Plaatselijke Berichten RECHTZAKEN. BINNENLAND SPRANG—CAPELLE. Woensdag 10 April 1940 No. 29 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. TILBURG. VLUMEN NIEUWKUiJK. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 11 APRIL. „De Sticht". De buurrvereeniging ,,De Sticht" hield j.l. Maandagavond haar jaarver gadering welke goed bezocht was en een zeer geanimeerd verloop had. Het bestuur werd wederom in zijn geheel herkozen. Het revue-gezelschap zal met diverse heeren en dames worden uitgebreid zoodat we in de toekomst weer iets bijzonders mogen verwachcen Plannen werden besproken op een nader te bepalen datum een buiten gewoon attractievollen avond te or- ganiseeren. Verschillende vereeniging ^aangele genheden werden nog behandeld bij de rondvraag, waarna de voorzitter met een dankwoord deze goedgeslaagde vergadering sloot. Harmonie „St. Jan.'' Zooals te verwachten was trok de tweede winter-uitvoering van „St. Jan" jl. Zondagavond weer een volle zaal. Het programma werd door de harmonie onder leiding van instruc teur van Loon met een 5-tal goed gekozen muzieknummers ingezet. De openingsmarsch „St. Jan'*een compositie van den heer van Loon hebben we wel eens beter gehoord De volgende nummers gingen vlotter al mag „Serenade" wel iets mar kanter geblazen worden. Dit num mer voldeed niettemin goed voor het publiek, evenals de mooie Strauss-walsen-potpourri en de pot pourri van populaire Ciere-mar- schen die er bij het publiek gretig ingaan. Viel er een eukele maal op zuiverheid en samenspel iets aan te merken het geheel viel zeer te roe men en er mag geconstateerd worden dat St. Jan zicb uitstekend weet te handhaven niettegenstaande het ge mis van verschillende krachten door de mobilisatie. Na de harmonie was het de beurt aan de tooneelvereeuiging D.V.S V. die hier met haar succes-stuk „Meneer Klaproos" voor het voet licht zou komen. We hebben in ons blad reeds herhaaldelijk de loitrompet gestoken over dit oer-komische stuk en de buitengewone lypeeriug der rollen door de D.V.S.V.-tooneelisten. We behoeven dit niet meer te herhalen; ook niet dat het publiek zich koste lijk geamuseerd heelt en van ue eene lachbui in de anuere viel om dc aaneenschakeling van komische ver wikkelingen in Uit stuk. Deze opvoering is'u nieuw succes voor deze tooneelclub en traar kun- digen regisseur den heer Jac. Didden geworden. Ook den bekwamen grimeur den heer J. Hombergen komt een woord van lol toe. De ZeerEerw. heer Pastoor van Erp vertolkte zeker aller gevoelens toen hij na alloop de tooneelclub D.V.S.V. en St. Jan hulde en dank bracht voor dezen vroolijken, wel geslaagden avor.d, BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Gisteravond kwam de Bijz. Vrijw. Landstorm Aid. Waalwijk, in vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van den plaatselijken leider, den heer L. Mombers. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom, memoreerde het droevig teil dat een der trouwe leden, den heer H. Nou wens, overkwam en waarbij deze het leven liet. Er werden elf schietoefeningen ge houden, waarvan de 5 beste series voor indeeling ter volgorde werden geno men. De volgende prijzen werden behaald A. Scherpschutters. 1 Chr. de Rooy. 2 L. Dekkers, G. v. d. Hoek. 4 L. Mombers. 5 L. v. d. Bogaart. 6 A. Gadcllaa. 7 L. Schapen donk. 8 M. Aiewijn. 9 M„ van Rijswijk, iü J. Wagcmakers. 11 14. Nouwens. 12 A. de Rooy. li. Gewone schutters. 1 M. v. d. Wiel. 2 H. Ivlerx. 3 P. van Brunschot. 4 W. Duquesnoy. 5 P. van Hilst. li Couwenberg. 7 A. van Hoof, 8 J. v. d. Griendt. 9 M. van Leent. 10 J. van Oostrum. 11 J. Reus. 12 J. van Heeswijk. 13 P. Verhelst. 14 A. de Graaff. 15 A. de Negro. C. Motordienst, 1 M. v. d. Mee. 2 J. Trimbach. 3 P. Verhagen. 4 J. van Loon. 5 A. Voor- braak. 6 P. Leijtens. Daar de heer Mombers als plaatselijk leider het aanstaande schietseizoen waarschijnlijk veel afwezig zal zijn wegens het vervullen van zijn militai re verplichtingen, werd besloten een plaatsvervangend baan-cominandant te kiezen. De heer M. v. d. Mee werd als zoo danig gekozen, terwijl de heer L. Dek kers als reserve baan-commandant zal optreden. Verder werd besloten dat de Afd. Motordienst voortaan mede zal kam- n voor prijsschieten, in de groepen •r scherpschutters en gewone schut- •s, dus niet meer als alleenstaande 'ep. Na een opwekkend woord sloot de itselijke leider de vergadering. VACATURES BESTUUR R.K.W.V. In den Maandagavond gehouden be stuursraad van de R.K. Werklieden- vereeniging, werden de concept-jaar- verslagen van de vereeniging behan deld. Bij de periodieke bestuursverkiezing deelde de voorzitter mede, dat reeds geruimen tijd een vacature was ont staan door 't bedanken van C. v. Hoof en dat op de laatste bestuursvergade ring Jac. Fransen die aan de beurt van aftreden was had medegedeeld, dat hij zich wegens hoogen leeftijd niet meer beschikbaar stelde, terwijl P. C. Buijkx, daar hij te weinig gelegenheid had de bestuursvergaderingen bij te wonen, had bedankt. Van de leden is een candidatenlijst ingekomen van H. Berkelmans. Daar de bestuursraad voor iedere vacature dubbeltallen moet stellen, heeft hij op de voordracht geplaatst: H. Berkelmans, L. Kroot, J. van den Griendt, A. Duquesnoy, P. Maaywee en L. v. Loon. Tot 15 April kunnen de leden candi- daten-lijsten indienen. Dc jaarvergadering wor4dt gehouden op 22 April. WERKVERSCHAFFING. Naast een 15-tal werekloozen uit on ze gemeente, die sinds een maand te Waspik in de werkverschaffing zijn geplaatst, heeft het gemeente-bestuur order gekregen deze week 25 nieuwe werkloozen te zenden naar de werk verschaffing in Drunen. HET UITBREIDINGSPLAN. Aan het nieuwe uitbreidingsplan tus- schen Stationsstraaten Putstraat wordt hard gewerkt. Deze weck is men begonnen met de rioleeringswerkzaamheden. De rioleering wordt door de gemeen te in eigen beheer uitgevoerd. EXAMEN VAKBEKWAAMHEID VOOR BROODBAKKERS. Dit examen werd gehouden 8 April in Oranje-Hotel te *'s-Hertogenbosch. Geëxamineerd 79 candidaten, afge wezen 29 candidaten. Geslaagd o.m.: G. A. M. v. d. Loo te Haarsteeg, A. J. J. v. d. Geld te Nieuwkuijk, H. T. Verbunt te Vlijmen, J. H. Bruurmijn te Vlijmen, C. J. van Delft te Drunen. Algemean Kapverbod. De regeeringscommissaris voor de bodemproductie vescigc de aandacht van belanghebbenden op het teit, dat bosschen en andere houtopstanden slecnts mogen worden geveld of ge rooid Kracncens vergunning. Deze behoort te worden aangevraagd bij den productiecommissaris voor den boschbouw en de houtteelt, adres bureau Scaacsboschbeheer, Museum laan 2, te licrecht. Het verdient aan beveling, ter bevordering van een spoedige afdoening bij het aanvragen van een dergelijke vergunning gebruik te maken van een daartoe bestemd tormulier, dat op een desbetreffend, tot den productiecommissaris voor" noemd gericht verzoek kosteloos zal worden toegezonden en dat bovendien kan worden verkregen ten kantore van de houtvesters en van de bosch wachters bij het Staatsboschbeheer. in het bijzonder wordt er op ge wezen, dat niet alleen voor aigeheele velling, doch ook voor dunning van bosschen vergunning noodig is, terwijl alle houtopstanden dus ook weg- beplantingen, rijen, groepen of alleen staande boomen en hakhout onder de beschikking vallen. Velling of rooiïng zonder vergunning wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ten hoogste tienduizend gulden. Aanrijding op het Westeinde Maandagmiddag is er aan het Westeinüe alhier een aanrijding ge beurd. Een auto uit Tilburg, be stuurd door den heer Raai|makers reed in de richting Waspik. Hond zes uur kwam bij vier wielrijders tegen, die twee aan twee rechts van den weg reden. Juist toen de auto uit Tilburg de wielrijders genaderd waswilde een luxe wagen uit Was pik bestuurd door zekeren H. nog voor de wielrijders zijn tegen ligger passeeren, waardoor hij in botsing kwam met den anderen wagen. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Heide wagens bekwamen eenige materieele schade. De Kon. Marechaussee maakte proces-verbaai op. Tegen stilstaander» wagen aangereden. Maandagochtend rond elf uur reed een luxe auto, bestuurd door G. J. uit Breda tegenover de kazerne tegen 'n geparkeerde militaire bestel auto aan, wellicht doordat er ook aan de andere zijde van de straat enkele wagens stonden geparkeerd. Beide wagens werden licht bescha digd. Persoonlijker ongelukken deden zicb niet voor. De gemeente-politie maakte proces verbaal op. Handboogconcours te Vlijmen. De bond van handboogschutterijen in de Langstraat «Gezellig Samen, zijn" zal op Zondag 28 April a.s baar eerste bondsconcours organi- seeren op de banen van café Hub. Boom te Vlijmen. Provinciaal Genootschap Kunsten en Wetenschappen - in Noord-Brabant. VincentGleerdin Voorzitter gekozen In de Maandagavond gehouden vergadering van het Provinciaal Genootschop van Kunsten en We tenschappen in Noord Brabant is met groote meerderheid van stem men gekozen tot voorzitter de heer Vincent Gleerdin, griffier der Staten van Noord Brabant, als opvolger van wijlen Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt. De vergadering stond onder leiding van Mr. E. baron Speyart van Woerden, oud voorzitter van Genootschap, die den nieuwen voorzitter installeerde met eenige vriendelijke woorden, waarop de heer Vincent Cleerdin antwoord de, dat hij hoopt, het voortreffelijk werk van zijn voorganger naar beste weten en kunnen te mogen voortzetten. Kloosterjubileum. Broeder Werenfridus herdacht op eenigszins feestelijke wijze zijn zil veren kloosterjubileum. Door een Pater Capucijn werd in de fraai versierde kapel van 't St. Franciscus- gesticht een H. Mis opgedragen. In den loop van den dag kwamen velen den sympatieken Broeder feliciteeren. Biljarten, In café A. van der Geld werd een biljart-wedstrijd gespeeld tusschen «0. O.» van café Elshout en «Nooit Gedacht» van café A. van der Geld. De uitslag is als volgt volgend jaar. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen, doordat geen tegencan- didaten waren gesteld. Balans en re sultatenrekening met verdeeling van overschot werden door de vergade ring goedgekeurd. De verdeeling be draagt in totaal 14 voor de afname van de bakkerij, 7 voor die van den winkel en 18 ct. per H.L. brandstoffen. Van bestuurszijde zullen nadere plan nen worden uitgewerkt, om een sy steem te ontwerpen, waardoor het de leden gemakkelijk wordt gemaakt, om de Haka-bedrijven in Utrecht of Rot terdam te gaan bezichtigen. Een verzoek van een Waalwijksch lid. om het mogelijk te maken, dat ook de Waalwijksche leden hun brandstof fen van de Coöperatie zouden kunnen betrekken, kon niet worden ingewil ligd. om de bestaande overeenkomst met de R.K.W.V. te Waalwijk. Een der Waalwijksche leden bracht dank voor de subsidie aan de R.K.W.V. toe gekend en sprak de hoop uit, dat deze gedeeltelijk voor propaganda voor de Coöperatie zou gebruikt worden. De heer Snoeren sloot zich hierbij voor Loonopzand aan. De heer C. Roesten- berg sprak een propagandistisch woord en roemde den goeden geest in de Coö peratie. Hierna volgde sluiting. Balans: Vlottende bezittingen: Kas 2520.69 Effecten 6790.— Postcheque en Giro 207.86 Handelskamer Rek. Cour. 23657.35 0.0.0. Klomp P. Elshout J. Bergmans M. Klijn C. van Hiel Th. Elshout F. v. d. Wiel Nooit Gedacht 50 M. de Folter 48 50 M. v. Loon 24 50 H. Pulles 47 46 G. Elshout 50 49 A. v. Leest 50 50 A. v.d.Geld 45 50 P. Pulles 32 284 Centrale Volksbank Rijkspostspaarbank R. Mees enZn. Voorraden Debiteuren Te vorderen interest 10930.73 2365.44 f 415.63 26535.99 8676.63 1117.42 83274.74 Vaste bezittingen: Gebouwen na afschr. 16437.11 Inventarissen na afschr. Spaarf. H. Kr. F. ƒ4460.25 Kapitaal H.Kr. 4086. Totaal 345 „Constantia." De handboogschutterij «Constan tia» hield Zondag in caféTh.Elshout hare jaarvergadering. De jaarver slagen werden uitgebracht. Er bleek een klein voordeelig saldo te zijn. Bij de bestuursverkiezing werden de functies als volgt verdeeld: Voorzitter: J. Veltman Secr. A. übbens; Penningmeester J. v. d. Krabben en leden Th. Elshout en C. Bruurmijn. Zaterdagavond werd in hotel Stal door dc Stedelijke Godshuizen een aanbesteding gehouden van 't doen van voorzieningen aan het Oud mannen en Vrouwenhuis en het Huis ten Halve. Gegund aan Ch. v. d. Ploeg, fa. Broeders en M. Heesters. Ingeschreven werd als volgt: Gebrs. Naglé, Massa f2485. C. Krols, metselwerk f1200. Metsel- en Timmerwerk; Wed. du Pont f1167 en f405 G. van Wietmarschen f1145 en f317 van Uijen-Kerremans f1130 en f330 Gebr. du Pont f1125 en f375 Ch.v. d. Ploeg f1090 f386 W. Krols, timmerwerk, f333 Schilderwerk B. Sperber 1430 M. heesters f 370 Lood- en Zinkwerk fa. Broeders 1383 A. Draaijer 1424 COÖPERATIEVE VEREENIGING „BROEDERHULP". Maandagavond hield de Coöperatie ve Vereeniging Broederhulp in de Gil denbondszaal hare jaarvergadering. In zijn inleidend openingswoord, waarin hij zijn spijt uitdrukte, dat de vorige bedrijfsleider niet present kon zijn, gaf de voorzitter de factoren aan die ge leid hebben tot het prachtig omzetcij fer, dat de balans te zien geeft, n.l. Fl. 317.000.— Volgens den voorzitter geeft Kaatsheuvel zelf bevredigende resultaten, Loonopzand kan nog heel wat vooruitgaan, terwijl Waalwijk be hoorlijk marcheert, doch bij de opening van de nieuwe zaak nog veel perspec tieven biedt. De heer Snoeren uit Loonopzand vroeg de mogelijkheid te overwegen om op propagandistische wijze meer resultaat in Loonopzand te bereiken. De heer Grootswagers vraagt of het toegevoegde bedrag van Fl. 800.wel voldoende is voor het fonds werkmans- belangen. De voorzitter verwacht, dat de leden gaarne accoord gaan met een extra bij drage aan het fonds, zoo dit noodig mocht blijken. De heer Roestenberg stelt voor ook de R.K.W.V. van Waalwijk, Loonop zand en Drunen een subsidie naar rato te verstrekken, evenals die van Kaats heuvel. Ook aan de J. W. werd opnieuw een subsidie toegekend. Van bestuurszijde werd voorgesteld een post te reservee ren voor subsidieverleening voor het Wisselgelden Waarborgsom R. v. Arb. Aandeel N.V. Arb. bank Vlottende bezittingen Vaste bezittingen 10.. 8546.52 125. 250. 100. 25468.63 83274.74 25468.63 In het Sportpark te Tilburg werd de jaarlijksche bfjenmarkt gehouden. Overzicht van de belangstelling op deze markt. Totaal ƒ108743.37 Schulden op korten termijn: Crediteuren 3161.42 Korting 13493.^ Ondersteuningsfonds 181.62 Fonds Werkmansbel. 848.81 Dividendbel. A. Po. 112.18 Geleende gelden 200. Te betalen dividenden 1329.03 Schuld op langen termijn: Hypotheek 8000. Eigen Vermogen: Inleggeld 13321 Reservefonds 51182.97 Overschot 16913.34 108743.37 Aantal leden 1938: Kaatsheuvel 474, Waalwijk 172, Loon opzand 46, Sprang 8, Drunen 16. Toename 1939: Kaatsheuvel 10. Waalwijk 18, Loonop zand 4. Vermindering: Sprang 2. Aantal leden 1939: Kaatsheuvel 484, Waalwijk 190, Loon opzand 50, Sprang 6, Drunen 16. R.K. BEGRAFENISVEREENIGING „ST. JAN". Vrijdagavond hield de R.K. Begra- fenisvereeniging St. Jan in de zaal van den heer Jan van Dun hare jaarverga dering. Aan de vergadering ging een instructieve bespreking vooraf met de functionarissen van de vereeniging. Wegens het onder de wapenen zijn van den secretaris der vereeniging kon geen jaarverslag worden uitgebracht, waarom de administrateur in zijn finan. tieel overzicht tevens de gegevens van algemeenen aard had opgenomen. Uit dit overzicht bleek, dat de vereeniging nog steeds op zeer gezonde basis leeft. Ruim duizend huisgezinnen zijn bij de vereeniging aangesloten. Het saldo over het afgeloopen boekjaar bedroeg 218.56, terwijl het totale bezit der vereeniging na voldoende afschrijving bedraagt 2483.—. In den loop van het jaar is een zeer kunstvol baarkleed aangeschaft, ontworpen en uitgevoerd door den kunstnijvere Aug. v. Os uit Tilburg. Een controle-commissie, be staande uit de heeren W. Damen en J. de Vries vond boeken en bescheiden van den administrateur J. v. Gestel keu- rig in orde en adviseerde hem boven het salaris voor de groote werkzaam heden, verbonden aan een nieuw ont worpen kaartsysteem een gratificatie toe te kennen, waaraan door het be stuur gevolg werd gegeven. -De aftre dende bestuursleden J. Maas, W. v. d. Lee en A. Kops werden voor de wij ken, waarvoor zij zitting hadden, met algemeene stemmen herkozen. BILJARTSPORT. De uitslagen van het biljartconcours om het kampioenschap van Kaatsheu vel, bij den heer Jan v. Dun, dat avond op avond groote belangstelling trekt; zijn sinds Dinsdagavond: P. Kemmeren 150 16 47 9.37 B. v. Boxtel 103 20 23 5.10 J. v. d. Kaa 150 20 23 7.50 P. Kemmeren 150 30 37 5.— S. Rombouts 98 30 9 3.26 P. Vloemans 150 14 28 10.71 M. v. Boxtel 94 14 25 6.71 P. Netten 150 21 25 7.14 B. v. Boxtel 94 21 13 4.47 P. Vloemans 150 13 22 11.54 Jos. Schalken 69 13 13 5.30 M. Laros 131 22 17 5.95 J. v. d. Kaa 150 22 35 6.84 P. Vloemans 150 10 30 15. S. Rombouts 26 10 12 2.60 M. Laros 150 27 21 5.55 J. de Bondt 118 27 23 4.37 Klasse B. A. Elshout 100 18 17 5.55 J. Kemmeren 100 18 34 5.55 Kemmeren 88 30 12 2.96 A. Emmers 100 30 16 3.33 M. Laros 150 28 21 5.35 B. v. Boxtel 137 28 18 4.89 J. de Bondt 73 16 14 4.56 SPRANG. Zondagavond omstreeks half ze ven ontstond alhier door onbekende oorzaak brand in een met riet gedekt huis aan het Oosteinde alhier, bewoond door het uit 10 personen bestaande ge zin van W. de Rooij. Waar de bewoners afwezig waren had het vuur gelegenheid zich snel uit te breiden en vooraleer de brandweer enz. waren gewaarschuwd, kon men reeds zien dat hier niets meer te redden viel. Spoedig stond het huis in lichte laaie, zoodat ook gevaar bestond voor het belendende perceel bewoond door de familie Netten. Een bedlegerige vrouw werd direct in veiligheid ge bracht. Doordat het dak van het bran dende huis spoedig instortte en inmid dels de brandweer ter plaatse was ge arriveerd, kon het vuur dat zich reeds aan de woning van Netten had mede gedeeld, nog worden gebluscht en toen na eenigen tijd de motorspuit was ge arriveerd kon de brandweer zich be palen tot het nablusschingswerk. Een geit kwam in de vlammen om; verzekering dekt de schade. De belangstelling was zooals te be grijpen valt zeer groot. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard" houdt a.s. Vrijdagavond half 8, in de Consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk haar jaar vergadering, waartoe belangstellenden toegang hebben. Door Ds. A. Sirag zal o.m. een inleiding worden gehouden over: „De eed". CAPELLE. De landbouwer S. V. had bij het openen van een doos met een mes het ongeluk zich dermate aan den pols te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Aan de Chr. Lagere Land bouwschool te Andel werden bij het gehouden overgangsexamen o.m. van de le naar de 2e klasse be vorderd A. J. voor de Poor te, W. T. de Roon en G. H. Stam alhier. Het ooievaarspaar is jl. Zondag op zijn nest, staande op het erf van den smid A. Cové, weer terugge keerd. Naar men ons mededeelt is dit één dag vroeger dan vorig jaar. Moge met de komst van deze lenteboden de lente ook zijn intrede doen. Tilburgsche Voorjaarsbijenmarkt. Op de terreinen van het Tilburgsche Sportpark werd Maandag de 12e Til burgsche Voorjaarsbijenmarkt gehou den. Het weer was somber, zoodat de im kers om technische redenen, hun kor ven en kasten gesloten hielden. De aanvoer was bevredigend, of schoon de lange en strenge winter zijn nadeeligen invloed deed gevoelen. Vele bijenvolken lieten in den voorbijen win ter het leven, terwijl andere sterk ver zwakten. Aangevoerd waren ongeveer 400 bijenvolken in korven en 45 volken in kleine kastjes-op-6-raampjes. Er ontwikkelde zich een zeer leven dige handel en reeds vrij vroeg in den voormiddag was de heele aanvoer ver kocht. De volken werden verkocht naar Noord- en Zuid-Holland en Utrecht, terwijl een zeer belangrijk deel ging naar Zuid-Beveland. De prijzen waren belangrijk hooger dan de laatste jaren. De korven gingen van de hand voor 4 a 6.50, de kastjes deden 6 a 7. Imkers uit alle oorden van Brabant waren naar de markt gekomen. Tot de bezoekers behoorden ook o.a. de burgemeester van Tilburg, mr. J. v. d. Mortel, ir. Mommers, adjunct-rijks bijenteelt consulent uit Wageningen en het lid van Ged. Staten van Noord- Brabant, de heer A. Th. van Rijen. De N.C.R.V. maakte een radio-re portage van de markt. Op 1 Mei a.s. gaat de heer G. Geurts, stalionchei alhier den dienst met pensioen verlaten. Ongeveer 46 jaar is de heer Geurts aan de Spoor wegen verbonden geweest. Na eerst tal van stations bediend te hebben als reserve, kwam hij als stationchef te Vrijhoeve-Capelle en opl5Fehr. 1926 werd de heer Geurts als zoo danig alhier benoemd. De heer Geurts heeft gedurende den tijd, dat hij hier verbleef, zich doen kennpn als 'n man van buitenge wone plichtsbetrachting. Iedereen, die met den heer Geurts in aan raking kwam, was getroffen door ziju groote voorkomendheid en zijn prettig humeur, die hem groote sympathie bezorgden. Velen zullen den heer Geurts noode zien heengaan. Zijn verdien sten voor de spuorwegen weiden door Hare Majesleit beloond met de eere medaille in goud. Niet alleen als ambtenaar, maar als humaan medeburger is de heer Geurts steeds n voorbeeld geweest voor de ge meenschap. 'lot lijdelijk onderwijzeres aan de R,K. Hijz. Meisjesschool werd be- noemd Mej. Jo van den Oord, alhier. De Kantonrechter te 'stlertogen- bosch wees o. m. de navolgende vonnissen A. v. d. H., Drunen, inventarisatie besluit, 120.boete. J. v. Hl., Vlijmen, inventarisatie- besluit, 150.— boete. H. V Vlijmen, inventarisatie- besluit, f40.— boete. P. J, K., Waalwijk, rijwiel onbe heerd, f 3.— boete. P. F. K., Waalwijk, geen voor licht, f 3.— boete. INTREKKING VAN VERLOF IN NEDERLAND. De Regeeringspersdienst meldt: De regeering heeft hij wijze van voorzorgsmaatregel besloten de vol gende verloven in te trekken: a. Voor al het personeel van land en zeemacht dc periodieke verloven, vacantie-<verloven, buitengewone ver loven (met uitzondering van die, ver leend wegens ernstige ziekte of over lijden van gezinsleden). SI - Pun Beur Gemid Klasse A. ten ten Serie delde

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5