SPORT „DE ECHO" HOOFDPIJN? o..'. Mijnhar SPRAsNG—CAPELLE. KAATSHEUVEL, DRUNEN. WASPIK. Meeuwen RAAMSDONK. 1.25 p. kwartaal - f 0.10 p, week w. s. c. Voor het eerste elftal van WSC staat wederom een uitwedstrijd op het pro gramma voor a.s. Zondag en ditmaal zal de reis naar Brabantsch hoofdplaat^ gaan, alwaar het oude Wilhelmina partij gegeven zal moeten worden. Scheen het in den aanvang van de competitie, dat het met de kanaries allesbehalve roos kleurig ging, zoo zelfs, dat zij de laatste plaats op de ranglijst bleven bezetten, nu de ysperiode kwam hierin, mede door het toetreden van diverse spelers in mi litairen dienst, een wending ten goede en wel zoodanig, dat Wilhelmina momen. teel zeer zeker tot de sterkste elftallen in deze afdeeling gerekend mag worden. Om met 10 fe winnen van den kam- pioens-candidaat „Helmondia" zegt toch wel iets! De Waalwijkers zullen het der halve in den Bosch allesbehalve gemak kelijk hebben; wij onthouden ons dit maal aan eenige voorspelling, ook al, omdat de wedstrijden tegen Wilhel mina toch reeds van geheel ander ge halte zyn als die tegen de andere tegen standers. Eén ding hopen wij wèl te wil len voorspellen, n.l. dat het morgen in den Bosch een prettige en goede wed strijd zal mogen zijn. Voor hen, die deze ontmoeting zouden willen bijwonen, wordt er aan herinnerd, dat de wedstrijd WilhelminaWSC om twee uur zal aan vangen. R. W. B. R.W.B.—Boxtel. Zondag a.s. krijgen de RWB'ers Boxtel op bezoek. Al staan de blauwhemden op de ranglijst in de onderste helft, toch kunnen zij soms aardig uit den hoek ko men hetgeen hun laatste ontmoetingen wel zeer duidelijk bewezen hebben. De RWB'ers zullen dus terdege op hun hoe de moeten zijn. Maar niemand beter dan zij zelf hebben ondervonden waartoe Boxtel in staat is, zij zullen zich den 30 achterstand in Boxtel nog wel herinne ren. Zullen zij het Zondag a.s. ook zoo ver laten komen. Denkt er om jongens het spreekwoord zegt, beter voorkomen dan genezen. Doet daarom allen je uiter ste best. De Boxtelnaren die in hun thuis wedstrijd met een doelpunt verschil de overwinning aan de RWB'ers moesten laten zullen a.s. Zondag wel alles op al les zetten om deze nederlaag te wreken. De voetballiefhebbers kunnen dus van een spannende wedstrijd verzekerd zijn. Onze 2e elffallers moeten op bezoek by Baardwijk 2 en wij verwachten een beter resultaat dan j.l. Zondag. Dit is echter alleen mogelijk wanneer ieder zijn uiterste best doet. BAARDWIJK. Baardivijk 1S.E.T. 1. De tweede thuiswedstrijd der Ovei la ters in successie zal dan morgen zijn te gen de bekende Tilburgsche vereeniging SET 1. Een club dus die reeds diverse malen sprekende resultaten behaald heeft, die in haar gelederen diverse oud eerste- klassespelers heeft en steeds in het veld verschijnt vol enthousiasme, dat tot het einde volgehouden wordt en van geen wijken weet. Het is de eerste maal in de historie dat beide ploegen elkaar op het Baardwijk-terrein ontmoeten zoodat bei de er een eer in zullen stellen de over winning te behalen. Wanneer wij de stan- denlijst nagaan dan blijkt dat het krachts verschil uiterst miniem is hetgeen te vens valt op te maken uit de uitslag van de in Tilburg, ter opening van het sei zoen, gespeelden wedstrijd, welke toen eindigde in een 33 glijk spel en een zeer sensationeel verloop had. Immers de tweede speelhelft ving toen aan met een 30 achterstand voor de Juliana- mannen. Zal men Zondag van een derge lijk verloop weer getuige kunnen zijn?? Dat kunnen wij niet zeggen maar wel kan men by voorbaat verzekerd zijn van een zeer aangename en spannende match, waarbij o.i. de thuisclub de beste papie ren in handen heeft vooral wanneer er gespeeld zal worden in denzelfden vorm van vorige week, toen het spel der gast- heeren vriend en vijand verraste. Baard- wijkers gij hebt tegen Longa bewezen dat de gedachte dat gij het voetballen ver leerd had elke grond mist. Werk daarom danook weer met dezelfde snelle aanval len en moed als vorige maal en dan kan het niet anders of succes zal voor U zijn weggelegd en zult gij ook diegene, die misschien nog aan Uw capaciteiten twij felen, weer volop enthousiast maken. Geeft U allen voor de volle 100 ge durende den geheelen speeltijd, want dan alléén hebt gij kans tegen Uw gelijkwaar dige tegenstander. Als voorwedstrijd speelt om twaalf uur het reserve-elftal een thuiswedstrijd tegen de dito's van RWB. Juliana-mannen tracht de nederlaag van voor eenige we ken voor eigen publiek te revancheeren en nu is de beurt aan U om Uw tegen standers eens op sportieve wijze in het zand te doen bijten. R.K. V.V. H.E.C. Ondanks de lange onderbreking begint er nu toch schot te komen in de com petitie. HEC is tenminste, wat de thuis wedstrijden betreft bijna aan het einde van haar latyn. Als een der laatsten komt Zondag a.s. HVC uit Heesch op bezoek. Deze rood- witten beschikken over een stevige, taaie ploeg, waarvan slechts met groote moeite gewonnen kan worden. Vooral de laatste wedstrijden komen zij er steeds beter in, wat Hercules 14 dagen geleden met een gevoelige neder laag aan den lijve moest ondervinden. De HEC'ers weten dus waar ze zich aan te houden hebben. Oppassen is de boodschap, vooral daar de gasten zich bij iederen wedstrijd tot het uiterste ge ven. In Heesch werd op het nippertje ver loren, wat nu goed gemaakt kan worden, wanneer van begin af aan alle hens aan dek geroepen wordt. Na het succesvolle gelijkspel in Box tel hebben we weer vertrouwen in onze verdediging gekregen, en hopen dat dit Zondag a.s. niet beschaamd wordt. Aanvang half drie. R.K. W.V.H. Programma voor a.s. Zondag: Sporters 1WVH 1. W VH 2—SSS 1. DES A—WVH A. DES C—WVH B (Zatedag). WVH C—WVB B (Zaterdag) Het le elftal gaat a.s. Zondag naar Dru- nen om de Sporters te bekampen. Dit is voor ons le elftal lang geen gemakke lijke taak, te meer nog daar zij door om standigheden genoodzaakt zullen zijn met verschillende invallers te spelen. Wij hopen echter dat de spelers hierdoor niet ontmoedigd zullen zijn en a.s. Zon dag allen hun uiterste best zullen doen om tegen deze sterke ploeg een behoor lijk resultaat te behalen. Het 2e elftal speelt om 2 uur thuis te gen SSS uit Udenhout. Het A-elftal der junioren speelt in Kaatsheuvel tegen DES A, Aanvang half een. Vertrek half 12. Zorgt allen tijdig aanwezig te zijn zoodat we gezamelijk kunnen vertrekken. Het B-elftal speelt hedenmiddag om half 4 eveneens in Kaatsheuvel tegen DES C. Vertrek half 3. Het C-elftal speelt tegen WVB op eigen terrein. Aanvang half 4. Het eerste speelt thuis om 2 uur tegen 't Waalwüksche WVH. WVH is in deze competitie een ploeg, waar rekening mee gehouden dient te worden. De Drunensche jongens zullen dus goed doen er niet te lichtvaardig over te denken, want dan zou hen 't dek sel nog wel eens op de neus kunnen val len in dezen wedstrijd. Het tweede speelt om twaalf uur even eens thuis en ook daar zal het aan span ning niet ontbreken, hoewel wij er van overtuigd zijn, dat Sporters 2 hier zullen zegevieren. DISTRICT DEN BOSCH. Overzicht voor Zondof/ a.s. Eerste klasse. VFC zal de punten bij Avanti niet ca deau krijgen. Met een kleine overwinning mogen zij tevreden zijn. Nooit Gedacht speelt bij de Vlijm. Boys 2. 't Wordt daar een nederlaag voor de thuisclub. De Zwa luw-reserves laten de punten bij Con cordia Vooruit en staan tevens hun plaats af aan hun gastheeren. Nieuwkuijk speelt thuis tegen Maliskamp. Na de goe de prestatie bij Nooit Gedacht kunnen het de Nieuwkuijksche jongens morgen niet zonder overwinning stellen. ODI 2 en St. Michielsgestel 2 zijn beide zwakke zusjes. Bij ODI thuis mogen de Gestelsche jongens op geen winst rekenen. Tweede klasse. Hintham heeft wel de leiding, maar zal op moeten passen bij 't steeds sterker wordende DSC. Gelijk spel lijkt ons hier een goede uitslag. Daarmede zullen Spor ters 2 uit Drunen aan de leiding komen, omdat zij de Herptsche Boys wel een ne derlaagje zullen toedienen. Helvoirt speelt bij de Concordia-reser- ves. Met gelijk spel mogen de Helvoirt- sche jongens zeker tevreden zijn. Els- hout ontvangt Haarsteeg. Hadden wij ge dacht dat Elshout zich tegen Helvoirt zou herstellen; 't kwam anders uit en daarom zien wij morgen de punten we derom uit Elshout vertrekken. Derde klasse. 1 J. v. Arckel 2 mag bij de kampioenen, Den Dungen niet op eenige winst reke nen. R.K. V.V. „Elshout". De R.K. V.V. Elshout heeft voor mor gen weer een thuiswedstrijd. Dat wordt voor de Elshoutsche jongens een zwaren match, met Haarsteeg als gasten, 't Lijkt ons zoo, dat Elshout uit dezen wedstrijd een gelijk spel kan sleepen. SPORT-VARIA. CAPELLE. In het café van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijh.-Capelle werd j.l. Woensdagavond onder leiding van burgemeester A. Smit een open bare vergadering gehouden met het doel te geraken tot oprichting van een afdeeling van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming. Deze vergade ring mocht zich in een overgroote be langstelling verheugen. De zaal was tot de laatste plaats bezet, terwijl velen zich met 'n staanplaats tevreden moes ten stellen. Na een kort openingswoord van den voorzitter, die er zich over verheugde, dat zoovelen aan den oproep gehoor hadden gegeven, werd het woord ge geven aan den spreker, den heer P. G. A. M. van Rooij uit St. Michielsgestel, die een lezing hield over Luchtbescher ming. De overtuigende rede van den spreker werd met belangstelling ge volgd en maakte indruk op de aanwe zigen, want nadat besloten was tot op richting van een afdeeling van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming traden staande de vergadering een 70- tal personen als lid toe. Na de pauze werd een film over Luchtgevaar en Luchtbescherming ver toond, waarbij de spreker een zeer ge waardeerde toelichting gaf. In zijn slotwoord bracht de voorzit ter dank aan den spreker en deelde hij mede, dat binnenkort een ledenverga dering der afdeeling zal worden gehou den, ter verkiezing van een bestuur. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag v.m. huif tien en n.m. 2 uur op te treden Ds. Vroegindewcy. Priesterjubilea. Zooals wel bekend mag worden ge acht hoopt de Zeereerw. heer Fr. J. C. J. de Klijn, pastoor van de St. Joseph- parochie, op 29 Mei a.s. den dag te her denken, waarop Zijn Z.Eerw. voor 25 jaar priester werd gewijd, terwijl de Hoogeerw. heer Deken, A. J. v. d. Brekel op 9 Juni zijn 40-jarig priester jubileum hoopt te vieren. Naar wij uit goede bron vernemen, zal de viering der beide jubilea plaats hebben op Zon dag 9 Juni. Het programma der feeste lijkheden, die vanwege de tijdsomstan digheden een zeer bescheiden karakter zullen dragen, zal nog nader bekend ge maakt worden. Een groot aantal buitengewoon dienstplichtigen werden ingedeeld. De ingedeelden verlaten het aanmeldingsbureau om naar hun depót te vertrek ken. Ambtsjubileum. De heer P. B. Bisselink, onderwijzer aan de St. Jansschool alhier, herdenkt op 23 April a.s. zijn 40-jarig ambtsju bileum. Benoemd. De Weled. heer J. Vos, commies ter Posterijen te Roosendaal is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot directeur van het P.T.T.-kantoor te Kaatsheuvel. Werkloosheid. Bij het plaatselijk bureau voor Ar beidsbemiddeling en Werkloosheid stonden deze week als geheel of ge deeltelijk werkloos ingeschreven 209 personen, waarvan er 11 opgenomen waren in de steunverleening en 33 wa ren geplaatst in de werkverschaffing. Het Nieuwe Raadhuis. Met 't vorderen van de Lente nadert het nLuwe raadhuis zijn vol tooiing. Deze week werden de trap leuningen geplaatst aan de trap voor den hoofdingang. Als nu de omgeving nog wat opgeknapt is, dan kan overgegaan worden tot deoffi- cieele in gebruikname van den nieuwbouw. Bevloeiing. De werkzaamheden aan de uit breiding der bevloeiing zijn in volle gang. Thans is men bezig met uit graven van het reservoir. De Fascinateur Winando gaf Zondag 1.1. een revue in onze ge meente. Eerst werd per auto de gebruikelijkerijtoerdoordegemeente gemaakt waarbij 'n zekere opdracht moest worden uitgevoerd, 's Avonds werd voor in de zaal van Hotel van Iersel voor een talrijk publiek een vijftal nummers uitgevoerd De rest van het programma kon niet worden afgewerkt omreden het publiek niet genoeg medewerking verleende. Ondanks dat waren de aanwezigen ten hoogste voldaan daar de uitge voerde nummers geheel aan de verwachting beantwoordden. Op 10 April a,s. hoopt de muziek- vereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier, haar 40 jarig bestaan te her denken. Gezien de buitengewone omstan digheden zal dit jubilé slechts in intiemen kring met de oudleden gevierd worden. RAAMSDONKVEER Op de gehouden keuring van dienstplichtigen der lichting 1941 zijn uit deze gemeente 57 dienstplich tigen geschikt verklaard. Voorgoed ongeschikt 10; tijdelijk ongeschikt 1 en vrijgesteld van de keuring 2. Aan de dienstplichtige W, J. Joore, der lichting 1939 is voorgoed vrijstelling vrijstelling verleend we gens kostwinnerschap. De extra collecte welke in de Ned, Hervormde kerk werd gehou den ten bate der kerkvoogdij, heeft ruim f 70, opgebracht, Gevonden een portemonnaie met inhoud. Terug te hekomen hij de marechaussee. De kerkdiensten op Zondag 7 April a,s. zijn alsvolgt: Ned. Hervormde Gemeente: om half tien in de D.orpskerk en om half drie in de Veersche kerk, in deze diensten zal voorgaan ds. Tam. minga, uit Hoenderloo. Gereformeerde Gemeente: om half tien en drie uur. Abonneert U op U is en blijft dan steeds volkomen op de hoogte van 't geen ge in dezen tijd weten moet betreffende distributie luchtbescherming, enz. enz. In de zalen van den Haagschen Dierentuin is een zeer origineele O. en O.- avond gehouden: niet minder dan duizend burgers hebben zich daar te goed gedaan aan den soldatenkost, rats, kuch en boonen. Ook de burgemeester van Den Haag, Mr. S. J. R. De Monchy was tegenwoordig en liet zich den soldatenmaaltijd goed smaken. „Sporters", Drunen. TOCH EEN VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. Het onverkwikkelijke heibeltje rond de Vier- dangsclie afstandsmarschen heeft een plotselinge en gelukkige oplossing gekregen, waardoor de traditie kan worden voortgezet. De legerleiding heeft er haar goedkeuring aan gehecht, dat aan den Nederlandsclien Bond voor Lichamelijke Opvoeding alsnog de gelegenheid zal worden geschonken tot het organiseeren van de vierdaagsche afstandsmarschen te Nijmegen, wel ke gehouden zullen worden in het tijdvak van 23 tot en met 26 Juli a.s. en welke uitsluitend zul len gelden voor de burger deelneemsters en dèel- nemers en in de omgeving van Nijmegen gelegerde troepen onderdeelen, alsmede detachementen van militaire onderwijsinrichtingen. Nu de „vierdaagsche" van den Nederlandschen Bond van Lichamelijke Opvoeding te Nijmegen doorgaat, heeft de N. W. F. van haar plannen om een dergelijk evenement te Utrecht te organiseeren, afgezien. Dit komt geheel overeen met 't stand punt van den beginne af ten deze door de N.W.F. ingenomen. De N.W.F.-voorzitter kon voorts nog mededcelen, dat in samenwerking met den A.N.W.B. plannen voor N.W.F.-tochten zullen worden ontworpen, waarbij de mogelijkheid van een stertoclit in ern stige overweging genomen wordt. Het Nedcrlandsch kampioenschap 71-2 is ge wonnen door Van Vliet, die in de beslissende partij van Sweering wist te Winnen. De internationale tenniskampioenschappen van Wimbledon zullen dit jaar niet worden gehouden. Nog dit seizoen zal een revanchewedstrijd wor den gespeeld tusschen de biljartploegen België Nederland. Het is de bedoeling de tweede ontmoeting op 18 en 19 Mei te Antwerpen te spelen. Te Helsinki wordt aangenomen, dat de Olym pische Spelen geen doorgang zullen vinden. In verband met den oorlog hebben reeds 17 landen, waaronder Nederland, medegedeeld, dat zij niet aan de spelen kunnen deelnemen. DE RONDE VAN VLAANDEREN. De uitslag van de ronde van Vlaanderen is als volgt 1 A. Buysse, 211 k.m. 6 uur 2 min. 10 sec.; 2 G. Cliristiaans op 500 M.3 A. Schotte op 20 M.; 4 A. Hendrikcx 6 uur 3 min. 15 sec.; 5 J. Staeren; 6 A. Gillis; 7 Dubuisson; 8 van Tlieemse; 9 van Wesemael; 10 van Overberghc; 11 Syen (Neder land); 12 van Hellemons; 13 van den Driessclie; 14 Lambriclits (Nederland)24 J. Gommers (Ne derland). Twee stuks 10 ct. - Twaalf stuks 50 ct.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6