PROVINCIAAL NIEUWS Kaaisheuuel Tweede Blad Woensdag 26 Juni 1940 No. 51 De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL. NATIONAAL HULP-COMITé 1940. De inzameling in Waalwijk een groot succes. Waalwijk heelt weer eens een goed liguur geslagen. De inzameling van gelden voor hel Nationaal Hulp-Comité 1940, tot steun aan de oorlogsslachtoffers in den lande, waarvan zich hier ter plaatse op initiatief van den Burgemeester een sub-comité had gevormd, is een groot succes geworden. Niet minder dan pl.m. 4916.38 is door 't Comité met medewerking van ijverige collectanten en den steun van 't eere-comité bijeengegaard. Op de circulaires die aan een aantal ingezetenen waren toegezonden, is voor niet minder dun 4115 inge- teekend, terwijl nog eenige giften wor den tegemoet gezien. De oud-militairen-collectanten die Zaterdagmiddag de gemeente tot in alle uithoeken hebben bewerkt, ver zamelden in hun bussen niet minder dan 801.38; voorwaar een bijzondere prestatie, die nog wel niet zal zijn voorgekomen. In Waalwijk wordt dus een prachtig aandeel gedragen in den steun aan de geteisterde steden en dorpen in ons land, niet 't minst in ons Brabant. Wij brengen hulde en dank, op de eerste plaats aan de milde gevers, er waren giften bij van 500, 250, tal rijke van '100, 50, 40, 25, 10 enz., maar niet minder aan degenen die de buscollecte zoo buitengewoon steunden en wier bijdragen in waarde misschien de grootste overtreft. Wij brengen hulde en dank aan t Comité voor zijn ijver en doorzettings vermogen om dit schitterende resul taat in Waalwijk te bereiken. Niet minder aan heeren collectanten, die de weeën van den oorlog aan den lijve ondervonden en zich spontaan bereid verklaarden den getroffen medemen- schen zooveel in hun vermogen was, te helpen. Niet minder aan 't Eere-Comité dat door zijn naam aan dit werk te ver binden, zulks grootelijks heeft willen steunen. Nogmaals, Waalwijk heeft op cha- ritatief-gebied weer eens een schitte rend figuur geslagen. Het is wel eens aardig te zien, hoe de bijdragen in de bus-collecte* in de verschillende wijken geweest is: St. Antoniusparochie. Antoniusstraat Oost en West, Kloos- terweg, 2de Zeine. Collectant M. Wijnands 16.43 St. Antoniusstraat en H. Hartplein Noord. Collectant P. Bergmans 31.72 2de Zeine Oost en West, Klooster- weg. Collectant P. Hens 8.25 Antoniusplein, H. Hartplein. Collectant N. G. v. Heesch 28.55 lste Zeine, Oost en West, Burg. Smcelelaan, Past. Kuyperstraat. Collectant Fr. v. Straeten 15.34 lste Zeine, Oost en West, Burg. Smcelelaan, Past. Kuyperstraat. Collectant C. v. Oostrum 11.73 St. Crispijnstr., H. Hartplein, Zuid. Collectant P. van Ecten 5.36 St. Crispijnstr., H. Hartplein, Zuid. Collectant Jan Verwicl 9.83 Totaal 127.21 Waalwijk Centrum. Markt, Stationsstraat, Burg. van der Klokkenlaan, Julianastraat tot het Station. Collectanten: G. de Jong en A. van Roessel 99.86 Parallelweg, Putstraat, Groensteeg, Nieuwstraat en Hoekeinde. Collectanten: P. Mombers en F. Ham burg 60.27 Mr. van Coothstraat, Burg. van der Klokkenlaan tot Ir. v. d. Hoeven, Kerk straat. Collectanten: A. Tielen en B. v. Loon 98.09 Haven tot Markt, Raadhuisplein tot Hotel Verwiel. Collectanten: Kees Calis en Fr. van Liexnpt 80.56 Markt tot Putstraat. Collectanten: G. Wijers en G. van Hul ten 76.05 Totaal 414.83 Baardwijk. Laageinde. Collectanten: J. Schapendonk en A. Klijn 64.55 Hoogcinde en Vooreinde. Collectanten: M. Leijtens en Chr. Klij- berg 25.59 Baardwijksche Straat en lste Zeine. Collectanten: Th. Swinkels en Boom 24.49 Minister Loeffstraat. Collectanten: C. de Kloe en Van Her wijnen 22.96 Totaal 137.59 Besofjen. Besoijensche Straat, Spoorlijn en Zeine. Collectant: Ant. Duquesnoij 34.15 Besoijensche Straat, Spoorlijn en Zeine. Collectant: G. Smolders 34.67 Grootestraat en Westeinde. Collectant: A. Brekelmans 11.43 Grootestraat en Westeinde. Collectant: E. v. d. Pluym 41.50 Totaal 121.75 Het totaalbedrag is dus 801.38 Gisteravond vergaderde het comité onder voorzitterschap van den heer Jan Tielen. De penningmeester, de heer Willem Timmermans, bracht rapport uit van de door hem en den voorzitter ont vangen giften en de telling der bussen. Een en ander werd in orde bevonden, de penningmeester gedechargeerd en met groote voldoening het eind-resul taat in onze gemeente geconstateerd. Eenige giften worden intusschen nog verwacht. De voorzitter bracht dank aan pen ningmeester en comité voor hun werk zaamheden, deed een beroep op hun eventueel voor de toekomst, terwijl zijn dank zich uitstrekte tot 't Eere- Comité en niet 't minst tot de collec tanten. EIND-EXAMENS R.K. H.B.S. Zaterdagmiddag pl.m. 12 uur werd de uitslag bekend van 't eind-examen aan de H.B.S. A alhier, waarbij bleek, dat van de 14 candidaten er 12 ge slaagd waren. Met gecommitteerden waren daarbij tegenwoordig voorzitter en secretaris van 't plaatselijk bestuur, directeur en leeraren. De directeur sprak 'n hartelijke gelukwensch tot de geslaagden, waar bij zich een der gecommitteerden, pa ter van Woezik, aansloot. Nadat de directeur gewezen had op de prettige samenwerking met heeren gecommitteerden en de voorzitter van de Commissie van gecommitteerden hem daarvoor dank zegde en weder zijds de prettige geest en 't uitstekend onderwijs prees, sprak ten slotte een der geslaagden, de heer Grootswagers uit Kaatsheuvel, een hartelijk dank woord tot directeur, leeraren en ge committeerden. De uitslag is als volgt: Voor het eind-examen van de R.K. H.B.S. te Waalwijk zijn geslaagd: P. v. Heesbeen, F. Hoffmans, Th. van Liempt, Th. de Vaan, H. Verwiel en P. v. Zeist te Waalwijk; A. van Al phen en Th. Laaracker te Drunen; W. Geerts te Made; F. Grootswagers te Kaatsheuvel; S. Oerlemans te Vrijh.- Capelle en A. v. Velthoven te Waspik. Afgewezen: 2. EXAMENS. Voor 't examen apothekers-assisten te slaagde gisteren mej. Jo v. Tilburg, alhier. Waar dit diploma na een studie van slechts 9 maanden behaald werd, zeker een bijzondere felicitatie op z'n plaats voor geslaagde en niet minder voor mej. Troostwijk, apothekeres (apotheek Nijman), die haar in dezen korten lijd voor het examen opleidde. Voor het op Maandag 25 en Dins dag 26 Juni gehouden Middenstands examen Algemeene Handelskennis, slaagden onze stadgenooten, de heeren L. Passier en F. Lombarts. Beiden geslaagden genooten hun op leiding bij den heer B. van Lier alhier. Aan de Econ. Hoogeschool te Tilburg slaagde voor 't candidaats- examen economische wetenschappen de heer Albert Taminiau aldaar. DE LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Ter verdere perfectioneering van den W. en A. dienst voor den lucht beschermingsdienst, heeft men alhier wederom ongeveer 70 personen, die tot op heden nog geen dienst deden, gevorderd. VERGADERING WATERSCHAPPEN. De Buitenpolder van Waalwijk. Het Waterschap „De Buitenpolder van Waalwijk", hield Maandagmiddag om vier uur in Hotel Verwiel een al gemeene vergadering voor stemgerech tigde ingelanden. De belangstelling was matig. De voorzitter, de heer H. P. J. Hoff mans, opende deze bijeenkomst met een kort woord van welkom tot de aanwezigen, waarna de notulen on veranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. De rekening voor het jaar 1938-'39 werd vastgesteld op 1267.89 aan in komsten en 1445.37 aan uitgaven; batig slot 177.48. De begrooting ging onder den ha mer door. Deze sluit op 1177.50. De opbrengst van de waterschaps lasten is geraamd op 900. Het voordeelig saldo van de vorige rekening bedroeg 177.48 tegen 307.88l/2 als nadeelig saldo in het daaraan voorafgaande jaar. Overeenkomstig het voorstel van 't bestuur stelde de vergadering den om slag vast op 3.per H.A. Wederom werd het bestuur gemach tigd de onderhoudswerken in eigen be heer uit te voeren. Aan de orde kwam dan de verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer Ant. v. Huiten, die terstond herkiesbaar was. Met al gemeene stemmen (24) werd deze ge kozen. Het bestuur vroeg machtiging in zake de borgstelling voor den penning meester, docji overeenkomstig een voorstel van den heer W. Eibers wordt besloten, de borgstelling bij een bank onder te brengen. Hierna deed de voorzitter nog mede- dceling van een proces-verbaal van kasopname bij den penningmeester, waarna de vergadering werd gesloten. „DE BINNENPOLDER VAN WAALWIJK". Om zeven uur vergaderde in dezelf de zaal het Waterschap „De Binnen- polder van Besoijen". Na de opening door den heer H. P. ,1. Hoffmans, werden ook hier de no tulen onveranderd goedgekeurd. De rekening voor het jaar 1938-1939 werd volgens concept vastgesteld op 3323.06 aan inkomsten en 1612.10 aan uitgaven, zoodat er hier een batig saldo is van 1710.96. De begrooting ging op 4322.46 on der den hamer door. Het batig slot dei- vorige rekening was 1710.96 op brengst polderlasten 2240.Voor verbetering van wegen was 2500. uitgetrokken en voor reparatie van wegen 500.De post onvoorzien 47.46. De omslag voor 1940-1941 werd be paald op 2% van de ongebouwde ei gendommen en 2% van 1/3 der ge bouwde eigendommen. De vergadering machtigde voorts 't bestuur om de onderhoudswerken in eigen beheer uit te voeren. Besloten werd om de borgstelling van den penningmeester bij een bank onder te brengen. Mcdedeeling werd gedaan van een proces-verbaal van kasopname bij den penningmeester. Ten aanzien van het gemeenschap pelijke politie-toezicht deelde de voor zitter mede, dat de betrokken water schappen alle willen wachten tot de samenvoeging een feit is geworden. Hierna sluiting. DE 100.000 IN WAALWIJK. Een zeldzaam geluk is alhier den heer Fr. van der Gouw ten deel gevallen. Via de hoofdagent van de Haco kreeg hij n.l. bericht, dat op zijn num mer de 100.000 was gevallen. Dat de vreugde in het gezin van v. d. G. zeer groot is spreekt wel vanzelf. Het nummer van den hoofdprijs was 11668. Agent W. Blom had v. d. Gouw het geluk brengende briefje verkocht. Ook de naast liggende nummers 11667 enll669 waren bezit van Waal- wijkers. J. MELHADO. Naar wij in „de Schoen" van verle den week lazen is de man van de Schoen, de heer J. Melhado, bij een auto-ongeluk in Amsterdam dusdanig gewond, dat hij in het Wilhelmina- ziekenhuis moest worden opgenomen. Gelukkig kon het blad melden, dat z'n toestand bevredigend was. Velen met ons, zullen den hier zoo sympathieken man van de Schoen, een spoedig en algeheel herstel toewen- schen. AANRIJDING IN DEN LATEN AVOND. Dinsdagavond laat is op den Kloos- terweg een aanrijding gebeurd, die be trekkelijk goed is afgeloopen. Aldaar fietsten twee jongelui, n.l. mej. P. en de heer v. H., beiden zon der licht in de richting Waalwijk. Op het moment, dat een personen auto hen naderde, geraakten zij met hun sturen in elkaar, tengevolge waar van mej. P. op den weg slingerde, voor de auto. Hoewel de chauffeur uit alle macht remde, kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. In de naastbijgelegen woning werd het slachtoffer binnengedragen, waar de chauffeur, die tevens E.H.B.O.'er was, de wonden van hoofd en arm verbond. Later is zij naar haar wo ning vervoerd. Waterschap „De Binnen Oude Maas". Stemgerechtigde ingelannen van dit waterschap vergaderden te Heus- den in Hotel Central onder voor zitterschap van Chr. A. J. van Herpt te Herpt. De rekening over het dienstjaar 1938—39 werd door ingelanden goedgekeurd met een bedrag van f7246,47 aan inkomsten en f 7137,70 aan uitgaven voor het gedeelte A met een batig slot van f 108,97 en f 27424,58aan inkomsten en 127281,37 aan uitgaven voor het gedeelte B, alzoo met-een batigslot van f 142,71. De begrooting voor het dienstjaar 1943—41 werd goedgekeurd met een bedrag van inkomsten en uitgaven voor A van f765,07 en voor B f 1315,07. In de vacature van het bestuur wegens periodieke aftreding van J. v. d. Brand uit Nieuwkuijk,dieinmid- dels is overleden, werd gekozen Adr. v. d. Brand Pzu., voorzitter van den polder van Nieuwkuijk. Over enkele verbeteringen in het gebied van het waterschap aan te brengen werd nog van gedachten gewisseld. Waterschap „Herpt en het Herptsche Veld". De stemgerechtigde ingelanden van gemeld waterschap vergaderden onder voorzitterschap van Chr A J. van Herpt te Herpt. De rekening over het dienstjaar 1938 39 werd vastgesteld met f4233,07 aan inkomsten en f3038,19 aan uitgaven, alzoo een batig slot van f 1194,38. De begrooting voor het jaar 1940 - 41 werd vastgesteld met een bedrag van f4547,81 aan inkomsten en uitgaven. De heeren A. M. Buijs te Lullel- herpt en J. M. Buijs te Herpt die aan de beurt van aftreding waren werden met algemeene stemmen herkozen. OP DE BON. Thans zfjn geldig: Brood. GEMEENTERAADS VERGADERING Spoedeischende openbare vergade ring van den gemeenteraad van Loonopzand, te houden Woensdag 26 Juni, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize en zoo noodig voort zetting op de volgende werkdagen Agenda 1 Vaststelling notulen vorige ver gadering. 2 Ingekomen stukken. 3 Schrijven van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, waarbij een 10-tal drankbestrijders- vereenigingen zijn aangesloten, ver zoekende gebruik te maken van de bevoegdheid neergelegd in art. 6, le lid der Drankwet. 4 Voorstel tot bepaling van den prijs waarvoor, de gronden gelegen aan het plein vóór de St Jozefs- kerk te Kaatsheuvel, aan eventueele gegadigden zullen worden verkocht. 5 Verzoek van M. van den Hoven te Kaatsheuvel, verzoekende den termijn te willen verlengen, waar binnen de hem in eigendom toebe- hoorende onbewoor,baarverklaarde woning, staande aan den Hil nr. 43, moet zijn ontruimd. 6 Schrijven van P. Netten te Kaatsheuvel, verzoekende den ter mijn van ontruiming van de hem in eigendom toebehoorende onbe woonbaar verklaarde woning, staan de «aan den Dreefscheweg nr. 48 met 6 maanden te willen verlengen. 7 Benoeming van een tijdelijk hulpfitter bij het gasbedrijf. 8 Voorstel inzake de legelingvan het verkeer van de Kerkstraat tot de Gasthuisstraat te Loonopzand 9 Voorstel tot wijziging der be grootingen van het gasbedrijf en van de exploitatie der drainage- velden, evenals ook van de ge meentebegrooting voor het dienst jaar 1939. 10 Voorstel tot wijziging der be grooting van het Burgerlijk Arm bestuur dezer gemeente voor het dienstjaar 1939. 11 Voorstel om een crediet van f1000 te verleenen in verband met de huidige omstandigheden. 12 Benoeming van 2 gemeente arbeiders. 13 Voorstel om een crediet be schikbaar te stellen voor het ver leenen van extra hulp aan werk- loozen en daarmede gelijkgestelden (z.g. B-steun). 14 Rondvraag. Bons 31 tot en met 40 (broodbon- boekje) voor 2000 gram brood, in to taal. Geldig tot en met Zondag 30 Juni (eventueel tot en met 4 Juli). Tot en met Donderdag 27 Juni zijn ook nog geldig de bons 21 tot en met 30. Tarwebloem en zelfrijzend bakmeel. Bon 75 (Algemeen distributieboek- je) voor 2i/2 ons tarwebloem of 21//2 ons zelfrijzend bakmeel. Geldig tot en met Vrijdag 12 Juli. Thee en koffie. Bon 69 (algemeen distributieboek- je) voor y2 pond koffie 61' y2 ons thee. Geldig tot en met Vrijdag 5 Juli. Suiker. Bon 70 (algemeen distributiebock- je voor 1 K.G. suiker). Geldig tot en met Donderdag 27 Juni. Petroleum. Bon „Periode I" (voor hen, die over geen andere kookgelegenheid beschik ken, dan met petroleum) voor 2 Liter. Geldig tot en met Zondag 30 Juni. Benoemd. Tot Gemeente-veldwachter alhier is benoemd de heer H. de Jong, thans agent van politie te Rotterdam. Geslaagd. De heer A. v. d Room alhier slaagde Maandag te Eindhoven voor het eerste gedeelte van het Ward diploma. Jonge Wacht Lustrum. De Jor.ge Wacht alhier vierde zijn eerste lustrum. Zondagmorgen werd in de St. Josepbparochie om 8 uur met een H. Mis, opgedragen door den Weleerw. Directeur kapelaan v. d. Heuvel het feest iögezet, onder welke H. Mis de JoWa'ers allen ter H. Tafel naderden en de direcleur een korte toespraak hield. In een gezellig hoekje var. ons R.K. Sport- en Wandelpark de Rimboe van de JoWa'ers zou om 3 uur de plechtige inzegening van dé nieuw gebouwde artistiek uitgevoer de Bungalow en kampen plaats hebben. Het plaatselijk onweer dat juist op dat uur boven onze plaats hing maakte de uitvoering van dit gedeelte van het programma on mogelijk. Het avondprogramma dat om 7 uur zou aanvangen werd thans in gezet door deze verhinderde plech tigheid. Achtereenvolgens zegende de Wel eerw. Heer Directeur de Bungalow, het Mariakapelletje en de verschil lende kampen, ieder het werk van de eigen groep, en de kampkring in. Onder groote belangstelling, zoo zelfs, dat men zich genoodzaakt zag zich te beperken tot de ouders der JoWa'ers en de genoodigden ving daarna de installatie der nieuwe leden, de rangverhooging, en de uit reiking der insignes aan. Onder de aanwezigen waren ver schillende heeren Geestelijken, de Broeders van Liefde en meerdere leiders van JoWa'ers uit de om geving. Tot slot van den avond weideen keurig Bonte-Ring-Programma af gewerkt. Maandagavond om 7 uur werden onder de JoWa'ers de St. Jan-records in 80 m. hardloopen, hoogspringen, verspringen, veldloop elc. uitge vochten. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.Dongen 53. DESK speelde Zaterdagavond 0111 7 uur in het ILK. Sportpark 'n vriend schappelijke wedstrijd tegen de 2de klasser I.V.C.B. Dongen. De thuisclub verschijnt met inval lers voor v. Boxtel, v. Gooi en v. d. Ven Sr., terwijl ook de bezoekers met enkele reservckrachten aantraden. Het was een vrij aardige wedstrijd waarin Dongen voor de rust en Desk na de rust het beste spel te zien ga ven. Het begin is zeer sensationeel. Vanaf den aftrap neemt de Des- voorhoede den bal mee en Didden scoort al direct nummer 10. Binnen de minuut heeft Dongen reeds gelijk gemaakt uit een corner 11. Nauwelijks is weer afgetrapt of v. Nieuwstradt geeft de thuisclub an- f r

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5