PROVINCIAL L NIEUWS. SPORT Woensdag 1 Mei 1940 No. 35 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad. SPRANGCAPELLE. DRUNEN. HEUSDEN. BIOSCOPEN. 's-HERTOGENBGSCH, RAAMSDONK. EETHEN. KAATSHEUVEL. VLIJMEN. 25 jaar In Rijksdienst. Keuring buitengewoon dienstplichtigen. Kent gij het A. P. C -comité Opdracht. Postduiven. Meiviering in Elshout. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. De eerste mobilisatie-verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana is in onze gc .eente stemmig, doch zonder veel vertoon gevierd. Van vele huizen wapperde de drie kleur, hetgeen vooral in dezen tijd bij zonder warm aandeed. Vele menschen waren getooid met oranje en vooral de kinderen waren weer rijkelijk versierd met sjerpen enz den weg Utrecht—Breda, is wegens re paratie van 30 April tot vermoedelijk 11 Mei uit de vaart, zoodat geen zwa re vrachtauto's kunnen worden over gezet. FEDERATIE VAN V.V.V.'S IN NOORD-BRABANT. Onder voorzitterschap van den heer H. Gerritse uit 's-Hertogenbosch hield Zaterdag j.l. de Federatieve Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer in Noord-Brabant hare Voorjaarsverga- 1 1 -J 1 I lNUUlU-JUIclUaiU IldlC V yjyjL 1-iyu s Avonds maakten de beide muziek- du Commerce te Eind. corpsen St. Crispijn en St. Jan een mu- 1_ 1 A r\r\r A O nt>m PPT1- zikale rondwandeling door de gemeen te, waarvoor begrijpelijk zeer veel be langstelling bestond. KEURING BUITENGEWOON 1 DIENSTPLICHTIGEN. De buitengewoon dienstplichtigen uit Waalwijk van de lichting 36 en 37 zullen worden gekeurd op 17 en 18 Mei in het raadhuis. GOUDEN BRUILOFT. Maandagavond werd in Musis een vergadering belegd van buurtbewoners, ten einde te komen tot een zoo grootsch mogelijke huldiging van het echtpaar Koos v. d. Hoek-Vos, dat op 17 Au gustus zijn gouden huwelijksfeest viert. Hier werd een comité gekozen, dat het feest-programma zal vast stellen en pogingen zal ondernemen om aan de noodige contanten te komen. Het comité bestaat uit de volgende leden: K. de Mol, voorz.; J. Marks Cz., vice-voorz.; B. Weijers, penningmees ter; Toos v. d. Broek, peningmees- teresse; J. Klerx, secretaris. Leden: Jo Snijders, Truus de Jongh, Ria Verwiel. H. v. Mill, H. Dollekens en Hamers. Het ligt in de bedoeling om door wekelijksche bijdragen het financieele gedeelte te verzorgen. De buurtbewoners kunnen dus eerst daags de collectrices en collectanten verwachten en gezien de populariteit van 't gouden echtpaar en de vorige bijzonder goed geslaagde gouden hu welijksfeesten in de buurt, twijfelen wij niet of ook voor deze gelegenheid zal het Waalwijksche publiek in zijn beurs willen tasten. UITVOERING. De dames van de Zangvereeniging der Maria-Congregatie in de St. Cle- mens-parochie gaven gisterenavond in het Patronaatsgebouw een uitvoering voor de leden en eereleden dezer con gregatie. De zaal was vrij goed bezet. Opgevoerd werd het drama in vier bedrijven .Maria's macht te Lourdes en daarna een blijspel naar eigen fan tasie getiteld ..Electrische poppen". Met groote aandacht en ontroering werd het pakkende drama door de aanwezige dames gevolgd en met het blijspel is onbedaarlijk gelachen. De uitvoering was een welverdiend succes voor de speelsters en hun be kwamen regisseur den heer C. Mol. JONGETJE- IN DAKGOOT GE KROPEN EN NAAR BENEDEN GESTORT. Gistermiddag was de 7-jarige J. van Delft, zoontje van mevr. Wed. Jan v. Delft-de Graaff te 's-Gravenhage (vroeger te Waalwijk) op den zolder 'van de ouderlijke woning aan den j Denneweg te Den Haag, met eenige vriendjes aan het spelen. Het knaapje maakte aan de achterzijde van het huis het dakraam open en kroop in de dak goot. Hij verloor hierbij het evenwicht en viel van circa 11 meter naar bene den. waar hij terecht kwam op een steenen stoepje. Het ventje werd met zware inwen dige kneuzingen opgenomen en is door den geneeskundigen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. HONDEN-TENTOONSTELLING AMSTERDAM. 31 'A 1 Op de groote Wimer-tentoonstel- ling, die Zaterdag en Zondag te Am sterdam werd gehouden en waar 527 honden werden ingezonden, hebben leden der Kynologen - Vereeniging Waalwijk Omstreken" de navol gende prijzen behaald: Mevr. C. van Schijndel-van Wely (inzending 6 Bedlington-terriers) 2 x Kampioen, 1 x reserve Kampioen, 3 x Z.G., verder tal van speciale en groeps- prijzen. W. van Wezel, Kaatsheuvel, Hol- landsche Kees Berno, Kampioen en beste hond nationale rassen. A. Bakkers, Hollandsche Kees Rigo 2 Z. G. C. van Dongen, Draadharige Fox- terrier, G. Jos. Pullens, Kortharige Holland sche Herder, 2 Z. G. WEG DE WEGGELDKAART. Heden is het 1 Mei! Een dag, die aan de wielrijdende Brabanters de be vrijding brengt van de weggeldkaart. Van vandaag af mag men vrij als een vogeltje zich per fiets over de pro vinciale wegen bewegen zonder kaart ?n zonder het risico te loopen door een laar overtreders speurende controleur worden aangehouden. VEERDIENST GORINCHEM- SLEEUWIJK. De veerboot Gorinchem Vijf van den ïerdienst GorinchemSleeuwijk in In zijn welkomstwoord wijdde de voorzitter enkele gevoelvolle en sympa thieke woorden aan de nagedachtenis van het onlangs overleden bestuurslid, de heer J. v. d. Marck uit Breda, die als ijverig secretaris enorm veel voor de Federatie heeft gedaan. Spr. geeft de verzekering, dat de nagedachtenis van den overledene in de Federatie, doch in het bijzonder in het Dagelijksch Be stuur in hooge eere zal blijven be waard. Deze woorden werden door de aanwezigen staande aangehoord, waarna een korte stilte volgde. Vervolgens deed de voorzitter mede- deeling van ingekomen stukken en las een dankbrief voor van den nieuwen Voorzitter van de A.N.V.V., Mr. Dr. L. N. Deckers, die indertijd door de Federatie met zijne benoeming was ge complimenteerd. Eveneens een inge komen dankschrijven van de nagelaten betrekkingen van wijlen den heer v. d. Marck. Vervolgens doet spr. mededec- ling van de uitgave van een geïllu streerd tijdschrift, waarin 2 pagina's voor Noord-Brabant zijn gereserveerd en dat gratis zal worden verspreid. Hierna worden door den plv.-secr., den heer Jac. Schutjes uit Eindhoven de notulen der najaarsvergadering 1939 voorgelezen, die onveranderd door de vergadering worden goedgekeurd. De zelfde functionaris brengt vervolgens het jaarverslag 1939 uit, waaruit wij aanstippen, dat de Federatie thans be staat uit 18 V.V.V.-leden en uit 8 Ge meenten-Leden, uit 8 Begunstigers-Ge meenten en uit 2 Begunstigers-Rechts personen, terwijl van 6 officieele in stanties subsidie wordt ontvangen. Een opsomming van de werkzaam heden doet blijken, dat de Federatie in de afgeloopen jaarperiode heel wat heeft gepresteerd voor het Vreemde lingenverkeer in deze provincie. Het verslag doet tenslotte een beroep op de leden om te trachten dit jaar van de 42 millioen gulden, die anders naar het buitenland gaan, Noord-Brabant ook zijn deel te doen krijgen. De hierop door den Peningmeester, den heer Jac. Schutjes uit Eindhoven, uitgebrachte rekening en verantwoor ding 1939, werd door de aangewezen controle-commissie, bestaande uit de heeren H. v. d. Heijden, Geldrop, J. Meeuwissen, Ginneken en W. Ase- mann, Roosendaal accoord bevonden, waarna peningmeester en bestuur door de vergadering voledig werden gede chargeerd. Vervolgens deed de Voorzitter me- dedeeling van de werkzaamheden, die maandelijks door de vertegenwoordi gers van alle provinciale vereenigingen in samenwerking met de A.N.V.V. te 's-Gravenhage worden verricht. Als propaganda voor dit jaar zullen door de Federatie aan alle stations der Nederlandsche Spoorwegen affiches met den tekst Bezoekt mooi Noord- Brabant" worden aangebracht, die ge durende de maanden Mei en Juni een goede reclame zullen vormen. Daar naast worden in een tiental dag- en weekbladen onder speciale rubrieken kleine advertenties geplaatst, die een bezoek aan onze provincie zullen ani- meeren. Ten aanzien van een voorstel der afdeeling 's Hertogenbosch, aangaande het organiseeren van meerdaagsche autotochten door de provincie, wordt besloten, dat de reisbureaux zullen wor den aangezocht, dergelijke tochten te doen samenstellen. De medewerking van de diverse afdeelingen werd toege zegd. Een tweede voorstel der afdee ling 's-Bosch werd ter nadere bestudee ring naar het bestuur gerenvoyeerd. In de vacature van wijlen den heer J. v. d. Marck werd met algemeene stemmen tot bestuurslid gekozen de af gevaardigde van Breda, de heer A. C. A. van Nijnanten, die later in het Be stuur als penningmeester werd geko zen; de heer Jac. Schutjes uit Eindho ven had zich namelijk bereid verklaard het secretariaat blijvend te aanvaarden. De heer M. Visser uit Helmond bracht verslag uit over de werkzaam heden in verband met de samenstelling van een rijwielpadennet over de provin cie, waarmede Helmond een begin zou maken. Naar aanleiding van gemeente lijke annexatie-plannen kunnen deze werkzaamheden, evenwel vooralsnog geen doorgang vinden. Door enkele leden werd nog gebruik van de rondvraag gemaakt, waarna om ca. 5 uur het slot kwam van deze wel iswaar niet druk bezochte, doch zeer geanimeerde Federatievergadering. Het is niet noodzakelijk dat het hoofd van het gezin zelf komt, ook een ander mag de bonboekjes afhalen, mits deze den leeftijd van 18 jaar heeft bereikt. Voor elk afgegeven bonboekje moet een ontvangstbewijs worden geteekend welk bewijs op het distributiekantoor zal worden ingevuld en aldaar moet worden onderteekend. Voorbeeld: Van een gezin bestaande uit man, vrouw en vier kinderen behoeft alleen de vader, de moeder of een ander per soon, ouder dan 18 jaar, te komen. De zes distributiestamkaarten moe ten worden meegebracht. Nog wordt de aandacht er op geves" tigd dat de distributie-stamkaart, voor zooveel het betreft personen van 14 jaar en ouder, vooraf thuis moet wor den geteekend (met inkt) op de daar voor aangegeven plaats door dc(n)- genc wiens (wier) naam op die kaart vermeld staat. Vrijdag 3 Mei 9—12J^ Wijk A 1 60; 3 6 uur Wijk A 61 120. Zaterdag 4 Mei 912x/l Wijk A 121—180: Maandag 6 Mei 912JWijk A 181 240; 3-6 uur Wijk A 241—300. Dinsdag 7 Mei 912J^ Wijk A 301 365; 3-6 uur Wijk A 366-439. Woensdag 8 Mei 942^ Wijk B 1 60; 3-6 uur Wijk B 61-110. Vrijdag 10 Mei 912Wijk B 111 145; 3-6 uur Wijk C 1-60. Zaterdag 11 Mei 912^ Wijk C 61 120. Dinsdag 14 Mei 912Y2 Wijk C 121 180; 3-6 uur Wijk C"l81-240. Woensdag 15 Mei 9—12^ Wijk C 241276 en D 120; 36 uur Wijk D 21—80. Vrijdag 17 Mei 912)^2 Wijk D 81 140; 3-6 uur Wijk D 141—200. Maandag 20 Mei 912Yi Wijk D 201—260; 3-6 uur Wijk D 261—337. De keuring voor de buitengewoon dienstplichtigen uit deze gemeente van de lichtingen '36 en '37, zal ge schieden op 10 Mei en 15 Mei, in het raadhuis te Waalwijk. SPRANG. Mei Predikbeurten Donderdag 2 Hemelvaartsdag Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. B. A. van Lummel. G. Treffers 3; J. Rosenbrand 4 en 34; J. de Jong 6 en 39; J. van Doornik 7, 10, 12 en 17; Adr. Klootwijk 8, 15, 24 46; J. Vos 9, 18. 22, 23 en 32; J. Me ter 11 en 14; D. Verhagen 16, 25, 33 en 45; W. Versteeg 19 en 47; J. Ver steeg 20 en 21; H. Vos 26; Ph. van Tilborgh 27, 30, 38, 41 en 42; M. Ver- duijn 29; C. Rosenbrand 35; P. Pruijs- sers 40 en P. van Raamsdonk 43. Eerste overduif D. Verhagen. Aangetoonde duiven: Gebr. van On- zenoort, J. Rosenbrand, Adr. Kloot wijk, W. Versteeg en J. Versteeg. Extra prijs Gebr. van Onzenoort. Met Hemelvaartsdag wordt een wedvlucht gehouden vanaf Eist (Gld.), terwijl voor de a.s. Zondag te houden wedvlucht vanaf Zwolle de duiven Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal worden ingekorfd. Bij de werkzaamheden in de schuur had de landbouwer M. S. aan de Winterdijk het ongeluk dermate te. vallen, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was, welke door Dr. Roos werd verleend. Het bleek, dat tenge volge van den val de schouder ont wricht was. Bij gunstig weer zal het muziek gezelschap „Kunst na Arbeid" traditie getrouw met Hemelvaartsdag in de vroegte een muzikale wandeling ma ken door een gedeelte der gemeente. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) v.m. half 10 op te treden Ds. Oostenbrug. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt Donderdagmor gen half 10 voor te gaan Ds. Vroeg- indewey. De jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Oostensche en Wes- tensche Buitendellen'' zal plaats hebben Donderdag 9 Mei a.s. des namiddags half drie bij den heer P. Pruijssers. De agenda vermeldt o.m. vaststelling der rekening over het jaar 19381939. In verband met Hemelvaartsdag zal voor de leden der afd. Capelle van de Openbare Leeszaal de gelegenheid tot ruilen van boeken, welke anders Donderdags is, plaats hebben a.s. Vrij dag 3 Mei des namiddags van 4 tot 5 uur. De uitslag werd 1, 4 J, van Huiten; 2,12Gebr.de Man; 3, 15 J. v. d. Hoven; 5,8. W. Pijnenburg 6, 9, 11 A. Smits 7,14 Ad. Brok; 10, 13 G. Pulles. Zondag wedvlucht vanuit Zwolle, 136 K.M., waarvooi inkorven Vrijdag van 7 8 uur. In de maand Mei hoopt de heer Lambooij kantonnier alhier den dag te herdenkeD, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad van den Rijks waterstaat Van dien tijd heeft deze ambtenaar 24 jaar in Drunen ver toefd, tweemaal heeft hij een waters nood meegemaakt n.l. in 1920 en in 1926. Toen werd mede door zijn hard werken en juist inzicht een ramp voorkomen. Oekeuiing van de buitengewoon dienstplichtigen uil deze gemeente van de lichtingen '36 en '37 zal ge schieden op 7 Mei in het raadhuis te Waalwijk, dienstplichtigen van de lichtingen '36 en '37 zal voor deze gemeente geschie den op 15 en 16 Mei in 't raadhuis te Waalwijk. Bekendmaking. De Burgemeester van Sprang-Ca- pelle maakt bekend, dat op de hieron der vermelde data-op het Distributie kantoor te Vrijhoeve-Capelle (B 12) distributie-bonboekjes zullen worden uitgereikt op vertoon van de distribu tiestamkaart. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana wap perde van vele woningen de vader- landsche driekleur, evenals van den gemeentetoren. De schooljeugd, die vrijaf gekregen had, vierde rijkelijk met oranje getooid, op hun manier oranje feest. CAPELLE. De afdeeling Sprang-Capelle van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen hield j.l. Donder dagavond in het gebouw voor Chr. Be langen aan het Bruggetje een leden vergadering, welke vrij druk bezocht was. Na een kort openingswoord van de presidente, mevr. Verhoeven-Blan- kers, werden de notulen der vorige vergadering na voorlezing door de secretaresse, mej. A. Z. van der Hoe ven, vastgesteld. Besloten werd op 15 Mei a.s. een excursie te maken naar de glasfabriek te Leerdam en dan tevens de bloemen tentoonstelling „Polyantha" te Schie dam te bezoeken. Het voorstel van het bestuur de jaarlijksche contributie met 0.25 te verhoogen werd zonder aan merkingen goedgekeurd. De dame's, die leden gewonnen heb ben voor de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis, konden hun lijsten bij de secretaresse inleveren. Het re sultaat van deze actie zal nog nader bekend gemaakt worden. Voor het bezoeken der algemeene ledenvergadering van de afd. Noord- Brabant, welke Woensdag 1 Mei te Zevenbergen wordt gehouden, gaven zich 12 dames op. Alle aanwezige da mes abonneerden zich op het Bonds orgaan „De Plattelandsvrouw terwijl de afwezige leden in de gelegenheid zullen worden gesteld dit alsnog te doen voor 10 Mei a.s. bij de secreta resse. Na de pauze hield de heer Elsman, hoofd der Chr. Lagere Landbouw school alhier, een lezing over „Het le ven der bijen", waarbij spreker spe ciaal de aandacht bepaalde bij de taak, welke de bijen verrichten met het oog op de bestuiving van diverse bloemen. Met een projectielantaarn verduidelijk te spr. hoe de bijen wonen en op welke wijze zij de honingraten bouwen. Ten slotte merkte spr. nog op, dat er, even als op boter, ook op honing rijkscon trole is, zoodat, wanneer men honing hoopt met Rijksmerk, men zeker is zui vere honing te hebben. Na een slotwoord van de presidente, werd deze vergadering gesloten. De postduiven vereeniging „De LuchtvSart", gevestigd in het café van Wed. A. van der Haart aan de Nieu- wevaart, hield met oude duiven een wedvlucht vanaf Amersfoort, afstand 60 K.M., waar de duiven om 1.45 des namiddags in^vrijheid werden gesteld. De eerstaankomende duif, welke vloog met een snelheid van 849.86 M. per minuut, werd geconstateerd om 2.54.11 terwijl de laatste prijswinnende duif, waarvan de snelheid 430.38 M. per minuut bedroeg, geconstateerd werd om 4.02.45. De prijzen werden behaald door: Gebr. van Onzenoort 1, 5, 13, 28, 36 en 48; St. van Peer 2, 31, 37 en 44; Naar we vernemen zal de Korf- balvereeniging „K.I.O.L." evenals vo rig jaar ook dit jaar met Hemelvaarts dag op liet sportterrein aan de Willem van Gentsvaart korfbalwedstrijden or ganiseeren. waaraa ndoor enkele zus terverenigingen zal worden deelgeno men. Ds. Vroegindewey, predikant der Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschen dijk, ontving een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Giessen-Nieuwkerk. Na een ziekteverlof van een twee tal maanden hoopt de heer E. Colet, hoofd der O. L. School in de Kom. Woensdag 1 Mei weer in functie te treden. In verband hiermede is het waarnemend hoofd der school, de heer B. Krabbendam uit Heiloo eervol ont slagen. LOONSCHENDIJK. De volledige naam van dit comilé is: Algemeen Prot. Chr. Comilé voor behartiging van de geestelijk zede lijke belangen der gemobiliscerden. Deze naam zegt duidelijk dal de geheele protestantsche christenheid zich opgemaakt heeft om de geeste lijk-zedelijke belangen der gemobi- üseerden te behartigen. Wilt ge weten wie allemaal deel uitmaken van dit comité Lees dan de in een volgend blad opgenomen lijst van personen, die het A. P C.- comité vormen. Behoudens de kerke Hjke vrijzinnige groepen vindt U in deze lijst een differentiatie zon gt ool, dat niet één groep werd overgeslagen Mocht dat echter wel het geval zijn, dan staat de deur ook voor die groep open 1 De Protestantsche Christenheid moge in velerlei opzichten gedeeld zijn, op dit terrein: de bevordering der geestelijk zedelijke belangen onzer gemobiliseerden, is zij een groote sterke éénheid. Nu reeds maanden lang de hon derdduizenden gemobiliseerd zijn is het de bedoeling der Protestant sche Christenheid te zorgen voor de geestelijk-zedelijke belangen onzer soldaten. Ge meent toch niet dat dit over bodig is? Onze weermacht kan slechts sterk zijn als heel ons volk, ook het Pioteslantsch-Christelijk deel als een „man'' daar achter staat. Het Secretariaat der plaatselijke Commissie ten onzent is gevestigd bij M. DE KRUIS, Loonschendijk 102. Kaatsbeuiel. De verbouwing van het Veiling gebouw „De Langstraat" alhier onder architectuur van den heer N. de Bont te Nieuwkuijk is opge dragen aan den laagsten inschrijver Adr. Smits te Heusden voor de som van f 32200.— De „Opkomst'' hield een wed vlucht vanuit Amersfoort Los 1.15 uur. Eerste duif: 2.40 28 uur; laatste duif 3.51.15. Op bijzondere wijze wordt onze Lieve Vrouw vereerd in Elshout, onder den titel van „Wonderbare Moeder". Elshout's parochianen zullen met honderden pelgrims Haar troon be stormen1 huldigend, dankend, smee kend. Gedurende de Meimaand zal di II. Communie worden uitgeieikl: Zondags vanaf 5 uur, op werkdagen vanaf 6 uur De H. Mis voor alle Zondagen woiden de week tevoren aangekon digd. Op werkdagen de H Miseer, om half 7, 7 uur en half acht. Dondei dag en Zaterdag om 8 uui Lof. Bereids zijn de volgende Proc> s sies opgegeven: '2 Mei Hemelvaart: Heusoen, II Familie, Werkl Ver .longe Wacht, Patronaat. Zondag 5 Mei: H Familie, Nieuw- knik; Processie Tilburg. 8 Mei: Eerw Zusters mét kinderen van Baardwijk en Vlijmen, 9 Mei: Eerw, Paters en Studenten van Maiiakroon, Onzenoord. Ie Pinksterdag 12 Mei: Proce sn uit Tilburg parochie Sint Anna. 2e Pinksterdag 13 Mei: Congrega tie Nieuwkuik; Werkliedenprocessie Waalwijk. 3de Zondag 19 Mei: Congregatie Vlijmen; Congregatie Kaatsheuvel. 4de Zondag 26 Mei: O R O. V A W.aalwijk, 11. Familie Haarsteeg. 29 Mei: Pelgrims uit Hernen. Onze kermis belooft ook dit jaar weer heel wat en ongetwijfeld zullen velen uit 't Land van Altena en du Langstraat onze prettige kermis komen meevieren. Voor de attracties in de café's verwijzen wij speciaal naar „Het Wapen van Amsterdam" en Hotel Café-Bestaurant „Central" op de Markt. Hier vindt men zeer bij zondere attracties en de prettige sfeer die er heeischt zal voor velen een a intrekkiogspunt zijn. Men zie de advertenties in dit blad. De keuring van de buitenge woon dienstplichtigen uit deze ge meente van de lichtingen '36 en'37 zal geschieden op 8 Mei in 't raad huis te Waalwijk. LUXOR BIOSCOOP. „Bij verrassing getrouwd". „Bij verrassing getrouwd" is een zot- komische film van den regisseur Gar- I son Kanin. Het is een product met goed spel van Lucilli Ball en James Ellison. Het verhaal heeft weinig om t lijf. doch het is zoo gemaakt, dat men naar hartelust kan lachen om de abnormale situaties die er ontstaan. MUSIS SACRUM. „De Avonturierster". „De Avonturierster" is een boeien de onderhoudende sterk gespeelde film met in de hoofdrollen Jean Murat en Edwige Feuillère. Dit product is vooral film-technisch van zeer hoog gehalte. Het spel is over de heele linie uit muntend en het onderhoudende scena rio zorgt er voor dat de actie en de spanning er in blijven van 't begin tot het einde. K.N.V.B. Afd. IV. XOADMVV. 4—1 EindhovenLimburgia 32 NACRoermond 53 JulionoWillem II 30 De kansen van Juliana zijn Zondag aanmerkelijk gestegen en voor een groot gedeelte is de spanning geweken. De jon gens van de Spekheide hebben een nette overwinning behaald op Willem II en NOAD zorgde er voor dat MVV, die ook nog steeds aspiraties op de hoogste eer had, in het zand beet. Toch is de kans voor de Maastrichtenaren nog niet hee- lemaal verkeken. Zooals te verwachten was, won Eind hoven van Limburgia en NAC van Roer mond. De prestatie die RVV leverde door van Helmond te verliezen, viel ons danig te gen. Weliswaar hebben we reeds meer dere malen, verklaard dat we dit seizoen niet zooveel vertrouwen in de Bossche naren hebben, doch we hadden ze toch wel in staat geacht van Helmond te win nen. Juliana 19 14 3 2 31 77—23 M V V 19 13 2 4 28 48—25 NOAD 18 11 3 4 25 38—26 Eindhoven 18 9 4 5 22 43—27 Willem II 18 8 5 5 21 34—28 N A C 17 7 4 6 18 25—29 LONGA 17 7 3 7 17 34—38 P S V 17 5 6 6 16 30—25 Limburgia B V V 18- 5 1 12 11 29—42 18 3 3 12 9 24—45. Helmond 17 3 2 12 8 18—60 Roermond 18 3 2 13 8 21—53 ZUIDEN, AFD. D. ESV—Wilhelmina 4—1 Helmondia Picus 3—2 VVV—TOP 7—0 De Valk—NEVELO 4—3 WSC—Tegelc Ml 4—2 VVV heefl t haar aanspraken op het Naar wij vernemen zou hel in de bedoeling liggen van de Directie der NV. NederlandscheBaDdehinduslriu Michelin, om het bedrijf binnen zeer afzienbaren tijd slop te zetten. Zijn wij goed ingelicht, dan is de oorzaak van deze stopzetting uit sluitend gelegen in de internationale omstandigheden, die de la. voor on overkomelijke moeilijkheden plaat sen in verband met den aanvoer van grondstoffen, RAAMSDONKSVEER. Keuring buitengewoon dienstplichtigen De keuring van de buitengewoon dienstplichtigen lichtingen '36 en 37 zal geschieden: Raamsdonk 31 Mei en 4 Juni. Waspik 4 en 5 Juni. Geertruidenberg 24 Mei. Dussen 23 en 24 Mei. Plaats der keuring: Henricusgebouw Raamsdonksveer. De keuring van de buitengewoon .dienstplichtigen uit deze gemeente van de lichtingen '36 en '37 zal geschieden op 7 Mei in het raadhuis te Waalwijk. Keuring buitengewoon dienstplichtigen De keuring van de buitengewoon dienstplichtigen uit de gemeente Loon- op-Zand voor de lichtingen '36 en '37 zal geschieden op 8, 9 en 10 Mei in het raadhuis te Waalwijk. De keuring van de buitengewoon kampioenschap aanmerkelijk verhoogd, doch op den voet worden de Venlonaren nog steeds gevolgd door Helmond ia. Tus schen deze twee zal de eindspurt wet ge streden moeten worden. Zondag hebben ze allebei weer gewonnen. TOP werd door de leiders met groote cijfers inge maakt en Picus moest het afleggen tegen de menschen uit Helmond. ESV heeff kans gezien om te winnen van Wilhelmina. Ook de broeders in de lagere regionen gaan -meer van zich spreken om de onderste plaats te ont- loopen. Misschien ontketent zich ook hier wel een felle jacht. Nevelo heeft het, zooals we voorspelden, tegen De Valk niet hol kunnen werken. Toch ging liet op 't kantje af. Het Waalwijksche WSC leverde Zon dag keurig werk en won van Tegelen niet 12. Hierdoor is de kans geschapen dat de Langstraters alsnog op de vierde plaats kunnen eindigen. V V V Helmondia De Valk Picus W S C N E V E L O Tegelen T o P Wilhelmina ESV 1G 10 15 14 15 17 16 1G 16 15 14 13 11 7 G 5 4 4 2 3 1 1 3 5 6 11 10 11 lz 11 K. 29 28 23 16 15 11 10 9 8 7 67—22 44—19 45—22 37—22 33—36 42—57 4z58 32—51 25—-19 20—49 0—6 0—0 4—1 4—2 3—2 AFDEELING Wilhelmina 2SET PAZO—Boxtel OislerwijkGUDOK Willem II 2—RWB LONGA 2—Baardwijk Jammer genoeg heeft RWB hel in Til burg niet klaar kunnen spelen. De Wii- lem II reserves zagen kans de heide puntjes meester te worden. Toch ligt het kampioenschap nog op de Waalwij- kers te wachten. Er dient echter nog voor gevochten te worden, want er zijn kapers op de kust. De voornaamste ka per is wel SET, dat tot een totaal pun- ten-aantal van 27 kan komen. De Longa reserves zijn ondanks hun overwinning op de Overlaters practisch uitgescha keld. RWB gaat thas zooals de standenlijst getuigt aan de kop met een voorsprong van drie punten op de Tilburgers. Het ziet er dus goed uit voor de Waalwijkcrs. Hier volgt de stand: R W B LONGA 2 SET Willem II 2 NOAD 2 PAZO Boxtel Oisterwijk Baardwijk GUDOK Wilhelmina I. V. C. B. Eerste klasse. 15 10 3 2 23 50—29 18 8 4 6 20 43—40 16 8 3 5 19 38- 28 15 8 1 6 17 47—34 15 7 2 6 16 44—31 15 7 2 6 16 39—40 17 7 2 8 16 49—37 14 7 1 6 15 37—37 15 5 2 8 12 32—39 16 4 2 10 10 23—51 10 0 2 8 2 11—47 SchijndelKolping Venlosche BoysSVB SVD—Zwaluw Het kampioenschap dat helft van dit seizoen scheen weggelegd, doch 2—6 1—2 3—0 in de eerste voor Kolping dat na de

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5