LAATSTE BERICHT"' (lerliooD uan steenkolen enz. Vrij Entrée Vrij Entrée Vrij Entrée Vrij Entrée INGEZONDEN STUKKEN MME HLEItE «HUI huur KERMIS HEUSPEM. Hotel Café-Restaurant „Central". Vrijdagavond BAL met attracties Wed. Chr. Timmermans X. KANTONGERECHT. 's-HERTOGENROSCH. De verbinding Oslo Drontheim in Duitsche handen. De verbinding tusschen Oslo en Drontheim tot stand gekomen Het Engelsche communiqué. Engelsche voorzorg in de Middellandsche Zee. •"-IS MARKT - HEUSDEN. prachtige opkomst van SVD, gepaard aan minder goede resultaten van de ge zellen door de Bossche ploeg werd betwist, is dan toch ten deel gevallen aan Kolping, die Schijndel met 2—6 klopte. Een fraai kampioenschap, dat dank zij een uitstekende aanval men zie den doelpuntenstaat werd behaald. SVD speelde, hoewel zij uitgeschakeld was tegen Zwaluw een goede partij en nam revanche met 30. De Ven lose he Boys konden het tegen SVB niet bolwerken en verloren met 1-2. I)e stand is: Kolping 18 13 2 3 28 93 43 SVD 16 10 2 4 22 41—23 Brabaniia 16 8 5 3 21 45 26 Wilheimina 17 6 7 4 19 3929 Schijndel 17 8 2 7 18 36 34 SVB 15 7 3 5 17 44—34 Zwaluw 15 4 3 8 11 29—33 BKTVV 15 4 1 10 9 30—58 Venl. Boys 15 3 2 10 8 2361 Best Vooruit 16 2 3 11 7 3064 Tweede klasse. Wit ZwartMulo 16 SartoDesk 14 VSVVeloc 0 "5 WoenselS.t. Michiels-Gestel 32 Mulo heeft opnieuw getoond een ern stige concurrent van Woensel Ie zijn, want Wit Zwart moest het met niet min der dan 61 ontgelden. Desk deed wat wij verwacht hadden n.l. winnen van Sarto en daardoor aan merkelijk stijgen op de ranglijst. Opmerkelijk is de groote nederlaag, welke VSV van Veloc te slikken kreeg. St. Mich. Gestel werd gekraakt dooi de leiders. STV had alle moeite om Ge- mert de haas te blijven. Hier is de stand: Woensel 15 10 2 3 22 4630 Mulo 12 10 0 2 20 51—22 Veloc 12 9 1 2 19 45—18 STV 12 6 1 5 13 22—27 VSV 13 5 3 5 13 29—30 DESK 14 6 1 7 13 48—33 ODI 15 5 3 7 13 32—53 Wit Zwart 12 5 1 6 11 2925 GW 13 3 2 8 9 24—48 St. M.-Gestel 12 2 2 8 6 24—48 Sarto 12 2 0 10 4 22—39 3e klasse C. 4—1 4—3 22 4—1 3—4 WIK—RKTVV 2 SVGDongen 2 Desk 2lino Animo HicronymusOranje Wit VelocitasVoab Door de overwinning die Voab kon be halen op Velocitas. hebben deze beide ploegen van plaats verwisseld. De Desk-reserves en lino Animo speel den een broederlijken kamp en zijn nu beiden tevreden. De Dongen-rescrves kregen hun 13de nederlaag te incasseeren. De stand is: VOAB 16 12 2 2 26 67—29 Velocitas 16 12 1 3 25 62—31 Hieronvmus 14 7 5 2 19 60—21 DESK '2 14 8 3 3 15 31—29 Uno Animo 11 6 2 3 14 22—13 WIK 15 6 1 8 13 3349 Oranje Wil 11 6 0 5 12 22—28 SVG 14 3 3 8 9 28-46 RKTVV 2 15 4 1 10 9 33—54 Hil varia 13 2 2 9 6 27—46 Dongen 2 13 0 0 13 0 16—72 Derde klasse I). Schijndel 2Vlijm. Bovs I 4 ODC 1IVC 4—0 Jan van ArckelBlauw Geel 14 SporersHEG 32 Dank zij hun overwinning op de Schijndel-reserves hebben de Vlijmensche Boys zich op hun eerste plaats kunnen handhaven. ODG kon door haar overwinning op Heesch en dank zij de nederlaag die de Waahvijkers te slikken kregen een plaatsje op de ranglijst stijgen. De Jantjes verloren natuurlijk van Blauw Geel. Vlijm. Bovs 12 10 1 1 21 34—18 Blauw Geel 13 9 1 3 19 51—25 Sporers 12 4 6 2 14 32—26 ODG 11 4 3 4 11 25—25 HEC 15 6 1 8 11 56—52 Schijndel 2 11 3 2 6 8 30—35 WVH 13 2 4 7 8 2647 HVC 11 3 3 5 7 36—52 Jan v. Arckel 12 3 1 8 7 25—45 Twee winstpunten in mindering. W. S. G. WSC—TEGELEN 4—2. WSG heeft Zondag een goede wedstrijd gespeeld en in alle opzichten verdiend van de Limburgers gewonnen. In den aanvang was het Tegelen dat voortdurend het offensief ontketende, zonder evenwel direct resultaat. Na on geveer 15 minuten komt W.S.C. met een goeden aanval, doch ook hier wordt- geen doelpunt gemaakt. Het spel gaat dan ongeveer gelijk op, alleen zien we individueel bij de Waahvijkers beter voetbal dan bij de gasten. Het ploegver- band van beide elftallen is goed. Nadat ongeveer een half uur is gespeeld, neemt de voorhoede der gasten het offensief over en door goed samenspel onlstaat er een gevaarlijk moment voor het Waal- wijksche doel. Coppens geeft dan zijn club de leiding. Aangewakkerd door dit succes breekt slechts enkele minuten la ter Coppens alleen door en met een on houdbaar schot verhoogt hij den voor sprong. Nu komt W.S.C. pas goed opzetten en na nog enkele aanvallen der gasten is 't met het kleine overwicht van Tegelen gedaan. De Waahvijkers nemen mi het beste deel van het spel over en na kor ten tijd gelukt liet de schoenfabrikanten den stand te verkleinen. Na de Ihce is het overwicht van W.S.C. nog duidelij ker te merken en nu is het v. d. Ven die de stand gelijk maakt. De gastheeren blijven domineeren en de soms goede aanvallen van Tegelen vermogen daarin geen verandering te brengen. Voor het einde zün het nog Muskens en v. d. Ven die weten te doel punten en de overwinning zeker te stel len. Hoewel vooral kort voor het einde het heiligdom der gasten aan een ware raz zia wordt blootgesteld, weet de doelman Kleien erger te voorkomen en blijft het een fraaie Waahvijksche zege van 42. Hemelvaartsdag TOPWSG. Zondag 5 Mei NeveloWSG. BAARDWIJK. Longa 2Baardwijk 32. Niet door gebrek aan capaciteiten maar alleen door het volkomen falen van den scheidsrechter hebben de Baard- wijkers deze ontmoeting verloren. Niet alleen kende hij het eerste Longa-docl- punt toe dat gescoord werd in een voor ieder duidelijk waarneembare buitenspel- positie maar even nadien ontnam hij .zelf de bezoekers een goal, die geheel re glementair gescoord was door hen. Het pleit dan ook voor het moreel der geel zwarte ploeg dat zij ondanks deze tegen slagen goed vol hebben gehouden. Gedu rende de gehecle ontmoeting hebben de Overlaat bewoners een spel vertoond dat gelijkwaardig was aan dat der gasthee ren. Beeds kort na het begin ontstond bovenvermeld doelpunt, spoedig gevolgd door een tweede goede voltreffer. Toen wist de Geel-Zwarte centervoor den ach terstand te verkleinen, hetgeen de re feree niet toestond. Voor de rust maak ten de Tilburgers er nog 30 van. Na de thee waren de aanvallen der Baard- wijkers gevaarlijk en zij slaagden erin in het laatste kwartier den achterstand te verkleinen tot 3—2, waarmede ook het einde kwam. Baardwijk 1 —Willem II 2. Morgen, Hemelvaartsdag, wordt in de Overlaat bovenstaande ontmoeting ge speeld, welke belooft te worden een van de interessantste van het geheele seizoen. De reserves van de Tilburgsche Ko- ningsclub zijn dan te gast en wat dat wil zeggen is aan iedere ingewijde in de sport bekend. Na een schitterend be gin van zes wedstrijden in successie te winnen waren het juist de Julianaman- nen die hen op haar eigen terrein de eerste nederlaag van de competitie wis ten toe te brengen. Nadien zijn welis waar de prestaties cenigszins gedaald doch door de overwinning van voorbije Zondag toonden zij toch ook weer in een uitstekenden vorm te verkeeren. Deze club, de kampioen reserve-eerste klas van het vorig jaar, komt morgen dan ook naar den Overlaat om te winnen en de geleden nederlaag te wreken. De Geel zwarten voelen er echter weinig voor om zich zoo maar onder de voet te laten loopen en zullen dan ook hun huid zoo duur mogelijk verkoopen. Hun voorgaande wedstrijden hebben bewezen dat zij over hun diepste inzin king heen zijn en hun spel weer telkens beter wordt. Men kan dan ook overtuigd zijn te zien te krijgen een match waarin het van het begin tot het eind zal span nen. Een gang naar het Baardwijk-ter* rein zal dan ook niemand berouwen. R. W. B. Willem II 2—B.W.B. 4—2. Het begin is voor RWB. Binnen vijf minuten weten zij dan ook door den mid- voor de leiding te nemen. Dit maakt de RWB'ers schijnbaar een beetje overmoe dig, zij flemen het wat kalmer op en wil len het te mooi doen, waardoor enkele kansen verloren gaan, en W. II in staat is zijn eigen spel (wat van goed gehalte is) te spelen. Er ontstaan dan ook enkele gevaarlijke momenten voor 't RWB-doel. Bij een goed genomen hoekschop krui pen de W. Il'ers door het oog van de naald. Wanneer de Tilburgers weer eens ten aanval gaan weet de BWB-achterhoede niet voldoende weg te werken en de stand is gelijk. Het spel gaat tot de rust verder gelijk op met de beste kansen voor de RWB'ers. Als het spel hervat is zien wij aan stonds een paar gevaarlijke aanvallen der RWB'ers. Deze loopen echter op niets uit en geleidelijk nemen de W. Tl'ers den aanval over en weten den stand op 31 te brengen. Dit wordt de RWB'ers toch te bar en zij vallen uit alle macht aan, uit een voorzet van links kogelt de rechtsbinnen onhoudbaar in. Het W. II- doel komt dan een tijdlang onder zware druk. Het zit de Tilburgers echter mee. Op dit moment hadden de RWB'ers ruim schoots den gelijkmaker verdiend, het loopt echter anders. Bij een doorbrhak der tegenstanders grijpt onze verdediging te zwak in en de stand is 42, waarme de de overwinning voor de Sportpark- bewoners binnen is. Want wat de RWB' ers ook probeeren het lukt hun niet nog verandering in den stand te brengen en hebben zij hun tweede nederlaag te pak ken. B.W.B.Longa 2. A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) krij gen de RWB'ers de withemden op be zoek. Door de uitslagen van j.l. Zondag is de spanning er weer flink in. Niet al leen dal de Longa-jongens op revanche belust zijn, zij zullen ook alles in het werk stellen om door een overwinning hun kleine kans op de bovenste plaats te behouden. Doch ook de RWB'ers, om niet al te zeer in 't gedrang te komen zijn verplicht om te winnen en er valt tevens nog iets goed te maken van 1.1. Zondag. Wij vertrouwen dus dat ieder van de belangrijkheid van deze ontmoe ting doordrongen is. En wij kunnen de voetballiefhebbers een bezoek aan het RWB-terrein dan ook ten zeerste aanbe velen. Om 12 uur een voorwedstrijd tusschcn onze reserves en de WSG-dito's. Jongens denkt er aan de sporteer van Waalwijk hoog gehouden, ieder doet op gepaste wijze zijn best de overwinning te behalen. WAALWIJKSGHE JEUGD GOM PETITIE. Wegens onbespeelbaarheid van hel ter rein is de wedstrijd WSCRWB niet gespeeld. Vastgesteld voor Zaterdag 4 Mei 3 uur: WSG—RWB, J. Kl'crkx. R.K. W.V.H. Het 2e elftal speelde Zondag j.l. een thuiswedstrijd legen het ongeslagen Rood-Blauw 2 uit Tilburg. Deze van beide zijden goed gespeclden wedstrijd waarbij tenslotte het hetere samenspel der Tilburgenaren den doorslag gaf ein digde in een 64 overwinning vooi Rood-Blauw. A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) •speelt het le elftal een uilwedstrijd tegen de Vlijmensche Boys. Aanvang 2 uur. .Vertrek 1 uur. A.s. Zondag speelt het le elftal thuis tegen Schijndel 2. Het 2e elftal speelt in Tilburg tegen RKTW 4. Het B-elftal speelt dan de laatste uit wedstrijd tegen DES B. -5" A - 1 SPRANG. S. D. O. Op het voetbalterrein van S.D.O alhier werd j.l. Zaterdagmiddag een wedstrijd gespeeld voor de Zaterdag middagcompetitie van den Brab. Voet balbond, tusschen Wit-Zwart uit Ca pelle en S.D.O. Het was een spannen de match, waarin bleek dat beide par tijen aan elkaar gewaagd waren en goed voetbalspel te zien gaven. S.D.O wist het voordeel van op eigen veld te spelen echter uit te buiten en driemaal te scoren tegen Wit-Zwart tweemaal zoodat de winstpunten voor onze club waren. 1—o 2—2 5-2 0—2 DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l.: Eerste klasse. Zwaluw 2—Nooit (iedaclit ODI 2Avantl V.F.C.—Concordia Vlijm. Boys 2—Nieuwkuijk Tweede klasse. Hintham— Sporters 2 2-2 D.S.C.—Elshout 5—0 Elshout niet opgekomen. Herpt. Boy»—Concordia 2 1—2 Programma voor Hemelvaartsdag. Eerste klasse. ConcordaVlijm. Boys 2 MaliskampODI 2 Avantl—Nieuwkuijk Nooit GedachtV.F.C. Tweede klasse. HelvoirtHintham Haarsteeg—D.S.C. Elshout—Herpt. Boys Overricht: Nu morgen weer nieuwe wedstrijden voor de deur staan lijkt 't ons onnoodig om nog eens te hespreken wat Zondag gebeurde. Wij zullen dus de wedstrijden van morgen bekijken. Eerste klnsse. V.F.C. zal haar groote concurrente op gaan zoe ken hij Nooit Gedacht en daar met een gelijk spel tevreden moeten zijn. Nieuwkuijk gaat naar Avan- ti, doch mag ondanks haar overwinning hij Vlijm. Boys 2 niet veel hoop liebhen op de punten. ODI 2 kunnen wij geen hoop geven hij Mnliskamp, even eens de Boys-reserves hij Avanti. Tweede klasse. Ilinthain zou Sporters 2 kunnen verdringen door in Helvoirt tc winnen. Een gelijk spel lijkt ons een goeden uitslag. In Haarsteeg heeft D.S.C. geen kans, evenals de Boys uit Herpt in Elshout iets klaar zullen kunnen maken. SPORTERSH.E.C. 3—2. Een enthousiaste cn itoede wedstrijd. Beide partijen hebben het publiek vergast op een snellen, enthousiasten en goeden wedstrijd, waarin de verdedigingen domineerden. De thuis club werd verdiend winnaar, doordat zij over wegend liet beste van liet spel lwul, vooral dank zij het schitterende werk van v. Delft en van Gelder, liet eerste en laatste kwartier was voor de gasten, terwijl de tusschcngelcgen tijd de thuis club in het offensief was. De spelers. De gasten beschikken over een vrij behoorlijke ploeg, zij het dan dat zij hij liet vorige seizoen in kracht heeft ingeboet. Hoofdzakelijk de mid- donlinie is veel minder. Verdedigend deed zij goed werk, doch in 't steunen van de voorhoede schoot zij te kort. De doelman was in superieure vorm. Zeer veel moeilijke ballen heeft hij on schadelijk gemaakt, vooral liet stoppen van een schot van Maas van pl.m. 15 M. goed hard in den hoek geschoten, was een keurig staaltje van doel- verdedigen. De backs waren trapvast en ruimden zonder treuzelen op. De lialflinie bespraken we reeds. De voorhoede was snel en gevaarlijk. Het spel werd goed open gehouden, doch de achter hoede der tegenpartij had er een te goede kijk op. De thuisclub had vooral in haar rechtsback vandaag een grooten steun. We vonden hem voor dezen wedstrijd beter als z'n partner. Zijn op ruimen was resoluter, al schoot hij ook in tac tisch opzicht hij zijn collega te kort. Van de lialflinie, die haar taak in dezen wed strijd op zoo voortreffelijke wijze volbracht dat ciitiek hierop een misdaad zou zijn, was vooral van Delft in extra vorm. Steeds was hij op den rechtervleugel daar, waar het noodig was en bleef bovendien meester van het terrein. Zoowel 'aanvallend als verdedigend was hij met midhalf v. Gelder de groote en hechte schakel tusschen voorhoede en verdediging. Van Ravcnsteijn speelde zooals gewoonlijk een goede partij. De voorhoede was het slechtste deel, al kunnen we haar ook direct geen onvoldoende geven. De afwerking der aanvallen laat nog steeds te wcnschen over. Nu moge het waar zijn dat zij een sterke verdediging tegenover zicii vond, doch wij voor ons zagen liever, dat daar wat meer aandacht nan werd besteed, 't Is jammer van het materiaal waaruit de voorhoede der Sporters momenteel bestaat en niet minder voor de ploeg in liet geheel. De scheidsrechter leidde strak en correct. De wedstrijd- liet begin is voor H.E.C. en al direct ontketent zij een gevaarlijk offensief dat weliswaar wordt afgeslagen, doch onmiddellijk zijn de gasten te rug. Duquesnoy zet naar den linksbuiten en deze schiet onhoudbaar in. Even houdt dit absolute overwicht aan, doch na 10 minuten neemt de thuisclub liet spel in handen. Goed samenspelend trekt de voorhoede, goed gesteund door de lialf linie, herhaaldelijk op het H.E.C.-doel af, doch de verdediging is in prima vorm en retourneert voorloopig afdoende. Laros krijgt een opgelegde kans als liij op 6 M. afstand alleen voor 't H.E.C.-doel komt en den hal zacht in de handen van den keeper trapt. Als paal en lat de gasten enkele malen ter hulp komen maakt Laros zijn flater goed, als liij van Maas, die te zwaar gehinderd werd den hal afgemeten krijgt toegespeeld, waaruit liij in den uitersten linkerhoek thans onhoudbaar doelpunt, 1 —1, waarmede de rust ingaat. Na de rust is het de thuisclub die direct ten aanval trekt. De H.E.C.-verdediging lieeft liet zwaar te verantwoorden, doch weet voorloopig, dank zij de hulp van de in teruggetrokken spe lende lialflinie, het gevaar te bezweren. Als na 20 minuten 'den bal hij den linksbuiten Sigmans komt, zet deze meteen hoog voor doel waar Maas 't leder niet z'n hoofd opvangt en den hal langs den keeper kopt, 21. Hierop volgt een gevaar- l.ke H.E.C.-aanval die wordt afgeslagen. Even later zijn de Sporters weder over links in den aanval. Linksbinnen v. <1. Zanden komt in 't bezit van den bal, deze wordt te zwaar gehinderd om te schieten en geeft een tikje naar buiten, waar Sigmans komt toegestorind en er met een hard zuiver schot 31 van maakt. Thans zet H.E.C. alles op alles en weet spoedig een tweetal corners te forcccren uit welke laatste een doelpunt ontstaat, als bij een schermutseling de scheidsrechter terecht fluit voor een doelpunt, daar de hal even over de' doellijn was geweest, 3-2. De resteerende minuten zijn voor H.E.C. en onder groote spanning komt het einde. 18 19; Th. v. d. Geld 5 16 22 36 40; Ant. Timmermans 7; H. Knippels 8 9 10; J. v. Veldhoven 12 14; Jac. van Engelen 13; H. Pullens 15 26 33; L. de Bruine 17, 31, 32, 37, 41; Gorn. van Helvoirt 25; D. Kramer 27; P. Willemse Drunen 28, 30, 34, 38; B. v. d. Pennen 29; Jan Veltman Drunen 35. P. Willemse 1ste overduif. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Mag ik in Uw geacht blad een kleine plaatsruimte vragen voorhet volgende Wederom werden geïnd de,.Aan slagen voor het Waterschap De Binnen- Polder van Waalwijk.1' Ieder jaar vraag ik mij afwaarvoor is dat en waaraan wordt dit geld be steed. Ik weet er alleen dit van als ik op een zeer slechten wegrijdt (parallelweg en meer andere) en in formeer waarom juist die weg zoo slecht is, moei ik steeds hooien deze weg is in beheer hij ,,den Polder". Wat beteekent dit eigen lijk Wij betalen voor alles belasting, extra nog voor de wegen, en nu schijnt er de Polder ook nogtusschen te zitten. Zoudt U mij en misschien meerdere lezers het genoegen willen doen eens uileen te zetten hoe een en ander in elkaar zit'? Zonder ge heel op de hoogte te zijn lijkt het me een „mal geval''. Na Uwe toe lichting komen er misschien meer dere stemmen los over deze aan gelegenheid. Hoogachtend neerviel, ten gevolge van een aanrij ding met een auto, welke de V. niet had kunnen zien, daar hij niet over het le der heen kon kijken. Thans moest hij alsmede zijn gezel N. S. terechtstaan voor den kantonrechter, die beide hee- ren veroordeelde tot een geldboete van vijf gulden, te vervangen door vijf da gen, nadat de ambtenaar van het O. M. tegen ieder 7.50 boete had geëischt. Niet behoorlijk uitgeweken. J. v. W. te Waalwijk, had zich voor den kantonrechter te verantwoorden ter zake, dat hij op 14 Maart j.l. te Waalwijk, met een auto over den Meerdijk rijdend, een aanrijding had veroorzaakt door niet behoorlijk uit te wijken en niet rechts te houden, op het oogenblik dat hem een autobus van de A.T.O., komend van Kaatsheuvel en bestuurd door den chauffeur M. van Eeuwijk uit Waalwijk, tegemoet reed. Verdachte ontkende het ten laste gelegde en schreef aan de gladheid van den weg en aan de sneeuw toe, dat hij even van rechts naar links ge zwenkt was. Na getuigenverhoor heeft de kantonrechter hem wegens niet be hoorlijk uitwijken veroordeeld tot 5 boete en van het niet rechts houden vrijgesproken conform den eisch. Wij kunnen den Reachten inzender mededcelen dat de polders over 't algemeen «le zorg hebben over de polderwegen en waterloopen. De Parallelweg is een polderweg, maar deze is door samenwerking van Binnenpoldcr en ge meente in beheer en onderhoud hij de gemeente mei bijdrage van den polder in den aanleg en jaarlijkscli onderhoud en deze weg is zeker prima in orde. Het gedeelte Burg. v. d. Klokkenlaan tot de grens van v.m. Besoijen is eveneens verbeterd in samenwerking en is in goeden staal. De weg achter v.m. Besoijen is van den Binnen poldcr van Besoijen en is werkelijk erbarmelijk. Men vergete niet dat er Polderbesturen zijn, die als zoodanig met deze polderwegen tevreden zijn cn natuurlijk niet letten op het moderne snelverkeer, maar met deze opvatting is de ge meenschap zeer zeker niet gediend. Wij willen niel zeggen dat bedoeld polderbestuur aan deze opvatting mank gaat en wc vernamen tot ons genoegen, dat er weldra verbetering zal komen. Maar dit slaat al weer niet op den „Binnenpoldcr van Waalwijk" door inzender bedoeld. Natuurlijk zijn er voor de polders nog meer uitgaven cn bijdragen, maar inzender bedoelde in hoofdzaak de wegen-kwestie. Red. DUIVENSPORT. „De Eendracht". De Postduivenvereniging ,.De Ecn- drachl" hield j.l. Zondag, 28 April, een wedvlucht vanuit Amersfoort. Afstand: 57 K.M.. De duiven werden gelost met Z.W.-wind. De uitslag was als volgt M. W. Griendt 1 8 35; G. Strijk 2; Th. Zwaans 3 23 26; P. v. d. Houdt 4 5 29; Th. de Ronde 6 22 28 44; P. v. d. Vel den 7 36; R. v. d. Heuvel 9 16; G. Ver huist 10 19; A. Stokwiclder 11 35; D. v. d. Roomgaard 12; P. L. Pullens 13 45 cn le overduif; J. de Wit 14 15; Jos v. Rla- dcl 17 24 27 34 40 -41; J. v. Bokhoven 18 21; Th. Dnyvekam 20; C. Schuwer 25 38; H. v. d. Wiel 30 43; A. v. Eyck 32 33; G. Witlox 37 39 46; J. Alessie 42. le Gonstateering om 2.48.31 uur. Laatste constateering 3.41.8 uur. A.s. Vrijdag inkorven voor wedvlucht vanuit Zwolle van 6.308 uur. (Kring). „De Jeugdige Vliegers". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 28 April een wedvlucht vanuit Amersfoort. Los om 1.30 uur. In con cours 122 duiven. 1ste duif 2.51.1. Laat ste 3.34.9. De prijzen werden behaald als volgt: A. Verhoeven 1 11 21 23; A. van Spijk 2; Jos Hensen 3 20 24 39; A. Stam 4 6 Uitspraken. A. B., Sprang-Capelle, leerplichtwet, 3.— boete. W. K., Heusden, leer plichtwet, 3.— boete. A. J. v. E., Waalwijk, leerplichtwet, 2.— boete. Ca. Ma. M., Waalwijk, drankwet, 2.— boete. P. M., Waalwijk, vurwapenwet, 5 boete. J. M. K., Elshout, vuurwapenwet 15 boete. C. H. K., Dussen, vurwapenwet 5 boete. B. C. W., Dussen, vuurwa- j.cnwet 5 boete. A. C. G., Was pik, vuurwapenwet 2 x 7.50 boete. C. N., Waspik, rijtijdenwet 4 boete. J. W. M., Kaatsheuvel, rij tij dep wee 4 boete. P. A. v. O., Waalwijk, strcoperij 5 boete. A. P. K., Heus den, niet bij de waterleiding aansluiten 1 boete onvoorwaardelijk en 25.— boete voorwaardelijk. Niet op rijwielpad gereden. C. v. d. H. uit Sprang-Capelle echt- genoote Sn., had op 17 Jan. j.l. te kwart over 10 des voormiddags gereden over den rijweg Sprangscheweg te Waal wijk inplaats van op het daarlangs lig gend fietspad. Zij verweerde zich, door te zeggen, dat het fietspad te glad was om op te rijden, maar de ambtenaar van het O.M. wees er op, dat de poli tie onmiddellijk bij het invallen der gladde periode de instructie had gekre gen, rekening daarmee te houden en 't verkeer per fiets op den rijweg toe te laten, waar de fietspaden inderdaad slecht waren. Niettemin wilde hij met dit verweer rekening houden en eisch- te J 1boete. Vonnis conform den eisch. Rijwiel niet op slot. P. v. Sch. uit Waalwijk verscheen voor den kantonrechter terzake dat hij op 22 Februari j.l. te kwart voor 12 des voormiddags op een voor het pu bliek toegankelijke steeg aan de Groo testraat te Waalwijk een rijwiel onbe heerd en niet afgesloten had laten staan. Hij beweerde, dat bedoelde steeg geen openbaar terrein maar eigendom was, waar niet iedereen kon komen, maar alleen rechthebbenden. Nadat de agent van politie' Hellings als getuige gehoord was, werd ver dachte conform den eisch veroordeeld tot 3.— boete of 3 dagen hechtenis. Te hooge lading. M. de V. uit Sprang-Capelle reed op 21 Februari j.l. met behulp van een ander een tweewielige handkar met een lading leder voor de Groote Straat te Waalwijk. Die lading was dermate hoog opgetast, dat zij op een gegeven oogenblik kapseisde en over de straat Hevige gevechten bij Storen. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend De op alle wegen in de richting van Drontheim en Dombaas op dringende Duitsche troepen hebben den vijand ook op 29 April overal geslagen en tot den terugtocht ge dwongen. Van Otla uit, waar groote voorraden van allerlei aard werden buitgemaakt, is de achtervolging in de richting van Dombaas aan den gang. Ook de bewegingen en de gevechten in de richting van Bergen vinden snel voortgang. Het ver achter het front in het gebergte teruggedrongen Noorsche vierde in- fanterieregiment heeft ter sterkte van 2500 man met zijn commandant ten Noordwesten van Lillehammer de wapens neergelegd. In een afzonderlijk bericht van't opperbevel van de Duitsche weer macht wordt medegedeeld, dat de troepen die van Oslo uit over Tynset naar het Noorden zijn getrokken, de Duitsche troepen uit Drontheim op den spoorweg ten Zuidwesten van Storen ontmoet hebben. De verbinding over land tusschen Oslo en Drontheim is daarmee tot stand gekomen. Het opperbevel van de Duitsche weermachtdeelde gisteravond mede: Vanmiddag hebben de Duitsche troepen, welke den terugtrekkenden vijand krachtig achtervolgden, in 't Gudbrandsdal het belangrijke knoop punt van spoor- en straatwegen Dombaas bezet. Bij het oprukken langs de zijlijn Drontheim Dombaas werd Opdal ingenomen, zoodat thans ook de spoorlijn Oslo—Drontheim in Duit sche handen is. Het Britsche ministerie van oorlog deelt mede Zondag heeft de vijand bij de ge vechten in het Gudbrandsdal krach tig aangevallen, gesteund door tanks en laag vliegende vliegtuigen. Alle aanvallen werden afgeslagen. De vijand leed zware verliezen. Drie middelmatige tanks werden ver nield. Tijdens de nacht trokken de Britsche troepen een weinig terug tot een positie, welke Dombaas dekt. Gedurende den dag werden aan vallen op Aandalsnes en Molde voortgezet. Te Namsos en Narvik blijft de toestand ongewijzigd. Gisteren heeft het Engelsche mi nisterie van oorlog nog een com muniqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat 1. in het district Dombaas de En- gelschen, met ontembaren moed vechtend, allen verderen voortgang van den vijand hebben weerstaan 2. ten noorden van Steinkjer de Engelsche troepen opnieuw hun superioriteit in het patroeljewerk hebben betoond en den vijand zware verliezen hebben toegebracht, en 3. langs de kust van Noorwegen nieuwe landingen zijn gedaan. In gezaghebbende Londensche kringen verneemt Reuter, dat de uitspraken van Italianen, die ver antwoordelijke posities bekleeden, en de houding der Italiaansche pers kortelings van zoodanigen aard zijn geweest, dat het noodig is geworden voor de Engelsche regeering om zekere voorzorgsmaatregelen te ue- men betreffende de Britsche scheep vaart, die normaliter door de Mid dellandsche Zee zou gaan. Zij is echter niet voornemens deze voorzorgsmaatregelen langer dan noodig te laten voortduren en hoopt, dat de omstandigheden in staat zullen stellen ze in de naaste toe komst op te heffen. Bijzonderheden ten aanzien van deze voorzorgen zijn nog niet te krijgen, maar Reuter verneemt, dat zij mee brengen, dat een deel van de Engelsche scheepvaart om Kaap stad geleid wordt, inplaats van door het Kanaal van Suez. Later op den avond meldde Beu ter, dat de voorzorgsmaatregelen in de Middellandsche Zee insluiten, dat alle Engelsche koopvaardijsche pen om Kaap de Goede Hoop zullen varen. VERHOOGING SUIKERPRIJS. In verband met verhooging van den suikeraccijns met 2.25 per 100 K.G., zal met ingang van 3 Mei de detailprijs van suiker met 1 cent per Y K.G. worden verhoogd en gebracht op 26 cent per pond. \oor klein gezin h f3 Br. onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 63163 In verband niet het vervallen op 1 Mei van algemeene dis pensatie van het verbod tot het verkoopen en afleveren van vaste brandstoffen, vervat in de Brandslofienbeschikking'39 No. 1 wordt aan handelaren in vaste brandstoffen, die steen kolen, steenkoolbriketten, cokes, bruinkoolbriketten of petroleumcokesverkoopen aan. geraden zich in verbinding le stellen met de kantoren van den plaatselijken distributie- dienst, binnen het gebied, waarvan zij zijn gevestigd. Zij zullen aldaar gratis ontvangen een circulaire van het Rijks- kolenbureau, waarin zijn om schreven de voorwaarden, waartegen hun met ingang van 1 Mei en tot een nader te be palen tijdstip dispensatie wordt verleend van het verbod tot verkoopen en afleveren van bovenbedoelde brandstoffen. De aandacht wordt erop geves tigd, dat het niet nakomen van deze voorwaarden voor de be treffende handelaren het ver vallen van de dispensatie en eventueel ook de inschrijving bij het Rijkskolen bureau kan medebrengen. Slijters en depothouders be hoeven zich niet tot den dis- tributiedienst te wenden, aan gezien zij door de handelaren van wie zij hun brandstoffen betrekken, in kennis zullen worden gesteld van de bepa lingen. Het Rijkskolenbureau zal de groothandelaren inlichten om trent de geldende voorschriften. Het Kring-Distributiekantoor, De Leider, ARN. VERWIEL. BEZOEKT gedurende de a.s. Kermisdagen Vanaf Hemelvaartsdag 2 Mei tot en met Zondag a.s. DANSEN VAN 4-1 UUR NAM. De Zondagen van 12—2 uur M A T I N E. aangeboden door de biljartver. »Door eendracht sterk«. Muziek door het welbekende strijk- ensemble »THE FAVORITE BANDa. Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6