GEMENGD NIEUWS Zit-slaapkamer Danscursussen JAN VERAA 2 ol 3 oemeuhileerde ol gestolleerde kamers UIIE RIJDT ZATERDAGS FEUILLETON HET WAS IN AUSTRALIË JOS VAN HAREN E.BRINGKMAN, Gedipl.Pddieuri Aa£S2UN<* 73- Advertentiën. HEER zoekt met ontbiit per auto naar Am sterdam of Utrecht HUIS MET ERF EN TUIN Notaris Schreurs publiek verkoopen: INSCHRIJVING OPENGESTELD .Steeds welkom DE ENGELSCHE ACTIE IIÜVEN NEDERLAND. Een vliegtuig boven Rozenburg neergehaald. Het A.N.P. meldt uit Rozenburg: In den nacht van Zaterdag op Zon dag is een Engelsch verkenningsvlieg tuig door het luchtafweergeschut op het eiland Rozenburg neergehaald. Hel toestel stortte brandend neer. Een der inzittenden wist zich met een para chute te redden en is gevangen geno men. De andere is in het toestel ver brand. Vier maal luchtalarm te Amsterdam. Zaterdagavond en in den loop van den nacht is te Amsterdam viermaal luchtalarm gemaakt. Omstreeks kwart over tien kwam plotseling het lucht afweergeschut in werking, dat met ongekende hevigheid het vuur op vij andelijke toestellen opende. Het zware gedreun der kanonnen en het ontplof fen der granaten van groot kaliber in de lucht deden den wandelaar ijlings schuilplaatsen tegen neerkomende scherven opzoeken. Even later klonk voor het eerst sedert 15 Mei het lucht alarm. Vele menschen, vooral in de buiten wijken, waren echter zoo onvoorzich tig buiten te gaan kijken; hun moest door den luchtbeschermingsdienst worden bevolen in de huizen te gaan. Voor 12 uur is er nog twee maal luchtalarm geweest. Het bleef dien nacht echter niet rustig, want tegen half één werden de slapende hoofd stedelingen door luchtalarm gewekt. De luchtdoelartillerie vuurde zeer he vig, rondom de stad zag men op vele plaatsen het lichten der kanonnen. Om kwart over vier probeerden En- gelsche vliegtuigen, die zeer hoog vlo gen en die men nauwelijks kon hooren voor het laatst de hoofdstad te nade ren. Drie kwartier lang dreunde en knalde het bijna onafgebroken boven .de huizen. De Engclsche vliegtuigen slaagden er echter niet in hoven de stad te komen. Het geschut dwong de toestellen op zeer groote hoogte te blijven en tenslotte om te keeren. Er zijn geen bommen op de stad uitgeworpen. Door granaatscherven liepen echter drie personen lichte ver wondingen op. Zij werden door den G.G. en G.D. verbonden. De brandweer behoefde niet op te treden. Ook te Schiedam gewonden. In Schiedam zijn Zaterdagavond ook eenige menschen door scherven getrof fen. Een 17-jarige jongen B. J. P., werd zoo ernstig aan zijn hoofd gewond dat hij in de Dr. Noletstichting moest wor den opgenomen. Drie anderen, J. L. V. en vader en zoon T. konden, na ver bonden te zijn, naar huis gaan. Vee getroffen door bommen bü Berkel en Rodenrijs. Het A.N.P. meldt: Zondagmiddag zijn in den Boezem polder bij Berkel en Rodenrijs uit een Engelsch vliegtuig veertien bommen neergeworpen, welke in een weiland terecht kwamen, waarbij twee koeien werden gewond. Overigens werd geen schade aangericht. De politie heeft de omgeving afgezet. In den omtrek zijn geen militaire doelen. GROOTE BRAND TE AMSTERDAM. Op de Kattenburgergracht te Am sterdam is een zeer felle brand uitge broken in een groote houten, met glas afgedekte opslagloods voor goederen op het terrein van de Ned. Spoorwe gen die zich uitstrekt over een afstand van ruim 130 m. en een breedte had van ongeveer 20 m. De eene helft van deze loods had de expeditie-firma Hoogerwerf in huur, zij had hierin groote massa's koopmansgoederen van den meest uiteenloopenden aard opge slagen, meestal voor het buitenland bestemd en verder ook uit het buiten land afkomstige goederen, die hier moesten blijven liggen in afwachting van het vrijgeven door de douane na de betaling van de verschuldigde in voerrechten en accijnzen. Tot de hier aanwezige goederen behoorden o.m. partijen uurwerken waarvan alleen al de waarde geschat werd op ruim een ton; verder tapijten, tabak, vetten, le vensmiddelen van allerlei soort, ma nufacturen enz. zonder pension. Brieven onder No. der adv. bur. v. d. blad. 63570 INTERNATIONALE DANSSTUOIO organiseert op MAANDAG voor beginners en gevorder den in de zaal van den heer VAN BRACHT, Stationsstraat, Waalwijk. Gelegenheid tot inschrijving eiken dag aan de zaal. Geef U spoedig op; succes verzekerd. Zie reclames aan de zaal. Joint U toch niet met een slob berig werkpak loopen. Draag d« vlotte, keurige Jumbo Overall, de overall met de 10 groote voor deden. Stof en uitvoering bere kend op zeer langen levensduurt Zie de mooie, practische modellen by: MARKT - WAALWIJK (omstreeks 1 uur) en is genegen tegen vergoeding een persoon mee te nemen? Brieven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 63571 GEVRAAGD: met gebruik van keuken (zoo mogelijk met bad) voor min stens een jaat. Ook gemeub. of gestoft. woning of etage komt in aanmerking. 63569 Brieven met prijsopgaaf onder No. der adv. bur. v, d. blad. OPENBARE VERKOOPING TE ELSHOUT. te Drunen, zal op Dinsdag 10September1940, hij inzet, en op Dinsdag 24 Sep tember 1940, bij toeslag, telkens des nam. 7 uur precies, in café KLERKS te Elshout,krachtens art. 1223 B. W. Onder de Gemeente Drunen. Hot huis met erf en tuin, gelegen te Elshout aan hetWieleinde kadastraal bekend ais Sectie F nr. 495, groot 13.20 aren. Eigendom van den heer Ant. Verdijk te Elshout. Betaling der kooppenningen voor of op 5 November 1940. Aanvaarding in eigen gebruik 5 November 1940. Latten voor kooper van 1 November 1940 af. 53547 Nat. en Int. Gediplomeerd. voor beginners en gevorderden Dagelijks van 7-10 uurn.m. Elke cursist ontvangt na bet beëindigen v. d. cursus een fraai diploma van geoefend danser. Schooladres KAATSHEUVEL, Gasthuisstraat 136 Prospectus op aanvrage. Acbter hel Stadhuis 30 - Til. «89 - Til JE B DES MAANDAGS ADRES Café-Rest. „MOLENVLIET" TEL. 242 WAALWIJK van „De Echo van het Zuiden". bewerkt door J. VAN DER SLUYS. Nadruk verboden. 6. Op de jouwe, Fred. Hoe gaan de zaken te Waringa? Vrij goed. Zijn Excellentie zet mij eenige heel vleiende dingen in zijn laatsten brief en zinspeelde er op, dat hij misschien aan het eind van den zomer hier zou komen. O ja, mijn vrouw gaat binnen kort eenige maan den naar Sidney. Ze heeft in den laat sten tijd dikwijls last van flauwten gehad en ik ben eenigszins ongerust. Het weer is erg drukkend ge- weest zei de dokter, zijn best doen de op medelijdenden toon te spreken, De zeelucht zal haar ongetwijfeld goed doen. Ga je mee? Neen, ongelukkig kan ik niet, ik kan nu moeilijk verlof vragen. Maar Helen gaat mee en zij kunnen best met de boot tot Port Hunter gaan en dan over zee naar Sidney. Wat zal je het eenzaam hebben, Fred. Waarom vraag je mij niet eeni ge weken te logeeren? Ik zou graag wat eenden schieten in de kreek. Lathom's gelaat blonk van genoe gen. Heerlijk, net iets voor jou om iets voor te stellen, dat je eigenlijk in- convenieert. En toch had ik je zoo graag gevraagd! Dat is dus afgesproken. De vol gende week kom ik en schiet iedere eend dood op tien mijlen in het rond. Dien avond was er behalve mevr. Lathom nog een dame aan het diner, een vroolijk, klein Schotsch vrouwtje met een rond gezichtje, die met haar man, kapitein Mc. Nab, op zes of ze ven mijlen afstand van Waringa woonde. Hij was een vroeger zee-offi cier, die na langen, eervollen dienst, van de regeering een uitgestrekt stuk land in de nabijheid van Waringa had gekregen, waar hij spoedig een rijk veebezitter werd. Lathom, die wist, dat zij gaarne Haldane, een vriend en landsman, zouden weerzien, had hen eveneens genoodigd. Wel, wat is er aan de hand, me vrouwtje? vroeg hij, toen zij alleen kwam aanrijden. Waar is Mc. Nab? Het spijt hem heel erg, kap'tein, maar hij kan niet komen. Hij ver wacht vanavond of morgenochtend een gast uit Sidney en verzoekt u en mevrouw hem te willen excuseeren. Nu u bent gekomen, zullen wij het hem niet kwalijk nemen. Het zal Haldane en mijn vrouw spijten, want zooals zij u in haar briefje mededeel de, gaat zij voor eenige maanden naar Sidney. En Hector had zoo graag wil len komen. Maar zijn gast een ze kere mijnheer Lugard schijnt een vriend van den Gouverneur te zijn, die Hector heeft geschreven en hem heeft gevraagd alles voor hem te doen inzake eenige informaties die hij tracht in te winnen, aangaande een vermisten persoon, of personen, ge vangenen, geloof ik, naar 't geen Hec« tor zei. En bovendien was hij den gast bedoel ik Hector door den Commissaris-Generaal aanbevolen, zoodat u begrijpt dat mijn man onmo gelijk afwezig kon zijn wanneer zijn gast komt. Hector is evenals U, kapi tein Lathom, een groot bewonderaar van den Gouverneur en is altijd blij, dat hij hem van dienst kan zijn. Ja, dat weet ik. Is uw gast on middellijk uit Engeland, gekomen? O neen, uit Batavia. Hij is naar Sidney gekomen met het Hollandsche schip de „Leeuwarden" dat ee nige weken geleden hier is gearri veerd. Uit hetgeen Hector mij vertel de, begreep ik dat hij een bemiddeld man was, die alleen met het doel, dat ik reeds zei, naar de kolonie was ge komen. Ik zal hem met genoegen te Wa ringa ontvangen, als hij bij u blijft lo geeren, zei Lathom beleefd en naar waarheid, want hij ontving gaarne vrienden. HOOFDSTUK IV. Om zes uur had het diner plaats. Een uur voor tijd was Helen in den tuin bezig bloemen te plukken ter versiering van de tafel, waar zij moest bedienen iets dat zij verschrikke lijk vond toen de oude Tim met een bos wilde convolvulus in de hand naar haar toe hinkte. Dank je wel, Tim, die had ik juist noodig, maar ik had geen tijd naar de kreek te gaan om ze te pluk ken. Jo, ja, liefje, zei hij zacht, maar ik ben niet hier gekomen om je die bloemen te brengen. Voorzichtig keek hij rond en druk te haar een klein rolletje papier in de hand. Het is een briefje voor je, liefje. Stop het weg, schatje, tot je het alleen kunt lezen. Zij stak het in haar japon en haar handen beefden. O, Tim, Tim, ga nog niet heen. Je moet mij alles vertellenNeem die schop en doe alsof je bezig bent te graven en ik zal dicht hij je gaan zit ten. Snel Tim, maak voort. Mevrouw Lathom kan ieder oogenblik komen. Wie heeft je het briefje gegeven? Tim nam een schop en begon lang zaam den grond om te graven. Helen ging zitten en hond de bloemen hij el kaar. Het was een van de matrozen, liefje, je kent hem wel Martin Ro che de levenslang gedeporteerde. Hij heeft het in Newcastle gekregen van een anderen man, die het van Sidney had meegebracht. Vanmorgen zei Roche tegen mij: Ik heb een klein briefje voor Helen Cronin, wil jij haai dat geven? en meteen stopt hij het mij in de hand. En ik wensch, kippetje, dat er heel veel goeds in staat. Dank je, Tim, dat hoop ik ook. Je bent een waar vriend, voor mij Tim. Misschien zal ik eenmaal in staat zijn jou te helpen, zooals jij mij nu helpt. Ga nu weg alsjeblieft. Mevr. Lathom komt hierheen. Het gelaat van den ouden Tim kreeg een uitdrukking van toornige verach ting. Ja, liefje, ik zie haar en de „vuile leelijke man die zoo hinkt met zijn mank been", zal maken dat hij weg komt. Het is jammer dat een gentle man als de kapitein ooit kon trouwen met zoo'n hartelooze duivelin. Hij hinkte weg toen mevr. Lathom aankwam. Zijn dat al de bloemen, die je hebt, Helene? Ja, mevrouw. Dan moeten wij maar zeggen dat er genoeg is, ofschoon het al heel wei nig is naar verhouding van den tijd dien je in den tuin zoek brengt. Breng ze dadelijk naar binnen, doe een an dere japon aan en tracht met een min der hooge kleur aan tafel te bedienen. Als er iets is, waar ik een hekel aan heb, is het zeker jou rood gezicht. Mijn dienstboden moeten kalm zijn en ik wil dat je er vanavond heel netjes uit ziet, nu mijnheer Marsbin er is. Maar je doet nooit wat ik verlang. Helen antwoordde niet en volgde haar mevrouw naar huis. Zoodra zij op haar kamertje kwam, scheurde zij haastig het grove papier van den brief, keek naar het adres op de envelop zelf, maar zag dat deze onbeschreven was. Zij verbrak het zegel en las: Een vriend komt, die u goed nieuws brengt. Wacht geduldig, want de vrijheid is nabij voor vader en kind, Annalong. Het meisje drukte het papier aan haar lippen en viel daarna biddend op de knieën. Wie de schrijver was, kon zij niet gissen, maar de weinige woor den vervulden haar met blijde hoop en met kloppende slagen verwisselde zij van japon. Annalong was eenmaal in Ierland haar thuis geweest; daar was zij geboren en niemand in heel Australië dan haar eigen gedeporteer de vader wist dat; misschien had dus de onbekende vriend haar vader ge zien. Haar geliefde vader! Hoezeer verlangde zij hem te zien, haar armen om zijn hals te slaan, haar verdriet aan zijn borst uit te schreien en hem te vertellen hoe zij hem door schande en vernederign en onuitsprekelijke el lende gevolgd was, opdat zij, al was het maar éénmaal in dit leven, hem zou weerzien en misschien met hem sterven. Haastig maakte zij haar kapsel in orde, op het ongeduldig schellen van mevr. Lathom en spoedig bracht zij met Walsh het diner binnen. Haldane, die haar altijd vriendelijk toesprak, knikte haar toe, terwijl hij aan tafel plaats nam. Mevr. Mc. Nab deed het zelfde en zelfs Marsbin keek haar goedkeurend aan. Wel mevr. Mc. Nab, zei Haldane, wat is er voor nieuws in Sidney? La thom vertelde mij dat Mc. Nab giste ren brieven heeft ontvangen. Niets belangrijks, dokter, alleen dat de geheele courant vol staat van de daden van den bushranger 1) He witt. O, die schurk, riep de geestelijke uit. En aan welke misdaad heeft hij zich nu weer schuldig gemaakt? 1) Een „bushranger" is een man, meestal een ontvluchte gevangene, in Australië, die zich in de bosschen schuil houdt en de reizigers aanvalt en berooft. Wordt vervolgd. is en blijft een geurig kopje Koffie ofThee i WenscbtUW I het fijnste in H onveranderde^* kwaliteit W Blijft dan bij jDe Gruy ter's f Koffie „Mokka fijn"^Ê y» pd. 27. 30.35.45. 55 ct.^B Thee „EJclpluk" V ons 28. 30. 32. 36. 40. 44 ct.^ Ijk, bovendien nog 10% korting

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 4