Heerenhuis WINKELHUIS klein woonhuis Heerenrijwiel Winkeliers, blijft adverteeren DE BROEDERS, H lermede betuig ik mijn op rechten dank aan de Levens- verzekerings-Mij. »NO()RD- BRABANDa (DirectieTimmer mans) voor de correcte uitbetaling der Verzekerings gelden van mijn'te Oisterwijk gesneuvelden echtgenoot. WED. VAN DER WENSCH- JOZEN. Bescherming tegen Luchtaanvallen. publiek verkoopen MODERNE PRENTJES FOTO PRENTJES Brandstof voor den De organisatie van handel verkrijgbaar, den opbouwdienst. Advertentiën. Te koop gevraagd op goeden stand. Te huur ofte koop gevraagd met veel bijruimte. HUIS MET ERF, BOUWLAND EN TUINGRGND Notaris Schreurs Te koop gevraagd met Tuin. Te koop gevraagd E.BRINGKMAN,6edipl.Pé(licure Een advertentie heeft ook thans zijn waarde* Brandstof voor de kachel nu verkijgbaar. Tot 1 October: 20 procent van het jaarverbruik. Er zijn weer kolen te verkrijgen. Volgens een circulaire, bestem J voor kolenhandelaren en verkrijg- baar bij de plaatselijke distributie kantoren, mogen braudstoffenbande- laren met ingang van Maandag hun klanten (niet industrieele verbrui kers, in de zomermaanden Juli, Augustus en September totaal maxi mum twintig procent leveien van de hoeveelheid vaste brandstoffen (steenkolen, briketten, cokes, bruin kool etc die deze in het jaar April 19J9 toten met Maart 1940afnamen Daar gaat dan nog af het even tueel reeds sedert 1 Mei 1940 ge leverde kwantum. De beschikbare hoeveelheden dienen zooveel moge lijk naar verhouding over de af nemers verdeeld te worden, terwijl tevens de werkelijk geleverde soort en kwaliteit der brandstoffen be rekend moet. Voor binnenlandsche industrieele verbruikers (waaronder tevens be grepen bedrijven zooals aannemers, spoor- en tramwegen, bunkering, visscherij etc.) geldt weer een andere regeling. Deze kunnen, voor zoover hun jiarverbruik boven de 240 Ion gaat, brandstoffen krijgen op een toewijzing van het Rijkskolenbureau voor zoover hun jaarverbruik be neden de 240 ton gaat kunnen zij in de zomermaanden per maand maximum een twaalfde ontvangen van de door hen van April 1939 tot April 1940 gebruikte hoeveelheid. Ziekenhuizen, gestichten, rijks-, provincie en gemeenteinstellingen, die tot nog toe tot de industrieele verbruikers gerekend werden, vallen thans onder de categorie der gewone verbruikers, die in het kwartaal Juli- Augustus-September niet meer dan 20 pCt. van hun jaargebruik kunnen ont vanhen. Oph affing van contingenteeringen De secretaris-generaal, waarne mend h ofd van bet departement van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dal de contin genteeringen van kunstmeststoffen, papier en papierwaren, rijst en rijstvoedermeel, schroefbouten en isolatorsteunen en weefsels van wol en halfwol, waarvan de geldigheids duur op 30 Juni j.lafliep,niet voor een nieuwe periode zijn verlengd. Invoer van de betreffende goederen zal derhalve na genoemden datum zonder vergunning ingevolge de Crisisinvoerwet 1937 zijn toegestaan. Verkoop brood aan restaurants en hotels vrij. De secretaris generaal, waarne mend hoofd van het Departement van Landbouw en Visscherij, maakt bekend, dat ook na 30 Juni voor- loopig de verstrekking van brood in hotels restaurants, broodjeswin kels enz. nog toegestaan is, zonder dat daarbij bonnen in ontvangst Kllll I CTflM „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch door RAYMOND PARSONS. 36) Néén!, zei Willy met een lichte blos. Ik weet zeker dat het waar is. Je schijnt nog al belang in dien meneer te stellen, merkte Lady Pan- win droogjes op, terwijl ze haar face a main naar haar oogen bracht. Willy werd vuurrood. Dat doe ik en daar heb ik een reden voor ook. Wat dan?, vroeg miss Clair. Lady Panwin lachte even. Ik denk dat ik dat wel raden kan. Zegt u het dan alstublieft niet, smeekte Willy. Ik weet zelf ternau wernood wat ik van hem moet den ken. Het eenige wat we doen moeten is Percy helpen. Als hij gered is, mag u me net zooveel vragen als u wilt. O, ik wou dat er eindelijk eens een eind kwam aan al die ellende! Dit is het begin van het einde, zei Lady Panwin, die had zitten na denken. Nu jij ons alles eerlijk verteld hebt, meiske, zullen wij het ook doen. Dorothy en ik hebben een ontdekking gedaan. Willy luisterde vol belangstelling naar het verslag van hun tocht naar Londen. Lady Panwin eindigde haar mede- behoeven te worden genomen. De hotels enz. kunnen derhalve ook tot nadere aankondiging de be- noodigde hoeveelheid brood tot de tot nu toe gebleken behoefte nog vrij van hun leverancier (bakker) betrekken. Militaire politie wordt opgeheven. Naar het Huisgez. verneemt, zal in de eerste helft van de maand Juli het corps der militaire politie wor den opgeheven. .De manschappen, die hierdoor vrij komen, zullen voor een deel bij de gemeente-politie, voor een deel bij de Kon. Marechaus sée en voor een deel bij de Rijks- veldwacht worden ondergebracht. Onze Marine wordt geliquideerd. „De Tijd" vernam uit goede bron, dat aan al het Marinepersoneel per 15 Juli a.s. ontslag is aangezegd. Rijwielplaatje. Men zij er aan herinnerd dat vanaf Maandag 1.1. alle wielrijders wanneer zij zich op den openbaren weg be vinden, moeten voorzien zijn van duidelijk zichtbaar op jas of rijwiel bevestigd rijwielplaalje. Tot 1 Aug. mag men het dit jaar geldige plaatje óf een nieuw voor het komende jaar vertoonen nè 1 Aug. is uit sluitend het niéuwe plaatje geldig. Van Maandag 1 1. af is men straf baar en wordt niet meer ge waarscbuwd als men niet een der twee belastingmerken op rijwiel of jas hetft bevestigd. De organisatie van den Opbouwdienst. De organisatie van den Opbouw dienst ziet er op papier ongeveer als volgt uitMet de leiding is belast de majoor J. N. Breunesse, wien als verbindingsofficier de Duitsche ma joor Ogi'gi terzijde staat, en die de beschikking krijgt over een deskun digen staf. De dienst is verdeeld in opbouw- afdeelingen, elk bestaande uit een staf en vier tot zes opbouwverban- den. Zulk een afdeelingsstaf bestaat uit een afdeelingsleider, drie tot vijf opbouwleiders, tien tot twaalf lei ders en twintig tot vijf en twintig opbo u war hein ers. Een opbouwverband bestaat uit een verbandleider, vijf opbouwleiders, twintig lot vijf en twintig opbouw- hulpleiders en honderdzestig tot hon derdtachtig opbouwarbeiders. Mers zou dus een opbouwverband tot op zekere hoogte kunnen vergelijken met een compagnie, terwijl een op- bouwafdeeling ongeveer de sterkte zal krijgen van een vroeger depotbataljon. Voor opbouwleiders komen in aan merking officieren en oudere onder officieren, die voor dit werk de noo- dige geschiktheid blijken te bezitten, terwijl voor hulpleiders onderofficie ren en korporaals bestemd zijn. Voor den opbouwdienst zal het mi litaire tuchtrecht worden gehandhaafd. ADVERTEERT IN DIT BLAD. deelingen met de verzekering dat de pseudo-Sir John nu ook wel spoedig verschijnen zou. Ik geloof dat u heel verstandig doet.z ei Willy en in het ongunstig ste geval kunnen we dan nog altijd in den grafkelder zoeken. Waarom?, informeerde miss Clair. Willy gaf de verlangde verklaring. Maar laten we dat niet doen, be halve als al het andere mislukt is. Lady Panwin keek ongeloovig. Ik begrijp werkelijk niet hoe een be zoek aan den grafkelder van invloed kan zijn, zei ze peinzend. HmMis schien wil die Graaf Bezkoff wel eens zoo vriendelijk zijn om te vertellen hoe hij den weg naar den grafkelder kent. Jij kent hem ook! Dat heeft Do rothy me verteld! Dorothy heeft me hem één keer gewezen, zei Willy blozend, maar ik heb Graaf Bezkoff niet op de hoogte gebracht. Dat bedoelde u immers, La dy Panwin? Voor zoover ik weet kent hij zelf den weg niet. In elk geval, verklaarde Lady Panwin op een toon die geen tegen spraak toeliet, ben ik nu overtuigd dat Richard dien plattegrond uit het boek gestolen heeft, toen hij hier met zijn broer was. Hij was blijkbaar toen al van plan John te vermoorden en het lijk ergens te verbergen waar men het nooit zoeken zou. Het eind van de beraadslagingen was ten slotte dat Lady Panwin en Dorothy aan Willy beloofden dat ze de eerste acht dagen niets zouden doen en dat was een heele geruststel ling voor het meisje. Toen gebeurde er den volgenden dag iets onverwachts; Jules kwam plotseling terug! Martin v. d Bogaart en Gerry Hens zeggen, mede namens weder- zijdsche familie, hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Papendrecht, Juli 1940. Julianastraat 13 Br. onder No. 63338 Bur. v- d. blad. Algemeene gedragsregels bevolking. De Burgemeester der ge meente waalwijk brengt ter openbare kennis, dat de door hem op 10 Mei 1940 vastgestelde «Algemeene gedragsregels bevolking« met ingang van heden worden aan gevuld met de volgende be paling „Motorrijtuigen op meer dan twee wielen mogen niet worden geparkeerd op den openbaren weg - hieronder niet begrepen de plaatsen die als parkeerterrein zijn aangeduid van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsop gang". Waalwijk, 1 Juli 1940. De burgemeester voornoemd, E. MOONEN. Br. onder No. 63328 Bureau van dit blad. Hij deelde mr. Clair mede dat hij door de anarchisten gevangen was ge houden en zoo ontdekte de heer des huizes de reden, waarom zijn butler naar Londen was gegaan. Hij was diep verontwaardigd dat Dorothy hem daar naar toe gestuurd had. Hij riep zijn zuster en dochter in de biblio theek en „confronteerde" hen met zooals hij het noemde hun „mede plichtige". Dorothy was zenuwachtig; maar Lady Panwin behccrschte -de situatie volkomen en nam alle schuld op zich, hoewel ze even verbaasd was als haar broer toen ze hoorde wat Do rothy gedaan had. En daar konden de beide dames luisteren naar het verhaal van den butler en ze maakten uit zijn in ge broken Engelsch uitgebracht verslag op dat hij naar Soho was gegaan en daar in een restaurant voorzichtig een paar menschen uitgehoord had. Hij was toen in gesprek geraakt met een Franschman en had een opmer king gemaakt over de historie van Sir John Newby, waarvan heel Londen wist uit de kranten en had toen ver der gevraagd naar het huis. De Franschman had hem toevertrouwd, dat hij een huis vlakbij erg verdacht vond en Jules voorgesteld met hem mee te gaan om te onderzoeken of het misschien de gevangenis van den millionnair was, terwijl hij ook ge zegd had, dat zij misschien een be looning zouden krijgen, als ze het huis vonden. Jules ging met hem mee, zonder eenigen argwaan en hoorde pas, toen hij in een zolderkamer op gesloten was ongetwijfeld dezelfde waarin Sir John geweest was dat de voorgewende Franschman in wer kelijkheid een Rus en één van de le den van het Klinkergenootschap was. OPENBARE VERKOOP1NG TE NIEUWKUIJK- te Drunen, zal op Dinsdag 9 Juli 1940 bij inzet, ter herberge van W. v. BAARDWIJK te Nieuwkuijk en op Dinsdag 23 Juli 1940, bij toeslag, ter herberge van J. SLEGERS aldaar,telkens des nam. 7 uur precies, ten ver zoeke van den Heer MART. ELSHOUT, Onder de gemeente Nieuwkuijk Koop 1. Het huis, geschikt voor twee woningen,met erf, gelegen aan de Groott Straat, kad. bekend als Sectie C nummers 1349 en 1350, te zamen groot 3.40 aren. Koop 2. Tuingrond, gelegen in het Venbroek, achter den tuin van Hellebrekers, be plant met prima bessen- struiken, kad. bekend als Sectie C nummer 121, groot 13.40 aren. Koop 3. Tuingrond, gelegen over de Middelsloot, achter het erf van v. d. Hurk, groo- tendeels beplant met prima bessensti uiken, kad. bekend als Sectie G nummer 39, groot 15 20 aren. Gedeeltelijk verhuurd tot 31 December 1940. Koop 4. Bouwland, gelegen tegen den dijk, nabij den Molen, kad. bekend als Sectie C nummer 1318, groot 3.55 aren. Verhuurd tot 1 Maart 1941. BETALING der kooppen ningen binnen zes weken na den toeslag. AANVAARDING in eigen gebruik: koopen 1, 2 en 3 voor zoover onverhuurd, ter stond bij de betaling der koop penningen, koopen 3 en 4, voor zoover verhuurd,na beëindiging der huur. Huurpenningen over het sei zoen 1940 worden gereserveerd. LASTEN voor koopersvan koop 1 van 1 Juli 1940 afvan koopen 2, 3 en 4 van 1 Januari 1941 af. 63324 Er werd een vergadering van anar chisten bijeengeroepen en ze hadden hem ondervraagd. Toen het bleek, dat hij niets in hun nadeel gedaan had, hielden ze hem een paar dagen gevan gen en lieten hem toen gaan, nadat hij beloofd had het huisnummer of de straat, waarin het huis stond, aan nie mand te zeggen. Maar dat moet je wèl, riep Doro thy, toen hij zoover gekomen was. Mr. Hallon is ook naar dat huis gegaan en Hoe heeft mr. Hallon dat huis kunnen vinden, mademoiselle?, vroeg Jules. Wat doet dat er toe?, riep Doro thy. - Maar hij is er naar toe gegaan en hij is verdwenen. Heb je niets van hem gezien of gehoord? Neen, mademoiselle. Ik was im mers op en zolderkamer opgesloten. Dorothy! Dorothy, zei Lady Pan win troostend, terwijl ze haar arm om het snikkende meisje sloeg. Je ziet dat Jules vrij gelaten is, waar schijnlijk komt mr. Hallon ook gezond en wel terug. Laat Jules me dan het nummer van het huis zeggen, hield Dorothy vol. Dat kan ik niet, mademoiselle, zei de ongelukkige butler. Het zou me mijn leven kosten. Dat hebben ze me gezegd, zei hij huiverend. Het wordt tijd, dat ik mijn macht uitoefen, zei mr. Clair statig. Jules je kunt terugkeeren tot je plichten, nu blijkt dat de schuld niet geheel en al bij jou ligt. Als ik het nummer van het huis mocht wenschen te weten, zul je het me moeten zeggen. Ga heen Jules maakte een eerbiedige hui- ging en ging de kamer uit, na een me- i delijdenden blik op Dorothy te heb- Br onder No. 63329 Bureau van dit blad. Een goed 2de-Handsch Br. onder No. 63327 Bureau van dit blad. Achter bet Stadhuis 30 - Tel. 4869 - *8 BOSCH DES MAANDAGS ADRES: Café-Rest. „MOLENVLIET" TEL. 242 WAALWIJK. Wij hebben nieuwe MONSTERBOEKEN met 'n kerncollectie en gereed. Bij voor komende gelegen heid gelieve deze beslist in te zien. Bij bestelling aan tusschen person en gelieve men uit drukkelijk te vra gen naar het MONSTERBOEK VAN ONZE FIRMA Hoogachtend Aanbevelend, Waalw. Stoomdrukkerij Antoon Tielen hen geworpen. Toen hij weg was, gaf mr. Clair zijn dochter een standje en verklaarde dat hij niet wilde, dat vrouwen uit zijn familie zich met een dergelijke zaak bemoeiden. Morgen, zei mr. Clair vasbeslo- ten, zal ik een boodschap naar in specteur Trusk uit Axleigh sturen, die de zaak in het begin in handen gehad heeft. Mijn vriend, Sir John Newby, zal morgen waarschijnlijk hierkomen en dan kunnen we Jules ondervragen en hem dwingen alles te vertellen wat we willen weten. Ben je dat niet met me eens, Selina? Ja, zei Lady Panwin onver wachts en nam toen Dorothy mee de kamer uit. Samen gingen ze naar haar slaapkamer en daar zei ze tegen Dorothy dat het beter zou zijn den loop der dingen af te wachten dan de afwikkeling van de gebeurtenissen te overhaasten. De valsche Sir John en inspecteur Trusk zouden morgen met mr. Clair samen in de bibliotheek zijn. Dan zouden ze Jules er bij kun nen halen om hem te dwingen de plaats van het huis te zeggen. Maar denk eraan, zei Lady Pan- win, zelfs als we er achter komen wat het nummer van het huis is, moe ten we zorgen, dat inspecteur Trusk er geen inval doet, zoolang we niet weten of het gevaar voor mr. Hallon oplevert. Nadat Lady Panwin de kamer ver laten had, ging het arme meisje naar bed en trachtte het afschuwelijke ge vaar waarin Percy verkeerde, te ver geten. Maar ze kon niet slapen. Het was een warme nacht en ze vond het in bed niet om uit te houden. (Wordt vervolgd) en

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 4