WORDT BEHEDD GEMAAKT REGEIt Ell TWEEDJASSEN. LOUIS VAN ADELBERG GEMENGD NIEUWS FEUILLETON» DE BROEDERS, KERKNIEUWS. JBerliiKsGhe Hooigrasmchiingen. Miorasmaciiliiip Gebr Mion H. TH. SIMON een Brood- en banketbakker. Voor- en Nagras Adverteeren doet Verkoopen. aan de inwoners van Waalwijk en Omstreken DAMES- EN KINDERHOEDEN als HEERENCOSTUUMS, JONGENS-en KINDERPAKJES, ALLE WERKMANSGOEDEREN WIJ willen nu verkoopen tegen seer concurreerende prijzen. Niet uitstellen, nu koopen, uw eigen voordeel. Zorgt tijdig „DE ECHO" GEERTRUIDENBERG. Advertentiën. G0EDK00PE SLAAPKAMER Notaris Schreurs Gootsteenbak mottig? Notaris A. Schaap publiek verkoopen HEEFT DE PRAKTIJK HERVAT. dat wij nog voorraad hebben in alle artikelen zoowel alsmede KOLOSSALE SORTEERING IN Alleen op STAMKAART, denkt U daaraan. MARKT 2 WAALWIJK. Transportschip op een mijn in het Hollandsch Diep. Honderden Belgische krijgsgevangenen gewond of veidronken, Op het Hollandsch Diep bij Wil lemstad is naar het «Dagblad van NoordbrabanU meldt Don derdagavond om circa 8 uur een Duitsch troepentransportschip met ongeveer 1300 Belgische krijgsge vangenen na een hevige explosie vermoedelijk veroorzaakt door een mijn in tweeën gebroken en gezonken. Het aantal slachtoffers is tot op heden nog niet bekend. Dit moet echter eenige honderden bedragen. Ongeveer 300 gewonden konden worden geborgen, terwijl zeker een minstens even groot aantal den dood in het water moet gevonden hebben. Het transportschip met de Bel gische krijgsgevangenen maakte deel uit van een escorte van drie schepen met krijgsgevangenen. In totaal moeten zich ongeveer 6000 krijgs gevangenen op de drie schepen bevonden hebben. Het verongelukte troepentransportschip bewoog zich op eigen kracht. De twee volgende werden door een sleepboot getrokken. Met de redding werd direct aan gevangen. In de haven lagen ver schillende Duitsche motorbootenen vele visschersbooten. Duitsche sol. daten en Willemstadsche visschers en burgers sprongen in de booten en hebben een ontzaglijken arbeid verricht om de gewonden en dren kelingen aan wal te brengen. De menschen van Willemstad deden letterlijk alles om den Bel gischen soldaten het getroffen leed te verzachten. Dekens en lakens werden aangesleept, voor de minst zwaar gewonden werden stoelen uit de kamers gehaald, voor eten en drinken werd in overvloed gezorgd en voor de niet gewonde drenke lingen werden drooge kleeren voor den dag gehaald. Ook het militaire arsenaal werd leeggehaald. Hier lagen nog vele militaire dekens en pakken, die goed van pas kwamen. Bij de hulpverleening hebben ook vele Nederlandsche en Duitsche Roode-Kruis-soldaten met hun leger, auto's krachtig geholpen. De ger wonden zijn vervoerd naar de ziekenhuizen te Breda, Or denbosch, Steenbergen en Princenhage. De aan de verwondingen overleden soldaten zijn Zaterdagmorgen om 8 uur met militaire eer ter aarde besteld. Doodelijk ongeluk te Rotterdam Vannacht is de 47-jarige A.H.v.d Z. in zijn woning aan het Hudson plein alhier van een trap gevallen. Met een schedelbreuk is hij in het ziekenhuis aan den Bergweg opge nomen, waar hij kort na aankomst is overleden. Jongeman redt twee jongens. Door snel ingrijpen heeft de 22 jarige fotograaf C. Haas uit Alphen aan de Maas twee jongens uit de Tielsche stadsgracht gehaald en hen daardoor van een zekeren dood ge red. Door een speelsche onvoorzichtig, heid van den 11 jarigen Frans Bo. berti, die bij zijn 14 jarigen broer „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch door RAYMOND PARSONS. Nadruk Verboden. 28) HOOFDSTUK XX. Jules Schwytz, de Zwitsersche but ler, stond buitengewoon in de gunst bij de andere bedienden van de Ma- nor. In de eerste plaats was hij heel gedwee, ten tweede zag hij er lang niet kwaad uit; in de derde plaats kon hij Fransche liedjes zingen met een stem als een leeuwerik. Natuurlijk verstonden de anderen geen vreemde talen, maar Jules wist de liedjes zoo te verduidelijken door zijn mimiek, dat ze dachten dat ze er alles van be grepen. De keukenmeid verklaarde dikwijls dat Beltan een woestijn zou zijn zonder den amusanten vreemde ling. Dorothy mocht Jules, die altijd bereid was haar wenschen te vervul len, ook graag. Lady Panwin en mr. Clair namen nooit eenige notitie van den kleinen man, behalve als zij hem iets te bevelen hadden; maar zijn jon ge meesteres was Jules van zijn kant zeer toegedaan. Hij was direct bereid Robert achterop de fiets meereed, raakte deze het stuur kwijt en kwam zoodanig te vallen, dat beiden in het achter de Looierstraat gelegen gedeelte van de stadsgracht terecht kwamen. Cor Haas, die de plons hoorde sprong te water en wist de beide jongens behouden aan wal te bren- en. Jongetje verdronken. In een onbewaakt oogenblik is te Sint Pancras nabij de ouderlijke woning, het tweejarig zoontje van den heer W. Hes, verdronken. Pogingen om door middel van kunstmatige ademhaling de levens geesten op te wekken, mochten niet meer baten. Lijk opgehaald. In een van de donkere nachten van de vorige week was omstreeks halftwee een man aan de Bierkade te 's Gravenhage te water geraakt en verdronken. Zaterdagmiddag is het lichaam opgehaald uit het water langs het Groenewegje. Het bleek te zijn van den 37-jarigen P. L. uit de Fisherstraat. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats vervoerd. Bij het fietsen leeren verongelukt Een 38-jarige inwoner van Duiven- drecht is Zondagavond omstreeks zeven uur bij de Duivendrechtsche brug bij het leeren fietsen veronge lukt. De man, die op den rijksweg reed, bemerkte niet, dat achter een auto, welke hij had laten passeeren, een Nederlandsche militaire auto volgde, en wilde oversteken. De be stuurder van den militairen auto kon een aanrijding niet verhinderen, zoodat de fietser op de grond werd geworpen en bewusteloos bleefliggen. Nadat de G G.en G.D. uit Amster dam de eerste hulp had verleend werd het slachtoffer per particulieren ziekenauto naar het burgerzieken huis te Amsteidam vervoerd waar hij bij aankomst aan een schedel fractuur bleek te zijn overleden. Schandelijk misbruik van gastvrijheid. Met geld en costuums verdwenen. Bij een familie in West te Amster dam meldde zich een dezer dagen een man aan, die vertelde, tijdens het bombardement van Rotterdam gevlucht te zijn. Hij deed een roe- rend verhaai over de ontberingen, die hij had moeten doorstaan; voorts verteide hij nog, dat de fabriek, waar hij gewerkt had, in puin lag, en dat hij dus broodeloos geworden was. De familie had met den man te doen en bood hem direct gast vrijheid aan. De man had het goed bij de vriendelijke Amsterdamsdie familie. Doch Zaterdag bleef kij plotseling weg. Dit bevreemdde -ie familie aanvankelijk. Toen men echter het huis inspecteerde, bletk, dat de muntmeter verbroken en Iet geld er uit gestolen was, tervijl verscheidene costuums van den hter voor Uw advertentie in voor a.s. Zaterdag. briefjes naar Percy te brengen, nadat mr. Ciair hem het huis ontzegd had en hij zou nog meer hebben gedaan als Dorothy het hem gevraagd had. Den volgenden dag zond Dorothy Jules met een briefje naar Halion om hem te zeggen dat de ban opgeheven was en dat hij weer op de Manor mocht komen. Jules kwam terug met de treurige tijding dat mr. Hallon den heelen dag met zijn gastheer en gast vrouw uit was, Dorothy voelde zich nogal somber toen ze dat hoorde, maar ze kon Percy er geen verwijt van maken, want hij had natuurlijk niet geweten, dat de toegang tot liet paradijs hem niet langer ontzegd was. Ztfging dus den tuin in en ging zitten op de bank onder den Dansenden Faun, waaraan voor haar zooveel her., inneringen verbonden waren en vroeg zich af hoe ze den tijd moest dooiv brengen, totdat haar verloofde des avonds terugkwam. Natuurlijk dwaal den haar gedachten langzamerhand af naar Sir John Newby en zijn mo gelijke schuld. Ze kon niet gelooven dat hij schuldig was en toch was zijn gedrag raadselachtig, zooals haar va der ook al gezegd had, hij was niet meer de Sir John dien ze gekend had. Hij leek minder krachtig, minder do- mineerend en dat was, in sommige op zichten, een verandering ten goede. Maar ze had altijd gedacht dat Newby een man van staal was en dat een schok, zooals hij nu had ondervonden, hem absoluut niet zou veranderen. Maar één ding was zeker: dat haar vader haar niet met Percy zou laten trouwen, voordat het raadsel van Ri chard Newby's dood opgelost was. Hallon zou dat moeten doen en den des huizes ontvreemd waren. De politie van het bureau Admiraal de Ruyterweg speurt thans naar den bedrieger. Benoeming in Bisdom Den Bosch. Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Bosch heeft op verzoek ontslag verleend aan den Zeereerw. heer F, Vereycken als pastoor van Niftrik en aan den zeereerw. heer W. Hoefnagels als pastoor van Calwijk en Klein Linden. Tot Vicarius Oeconomus heeft Z.H. Exc. voorde parochie Niftrik benoemd den zeereerw. pater J. Gerz O.F.M. en en voor de parochie Catwijk en Klein Linden den zeereerw. heer J. Verbunl, pastoor van Groot-Linden. Het comité belast met de in zameling van gelden en kleeding- stukken voor de zoo zwaar getroffen burgerbevolking van Zevenbergen is met deze inzameling in deze ge meente klaar gekomen. Een dikke f 300,werd opgehaald terwijl ook veel kleedingstukken,beddegoed e.d. werd ingezameld. Geertruidenberg heeft, gezien het succes van deze inzameling, geloond wel veel naas tenliefde te bezitten Vrijdagavond ging de droeve mare door ons stadje dat de 20 jarige dienstplichtige soldaat Jan Pruijsten Azn na een hevig lijden door talrijke wonden, in den oorlog tusschen Dordrecht en Botterdam opgeloopen gestorven was En deze droeve mare bleek dra rauwe werkelijkheid toen de familie Pruijsten, die Vrijdag morgen naar Botterdam was ont- boden, Vrijdagavond terugkeerde. Hun zoon en broer Jan was hen door den dood ontvallen. Gevallen voor de plicht dien hij jegens het vaderland heeft betracht. De slag nog niet te boven door het verlies van hun broer resp. zwager en oom, die eveneens tengevolge van den oorlog viel, treft de familie Pruijslen wederom dezen, nu nog zwaarderen slag. Moge het de familie Piuijsten echter tot troost strekken dat Jan het hoogste offer voor zijn vader land heeft gebracht. Dat hij ruste in vrede. Het stoffelijk overschot is Zater dagmiddag vanuit Botterdam naar Geertruidenberg overgebracht. Dins dag had de plechtige uitvaartdienst plaats. GEZOCHT. BIEDT ZICH TEVENS AAN Brieven onder No. der adv. a. h. Bur. v. d. blad. 63240 moordenaar aan de galg brengen, maar Dorothy begreep niet hoe hij daarin ooit zou slagen. Er was geen uitgangspunt. Na eenig nadenken kwam ze tot de conclusie dat hel voor Percy het beste zou zijn om naar So- ho te gaan en te trachten het huis op te sporen, waar Sir John gevangen was gehouden. Daar zou hij misschien iets kunnen ontdekken waaruit hij zou kunnen afleiden wie den million- nair ontvoerd had en als de ontvoer ders ontdekt waren, zou waarschijn lijk ook blijken dat zij ook Richard Newby vermoord hadden. Dat was een goed idee, vond Doro thy, maar ze vroeg zich af waar Per cy zijn onderzoek in Solio zou moeten beginnen. Toen schoot hei haar toe vallig te binnen dat Jules uit Soho kwam. Hij had van daar uit geschre ven toen mr. Clair hem als hutier aan genomen had. De kleine man was goedkoop geweest; hij zei, dat hij de Engelsche taal goed wilde leeren. Zijn Engelsch was dan ook heel wat ver beterd in de zes maanden dat hij op de Manor was en Dorothy hoefde geen Fransch meer met hem te spreken, wat haar onaangenaam was omdat haar kennis van die taal niet zoo heet groot was. Jules zou waarschijnlijk in die buurt wel goed thuis zijn en mischien wist hij zelf wel of er anar chisten woonden, want daar ze alle maal met elkaar in verbinding ston den tenminste dat had ze wel eens gelezen zou het huis misschien langs dien weg gevonden kunnen wor den. Dus ging Dorothy op zoek naai Jules en vond hem, terwijl hij bezig was de koffietafel te dekken. Hij wist alles van de zaak af, want hij had de te Drunen, bericht dat door hem zullen worden gehouden de navol gende jaarlijksche Op Maandag,10 Juni1940, te Baardwijk, in de Veldtent, des voorm. 10 uur precies; op Donderdag, 13 Juni 1940, te Haarsteeg, ter her- berge van P. v. d.LooLoeff, des voorm. 10 uur precies; op Vrijdag, 14 Juni 1940, te Vlijmen, ter herherge van L. Prinsen, des nam. 2 uur precies op Zaterdag, 15 Juni 1940, te Heusden, in Hotel «Cen traler, des voorm. half elf precies. Breeder bij biljetten om schreven. 63221 Wij herstellen dil met zuur- vaste zetsteentjes, onder ga rantie. Alle Terrazzo-vloeren enz. TILBURG, Tel. 8928. WAALWIJK, Tel. 256. ■i kranten gelezen en was ook in den grafkelder geweest. Omdat hij een v.reemdeling was en altijd bescheiden en op een afstand bleef, hoe vriende lijk ze hem ook behandelde, aarzelde het meisje geen oogenblik om hem uit te leggen wat ze wilde. Met een Engelsche bediende zou ze heel wat te rughoudender zijn geweest. Dus was Jules er heel gauw van op de hoogte dat zijn jonge meesteres wilde weten of hij in Soho geen huis kende waar anarchisten woonden. Nee mademoiselle, zei Jules, ter wijl hij haar verrast aanstaarde en hij zette zijn bordenmandje neer. Ik weet niets van die slechte men schen af. Waarom vraagt mademoi selle dat? Dorothy legde het hem uit en ver telde dat ze mr. Hallon wilde vragen naar Londen te gaan en naar het huis te zoeken, waar Sir John Newby ge vangen gehouden was. Jules luisterde zwijgend, zijn gedweeë donkere oogen naar den grond gericht. Toen deed hij een voorstel dat ze alles behalve van hem verwachtte. Mademoiselle, zei hij een beetje ontroerd, u bent heel vriendelijk- voor me geweest en ik zal alles wat u wilt doen. Als mr. Hallon naar Soho gaat, zal hem misschien iets overko men, want er zijn daar veel slechte menschen. Maar ik ben een vreemde ling en men zal mij er niet van ver denken dat ik iets te maken heb met uw Engelsche politie. Staat u mij toe, mademoiselle, u mijn nederige dien sten aan te bieden. Wat bedoel je, Jules? vroeg miss Clair verwonderd. Ik bedoel, mademoiselle, dat, als te Waalwijk zal op Donderdag 13 Juni 1940, voorm. 10V2 uur T" HOTEL VERWIEL te Waal wijk van diverse perceelen onder Waalwijk, Besoijen en Capelle, voor de Diac. te Waalwijk en Besoijen, de heeren D, Ver- meulen-Nayen, S. D. Lank- huysen, C. J. en W. Eibers, P. C. de Roon, de Gemeente Waatwijk, Mevr. D. Lank- huyzen-de Roon en Mej. A.A. van der Pol, C. J. de Bie en J. B. van Iersel. 63220 Keel-, neus- en oorarts PEPERSTRAAT 43, 's-HERTOGEN BOSCH, Spreekuur 1 2 '/2. In WAALWIJK: lederen 2en en 4en Dinsdag van de maand om 3'/a uur in het Ziekenhuis. u monsieur uw vader wilt vragen, mij een vrijen dag te geven bij voor beeld morgen dan kan ik naar So ho gaan, dat ik heel goed ken, en kan probeeren alles wat u will, te weten komen over dat huis, waarin Sir John opgesloten was. Hoe kan je dat doen, Jules? Ik kan naar een restaurant gaan en praten en. luisteren, zei de butler. Ileusch, mademoiselle! Er zijn daar in S0I10 veel anarchisten en die eten in goedkoope restaurants. Ze zullen mij nergens van verdenken, dus ik kan van alles en nog wat vra gen en zal alles gewaar worden. Dan zal ik terugkomen en alles wat ik weet aan mademoiselle's voeten leg gen, omdat ze voor mij zoo'n engel is geweest toen ik ziek was. De toestemming werd gegeven en Jules ging naar Londen met den trein van acht uur. Dienzelfden dag ver toonde Percy zich op de Manor. Hi^ en Dorothy zochten hun gewone plaatsje op en toen vertelde het meis je Percy hoe het kwam dat hij den geheiligden bodem van de Manor weer mocht betreden. Wat, riep Hallon. Bedoel je, dat Sir John getrouwd is? Ja, maar hij dacht dat zijn vrouw dood was. Hm. Dat geloof ik nog niet zoo direct. Sir John is veel te slim om zoo iets niet goed te onderzoeken. Maar ze heeft hem in elk geval on schadelijk gemaakt en er staat ons huwelijk niets meer in den weg! Juich maar niet te vroeg, be koelde Dorothy zijn geestdrift. Vader wil dat je eerst het geheim van Richard Newby's dood ontsluiert!

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 4