„DE ECHO" RECHT7AKEN BOEKBESPREKING KAATSHEUVEL. BIJ HET BEGIN DER COMPETITIE. WASPIK. 'S-HERTOGENBOSCH. Kou - Kou - Kou JONGEN AANGEREDEN EN GEDOOD. Abonneert U op f 1.25 p. kwart. -10 ct. p. week Rijwieldiefstallen te Dussen en te Raamsdonk. Grootsche plannen met de gronden rondom Den Bosch en Vught. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGEVING. weg op, om haar kind in veiligheid te stellen. De chauffeur van den auto week nog uiterst links uit, maar kon toch niet verhinderen, dat beiden onder zijn auto terecht kwamen. Toen de dokter arriveerde, bleek het knaapje reeds te zijn overleden. De moeder was ernstig gewond. De slachtoffers zijn naar het algemeen burgerlijk rusthuis overgebracht. Op het Buitenhof te 's-Gravenhage is gistermiddag om half vier de 12-jarige M. H., wonende op het Hofwijckplein, aangereden door een auto, tengevolge waarvan de schedel van den jongen verbrijzeld werd. Hij was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het ge meentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. VERMIST. In het gezin Witkamp te Utrecht wordt sedert veertien dagen de jong ste zoon, Adriaan, vermist. Hij is in den vroegen morgen van den 19en Augus tus per trein naar Den Haag vertrok ken en in deze stad aangekomen, maar heeft zich niet op zijn werk gemeld. Daarna heeft hij, zooals achteraf is ge bleken, enkele dagen bij kennissen in Katwijk en Rotterdam gelogeerd. Na Maandag 26 Augustus is hij niet meer gezien. Volgens zeggen van de familie te Rotterdam zou hij het plan gehad heb ben, naar Noord-Brabant en Limburg te reizen. De vader heeft zich persoon lijk vorige week naar Maastricht en an dere Limburgsche plaatsen begeven, doch zonder resultaat. Zijn signalement is als volgt: Oud 18 jaar, lang 1.88 meter, slank postuur, bleeke gelaatskleur, donker haar, zwar te zware wenkbrauwen. Hij is gekleed in donker grijs of bruin colbert cos- tuum, blauw gestreept wit overhemd, bruine schoenen. Vermoedelijk lichte regenjas. Hij heeft geen legitimatiebe wijzen of levensmiddelenkaarten in zijn bezit. Morgen zal ook in het Zuiden liet groote spel beginnen gaan, voorloopig alleen voor de eerste en tweede klas- sers. Het bruine monster zal weer gaan rollen en wekelijks zullen dui zenden en duizenden de capriolen van het ronde ding met gespannen aan dacht volgen om in luid gejuich uit te barsten wanneer dit door een of andere gelukkige oorzaak tusschen twee palen en een lat doorschiet. Ko ning voetbal zal weer heerschen en dagelijks het onderwerp van de ge sprekken zijner aanhangers uitma ken, die de kansen hunner favorieten overwegen en hen die andere meenin gen zijn toegedaan meewarig zullen beschouwen. Hun club is de beste, hun club kan niets deren en mocht het soms door een of andere oorzaak eens minder goed gaan dan weten zij allerlei feiten ten berde te brengen die het minder succesvol optreden moeten verzachten. Hartstochten zullen weer oplaaien in allerlei vorm. Keelen heesch ge schreeuwd. Schouders bont geslagen en nog zooveel meer gekke dingen, die onvermijdelijk aan de voetbalsfeer verbonden zijn. Moge echter de sportiviteit hoogtij vieren, de wedstrijden gespeeld wor den in de eerlijkheid en fairheid die den sportman betaamt en siert, zoo dat onwelvoegelijkheden achterwege blijven. In dat geval zal de sport en hier dan de voetbalsport bijdragen tot veredeling van geest en lichaam en tot een gevoel van broederschap, waarbij in alle omstandigheden vóór- en tegenstander elkaar steeds de hand kunnen reiken. In dien geest willen wij de nieuwe competitie zien, als zijnde aangepast aan den huidigen tijdsgeest, die op al lerlei manieren naar eenheid streeft, maar deze blijkbaar zoo moeilijk kan vinden. Mogeliik *nk hiertoe de voetbal sport, als zijnde de sport der massa haar steentje kan bijdragen. N. V. B. Eerste klas: Programma voor morgen: NACJuliana. BW—MVV. EindhovenNOAD. LimburgiaPSV. RoermondHelmond. LongaWillem II. De rij wordt hier geopend door een wedstrijd tusschen NAC en Juliana te Breda. De Limburgers zijn taaie tegen standers maar naar onze meening niet taai genoeg om de NAC'ers op eigen veld te weerstaan. Het Bossche BW zal het op Heidelust tegen MVV zwaar te verdu ren krijgen. Meer dan een gelijk spel zien wij uit deze ontmoeting niet voort spruiten. Eindhoven zal NOAD wel we» ten te weerstaan, tenminste wanneer van begin af aan wordt aangepakt want de geel-blauwen zijn heuscli niet voor de poes. Limburgia zal aan PSV een te zwa re dobber hebben. De lichtmenschen zul len de overwinning wel mee naar huis nemen. Roermond maakt tegen Helmond een redelijke kans op de overwinning. Een interessante derby staat Tilburg te wachten waar Longa en Willem II op het terrein van eerstgenoemde tegen el kaar in het strijdperk treden. Gezien de prestaties der tricolores heeft Willem II de beste papieren, maar het terrein-voor deel speelt hier zoo'n groote rol dat we ons in dit geval niet aan een prognose wagen. Tweede klas C: ESV—RKTW. HelmondiaSVD. KolpingZwaluw. TOPPicus. SchijndelDe Valk. WSCBrabantia. NeveloWilhelmina. Dat is me even een lijstje met namen. De veranderingen maken het ons zeer lastig om met eenige kans op succes het terrein der prognostiek te betreden. De verhoudingen zijn daarvoor wel wat an ders geworden. Toch zullen we het er maar op wagen, op gevaar af er soms naast te zijn, waarvoor we ons bij voor»- baat excuseeren. Daar is vooreerst de wedstrijd ESV RKTVV. De Eindhovenaren staan als taaie vasthouders bekend, terwijl RKTW met afwisselend succes haar R.K.-loop- baan beleefde. Daar deze laatstelijk min der gunstig was stemmen wij voor ESV. Helmondia krijgt bezoek van SVD.. Wij meenen dat de krachten elkaar hier niet ver ontloopen en zullen daarom het ter reinvoordeel den doorslag laten geven. Twee getrouwen treden in Helmond aan en wij geven Kolping tegen de snelle Zwaluwen weinig kans al zou een gelijk spel ons niet verwonderen. In Oss zal Picus haar geluk tegen TOP beproeven. Is dat haar daarbij gunstig dan gaan de puntjes mee naar Eindhoven. Schijndel zal den titanenstrijd tegen de Valk voe ren. De Schijndelsche jongens hebben een beproefde reputatie, zoodat wij voor de roofvogels het ergste vreezen. Mocht Schijndel een beproefde reputatie bezit ten, die van Brabantia is zeker nog groo- ter zoodat wij WSC dat als tegenpartij moet fungeeren geen kans geven. Nevelo zal in eigen omgeving met Wilhelmina niet veel moeite hebben. De indeeling der 3e en 4e klasse. In de 3e klasse I zullen uitkomen: Baardwijk, GW, Gudok, Haaften, Oister- wyk, PAZO, RWB, Sarto, SET, Zaltbom- mel. In de 4e klasse I.: Blauw-Geel (Veghel), Haarsteeg, HEC, HVC (Heesch), J. v. Arckel (Ammerzo- den), ODC (Boxtel), Sporters, Vïymen- sche Boys, WVH. Zooals men ziet is hier met de fusie der Waalwijksche vereenigingen nog geen rekening gehouden. Dit zal waar schijnlijk alsnog geschieden. Daardoor zou er een vereeniging uitvallen. Het is dan niet onmogelijk dat WSC 2 deze opengevallen plaats zal komen aanvullen Alleen Haarsteeg is hier een neutrale ploeg. De anderen zijn allemaal oude te genstanders. BAKHUYS WEER AMATEUR? De oudinternationaal Bakhuys, die na een geruchtmakende affaire door den K.N.V.B. tot prof werd verklaard en daarna twee seizoenen lang voor de Fran- sche eerste klasse club F. C. Metz uiv kwam, heeft tot het bestuur van den nieu wen N.V.B. een verzoek gericht om weer als amateur te worden erkend. Dit verzoek is op de laatste bestuurs vergadering in behandeling genomen, doch een besluit is nog niet gevallen. De bestuursleden wenschen zich over deze zaak nog te beraden en in een der eerst volgende bijeenkomsten zal de beslissing vallen. Bakhuys baseert zijn verzoek op het feit, dat de fusie in de Nederlandsche voetbalwereld wellicht voor het N.V.B.» bestuur aanleiding kan zijn om een streep te halen door het verleden en daarbij de roemvolle dagen zwaarder te doen wegen dan de feiten, waaraan hij zijn verban ning heeft te danken. Tevens meent hij in zijn recht te staan, daar hij het laatste jaar in de voetbalsport geen geld heeft verdiend. W. S. C. W.S.C.Brabantia. De inzet der competitie zal voor WSC een zware zijn. Niemand minder dan het bekende Eindhovensche Brabantia zal partij komen geven en men moet al een heel groote optimist zijn wil men de WSC'ers dan nog een kansje geven. Bra bantia is een der sterkste R.K. vereeni gingen, eenmaal Nederlandsch kampioen en meermalen afdeelingskampioen. Men begrijpt dus wel dat WSC een uiterst zware partij zal hebben. Toch is dit ge woonlijk een kolfje naar de hand der oranje-zwarten die in de moeilijkste wed strijden dikwijls het beste spel geven. Wij zijn er zeker van dat WSC dit mor gen ook zal doen. Met man en macht zal zy trachten „de groote" te weerstaan en dan, och waarom, zou er dan geen ver rassing mogelijk zijn. Al met al kan men van een spannende party verzekerd zijn die zeker een massa publiek zal lokken. WSC komt uit in de volgende opstel ling: Doel: J. v. Kempen. Achter: A. de Jongh, C. Aarts. Midden: J. v. d. Ven, J. Claassen, J. Mahiey. Voor: B. v. d. Ven, M. Brok, J. v. Delft, J. Myskens en J. v. d. Bogaert. Een elftgl dgt grooteydeels uit jonge krachten bestaat, die echter stuk voor stuk hun mannetje wel zullen staan. De aandacht zij er op gevestigd dat deze wedstrijd om twee uur aanvangt. U is en blijft dan steeds vol komen op de hoogte van het geen ge in dezen tyd weten moet betreffende distributie, luchtbescherming, enz. enz. Geslaagd. Voor het diploma coupeuse van de R.K. Vereeniging tot Bevordering van Huishoud- en Industrie-onderwijs „St. Anna", slaagden o.m. de dames Johan na van Best en Annie de Kort alhier. Zij ontvingen hun opleiding van de Eerw. Zusters van het klooster Beth lehem alhier. K.N.P.V.-keuring. Ondanks de moeilijke omstandig heden gaat ook dit jaar de keuring voor het certificaat van de K.N.P.V. door. In totaal zal er 17 dagen ge keurd worden, waarvan de heer van Helsland 9 dagen de leiding zal heb ben. De drukke werkzaamheden aan de distributie laten niet toe, dat deze eerste K.N.P.V.-keurmeester alle hon den dit jaar beoordeelt. Kaatsheuvel zelf krijgt dit jaar een keuringsdag, n.l. 26 September a.s., waarop in het R.K. Sport- en Wandel park de beoordeeling der honden uit Kaatsheuvel en Omgeving zal plaats hebben. R.K. Vereeniging van Café- en Restauranthouders. I)c R.K. Vereeniging van Café- en Restauranthouders St. Joseph, afdee- ling Kaatsheuvel, hield Donderdag avond haar Jaarvergadering in Café- Restaurant Jan v. Dun. Het uitgebrachte jaarverslag sloot met een klein batig saldo. De bestuursverkiezing had tot uit slag, dat tot voorzitter en secretaris werden herbenoemd de heeren Jan Smit en H. v. Dun en tot penning meester werd gekozen de heer Aug. Zapp. Een Kooruïtstapje. Het R.K. Parochiaal Zangkoor van de parochie Ringbaan-West uit Til burg maakt Zondag 8 September een uitstapje naar Kaatsheuvel. Na over leg met het bestuur van het zangkoor der parochie St. Jan alhier is besloten, dat door het Tilburgsche koor met medewerking van het koor van de pa rochie St. Jan, in de Hoogmis om half elf zal uitgevoerd worden de groote Mis St. Trinitatis, voor 4-steminig mannenkoor van Hub. Cuijpers. De heer v. Luijk uit Tilburg zal als gast- dirigent fungeeren; de heer Jos. van Amelsfoort speelt de orgelpartij, ter wijl de heer L. v. Nieuwenhuijzen de tenor-solo's zal zingen, 't Zal voor muziekliefhebbers ongetwijfeld een aanleiding zijn, om deze prachtcom- positie, uitgevoerd door een vijftig man sterk koor, te gaan beluisteren. LOON OP ZAND. K. A. V. weg en den Pettelaarschenweg, zoo ver gevorderd, dat spoedig tot de ruilverkaveling van den grond kan worden overgegaan. Het ligt in de bedoeling van het Bossche Veld en ook van den polder, gelegen tusschen den Pettelaarschen weg en de Zuid Willemsvaart, bouwgrond te maken en daarop boerderijen neer te zetten. Daartoe zal de rivier de Dommel worden ingedijkt en de bedding van de wetering voor hooge waterstanden worden herzien en verbeterd. Predikbeurten Zondag 8 Sept. 1940: Ned. Herv. Kerk v.m. half ten en n.m. twee uur Ds. R.kde Bruin. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft vonnis gewezen tegen C. D„ 32 jaar, arbeider te Dussen, tegen wien drie maanden gevangenisstraf waren geëischt terzake dat hij op 13 Mei j.l. te Dussen een rijwiel van den Staat had weggenomen en dat hij op 15 Mei daaraanvolgend te Raamsdonk een damesrijwiel had weggenomen. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot een voorwaar delijke gevanhenissiraf van twee maanden met drie jaren proeftijd benevens onvoorwaardelijk een geld boete van twintig gulden te vervan gen door tien dagen hechtenis. Voorts wees de rechtbank vonnis tegen N. K., 49 jaar, huisvrouw M. P. te Dussen tegen wien 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk was geëischt, omdat zij op 15 Mei j.l. van verdachte een damesrijwiel ten geschenke had aangenomen dat van diefstal afkomstig was. De recht bank heeft haar van het ten laste gelegde vrijgesproken. Bij de opening van haar Winterpro- gram zal door de tooneelvereeniging van bovengenoemde organisatie een uitvoering worden gegeven voor de leden. Tevens zal die avond benut worden als propaganda-vergadering voor alle vrouwen en meisjes uit de arbeidersgezinnen. De datum zal nog nader worden bekend gemaakt. De leiding van dezen avond berust bij mejuffr. van Opstal en mejuffr Reintjes. Tooneeluitvoering ons Parochiehuis. Naar we vernemen zal door de schoolkinderen onder leiding van Fra ter Lusidius een tooneeluitvoering worden gegeven. Opgevoerd wordt de „Liliputters", een spel in 4 bedrijven De baten hiervan zullen ten goede ko men aan het orgelfonds. LOONOPZAND. Vanaf 25 t/ni 31 Augustus '40. Geboren: Adrlanus Bernardus zv. C. H. v. Boxtel- v. Gooi. Johannes Franciscus zv. A. de Werd-Emmers. Matheus Petrus Jo hannes zv. M. J. A. Vesters-Span. Overleden Johannes Kemmeren, weduwnaar van M. A. v. d. Houdt, 77 jaar. Huwelijken Antonius van Mensfoort, 35 jr. en Adri- ana Maria Antonia Maas, 32 jr. Jaco bus de Werd, 24 jr en Johanna Josephina Molenschot, 27 jr. te Waalwijk. Petrus Antonius van Wanrooij, wed. van H. M. Vrinten, 34 jr. en Antonetta Wagenians, 29 jr. Antonius Franciscus Brok, 22 jr. en Anna Maria van Kuyk, 20 jr. Vertrokken: K. A. G. Schönfeld naar Haarlem. I. W. Th. Wijtvlie.t naar Schijndel. Wenstedt W Q. H. naar Goirle. J. H. Wiegers naar Qoirle. A. H. Frederiks naar Goirle L. Rierens naar Goirle. H. A. v. Heyst naar Goirle. J. W. van Heugten naar Goirle. L. v. d. Sanden naar Goirle. W. A. Steenhof naar Goir le. W. J. Tax naar Goirle. C. J. Weegberg naar Goirle. W. H. A. Cha- vanu naar Oudenbosch. E. A. Michaël naar Valburg. A. M. J. Schoenmakers naar Oirschot. J. M. U. Damen naar Oisterwijk. Naar wij vernemen is deadmini stratieveregeling der ruilverkaveling van het Bossche Veld, dat is de polder.gelegen tusschen den Vughter- Wie zijn de drie mannen van de Nederlandsche Unie!" Bij de Hollandia-Drukkery N.V. te Baarn verscheen van de hand van Dr. P. H. Bitter Jr. een karakterschets van het Driemanschap van de Nederlandsche Unie met het doel de Nederlanders te laten weten „wie deze mannen zijn", al dus de schrijver, en hij beoogt met zijn uitgave „het driemanschap te plaatsen in het verband van een bepaalde Idee, in het proces eener historische ontwik keling, die aan velen onzer landgenoo- ten is ontgaan." Het zijn niet zoomaar willekeurig drie menschen die op een goeden dag toeval lig bij elkaar komen en zeggen laat ons een Nederlandsche Unie stichten. De auteur laat ons den gang van zaken an ders zien. Hy beschrijft ons hoe lang, voordat er nog maar gedacht werd aan nationale eenheid in nieuwe vormen, de ze drie menschen, ieder apart, onafhan kelijk van elkaar, in de beslotenheid van hun eigen dagelijksch bestaan reeds werkten aan concentratie, aan het on juist verspillen van krachten. Wij zien ook hoe, en in welke omstandigheden het driemanschap lang voorheen met el kaar in aanraking kwam en hoe wonder- derlijk de overeenkomst van ideeën was tusschen den gewestelijken Commissaris der Provincie, den internationaal geori- enteerden Einthoven en den psychotech- nischen professor de Quay. Meer dan iets anders toont deze bro chure, dat de Nederlandsche Unie gc- gegroeid is en ontstaan uit een gedach- tengang van menschen die ieder voor zich en allen gezamenlijk slechts het doel hadden ons volk te organiseeren, alleen tot heil van dat volk. Mocht iemand er anders over denken dan zal dit hoekje hem het verkeerde van zijn gedachten openbaren. KONIJN, HULP IN DEN VLEESCHNOOD. In het geillustreerde, weekblad „Het Konijn" stond dezer dagen een artikel van den heer Adr. de Cock uit Tilburg, dat wel in meerdere kringen belangstel ling mag wekken en daarom te dezer plaatse wordt overgenomen. We zullen ons. in, de. naaste toekomst nog meer dap tQt nog toe moeten voor bereiden Qp een sterke rantsoeneering van de meeste, zoo niet alle levensmid delen. Hoe langer de oorlogsvlam brandt, hoe intensiever de rantsoenee ringen zullen worden. De schrijver stelt daarom de vraag, of er een mogelijkheid bestaat, ook voor den burger, om ook aan de behoefte aan vleesch voor eigen gebruik eenigszins tegemoet te komen. Inderdaad bestaat daartoe een zeer goede gelegenheid, die ons geboden wordt door een van onze viervoetige huisdieren, n.l. het konijn. Ook in den vorigen oorlog heeft dit be wezen, daarvoor uitstekend geschikt te zijn, In dit verband mag wel verwezen worden naar andere landen, als Duitschland, Italië, Frankrijk en Enge land, waar den laatsten tijd veel moei te werd gedaan en alle maatregelen werden genomen, om de konijnenteelt zooveel mogelijk uit te breiden, In Duitschland en Italië wordt de ko- nijnenfok zelfs min of meer van regee- ringsweg geregeld en geleid. Deze maatregelen worden zeker niet voor niets genomen en bewijzen eens te meer dat de konijnenteelt in die landen wordt beschouwd als een waardevolle hulpbron, om de groote behoette aan vleesch eenigszins te helpen dekken. Ik weet wel, dat zij, die zich, nu de nood aan den man komt, met de konij nenteelt gaan bezig houden, om van tijd tot tijd een bout op talel te kunnen brengen, gelegenheidsfokkers, zooals men ze zou kunnen noemen, niet uit 't ware fokkershout gesneden zijn, om de liefhebberij trouw te blijven. Z,ij zullen hun fokkersjasje weer spoedig aan den kapstok hangen, wanneer de tijden be ter worden en de dreigende schaarschte aan vleesch zal zijn overwonnen, maar dat is voor ons geen bezwaar om het fokken van konijnen nu aan te bevelen. We hebben dit in de R.K. Boeren- en Tuindersstand reeds vaker gedaan, om dat het een aangename en nuttige be zigheid vormt van den boerenzoon, die in gewone tijden er ook een aardig zak centje mede verdienen kon. I Door hun kou, koorts en pijDUiidrijvende werking helpt hierbij altija veilig en vlug een poeder ot cachet van Mynhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stukÖct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjcs" Doos 10 en 50 c«. Bovendien is het konijnenvleesch zeer voedzaam en gezond. Op de huis- houdcursussen worden recepten gege ven, hoe het bereid moet worden. Ook zal er gebrek aan bont komen, dus ook met het oog daarop is het verstandig wat konijnen te fokken. Het mooiste is, dat het konijn gehou den kan worden zonder graan en zon der dierlijk krachtvoer, dus veel gemak kelijker dan kippen en eenden. Het voornaamste voedsel van het konijn be staat uit groenvoer, dat op de boerderij in overvloed aanwezig is, vooral daar ook de varkens-, rund- en pluimveefok kerij wel sterk ingekrompen zullen moe ten worden. Daarnaast vormen alle soorten keu kenafval, etensresten een uitstekend bij voer, evenals aardappelschillen met een handjevol zout water gekookt. Hooi en wortelen kunnen in den winter het hoofdbestanddeel van het dagrantsoen uitmaken. Het konijn is dus met zeer weinig moeite en kosten groot te bren gen en kan volstaan met alles wat hier groeit en voor menschelijk gebruik waardeloos is. Dat het nut van konijnen als vleesch- producenten op het oogenblik wel ter dege wordt ingezien, blijkt wel uit de geweldige vraag naar jonge marktko- nijnen. Een konijn is niet veeleischend, doch het behoeft verzorging, want het is een levend wezen, welks organisme bepaal de eischen stelt. De Cock belicht dit al dus: „Het gaat niet aan, om de dieren zoo maar hier of daar in een verloren hoek in een kist te stoppen en van tijd tot tijd, wanneer men er toevallig eens aan denkt, een kwak voer in het hok te werpen. Dat is niet de manier, om met succes konijnen te houden. Men moet er de moeite voor over hebben, om de dieren behoorlijk te verzorgen en die verzorging bestaat in de eerste plaats in een doelmatige voeding, welke dage lijks op uur en tijd plaats moet hebben. Evenals wij, menschen, onze maaltij den op bepaalde uren van den dag ne men, evenzoo hebben ook de konijnen behoefte, om op regelmatige tijden voedsel tot zich te nemen. Het is dus ook niet doenlijk, om konijnen voor meerdere dagen tegelijk voedsel te ver strekken, me de bedoeling, er dan en kele dagen niet naar om behoeven te zien. Regelmaat in de voeding, waarbij de hoofdmaaltijd tegen den avond dient te worden verstrekt, is een voornaam punt, om de dieren gezond te houden, terwijl het vanzelf spreekt, dat van tijd tot tijd de hokken grondig dienen te worden schoongemaakt. Deze hokken moeten aan bepaalde voorwaarden voldoen, waarbij ruimte, Jicht en lucht een voorname rol spelen. Stop de dieren niet in een donkeren hoek van schuur of loods, maar plaats de hokken in dé open lucht, liefst met het front naar het zuiden, waarbij men er echter rekening mee dient te houden, dat al te sterke zonnestralen moeten worden geweerd. Met behulp van baai- zakken e.d. kan dat gemakkelijk en zon der kosten." Het konijn geeft met zeer geringe kosten een relatief groot kwantum vleesch, terwijl de samenstelling hier van dusdanig is, dat het, wat voedings waarde en smaak betreft, den toets der vergelijking met de meeste andere dier soorten glansrijk kan doorstaan.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3