SPORT GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Mams osier Ir Coxoj Karpetten OPENBAAR VERKOOPEN: 51 IEPEN BOOMEN HET STOFFENHUIS Viool, Piano. Clarinet theorie. Antoon Verhulst Cocos Karpet Advertentiën Kerkstraat 60, s'-Bosch JAPONSTOFFEN WOLLEN BONTSTOF CRêPE GEORGETTE, H. van Herwijnen Stationsstraat 78. De A.V.R.O.' heeft het nieuwe studio-gebouw officieel in gebruik genomen. Pers en genoodigden worden door den directeur van de A.V.R.O., de heer W. Vogt (4de van links) in de dansmuziek-studio rondgeleid. In het midden op voorgrond de voorzitter van de A.V.R.O., de heer de Clercq. Predikbeurten Zondag 8 Septem ber 1940: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. Doordat een hond voor haar wiel kwam, kwam 't dochtertje van v. D. al hier Donderdagavond van haar fiets te vallen en liep daarbij een ernstige hoofdwonde op. Geneeskundige hulp van Dr. Winkelman moest worden in geroepen, die de wonde heeft gehecht. BAARDWIJK. Seriewedstrijden v.v. Baardwijk. De tweede en laatste dag van deze wed strijden beloofd nog spannender te wor den dan de eerste, zoodat het feitelijk overbodig is over het programma, dat wij reeds Woensdag j.l. publiceerden, nog nader uit te wijden. Toch willen wij hierop nog even terugkomen. De eerste match van 12 uur is reeds voor het publiek iets bijzonders. De Spor ters uit Drunen ontmoeten dan n.l. het Bossche Willem III. Uit het reeds ver toonde spel moet men aan deze ploegen een gelijke kracht toekennen zoodat het tot het laatste moment onzeker zal blijven wie de finale haalt. Bovendien hebben deze twee een gelijk speltype dat hoofd zakelijk gebaseerd is op enthousiasme hetgeen niets anders dan de match ten goede kan komen. Aan aanmoedigingen beider kanten zal het dan ook niet ont breken. De tweede ontmoeting gaat van 2,30 3,30 uur tusschen Good-Luck 1 Geertrui- denberg en Baardwijk 2. Ofschoon dit vriendschappelijk is kan men toch over tuigd zijn dat beide elflallen zich tot het uiterste zullen geven. De een omdat zij zal willen bewijzen den naam van fina- liste waardig te zijn, de ander om te toonen dat zij hiervoor niet behoeft on der te doen. Ook de uitslag hiervan zal tot het laatst onzeker blijven. Van 45,30 uur wordt dan de groote finale gespeeld waarin vanzelfsprekend de spanning ten top zal stijgen. Voor de liefhebbers staat dan ook een fraaie middag van voetbalsport te wach ten. R. K. C. Het programma van R.K.C. is voor Zondag a.s. als volgt samengesteld: Des 2RKC 2 om 3 uur in Kaatsheuvel. Des 3RKC 3 om 3 uurin Kaatsheuvel. RKC 4 vrij. RKC 5Des 5. Zaterdagmiddag worden op het voor malige WVH-terrein onderlinge junioren wedstrijden gespeeld, teneinde hieruit de diverse jeugdelftallen te selecteeren. Het had feitelijk ook in de bedoeling gelegen om met het eerste elftal Zondag a.s. een openingswedstrijd te spelen, waaraan dan een officieel tintje zou zijn gegeven. Een vooraanstaande eerste klasser uit de I.V.C.B. had reeds de toezegging ge geven om als tegenpartij te fungeeren. De plotseling vastgestelde competitie wedstrijden hebben deze plannen in de kiem gesmoord, zoodat de officieele ope ningswedstrijd voorloopig achterwege gelaten zal moeten worden. Zoodoende komen alleen de lagere elf tallen Zondag a.s. in touw. Deze zullen natuurlijk eerst ingespeeld moeten zijn, alvorens wij ons aan voorspellingen gaan wagen. De spelers zullen er zelf wel van over tuigd zijn, dat een goed figuur geslagen moet worden, en kunnen dus serieuze wedstrijden tegemoet worden gezien. Van deze plaats af willen wij onze le den nog eens extra aansporen om vooral Zondag a.s. de eerste algemeene leden vergadering bij te wonen, waar nog eens volledig de doelstelling en werkwijze van de RKC uiteen zal worden gezet. Tevens maken wij van de gelegenheid gebruik de donateurs van de voormalige vereenigingen WVH, HEC en WVB er op te wijzen, dat in de komende week reeds de nieuwe donateurskaarten zul len worden aangeboden. Gaarne rekenen wij er op dat allen eensgezind hun -steun aan de nieuwe vereeniging zullen geven, en vertrouwen gaarne dat allen die het goed meenen met het Katholieke veree- nigingsleven zullen meewerken aan den bloei van R.K.C. WIELERSPORT. Scherens en Kaers naar Amsterdam. Naar het D. v. N. en Z. verneemt heeft de directie van het Olympisch Stadion het initiatief genomen tot het organisee- ren van internationale wielerwedstrijden, waaraan, indien de plannen slagen, zal worden deelgenomen door den ex-we- reldkampioen der sprinters Jcf Scherens en den bekenden Belgischen renner Ka- rel Kaers. Deze wedstrijden worden gehouden op Zondagmiddag 15 Sept. op de Stadion wielerbaan. Het ligt in de bedoeling, dat Scherens uitkomt in een sprint-wedstrijd met als tegenstanders de beide wereldkampioe nen Arie v. Vliet en Jan Derksen. Het spreekt vanzelf, dat in ritten van twee zal worden gereden. Karei Kaers, die zich op op het oogen- blik ernstig op hel rijden achter groote motoren toelegt, zal te Amsterdam de beste Nederlandschc renners op dit num mer ontmoeten. De directie van de Stadionbaan heeft zich dezer dagen in verbinding gesteld met beide renners en hoopt de contrac ten volgende week geteekend te ontvan gen. Seijen en Lambriehts zijn terecht. Zij bevinden zich in Marseille. Soms rolt 't leven zoo gek, als een weerbarstig dubbeltje of een zoek ge raakte boordeknoop, zoo meldt het D. v. N. en Z. Daar is het geval Sijen en Lambriehts. Bijna vier maanden lang verkeerden hun families in doodelijke ongerustheid, leefde 't sportieve gedeelte van een heele provincie mee met de avonturen van twee Limburgsche knapen, „ergens in Frankrijk" later, toen af en toe een, vrij wel steeds oncontroleerbaar berichtje over hunne belevenissen naar het Noor den doordruppelde. Vier maanden lang ook speurde het Roode Kruis, zonder resultaat. De direceur van de K.L.M. de heer A. Plesman heeft het nieuwe K.L.M. gebouw aan de Raamweg te Den Haag, overgedragen aan den secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken Ir. R. A. Verwey. Tijdens de rede van den heer Plesman, links zittend den heer C. van der Meulen (raad van bestuur K.L.M.) en rechts Ir. R. A. Verwey (secretaris-generaal van het Departement van Soci ale Zaken). Van de beide renners zelf hoorde men niets. Het werd onderhand een tikje onrust barend vooral toen iemand te vertellen wist, dat het tweetal te Nimos gearres teerd zou zijn, verdacht van spionnage of zoo. Maar er woonde een Maastrichtenaar in Luik en deze Maastrichtenaar had, als zoovelen de vlucht genomen voor den oorlog, ver naar het Zuiden, tot in Mar seille. Op 8 Augustus j.l. «schreef deze Maas trichtenaar een brief naar zijn ouders, en als bij toeval wordt in dezen brief verteld, dat ook Seijen en Lambriehts in Marseille verblijven. Alle ongerustheid omtrent het lot van deze populaire renners is daardoor nu verdwenen. Het kan echter nog wel even duren, voor ze den voet op vaderlandschcn bo dem gaan zetten. De brief had drie we ken noodig om van Marseille in Maas tricht te komen, en een mensch doet er waarschijnlijk tegenwoordig nog wel wat langer over! Groote brand te Middelburg Zeven woningen en een houtopslagplaats verbrand. In den afgeloopen nacht ca. 4 uur ontdekten nachtwakers dot er brand was uitgebroken in een groote op slagplaats van den houthandel v h. G. Alberts Lzn. Co. aan den Looierssingel te Middelburg. De gealarmeerde fabrieksbrand weer kon den brand niet meester worden. In enkele minuten was de opslagplaats die vrijwel geheel gevuld was met grenenhout een vuurzee. De gloed werd opgemerkt dooi den uitkijkpost van de luchtbe scherming die de gemeentelijke brandweer waarschuwde Deze rukte met alle materiaal uit, en toen kon de vuurzee met zes brandspuiten worden bestreden. Het voornaamste doel was den brand telocaliseeren en de houtzagerij en aandere opslagplaatsen die zich in de nabijheid bevinden, tegen den vonkenregen te beschermen. Terwijl men hiermede bezig was, vatten enkele kleine middenstandwoningen tegenover de brandende opslagplaats vlam. Zeven hiervan en een garage waarin vier auto's, 'n timmermans werkplaats en een graanpakhuis brandoen grootendeels nil. Om goed vijf uur achtte men het raadzaam de brandweer van Vlis- singen en Souburg te waarschuwen Toen deze waren aangekomen stond weldra vast dat verdere uitbreiding kon worden voorkomen. Men be paalde zich voornamelijk tot het hlusscben van het nog^steeds smeu lende hout. Behalve 'de genoemde brandweren waren Duitschesoldaten op het terrein aanwezig om de helpende hand te bieden. Ook de burgemeester en wethouders van Middelburg waren aanwezig. Over dt oorzaak verkeert men in het onzekere. Des nachts om twee uur hadden de nachtwakers de fabriek nog geinspecteerd en alles in orde bevonden. Het onderzoek naar de oorzaak wordt voortgezet De schade aan het hout ten bedrage van enkele tienduizenden wordt door verzekering gedekt. In Middelburg heeft deze brand grooten indruk gemaakt. Onvoorzichtigheid met projectielen. Steeds weer blijkt het, dat velen nog niet doordrongen zijn van het gevaar dat in nog niet ontplofte projectielen schuilt. Zoo vonden gisteren twee jongens K. Z. en Van D. uit Wijk bij Duurstede 'n vreemd voorwerp, dat zij thuis wilden onder, zoeken. Het onbekende voorwerp bleek echter een handgranaat te zijn welke ontplofte. K.Z. werd getroffen en ernstig gewond. Een hand werd hem afgerukt terwijl hij ook 'n oog zal moeten missen. Hij werd ter behandeling naar Utrecht overge bracht. Van D. kreeg geen letsel. Te Maarssen wilde gisteravond de arbeider L. met behulp van een hamer en een spijker een scherpe patroon «demonteeren». Plotseling ging de potroon af, waardoor de onvoorzichtige ernstig aan beide handen werd gewond. Een vijfjarig jongetje, dat in de buurt stond liep verschillende verwondingen aan armen en beenen op en moest eveneens door een geneesheer wor den behandeld. Doodelijk ongelijk op een sloopwerk. Gistermorgen es de 60-jarige heer A. de Haan, uit de Willem Buiten- wechstraat, toen hij op de Boompjes te Botterdam bezig was op een sloop- werk, getroffen door een vallende balk. Met inwendige kneuzingen is hij in het ziekenhuis aan den Berg weg oogenomen. Gistermiddag is hij overleden. Verdronken. Gistermiddag is het tweejarig zoontje van een familie uit Sint Pancras achter de woning van zijn grootouders te Broek op Langendijk te water geraakt en verdronken. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. Trein met vluchtelingen verongelukt Vijftien dooden, 50 gewonden. Het D.N.B. meldt uit Brussel: Bij de Sambre is een trein met vluchtelingen, die 1200 menschen naar België en Nederland moest terugbrengen door 'n goederentrein geramd. De laatste wagon van den vluchtelingentrein werd volkomen vernield, andere wagons werden ernstig beschadigd. Ongeveer vijftien passagiers zijn om het leven gekomen ongeveer vijftig gewond. Koning Carol doet afstand van den troon. Kroonprins Michaël volgt hem op. Koning Carol van Roemenië, heeft in den afgeloopen nacht ten gunste van zijn zoon, kroonprins Michaël, die in Oclober 19 jaar oud wordt, afstand gedaan van den troon. Naar verluidt, zal de koning nog in den loop van vandaag naar Zwitserland vertrekken. Een officieel bericht over dezen troonsafstand is nog niet gepubliceerd. HET N.A.S. WORDT ONTBONDEN. De door den rijkscommissaris ge machtigde commissaris voor het Na tionaal Arbeids-Secretariaat, het „N. A.S.", heeft besloten de tot die lande lijke organisatie behoorende bonden en arbeiders-organisaties met ingang Spaart Uw karpetten en koopt voor de winter dagen een ze zijn ijzersterk. Zoo juist ontvangen een geheel nieuwe col lectie in STREEP- en BLOEM DESSINS. Verkrijgbaar in de vol gende maten 100 x 120 120 x 170 140 x 180 170 x 240 190 x 270 200 x 300 250 x 350 Ziet onze speciale ETALAGE. van 8 September a.s. te ontbinden, be houdens de volgens artikel 15 van het Werkloosheidsbesluit 1917 vereischte goedkeuring. Tot liquidatie is door den commissaris, mr. M. M. Rost van Tonningen, benoemd de heer H. J. Woudenberg, in diens hoedanigheid van commissaris van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen. In dit besluit van mr. Rost van. Ton ningen is verder bepaald, dat de liqui- dateur, na aan het bepaalde bij art. 1702 van het Burgerlijk Wetboek en bij het Werkloosheidsbesluit 1917 te hebben voldaan, aan de bezittingen der ontbonden organisaties een bestem ming zal geven, die zooveel mogelijk overeenkomt met die, waartoe zij zijn bijeengebracht, met name door die be zittingen aan te wenden ten behoeve van de bij het Ned. Verbond van Vak vereenigingen aangesloten vakorgani saties in dezelfde bedrijfstakken. Opkomst en ondergang der zon. Zon onder: 8.17. Zon op: 7.00. Heden, Vrijdag 6 September moet dus verduisterd zijn van 8.17 des avonds tot 7.00 Zaterdagochtend. Eerste kwartier: 8 September. Het dagelijksch bestuur van het waterschap „DE BINNENPOL- DER VAN BESOIJEN", zal op Zaterdag 14 September 1940, des namiddags om 6 uur, ten koffie- huize van A. J. J. HOLTZER, Besoijensche Straat 140 te Be- soijen, in het staande aan de Noordzijde van den Winterdijk onder Besoijen, tusschen het einde der bebouwde kom en de grensscheiding der ge meenten Waalwijk en Sprang- Capelle. De verkooping zal geschieden in massa en in partijen. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den voorzitter van het waterschap, Grootestraat 30 te Besoijen. 63581 Muziekleeraar (gediplomeerd). Directeur s' Hertogenbosch Muziekcorps. Leeraar Muziekschool 's Bosch. GEEFT ONDERRICHT IN: In Waalwijk en Omstreken DINSDAGS EN VRIJDAGS. Aangifte, van leerlingen vóór 1 October Telef. 377 brengt U een mooie collectie in effen streep en ruit-dessins. Ook nog voorradig mooie en zonder punten. Ziet de Etalage. Beleefd aanbevelend, v

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 7