RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN 10 cent per week. INGEZONDEN STUKKEN I WASPIK. RAAMSDONK. GEERTRUIDENBERG. Onderwijs. gemeester Biancbi en de politie deskundige van der Schatteu 01 i vier uit Breda tegewoordig waren. Zoowel de moordenaar als diens vader werden ook naar de plaats waar de moord geschiedde overge bracht. De publieke belangstelling was enorm. Het slachtoffer, weduwnaar van 5 kinderen, die bij zijn ouders te Raamsdonkveer inwoonde en die met de verzorging der kinderen was belast, is in den nacht van Maandag op Dinsdag naar het zie kenhuis te Haamsdonkveer over gebracht waar dokter Hulseboch sectie zal verrichten. Te laat om nog in 't vorig nummer te worden opgenomen, bereikte ons t be richt van het vrij plotseling overlijden van een onzer geachte ingezetenen, de heer D. van der Rijken, die in t publie ke en sociale leven onzer gemeente een vooraanstaande plaats heeft ingeno men. De overledene was eenige jaren wet houder dezer gemeente en thans nog raadslid, lid der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Langstraat (afd. Kleinbedrijf), bestuurslid van de Langstraatsche Huiseigenaren-vereeni- ging en lid van 't bestuur van den R.K. Statenkieskring Heusden. Hij was een ijverig propagandist voor de Middenstandsbelangen en in de za ken die hij te behandelen op zich nam, was hij zeer actief. Hij heeft voor de belangen van de gemeente en de ge meenschap groote verdiensten gehad, ook voor ons blad stond hij steeds op de bres. Onder groote belangstelling had Maandag ten 10 uur de plechtige be grafenis plaats. Hij ruste in vrede. De algemeene ledenvergadering van het „Groene Kruis", afdeeling Waspik, zal gehouden worden op Don derdag 25 April a.s. in de consistorie der N. H. Kerk. De agenda vermeldt o.a. bestuursverkiezing en rekening en verantwoording over 1939. De heer J. C. Pellicaan, kwee- keling met akte aan de Chr. School al-- hier, is niet, zooals j.l. Zaterdag abusie velijk gemeld werd, naar 's Graven moer, maar naar 's Gravenzande ver trokken. j l De nieuwe secretaris. Blijkens het raadsverslag in blad heeft de Baad benoemd Secretaris de Heer W. C. A. VVil- lems, le ambtenaar ter secretarie. De heer Willems is geboren te Best op 3 Januari 1903 De lagere studie heeft hij genoten op 't Pensionaat «St. Louisote Weert, terwijl hij tevens de Humaniora heeft voltooid in het studiehuis te Tilburg, voorts heeft hij philosopbie gestudeerd aan de Universiteit te Freiburg in Zwitserland. Na deze studies is de heer Willems volontair geweest ter secretarie van Oirschot van 1926 1930. Vervolgens werd hij benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie van Eindhoven, aan de afd. Bevol king, Militaire Zaken, SocialeZaken en Bijzondere Zaken, waar hij onge veer 2 jaar werkzaam is geweest. Met ingang van 1 Februari 1932 volgde zijn benoeming tot 2e ambte naar ter secretarie te Raamsdonk in welke gemeente hij in 1935 werd bevorderd tot le ambte aar, dit tot Naar we uit zeer goede bron ver nemen, zal waarschijnlijk zeer bin nenkort worden begonnen met de dempingswerkzaamheden van de haven te. Geertruidenberg. Deze verkeerde de laatste jaren in een zeer desolaten toestand en verspreidde een ongelooflijke stank. Met de uitvoering van dit plan, waarover reeds veel gesproken is, komt een belangrijk en in ieder op zicht noodzakelijk werk tot stand. Gouden kloosterfeest van Zuster Ma. Teresa. Op Zaterdeg 27 April a.s. hoopt de Eerw. Zuster Ma. Teresa (mej. Hélène Rutten, geboortig uit Budel) haar gouden kloosterfeest te vieren in het Sint Lid winagesticht te Schijn- del van de Congregatie der zusters van Schijndel te Schijndel. De jubilaresse heeft haar heele leven in dienst van het R.K.onder wijs doorgebracht en was achtereen volgens hoofd der school te Lies hout, Reek en Donk (op den Donk) Berkdijk, Raamsdonk en te Eind hoven (Hemelrijken), vanwaar zij in 1938 op pensioen ging naar hel Sint Lidwinagesticht te Schijndei, daarna is zij nog eenigen tijd werk zaam geweest in Eersel ten behoeve der daar vertoevende Duitsche kin deren, om vervolgens weer naar Schijndel terug te keeren. Zr. Ma. Teresa is een bekend kinderschrijf ster. Zij schreef in de periodieken «De Engelbewaarder», Roomsehe Jeugd, «Christus Koning» enz. ter wijl van haar hand ook tal van kinderboeken verschenen zijn. Hoog Militair Gerechtshof Het gebeurde te Weert. Vechtpartij met doodelijk gevolg. Op 4 October werd te Weert, zooals bekend, de soldaat N. alhier gedood en een ander gewond. Gisteren heef! de 20-jarige soldaat P. M wagens doodslag voor het Hoog Militair Gerechtshof terecht gestaan. De krijgsraad te 's-Herto genbosch had hem tot tien jaar gevangenisstraf veioordeeld, Rekl. bleef ontkennen de dader te zijn geweest. Des avonds om tien uur kwam hij in burger met zijn vriend het cafétje binnen. De vriend had weldra ruzie met een van de militairen, die daar zaten en bekl. en zijn vriend werden uil het café gezet. Later kwamen zij terug, doch toen zij zagen, dat de militairen weggingen, ging bekl. en zijn vriend ook naar buiten. Wat er builen ge beurd is, is niet geheel duidelijk. Kort nadat twee militairen het café hadden verlaten, kwamen zij terug, beiden gewond. De een had een messteek in den rug, de ander drie messteken in den hals. De laatste overleed niet lang daarna. De verwondingen van den ander bleken ongevaarlijk. M. was inmid dels naar huis gegaan. Hij veiklaarde onschuldig te zijn. Hij gaf toe een mes bij zich gehad te hebben hij had dat zelfs in het café laten zien, doch toen hij er uit gezet werd, was hij gestruikeld en toen had hij het mes verloren. De dochter van den café-houder, die met haar vader de beide jonge lieden uil het café verwijderd had, verklaarde als getuige dat zij bekl. niet heeft zien vallen. De soldaat, die een steek in zijn rug heeft gekregen, deelde als getuige mede, dat er een burger van het postuur van beklaagde achter hem had geloopen en dat hij verder niemand heeft gezien. De advocaat-fiscaal jhr. mr. L. H, K. C. van Asch van Wijck, achtte bekl. schuldig aan zware mishan deling den dood tengevolgehebbende en eischte bevestiging van het vonnis van den Krijgsraad te 's Hertogen bosch. De verdediger, mr. P. Tripels te Roermond, meende, dat de getuigen verklaringen niet geheel objectief zijn. De dochter van den café-houder heeft vroeger verklaard, dat er slechts enkele seconden verloopen zijn tusschen de oogenblikken dat beklaagde het café verliet en het slachtoffer bloedend weer binnen kwam. In dien tusschentijd kan bekl. onmogelijk aan tweepersonen vier messteken hebben toegediend. Zoo bet hof beklaagdes schuld wel aanneemt, meende pl. dat de opge legde straf veel te zwaar is. Bekl. heeft in dronkenschap in een op welling van drift gehandeld Er is geen sprake van een laf en laaghartig h indelen, waarvoor men de maximumstraf wil opleggen. Uitspraak volgt later. Prijsopdrijving te G'berg. Het Gerechtshof te 's Bosch heeft arrest gewezen tegen den rijwiel handelaar D. uit Geertruidenberg, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis der Rechtbank te Breda, waarbij bij veroordeeld weid tot een geldboete van vijfhonderd gulden te vervangen door honderd dagen hechtenis, ter zake dat hij op 31 Augustus j te Geertruidenberg den prijs van een groote partij rijwielen, welke hij aan het Rijk verkocht, had opgedreven, door den totaalprijs van 18.383 gulden te vragen, terwijl de normale prijs was 18.053 gulden. Conform den eisch werd 't vonnis der rechtbank bevestigd. Niet voldaan aan ambtelijk bevel. De 20-jarige soldaat L. uit Waspik had niet gehoorzaamd aan 't bevel van zijn meerdere, een wachtmeester der Kon Maréchaussée, die hem gelastte met zijn rijwiel halt. te houden. Beklaagde ontkende het ten laste gelegde en beweerde niet te hebben geweten, dat het bevel door een meerdere gegeven werd. Hij had wel hooien roepen, maar dacht, dat een burger dat deed. De auditeur-militair eischte een geldboete van f 10.— tegen hem. De verdediger wees erop, dat de veibalisant zijn jas had gedragen en op deze jassen zijn niet de nestels van den wachtmeester aangebracht, zoodat verdediger het excuus van beklaagde niet zonder meër verwer pelijk vond. De Krijgsraad veroordeelde be klaagde tot een geldboete van f 1.— Uitspraken Kantongerecht. De Kantonrechter te's Hertogen bosch wees c.m. de navolgende vonnissen J. N. te Loon op Zand, paard op pijnlijke wijze arbeid laten verrich ten, f 15 boete. J. W. L. de R. te Sprang-Capelle, geen richting aangeven f 3._ boete R de G. te Drunen, geen achter licht, nummer en letter niet ver licht, 2 maal f 4 boete. Ca. H. te Waalwijk, vuilnis op straat plaatsen, f 3 boete. C. S. te Waalwijk, dronkenschap herhaling, f 20 boete. H. J. F. te Waalwijk, Dr. rijwiel besiuren, I 15 boete. Th. D. te Waspik, tebreedeen te booge lading, 2 maal f 2.50. Th. D. te Waspik, geen inschrij. vingsbewijs, f3 boete. G. H. R. te Waalwijk, verblin dende verlichting, 5 boete. J. F. S. te Waalwijk, geen par- keerlicbt, f 3 boete. - Ha Ja. F. te Sprang-Capelle, geen achterlicht, f 3 boete. Aa. J. v. C. te Sprang-Capelle, geen achleilicht f 3 boete. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer Redacteur. Gelieve mij s.v p. als abonné on derstaand stukje in ons Waalwijk- scbe blad le plaatsen, bij voorbaat dank. Nu de tijd weer is aangebroken en ons mooie zwembad weer voor gebruik gereed gemaakt wordt, schijnen enkele Waalwijksche bel hamels er behagen in te scheppen vooral op Zondag hun vernielzucht bot te vieren. Vooral des Maandags wordt het bad in een toestand aangetroffen die meer dan erge:lijk is. Hiervan is aangifte gedaan hij de gemeente-politie, die toegezegd heeft dagelijks doch vooral op Zondag ter plaatse te surveilleeren. Wie dan ook aangetroffen wordt op of in het bad krijgt onmiddellijk proces-verbaal. Men bedwinge zijn zwemlust tot 15 Mei en zij dus gewaarschuwd. De Badmeester, A. KOOLEN. w. s. c. A.s. Zondag W.S.C.Tegelen. Voor a.s. Zondag is voor NV SC weder om een thuiswedstrijd vastgesteld en ook ditmaal zal een Limburgsche vereeniging de gast zijn,, n.l. Tegelen. WAALWIJKSCHE JEUGDCOMPETITIE. Wegens uitstel wordt de 1.1. Zaterdag vastgestelde» wedstrijd WSCRWI3 op Zaterdag 27 April gespeeld. Aanvang 3 uur. Scheidsrechter is de heer J. v. Hitst. R.K. W.V.H. W.V.II.Jan v. Arckel tl. Het wordt tijd dat hel seizoen is af ge loopen. Wat wc Zondag hij WVH te zien kregen was nu juist niet wat men noemt een propaganda voor de voetbalsport. Het spelpeil was van zoo'n laag gehalte dat he| hel aankijken nauwelijks waard was. Ook dit was weer niet de schuld van de spelers, maar de scheidsrechter hcefl hier de meeste schuld aan. De thuisclub lelde 5 invallers en Jan v. Arckel 2 inval lers. De wedsrijd: De eerste aanvallen zijn al direct voor J. v. A., die niet haar forsch spel WVH overrompelde, waartegen WVH niet be stand was. Het zou beter zijn voor de propaganda van de voetbalsport als zul ke verecnigingen voor goed van het voet balveld verdwenen waren. Het kostte dan ook niet veel moeite om in korten lijd een 20 voorsprong le verkrijgen, welke direct wordt ver kleind door M. Bercns 21. Even voor de rust kreeg J. v. A. een penalty toege wezen welke in een doelpunt wordt om- gezel 13. Hierna is het rust. Bij de hervatting wordt het spel nog forscher, maar de scheidsrechter treedt niet voldoende op. Enkele minuien zijn er gespeeld als Fijneman met een hard schol den stand verkleind 2—3. De strijd gaat nu goed tegen elkaar op maar toch kan de ach terhoede niet verhinderen dat J. v. A. in enkele minuten den stand opvoert lol 25. Even voor hel einde moet de links- hack het veld verlaten. Met dezen stand komt het einde van dezen onsporlieven wedstrijd. WVH B behaalde Zaterdagmiddag een 4—0 overwinning op IJno Animo A. DISTRICT DEN BOSCH. Ui slagen van Zondag j.l.: Eerste klasse. VFCNicuwkuijk ODI 2—Zwaluw 2 RKSVAConcordia Vooruit Nooit GedachtMaliskamp Tweede klasse. HaarsteegHerptsche Bovs HelvoirtDSC Sporters 2—Concordia Vooruit 5—0 1—4 4—9 afgelast. 6—3 4—1 2—1 Overzicht van de gespeelde wedstrijden. Eerste klasse. Nicuwkuijk kreeg hij VFC de kous op den kop. Met 50 moesten zij het on dei- spit delven. VFC heeft daarmede haar leiding nog vaster gemaakt. De Zwaluw reserves wisten de derde plaats te ver overen door met 4—2 hij de ODI-rcserves te zegevieren. Concordia Vooruit kon het hij RKSVA niet bolwerken en verloor er juist op het nippertje. Nooit Gedacht zal vooi loopig nog wel op nonactief blijven in verhand met de aldaar getroffen maat regelen. Het is wel jammer, dat deze ploeg, die werkelijk goed op dreef was zon lang stil moeten liggen en daarmede het gevaar loopt haar vorm te verliezen. De stand is: VFC Nooit Gedacht Zwaluw 2 Nicuwkuijk RKSVA Concordia Vlijm. Boys 2 Maliskamp ODI 2 S M G 2 Tweede klasse. Sporters 1 hebben ons niet teleur ge steld. Zij hebben gedaan wat er voor hen Zondag te doen was. Het tweede van Con cordia Vooruit leed op het terrein bij het kanaal een 2—1 nederlaag en daar mede was de leiding voor de Drunensche jongens een feit geworden. Bij Helvoirt moest DSC het onderspit delven, terwijl de Haarsteegsche jongens de eer en de punten voor eigen rekening hielden en daarmede de Boys uit Herpt een 63 nederlaag toedienden. Destand is: Sporters, Drunen. Sporters 2Concordia 2 21. De thuisclub is gedurende den gehee- len wedstrijd vrijwel in de meerderheid geweest. Technisch waren zij stukken beter dan de Bosschenaren, doch niet hun schot waren zij niet hijster gelukkig. Frans van Hullen maakte hierop een gun stige uitzondering. Verschillende malen heeft hij gevaarlijke kanjers op de veste afgevuurd. Een daarvan had succes en met de rust hadden Sporters de leiding met 1—0. Na rust wist ieder der partijen nog eenmaal te scoren en het einde kwam zoodoende met een verdiende overwin ning voor de Drunensche jongens. KAATSHEUVEL. DES 2—WIK 1 2—3. Hoewel de Dessers nagenoeg den hee- Ien wedstrijd flink in den aanval zijn ge weest, zijn ze maar tweemaal in staat ge weest, de verdedigende Oisterwijkcrs te passeeren. Slechts zelden zagen we een WIK-doorbraak, die dan ook door 't ver opdringen van de Des-hacks gevaarlijker waren dan die van de gasthecren. Na on geveer 20 minuten spelen een hard on houdbaar schot van de WIK-midvoor en het is 01. Hoe de Dessers na dit doel punt ook zwoegen, 't is telkens een WIK- been, of de leege ruimte naast den goal, die voor redding zorgt. Eindelijk dan na 35 minuien spelen een flink schot van Smit; de bal komt terug en 't is van Laar hoven, die voor den gelijkmaker zorgt. Van midden af neemt de Des-voorhoede den hal in handen. Wij krijgen door pracht-samenspel een schitterende aan val te zien; van man tot man komt de hal hij v. Oostruin, die onberispelijk langs de verontwaardigde Oisterwijkcrs in schiet. Alzoo in 2 minuten lijd leidde Des met 21. Hoe prachtig er verder ook eenigen gespeeld werd, tot de thee volg den ook momenten van doelloos heen en weer getrap. De rust schijnt geen van heide partijen goed gedaan te hebben, want de tweede helft kenmerkt zich door een traag en loom spel van een aanvallend Des, dat nu en dan grove fouten maakte, waarvan WIK op een gegeven moment weet, te profiteeren, door opnieuw de leiding te nemen en daarmede de overwinning niet 2—3. M mSÊm WÈÊË DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De combinatie van pbstduivcnvereeni- gingen vloog' Zondag niet ruim 570 dui ven van uit Geldermalsen. De duiven werden gelost om 9 uur. De eerste arri veerde om 9.28.7, met eeii snelheid van 1075.7 m., de laatste om 9.37.29 met een snelheid van 831.6 m. I)c uitslag was: 1 25 120 162 Joh. Kemmeren; 2 121 J. v. Dongen; 3 67 158 G. v. d. Linden (H); 4 14 122 170 A. Pijnenburg; 5 37 47 72 108 Jan v. Dongen; 6 129 Sj. Pij nenburg; 7 75 Fr. Damcn; 8 55 93 138 165 NV. v. d. Ven; 9 149 155 W. v. Heijst; 10 M. Socterboek; 11 85 A. Priems; 12 43 136 Ch. Secnbergen; 13 49 P. Ligt voet; 15 64 J. Operman; 16 150 154 P. de Nijs; 17 41 50 156 L. Mosselveld; 18 112 167 C. More val; 19 J. Bergmans; 20 38 44 68 146 P. Snoeren; 21 160 C. de Bondt; 22 91 M. v. d. Velden; 23 92 111 151 A. v. d. Ven; 24 A. Broxs; 26 27 144 145 Fr. v. d. Assem; 28 87 94 107 115 169 A. Schrauwers; 29 J. Damen; 30 66 80 153 711 A. Snoeren; 31 132 J. v. Wanrooij; 32 166 J. Haverhals; 33 36 60 86 C. Ver baven; 34 148 168 B. Kemmeren; 35 62 77 M. Zeebrechts; 39 139 A. Zacht; 40 99 P. Dirksen; 42 46 59 90 NV. Kemme ren; 45 82 88 A. Hendriks; 48 70 1 13 152 A. v. d. Hoven; 51 76 163 A. v. Wanroofl; 52 58 116 Jan Vloemans; 53 78 81 114 164 Jac. Vloemans; 54 104 106 140 NV. Sulsters; 56 Jac. v. Dongen; 57 11!) 123 H. Snoeren; 61 M. de Bennis; 63 143 G. v. tl. NVouw; 65 79 A. Lensvcld; 69 130 134 J. v. Heeswijk; 71 NV. Bergmans, 73 83 95 101 A. de Bie; 74 J. P. de Brou wer; 84 A. ZwaOns; 89 142 S. v. Boxel; 96 125 J. eBrginans; 97 L. de Rondt; 98 109 118 141 L. Ververs; 100 H. Voogd; 102 157 C. v. Rooij; 103 A. Vrinten; 105 A. Brouwers; 110 135 M. v. Wanrooy; 117 126 J. Lenzholz; 124 G. Smit; 127 Job. Gouwen berg; 128 J. v. Dijk; 131 A. v. Best; 133 159 C. v. d. Assem; 137 G. v. Boxtel; 161 J. Zijlmans. Veiling Drunen. Goudreinetten II 2122; Klumpkes 16 —20; culemans 813; geel zuur 710; brederode 1218; witlof 513; spina zie 1017; sla vellen 1830; postelein 1820; kroten 1,52; wortelen 1,52; knolraap 1—2,5; juin 1—5; sjalotten 10 14; roode kool 9,5—11; gele kool 7y4 7,5; witte kool 56; schorseneercn 4 7. Alles per K.G. Knolselderij 1,5—17; sla 3,5—7.1/3; bloemkool 3233. Alles per stuk. Radijs 1.3/4—2.3/4; selderij 2—214; keelen 12. Alles per bos. HEVIGE GEVECHTEN IN MÏDDEN-NOORWEGEN. Het communiqué van het Engelsche departement van oorlog van gisteren luidt: De krijgsverrichtingen in Noorwegen worden voortgezet in samenwerking met de Noorsche strijdkrachten. In het Zuiden bieden onze troepen, in verbinding met de Noren, weerstand aan den druk van den vijand. Ten Noorden van Drontheim zijn te ll „Plan West" krijgt een zwembad. Aan het eind van de Jan van Galenstraat te Amsterdam wordt een groot gemeentelijk zwembad door de jonge werk- loozen gebouwd. In deze buurt is dit zwembad geen overdadige luxe. Over- i zicht van dit bouwwerk. genaanvallen op onze troepen gedaan en ontwikkelde zich een hevig treffen. I Het opperbevel van het Noorsche le- ger heeft gisteren het volgende commu niqué uitgegeven: Vandaag hebben de Duitsche aan vallen aan beide zijden van het meer Mjösa voortgeduurd, gesteund door artillerie, tanks en vliegtuigen. De Duitschers hebben ook de Noor sche troepen in Oesterdal aangevallen. De Noren hebben vorderingen ge maakt bij Valdres en honderd gevan genen gemaakt. De Duitsche luchtmacht heeft op ver scheidene plaatsen de verbindingslijnen gebombardeerd. Zeer actief zijn weer de vliegtuigen van beide partijen geweest. Voor het eerst hebben de Engelschen de vlieg velden van Oslo gebombardeerd, doch ook andere door de Duitschers bezette vliegvelden in Noorwegen en Dene marken hebben aanvallen van de R.A. F. moeten doorstaan. De Duitsche vliegers zetten hun aan vallen op de Britsche oorlogsschepen en transportschepen voort, waarbij zij, volgens de opgave van het D.N.B., tal rijke successen geboekt hebben. Volgens het Zweedsche blad ,,Nya Dagligt Allehanda" zijn in het Skager- rak twee zeegevechten geleverd, waar aan zoowel oorlogsschepen als vliegtui gen hebben deelgenomen. TROEPENTRANSPORTEN NAAR O.-DUITSCHE HAVENS? Volgens den correspondent van ,,Af- tonbladet te Kowno worden op het oogenblik aan de Duitsche Oostzec- kust tal van militaire voorbereidingen getroffen. Groote troepenmassa's, wa pens en munitie komen in de havens van Memel en Oost-Pruisen uit andere deelen van Duitschland aan. Burgers hebben in deze havens, die streng wor den bewaakt, geen toegang meer. ENGELSCHE BEGROOTING. De oorlogsuitgaven in Engeland worden geraamd op 2 milliard pond sterling. De belasting op bier, whiskey, tabak, lucifers, de P.T.T.-tarieven worden aanzienlijk verhoogd. De maximum-belasting op de groot ste inkomens bedraagt 58 Waalwijksche en Langstraatsche Courant is het eenige blad dat U de berichten, verslagen van ge meenteraad en andere belang rijke vergaderingen uitvoerig en volledig geeft van Waalwijk.de Langstraat en omgeving. In dit blad vindt men vraag en aanbod van personeel uit de industrie, verkoopingen van notarissen, ingezonden stukken enz. Zaterdag 27 April a.s. zal te Schiedam de „Polyantha" worden geopend een tentoonstelling van bloemen, planten enz. In den meest uitgebreide! zin des woords, op een 9 H.A. groot gedeelte van het bestaande park. Er zal nog heel wat werk verzet moeten worden voordat de tentooi stelling gereed is. Een kijkje op een deel van het uitgestrekte terrein. 13 12 1 0 25 61—10 12 10 1 1 21 63—17 13 6 2 5 14 26—23 13 6 1 6 13 27—38 12 6 0 6 12 40—34 13 5 2 6 12 33—34 11 4 7 8 20—46 12 2 2 8 6 26—29 9 2 0 7 4 9—34 8 1 7 1 12—51 Sporters 2 11 8 2 1 18 47—23 Hintham 10 7 2 1 16 45—19 Helvoirt 11 6 3 2 15 44—26 Haarsteeg 12 6 1 5 13 42—4 i Concordia 2 11 4 2 5 8 30—31 Elshout 11 2 2 7 6 35 56 DSC 9 1 1 7 3 23 38 Herpt. Boys 9 0 3 6 3 18—47 BILJARTEN. Maandagavond had in liet café van den lieer Fr. van Helvoirt een biljartwedstrijd plaats tus schen de 2de zestallen van „Het Band spel" en „W.B.f..", niet den volgenden uitslag: „Het Bandspel" „W.B.C." B. Hornes—G. v. d. Snnden 75— 50 P. v. IlilstP. v. Wel 73— 75 A. Roinhouts1Th. van Eggclen 7500 H. Honibonis-M. Vuchts 5030 K. v. d. Schansdl. v. d. Hoek 5032 B. v. Velt hovenJ. Hornes 50— 44 373—207 Hoogste serie „Het Bandspel": P. v. Ililst en 11. Hornes 13. Hoogste serie „W.B.C.": G-. v. d. Snnden 15. DAM VEREENIGING DE LINDEBOOM. Maandag j.l. speelde de dnnivcrceniging De Lin deboom een wedstrijd tegen W.D.V. alhier. Laatstgenoemde behaalde de overwinning met een weinig geflatteerde 191. We zullen hopen dat De Lindeboom spoedig revanche kan nemen voor deze in zeer vriendschappelijke verhouding gespeelden wedstrijd. SLAATS EN VAN DEN BROEK IN ZU1D-AMER.IKA. De heide Ncderlandsclic wielrenners Fr. Slants en Frans v. (1. Broek zijn op 17 April in Buenos- Airos aangekomen. De reis hebben ze gemankt met de Fransche pakketboot Champana, waarop zij scheep gingen in Marseille. Een strop voor de beide Nederlan ders was, dat ze in de havens aan de Westkust van Afrika, waar de boot aanlegde in verband met den polilieken tocstnnd, niet aan land moch ten. In Zuld-Amerika zijn ze via Bio de Janeiro, Santos en Montevideo naar Bucnos-Ajros ver trokken, waar ze door hun manager werden out vangen. Begrijpelijk stonden de Hollanders vreemd tegen over het Zuid-Amerikaansche land, doch zij had den liet geluk om spoedig in contact te komen met een Nederlander, een sportenthousiast, die begrijpelijk zeer trotsch was dat twee van zijn landgenooten in Argentinië kwamen rennen. Hij wond bier geen doekjes om, "maar verklaarde het openlijk. Hij beeft de renners rondgeleid en hun met een en ander geholpen. Na slechts twee dagen gelegenheid te hebben gehad om te trainen, hebben de renners reeds Zaterdag enkele wedstrijden gereden. Slants reed liier in het stadion, waarvan hij in zijn brief getuigt dat liet 110.000 toeschouwers kan bevatten, o.a. 50 ronden op eigen kracht. Opmerkelijk voor de belangstelling die de Ne derlanders genieten, is wel het feit, dat ze direct bij aankomst werden aangeklampt door „een man van de radio" die liun voor de microfoon eenige woorden tot de Argentijnen liet spreken. Den anderen dag moesten ze via een anderen zender de Zuid-Amerikanen goeden dag zeggen. Omtrent liet resultaat van den eersten wedstrijd is ons nog niets bekend, doch gezien de goede moed waarvan het schrijven dat Frans Slaats ons zond getuigde, twijfelen we niet of de Ne- derlandschc renners zullen In den vreemde de naam van de Nederlandsche wielersport boog houden. Hel schijnt dat de lieide Fransen wel een paar maanden zullen noodig hebben om hun programma af te werken. Naast een zesdaagsclie zullen ze iedere week twee koppelwedstrijdcn trachten te rijden. De sympathie, welke onze wielrenners wordt toegedragen, is zeer groot. Van alle zijden ont vangen ze blijken van belangstelling.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6