwijk ein digde deze ontmoeting in een draw, dus zijn we dubbel benieuwd wat er morgen van terecht komt. De Waalwykers heb ben in ieder geval de beste papieren. Zaak is maar om met die papieren zoo voordeelig mogelijk te werken. K.; BaardwijkSET. RWB—Boxtel. Longa 2Wilhelmina 2. PazoOisterwijk. GudokWillem II 2. Baardwijk kan morgen laten zien, dat het meenens is met het verlangen om een paar plaatsen in de rangschikking te stij gen. De kans bestaat om de puntjes in de wacht te sleepen. Boxtel wil nog wel eens gevaarlijk voor dei} dag komen maar het zou ons toch bard tegen vallen indien de RWB' ers hier geen rekening mee hielden en zich in de Boxtelsche netten verwarden. De puntjes zullen wel in Waalwijk blij ven. De Longa-reserves, die het aan den stok krijgen met hun Wilhelmina-dito's kunnen zonder moeite winnen. Pazo, dat er Zondag in Waalwijk langs kreeg, zal ook morgen alle moeite heb ben om een gelijkspel te bewerkstelligen. De Tilburgsche derby tusschen de Wil lem li-reserves en Gudok gaat naar alle waarschijnlijkheid in een overwinning voor de gasten eindigen. Militaire motorrijder onder pantserwagen. Op de Veluwe is een ernstig on. geluk gebeurd, waarbij een militaire motorrijdea om 't leven is gekomen. Een der zware auto's van hetasca- dron pantserwagens stopte onver- wactit. ue Al jarige militaire motor rijder H. Haigers afkomstig uit Apeldoorn die er vlak acuter reed was üierop niet bedacht. Door hevig remmen, om een botsing met den pantserwagen te voorkomen, snpte nij en kwam te vullen. Van een onmiddellijk achter hem rijdende pantserwagen weigerden, volgens den bestuurder op dat moment de ohedrukremmen, mei hetgevolgdat Hatgers gedeeltelijk beklemd raakte tusschen beide zware wagens en overreden werd. Hij kreeg zeer zware verwondingen, hen spoedig ont boden geneesheer liet hem naar het militair hospitaal te Amersfoort overbrengen, iijdens dezen tocht is de jongeman overleden. De motor werd vrijwel geheel vernield. Overval op kas van steunbureau Te iJselmonde. De 49-jarige A. R„ die in moeilijke ünantieeleomstandigheden verkeert, had zich op het kantoor van de steunverleening en arbeidsbemid deling gemeld om voor steun in aanmerking te komen. Woensdag had R. een onderhoud met een van de ambtenaren van dit kantoor. Plotseling boog de man zich door een van de loketten naar het op 'n bureau staande geldkistje en hij wist een hoeveelneid zilvergeld machtig te worden, waarmede hij het op een loopen zette. Na korten tijd werd hij echter door de poliite achter haald en gearresteerd, Motorrijder gewond. De handelsreiziger A. uit Tilburg die zich gisteravond per motorrijwiel vau de richting Grave naar zijn woonplaats wilde hegeven, is op den rijksstraatweg 's-Bosch—Grave ter- hoogte van het kruispunt Heesch, tegen een militaire vrachtauto ge botst. Het ongeluk geschiedde door dat de bestuurder van de militaire auto plotseling zonder richting aan te geven den weg naar Oss wilde inslaan. Daardoor kreeg de motorrijder geen gelegenheid om te remmen, waardoor hij in volle vaart tegen de vrachtauto opreed. De motor rijder, die met lliuke snelheid reed, sloeg eenige malen over den kop en kwam vervolgens met het hoold op het wegdek terecht, waar hij be wusteloos en met zware verwon dingen aan het hoofd bleef liggen. Twee militaire doktoren verleenden de eerste hulp, waarna hij per ziekenauto naar een ziekenhuis in zijn woonplaats werd vervoerd. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Het motorrijwiel wérd totaal vernield, de vrachtauto gehavend. Georganiseerde dievenbende op het oorlogspad Bij een handelaar in sigaretten en schoenen te Camhrou Casteau (Bel gië), werd onlangs een diefstal ge pleegd, waarbij vrijwel de geheele winkel werd leeg gehaald. Uit een door de justitie ingesteld onderzoek is gebleken, dat hier een georgani seerde dievenbende aan het werk is geweest, die een groot deel van Wallonië tot haar operatieterrein rekent. De leden der bende werken steeds op dezelfde manier. Bij voor keur zoeken zij hun slachtoffers onder handelaars in sigaretten en schoenen artikelen, die zich gemak kelijk van de hand laten doen. Met behulp van een boor maken zij een gat in de deur, waardoor zij bij bet slot kunnen komen en zich zoo toegang weten te verschaffen tot den betrokken winkel. Men vermoedt, dat de bende zich voor het weg brengen van den buit van een mo torrijwiel met zijspan bedient. Meer dan zestig inbraken staan reeds op hun naam geboekt. De inbrekers gaan echter met groote geslepenheid tewerk, want tot heden is bet niet gelukt eeD spoor van hen te ont dekken. Spionnage bij verdedigingswerken. Op vermoeden van spionnage is Dinsdag in het Oosten van het land een ongeveer veertigjarige man ge arresteerd en na een voorloopig onderzoek in een militaire politie wacht, opgesloten. De man werd betrapt bij het fotografeeren van in aanleg zijnde, militaire werken' Hij bleek bij fouilleering zelfs teekenin- gen bij zich te dragen van reeds aanwezige en nog te bouwen stel lingen. Ongeluk met doodelijken afloop. Te Hazerswoude Gistermiddag is op den Voorweg onder Hazerswoude een paard, dat voor een wagen was gespannen, op hol geslagen, met het gevolg, dat de bestuurder, de 67-jarige veehouder T. Koot, van den bok werd geslin gerd. De man kwam met het hoofd op straat terecht en was bijna onmiddellijk dood. ABONNEERT U OP DIT BLAD I VVV—De Valk.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3