UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. SPORT RECHTZAKEN 10 CENT PER WEEK DE ECHO VAN HET ZUIDEN WASPIK. DRUNEN N1EUWKUIJK. SPRANG—CAPELLE. Concert. Benoemd. Ons abonnementental, onze leze rskring groeit met den dag I Hebt gij U al opge geven als abonné? Levenslange gevangenisstraf geëischt. Waalwijksche en Langstraatsche Courant BONNEN. Thans zijn geldig: Brood: Gedurende het tijdvak van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Sep tember geven de met 4 genummerde bonnen van het broodbonboekje teza men recht op het koopen van 2500 gr. roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 8 September nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog tot en met 12 September geldig. Koffie en thee: Gedurende het tijd vak van Zaterdag 31 Augustus tot en met Vrijdag 27 September geeft de met 73 genummerde bon van het algemeen distributieboekje recht op het koopen van een half pond koffie of een half ons thee. Suiker: Gedurende het tijdvak van Zaterdag 31 Augustus tot en met Vrij dag 27 September geeft de met 72 ge nummerde bon van het algemeen dis tributieboekje recht op het koopen van een kilogram suiker. Bloem of bakmeel: Bon 40 (algemeen distributieboekje). Geldig tot en met 6 September, recht gevende op 2]/2 ons tarwebloem, of tarwemeel, of rogge bloem, of roggemeel, of zelfrijzend bak meel of boekweitmeel. Petroleum: Petroleumzegel „Periode 5 voor hen, die over geen andere kookgelegenheid beschikken, dan met petroleum. Geldig van 12 Augustus tot en met 8 September, recht gevende op 2 liter petroleum. Grutterswaren: Bon 14 (algemeen dis tributieboekje). Geldig van 12 Aug. tot en met 6 September, recht gevende op 250 gram rijst of rijstemeel of rijste bloem. D -< I l TÏiii i lilTlM bon 27 (algemeen distributieboekje). Geldig van 12 Aug. tot en met 6 Sept., recht gevende op 250 gram haverhout, havervlokken, gort of grutten. Bon 105 (algemeen distributieboekje). Geldig van 22 Juli tot en met 8 Sept., recht gevende op 100 gram maizena, griesmeel of puddingpoeder, of pud- dingsauspoeder. Op 2 bonnen 105 kan men tot nader te bepalen dag een pakje maizena met een inhoud van 225 gram verkrijgen (spe ciale fabrieksverpakking). Bon 110 (algemeen distributieboekje). Geldig van 22 Juli tot en met 11 Sep tember, elk recht gevende op 100 gram macaroni, vermicelli of spaghetti. Levertraan: Mag slechts worden af geleverd op recept van een arts of te- op de plaats van liet misdrijf, terwijl in den loop van den ochtend de offi cier van Justitie bij de rechtbank te Groningen, mr. Meindersma, en de hooldinspecteru van de Groningsche politie, chef van de afdeeling recher che, de heer Kraayenga, eveneens ter plaatse verschenen om een onderzoek in te stellen. De dader is nog niet aan gehouden. Misschien is hij voortvluch tig; eerder vermoedt men, dat hij een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Maandagmiddag is men daarom het water in de omgeving van de plaats van het misdrijf gaan afdreggen. Het meisje E. M., wier lijk Zondag te Roden is gevonden, blijkt na. nader onderzoek inderdaad, zooals werd ver moed, vermoord te zijn. Men veronderstelde dat de dader de verloofde van het meisje was, de 32- jarige H. B. In den loop van den middag heeft men het lijk van den 32-jarigen H. B. gevonden. De man had zich opgehan gen aan een boom op ongeveer 1500 meter van de plaats, waar het lijk van het meisje was gevonden. TE VROEG UIT DE TRAM GESTAPT. Doodelijk ongeluk te Amsterdam. Gisteravond even voor tien uur is een 65-jarige man, die bij de kruising Bilderdijkstraat-De Clercqstraat te Amsterdam te vroeg uit de uit Haar lem komende tram stapte onder de eerste volgwagen geraakt. Hij kreeg een rechtcronderbeenfractuur en werd in bewusteloozen toestand door den gen overgave van een, door een in Ne derland gevestigden arts, afgegeven bon. Een grootere hoeveelheid dan 200 cc per hoofd en per week is niet toege staan. Per bon mag de arts niet meer uitschrijven dan noodig is voor 2 we ken; voor meer personen uit één gezin kan met één bon worden volstaan, staan. Bon 115: Zeep. Speciale regeling voor wasscherijen. Rantsoen scheerzeep tot 31 Dec. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart, maakt het volgende bekend omtrent de distri butie van zeep, waarmee he'den een aanvang zal worden gemaakt. Gedurende het tijdvak van 31 Au gustus tot en met 24 September a.s. geeft de met 115 genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling), óf 120 gram huishoudzeep, óf 200 gram zachte zeep, óf 250 gram zeeppoeder, óf voor zoover voorradig 125 gram zeep vlokken, óf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen, óf 200* gram vloeibare zeep. Voor zoover de verpakking dit toe laat, kan de verbruiker desgewenscht gedeelten van bovenstaande hoeveelhe den in combinatie op één bon koopen. Men zal dus b.v. op één bon 60 gram huishoudzeep plus 100 gr. zachte zeep kunnen verkrijgen. Wasscherijen zullen voor de behan deling van de gezinswasch gedurende bovengenoemd tijdvak de met 115 ge nummerde bon van het algemeen dis tributieboekje van haar cliënten in ont vangst kunnen nemen voor het koopen van waschpoeder, en wel één bon per acht kilogram droog waschgoed. De wasscherij zal per bon 600 gram waschpoeder kunnen betrekken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat waschpoeder slechts verkocht wordt aan wasscherijen; het product is niet in den detailhandel verkrijgbaar. De als extra-rantsoen door de distri butiediensten uit te reiken bonnen voor één rantsoen toiletzeep, geven geduren de het tijdvak van 31 Augustus 1940 tot en met 24 Januari 1941 elk recht op het koopen van een stuk toiletzeep (oude samenstelling) van gemiddeld gewicht. Voorts zal gedurende het tijdvak van 31 Augustus tot en met 31 December a.s. de met 116 genummerde bon, welke tegelijk met de textielkaart is uitgereikt aan mannelijke personen boven 15 jaar, recht geven op het koopen van 50 gr. scheerzeep of voor zoover voorra dig één tube scheercrême, dan wel één pot scheerzeep. gencesKundigen dienst naar het Wil- helminagasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. EEN MEISJE AANGEREDEN EN GEDOOD. Om half zes gistermiddag is een 5- jarig meisje W. E., wonende in de Gevrs Deynootstraat te Scheveningen, niet ver van de ouderlijke woning door een motorrijder aangereden en zeer ernstig gewond. Met inwendige kneuzingen werd het kindje naar 't Roode Kruiszieken- huis overgebracht, waar het kort na aankomst is overleden. VLIEGRAMP BIJ WASHINGTON EISCHT 25 MENSCHENLEVENS. Op 24 mijl ten Noordwesten van Washington is in den nacht van Vrij dag op Zaterdag te Lovettsvill, (Vir ginia) een passagiersvliegtuig tijdens een onweer neergestort. Daarbij kwa men de bemanning van vier leden en 21 passagiers om het leven. Bevestigd wordt, dat senator Lun- deen bij het vliegongeluk is omgeko men. Lundeen, een der meest vooraan staande leden der Farmer Labour- partij in het midden-westen, was be kend om zijn isolationistisch stand punt en zijn verzet tegen het invoeren van den dienstplicht in 1917. In het Huis van Afgevaardigden stemde hij tegen het deelnemen aan den wereld oorlog. Na den oorlog keerde hij zich energiek tegen toetreding tot den vol kenbond. Lundeen was een zoon van Zweed- sche emigranten. Maandagmiddag omsteeks 5 uur brak brand uit door een tot nog toe •kende oorzaak in de boerderij van den landbouwer P. J. Kamp al hier. Toen de brand uitbrak, waren de meeste bewoners aan den arbeid op het veld, zoodat het vuur, hetwelk gretig voedsel vond in de aanwezige voorraden hooi en graan in de schuur zoo snel om zich heen greep, dat aan blusschen door de brandweer die spoe- dit ter plaatse was, niet meer viel te denken. Van de aanwezige landbouw werktuigen die eveneens in de schuur aanwezig waren, 'kon niets worden ge red, terwijl eveneens van den inboedel van het woonhuis slechts een klein gedeelte aan het vernielende vuur kon worden onttrokken. Ook de belenden de perceelen liepen groot gevaar door het vuur te worden aangetast, doch de plaatselijke brandweer onder leiding van den opperbran dmeester, den heer van Schijndel, wist deze perceelen te behouden, hoewel zij groote water schade opliepen. Op het terrein van den brand wa ren, naast een aan lal inwoners der ge meente, aanwezig burgemeester Dek- kers, pastoor HuijDers en Dr. Wijffels, üei verkeer dat langs dezen weg zeer uruk is werd geregeld door den ge meen te veld wachter, den heer Schoots, met assistentie der brigade marechaus see uit Waalwijk. De schade wordt door de verzekering geuekt, echter niet zoo wij vernemen ue aanwezige voorraden hooi en gra nen. iNaar wij nader nog vernemen is de brand vermoedelijk ontstaan door dat kinderen met lucifers speelden. De politie zet haar onderzoek in dezen nog voort. Burgerlijke Stand over de maand Augustus. Geboren: Antonia Adriana, dv. Cornelis L. Schellekens-lvuijten Ja cobus Johannes, zv. Cornelis Dal- maijer-van Beek Coleta Coralie Henriette, dv. Petrus W. J. Snellens- Poppelier Cornelia Aldegonda Pc- tronella, dv. Bartholomeus A. Kamp- Smits Stevina, dv. Marinus van Bc- veren-van Dijk Pieternclla, dv. Ma rinus van Be veren-van Dijk Dym- phena Johanna Adriana, dv. Johannes A. Kamp-IJpelaar. Overleden: Corn. Johannes Donks, oud 3 maanden, zv. W. H. Donks en Pha. van Tilborgh Stephanus Smits, oud 74 jaren, wed. van Ja. Aa. Pols Petrus Everardus van de Werff, oud 64 jaren. Gehuwd: Wilhelmus P. C. de Rooij, oud 24 jaren en Agnes M. G. van Alem, oud 26 jaren Theodorus A. de Graauw, oud 33 jaren en Alberta E. C. A. van Biesen, oud 30 jaren. Benoemd. Onze dorpsgenoot, de heer A. J. van Alphen, is benoemd tot volontair ter gemeente-secretarie te Heeswijk. Kindermis. In verband met het later licht wor den zal de dagelijksche kindermis om 8 uur plaats hebben. Voor de kinderen bestaat er nu ge legenheid om na deze H. Mis hun bo terhammetjes op te eten bij de Zusters, waar hen tevens gratis drinken ver strekt zal worden. Schadevergoeding verhoogd. Naar wij vernemen is door de vee verzekering van den N.C.B. met in gang van 25 Augustus j.l. de schade vergoeding met 10 procent verhoogd. Zwemwedstrijden. In verband met de lage tempera tuur werden de voor Zondag 1 Sep tember j.l. vastgestelde zwemwedstrij den afgelast. Weer en wind dienende zullen deze nu gehouden worden op Zondag 8 September a.s. De temperatuur stijgt momenteel, dus 't kan nog goed worden! Broeders Penitenten. Het klooster van de Broeders Pe nitenten alhier, heeft een nieuw be stuur gekregen. Tot Overste is gekozen Broeder Em manuel, tot eerste assistent broeder Chrispianus en tot tweede assistent broeder Silvester. Voor de honderdste maal ter bedevaart. De processie-afdeeling Drunen van de bedevaart voor den H. Cornelius, gaat Zondag 15 September a.s. voor de honderdste maal ter bedevaart naar Bokhoven. Blocveiling. Pronkboonen (24000 k.g.) 5.tot 9.30; snijboonen „A" (12000 k.g.) 12.60; snijboonen „B" (2100 k.g.) 7.20; spekboonen „A" (5000 k.g.) 10.50; spekboonen „B" (3000 k.g.) 6.stokprinces (7200 k.g.) 14.10; dubb. princes z. dr. (3900 k.g.) 10.30 tot 10.70. Zondagnamiddag werd door de harmonie „De Eendracht" en de liedertafel „Oefening baart Kunst" in den tuin van van der Geld een welgeslaagd concert gegeven. De muziek en zangnummers wer den onder leiding van hun resp. de heeren F. Houet en A. v. Steensel zeer verdienstelijk ten gehoore ge bracht. Het talrijke publiek was dan ook zeer dankbaar. Tot bestuurslid der liedertafel „Oefening baart Kunst" werd inde vacature G. Meesters, benoemn A. van der Ven. SPRANG. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Augustus 1940, voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 4675.50 en terugbetaald 18742.82. Het aantal inlagen be droeg 10, dat der terugbetalingen 63. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier bestond reeds sinds langen tijd behoef te aan een flinke zaal, omrede de tegen woordige consistoriekamer voor de ver schillende vereenigingen die daarin hun vergaderingen en repetities hiel den te klein en ongeschikt was. Thans wordt op doeltreffende wijze in deze behoefte voorzien, door een ruimte tus- schen de kerk en de consistoriekamer als vergaderzaal in te richten, zoodat een ruime zaal verkregen wordt. CAPELLE. Gedurende de maand Augustus 1940 werd op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd 10302.46 en terugbetaald ƒ20833.19. Het aantal inlagen bedroeg 24, dat dei- terugbetalingen 87. De Rotterdamsche jongens, die vier weken vacantie in onze gemeente hebben doorgebracht, zijn in het be gin dezer week weer naar hun woon plaats teruggekeerd. Van de Capelsche Kerkbode, veertiendaagse!! orgaan van de Ned. Herv. gemeente alhier, is j.l. Zaterdag het laatste nummer verschenen. In 't vervolg zal voor een twaalftal Ned. Herv. gemeenten op Geref. grondslag, waaronder ook onze gemeente, onder den naam „Voetius" een nieuw kerke lijk blad verschijnen, dat wekelijks zal uitkomen en dat o.m. het kerkelijk nieuws van de verschillende gemeen ten zal bevatten. De gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" en het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zijn voornemens in den loop dezer maand op nader te bepalen datum een concert te geven op de muziektent over de Binnenhaven. I)E COMPETITIE BEGINT WEER. Een sterke tweede klas mei 26 wedstrijden. In het Zuiden zal 8 September a.s. de competitie 19401941 aanvangen. Wan neer wij zoo het programma eens bekij ken dan zien wij dat de eerste klas niet gewijzigd is. Anders staat het met de voormalige tweede klas B., thans tweede klas C., waarin ook onze plaatsgenoot WSC zal mede spelen. Niet minder dan zes oude I.V.C.B. eer ste klassers zijn bier de gelederen komen versterken, waarbij er zijn met klinken de namen en I.V.C.B.-landskampioen- schappen op hun naam. De Limburgers VVV en Tegelen zullen wij niet meer zien verschijnen, daar deze zijn onderge bracht in een Limburgsche Afdeeling. Wanneer wij een en ander zoo eens onder de loupe nemen dan valt ons voor eerst de sterke bezetting op. Niet mindeit dan 26 wedstrijden zal iedere club te spe len krijgen, hetgeen een lange competitie beteekent voor II C, maar ook een span nende, want het verrassende zal thans meer dan ooit op den voorgrond treden. In de eerste klas zullen de volgende ploegen uitkomen: NAC, Juliana, BW, MVV, Eindhoven, NOAD, Limburgia, PSV, Roermond, Hel mond, Longa en Willem II. In de tweede klas C.: Brabant ia, ESV, Helmondia, Kolping, Nevelo, Picus, Schijndel. SVD, TOP, (ie Valk, Wilhelmina, WSC, Zwaluw, BK TW. Programma. Het programma voor Zondag is als volgt vastgesteld Eerste klas: NACJuliana. BW—MVV. EindhovenNOAD. LimburgiaPSV. RoermondHelmond. LongaWillem II. Tweede klas C: ESV—RKTVV. HelmondiaSVD. KolpingZwaluw. TOPPicus. Schijndel—De Valk. WSCBrabant ia. NeveloWilhelmina. D.W.S. wint den A.R.O.L.-beker, De uitslagen van den laatsten dag van den Arol-beker luiden: Halve eindstrijd: AFC—DWS 0—2, HBS—HFC 4—0. Eind strijd: HBS—DWS 1—2. DWS kwam hierdoor voor 'n jaar in het bezit van den Arol-beker. De wedstrijden om den zilveren bal. De uitslagen van den eersten dag van de wedstrijden om den Zilveren Bal lui den RFC—HVV 1—1 (RFC wint met straf schoppen), ADO—CVV 2—2 (ADO wint na strafschoppen), Hermes DVSSparta 3—2, Heracles—Willem II 1—3, DFG Feyenoord 00 (DFC wint na straf schoppen), SVVNeptunus 23. Zon dag a.s. worden de volgende wedstrijden gespeeld. OvermaasWillem II, RFC Hermes DVS, Quick H.ADO, Neptunus DFC. Bovendien wordt nog de halve eindstrijd gespeeld tusschen den winnaar van de eerste twee en die van de laatste twee wedstrijden. W.S.C.—BRABANTIA. De Waalwijkers tegen de v.m. R.K. Landskampioene. De eerste competitiewedstrijd een vuurproef. Het spel gaat beginnen. De competitie vangt aan en ditmaal kunnen wij zeggen: Wat voor een competitie. Zeker voor Waalwijk een zooals nog niet werd ge boden. Reeds de eerste wedstrijd plaatst de geel-zwarten voor een opgave, die, laten we het eerlijk zeggen, op den kc- per beschouwd niet op te lossen is. Bra- bantia komt op bezoek! Deze Eindhovcn- sche club stond als een der sterkste I.V. C.B.-vereenigingen bekend en bet in dien bond behaalde nationale kampioenschap bewijst wel duidelijk dat de Brabantia- nen niet met zich laten spelen. En tegen deze vereeniging zal WSC de nieuwe competitie inzetten Een competitie die niet te vergelijken is met die van andere jaren omdat er thans krachten in voorkomen die voor heen op geheel ander terrein hun tegen standers vonden. Zondag zal men hier de eerste kracht meting kunnen zien tusschen het neutra le en confessioneele voetbal niet in een vnendschappelijken wedstrijd, ook niet om een beker of plak, maar in een com petitie, waarin het zijn of niet zijn op het spel staat en tevens zal men kunnen oordeelcn of de indeeling zooals die ge schied is rechtvaardig was. Immers in zekeren zin zijn de R.K.-clubs er niet op vooruitgegaan en zij zullen dit met ver beten energie willen bewijzen! Aan de WSC-ers de taak om ons van het tegendeel te overtuigen! BAARDWIJK. Seriewedstrijden v.v. Baardwijk. De eerste ronde van deze wedstrijden heeft een aangenaam en vlot verloop ge had. Er is over het algemeen goed voet bal vertoond terwijl het aan spanning niet heeft ontbroken. Bij alle parijen wa ren beide ploegen volkomen aan elkaar gewaagd. In de eerste match Good-LuckVlij- mensche Boys deden beiden aanvanke lijk ietwat onwennig. Ontelbare mooie kansen zijn hier voor doel om zeep ge bracht. Het was tenslotte echter de rechtsbinnen der Bergenaren die in de allerlaatste minuten zijn club meteen goede goal de overwinning bezorgde. De tweede vastgestelde ontmoeting kon echter jammer genoeg niet doorgaan daal de RKC alsnog op het laatste moment had moeten afschrijven door omstandig heden. Daarvoor in de plaats kwam de vriendschappelijke wedstrijd Sporters—- Baardwijk-combinatie, welke door de eerste werd gewonnen mei 2l", na een goede en enthousiast gespeelde match. De derde tusschen Willem III en WSC 2 was de snelste van alle. Reeds spoedig hadden de Bosschenaren de leiding wel ke zij niet meer af hebben gestaan t'er- vvijl zij tenslotte met 41 wisten te zege vieren. Ofschoon de uilslag een groot krachtsverschil doet vermoeden was hiervan toch geen sprake doch moet voor een groot gedeelte geweten worden door dat de keeper der Waalwijkers blijkbaar een off-day had. Zondag a.s. wordt dit tournooi voort gezet met de volgende ontmoetingen: 12 uur Willem IIISporters. 2,30—3,30 uur Good-Luck-Baardwyk 2. 45,30 uur Finale. KAATSHEUVEL. DESK 1—Nevelo 1 3—2. Nevelo uit Oisterwyk speelde tegen een ,vo'8ens nieuw systeem spelend DESK. Hoewel de Dessers aan het drie back-systeem nog aardig moeten wennen, blijken zij toch volledig tegen de Oistcr- wijkers opgewassen. Beide doelen wor den beurtelings bestookt, 'n Goede voor zet van v. Boxtel en Smit geeft Desk de leiding met een goed schot. Even later be rekent Vloemans een voor doel opsprin genden bal blijkbaar verkeerd en lang zaam tikt de bal juist in de uitersten hoek 11. Na de thee komen er de Dessers weer iets beter in. Het duurt niet lang, of Boxtel weet een goed voorgezetten bal keurig in te schieten, waardoor Desk op nieuw de leiding heeft. Vergeefs valt Ne velo verwoed aan. Wanneer Nevelo weer aanvalt en met man en macht naar voren dringt, weet bij een plotselinge door brak v. d. Ven keurig in te schieten, ter wijl even later aan den anderen kant Vloemans met een onhoudbaar schot wordt gepasseerd. Ook het tweede Desk wist van het tweede Nevelo te Üisterwijk te winnen met 53. De officier van justitie bij de recht bank te Almelo heeft gisteren levens, lange gevangenisstraf geëischt tegen den Apeldoornsche klompenmaker G. V. en den koopman H.H. T. D. uit Deventer, beiden thans gedeti neerd in het huis van bewaring te Almelo. Aan deze beide mannen was ten laste gelegd, dat zij opzette lijk en met voorbedachten rade in den nacht van Maandag 10 op Dins dag 11 April van het vorige jaar den 73-jarigen landbouwer B.J.Leetink uit de buurtschap het Look, ge meenten Holthen, van het leven te hebben beroofd en diens 63-jarige vrouw levensgevaarlijke verwondin gen te hebben toegebracht.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3