UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPRANG—GAPELLE. SPRANG-CAPELLE. GEERTRUIDENBERG. SPORT coord zal verklaren met de gewijzigde bestemming van „De Mauritsplaat" en alsnog zal goedkeuren, dat voortaan daarvan het gewas jaarlijks wordt ver pacht, zoodat niet meer zooals voor heen het land voor jaren in huur wordt gegeven. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Prae-advies punt 6. R. K. Meisjesschool St. Crispijnstraat. Het bestuur der R. K. Meisjesschool Sint Crispijnstraat 83, deelt ons mede, dat net aantal leerlingen dier school dermate is gestegen, dat vanaf 1 Sep tember a.s. geen klassen meer gecom bineerd kunnen worden. De 7 lokalen der school zijn daarom van dien datum af alle noodig voor de meisjesklassen. De aan deze school verbonden le klas se voor jongens zal dus elders gehuis vest moeten worden. Het Bestuur stelt voor, daarvoor aan de gemeente te ver huren een der bestaande lokalen van de bewaarschool, zoodat de gemeente dit lokaal dan op hare beurt weder in bruikleen kan afstaan aan het school bestuur voor de lagere school en wel voor de jongensklas. Het Bestuur is dan genoodzaakt voor de bewaarschool een lokaal te laten bijbouwen, doch is daartoe bereid. De huur, welke het aan de gemeente vraagt, bedraagt 300.— per jaar. De voorgestelde oplossing achten wij in dit geval de beste, waarom wij U voorstellen: le. het bedoelde lokaal van het R. K. kerkbestuur der parochie Sint Anto- nius te huren, ingaande 1 September 1940, tegen 300.— per jaar; 2e. het lokaal daarna vanaf 1 Sep tember 1940 in bruikleen af te staan aan het Bestuur der bovengenoemde school. De inspectrice van het lager onder wijs heeft, in verband met het bepaalde in artikel 77, lid 2, der lager onderwijs wet 1920, verklaard tegen deze beschik baarstelling geen bezwaar te hebben. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Centraal Comité voor den gewonden en zieken Soldaat. Reeds kort na de capitulatie heeft zich een Comité gevormd bestaande uit de navolgende Heeren: Mr. Dr. L. N. Deckers, voorzitter, Jhr. Mr. J. M. M. van Asch van Wyck, Secretaris, G. Hennus, Penningmeester, Mr. W. J. Baron van Lynden, le Ondervoorzitter van het Ned. Roode Kruis, Gen. Maj. N. A. A. van de Roemer, Insp. van den Geneesk. Dienst der Landmacht, met het doel bijstand te verleenen aan den gewonden en zieken militair. Uit een circulaire van bovenstaand Comité volgen hier enkele passages: In overleg met den Opperbevelheb ber van Land- en Zeemacht en in nauw contact met de Inspectie van den Mi litairen Geneeskundigen Dienst, willen wij zooveel mogelijk iets zijn en iets doen voor onze gewonde en zieke sol daten. Ons aller gemoed is te zeer vervuld van wat wij doorleefd hebben en van wat in het bijzonder door onze wakke re Vaderlanders en trouwe Landsver dedigers is verricht, dan dat een woord van opwekking tot hulp noodig zal zijn. Onze verpleegde militairen zullen 't ten r-zeerste op prijs stellen van mede burgers, voor wier verdediging zij ten slotte hun leven hebben veil gehad, blijken van belangstelling te mogen on dervinden. En anderzijds, wij weten het zeker, zullen talloozen gaarne uiting geven aan hun gevoelens van dank- baarheid en waardeering en naasten liefde. In de plaatsen waar zich gewonde of zieke militairen bevinden, kunnen de plaatselijke Comité's dezen moreelen steun verleenen door bezoek, gesprek, door hulp bij correspondentie met fami lieleden, het verstrekken van fruit, lec tuur e.a. in overleg met de betrokken geneeskundige leiding. En hoeveel ver troosting zou het kunnen brengen in dien de bijeengekomen gelden de over komst van familieleden, die anders orn financieele redenen niet zou kunnen plaats hebben, mogelijk zou maken. Het Hoofdbestuur van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer bood ons spontaan de noodige outillage aan in zijn kantoor, Parkstraat 38, 's-Gra- venhage en hoopt ook verder door ac tiveering van zijn aangesloten vereeni- gingen dit werk krachtig te steunen. Het Hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis steunt ons werk eveneens vantskarte en hoopt, dat zijn afdeelin- gen ook onder dit werk hun schouders zullen willen stellen. En in alles zal de plaatselijke Over heid, naar wij hopen, en vertrouwen, den meest mogelijken steun verleenen. SPRANG. Het bestuur van den Christelijken Besturenbond Sprang-Capelle hield j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier eene vergade- rincj'ïWider leiding van den waarn. voor zitter de heer W. M. Dalmaijer. In zijn openingswoord besprak de voorzitter den toestand waarin wij als organisatie thans moeten arbeiden voor de Chr. Sociale beweging en wekte op in deze te doen wat onze hand vindt om te doen. Met dankbaarheid kon spr. gewagen van het feit dat geen onzer leden door den oorlog werd verloren. Verder sprak hij de hoop uit dat hij Op verzoek van den Edelachtbaren Heer Burgemeester hebben de beide organisaties: „Waalwijks Belang" en de „Afd. Waalwijk van het Nederl. Roode Kruis" een Comité gevormd om geld in te zamelen voor het boven staand doel en richt den volgenden op roep tot het Waalwijksch publiek. Waalwijkers! Onze Gemeente is wel zeer gunstig uit de korte, maar hevige oorlogstijd te voorschijn gekomen; èn wat betreft de gemobiliseerde Waalwijkers èn wat materiëele schade betreft. Daarom is het voor ons allen een eereplicht onze dankbaarheid te toonen ook en vooral aan hen, die met inzet van hun leven ons dierbaar Vaderland en ons aller behoud hebben verdedigd. Voor hen die hun leven lieten op het veld van eer, kunnen wij met stof felijke middelen niets meer doen. Slechts de Zieken, Gewonden en Verminkten kunnen en moeten we hel pen. Het Comité vertrouwt er dan ook op dat Waalwijk zal toonen dat het dien plicht begrijpt. Veel, zeer veel wordt er reeds gevraagd en ook gegeven, doch buitengewone toestanden eischen bui tengewone daden. Geeft allen die maar iets kunt missen naar vermogen, dan zal Waalwijk, dat zich van zoo n goede zijde heeft getoond voor den gezonden- militair tijdens de mobilisatie, thans zich van een nog betere zijde laten zien nu het geldt den gewonden, zieken en verminkten militair na den oorlog. Zaterdag a.s. zullen Dames en Hee ren huis aan huis rondgaan met intee- kenlijst en collectebus. Teekent allen ruim in en geeft met milde hand! Het Comité dankt U reeds bij voorbaat. Het Plaatselijk Comité voor den Gewonden en Zieken Soldaat, E. C. MOONEN, Burgemees ter, Eerevoorzitter. JUD. TIMMERMANS, Voorzitter „Waalwijks Belang". HENRI HOFFMANS, Vice-Voorzitter „Waalwijks Belang". GÉRARD VERWIEL, Bestuurslid Afd. Waalwijk Nederl. Roode Kruis. M. H. C. KOLSTER, Sectie Commandant der Transportcolonne van het Nederl. Roode Kruis Afd. Waalwijk. van niet nader te noemen handelingen met een minderjarig meisje. Vergadering van den raad der gemeente Sprang-Capelle, te houden op Vrijdag 28 Juni 1940, des na middags half acht. Agenda 1 Opening. 2 Vaststelling van de notulen der vergadering van 15 Maart 1940. 3 Ingekomen stukken. 4 Wijziging reglementen op den rechtstoestand der ambtenaren. 5 Vaststelling van een nieuwe «verordening veldwachters«. 6 Wijziging jaarwedderegeling voor de ambtenaren ter gemeente secretarie. 7 Benoeming lid Burgerlijk Arm bestuur (Capelle). 8 Beschikbaarstelling van een bedrag voor extra-hulp aan werk- loozen over 1940. 9 Wijziging van de begrooting voor 19^9 van het Burgerlijk Arm bestuur te Sprang. 10 Wijziging van de begrooting voor 1939 van het Burgerlijk Arm bestuur te Capelle. 11 Wijziging van de gemeente- begrooting \oor 1939. 12 Wijziging van de gemeente- begrooting voor 1940. 13 Verkoop grond. 14 Mededeelingen. CAPELLE De in de Ned. Herv, Kerk te dezer plaatse gehouden collecte ten bate van de door den oorlog geteisterde gemeenten heeft met nagiften f72,— opgebracht. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Donderdag des namiddags half vier ter gelegenheid van een huwe lijksinzegening voor te gaan Ds; Öostenbrug. De pontverbinding aan het Capelsche veer zal omstreeks 15 Juli a.s. tijdelijk worden stilgelegd, daar de stoompont voorloopig zal moeten dienst doen voor de in stelling van een pontverbinding voor wagenverkeer aan het Keizers- veer. Aan het Capelsche veer zal ge legenheid blijven voor het over. zetten van voetgangers en rijwielen per vlet. Na de herstelling van de brug aan het Keizersveer, welke zooveel mogelijk wordt bespoedigd, zal het Capelsche veer wederom normaal worden bediend. De collecte voor het Nationaal Hulpcomité 1940 in de gemeente Sprang-Capelle heelt j.l. Zaterdag niet plaats gehad en is uitgesteld tot 6 Juli a.s. Intusschen blijft ook nog de gelegenheid bestaan om giften te storten op postrekening 33660 ten name van den Secretaris- Penningmeester van hel comité, den heer M. F. de Visser te Vrijh.- Capelle. In het vorig bericht stond abusief vermeld postrekening nr. 33630. het presidium spoedig weer aan den voorzitter, den heer C. Braspenning, zou kunnen overdragen. Een groot aantal ingekomen stukken in 't bijzonder van het Chr. Nat. Vak verbond, werd hierna behandeld, ter wijl tenslotte nog enkele werkverschaf fingsaangelegenheden besproken wer den. De vergadering werd na een woord van opwekking tot trouw aan de be ginselen door den voorzitter met dank gebed gesloten. De aangekondigde voetbalwed strijd ten bate van het Hulpcomité 1940 tusschen de plaatselijke clubs N.E.O. en S.D.O., is, nu de collecte in de ge meente weer werd uitgesteld, ook niet doorgegaan. Deze ontmoeting zal op een nader vast te stellen datum plaats vinden. Door de politie werd aangehou den zekere D. d. R. aühier, ah? verdacht Van de ruim 100 miliitairen die Geertruidenbeig onder de wapenen had, is er slechts een gesneuveld. De overplaatsing van den commies dienstgeleider der directe belastingen de heer T. Bruins Slot naar Amsterdam is ingetrokken. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Geertruidenberg op Vrijdag 28 Juni des namiddags 2 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Mededeeling proces-verbaal van kasopname over 't 2e kwartaal 1940 2. Wijziging gemeente begrooting dienst 1939 en begrooting grond- Op het oogenblik worden groote hoeveelheden aardappelen op de veiling te Broek op Langendijk geveild. Overzicht van de veiling. bedrijf 1939. 3. Benoeming van een lid van de Commissie tot wering van school verzuim wegens ontslagname van den heer Offermans; 4. Benoeming van een lid van de Commissie van plaatselijk school toezicht wegens ontslagname van den heer Offermans. 5. Vastststelling voorschot inge volge art. 101 der Leger Onderwijs wet 1920over 1940 voor de bijzondere scholen. 6. Wijziging begrooting Stedelijke Godshuizen dienst 1939. 7. Ingekomen stukken. 8 Reclames. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. GVAVFeyenoord 02 HeraclesBlauw Wit 11 Het Rotterdamsche Feyenoord heeft Zondag zijn tweede overwinning be haald in den strijd om de hoogste voetbaleer. Blauw Wit kon het evenwel zoo ver niet brengen en nam bij Heracles met een gelijkspel genoegen. De rangschikking is nu als volgt: Feyenoord 2 2 0 0 4 81 Blauw Wit 2 1 1 0 3 4—2 Heracles 10 10 1 11 Juliana 10 0 10 16 G.V.A.V. 2 0 0 2 0 1—5 HULDIGINGSWEDSTRIJD R.W.B.W.S.C. Een kleine overwinning voor de tweede klassers. Zaterdagavond werd de officieele huldigingswedstrijd gespeeld tusschen RWB en WSC. RWB heelt dit seizoen op fraaie wijze beslag weten te leggen op het kampioenschap van de derde klasse, doch WSC nam een eervolle plaats in op de ranglijst van de tweede klasse. Wie gedacht heeft, dat de tweede klassers met groote cijfers zouden win nen, heeft zich danig vergist. Wel is het een nederlaag geworden voor de kampioenen, doch het resultaat (5—6) bewijst wel, dat er tusschen de beide elftallen geen capaciteiten-verschil van een geheele klasse aanwezig is. De Rood-Wit-Rlauwen kunnen met den uitslag volkomen tevreden zijn en de wedstrijd beschouwing als een waardige bekroning op dit voethal- seizoen. WSC heeft ook niet te klagen over het resultaat. Het verheugt ons, dat de match zich van het begin tot het einde kenmerk te, door een zeer vriendschappelijken geest en een uiterst sportieve houding. De huldiging. Vóór den wedstrijd werden de RWB'ers door den voorzitter van WSC, den heer Jos. Eibers toegespro ken. Spreker wenschte hun geluk met hel behalde kampioenschap en vond het zeer jammer dat er dit seizoen geen promotie mogelijk is. Zeer te recht merkte spreker echter op, dat ook in deze nood-competitie de eere plaats van beteekenis is, daar deze on getwijfeld de goede verstandhouding in de vereeniging zal bevorderen en daardoor des te gemakkelijker aan de minder gunstige omstandigheden wel ke de sport op het oogenblik door maakt het hoofd kan worden geboden. Met een driewerf hoera op liet wel zijn van RWB eindigde spreker zijn toespraak. De voorzitter van RWB betuigde zijn hartelijken dank voor de waar- deerendc woorden en uitte zijn groo te voldoening over de spontane wijze waarmede het bestuur van WSC de uitnoodiging om dezen wedstrijd te spelen heeft aanvaard. Hij eindigde met den wensch, dat de goede ver standhouding en samenwerking, wel ke thans zoo zeer gewenscht is, tus schen heide vereenigingen nog lang moge voortbestaan. De wedstrijd. Hierna brengen de RWB'ers den hal aan 't rollen. WSC neemt het le der direct over en weet een tweetal hoekschoppen te forceeren welke wor den weggewerkt. Het spel gaat zeer snel op en neer. Reide doelverdedigers krijgen dan ook volop werk hetgeen hun niet steeds goed afgaat en zoo is de stand hij de rust reeds 54 in hel voordeel van WSC. Na de hervatting weten de RWB'ers spoedig gelijk te maken, doch opnieuw nemen de WSC'ers de leiding. En trotsch de heftige aanvallen der RWB' ers vooral in het laatste kwartier lukt het hun niet, mede door het Iraaie verdedigen der WSC-achterhoede met Chr. Aarts aan het hoofd den stand nogmaals gelijk te maken en zoo komt het einde met een kleine overwinning voor de tweede klassers. Scheidsrechter Dijkland had een gemakkelijke taak. Voor a.s. Zondag is alsnog vastge steld de wedstrijd SETRWB in Til burg. De wielerwed strijden op de Stadionbaan te Amsterdam, Het met span ning tegemoet geziene duel tus schen de slayers Wals en Schulte verliep na een spannend begin waar in Wals over Schulte heenging, deze losliet doch zich herstelde,teleur stellend door 't springen van Wals' band. j s

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3