BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN RECHTZAKEN LAATSTE BERICHTEN SPRANG—GAPELLE. DRUNEN i—CAPELLE. nood snel en doelmatig moet worden gelenigd! Maandag 12 Augustus komen wij in Waalwijk persoonlijk U om Uw offer vragen. Helpt naar vermogen. Ook de omliggende gemeenten zul len door ons worden bezocht. Inlich tingen en opgaven: Mr. v. Coothstraat 41, Waalwijk. Doe allen Uw plicht en offer voor Uw landgenoten. Nederlandse Studenten Federatie Afd. Wederopbouw. PIET VAN LOON organisator Waalwijk e.o. DIAMANTEN BRUILOFT. Wij vernemen dat het echtpaar II. Maas-van Broekhoven in de Putstraat op 21 October van dit jaar zijn dia mant en huwelijksfeest zal vieren. Een zeldzaam feest, dat zeker bij zonder herdacht zal worden. P.T.T.-KANTOOR WAALWIJK. Gelegenheid wordt opengesteld voor verzending tegen bestaande tarieven van brieven en briefkaarten (geen an- sichtskaarten en geen prentbriefkaar ten) naar België. Uitsluitend Nederlandsche, Vlaam- sche, Duitsche of Fransche taal is toe gelaten. Aanteekening en expresse niet toege laten. Verzending naar Luxemburg is nog niet mogelijk. De eerste verzending geschiedt op 12 Augustus a.s. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden en verloren voorwer pen. Gevonden: Een vulpenhouder, een zilveren ro zenkrans, een schroevendraaier. Verloren: Een rijwielbelastingmerk in etui, een beursje met inhoud; een donkergroene mantel; vier halve broodkaarten, een distributiestamkaart; een roode porte- monnaie. ONGEVAL. Donderdagmiddag had in de Sta tionsstraat een ongeval plaats waarbij de echtgenoote van den landbouwer KI. alhier een enkelbreuk opliep. Zij reed op haar rijwiel ter hoogte van de Julianastraat, toen ongelukki gerwijze de trapper in aanraking kwam met de trottoirband, met bovengenoemd noodlottig gevolg. Na bij de fa. Hombergen te zijn bin nengedragen verleende Dr. Lange- meijer de eerste geneeskundige hulp, waarna het slachtoffer per auto huis waarts werd vervoerd. Zij zal eenige weken het bed moeten houden. LUXOR BIOSCOOP. „De Machtige". Steve Recka (Akim Tamiroff) is een door dranksmokkelen rijk geworden boef, die door zijn geld zijn heele woon plaats kan regeeren. Als hij verliefd wordt op Margaret, een vrouw uit de hoogste kringen, wordt deze liefde niet beantwoord. Hij zint dan op wraak en vindt die in den persoon van Margarets verloofde, die hij de kans geeft een zeer groot bedrag te stelen om hem daarna te laten arres teeren. Margaret komt dan Steve's hulp in roepen om haar verloofde te redden, waarin Steve slechts toestemt indien Margaret hem trouwt. Na eenige aar zeling geeft Margaret toe. Dit is echter niet naar den zin van Lan Ying, Steve's schoone Chineesche huishoudster, die in stilte verliefd op hem is en zich uit wanhoop met een dolk doorsteekt. Als Steve haar te hulp wil komen en de dolk opneemt, treedt juist inspecteur Brandon binnen en ar resteert hem. Op het eerste gezicht lijkt het inder daad of Steve het meisje vermoord heeft. Steve protesteert verschrikt de gedachte, dat hij Lan Ying zou ver moorden, vervult hem met afschuw. Maar het was een nieuw spoor betref fende een zijner vroegere misdaden, dat den Inspecteur naar zijn huis bracht en de Machtige ontkomt aus zijn lot in geen geval. Een gebroken man, die in één ver schrikkelijk uur heeft ontdekt, wat het leven waarde geeft, en hoe hij jaren lang aan een waan heeft geofferd, ver laat geboeid zijn tirannenburcht... Deze uiterst spannende gangsterfilm heeft voor de liefhebbers van dit genre geen aanbeveling meer noodig. MUSIS SACRUM. „Madame Bovary". Dit filmwerk waarin Pola Negri een harer schitterendste creaties geeft, ver plaatst ons naar een stil Provinciesfad- je in Frankrijk. Hier oefent dr. Bovary zijn praktijk uit en als hij de markiezin weet te genezen, wordt hij met zijne vrouw uitgenoodigd voor soirée op het kasteel. Mevr. Bovary is zeer op uitgaan en weelde gesteld en voor een avond gaan al haar droomen in vervulling. Een ze kere Rudolph Bonlanger wijkt dien avond niet van haar zijde en zijn vleie rijen bedwelmen haar meer nog dan de champagne. Hij verklaart haar zijn lief de, waarna zij besluiten te trouwen. Een dag wordt zelfs bepaald, doch wan neer het zoover is houdt Bonlanger zich niet aan zijn belofte en vertrekt naar Parijs. Een ernstige zenuwcrisis is voor mevr. Bovary het gevolg, waarbij nog komt dat zij tot over de ooren in de schuld steekt door haar onbeteugelden drang naar luxe en weelde. Ten einde raad zoekt zij Bonlanger in Parijs op, doch deze staat op het punt in het hu welijk te treden. Bij haar terugkeer hoort zij toevallig hoe alle inwoners van het stadje haar vijandig gezind zijn en dat haar man gehaat en veracht is en dat niemand haar zal willen helpen. Stilletjes gaat zij de apotheek binnen en neemt uit de giftkast een fleschje en sluipt naar huis. De kleine teug uit dit fleschje zal haar laatste zijn. TURNDEMONSTRATIE. Maandagavond, tijdens de pauze in het concert der Harmonie SI. Jan, zal de Gymnastiekvereeniging „Kunst en Kracht" een korte turndemonstratie geven op het plein vóór de muzieknis te v.m. Baardwijk. Tevoren zal een turnmarsch dooi een deel onzer gemeente worden ge maakt. NED. HERV. KERK BAARDWIJK. A.s. Zondagmiddag te half 3 hoopt D.V. voor de gemeente op te treden de Weleerw. heer Ds. v. d. Vlugt van Drunen. 's Morgens geen dienst. VOOR DEN WAALWIJKSCHEN GESNEUVELDE. A.s. Woensdag uitvaart en begrafenis. Gisteravond kwam het Comité we derom in vergadering bijeen. Op de eerste plaats werd de opbrengst der gehouden collecte vastgesteld welke beliep: In Waalwijk Centrum 214.09 In Waalwijk St. Anton, par. 57.68 In Besoijen 26.87 In Baardwijk 106.39 Opbrengst collecte 405.03 Ontvangen gift (reeds in ons blad van j.l. Woensdag verantwoord) 150. Totaal 555.03 Met groote erkentelijkheid nam het comité kennis van de belangrijke bij drage van 150.door een onzer in gezetenen geschonken en het hoopt, dat nog verschillende anderen zich ge drongen zullen gevoelen voor dit mooie doel een gift beschikbaar te stellen, opdat, na aftrek van de noodzakelijke onkosten, een waardig gedenkteeken' oj) het graf zal kunnen worden ge plaatst, dat nog in verre toekomst zal getuigen van de hulde en waardee ring van de Waal wij kers voor hun ge vallen mede-burger. Men is thans met de voorbereiding in zooverre gereed dat de overbren ging van het stoffelijk overschot van Oisterwijk naar Waalwijk (v.m. Baard wijk) zal plaats hebben op a.s. Woens dag 14 Augustus. Blijkens de bekendmaking in de ad vertentie-rubriek roept het comité de oud-gemobiliseerden uit deze gemeen te op zich als dragers beschikbaar te stellen, terwijl zooveel mogelijk ver- eenigings-deputaties en verdere be langstellenden worden verwacht om den gevallene de laatste eer te bewij zen. Tc 9 uur wordt aan de woning (tegenover Van Harens' Schoenfabrie ken aan het Hoogeinde) de begrafenis stoet opgesteld. Te half 10 heeft in de St. Clcinens- kerk de plechtige uitvaartdienst plaats waarna begrafenis op het R.K. kerk hof aldaar. Ter vergadering werden voorts voor- loopige besprekingen gevoerd aan gaande het te plaatsen grafmonument, waaromtrent men zich van deskundige en kunstzinnige medewerking wil ver zekeren en de verdere bestemming dei- ontvangen (en mogelijk nog te ont vangen) gelden. Degene die nog niet bijdroeg, doe dit spoedig! HET STELEN VAN FRUIT. De politie verzoekt ons de aandacht 'er op te vestigen dat het stelen van fruit door de jeugd uit de boomgaar den hand over hand toeneemt. Tegen de overtreders zullen strenge maatregelen worden genomen. DENK OM UW RIJWIELPLAATJE. Gisteren is de controle begonnen op het nieuwe rijwielplaatje voor het jaar 19401941. Er bleken reeds vele vergeetachtigen te zijn, zoodat de eer ste dag reeds velen werden geverbali seerd. Wielrijders opgepast! Bekendmaking. Uitreiking Textielkaarten. De Burgemeester van Sprang-CapeK le maakt bekend, dat op de hieronder vermelde data en plaatsen textielkaar ten zullen worden uitgereikt. De aanvraagformulieren voor deze textielkaarten, die reeds zijn uitgereikt tegelijk met de broodkaarten, moeten daartoe worden medegebracht. (Goed en duidelijk ingevuld). Voor kinderen die na 5 Augustus 1937 zijn geboren worden geen textiel kaarten uitgereikt. De bijzondere aandacht wordt erop gevestigd, dat de formulieren van min derjarigen (dus personen beneden 21 jaar) door het hoofd van het gezin moeten worden onderteekend. Distributiestamkaarten moeten wor den medegebracht. Kaarten kunnen alleen worden afge haald door personen boven de 16 jaren. De aandacht wordt erop gevestigd dat de hieronder gestelde volgorde en tijdstippen in acht moeten worden ge nomen. Wie zich hieraan niet houdt, ondervindt daarvan zelf de nadeelen, doordat de kaarten eerst op veel late- ren datum kunnen worden afgehaald. Textielkaarten zullen worden uitge reikt: In het Bondsgebouw te Sprang: Wijk A 1—60 Maandagmorgen 12 Augustus van 912^ uur. Wijk A 67—120 Maandagmiddag 12 Augustus van 2—5uur. Wijk A 121 180 Dinsdagmorgen 13 Augustus van 9—12^ uur. Wijk A 181—240 Dinsdagmiddag 13 Augustus van 2—5^ uur- Wijk A 241—300 Woensdagmor gen 14 Augustus van 9—12uur. Wijk A 301—360 en A 421—439 Woensdagmiddag 14 Augustus van 2 5J/2 uur- Op het Distributiekantoor te Vrij- hoeve-Capelle: Wijk A 361—420 Maandagmorgen 12 Augustus van 9123^ uur. Wijk B 1 100 Maandagmiddag 12 Augustus van 25]/2 uur. Wijk B 101 145 Dinsdagmorgen 13 Augustus van 9—12^ uur. Wijk C 1—35 en D 1—90 Dinsdag middag 13 Augustus van 2—5^ uur. Wijk D 91—150 Vrijdagmiddag 16 Augustus van 2—5j^ uur. In het Gymnastieklokaal te Capelle (oude school): Wijk C 37—100 Woensdagmorgen 14 Augustus van 9—12x/2 uur. Wijk C 101 160 Woensdagmiddag 14 Augustus van 2 5^2 uur- Wijk C 161—220 Donderdagmorgen 15 Augustus van 9—12x/2 uur. Wijk C 221—276 Donderdagmiddag 15 Augustus van 2—5 x/2 uur. Wijk D 151—210 Vrijdagmorgen 16 Augustus van 9—12^ uur. Wijk D 211—270 Vrijdagmiddag 16 Augustus van 2 5]/^ uur. Wijk D 271—337 Zaterdagmorgen 17 Augustus van 9-12)^ uur. Sprang-Capelle, 8 Aug. 1940. De Burgemeester, SMIT. SPRANG. Predikbeurten Zondag 11 Aug.: Geref. Kerk, 9.30 uur leesdienst en nam. 2.30 uur Candidaat Attema van Hilversum. Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur Ds. A. Sirag, He prediking over Jona. Onder werp: Jona achterhaald. 2 uur Ds. A. Sirag. H. Catech. Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer J. Jehoel onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier slaagde te Utrecht voor de akte Engelsch M.O. De ambtenaren van het gemeente-secretarie. Het bericht omtrent de benoe ming van de ambtenaren ter ge meente secretarie, dat wij vorige week publiceerden dient eenige cor rectie. Het moet aldus zijneerste ambte- is geworden de heer P. Elshout tweede ambtenaar de heer P. Peeters en derde ambtenaar de heer F. van Rooij. De heer Franken is in zijn functie als ambtenaar van steun verlening en werkverschaffing, agent van de arbeidsbemiddeling enz. gehandhaafd gebleven. Nog drie werkloozen. De gemeente Drunen mag niet klagen. In totaal heeft ze nog drie personen ingeschreven als werk loos. Over de cokes gevallen. Woensdag had in de Grootestraat voor drukkerij Sikkers een eigen aardig ongeval plaats. Van een passeerende vrachtwagen raakte een zak met cokes los. Het Zwarte gerei verspreidde zich over den weg. Een dame uit Sliedrecht, die per fiets passeerde had hier geen efg in en kwam te vallen. Zij liejr' lichte kwetsuren op en haar rijwiel werd gehavend. De schade werd onderling geregeld, De fiets werd op den vrachtwagen geladen en de dame reed mee naar Den Bosch. ELSHOUT. Kindsheid. Dinsdag a.s. wordt het Kindsheid- feest gevierd. In de H. Mis van 8 uur met volkszang zal een alge- meene H Comunie en de opdracht worden gehouden. In de middaguren zullen de leden worden getracteerd en zullen kinder spelen worden georganiseerd. CAPELLE. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor de Nedi Herv. gemeente a. d. Loon- schendijk op te treden Ds. A. Vroeg- indewey. De voetbalvereeniging ,,Wit- Zwart" speelt a.s. Zaterdagnamiddag voor de competitie een wedstrijd te Wijk tegen de Wijksche Voetbalver eeniging. Voor de Ncd. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en 's namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. De aangifte voor kostelooze in enting tegen typhus en para-typhus moet plaats hebben ter gemeente-se cretarie voor Donderdag 15 Aug. a.s. Bij aanbesteding van het bin nen verfwerk in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk werd alsvolgt in geschreven: Joh. de Groot, Capelle, 598; Gebr. van der Waals, Capelle, 387C. Oost- dijk, Vrijhoève-Capelle, 372 en J. van der Schans, Sprang, 308. Het werk is gegund aan den heer J. van der Schans. WAALWIJK. Van 2 tot 9 Augustus 1940. Geboren: Johannes Alphonsus Anlonius^. zv. J. J. A. Marks-Emmen. Henrica Cornelia, dv. G. J. Herman-Pijnenburg. Gerar- dus Johanries, zv. A. P. Adriaanse-van de Coevering. Johanna Hendrika Corne lia Maria, dv. M. van Bergen-van Loon. Theodora, dv. P. J. Leijtens-Uiter- markt. Antonia Maria, dv. W. K. van den Heuvel-van Engelen. Overleden Aa van der Gouw, oud 73 jaren, echt genoote van J. van Delft. Huwelijksaangiften: W. M. van Loon, oud 25 jaren en Aa. J. Vrijhoeven, oud 26 jaren. Huwelijken: M. A. Brands, oud 33 jaren, wonende de Loonppzand en Aa. Eth. van Gelder, oud 33 jaren te Waalwijk. Ingekomen: J. Vérhagen van Utrecht. L. M. Rib- bers Aan Dussen.' A. P. C. van der en van Tilburg. A. A. H. Kriek van/ Engelen. J. P. Maertens van St. Jai/ssteen. Ja. P. M. van den Heuvel vafi Etten en Leur. H. van Iersel van ..recht. H. G. van Lieshout van Hel mond. Aa. Vetjens van Geertruiden- berg. E. W. Schoemans van Waspik. I). A. Blok van Oud Alblas. Vertrokken: Tha. G. M. Vetjens naar Dussen. P. van Etten naar Maarheeze. Tha. C. van der Geit naar Boxtel. Aa. E. van Gelder naar Loonopzand. J. J. H. M. Niessen naar Ileytheysen. J. H. van Beugen naar Helmond. A. G. Bosman naar Haarlem. L. J. van Mier naar Vught. A. P. J. J. van Lierop naar St. Michiels-Gcstel. J. Klootwijk naar Zui len. AH. Komijn naar 's-Gravenhage. J. A. van Bokhoven naar Drunen. F. J. J. Dirks naar 's Bosch. VEILING DRUNEN. Prijzen van 5 Augustus 1940. Jellouw 617; kruidenniers 1621; N. Hollandsche 2—6; boterpeer 4—8; Claps 1114; somerappel 410; Erlie 27; sigeuneeren 613; kerswiek 3 7; roode bes 1016; kruisbes 68; morelle 26—30; druiven 36—48; witte pruimen 1019; reine claude 821; div. pruimen 610; tomaten 914; snijboon 11—16; dubb. boon 10—15; pronk boon 47boterboon 69; wagenaars 611; juin 35; sjalotte 59; spinazie 26; postelijn 36. Alles per K.G. Bloemkool 220; meloenen 622; komkommers 35; andijvie 12; sla 1 2,5; perziken 1,54. Alles per stuk. Peen 47,5 per bos. Waalwijk, 9Aug. 1940 Biggen ongemerkt f 10f 13 Biggen gemerkt f 18—f21 Aanvoer matig Eieren 57a cent. Diefstal van rijkseigendom te Dussen. P. A. Th., 53 jaar, kapper te Dussen, gedetineerd, had zich voor de Bossche rechtbank te verantwoorden ter zake, dat hij op 14 Mei j.l. te Dussen had weg genomen stoelen, tafels, kleeden enz. enz., behoorende tot een militaire cantine, al les eigendom van den Nederlandschen Saat. De Officier van Justiti&ieischle «te gen hem acht maanden gevangenisstraf. Verdediger Mr. baron van Hugenpoth pleitte uiterste clementie. Vonnis over veertien dagen. Wegens poging lot doodslag vijf jaar geëischt. Ter zake van poging tot doodslag stond gisteren voor de Bredasche Rechtbank terecht, een achttienjarige bewoner van Rucphen. Hij zou op den'KTweedcn Paaschdag van dit jaar een 16-jarig meis je onder de gemeente Etten, niet een bijl zoo op het hoofd hebben geslagen, dat zij in levensgevaarlijken toestand moest worden opgenomen in het ziekenhuis te Roosendaal, waar zij drie weken be wusteloos heeft gelegen en twee,m,lan den moest worden verpleegd. Hét slacht offer is nog steeds niet geheel' héfsteld. Na verhoor van deskundigen, getuigen en verdachte door den president dei- rechtbank mr. Coen'egracht eischte de Officier van Justitie, mr. Kneepkens, te gen verdachte vijf. jaar gevangenisstraf met daarna ter beschikking stelling van de regeering. Verdachte werd verdedigd door mr. Molkenboer uit Roosenaal, die in zijn pleiooi primair krankzinnigverklaring en opneming in een krankzinnigenge sticht en subsidiair clementie vroeg. Uitspraak over 14 dagen. VOOR OORLOGSINVALIDEN WORDT GEZORGD. Voor de Nederlandsche oorlogsin validen wordt gezorgd. Gelukkigerwijs is het vraagstuk om de oorlogsinvali den aan arbeid te helpen van heel wat beperkteren omvang geworden, dan een van ons bij het begin van den oor log had kunnen denken. De A.V.O. heeft de zorg voor onze militaire en burger-oorlogsinvaliden in opdracht der overheid op zich genomen en men kan zeggen, dat men zich voor het lot van hen geen zorg behoeft te maken. HET AFSCHERMEN DER RIJWIELLAMPEN. Volgens de nieuwe officieele voor schriften behoort een rijwiellamp als volgt te zijn afgeschermd: Een spleet van 4 millimeter breedte en 3 tot"5 cm. lengte zij aangebracht in het midden van de BOVENSTE helft van het glas. Het verdient aanbeveling aan de bo venzijde der spleet nog een schermpje aan te brengen om uitstraling naar bo ven te voorkomen. Het eenvoudigste is een rond ijzeren of blikken plaatje vóór het glas aan te brengen en in dat plaatje de spleet vol gens de voorgeschreven maat uit te steken, althans opzij en van onderen, om dan het uitgestoken gedeelte naar boven om te kleppen, zoodat men met een een schermpje heeft. Men kan dan het blikken of ijzeren plaatje wit lakken om het aanzien een beetje fatsoenlijker te maken. Karton is niet aanbevelenswaardig, daar dit bij regenweer spoedig verlept zaL zijn. Het achterlicht moet, zooals bekend, ook naar boven zijn afgeschermd, het eenvoudigst te verkrijgen door de reeds veel gebruikte methode: een stukje bin nenband erover trekken. Van rijkswege gekeurd afscher mingsmateriaal is hier blijkbaar nog niet in den verkoop, doch zal niet lang meer op zich laten wachten. Men is niet verplicht' dit aan te brengen, doch het verdient natuurlijk aanbeveling. Als men de rijwiellamp overigens volgens boven omschreven wijze afschermt, is het ook goed. DE DISTRIBUTIE VAN BOTER EN VETTEN. Zooals men weet, geven gedurende de periode van 29 Juli j.l. tot en met 23 Augustus a.s. de met 01 *bn *02 ge merkte bonnen van de z.g. vt^Kaart recht op het koopen van een half pond margarine of hoter, of voorzoover de voorraad strekt een half pond ge smolten vet; de met 03 en 04 gemerk te honnen geven voorts uitsluitend recht op het koopen van bötér. DE BLOEM- EN MEEL- DISTRIBUTIE. Bon 40 van 10 Aug. t.m. 6 September. Gedurende het tijdvak van 10 Au gustus tot en met 6 September a.s. geeft de met 40 gcnummerde<'bonivan het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 2Vk ons tar webloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. i 1HS nu rtrr*

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6