f BINNENLAND SPORT GEMENGD NIEUWS 10 CENT PER WEEK DE ECHO VAN HET ZUIDEN SPRANG—CAPELLE. GEEN RIJWIELPLAATJE tot 1 September. Jongemand oodgestoken. Oude glazenwasscher slachtoffer van zijn beroep, Doodelijk ongeluk bij hetsnoeien. Doodelijke val ten gevolg van de duisternis. Anto-ongeluk kost drie kinderen het leven. Waalwijksche en Langstraatsche Courant genieten reductie. Iedere deelnemer (ster) ontvangt bij liet goed volbren gen van den tocht een herinnerings- medaille. De ervaringen van het vorige jaar hebben ons geleerd dat alles in de beste orde verloopt en dat er daarom voor jong noch oud bezwaar kan be staan aan dezen mooien tocht deel ie nemen Na afloop wordt de deelnemers in Hotel ,.De Twee Kolommen" een Bon te-Avond aangeboden waaronder prijsuitreiking. SPRANG. De leden van de Ned. Herv. Kna- penvereeniging „Samuël" alhier zullen onder leiding van den leider der ver- eeniging den heer C. B. Timmermans, a.s. Donderdag een plezierreisje per spoor maken naar Amsterdam. Een aantal catechesanten van de zomer- catechesatie zullen naar wij vernemen zich eveneens bij dit gezelschap aan sluiten. De werkman M. H. alhier werk zaam op de looierij der fa. van L. te Waalwijk, had het ongeluk te vallen en kwam daarbij met zijn hoofd op een vleeschmes terecht, waardoor hij ern stige verwondingen aan het gelaat op liep. Na voorloopig verbonden te zijn, moest hij zich onder behandeling van Dr. Winkelman alhier stellen. CAPELLE. Op den 15 Aug. a.s. te Wijk en Aalburg te houden Zendingsmiddag, uitgaande van de Zendingscommis- sie van den Geref. Zendingsbond in de classis Heusdenzullenalssprekers optreden: Ds. J. H. Cirkel te Leer broek met het onderwerp: »De tempelstroom«, Ds. J. Bakker te Veenendaal, Ds. J. Batelaan te Stavenisse met het onderwerp »AJbraak en Opbouw« en Ds. P. Bouw te Haaften met het onder werp»De deur der hope«, Ds. T. H. Oostenbrug uit onze gemeente zal 'n openingswoord spreken terwijl het slotwoord zal gesproken worden door Ds. Monster uit Aalburg Naar we vernemen zullen ver schillende bezoekers uit deze ge meenten deze landdag bezoeken en de reis erheen gezamenlijk per fiets doen. Eerste plechtige H. Mis t^ Vlijmen. renDES-juniören A 1 renDES-junforen B 2 DES-combinatie 2- 2. -6. RWB-iunio- 4 en Voab 3 De eerw. pater Math. Dom van Wagenberg (O.P.) begeeft zich met z'n ouders huiswaarts, waarbij hij door de ingezetenen gehuldigd wordt. VERDEELING VAN DE VOOR RADEN SIGARETTEN. Prijzen worden niet verhoogd. De Federatie van winkeliers in ta baksfabrikanten beeft gistermiddag te Rotterdam een vergadering gehou den waarin bijzonderheden over de distributieregelingen voor de winke liers werden besproken. Teneinde de regelingen van de ver schillende sigaretten fabrikanten ge heel eenvormig te maken, hebben de voornaamste Nederlandsche fabrikan ten zich vereenigd tot de Nationale or ganisatie van sigarettenfabrikanten (N.O.S.) Deze beeft bepaald, dat zooveel mo gelijk aan alle winkeliers gelijkelijk de beschikbare voorraden zullen wor den gedistribueerd, met als maatstaf het verbruik in 1939. De prijzen zullen door de fabrikan ten niet worden verhoogd en indien een grossier misbruik zou maken van de omstandigheden, door zijn prijzen te verhoogen of het voor de diverse winkeliers beschikbare kwantum on billijk te verdeelen, zullen door de N.O.S. maatregelen worden genomen. WAPEN DER MARECHAUSSEE. Reorganisatie en uitbreiding. Gedurende de laatste weken is een groot aantal jongelui van bet militai re dienstvak overgegaan naar bet wa pen der Marecluiussée. Voordien be stond bet slechts uit ruim 1000 offi cieren. onder-officieren en manschap pen, over hét geheele land verdeeld. Als regel werd bel commando over een brigade gevoerd door een opper wachtmeester, die zijn aanstelling pas na een zeker aantal jaren ontving. In dezen gang van zaken is thans, naar de Tijd meldt, een beduidende verandering gekomen. Om te begin nen is bet korps met 3000 officieren, onderofficieren en manschappen uit gebreid. Deze zullen, na een goede opleiding, bij de verschillende briga des worden ingedeeld, wat tot gevolg zal hebben dat groote brigades ont staan, met aan het hoofd een luite nant. Zoo moet bet in de bedoeling lig gen bepaalde brigades uit circa 100 personen samen te stellen. Ook zul len eenige nieuwe divisies worden ge» vormd, o.m. te Zwolle. De bevordering der onderofficieren wordt door dezen gang van zaken be- angrijk verbaast. Vóór de bezetting van Nederland was bet wapen der Marecbaussée een militair korps, doch ook dit is veran derd. Het is thans een burgerlijk poli tic-instituut geworden, dat zich ech ter niet uitsluitend en ook niet in de eerste plaats met vervulling van da gelij ksche politiediensten bezig zal houden. DE DISTRIBUTIE VAN MOTOR BRANDSTOF. Vóór 17 Augustus moet verlenging van de vergunning aangevraagd worden. De secretarissen-generaal, wnd. hoofden van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart en van waterstaat maken bet volgende bekend De derde distributieperiode voor motorbrandstof, als bedoeld in de Motorbrandstofbeschiking 1940 no. 1 zal loopen van 1 September tot en niet 30 September 1940. Belanghebbenden wordt erop gewezen, dat met ingang van 1 September 1940 de voor de maand Augustus 1940 af gegeven bestelbonnen en vergunnin gen met coupons niet méér geldig zijn voor bet betrekken ol verbruiken van motorbrandstof. Evenmin zijn dan geldig de voor Augustus door de rijksinspecteurs van het verkeer afgegeven vervoers- vergunningen en voorruit-driehoeken. DE VERDUISTERING. *In bet belang van de naleving van de bepalingen ten aanzien van de ver duistering: Zonsondergang 14 Aug. 9 u. 0 min. Zonsopgang 15 Aug: 6 u. '20 m. De wnd. secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van Fi nanciën, deelt mede, dat in verband met de omstandigheid, dat de aan maak en verzending van rijwielbe- laslingmerken voor het loopende belastingjaar eenige vertraging onder vinden; gedurende het tijdvak van 9 tot en met 31 Augustus 1940geen controle op rijwielbelasting zal wor den gehouden. NEDERLANDSCHE ATI 1 LETEK- KAMPIOENSCHAPPEN. 50 Pec- Os- (Vlug Bru y n 2. de Graaf Mulder (Haar- De voornaamste uitslagen zijn: 110 meter horden (finale): 1. Nelissen (Vlug en Lenig), 10.1 sec.; 2. L. van !la- gedoorn, (Trekvogels;, 16.2 sec.; 3. 1. van Leeuwen (A.A.C.) 16.2 sec. 400 meter hardloopen heeren finale: 1. Heinz Baumgarten. (Trekvogels), sec.; 2. Blok. (Olympia), 51.1 sec reboom, (A.A.C.j, 52.8 sec. 100' meter hardloopen heéren finale: 1. Nota, (Holland), 10.7 sec.; 2. Osen- darp, (Trekvogels), 10.7 sec.; 3. van ta, (Trekvogels), 11 sec.; 4. Geul, en Lenig), 11 sec. Discuswerpen Keeren: 1. de (Vlug en Lenig) 42.60 m. (Zaanland) 41.90 m.; 3. lem) 34.90 m. I Hinkstapsprong: 1. \V. Peters (P.b.L.) 13.90 m.; 2. Oosterhof (A.V.G. 26) 13.50 m.; 3. Haverkamp (P.E.C.) 13.10 m. 200 m. hardloopen heeren (finale): 1. Osendarp (Trekvogels) 21.9 sec.; 2. Heinz Baumgarten (Trekvogels) 22.1 sec.; 3. van Osta (Trekvogels) 22.2 sec. Polsstokhoogspringen: 1. C. Lamoree (Haarlem) 3.80 m.; 2. Butselaar (Hellas) 3.70 ni.; 3. van Markenstein (Pro Patria) 3.60 m. 80 m. horden dames (finale): 1. Fan- ny Koen (Sagitta) 12.3 sec. 5000 m. hardloopen: 1. Walther (Vole- wijekers) 16 min. 2.4 sec. (A.A.C.) 16 min. 16.4 sec. Speerwerpen heeren: 1. (A.P.G.S.) 58.80 m.: 2. Pley de Vries (Ada) 13 sec.; 3. Lies Rolff (Do ves) 13.1 sec.; 4. Lies Koning (Sagitta) 13.1 sec. 80o m. hardloopen heeren: 1. Sj. Bou- man (A.A.C.) 1 min. 56 sec.; 2. Dobbe- laerem (Mar) 2 min. 1.2 sec.; 3. De Roode (Haarlem) 2 min .1.6 sec. 4 x 100 m. estafette dames: 1. Sagitta 51.8 sec.; 2. Zeeburg 51.9 sec.; 3 A.D.A. 52.8 sec. Finale 4 x 100 m. estafette: 1. De Trekvogels 3 min. 31.8 sec.; 2. Vlug en Lenig 3 min. 33.3 sec.; 3. A.A.C. 3 min. 35.1 sec.; 4. Blauw Wit 3 min. 45 sec. Verspringen heeren: 1. Houtman (A.V. '23) 6.97 m.; 2. Van der Tooien (Pro Pa tria) 6.92.; 3. Butselaar (Hellas) 0.72 m. RAGNHILD HVEGER VERBETERT TWEE WERELDRECORDS. De bekende Deensche zwemster Ragn- hild Hveger verbeterde Zaterdagmiddag te Elseneur twee reeds op haar naam staande wereldrecords, respectievelijk over de 1000 en 1500 m. vrije slag. De 1000 m. zwom zij in 14 min. 9.2 sec., oude tijd 14 min. 12.3 sec., terwijl zij de 1500 m. met 36.6 sec. verbeterde, door dezen afstand af te leggen in den buiten gewoon f raaien tijd van 21 min. 10.1 sec., oude tijd 21 min. 45.7 sec. Het oude record over de 1000 m. ves tigde deze zwemster te Stockholm op 28 Februari 1937, terwijl zij het oude re cord over de 1500 m. op 3 Juli 1938, dus een jaar later vestigde te Kopenhagen. D.E.S. TEGEN S.V.D. TE DRL'NEN. Op vriendelijke uilnoodiging van de patronaatsclub uit Druilen speelde het eerste DES met een invaller voor Jo v. d. Ven te Drunen een zeer goede wedstrijd tegen den sterken eerste klusser SVD uit Den Bosch en wist daarbij een overwin ning van 3 0 te noteeren. De Kaalsheuvelsche tegenstanders ga ven ile Bosschenaren geen kans bun ge wone spel te ontplooien. Ze waren steeds iets eerder bij den bal en combi neerden dat het een lust was. Het eerste half uur gaven de Bosschenaren nog aardig partij en er was van fraaie spelmomenten te genieten, v. Boxtel opent de score door uit een goed genomen corner van v. Laarhoven hoog opspringend onhoud baar in te koppen 1t). Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust is DES over wegend sterker, en oefent een zwaren druk op het SVD-doel uit. v. d. Ven schiet op verren afstand; de Bossche keeper laat den bal glippen en het is 2Vlak daarop maakt v. Nieuw-, stadt aan alle onzekerheid een einde, als hij bij een voorzet van v. Boxtel ineens keurig inschiet 3(I. Hoewel zich nog di verse kansen voordoen voor de Kaals heuvelsche jongens, komt het einde met dezen stand en kan DES een fraaie tic ker, uitgeloofd door V.J.G. als verdiende trofee in ontvangst nemen. In den nacht van Zondag op Maandag vond een ernstige vecht partij plaats bij de automatiek aen de Nieuwe Haven te Zwolle. De twist liep zoo hoog, aldus de Tijd, dat messen werden getrokken. De 25-jarige A. S. te Kampen, tewerk gesteld bij de Zuiderzeewerken, werd zoodang door een messteek in het hart getroffen, dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. Een oude glazenwasscher de man was 71 jaar zeemde de ruiten van de eerste etage van een groot gebouw op het Plein te Den w w Het echtpaar Jacobus van den Hoek en Maria Vos, Zaterdag zijn gouden bruiloft herdenkt. dat a.s. 2. Bakker Lutkeveld (Holland) 56.06 m.; 3. van Meyll (P.S.V.) 55.85 m. Hoogspringen dames: 1. Fanny Koen (Sagitta) 1.60 m.; 2. Nel van Balen Blan ken (Sagitta) 1.55 m.; 3. T. Burger (Sa. gitta) 1.45 m. 100 m. hardloopen dames (finale): 1. Fanny Koen (Sagitta) 12.5 sec.; 2. Alie KAATSHEUVEL. SPORTFEESTEN. Dat er initiatief en leiding bij DES zit is Zondag 11 Augustus andermaal bewe zen. Een 2000 toeschouwers te interes seeren voor een voetbal tournooi is geen kleinigheid en toch is dit aan den groo- ten stuwer van de DES-belangen, de heer Jac. Smit met zijn staf van medewerkers gelukt. De inzet van de sportfeesten is hiermede schitterend geslaagd, en garan deert meteen een succes voor de volgen de dagen. Het tournooi had niet alleen de belang stelling van Kaatsheuvel, doch meteen door de inschrijving van de clubs uit de naaste omgeving ook uit den omtrek. Daarbij is er spel geleverd, dat in vele opzichten op derby-ontmoeting geleek. Noemen wij alleen maar den strijd tus- schen Uno-Animo en Hercules en de kamp tusschen BaardwijkRWB, dan begrijpen de liefhebbers van een pittig spelletje voetbal al, dat er werk is gele verd, dat niet voor competitiewedstrijd onderdoet. Om 12 uur ving liet tournooi aan. Uno-Animo trad in kamp met Hercules uit Waalwijk, twee rivalen aan elkaar ge waagd, doch waarvan Loonopzand met een weinig geluk, van Waalwijk wist te winnen met 21. In den strijd Veloeitas —HEG Waalwijk, bleef Veloeitas gemak kelijk de baas met 40. Beslissingloos bleef de interessante ontmoeting tus schen de twee Waalwijksche clubs Baard wijk en RWB, waarin Baardwijk het laatste moment een gelijk spel forceer de en de beslissing in 't voordeel van RWB uitviel, die van de 3 pynalty's drie doelpunten produceerde tegen Baardwijk slechts twee. De ontmoeting VoabWIK viel ten gunste van de Goirlesche club met 32 uit. Bij loting zijn voor de ontmoetingen in de finale aangewezen Uno-AnimoVoab om 12 uur Donderdag a.s. en Veloeitas KWB om half twee .Na het spelen van een reserve-ontmoeting volgen na drie uur de beslisingen tusschen de winnaars en de verliezers van deze twee wedstrij den. Het zal er beslist Donderdag niet min der spannend zijn. De uitslagen van de tegelijkertijd ge speelde juniorenwedstrijden op de bij- velden waren HEGI)ES C 52. Baardwijk 2Voab 2 21. Voab-junio- Haag, toen hij het evenwicht verloor en van den ladder viel. Met een schedelbasisfractuur werd hij naar het r.k. ziekenhuis in het Westeinde vervoerd, waar hij eenige uren later is overleden. Bij het snoeien van fruitboomen in den tuin van het Moederhuis der zusters te Schijndel, had de 50.jarige tuinknecht J. van Doremalen aldaar het ongeluk van een aanzien lijke hoogte neer te storten. Het slachtoffer werd dood opgenomen. Hij was gehuwd en vader van elf kinderen. Bij een brug over de Zuidwillems vaart 's Hertogenbosch, nabij de Jan Heinstraat, heeft men Maandag ochtend het lijk van den bakkers knecht J. O. gevonden. Vermoede lijk is de man door de duisternis misleid van het bruggehoofdgevallen en toen terecht gekomen op den onderbouw van de brug. Het hoofd van het slachtoffer vertoonde zware wonden en vermoedelijk is de dood onmiddellijk na den val ingetreden. Maandagmiddag is op den Nieu- wen Parallelweg te Bergen-op-Zoom een auto-ongeluk gebeurd, waarbij drie dooden en vijf gewonden te betreuren zijn. De auto kwam ir? vrij snelle vaart den Nieuwen Parallelweg af en reed eerst drie meisjes aan, van wie er twee van omstreeks elf jaar, resp. dochtertjes van de familie Verduit en Schelters werden gedood. Na deze aanrijding reed de wagen het trottoir op, waar hij een kinder wagen omver reed. Bij deze botsing WELKE BONNEN? Brood: Van 12 t.m. 18 Augustus ge ven de met 1 genummerde bonnen van het nieuwe broodbonboekje recht op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Thee of Koffie: Bon 53 (algemeen distributieboekje). Geldig van 3 tot en met 30 Augustus, recht gevende op ]/2 pond koffie of ons thee. Bloem of bakmeel: Bon 40 (algemeen distributieboekje). Geldig tot en met 6 September, recht gevende op 2x/2 ons tarwebloem, of tarwemeel, of rogge bloem, of roggemeel, of zelfrijzend bak meel of boekweitmeel. Suiker: Bon 66 (algemeen distributie boekje). Geldig tot en met 31 Augus tus, recht gevende op één kg. suiker. Petroleum: Petroleumzegel „Periode 5", voor hen, die over geen andere kookgelegenheid beschikken, dan met petroleum. Geldig van 12 Augustus tot en met 8 September, recht gevende op 2 liter petroleum. Bon „Periode 4" is ongeldig ver klaard. Boter, Margarine en Vet: Van 29 Juli tot en met 23 Augustus geeft elke van de met 01 t.m. 04 genummerde bonnen van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. Elk van de met 01 en 02 genummer de bonnen der vetkaart geeft in die pe riode recht op het koopen van 250 gram margarine, gesmolten vet, voor zoover voorradig, of boter. De met 03 en 04 genummerde bonnen der vetkaart geven gedurende het ge noemde tijdvak elk recht op het koopen van 250 gram boter, op den prijs waar van een reductie van 10 cent per 250 gram zal word enverleend door de win keliers. Grutterswaren: Bon 14 (algemeen dis tributieboekje). Geldig van 12 Aug. tot en met 6 September, recht gevende op 250 gram rijst of rijstemeel of rijste bloem. Bon 27 (algemeen distributieboekje). Geldig van 12 Aug. tot en met 6 Sept., recht gevende op 250 gram haverhout, havervlokken, gort of grutten. Bon 105 (algemeen distributieboekje). Geldig van 22 Juli tot en met 8 Sept., recht gevende op 100 gram maizena, griesmeel of puddingpoeder, of pud- dingsauspoeder. Op 2 bonnen 105 kan men tot nader te bepalen dag een pakje maizena met een inhoud van 225 gram verkrijgen (spe ciale fabrieksverpakking Bon 110 (algemeen distributieboekje). Geldig van 22 Juli tot en met 11 Sep tember, elk recht gevende op 100 gram macaroni, vermicelli of spaghetti. Levertraan: Mag slechts worden af geleverd op recept van een arts of te gen overgave van een, door een in Ne derland gevestigden arts, afgegeven bon. Een grootere hoeveelheid dan 200 cc per hoofd en per week is niet toege staan. Per bon mag de arts niet meer uitschrijven dan noodig is voor 2 we ken; voor meer personen uit één gezin kan met één bon worden volstaan. Voor het verstrekken van levertraan moeten goede medische gronden be staan. werden twee kinderen van de fam. Videier ernstig gewond; beiden werden naar het Algemeen Burger gasthuis vervoerd het jongste kind kon lajer naar de ouderlijke woning worden teruggebracht. Tien meter verder op het trottoir weiden opnieuw een paar spelende kinderen gegrepen, zoontjes van de familje Hai logs. Een van hen werd onmiddellijk gedoodhel andere werd vrij ernstig gewond een woning binnengedragen, zijn toestand was van dien aard, dat hij niet naar het gasthuis vervoerd mocht worden. is het eenige blad dat U de berichten, verslagen van gemeente raad en andere belangrijke ver gaderingen uitvoerig en v o 1- ledig geeft van Waalwijk, de Langstraat en omgeving. In dit blad vindt men vraag en aan bod van personeel uit de industrie, verkoopingen van notarissen, inge zonden stukken enz.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3