LAATSTE 6EHICHÏEN H* MINKE Aanbesteding. NET DAGMEISJE Kantoorjuffrouw JOS Ufiil AMELSIIOORT Piano- en Orgellessen AFWEZIG. Gemengd Nieuws. Advertenties. KAATSHEUVEL Gasthuisstraat 5. b. Bovendien voor het personeel, behoorende tot de luchtstrijdkrachten, de luchtdoelartillerie, de luchtdoel- mitrailleurs en de zoeklichten: zaken- verloven en studieverloven. Alle militairen, aan wie vorenge noemde verloven zijn verleend, moeten terstond naar hun standplaats terug- keeren. Onder studieverloven vallen niet de genen, die uitstel van eerste oefening hebben of uitstel van een nog te ver vullen gedeelte van hun eerste oefen- lijd hebben gekregen. Zij, die dergelijk uitstel genieten, behoeven vooralsnog niet op te komen vóór het einde van hun uitstel. VANDAAG BEPERKT TREIN VERKEER. De Nederlandsche Spoorwegen dee- len mede, dat in verband met het ver voer der teruggeroepen militairen de dienstregeling van 15 October 1939 heden, 10 April, niet gereden zal wor den. In plaats daarvan zal een beperkte dienstregeling worden gereden, waar van strooibiljetten heden vroeg aan de stations verkrijgbaar zijn. In den dienst zal zooveel mogelijk door auto bussen worden voorzien. Waarschijn lijk zullen voor het vervoer van de forensen naar Amsterdam oen aantal diesel-electrische treinen van 't Gooi worden ingelegd. HET NOORSCHE VERZET GEëINDIGD. Een nationalistische tegenregeering gevormd. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Er bevinden zich aan het einde van den dag alle militair belangrijke steun punten van Noorwegen van Noorwe gen vast in Duitsche handen. In het hij zonder zijn o.m. Narvik, Drontheim, Bergen, Stavanger, Chris- liansand en Oslo door sterke strijd krachten bezet. Daar waar cenigszins sterke tegen stand werd geboden, zooals te Oslo en Christiansand, is hij gebroken. I)e kustversterkingen, welke voor een gedeelte in nauwere samenwer king van oorlogsmarine en luchtwa- pen door stoottroepén van het leger zijn genomen, zijn ter afweer van vij andelijke aanvallen evenzeer gereed als sterke afdeelingen van het Iuchtwapen. Hel Iuchtwapen is er in geslaagd met de voor een deel naar de Noor- sche vliegvelden verplaatste gevechts groepen een Engelsch-Fransche vloot- groep ten Westen van Bergen zware verliezen toe te brengen. Volgens de tot nu toe ontvangen mededeelingen zijn twee slagschepen en twee zware kruisers door zware bommen eenige keeren getroffen. In Denemarken en Noorwegen heerscht rust. De opmarsch van nog meer sterke Duitsche strijdkrachten geschiedt, niet door den vijand gehinderd, snel vol gens het vastgestelde plan. i e Oslo heeft zich een nationalisti sche tegenregeering gevormd onder aanvoering van Quisling. i>e Zweedsclie regeering zal een strikte neutraliteit in acht nemen. Koosevelt heeft na zijn terugkeer te W ashington gisteren in een perscon- ïerenlie verklaard, dat de- toepasselijk heid van de Neutraliteitswet lot Dene marken en Noorwegen zal worden uit gebreid. OOK EEN ZEESLAG. Volgens een Reuter-telegram uit Pa rijs zou aan de Noorsche kust ook slag geleverd zijn tusschen de geallieerde vloten en de Duitsche vloot. De ope ralies zouden plaats hebben tijdens nen zwaren storm, zoo meldde het be licht. Er stond een holle zee. Er zijn voorts berichten, dat de Duitschers in de Oslo-fjord een oorlogsbodem ver speeld zouden hebben. Dit zou de „Gneisenau" geweest zijn. Bevestiging hiervan is echter niet ontvangen. Het Noorsche ministerie van buitenland- sche zaken heeft wel een communiqué gepubliceerd, waarin vermeld wordt, dat een Duitsche kruiser in de Oslo fjord aan den grond geloopen is. Reuter meldt, dat te Londen geen officieele bevestiging ontvangen is, dat een Britsch expeditieleger zich onder weg naar Noorwegen zou bevinden, be halve dan de aanwijzingen, dat het de Engclsche bedoeling is Noorwegen te helpen. Het Amcrikaansche bericht, dat gisteren verspreid werd, is naar men te Londen meent afkomstig van een valsche informatie van Duitsche zijde. Het departement van Buitenlandsche Zaken heeft op het oogenblik weer contact met zijn gezant in Noorwegen. Deze berichtte, dat de Noorsche regee ring te Hamar vol goeden moed is en vastbesloten den tegenstand voort te zetten. Geen verbinding is mogelijk met den Britschen gezant te Kopenhagen, Ho ward Smith. Men neemt aan, dat de gezant en zijn staf geen gelegenheid gehad hebben om Denemarken nog tij dig te verlaten en gevangen genomen zijn. Evenmin had het Foreign Office gisteravond contact met den Britschen gezant te Stockholm. NOORSCHE VERKLARING OVER DE BRITSCHE MIJNEN. Het Noorsche Telegraafagentschap publiceerde een verklaring, die de re geering tezamen met de commissie van het Storting voor buitenlandsche zaken Maandag, voordat de Duitsche actie begon, heeft opgesteld. In deze verkla ring wordt o.m. gezegd: „De Engelsche en Fransche regee ring hebben gisterenmorgen vroeg op drie plaatsen mijnen laten leggen in Noorsche territoriale wateren met het doel de vrije scheepvaart binnen de Noorsche wateren tegen te houden, j Britsche oorlogsschepen zijn uitgezon den om in dit gebied de wacht te hou den. De Noorsche regeering protesteert ernstig en plechtig tegen dezen duide- 1 ijken inbreuk op het volkenrecht en tegen deze gewelddadige schending van de Noorsche souvereiniteit en neu traliteit. Noorwegen heeft in dezen geheelen oorlog alle neutraliteitsregels met stren ge zorgvuldigheid in acht genomen. Het geschiedde in volledige overeen stemming met deze algemeen erkende regels, dat Noorwegen zijn wateren voor alle wettige scheepvaart van oor logvoerende landen heeft opengehou den. Wanneer thans de Britsche en Fransche regeering stappen hebben ge daan, die het uitvoerverkeer naar Duitschland moeten tegenhouden, moet de Noorsche regeering er aan herinne ren, dat Engeland op 11 Maart j.l. een overeenkomst -^met Noorwegen heeft onderteekend en daarmede verklaarde er accoord mee te gaan, dat Noorsche goederen van hier uit naar Duitschland verscheept en vervoerd werden. Des te minder reden moest de Noorsche re geering hebben om te verwachten, dat de geallieerden met geweld zouden in grijpen en trachten dezen uitvoer tegen te houden. De Noorsche regeering kan op geenerlei wijze toestaan, dat de oor logvoerende landen mijnen leggen in Noorsch territoriaal gebied. De regee ring moet eischen. dat deze mijnen ter stond verwijderd worden en dat het wachthouden door vreemde oorlogs schepen gestaakt wordt. De Noorsche regeering moet zich voorbehouden ge paste stappen te nemen, waartoe een dergelijke schending der neutraliteit aanleiding geven. NOORSCH SCHIP GETORPEDEERD. Reuter meldt uit Londen: Het Noorsche s.s. Navarra, groot 2118 ton, is zonder waarschuwing ge torpedeerd door een Duitsche duikboot in de Noordelijke Schotsche wateren. De Navarra zonk binnen enkele minu ten. Alle officieren en negen leden der bemanning werden gedood. De Duitsche U-boot deed geen en kele reddingspoging. „IjJNGELSCHEN PROBEERDEN DE CONAU ONBEVAARBAAR TE MAKEN". Het Duitsche nieuwsbureau publi ceert een uitvoerig bericht volgens het welk de Engelschen een grootsch op gezette sabotagepoging zouden hebben on dernomen, ten einde van behulp van door snelle Engelsche booten bege leide sleepbooten en een gecharterd Grieksch schip, aan boord waarvan zich vele wapens, munitie en spring stoffen bevonden, de Donau onbevaar baar te maken. Daarbij zou misbruik gemaakt zijn van diplomatieke rech ten en inbreuk zijn gepleegd op de neutraliteit der Zuid-Europeesche sta ten. Roemeensche controle-organen zouden op grond van bekend geworden bijzonderheden de verdachte schepen in Giurgiu hebben aangehouden en doorzocht. Alleen op één schip reeds zouden in ruim 400 verzegelde en als transitogoederen gedeclareerde kisten groote hoeveelheden springstoffen zijn ontdekt, terwijl de vaartuigen zouden zijn gebleken te zijn ingericht als oor logsschepen, bewapend met machine geweren en snelvuurgeschut. DUITSCH VOORSTEL AAN DE DONAU-LANDEN. Van gezaghebbende zijde wordt be vestigd, dat Duitschland den Donau- landen toestemming heeft gevraagd, Duitsche kanonneerbooten tot hun ter ritoriale wateren toe te laten om het olie- en levensmiddelenvervoer op den Donau voor het Rijk te bewaken. Vernomen wordt, dat Hongarije eventueel bereid is dit verzoek in te willigen, gezien het feit, dat Duitsch land zou hebben toegezegd, dat zijn schepen het midden van de rivier zullen houden en dat de bemanning geen toe stemming zal krijgen aan land te gaan. Wel geeft men echter toe, dat men in dat geval op zyn minst met een techni sche schending van de Hongaarsche neutraliteit te doen zal hebben. Ofschoon Roemeensche, Bulgaarsche en Joegoslavische officieele kringen weigeren eenig commentaar te geven, verluidt uit Belgrado, dat de Duitsche diplomaten het desbetreffende voorstel met zeer veel nadruk gedaan hebben. WAT ZWEDEN DEED IN 1915. De Petit Parisien" publiceert een artikel, waarin er aan herinnerd wordt dat Zweden in 19141918 zijn terri toriale wateren voor oorlogscontra bande gesloten hield. Toen weigerde Zweden Engelsche schepen, die con trabande aan boord hadden, door zijn territoriale wateren te laten varen. Rusland, dat van oorlogsmateriaal voorzien moest worden door Engeland, was van de rest der wereld door het sluiten van de Dardanellen afgesneden. Voor de Engelsche schepen bleef dus slechts de mogelijkheid over, door de Oostzee te varen, daarbij de Zweed- sche wateren volgend. De weg was toen precies dezelfde als de Noorsche wateren thans voor Duitschland zijn. Tot midden 1915 had Zweden geen enkel bezwaar, toen verklaarde het, dat dit verkeer moest worden gestaakt. Zweden stond niet meer toe, dat goe deren door zijn wateren vervoerd wer den. welke volgens Engeland zelf con trabande waren. Daar Engeland zich hieraan niet wilde onderwerpen, legde Zweden mijnen, waardoor elke door vaart onmogelijk werd gemaakt, i win- tig Britsche schepen, die zich nog in de Oostzee bevonden, konden niet terug. In den loop van het jaar 1917 kwamen Zweden en Engeland overeen, dat de ze schepen mochten terugkeeren, maar de Zweedsche wateren bleven gesloten voor het vervoer van Engelsche goe deren. De toen onder Duitschen druk ge legde mijnen maakten de zending van materieel naar Rusland langs dien weg onmogelijk. Een Noordsche staat heeft het toen dus tot principe gemaakt, dat goederen, die voor de oorlogvoering gebruikt worden, niet door de territo riale wateren van neutrale landen ver voerd mogen worden. Een proclamatie van koning Christiaan. Christiaan van Denemarken heelt een proclamatie tot het Deensche volk gericht, waarin wordt mede gedeeld, dat de Deensche regeering tegen de bezetting door het Duitsche lcgergeprotesteerd heeft. In de pro clamatie wordt een beroep gedaan op het' Deensche volk zijn rust en zijn kalmte te bewaren. De positie der lage landen. In een gisteravond te Londen uitgegeven olficieeleverklaiingwordt gezegd «In Duitsche kringen wordt te kennen gegeven, dat Groot Brittannië een inval in Nederland of België overweegt en dat Duitschland ge rechtigd zou zijn een dergelijke actie vóór te zijn Na de moedwillige invasie in Denemarken en Noorwegen door Duitschland is de rechtstreeksche conclusie, waardoor de meeste men- schen geneigd zouden zijn te komen, dat Duitschland, zooals gowoonlijk, den grondslag voorbereid voor een nieuwen aan\al op eenig ander neutraal land. Iedere suggestie, dat Groot Brit tannië of Frankrijk een aanval op Nederland of België overweegt, is zoo fantastisch, dat niemand buiten Duitschland er voor het oogenblik door zal worden misleid.» R.K. V.V. H.E.C. H.E.G.H.V.C. 6—3. Met overtuigende cijfers hebben de HEC'ers in hun laalstcn thuiswedstrijd het heft in handen weten te houden. Hocr- wel met diverse invallers, draaiden de geel-zwartcn hun tegenstanders een spel letje voor den neus, waartegen zij niet opgewassen bleken. Vooral onze rechts binnen heeft zijn stempel op dezen wed strijd gedrukt. Niet minder dan vijf maai wist deze speler de doellijn der HVC-vcste te passeeren. Een unicum in de sport-an-' nalen, vooral daar deze goals de beloo ning waren van zeer mooie staaltjes voet bal. De overwinning was ten volle ver diend, en feitelijk reeds met de rust bin nen. De stand was toen reeds 51. De traditionecle inzinking na de rust deed zich echter weer eens gelden, zoo dat de ontmoeting weer een spannend karakter kreeg, toen de gasten er in slaag den den achterstand tot 53 te vermin deren. Gelukkig bleef onze verdediging toen standhouden en werden verdere on heilen voorkomen. Het begin is voor HVC, wat echter niet lang duurt, want reeds bij den eersten HEG-aanval is onze rechtsbinnen hun doelman te vlug af, wat een 1-0 voor sprong oplevert De HEC'ers hebben het beste van het spel en zwermen voortdurend gevaarlijk voor het heiligdom der rood-witten. Na fraai solo-spel van den rechtsbinnen is tiet spoedig 20, weldra gevolgd door nummer drie, die door denzelfden spe ler met een pracht-kopbal gemaakt wordt. Hoe *de HVC'ers ook zwoegen, aan den druk van HEG kunnen zij niet ontkomen. Alleen nadat de linksbinnen van de thuisclub uil een voorzet van rechts 40 gemaakt heeft, heeft een uitval van hen succes. Nog voor de rust wordt het ten slotte nog 51. Zooals gewoonlijk doen de geel-zwar- ten liet na de rust maar kalm aan, wat hen op 2 doelpunten komt te staan. Het gevaar wordt dan ingezien, waarna onze verdediging de bakens dan gaat verzei- ten. Enkele minuten voor het 'einde is het weer opnieuw de rechtsbinnen die aan alle onzekerheid een einde maakt, door een tocgeslande vrije trap, op on navolgbare wijze in te schieten. DRUNEN. Sporters—W.V.Ii. 3—3. Het heeft de thuisclub in dezen wed strijd niet meegezeten. Integendeel. Voor al na de rust liet Vrouwe Fortuna hen ge heel in den steek. Vrijwel de volle drie kwartier werd op de WVH-helf.t gespeeld en het doel bestookt óp een wijze dal ieder moment doelpunten konden wor den verwacht. Doch liet moet gezegd de keeper der gasten Was in prima vorm, daarbij gesteund door lat en paal. In de laatste minuten kopte v. d. Zanden twee maal den bal tegen de deklat. Niet min der dan 23 corners kreeg de thuisclub na de rust te nemen. Daarenboven werd het spel danig ontsierd door opzettelijke uit trappen, waardoor aan het geheel af breuk werd gedaan. De gasten hadden in tegenstelling met voor de rust zich geheel toegelegd op verdedigen, eenigzins gedwongen door den zwaren druk die de voorhoede der thuisclub op hun doel uitoefenden. De eerste helft was de wedstrijd het aankijken meer dan waard. De thuisclub was iets in de meerderheid, doch de aanvallen der gasten waren zeer gevaar lijk. Na de rust bleken de gasten spoedig uitgespeeld en zochten zij hun heil in een minder aanbevelenswaardige tactiek. Nu er toch geen groote belangen op het spel staan is zulks te ontraden. Het werkt min veredelend en is geen propaganda voor de sport. De gasten beschikken over een be hoorlijk elf Lal met een vlugge voorhoede. De haiflinie legt zich ic veel op verdedi gen toe waardoor zij haar voedende taak vrijwel verwaarloosd. Bij de backs was Slaats voor de rust de beste, ook ai moet één doelpunt op zijn debet geschreven worden. Z'n partner overtrof hem na de rust. De keeper was prima en weet zich goed op te stellen. De thuisclub kwam in een gewijzigde opsteJIing uit die niet voldeed. Sigmans speelde voor 't eerst (til jaar en was als linksback opgesteld. Dit kost te de thuisclub twee doelpunten die ab soluut voorkomen hadden kunnen wor den .'t Kan een bruikbare kracht worden op die plaats mits hij zich sneller wed te herstellen. Voogd was bijzonder op dreef al stond hij thans rechts. Hendriks kreeg niet veel te doen, was niet klem- vast hetgeen een doelpunt kostte. De mid denlinie was wat de kanthalfs belrefi in uitstekenden vorm. De midhalf Ver boord had een slechten (tag. Steeds ach ter den man en vrij onzeker. De voorhoe de was in z'n geheel goed zonder zwakke plaatsen doch was zeer ongelukkig voor doel, hetgeen tenslotte z'n stempel op het spel drukte. Over den wedstrijd het volgende: In den beginne een op en neergaand spel waarbij beide doelverdcdigers enke le malen handelend moeten optreden. Na een kwartier ontsnapt het WVH-doel op gelukkige wijze aan doorboring. De gas- ten komen iets in de meerderheid. Als bij een WVH-aanval de backs onvoldoende wegwerken komt de bal bij den links- builen. Deze schiet, doch Hendriks stompt den bal weg, juist voor de voeten van den rechtsbinnen die ongehinderd inschiet 01. De thuisclub neemt het initiatief over. Voogd plaatst naar Laros. Deze naar Pul les die even opbrengt en schitterend voorzet en Maas zwaar gehinderd door Slaats maakt gelijk. Het tweede doelpunt ontstond door een blunder van Slaats. v. Ravensteyn plaatst met een verren trap naar Maas. Slaats komt tusschenbeide doch mist hopeloos, waardoor Maas hoewel van 25 M. een kans krijgt die hij verrassend snel en goed benut. Nog voor derust maakt WVH gelijk als Voogd ten val komt en de linksbuiten een kans krijgt. Deze zet schitierend in. Hendriks stopt, docli laat den hal vallen die een prooi wordt van den rechtsbin nen die met een schitterenden omhaal doelpunt. Na de rust zet de thuisclub direct een heftig offensief in. Het spel is amper hervat of v. d. Zanden zwenkt naar bin nen, brengt even op en plaatst den hal in den doelmond. Laros snelt toe en schiet onhoudbaar in. De gasten komen even los. Een uitbal wordt door WVH ingegooid. De bal komt hij Sigmans die geen moeite doel dezen weg Ie trappen. De midvoor van WVH vindt deze kans te mooi en schiet van kortbij feilloos in. Dit prikkelt de thuisclub die thans hef tig loskomen. Vanaf dit moment is het een eenzijdige vertooning. Aanval op aan val wordt ondernomen. Vanaf dit mo ment kregen we een spelbeeld te zien zooals in onze beschouwing reeds ver meld. Om spoedig te vergeten. Sporters 2Herptsche Boys 72. De Sportersvoorhoede was dezen mid dag hijzonder productief, dank zij voor al de activiteit van M. v. Hullen. De thuisclub nam een 30 voorsprong, waarna de Boys voor rust een tegenpunt scoorden. De tweede speelhelft had de thuisclub het eerste succes. De Boys maakten daarop hun tweede doelpunt, waarna zij hun kruit verschoten hadden en de thuisclub nog drie doelpunten hij de vier voegden. Een verdiende overwin ning. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag: Eerste klasse: ConcordiaZwaluw 2 32 ODI 2S. M. G. 2, niet doorgegaan. NieuwkuykMaliskamp 32 R.K. SVAVFC 1—5 Vlijm. Boys 2Nooit Gedacht U6 Tweede klasse: DSCHintham 34 Concordia 2Helvoirt 32 ElshoutHaarsteeg, niet gespeeld. Sporters 2Herptsche Boys 72 Overzicht. Eerste klasse: Er is weinig verandering in den stand gekomen. VFC is aan de leiding gebleven met Nooit Gedacht als goede tweede. Concordia klopte de Zwaluw-reserves met kleine cijfers. Het zelfde wist Nieuw kuyk in eigen huis te doen met Malis kamp. De Boys-reserves moesten onder vinden dat Nooit Gedacht veel sterker was en zoo leden zij in eigen huis een 60 nederlaag. De wedstrijd ÜDI 2S.M.G. 2 ging niet door. Men meldt ons, dat St. Michiels Gesiel in verhand met de mobiliseering van een groot aantal harer leden het tweede elftal opgeheven moest worden. Tweede klasse: In de tweede klasse gaan Sporters 2 en Hintham gelijk op. Hintham won hij DSC met kleine cijfers, terwijl de Spor ters-reserves de Herptsche Boys met een flinke nederlaag naar huis stuurden. In Elshout ging de wedstrijd tegen Haarsteeg niet door omdat Haarsteeg te iaat kwam. Programma voor Zondag a.s. Eerste klasse: Nooit GedachtConcordia. Vlymensche BoysMaliskamp. ODI 2—R.K. SVA. NieuwkuykZwaluw 2. Tweede klasse: Herptsche BoysDSC. BILJARTSPORT. „Ons Genoegen". De uitslag der gespeelde vriend schappelijke ontmoeting tusschen „Ons Genoegen" en de „W.B.C." op Zater dag 6 April, is als volgt: „Ons Genoegen". J. de Graaff 100 Fr. Slaats 100 Th. v. Weert 87 Jos. Klerks 100 Jac. Passier 100 Th. Zwaans 100 587 „W.B.C.". Fr. Slaats 55' C. v. Berkel 16 Chr. v. Berkel 100 P. Danckaert 87 A. v. Berkel 77 W. Lammers 84 419 Op de veiling zijn reeds de eerste aardbeien aangekomen, zy brachten de kapitale som van 16 cent per stuk op, dus meer dan voor een pond in het seizoen. Een ingekwartierde militair wordt in een warenhuis te Bergen op Zoom op een verrukkelijke aardbei getracteerd. Hoogste serie: Fr. Slaats 34; Chr. van Berkel 26. E. B. C. Uit slag van de gehouden biljart wedstrijd in het café van den heer P. van Cromvoirt, tusschen het eerste zestal der E.B.C. ('t Vosje) en de V.V. Baardwijk: E. B. C. Fr. Schoelitz 58 H. Kleijn 50 L. v. d. Geld 63 W. Pullens 100 G. Pullens 100 H. Pullens 100 471 V.V. Baardwijk. M. Slaats 100 Ad. van Cromvoirt 100 Fr. van Helvoirt 100 H. Pullens 68 Jos. Henkelman 59 A. Leijtens 84 511 Hoogste serie E.B.C. W. Pullens 27 car. Hoogste serie V.V. Baardwijk Ad. v. Cromvoirt 30 car. DUIVENSPORT. Zaterdag 6 April hield bovengenoemde vereeniging hare voorjaarsvergadering in hun clublokaal bij C. van Hecsbeen Ketels. De vergadering was zeer goed bezocht, slechts enkele leden waren met kennis geving van verhindering afwezig. De voorzitter, de heer A. Stam, opende niet een welkomstwoord de vergadering. De in voordracht zijnde heeren H. Pul lens en Jac. van Engelen werden niet algem. stemmen aangenomen. Vervolgens bracht de heer H. Knippels een verslag uit van de onlangs in Dongen gehouden gecombineerde Bestuursvergadering. Tot inkorvers werden gekozen de heeren Joh. Verhoofstad, Ant. Timmermans en Corn, van Helvoirt, tot klokkenregelaars de heeren H. Pullens en A. Stam, en tot rekenaars de heeren H. Knippels, A. Stam en Ant. Timmermans. Tot incasseerder werd benoemd de heer H. Pullens. Het lid L. de Bruin werd benoemd tot algemeen controleur, ook nam genoemd lid het schrijven der wedvluchtdiploma's op zich. Tevens stelde L. de Bruin een beker be schikbaar voor de kampioen duif (of dof fer) der oude duiven en het lid H. Knip pels een medaille voor de kampioenduif jonge duiven. De voorzitter dankte beide heeren voor hun aparte geste. Na nog eenige punten van huishoudcyken aard te heb ben afgewerkt, sloot de voorzitter met een woord van dank deze vergadering. Inmanden oefenvlucht. Zaterdagavond van 7 tot 8 uur inman- den voor oefenvlucin van uit Zuilichem. Los Zondagmorgen pl.ni. 1U.3U uur. Vracht 3 cent per duif. „De Eendracht." Zaterdagmiddag van 34 uur in ma re den oefenvlucht vanuit Zaltbommel. DE STRIJD IN DE NOORSCHE WATEREN. De Engelsche admiraliteit deelt me de, dar gedurende de actie, welke he denochtend bij Narvik door de Engel sche zeestrijdkrachten werd gevoerd, het Engelsche oorlogsschip Hunter ge zonken en de Hardey gestrand is. De Duitsche verliezen zijn nog niet bekend, doch zeker één Duitsche krui ser is tot zinken gebracht. Volgens Havas heeft een Engelsche duikboot een Duitsche kruiser getorpe deerd en tot zinken gebracht. Radio Roma meldt dat een zwaar be schadigde Duitsche torpedojager de ha ven van Stockholm is hmnèngeloopent Auto te water gereden. Te Sluiskil is door tot nu toe nog niet bekende oorzaak een auto in het kanaal Gent-Terneuzen gereden. Het ongeval werd bemerkt door eenige militairen, die onmiddellijk pogingen in het werk stelden om de inzittenden te bevrijden. Na korten tijd gelukte het den bestuurder van de aulo, den heer J. den Hamer uit Axel, op het droge te brengen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, doch het mocht niet meer gelukken de levensgeesten van den heer Den Hamer op te wekken. In den wagen bevonden zich ver moedelijk nog twee personen, voor zoover bekend de heeren Verschel ling en J. van Deree. Zij zijn waar schijnlijk jammerlijk verdronken Het stoffelijk overschot van den heer Den Hamer is naar het ziekenhuis vervoerd. De auto was op weg van Axel naar Sluiskil. In den laten middag zijn de lijken van den 37-jarigen heei A. Verschel ling, die deel uitmaakte van een commissie, welke een onderzoek instelt naar de schade veroorzaakt door de schadelijke gassen,afkomstig van de fabriek Compagnie Neerlan- daise de l'Azote te Sluiskil en van den ongeveer vijftig-jarigen land bouwer J. van de Ree uitZaamslag uit het kanaal opgehaald. Het vermoeden, dat bij dit ongeluk drie menschenlevens zouden zijn te betreuren, is dus helaas bewaarheid. DIRECT GEVRAAGD: voor noodhulp. Groolestraat 252 WAALWIJ K. GEVRAAGD NETTE tusschen de 17 en 19 jaar (R K.) vlot kunnende typen en schrijven, alsmede van eenige administratieve werkzaamhe den op de hoogte. Zich aan te melden met op gaaf van verlangd salaris onder No. der adv. a. h. Bureau v. d. blad. 63050 Tandarts WAALWIJK is DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG Ondergeteekende zal namens de Veilingvereeniging »DE LANGSTRAAT« te Drunen trachten aan te besteden onder landelijk georganiseerde aannemers, het bouwen van een kantoor, veilinglokaal met vorst vrije fruit- bewaarplaats en aan- hoorigheden aan het bestaande veilinggebouw Ie Drunen. Bestek en teekening vana Donderdag 11 April verkrijg baar f 10.50 per stel. Franco per post f 10.85.v Restitutie op den dag der besteding f 6. Besteding op Woensdag 24 April a.s. De Architect, N. J. DE BONT Gzn. Nieuwkuijk 290 a. Einddiploma M. O. Mij. ter bevordering der Toonkunst afd. Rotterdam P. V. ,,I>e Jeugdige Vliegers".

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6