GEMEENTERAAD WAALWIJK KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. DRUNEN. De reserves bedragen daardoor: extra reserve 205.324.28 reserve geldbelegging 178.800.20 reserve dubieuse debi teuren 22.500. 406.624.48 De balans vermeldt onder activa: Aandeelhouders nog te storten 270.000. Vaste eigendommen 2.456.817.97 Hypotheken 4.461.281.19 Effecten 1.942.962.18 Leeningen op schuld bekentenis 1.931.866.82 Polisbeleeningen 809.127.82 Gedeponeerd in geld bij herverzekering- maatschappijen 1.206.27 Saldi bij bankiers, kas siers, girorekeningen 216.538.98 Scheepshypctheken 100.986.65 Kassa 85.072.33 Loopende rente en huren 75.435.76 Saldi bij agenten en 164.358.865 kantoorincasso Saldi bij herverzeke ring-maatschappijen 1.182.96 Diverse debiteuren 55.905.90 Meubilair 1.— Materiëel 1.— Andere activa 41.525.40 Onder passiva komen voor: Maatschappelijk kapitaal 300.000.— Extra reserve 205.324.28 Reserve geldbelegging 178.800.20 Reserve dubieuse debiteuren 22.500.— Pensioenfonds Personeel 152.995.42 Premiereserve 11.606.529.18 Gereserveerde uit keeringen 33.840.15 Saldi van agenten 7.224.645 Saldi van herverzeke ring-maatschappijen 2.492.48 Diverse crediteuren 24.970.46 Dividend, winstaandee len en tantièmes boekjaar 1 37.124.39 Andere passiva 42.469.89 De winst- en verliesrekening meldt als baten: Premiereserve eigen risico einde vorig boekjaar 10.918.248.85 Premiën 2.550.974.48 Renten 383.861.755 Huren 93.255.13 Winst bij verkoop vaste eigendommen 3.238.26 Koerswinst op valuta's Andere baten Hiertegenover staan: Premiereserve eigen ri sico einde svan het boekjaar Uitkeeringen Afkoopen Onkosten Andere lasten Afschrijvingen Saldo 18.886.08 3.159.46 11.606.529.18 965.673.225 259.071.405 900.961.685 14.605.02 29.842.84 194.940.66 Zilveren Professiefeest Op Maandag 1 Juli a.s. hoopt de Eerw. Zusier Calist'a (Mej. Johanna Snaphaan) in het St. Ignatfusgasthuis te Breda haar zilveren professiefeest te herdenken. Zuster Calista is thans als hoofd verpleegster in de T. B. C. afd. te Breda werkzaam, na voordien vele jaren achtereen met zeer veel vrucht haar krachten in de wijkverpleging gegeven te hebben. De tijdsomstan digheden laten geen viering van het jubileum toe, toch zal het de een voudige zuster zeker dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Vestigingsdiploma, Deze week deden een zevental cursisten van den Middenstands avondcursus van de R.K. Midden- standsvereeniging in Tilburg met goed gevolg examen voor het di ploma Vestigingswet, waardoor andermaal het groote nut van deze cursussen vooronze middenstanders blijkt. Het diploma werd uitgereikt aan: Lucie Beekmans, J. de Kort, R. Schoenmakers, A. Ververs, A Luxemburg, J. Verhiel en J. Klerx. Vaktentoonstelling. In de zaal van den R.K, Gilden bond had de door omstandigheden uitgestelde Vaktentoonstelling plaats van de werkstukken vervaardigd door de leerlingen van de Vakschool voor schoenmakers en modeleeren den afgeloopen winteralhiergegeven. Als leeraren fungeerden de heeren Jac. Klerkx, C. Brands en A. Kops. Als iury traden op de heeren J. Gubbens en J. Roestenberg. De heer C. Roestenberg sprak een openingswoord, waarbij bij't groote nut van vakonderwijs ter plaatse naar voren bracht, de leerlingen feliciteerde met het behaalde succes en de ouders der leerlingen dankte voor de betoonde medewerking. De uitslag van de beoordeeling was: Afdeeling Schoenmaken 1ste leerjaar; J. v. Wezenbeek 20 pnt. lste pr., A. Bergmans en A. Sup 18 pnt. 2de pr. 2de leerjaar: A, v. Wezenbeek 21 pul. lste pr., A. v. Heijst 20 pnt. lste pr., G. Luijten en W. v. Beers 19 pnt. 2e pr. 3de leerjaar L. Hamers 22 pnt, lste pr, A Bergmans 21 pnt. lste pr. Afdeeling Modeleeren: lste leer jaar: J. v. d. Velden 35'/2 pnt., lste pr., Ab. Heijs 35 pnt. lste pr., A. v. Wezenbeek 34 pnt 2e pr., J, van Wezenbeek 28 pnt.. 2de pr 2e Leerjaar II. Laurijsseu 28 pnt. 2de prijs. 3e leerjaar: P. Apelean 33 pnt, lste pr., A. v. Dijk 32'/a Pnt- lste Pr- en W. Klerkx 31 pnt, lste pr. Er was vooral van de zijde der werknemers veel belangstelling. Kermis Zooals uit de Gemeenteraadsver gadering van Woensdag jl. is geble ken zal de kermis, die anders op 4, 5, 6 en 7 Juli a.s. zou genouden worden niet doorgaan. Naar wij vernemen zal echter door den Burge meester, zulks in overleg men den Commissaris van de provincie Noord- Brabant, toestemming kannen wor den verleend voor daarvoor in aan merking komende gelegenheden om op die dagen muziek temaken van 12 uur v.m. tot 10 uur n.m. Het politieuur blijft op die dagen bepaald op half elf n.m. Geslaagd. Te Tilburg slaagde voor het eind examen Middelbare Meisjesschool de jongedame Adri Mallens alhier^ Te Waalwijk slaagde voor het eindexamen R,K. H.B.S. de heer F. Grootswagers alhier. Voor het examem vestigingswet slaagden le Tilburg o.m. F. Groot huis en M. v. d. NieuWenhuizen te Loonopzand en J. Klerkx, J. de Kort en A. van Luxen burg te Kaatsheuvel. Een Sportdemonstratie in het R K. Sportpark. Op initiatief van de R.K. Gym- nastiekvereeniging K. G. V. om in het R.K. Sportpark een groote de monstratie te geven, belooft wel te zullen slagen. Bereids is toestem ming ontvangen voor de K G.V.om in stoet vanaf het Patronaat op te trekken naar het Sportpark. De K G. V.'ers laten zich voos het eerst in hun nieuw costuum zien en de club, die vooral den laatsten lijd nog aanmerkelijk in ledental toenam en geregeld weer danig oefent, zal be slisl een goeden indruk maken. De medewerking van de R.K.V.V. D. E. S die een vriendschappelijke wedstrijd speelt tegen hel sterke R.K. T. V.V. uit Til urg, zal daarbij voor de belangstellenden een aan gename afwisseling brengen in de demonstratie, welke K.G.V. op het Sportpark zal aanbieden. BURGERLIJKE STAND. LOONOPZAND. Vanaf 17 t/m. 22 uni 1910. ST. JOACHIMSMOER. Thans zijn alle militairen, welke zich bij het uitbreken van den oorlog onder de wapenen bevonden, veilig in hun ge zinnen teruggekeerd. Wel heeft deze parochie geen gesneuvelden te betreu ren, maar toch viel 11 Mei een door ieder geacht inwoner ten gevolge van een bomaanslag, een weduwe met 2 kinderen achterlatend. Thans is zijn stoffelijk overschot op de R. K. Be graafplaats alhier bijgezet. Woensdagmiddag had te 3 uur de sluiting plaats van den in Juni 1939 aangevangen een-jarigen cursus in landbouwhuishoudonderwijs. Onder de aanwezigen merkten we op behalve het personeel en leerlingen en belang stellende ouders de besturen van Boe renbond en Boerinnenbond met den Geestelijken adviseur. Het resultaat van deze lessen was, dat aan de volgende 10 leerlingen het getuigschrift van den N.C.B. kon worden uitgereikt: G. M. Broeders, A. C. de Bie, J. M. Dinge- mans, W. C. P. Kleijn. A. W. de Kort. M. Th. Maas, M. C. de Rooij, W. J. J. Sup, A. M. J. van Wezel en W. J. P. van Wezel. Nadat Pastoor Coenen een slotwoord op dezen cursus had ge sproken en de Voorzitter van den Boe renbond ook van zijn belangstelling ge tuigd had, sprak Mej. A. van Wezel namens de cursisten een dankwoord en bood aan het onderwijzend personeel een cadeau aan. SPRANG. Predikbeurten Zondag 30 Juni: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. A, Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. Hulde aan de gevallenen, speciaal aan den gesneuvelden Waalwijlcer. Kermis gaat niet door. Geboren Loduvicus Adolf Jan zv. J. P. M. Kroot-Görl. Henrica Johanna Adri- anu dv. J. Pijnenburg-Kuijpers. Overleden Ludovicus Adolf Jan Kroot, oud 1 clag, zv. J. P. M. Kroot-Görl. Alex ander Hollants, weduwnaar van W. Hoevenaars, 78 jr. Antonius Ver- baandert, 83 jr. Huwelijksaangiften Adrianus Antonius Kroot, 28 jr., te Waalwijk en Johanna Pëtronella Konings ,25 jr., alhier. Huwelijken: Petrus Cornelius van der Velden, 32 jr. en Maria Johanna Matijssen, 25 jr.. heiden alhier. Simon Joseph Vrienten ,35 jr. en Maria Kloot, 31 jr., beiden alhier. Vertrokken P. A. M. van Rooij naar Udenhout. Th. W. M. v. d. Langenberg naar Udenhout. H. P. A. v. d. Hout naar Goirle. J. J. C. v. Bakel naar Eind hoven. C. P. Jansen naar Zeist. A. C. M. de Vries naar Waalwijk. P. M. Smeets naar Tilburg. P. F. Bienert en gez. naar Baarn. A. M. Verboven naar Sprang-Capelle. Ingekomen W. Maas van Waalwijk. Th. M. M. de Bruijn van Baamsdonk. H. J. van Rooij van Hamont (B.). A. H. J. van Rooij van Hamont (B.). J. M. C. Voets van Dongen. J. A. v. d. Lee van Leuven (B.). VRIJHOEVE-CAPELLE. Dinsdag 2 Juli des avonds 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente aan de Hoogevaart alhier op te treden Ds. de Kok van Veenendaal. CAPELLE. In verband met de bespuiting van aardappelvelden, waartoe alle telers van aardappelen ingevolge de Colora- dokeverwet van 27 Dec. 1934, Staats blad 687, verplicht zijn, is voor de ge meente Sprang-Capelle een commissie van bijstand in 't leven geroepen, waar in zitting hebben de heeren J. v. Beek te Sprang, H. Boer, C. J. van den Hoek en H. L. Stein, alhier, die alle ge- wenschte inlichtingen zullen verstrek ken en waar ook het lood- of calcium- arsenaat kosteloos is te verkrijgen. De bespuiting moet geschieden in twee tijdvakken. De eerste bespuiting moet plaats hebben in het tijdvak van 1 tot en met 11 Juli en de tweede be spuiting in het tijdvak van 18 tot en met 27 Juli a.s., met dien verstande, dat er rekening mee moet worden gehou den, dat de tweede bespuiting ongeveer twee weken na de eerste wordt ver richt. De kosten der bespuiting komen ten laste van de aardappeltelers. Voor hen, die de bespuiting zelf niet kunnen uitvoeren is er gelegenheid deze werk zaamheden tegen vergoeding der kos ten te laten verrichten door de land bouworganisaties, waartoe men zich moet wenden tot een der leden van de commissie van bijstand. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenburg. Voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk hoopt Zondagmor gen half tien en nam. 2 uur op te treden Ds. A. Vroegindewey. Bij het te 's-Hertogenbosch gehou den toelatingsexamen slaagde voor de le klasse Rijks Hoogere Burgerschool onze dorpsgenoot Arie Oerlemans Szn. Degenen, die in de gemeente Sprang-Capelle in aanmerking wen- schen te komen voor kostelooze inen ting tegen pokken en/of typhus, kun nen daarvan aangifte doen ter gemeen te-secretarie vóór 3 Juli a.s. des voor middags tusschen 9 en 12 uur, Op het sportterrein aan de Wil lem van Gentsvaart wordt a.s. Zater dagnamiddag een wedstrijd gespeeld tusschen de voetbalvereenigingen ,,Wit Zwart" en „Stormvogels". SPRANG. N. E. O. Donderdagavond werd op het terrein van N.E.O. alhier een vriend schappelijke voetbalmatch gespeeld tus schen de tweede elftallen van S.D.O. en N.E.O. Het was een mooie wed strijd, waarin beide ploegen aan elkaar gewaagd bleken. Het voordeel van eigen veld gaf N.E.O. een kleine voor sprong. Uitslag 3—1 voor N.E.O. S. D. O. Het eerste elftal van S.D.O. gaat Zaterdagmiddag naar Aalburg, om al- Donderdagavond kwam de raad on zer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den Edelachtb. Heer Burgemeester E. C. J. Moonen. Afwezig met kennisgeving de heer van Heeswijk. Nadat de voorzitter op de gebrui kelijke wijze met gebed de vergadering geopend heeft, spreekt hij als volgt Alvorens een aanvang temaken met de behandeling der agenda, wil ik van deze plaats hulde en dank brengen aan de militairen van het Nederland- sche leger, die op het veld van eer hun leven hebben gelaten Ik hoop dat deze menschen nog langen tijd in onze eerbiedige herinnering zullen blij ven voortleven. In het bijzonder her denk ik hier den gevallene uit onze gemeente, den heer v. d. Wens uit voormalig Baardwijk, Wij hebben van 10 Mei af moeilijke dagen gekend. Daar is veel van de gemeente gevorderd en ik wil hier gaarne dank brengen aan al het perso neel in dienst der gemeente voor hun ijver en beleid, welke het mogelijk hebben gemaakt zonder schokken de moeilijkheden te overwinnen, waarvoor we geplaatst zijn geweest. De notulen der vorige vergadering worden hierna zonder opmerking vast gesteld Aan de orde: 1. Ingekomen stukken, a. Van de Gedeputeerde Staten. 1Koninklijk goedgekeurde ver ordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het belastingjaar 1940—1941, vastgesteld bij raadsbesluit van 28 Maart 1940. 2. Goedgekeurde raadsbesluiten van 25 April 1940 tot wijzi ging der begrootingen 1939 en 1940. 3. Goedgekeurde raadsbesluiten van 25 April 1940 tot aankoop van grond tusschen de Sta tionsstraat en de Putstraat van de N. H. Gemeente van Waalwijk, de N.V. Lederfa- briek P. van Loon Gzn. te Waalwijk, J. van Baal te Waalwijk en H. M. L. M. Schreurs te Drunen. 4. Goedgekeurd raadsbesluit van 25 April 1940 tot aankoop van bouwterrein aan de Bur gemeester van der Klokken- laan te Besoijen. 5. Goedgekeurd raadsbesluit van 25 April 1940 tot onderhand- sche verpachting van land aan den Roestelberg aan de weduwe P. van Helvoirt. b. Van het Centraal Bureau voor Ve rificatie en Finantieele Adviezen der Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten, 's-Gravenhage. Proces-verbaal van kasopneming bij den ontvanger, gehouden 31 Mei 1940. c. Van de Woningbouwvereeniging „Baardwijk Verslag en balans/rekening van verlies en winst over 1939. d. Van het Middenstandsborgstel- lingsfonds voor de Langstraat. Verslag over 1939. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. 2. Voorstel inzake de kermis 1940. Het voorstel van B. en W. om de kermis dit jaar niet te doen doorgaan, wordt z. h. st. aangenomen. De heer Roxs vraagt nog of er geen schrijven is ingekomen over deze zaak van de plaatselijke kasteleins. De Voorzitter antwoordt dat deze kwestie tot zijn competentie behoort. Hij heeft zich hierover in verbinding gesteld met den Commissaris der Ko ningin. Zoo gauw spr. diens meening vernomen heeft, zal hij van zijn besluit mededeeling doen aan de kasteleins. 3. Voorstel tot vaststelling van het crediet voor extrahulp aan werk- loozen voor 1940. (Zie prae-advies in ons blad van Woensdag). Wordt goedgekeurd. 4. Voorstel inzake het pachten van land onder Ammerzoden en tot het maken van een uitweg voor de ge- meentelanderijen aldaar. (Zje prae-advies in ons blad van Woensdag). Het voorstel wordt z. h. st. goed gekeurd. 5. Voorstel tot toekenning van scha devergoeding aan een pachter van te onteigenen grond tusschen de Stationsstraat en de Putstraat. Wordt met algemeene stemmen be sloten de voorgestelde vergoeding te verleenen. 6. Voorstel tot vaststelling van de huursom voor een te huren klasse lokaal der R.K. bewaarschool aan de Sint Crispijnstraat en tot in- bruikleen-geving daarvan als schoollokaal voor de le klasse der R.K. meisjesschool aan de Sint Crispijnstraat. (Zie prae-advies in ons vorig num mer). Aldus wordt besloten. 7. Voorstel tot wijziging der begroo tingen 1939 en 1940. Wordt goedgekeurd. 8. Vaststelling armenrekeningen '39. De raad gaat hiermede accoord. 9. foorstel tot het opnieuw verhu ren der Rijksbelastingkantoren in de Mr. van Goothstraat. Wordt z. h. st. goedgekeurd. Hierna sluiting. daar tegen Wilhelmina een wedstrijd te spelen voor de Zaterdagmiddag competitie van den B. V. B. Wanneer onze jongens zich geheel geven, kan de uitslag voor S.D.O. wel een overwinning worden. KR.O.-speldje. De opbrengst van 't K R.O.-speldje is in ons dorp rnim f25, De Kras. De kermispot «de Kras» kwam Zondag in hotel Vissers onder leiding van den heer H. Velthuijzen in alge meene vergadering bijeen. Besloten wer de spaarvereeniging onnanks het niet doorgaan der kermissen te doen voortbestaan. De leden kunnen op de normale wijze hun gelden betalen, doch zij die door bepaalde omstandigheden dit jaar niet aan sparen wenschen mee te doen, blijven toch lid van de vereeniging. De aftredende bestuursleden H. Velthuijzen en Jo Vissers werden herkozen. De heer Jan Veltmandie periodiek aftredend was, wenschte niet meer als bestuurslid in aan merking te komen. In zijn plaats werd gekozen de heer Marie v. d. Wiel. Het bestuur zal de functies nader onderling verdeelen. Tevens werd besloten de 5 cent voor den teeravond af te schaffen. V.J C. herleeft. De voetbalclub V.J C. is nieuw leven ingeblazen. Naar men ons van bevoegde zijde verzekerd is, wordt er hard gewerkt om deze club weder om op peil te brengen. Zondag kwamen de V.J.G.-ers weer voor den dag. Zij speelden een vriendschappelijken wedstrijd tegen Haarsteeg en brachten het na een 2 0 voorsprong tot een 2 2 gelijk spel. Geslaagd. Op de te Tilburg op de boerderij der Paters Redemptoristen gehouden examen van leider van een plaatse lijke melkcursus slaagde onze dorps genoot de heer H, J. Aerts. Blocveiling van 26 Juni. Doperwten f 13,80 f 14,Cons. Koninginnen f 14,30 per 100 kg. Bouwvakarbeidersbond Voor de afdeeling Drunen var» den bouwvakarbeidersbond zal Zaterdag 6 Juli a.s. een bonnen controle gehouden worden. Tevens kunnen bonnen worden ingewisseld. Dit alles ten huize van den penning meester in Elshout. ELSHOUT. Collecte. Zondag zal in alle H. Missen een open schaalcollecte gehouden wor den voor de door oorlogsschade ge teisterde plaatsen in Noord-Brabant Aanbiddingsdag. Donderdag 11 Juli is het onze parochieeleaanbiddingsdagen tevens feestdag van den H. Norberlus. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGEVING.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 7