VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS RECHTZAKEN Uitreiking boter- en vetkaarten SPRANG—ÜAPELLE. WASPIK. VLIJMEN Gemengd Nieuws. Het luiden der klok. Voorloopig zal vanwege de lucht beschermingsdienst niet meer geluid worden met de klokkennoch op Zondag, noch op de dagen in de week, noch vóór de H. Diensten, noch bij het Angelus. St. Aloysiusfeest. Maandag werd door de beide congregatieën het jaarfeest van St. Aloysius gevierd. De dag werd be gonnen met een H. Mis voor de levende en overleden leden van de congregatieën opgedragen door den directeur der congregatie. In den namiddag en 's avonds kwamen de leden samen in de patronaat-zalen waar verschillende wedstrijden wer den gehouden, spelen werden ge daan- Aan het slot van dezen feestdag gingen verschillende leden met mooie prijzen naar huis, die zij gewonnen hadden bij een van de wedstrijden. ,^;rErximabloempje Zondag a.s. zal 't Emmabloempje verkóóht worden door dames. Rijwielpaden Hoewel het onbegrijpelijk is, dat de provinciale weg tusschen de remise van Drunen en den overweg in Vlijmen slechts aan de Noord- zijde voorzien is van een klinkerver- I ^at op ^et distributiekantoor onvolie- granen van betere gronden veel hoogere prijzen werden besteed dan van het graan van de lichtere gron den. Dit is echter een zeer nonmaal verschijnsel, waarmede dus geen uitzonderingen zijngemaakt. De prij zen die voor 't koren werden besteed waren wel van dien aard, dat de verbouwers er goed mee uit konden zooals dat in de vaktermen heet. ELSHOUT. De van Engelenkrans. De van Engelenkrans gaat weder om ijverig aan 't werk. De naaiavonden voor deze week zijn vastgespeld op Woensdag- en Vrijdagavond. Collecte. Zondag 21 Juli zal in alle H. Missen een collecte gehouden worden voor 't doofstommen instituut. Bekendmaking. De Burgemeester van Sprang-Capel- le maakt bekend, dat op Maandag 15 Juli 1940 huis aan huis bezorgd zijn aanvraagformulieren voor Boter, Mar garine, Vet of Olie. Deze aanvraagformulieren moeten zorgvuldig worden ingevuld en onder teekend door het hoofd van het gezin. De aandacht wordt erop gevestigd breeding, die men in den naam geeft van rijwielpad, zagen wij dezer dagen tot onze vreugde, dat men wederom bezig is het smalle padje aan de Zuidzijde van den weg onder de Kuijksche laan op te lappen. De kwestie van rijwielpaden hangt hier nu al zoo lang de tram van dit stuk van de aarde verdwenen is en nog is het lappen en nog eens lappen voor de provincie en voor de wielrijders hotsen en botsen. Hier dient de knoop te worden doorgehakt en een goed rijwielpad als wij het zoo noemen mogen te worden aangelegd. Zoo mag zeer zeker het tegelpad in den Drunenschen Overlaat ook wel eens onder handen genomen worden. In de bocht op den stoep van den Drunenschendijk zijn de tegels ongeveer gruis geworden. Verbetering is hier geen overbodige luxe. Het rijwielverkeer is in onze streek zeer druk. De R.K. Voetbalclub V.J.C. herleeft Men schrijft ons Zondag waren onze VJC'ersweer op het veld aanwezig. Het eerste elftal speelde thuis vriendschappe lijk tegen de Herplsche Boys. Hoe wel onze spelers den laatsten tijd den voetbal hadden laten rusten, .voelden zij zich op het veld toch wel thuis. Vooral de keeper toonde zijn kracht. Zijn goal werd als het ware bekogeld, doch wist hij zuiver ,,tei houden. Over zijn werk niets dan lof. Wij moesten in de bezoekers toch onze meerderen erkennen, waarmede de Herptsche Boys een 3—2 overwinning behaalden. Onze junioren, uitgenoodigd bij de heeren studenten op Marienkroon te Onzenoort hebben een genoegen lijken middag doorgebracht. Wel schrokken ze wat toen de ONS- mannen op het veld verschenen. Doelpunt na doelpunt floot in de Drunensche touwen. Na rust werden de sterke tegen standers vervangen door jongere studenten. Dat deed de junioren weer opleven en met een pracht- schot van P. van Heivoort had VJG de leiding. Door het prachtige samenspel van ONS bleef de stand niet lang zoo. Bij het einde was het een 4-2 overwinning voor de studenten van Mlirienkroon. Na een kopje thee gedronken te hebben na den wedstrijd wachtte ons een schitterende uitvoering in de fraaie tooneelzaal. Hier werden de lachspieren danig in beweging gebracht. Onze junioren hebben een mooi uitstapje beleefd en met be langstelling zien wij het volgende bezoek aan Onzenoort tegemoet. V. J. C.'ers maak je klaar voor Zondag er wacht jullie een mooi programma. Geslaagd. Onze dorpsgenooteMej.E.Lambooy slaagde te Den Bosch voor't examen machine schrijven. Blocveiling. Zwarte bessen (6500 kg.) f35,— roode bessen (22000 kg.) f 10. witte bessen (6500 kg.) f6.60; fram- - bezen (3900 kg.) f25.- alles per 100 Kg. Graanprijzen. Bij de deze week gehouden ver pachtingen van te velde staande granen bleek veel animo te zijn van de zijde der koopers. De prijzen die besteed werden voor rogge en haver waren goed, doch nietabnor maal hoog. Wel was het zoo, dat voor de dig ingevulde formulieren niet aange nomen kunnen worden. Invulling behoort dus thuis volledig te geschieden. De aandacht wordt er bijzonder op gevestigd dat op de formulieren het zuiver inkomen moet worden ingevuld. Hierop mag derhalve geen bedrag in mindering wordt gebracht voor kin deraftrek. Met deze ingevulde formulieren en de distributiestamkaarten van het ge- heele gezin kan men zich op de hieron der vermelde plaatsen en tijdstippen vervoegen tot het in ontvangst nemen van distributie boter- of vetkaarten. Alleen aan personen boven de 18 jaar worden deze kaarten mede gege ven. Distributie Boter- en Vetkaarten zullen worden uitgereikt: In het Bondsgebouw te Sprang: Donderdag 18 Juli 1940: 912x/i u- Wijk A no. 1 —75; van 2—5J/2 uur Wijk A no. 76—150. Vrijdag 19 Juli 1940: 9—12y2 uur Wijk A 150—220: van 2—5J^ uur Wijk A 221-300. Zaterdag 20 Juli 1940: 9 12V2 u'ar Wijk A 301—360 en Wijk A 421-439. In het Gymnastiekgebouw te Capel- le (oude school): Maandag .22 Juli 1940: 9—12J^ uur Wijk C 37—110, van 2—5J/£ uur Wijk C 111 180. Dinsdag 23 Juli 1940: 9 12J/2 uur Wijk C '181—250, van 2 5^ uur- Wijk C 251—276 en Wijk D 151 200. Woensdag 24 Juli 1940: 9—12J.^ uur Wijk D 201—270, van 2—5^ uur Wijk D 271-337. Op het Distributiekantoor te Vrij- hoeve-Capelle: Donderdag 18 Juli 1940: 2 uur Wijk A 361-420. Vrijdag 19 Juli 1940: 9—12]^ uur Wijk B 1—40, van 2—5J^ uur Wijk B 41—100. Zaterdag 20 Juli 1940: 912J/2 uur Wijk B 101-145. Maandag 22 Juli 1940: 9—12x/ uur Wijk C 1—35, van 2—5V2 uur D 1 60. Dinsdag 23 Juli 1940: 9-12V2 Wijk D 61 100, van 2—5J^ uur Wijk D 101-150. SPRANG Gentsvaart een competitie wedstrijd tegen Noad uit Wijk, welke wed strijd met 2 1 in het voordeel van de thuisclub eindigde. Aan het Gemeentelijk Gymna sium te 's Hertogenbosch werd van de le naar de 2e klasse bevorderd de jongeheer J. Smit Azn. te Vrijh. Capelle. De alhier gehouden collecte voor het Nationaal Comité 1940 heett voor deze gemeente de niet onbe langrijke som van f 487.67 opge bracht. De ijverige en sympathieke bemoeiingen van de oud-strijdka meraden voor den gesneuvelden Waspikschen wapenbroeder A. G. Verschuren zijn goed geslaagd. Dank zij de medewerking van den Edel- Achtbaren Heer Burgemeester dezer gemeente en speciaal van diens col lega te Horn heeft de afwerking der noodige formaliteiten 'n vlot verloop gehad. Heden zal het stoffelijk overschot naar Waspik worden overgebracht. Donderdag om 10 uur zal een so- lemneele H. Mis worden opgedragen voor de zielerust van den gesneu. velde in de St. Theresia-kerk te Waspik-Boven, waarna op 't kerkhof de teraardepestelling zal plaats heb ben. Oud-militairen zullen den ge vallene naar zijn laatste rustplaats dragen. Zaterdag j.l. slaagde te Breda voor het M. U. L. O.-Diploma B de dames J. M. Ruijtenberg en J. C. Ruijtenberg alhier. Beiden waren leerlingen van de Chr. School voor M.U.L.O. te Raamsdonksveer. niet zien nemen, maar wel zien weggooi en na zijn daad. Hij was daarop terstond gevlucht op de fiets, met achterlating van zijn jas, die aan den kapstok hing en waaraan zijn rijwielplaatje bevestigd zat. Getuige was hevig bloedend naar de buren geloopen. Zij had daar verteld, ge stoken te zijn door een marskramer, die langs de deur kwam en had dit daarna ook tegen den dokter verklaard .Thans beweerde zij, dit verklaard te hebben 0111 haar man niet meer overstuur te maken dan hij al was. Het meisje dat voor de collecte rondging, was ook bij die buren en had daar verklaard, juist van getuige af te komen. De verwonding was van dien aard, dat een operatie noodig bleek. Een nier van de vrouw was zoowat door midden gesneden en werd dan ook bij die operatie verwijderd. De advocaat-ge neraal Mr. Massink eischte een zelfde straf als in eerste instantie was opgelegd maar met een andere kwalificatie, n.l. mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende. Verdedigster Mr. Emma Lion betoog de, dal het zeer wel mogelijk was, dat een ander het misdrijf gepleegd heeft en dat men de verklaringen van de vrouw niet betrouwbaar genoeg kan noemen, 0111 daarop tol een veroordeeling te ko men. Verdachte, gevraagd of hij nog iets te zeggen had, herhaalde dat hij onschuldig was. Vonnis op 29 Juli a.s. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. In verband mei het dreigende gevaar van diphtery zullen de vacanties der jongens- en meisjes scholen 14 dagen vervroegd wor den. Bij enkele schoolkinderen is reeds diphtery geconstateerd. Ten einde uitbreiding te voor komen ligt het in de bedoeling alle kinderen tot 3 jaar te laten inenten. ST. JOACHIMSMOER. Haar traditie getrouw bij gelegen heid van de kermistijd, had het Kruisbooggezelschap «Onderlinge Vriendschap« alhier voor haar leden een prijsschieten gehouden, waarvan de uitslag was als volgt 1. A. Kouwenberg 89 p., '2. G. v. Gorcum 85 p., 3. E. Verhelsl 80 p., 4. H. Kolberg 79 p., 5. P. v. d. Hoven 79 p., 6. A. v, d. Hoven 74 p., 7. Fr. Maas 72 p., 8. P. Haxenberg 72 p., 9. A. Maas 70 p. Mishandeling te Heusden. G. A. S., arbeider te Heusden was voor het Bossch Hof in hooger beroep geko- men van een vonnis van den politierech ter le 's-Hertogenbocsh waarbij hij werd veroordeeld tot een week gevangenisstraf ter zake, dat hij op 8 Februari j.l. Ma. Merkx had gestompt en haar .linkerarm had omgedraaid waarbij zij een bloeden de verwonding opliep. De advocaat-gene raal had tegen hem een gevangenisstraf van twee weken geëischt. Het gerechts hof. arrest wijzend, heeft evenwel het vonnis bevestigd. Vrouw met mes gestoken te Sprang-Capelle. In hooger beroep wederom viei jaren tegen dader geëischt. De Ontvanger der Directe Belastin gen en Accijnzen te Waalwijk brengt ter kennis van belanghebbenden, dat kostelooze rijwielmerken, geldig voor hel jaar ingaande 1 Augustus 1940, be halve gedurende de normale kantoor uren, ook te zijnen kantore kunnen worden aangevraagd op 18, 22, 25 en 29 Juli a.s. des avonds van 6 tot 8 uur. Verder kan ook nog aanvraag wor den gedaan: le. wat betreft de wijken A., E., F., en G. der gemeente Eethen, ten huize van den dienstgeleider te Dussen B 75, aldaar op Donderdag 25 Juli des na middags van 6 tot 8 uur, Zaterdag 27 Juli des namiddags van 2 tot 6 uur en Woensdag 31 Juli 1940 des namiddags van 4 tot 8 uur. 2c. wat betreft de wijken B., C. en D. der gemeente Eethen en de ge meente Heusden in het stempellokaal der gemeente Heusden aan de Bree- straat aldaar, op de Maandagen 22, 29 Juli en 5 Augustus en op de Don derdagen 25 Juli, 1 en 8 Augustus, tel kens cles avonds van 6 lot 8 uur. 3e. wat betreft de wijken A., B.#en D. der gemeente Sprang-Capelle in een lokaal van het gemeentehuis te Vrij- iioeve-Capclle a.v.; Donderdag 18 Juli vobr wijk A. No. 1 tot en met No. 200. Maandag 22 Juli voor wijk A. No. 201 tot en met No. 439. Donderdag 25 Juli voor wijk B. No. 1 tot en met No. 145. Maandag 29 Juli voor wijk D. No. 1 tot en met No. 200. Donderdag 1 Augustus voor wijk D. No. 201 tot en met 337, telkens des avonds van fi tot 8 uur. 4e. wat betreft de wijk C. der ge meente Sprang-Capelle in het gym nastieklokaal van de openbare lagere school te Capelle (kom) op Donder dag 25 Juli des avonds van 6 tot 8 uur. 5e. wat de gemeente Loon op Zand bel reft, ten huize van den dienstge leider te Kaatsheuvel, Gasthuisstraat 104, op de Maandagen 22. 29 Juli en 5 Augustus en op de Donderdagen 25 Juli en 1 Augustus, telkens van 6 tot 8 uur des avonds. Er hebben eenige personen over wogen ook voor deze gemeente pogin gen aan te wenden, kinderen uit ge teisterde gebieden te plaatsen. Reeds eenigen hebben zich daarvoor opgegeven, doch om allen die daartoe bereid zijn, in de gelegenheid te stellen zich op te geven, wordt medegedeeld dat dit kan geschieden te Sprang bij Mevr. Winkelman, Mevr. Sirag en Mevr. v. Lummel: te Vrijhoeve-Capelle bij Mevr. Dijk; te Capelle bij Mevr. Roos, Mevr. Oostenbrug, Mej. Sneep en Mej. Rijken. Ook kan opgave ge schieden bij den heer van Herpen te Vrijhoeve-Capelle. Nadere inlichtingen zijn ook aan de ze adressen te bekomen. Opgave liefst vóór Zaterdag. CAPELLE. Met nagekomen giften heeft de Na tionale Collecte 1940 in de gemeente Sprang Capelle opgebracht de som van f 1419.50. Bij het te Breda gehouden examen slaagden voor het Mulo- diploma A onze dorpsgenooten A. J. van Nieuwenhuijzen en A. van Beek Gzn. Bij het maaien had de land bouwer Th. K. alhier het ongeluk dermate met de zeis in z'n been te hakken, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De voetbalvereen. WitZwart speelde j.l. Zaterdagmiddag op het sportterrein aan de Willem van Bons, die nu geldig zijn Bonnen 67 en 68Op eiken bon 2V2 ons boter of margarine of vet, tot en met 28 Juli a.s. Broodbons 61 tot en met 70 (brood- bonboekje) geldig van 15 Juli tot en met 21 Juli (niet gebruikte tot en met 25 Juli). Voorts zijn de niet gebruikte van serie 51 tot en met 60 nu nog geldig tot en met 18 Juli. Bon 90Eén half pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rog gebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel tot en met 9 Augustus. Op bon 75 kan men tot en met 26 Juli één dezer producten ook nog beko men tot een gewicht van één half pond. Bon 85één half pond koffie of één half ons thee tot en met 2 Augustus. Bon 80één kilo suiker tot en met 25 Juli. Petroleumzegel Periode III. Geldig voor 2 liter petroleum tot en met 28 Juli (alleen voor degenen, die daartoe vergunning hebben). Kolen, enz. Tot 30 September kan men bij handelaren koopen 20 pCt. van het verbruik van April 1939 tot en met Maart 1940. Het koppel J. Kleijberg - J. Ver hoeven, respectievelijk lsten en 2en Voorzitter, bleken dezen dag zoowel de ziel in den strijd te zijn als in de vereeniging. Van de 4 series wisten zij er drie glansrijk te winnen, hoe wel zij pas in de derde serie het. genoegen mochten smaken het be geerde aantal punten te behalen om een ronde te winnen en hiermede tevens de leiding te nemen en de uitgelootde premie binnen testrijken. De 4de serie kenmerkte zich door het sterk naar voren treden van het koppel Chr. v. d. Hoven-M. Beerens om beslag te leggen op de laatste ronde, doch L. v. Bladel wist in het laatste schot een einde te maken aan alle illusies van dit koppel,zoo dat zij nog wel de serie wisten te winnen, maar nog geen ronde. Nog werd besloten heden Woensdag dejaarlijkscheprijsverschieting door gang te doen vinden en wacht den leden heden wederom een gezellige dag- Stand van den Zesdaagsche na den 2den dag: J. KleijbergJ. Verhoeven 159 p. Op een ronde Chr. v. d. Hoven-M. Beerens 145 N. PullensH. Muskens 145 L. v. Bladel R. v. Loon 144 P. v. Bavel—G. Pullens 142 Chr. v.d.Hoven Pzn P v. Dijk 121 W. Pulles A. Brok 120 H. v. d. Mee—J. Verheijden 111 M. v. d, Mee—J. Leijtens 107 liet gerechtshof te 's-Hertogenbosch behandelde in hooger beroep de straf zaak tegen A. H., schoenmaker te Waal wijk, die door de rechtbank te 's Herto- gcnbosch was veroordeld tot een gevan genisstraf van vier jaren, ter zake dat hij op 22 November j.l. Aa. van Tiggelen, huisvrouw Treffers met een mes een or twee maal gewelddadig in den rug had gestoken. In zijn vonnis had de rechtbank het misdrijf gekwalificeerd als zware mis handeling. Thans was aan vcrdachle primair ten laste gelegd poging tot dood slag, subsidiair zware mishandeling, meer subsidiair mishandeling zwaar lichame lijk letsel ten gevolge hebbende. Ver dachte gaf toe, dat hij vaak bij de vrouw- op bezoek ging. Hij voegde er evenwel aan toe, dat ook verschillende anderen dat deden. Ook gaf hij toe, op den bc- wusten morgen oneenigheid mei haar te hebben gekregen. Daarom was hij heen gegaan. Even voordat hij heenging was er een kind aan de deur geweest voor een collecte. Verdachte trachtte zijn plot seling heengaan uit het huis en den on- gewonen weg, dien hij daarop volgens getuigen genomen had, als heel normaal te doen zien. De vrouw werd voorts als getuige ge hoord. Zij ontkende meer van die vrien den als verdachte te hebben, die zoo ge- ruimen tijd bij haar op bezoek kwamen. Op den bewusten datum was hij den hee- len voormiddag bij haar geweest, terwijl haar man naar de werkverschaffing was. Tegen den middag kregen zij woorden over een onbenulligheid en geluige zeide, dat zij haar man zou roepen en wilde heengaan. Op dat oogenblik kwam er een kind aan de deur voor een collecte. De vrouw ging weer naar binnen en toen zij in de gang van de woning kwam haalde verdachte haar daar in en stak haar in den rug. Zij had hem het mes Handboogsport. Zondag j.l. had op de banen der R.K. Handboogschutterij «Eendracht maakt Macht«, gevestigd café W. Pulles (Vosje) de 2de voortzetting plaats van den onderlingen zes daagsche en waren alle leden weer present om vol ambitie elkander zoo hard mogelijk te bekampen. Drie baders in zee verdronken Maandag zijn aan het strand van Nes, op Ameland, drie baders, die zich te ver in zee waagden, ver dronken. Het zijn het echtpaar Bijlsma uit Steenwijk en een jong meisje uit het dorp, mej. Jo Bakker. «Er stond gistermiddag een zeer sterke Oostenwind», aldus vertelde ons de burgemeester van Nes, de heer J. Bolemey. «Het Amelandsche meisje was een zeer goede zwemster die ook wel vertrouwd was met den toestand ter pjaatse. Toch is zij door den sterken stroom, veroor- zakt door den Oostenwind, die hier reeds eerder slachtoffers maakte, meegesleurd. Voor het Drentsche echtpaar het gevaar bemerkt had, werden ook zij naar zee getrokken. De kracht van den stroom ging hun zwemkunst te boven. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Zooals medegedeeld in ons rondschrijven zal de uitreiking der boter- en vetkaarten plaats vinden in een zaal van de openbare school, in de Stationsstraat, gelegen achter het distributie-kantoor, en wel als volgt: Aan hen, wier familie-naam begint met: A tot en met E op Donderdag 18 Juli 1940 F tot en met J op Vrijdag 19 Juli 1940 K tot en met N op Maandag 22 Juli 1940 O tot en met S op Dinsdag 23 Juli 1940 T tot en met Z op Woensdag 24 Juli 1940 en voor kloosterlingen uitsluitend op Donderdag 25 Juli 1940, telkens van 912*^2 en van 2—5 uur. Volgens eene nieuwe, gewijzigde, instructie van het Centraal Dis tributie-kantoor te "s-Gravenhage, kunnen alleen zij. wier .nkomen hooger is dan 2500.—, Volstaan met de mededeeling op het Aan- vraag-formulier: Hooger dan 2500.—. Al de anderen behooren op te geven het vastgesteld zuiver inkomen volgens den aanslag in de inkomsten-belasting over het belastingjaar 3939—1940, óf indien men niet is aangeslagen, te vermelden het in komen over het kalenderjaar 1938. Men wordt beleefd verzocht, in het belang eener vlotte afdoening, het aanslagbiljet over het jaar 1939—1940 mee te brengen. De boter- en vetkaarten worden uitsluitend afgegeven op vertoon der Stamkaarten van alle op de aanvrage voorkomende personen. Kring-distributie-kantoor, ARN. VERWIEL, Leider.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3