Plaatselijke Berichten BAL in THALIA KOP EN SCHOTELS DE BICO H.deBont-v.Hulten 40 SOORTEN Liefdewerk „OUD PAPIER". Heerenkleeding naar maat Zaterdag 6 April 1940 No. 28 De Echo van het Zuiden Derde Blad. Zondag 7 April a.s. T. B. C. BESTRIJDING. BINNENGEKOMEN GEEN GROOTER KEUS DAN BIJ WAALWIJK - HOEK RAADHUISPLEIN Lijst van Hotels, Pension, enz Van tal van zijden ontvangt het secretariaat van Waalwijks Belang geregeld aanvragen om een opgave van hotels, pension, enz. in onze gemeente. Degenen, die hiervoor in aan merking wenschen te komen, ge lieven zich direct schriftelijk met volledig adres aan den secretaris van W. B. op te geven, liefst ten allerspoedigste, daar zij anders niet meer op de lijst kunnen worden geplaatst. Het kost niets, alleen de moeite der opgave. EERVOLLE BENOEMING. De zeereerw. heer Jacq. v. Loon Pzn. uit Waalwijk, sedert jaren le secreta ris van Z. H. Exc. Mgr. Diepen, bis schop van 's-Bosch, is door Z. H. Exc. benoemd tot pastoor-deken van Beek- Ubbergen. Mgr. Diepen heeft zijn len secreta ris, den zeereerw. heer J. P. J. van Loon, benoemd tot pastoor-deken van Beek-Ubbergen ter vervanging van Dr. Jos. Teulings. De nieuwe titularis is wel een pries ter bekend in het gansche bisdom. Waarheen de Bisschop zich begaf, daar werd hij gevolgd onafscheidelijk door zijn Secretaris. De nieuwe Pastoor-deken is geboren te Waalwijk in 1896, voltooide de voor bereidende studies aan beide Semina ries en werd 10 Juni 1922 in St. Jan priester gewijd. In hetzelfde jaar werd hij assistent te Vught (toen nog één parochie). In 1925 was hij reeds naar Den Bosch geroepen als Godsdienst leeraar aan de R.K. Lycea. Op 15 Maart 1928 werd hij tweede Secretaris van het Bisdom, doordat de Z.Eerw. heer W. P. A. M. Mutsaerts in zijn vader stad Tilburg een nieuwe parochie St. Theresia gesticht had. Als 2e Secreta ris van het Bisdom was hij mede het Groot Ziekengasthuis ten nutte door er dagelijks de 2de H. Mis te celebree- ren. Na den dood van Pastoor J. J. v. Laarhoven (26 Mei 1936) werd de eer ste Secretaris van het Bisdom be noemd tot Pastoor van Meerveldhoven en op Nieuwjaarsdag 1937 tevens De ken van liet dekenaat Bladel. Secreta ris van Loon werd nu le Secretaris van den Bisschop. Thans is een eer volle promotie zijn deel geworden, waarvoor wij hem en z'n geachte fa milie gaarne gelukwenschen. Zooals reeds medegedeeld werd is de heer Meulenbroek, stationschef al hier, 15 April a.s. overgeplaatst naar 't hoofdbureau te Utrecht. In zijn plaats is alhier benoemd de heer M. Kouters, die reeds 36 jaar werkzaam is bij de S.S., waarvan 32 jaar in Waalwijk. Wij feliciteeren den heer Kouters gaarne met deze benoeming en ook hier zal deze met vreugde worden begroet, waar de heer Kouters zich steeds heeft doen kennen als een accuraat, dienst vaardig en plichtsgetrouw ambtenaar. DE BUSHALTEN. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op het feit, dat de B.B.A. voortaan niet meer op iedere plaats zal stoppen om passagiers op te nemen. Daar, waar gestopt wordt is een bord je geplaatst met „bushalte". In de toekomst worden op andere plaatsen geen reizigers meer opgeno men. Men neme er dus goede nota van. Stationsstraal 57 Waalwijk van 7—11 uur. BRIDGEDRIVE. Dinsdag 16 April a.s. zal in hotel Verwiel een bridge-drive gehouden worden, georganiseerd door en ten bate van de T.B.C.-commissie. VOOR ONZE MILITAIREN. Ook de sportbeoefening in het Ivan- tonnement Waalwijk zal georganiseerd worden en door den commandant is tot Kantonnements-sportleider aange wezen de Contact-officier van O. en O De opvoering van de revue „Van Kuch tot Kuch" heeft overal- groot succes, in „Driebergen", het oude kan- tonnement, was het overweldigend. We vernemen dat nog 2 uitvoeringen in Waalwijk op het programma staan. 6 April worden in Thalia films met cultureele strekking gegeven. 13 April cabaret-avond in 't A.M.T en 25 April weer een Bonte Avond, aangeboden door de R.K. Werklieden- vereeniging. 19 en 20 April Tooneelgezelschap Aaf Bouber, met Zeemansvrouwen. 30 April Feestavond in de Can- tine. AANBESTEDING. Vrijdag-ochtend had de aanbeste ding plaats van de 7-klassige R.K. La gere Meisjesschool, die gebouwd zal worden in den tuin der Eerw. Zusters, langst de verbindingstraat die komt vanaf de Grootestraat naar de Huis houdschool. De inschrijvingen op uitnoodiging waren als volgt: Fa. Struijcken, Tilburg 49800 Fa. Wed. A. Aarts Zn., Waalwijk 49940 Fa. Baeten, Waspik 50075 J. de Bont Zn., Nieuwkuijk 50775 H. C. van der Schans, Vught 52190 Fa. Wortel Buizing, Tilburg 52372 A. v. Hulten-Krol, Waalwijk 57420 Gebr. Naglé, Geertruidenberg (niet op gekomen). De begrooting was 51.300. Architect: Edmond Nijsten, B.N.A. s-Bosch. Het werk is aan den laagsten in ch rij ver gegund. HARMONIE „ST. JAN". Meneer Klaproos. Voor de achtste maal gaat de beken de tooneclclub D.V.S.V. alhier haar succes-stuk „Meneer Klaproos" op voeren, ditmaal op de tweede winter- uitvoering der Harmonie St. Jan, wel ke morgenavond in het Patronaatsge bouw wordt gegeven. Wij hebben bij de vorige opvoeringen reeds onze bewondering voor dezen lach-schlager en voor de uitstekende vertolking door D.V.S.V. geuit, zoodat een verdere aanbeveling voor het pu bliek wel overbodig mag heeten. Reeds de kostelijke creatie die de heer M. Berkelmans geeft van „Meneer Klaproos", maakt voor tooneelliefheb- bers een bezoek aan deze uitvoering tot een groot genot, om van de uitne mende vertolking der overige rollen nog niet te spreken. Wie dit stuk nog niet gezien heeft raden wij aan deze laatste gelegenheid te benutten en morgenavond de uit voering van „Sint Jan" te bezoeken. Men zal dan tevens dit populaire muziekcorps weer eens kunnen be luisteren, dat, de mobilisatie-moeilijk heden ten spijt, al het mogelijke doet om zich op haar muzikale peil te hand haven. Onder leiding van instructeur van Loon zal de harmonie een klein, maar mooi gevarieerd programma uitvoe ren met o.a. een potpourri van onver getelijke Strauss-walsen en een pot pourri van niet minder populaire mar- schen van W. Ciere. Den donateurs van „St. Jan" en ver dere belangstellenden wacht morgen ongetwijfeld een zeer genoeglijke avond en we voorspellen als gewoon lijk een zeer druk bezoek. COöP. ONS BELANG. Door de algemeenc vergadering der Coöperatie „Ons Belang" te v.m. Baard wijk, werd de balans- en verlies- en winstrekening over 1939, van den pen ningmeester den heer de Buys, goed gekeurd. De uitkeering van de leden werd vastgesteld op 10%. De aftredende bestuursleden de liee- ren Fr. Schilders en C. Maas werden bij acclamatie herkozen. Het z.g. „broodfonds", een onderaf- deeling van de coöperatie, had blijkens het verslag van den secretaris den heer C. Maas, een minder gunstig jaar, daal de uitgaven de inkomsten met 80. hadden overtroffen, welk nadeelig sal do uit de reserve kon worden bestre den. DE BELASTING-VERLAGING. Wij vonden in onze bus een briefje van een „Abonné van de Echo" met een opmerking op ons bericht over de belasting-verlaging. Voor de zooveelste maal moeten wij herhalen, dat anonyme berichten of stukken niet voor behandeling in aan merking komen. R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. Op de algemeene vergadering van de R.K.W.V., afd. v.m. Baardwijk, had wegens periodieke aftreding van de heeren Verhofstad, K. Leijtens en C. Maas een bestuursverkiezing plaats. Gekozen werden de heeren H. Maas, C. Maas en K. Leijtens. De heer Ver hofstad stelde zich niet meer herkies baar. Het hoofdbestuurslid van den Dioc. Bosschen Werkliedenbond, de heer Vries uit Den Bosch, sprak over de noodzakelijkheid en 't groote nut van het vereenigingsleven. zitter; A. Verwiel, secretaris; Mej. Tr. de Jong, penningmeesteresse; leden: de dames J. Snijders, L. de Mol, Smul ders en Marks, en de heeren H. v. Mill, H. Hoffmans Jr., J. Marks Jr. en Dol- lekens. Tevens werd besloten oin zoo spoe dig mogelijk een eere-ccmité te vor men. Zaterdag zullen de dames-collec tanten op stap gaan om te zorgen voor de noodige financiën en zij rekenen hierbij op ieders welwillendheid. Daar er zeer velen zijn die de beide oudjes goed kennen en een warm hart toedragen, zou het kunnen zijn dat er buiten de buurt personen gevonden worden, die iets over hebben voor deze collecte. Zij dienen er dan aan te den ken, dat zij hun bijdragen kunnen be zorgen aan Mej. Tr. de Jong, Groote straat. nogal eens gemakkelijk .haar eigen geestelijke belangen over het hoofd ziet, zet spreker uiteen, dat een jongen die wil en doorzet alles onder zijn be reik heeft, terwijl een intelligente jon gen die zich door bijkomstigheden laat afleiden, mislukt of in ieder geval niet datgene bereikt wat van hem verwacht werd. Spreker wenscht de jongens dan nogmaals geluk met hun prijzen en di ploma's en dankt namens B. en W. di recteur en leeraren voor de toewijding en den ijver, waarmede zij hun moei lijke en vaak niet dankbare taak heb ben vervuld. Hij hoopt dat de school voor het komende jaar zal mogen re kenen op eenzelfde ambitie en toewij ding van haar personeel. De directeur der school, de heer Theo van Delft, dankt den burgemees ter en de andere belangstellenden voor Schoenontwerpers. Frans Trimbach te Waalwijk, Jok. Goedhart te Waalwijk en Frans Moonen te Waalwijk. Schilders. Leo Trimbach te Waalwijk en Adr. Stokwielder te Waalwijk. AANZIENLIJK BEDRAG GEVONDEN. Bewaart uw oud papier, kranten en tijdschriften voor ons. De opbrengst komt geheel ten bate der plaatselijke GOUDEN BRUILOFT. Zooals we reeds hadden aangekon digd was op initiatief van den heer B. Weijers Donderdagavond in Musis Sacrum een vergadering van de buurt bewoners belegd, ten einde maatrege len te nemen om de huldiging van het gouden echtpaar Toon van Helvoirt- (Corstanje)-van Wijk, zoo feestelijk mogelijk te doen zijn. Velen hadden aan den oproep gevolg gegeven en wa ren aanwezig. Na een openingswoord van den heer B. Weijers zette deze het doel van de vergadering uiteen. Vervolgens werd een dagelijksch comité gekozen, dat als volgs is samengesteld: B. Weijers, voor- hun aanwezigheid. Hij wenscht de leerlingen die onderscheidingen en het einddiploma behaalden van harte ge luk eri hoopt voor het komende jaar op nieuwe successen, zoowel voor de school als het practische leven. De uitslag van dit cursusjaar is als volgt: Het echtpaar Van Helvoirt-v.-Wijk dat 16 April a.s. in het St.Teresia- gesticht alhier zijn gouden bruiloft viert. FEDERATIE VAN NEDERLANDSCHE SCHOENFABRIKANTEN. Bovengenoemde federatie hield Don derdag j.l. haar jaarlijksclie algemee ne vergadering te Tilburg. Na afhandeling van de gewone pun ten eener jaarvergadering, waarbij af tredende bestuurderen werden herko zen, werden de voorstellen verandering der C. A. O. en de bindendverklaring der leverings- en betalings-condilics aangenomen. Hierna werd breedvoerig de groole import en ruime productie besproken. Naar aanleiding hiervan zullen den leden invulbiljctten worden toegezon den, om dan met voorstellen tot het nemen van maatregelen te komen. S. GEMEENTELIJKE AVONDTEEKENSCHOOL. Prijs- en diploma uitreiking. Woensdagavond had weer de jaar- lijksche prijs- en diploma-uitreiking plaats aan de leerlingen van den win teravondcursus aan de gemeentelijke- avond-teekenschool. Aanwezig waren hier o.a. burgemeester E. C. J. Moonen, de wethouders W. Eibers en Fr. Smol ders, de gemeente-secretaris de heer J. van Mierlo, de lieeren Cl. Raming en J. van Iersel namens de commissie van toezicht, de directeur der school de heer Theo v. Delft, de leeraren en de leerlingen. Burgemeester Moonen reikte de prij zen en diploma's uit, waarbij hij voor iederen leerling een toepasselijk woord had. Daarna sprak hij de leerlingen toe. Spreker begon met te zeggen dat het begin van dezen winteravondcursus gelegen was in een tijd, waarin de toe komst van ons land nog onzeker was, wat aller gedachten beheerschte. Nu bij liet einde van den cursus is er wel iswaar niet meer zekerheid, maar er js toch meer rust en meer vertrouwen gekomen. Nog meer dan anders dringt, wanneer men onder deze omstandig heden leeft, de noodzakelijkheid zich naar voren om den tijd zoo goed moge lijk te gebruiken, want verloren tijd kan nooit meer teruggehaald worden. Spreker hoopt, dat allen met den goe den geest bezield zijn om den tijd zoo goed mogelijk te besteden. Na te hebben gezegd dat de jeugd le Klasse. Aantal leerlingen: 10. le prijs: Piet van Beynen te Waalwijk. 2e prijs: Evert Jansen te Drunen. diploma: Jos. Schoondermark te Waal wijk, Theodorus van Son te Nieuwkuijk en Walther Mahieu te Waalwijk. Alle leerlingen bevorderd tot de 2e klasse. 2e Klasse. Metaalbewerkers. Aantal leerlingen: 7. le prijs: Frits de Lange te Waalwijk diploma: Adr. Doevendans te Kaats heuvel en J. van Thielcn te Sprang. 5 Leerlingen bevorderd tot de 3e klas li o n wvaklicden. Aantal leerlingen: 11. le prijs: Roelof Bonis te Besoyen. 2e prijs: Henk van Oversteeg te Vrij hoeve-Capelle. 7 Leerlingen bevorderd tot de 3e klas Schoenonl werpers. Aantal leerlingen: 10. 2e prijs: Jos. van Gestel te Kaatsheuvel 2e prijs: Bern. Stokwielder te Waal wijk. diploma: Piet de Leeuw te Waalwijk Allen bevorderd tot de 3e klas. Schilders. Aantal leerlingen: 7. 2e prijs: Leo Broos te Besoyert. 5 Leerlingen bevorderd tot de 3e klas 3e Klasse. Metaalbewerkers. Aantal leerlingen: 11. le prijs: Teunis Bosch te Sprang, le prijs: Adr. Vugts te Waalwijk. 2e prijs: Pieter van Onsenoord te Was pik. diploma: Henk van Oversteeg te Ca- pelie. Allen bevorderd tot de 4e klas. Bouw vakl ie den. Aantal leerlingen: 8. In deze klas kon geen prijs worden toegekend. 5 Leerlingen bevorderd tot de 4e klas. Schoenonl werpers. Aantal le'erlingen: 6. le prijs: Ger. de Vos te Waalwijk, le prijs: Corn, de Brouwer te Waal wijk. Allen bevorderd tot de 4e klas. Schilders. Aantal leerlingen3. In deze klas kon geen prijs worden toe gekend. 2 Leerlingen bevorderd tot de 4e klas. 4e Klasse. Metaalbewerkers. Aantal leerlingen 1. Bevorderd tot de 5e klas. Rouwvaklieden. Aantal leerlingen: 4. 2e prijs: Piet van Iersel te Drunen. Allen bevorderd tot de 5e klasse. Schoenonl werpers. Aantal leerlingen: 3. Allen einddiploma. Schilders. Aantal leerlingen: 4. 2e prijs: Ant. van Engelen te Waalwijk. Allen bevorderd tot de 5e klasse. 5e Klasse. Metaalbewerkers. Aantal leerlingen: 1. le prijs: Bern. de Lange te Waalwijk, tevens einddiploma. Bouwvaklieden. Aantal leerlingen6. le prijs: H. Schapendonk te Drunen le prijs: Jos. van Oers te Drunen. Einddiploma 5. Schilders. Aantal leerlingen: 3. L. Trimbach en Adr. Stokwielder eind diploma. Eindiploma. Metaalbewerkers. Bern. de Lange te Waalwijk. Bouwvaklieden. H. Schapendonk te Drunen, Jos van Oers te Drunen, André Schelle te Nieuw: kuyk, P. van Brunschot te Waalwijk en Jozef Prince te Tilburg. De heer de R. alhier heeft een por- temonnaie gevonden met een aanzien lijk bedrag aan Duitsch geld er in. Omgezet in Hollandsche munt ver tegenwoordigde dit gevonden voorwerp een waarde van meer dan 1000. De eerlijke vinder heeft bij de ge- meente-politie aangifte gedaan. GEMEENTE-ADMINISTRATIE. De Minister van Binnenlandschc Zaken heeft o.m. benoemd tot lid van de commissie tot vereenvoudiging van de gemeentelijke administratie, den cdclachtbaren heer J. J. L. M. Verwiel. burgemeester der gemeente Oisterwijk. ONBEZOLDIGDE VELDWACHTERS TE SPRANG-CAPELLE. Bij besluit van den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant d.d. 2 April 1940, zijn benoemd tot onbezol digd veldwachter der gemeente Sprang- Capellc: P. v. d. Schans, G. de Haas, M. van Oosterhout en B. L. Spierings. De Elcerlyc-opvoerlng Het mooie succes, dat de onder- afdeeling tooneel van de Kath. Jong. studentenvereniging alhier op den onlangs gehouden ouders- avond behaald heeft met de op voering van Elcerlyc is aanleiding geworden lot een bijzondere her opvoering. Op 19 April a.s. gaan zij Elcerlyc spelen op 't Missiehuis van de Paters te Kaatsheuvel, den tweeden dag van het jubileumfeest van het Missiehuis. We wenschen de jeugdige too- neelisten op deze bijzondere herop voering 'n even groot succes als de eerste maal. „Modern". Zooals de advertentie in ons vorig nummer reeds heeft gemeld is de bekende zaak in baby-, brei en handwerk-artikelen Modern" van deGez.v.d. Heijkant verplaatst naar Grootestraat 237. In dit groote fraaie pand, is de winkel zeer goed op z'n plaats en kan hij werkelijk gelden als een aan winst voor Waalwijk. Het interieur is zeer smaakvol en geelt een gedistingeerde indruk. In tal van vakken en kasten is de koopwaar opgeborgen op de meest economische en verkoopkrachtige wijze. Een keurige goed verlichte etalage zal zeker de belangstelling van de winkelende dames weten op te wekken. Gezien de uitstekende reputatie die de dames v. d. Heijkant zich in Waalwijk en omstreken met haar keurcollectie moderne artikelen hebben weten te veroveren, twijfelen we niet of het zal ook in deze nieuwe zaak steeds cresendo gaan. De naam „Modern" wordt door deze zaak met eere gevoerd. Duiven-lossen. Zondagochtend 9 uur zullen op het station S.S. alhier de in concours zijnde duiven van den Duivenbond »de Baronie« uit Breda, waarbij 17 vereenigingen zijn aangesloten, gelost worden. Dat kan een interessant gezicht zijn zulk een aantal de lucht te zien ingaan 1 en niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze vergadering. N, L. R, K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willebrordus.'* De afdeeling Waalwijk van de Nederlandsche R.K. Fabrieksarbei dersbond „St. Willibrordus" gaat a.s. Woensdagavond om 8 uur haar algemeene jaarvergadering houden in het Bondsgebouw. Naast de gebruikelijke jaar verslagen staat op de agenda de bestuursver kiezing wegens periodiek aftreden van A. Stokwielder en Jos. v, d. Griendt, die beiden herkiesbaar zijn. Ook zullen er in deze vergadering belangrijke mededeelingen worden gedaan. Jaarvergadering K.A.V. Donderdagavond hield de K.A.V. in de bovenzaal van het Bonds gebouw haar algemeene jaarver gadering, welke goed was bezocht. Als gasten waren aanwezig Mej. Reijntjes, de diocesaan leidster uit Tilburg en de voorzitter van de R.K. W.V. de heer Fr. Smolders. Na de opening met gebed heette de voorzitster Mej. Thomas de aan wezigen van harte welkom en sprak er haar voldoening over uit, dat zoovelen aan den oproep gehoor hadden gegeven. Ze hoopte ook in de toekomst steeds op de bijeen komsten alle leden aanwezig te zien. Na het zingen van het vereeni- gingslied las de secretaresse mej. Hamers.Leijsten een keurig verzorgd jaarverslag voor, waarin de voor- naamstefeiten en bijeenkomsten van het afgeloopen jaar gememoreerd werden. Blijkens dit verslag is het ledental teruggeloopen van 80 tot 57 hetgeen te wijlen is aan de contributie-verhooging. Uit het financieel verslag bleek dat het saldo van het vorige jaar f84.07 bedroeg. De inkomsten be liepen f322,21 de uitgaven f273,87 zoodat er thans nog in kas is f 48,34. Nadat de presidente voor deze verslagen haar dank had uitge sproken werden de aftredende be stuursleden bij enkele candidaat- slelling herkozen.Dit zijn M. Hamers- Leijsten, A. DumoulinPossimus, B. van Velthoven Bergmans en M. v. d. Lee—v. d. Hoven. Mej. Reijnljes hield hierna een korte toespraak, waarin zij er haar vreugde over uil sprak, dat ook in Waalwijk de K.A.V. zich steeds meer een vaste plaats in het sociale leven aan het verwerven is. Het jaar dat nu komt is voor de ver. eeniging van groote beteekenis, niet alleen voor de organisatie en de leden, doch voor de gcheele maat schappij. In dit jaar kan er beslist worden over het bestaan van Europa. Daarom moeten we sterk staan en werken aan den uitbouw van onze organisatie om zoodoende daad. werkelijk mee te bouwen aan de Nieuwe Gemeenschap.!; Het machtigste wapen tegen den oorlog is het gebed en zij beveelt Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 Uit de Lederindustrie Maandagmiddag 1 April, verga, derde de Federatie van vereenigin gen van Nederlandsche Lederfabri kanten,in café „Modern te Tilburg De genomen en eventueel nog nader te nemen maatregelen van het Rijksbureau voor Huiden en Leder, alsmede de moeilijkbeden en mogelijkheden van im- en export, gaven aanleiding tot een breedvoe rige discussie. Als een licht in de duisternis werd de mededeeling ontvangen van den secretaris. Mr. v. d. Loo, die namens de regeering kon mededeelen, dat per 3 April een vlottere mogelijk heid voor export toegepast zou worden Betreffende de in te stellen prijzen, commissie korden nog geen verdere mededeelingen worden gedaan. Wel werd medegedeeld, dat deze uitsluitend zouden worden in het leven geroepen voor ledersoorten, zooals zoolleder, grauwoverleder (voor defensiedoeleinden), alsmede tuigleder en z.g. volksschoenleder. Dus niet voor luxe ledersoorten zooals Peau de Suède en dergelijke. In aansluiting op deze vergadering van de Federatie van Vereenigingen van Nederlandsche Lederfabrikan ten, vergaderde in „Modern'' te Tilburg, de Groep Overlederfabri- kanten, onder presidium van den heer Chr. v. d. Aa, De op de agenda geplaatste groeps bestuursverkiezing in de vacature van een voorzitter, werd tot nader datum aangehouden. Uiterlijk 6 Mei a.s. zal een vol gende vergadering worden gehouden. Betreffende prijscalculaties kon geen publiciteit worden toegestaan tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast de leden aan om vooral veel le bidden. Spr. gaf vervolgens eenige wetens waardigheden over de organisatie ten beste, waaruit bleek, dat het ledental in het bisdom Den Bosch, thans 2786 bedraagt, dat is ver- eenigd in 23 afdeelingen. Diverse afdeelingen zijn bovendien nog in oprichting, zoodat spoedig het ledental de 3000 zal benaderen. In het jaar 1939 zijn er in het bisdom niet minder dan 1064 nieuwe leden toegetreden. In België telt de zusterzorgorgani- satie echter reeds 297.000 leden en wat in België kan moet ook hier kunnen. Spr. doet dan een beroep op de leden om propaganda voor de vereeniging te maken en sluit met een dankwoord voor de goede opkomst. De heer Fr. Smolders, die hierna het woord voert, dankt voor de uitnoodiging en spreekt er zijn voldoening over uit, dat na een bestaansperiode van 3 jaren de K.A.V. haar bestaansrecht bewezen heeft. Hij twijfelt niet of er zal van deze organisatie een invloed ten goede op de mannen uitgaan en in dit verband doet hij een beroep op de dames om de wervingsactie van de R.K. W.V. in haar omgeving zooveel mogelijk te steunen, zoowel door propaganda als door 't gebed. Hierna woidt den leden koffie met gebak geserveerd. Biljarten. Zaterdag 6 April heefteen vriend schappelijke ontmoeting plaats tus schen »Ons Genoegen«, de oudste i i --"j

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 9