UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING DRUNEN. SPRANG-CAPELLE. NEUSDEN. WASPIK. KAATSHEUVEL. LOONOPZAND. Jongen verdronken Kinderwagen met kind platgedrukt. ABONNEERT U OP DIT BLAD deel den doorslag geeft. RWB ontvangt SET. Veel kunnen wij daarvan niet zeg gen, maar de tricolores zullen stellig met nun verbeten strijdlust niet dulden dat de overwinning naar elders verhuist. Vierde klasse'1. Jan van ArckelHVG. H a a rsteegH erpi nia. SportersRWB 2. VFCRKC 2. Vlijmensche BoysDESK 2. Jan van Arckel kan voetballen en hij zal dit HVC wel eens laten zien. Haar steeg is hier een nieuwe klant en wij we ten daarom niet of zij tegen Herpinia zal zijn opgewassen. Wij houden het daarom veiligheidshalve op een gelijk spel. De Drunensche Sporters zullen tegen KWB 2 uitkomen en een goede gooi naar de pun ten doen. RKC 2 gaat naar VFC om haar kansen te verdedigen. Naar den uitslag zijn we benieuwd. DESK 2 zal het bij Vlijmensche Boys moeilijk hebben en als zij er een gelijk spel behaalde zou ons dat meevallen.' W. S. C. S.V.Ü.w.s.c. De Waalwijkers zijn niet kans loos, muur een zware strijd zat het wel worden. De inzet der competitie brengt de geel zwarten naar 's Bosch waar ergens aan den Graafsche weg het S.V.D.-stadion ligt. Hier zullen zij uen voetbalkamp moe ten gaan voeren. Beide komen voor het eerst tegenover elkaar en zijn dus volko» men vreemd, maar toch hebben wij in dit geval een handleiding, die ons de overtuiging bijbrengt dat de WSC'ers ze ker niet kansloos zijn. Die handleiding is het onlangs in 's Bosch gehouden Jo Krijgh-tourooi waarin BW, SVI), Wilhel- mina en Zwaluw speelden. De kracht van Wilhelmina is ons bekend en zij wist SVD te weerstaan. Zoodoende kunnen wij ook de geel-zwarten een kansje ge ven. De strijd zal echter zwaar worden, maar bij een gunstig resultaat is de vol doening dan des te grooter en in het te genovergestelde geval heeft niemand zich iets te verwijten. Vertrek bij gunstig weer 11.45 uur per rijwiel vanaf «Hotel „De Twee Ko lommen", anders om ongeveer 1U uur pet- trein. BAARDWIJK. Seriewedstrijden v.v. Buardwjk. De onlangs uitgestelde finale van deze wedstrijden worden morgen gespeeld. Het programma luidt als volgt: 12—1 uur. halve finale Sporters 1— Willem III 1. Dit is een match om van te watertanden. De beide tegenstanders zijn hier volkomen aan elkaar gewaagd en hebben hetzelfde speltype, gebaseerd op enthousiasme. De uitslag hiervan is dan ook bij benadering niet te voorspel len en zal o.i. tot het laatste moment on zeker blijven. Juist dus een kolfje naai de hand van het publiek, dat deze match zeker niet zal willen missen. Na de competitie-wedstrijd Baardwijk 1 GW 1 wordt dan de finale gespeeld, te beginnen om 4,15 uur. Deze gaat tus- schen Good-Luck Geertruidenberg en de winnaar van den eersten match. Üok hier zullen gelijke krachten aan het werk zijn, waardoor deze hoogst interessant wordt. Een bezoek hieraan is dan ook aan tc bevelen. Na afloop geschiedt de uitrei king der prijzen. Baardwijk IGeldermalsen I. Het competitierad, dat door de bijzon dere omstandigheden, enkele weken lan ger heeft stil gestaan dan verwacht werd, zal dan morgen definitief in beweging komen. De Baardwijkers hebben deze keer als opening een thuiswedstrijd en wel tegen het alom bekende Geldermal sen 1. Hiervoor was geen mooiere en be- tere ontmoeting denkbaar dan deze. Im mers steeds is het tusschen beide ploe gen een harde, mooie en faire match ge weest, waarin van begin tot eind gewerkt moest worden voor de zoo zeer begeerde puntjes. Nog te meer zal dit echter mor gen zijn nu beide elftallen van zin zijn een zoo goed mogelijke start te maken. Vanzelfsprekend is over de krachtsver. - houding nog niets te zeggen doch afgaan de op het verleden gelooven wij niet dat hierin veel verschil zal zijn, hetgeen juist een kolfje naar de hand van het publiek is dat tot op het laatste moment in het onzekere wil blijven omtrent den uit- s!ag. Baardwijkers met dit voor oogen kun nen wij niet anders doen dan 0 aan te raden van meet af aan flink aan te pak ken en te zorgen dat U zelf onmiddellijk het initiatief neemt en dat niet aan Uw tegenstander overlaat. Wanneer U allen hiervan overtuigd bent dan kunt U den wedstrijd met het volste vertrouwen te gemoet zien en zult U Uw publiek, dat ongetwijfeld in groote getale aanwezig zal zijn om Uw prestaties te zien, naast enkele uren van fraai voetbalgenot tevens uren van voldoening schenken. Dat dit zoo moge zijn is ieders wensch. Tot slot wijzen wij er het publiek nog op dat de ze wedstrijd aanvangt om twee uur dus niet zooals het tot op heden geweest is om half drie. kan geen betaling meer volgen. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loon- schendijk op te treden Ds. Vroeg in de Weij. Ten gevolge van een zweerende vinger zette de arm van den schoen maker v. d. S. zoodanig op, dat hij zich onverwijld onder geneeskundige, behandeling van Dr. Roos moest stel len. Deze constateerde bloedvergifti ging- Tot onderwijzeres aan de Chr. school a. d .Loonschendijk is henoemd Mcj. T. H. Arnoldussen, thans kwee- kclinge met akte aan een der Chr. scholen te Veenendaal. Distributiezaken. SPRANG. Predikbeurten Zondag 22 Sep tember 1940: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. CAPELLE. Naar men ons mededeelt moeten de rekeningen wegens leveringen aan de Duitsche Weermacht over de maand September voor 15 October a.s. ter ge meentesecretarie te Vrijhoeve-Capelle worden ingediend. Bij latere indiening OFFICIEELE BEKENDMAKING. UITREIKING IDENTITEITSBEWIJZEN. De Burgemeester van Sprang- Capellesmaakt het navolgende be kend. Met ingang van 1 October a.s. is ieder Nederlander of Neder- landsch onderdaan, die den leef tijd van 15 jaren heeft bereikt en in het bezette Nederlandsche ge bied woont of verblijf houdt, ver plicht steeds een identiteitsbewijs, voorzien van een portret, bij zich te dragen. Voor deze gemeente zullen de identiteitsbewijzen gratis worden uitgereikt. Belanghebbenden dienen zich daartoe op de hieronder vermelde plaatsen en tijden persoonlijk aan te melden. Voor opplakking op de identi teitskaart moet een goedgelijkend portret worden medegebracht, waarvan de afmetingen moeten bedragen: 4^ cm. hoog en 3]/2 cm. breed. De foto moet thuis tot deze grootte worden afgeknipt. De uitreiking vindt plaats: In het gebouw van den Chr. Volksbond te Sprang: Woensdagmorgen 25 Septem ber van 9 tot 1 uur: voor A 1 t.m. A 75; Woensdagmiddag 25 Septem ber, van 2 tot 6 uur: voor A 76 t.m. A 150; Donderdagmorgen 26 Septem ber van 9 tot 1 uur: voor A 151 t.m. A 225; Donderdagmiddag 26 Septem ber van 2 tot 6 uur: voor A 226 t.m. A 300; Vrijdagmorgen 27 September van 9 tot 1 uur: voor A 301 t.m. A 360 en A 421 t.m. A 439. In het Gynmastieklokaal (oude school) te Capelle: Woensdagmorgen 25 Septem ber van 9 tot 1 uur: voor C 37 t.m. C 120; Woensdagmiddag 25 Septem ber van 2 tot 6 uur: voor C 121 t.m. C 195; Donderdagmorgen 26 Septem ber van 9 tot 1 uur: voor C 196 t.m. C 276; Donderdagmiddag 26 Septem ber van 2 tot 6 uur: voor D 151 t.m. D 235; Vrijdagmorgen 27 September van 9 tot 1 uur: voor D 236 t.m. D 337. Ten Gemeentehuize te Vrijhoe ve-Capelle: Vrijdagmiddag 27 September van 2 tot 6 uur: voor A 361 t.m. A 420 en B 1 t.m. B 75; Zaterdagmorgen 28 September van 9 tot 1 uur: voor B 76 t.m. B 145; Maandagmorgen 30 September van 9 tot 1 uur: voor C 1 t.m. 35 en D 1 t.m. 150. Voor een vlot verloop wordt een ieder uitgenoodigd in de aan gegeven uren zoo vroeg mogelijk te komen. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd dat men op andere dan de hierboven aan gegeven tijden en plaatsen niet geholpen kan worden. Alleen voor hen, die door werkzaamheden elders, op boven vermelde uren ONMOGELIJK kunnen komen, wordt gelegenheid gegeven de kaarten af te halen ten Gemeentehuize te Vrijhoeve- Capelle: op Vrijdagavond 27 September van 6 tot 8 uur, op Zaterdagmiddag 28 Septem ber van 3 tot 5 uur en op Maandagmiddag 30 Sep tember van 2 tot 5 uur. Sprang-Capelle, 19 Sept. 1940. De Burgemeester van Sprang-Capelle, SMIT. Het komt op 't distributiekantoor in ons dorp veelvuldig voor, dat de in woners op de incest ongelegen tijden komen om hun zaken op te laten knappen. De verschillende data, waarop de diverse spullen moeten worden afge haald, worden afdoend en op correcte wijze afgekondigd. Men vraagt daarom de medewer king van het publiek om zich slipt aan de vastgestelde uren en dagen te hou den. 't Bevordert 't vlotte werk van den plaatselijken distributiedienst. Daardoor kan lang wachten worden voorkomen, terwijl men ook nooit voor 't geval komt, dat men een ver- geefsche tocht naar 't oude raadhuis heeft gemaakt. De medewerking van 't publiek wordt gevraagd, daar anders mogelijk van bovenaf strengere maatregelen getroffen zullen moeten- worden. Wij zouden willen vragen of de hulp van de „pers" hier niet van dienst kan zijn, door geregelde publi catie der voornaamste mcdedcelingen. Sporters. De voetbalvereen iging „De Spor ters" gaat met goeden moed 't nieu we seizoen in de nieuwe omgeving te gemoet. Haar speelveld langs 't kanaal is flink onder handen genomen. De kui len en laag gelegen deelen voor de doe len zijn bijgewerkt. De kleedkamers zijn opgeknapt en in een frisch verfkleed gestoken. Collecte. Zondag gaat in alle H. Missen de tweede schaal voor het Seminarie. ELSHOUT. Collecte. De collecte ten bate van het Semi narie wordt morgen in alle H. Missen gehouden. v. Engelenkrans. De naaiavonden voor den v. Enge lenkrans zullen de volgende week ge houden worden op Woensdag en Vrij dag. R.K. Universiteit. Door de leden van het comité voor de R.K. Universiteit zal gecollecteerd worden met de tweedb schaal. In de gehouden vergadering van de Ver. voor Ziekenhuisverpleging werden de heeren J. H. Roza en J. Buys als bestuurslid herkozen. In de controlecommissie voor 1940 werden benoemd de heeren M. de Graaf (Wijk), W. Straver (Uil) en G. van Mersbergen (Heusden). Als genees kundig adviseur voor 1940 zal Dr. van Vuure uit Dussen fungeeren. Aan het jaarverslag is ontleend: ledental 1 Jan. 1939 2376; 1 Jan. 1940 2756. Opname ziekenhuizen 69 (44 in 1939). De financieele positie is uitstekend te noemen. Het vereenigings-kapitaal bedraagt 3140,68. De winstrekening sluit met een winstsaldo 204.94. - De Balans, Verlies- en Winstreke ning, alsmede de jaarverslagen wer den goedgekeurd. Predikbeurten Zondag 22 Septem ber 1940: Ncd. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. R. de Bruin. Onthulling en overdracht graf monument. Zondag 22 September zal om 1 2 uur des middags door den Weledelachtb. heer Burgemeester J. A. Frans Mallens de onthulling en overdracht plaats heb ben van het door geheel Kaatsheuvel geschonken grafmonument ter nage dachtenis van onzen gesneuvelden plaatsgenoot den heer Gerrit Janssen. Donderdag is het monument door de firma van Wezel uit Tilburg op het graf van den heer Janssen geplaatst op het St. Joseph-kerkhof alhier. De plechtigheid van onthulling en overdracht mag als een waardig slot beschouwd worden, van de spontane hulde, die door de geheele gemeente gebracht is aan dezen jeugdigen held. Alle oud-strijders, alsmede al degenen, die van hunne belangstelling blijk wen- schen te geven, worden bij deze plech tigheid door deze bekendmaking uitge noodigd. Na afloop bestaat gelegenheid het monument te bezichtigen en bloemen op het graf te leggen. Nederlandsche Unie. Onder leiding van den heer P. van Loon uit Waalwijk hield een kerngroep van een tiental personen, deze week een vergadering in café Jan van Dun. Na bespreking van het program van actie en de doelstelling van de Neder landsche Unie, werd de propaganda ter plaatse besproken. Besloten werd door huisbezoek te trachten leden te win nen, waarvoor zich meerdere personen aanmeldden. De colportagedienst voor het weekblad van de Unie is reeds een paar weken in vollen gang. Ter ver gadering werd de wensch naar voren gebracht nog meer colporteurs van al len rang en stand voor dit werk te en- gageeren. Combinatie Begrafenisvereenigingen? Het bestuur der begrafenisvereeni- ging St. Joseph uit de parochie St. Joseph, wendde zich in een sympathiek schrijven tot de begrafenisvereeniging St. Jan om in een gecombineerde be spreking te trachten om te komen tot de combinatie der beide vereenigingen. Het bestuur van de begrafenisvereeni ging St. Jan heeft deze uitnoodiging met genoegen ontvangen en zal na een gehouden bestuursvergadering gaarne een onderhoud aan St. Joseph toestaan in de overtuiging, dat een bespreking ongetwijfeld tot een oplossing naar ge noegen van beide partijen zal leiden. Oud papier. Door de St. Vincentius-vereeniging is sedert enkele weken een actie op touw gezet tot inzameling van oud papier. Het ligt in de bedoeling hier voor een vasten dienst tc organiseeren. Reeds is iemand belast met het ge regeld ophalen en verzamelen van dit materiaal, dat een waardevolle bijdra ge kan vormen in de ondersteuning voor deze vereeniging, temeer waar hiertoe iedereen kan medewerken, zon der dat dit hem persoonlijke offers kost. LOON OP ZAND. Schoorsteenbrandje. Zondagvoormiddag werd in het per ceel van W. v. E. aan den Hoogesteen- weg brand ontdekt, wat zich gelukkig bepaalde tot een schoorsteenbrandje. De brandmeester, de heer C. v. Hest. was spoedig ter plaatse aanwezig, welke de noodige maatregelen nam om erger te voorkomen. De brandweer als zoodanig behoefde niet te worden gealarmeerd. Collecte Nationale Reclassoering. De collecte, die hier tor plaatse werd gehouden voor de Nationale Reclas- seering, bracht pl.m. 19.op. Bestuursvergadering der R.K.W.V. BONNEN. Thans zijn geldig: Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of Roggemeel, of Rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 71, rechtgevende op 2l/o ons, tijdvak 7 Sept. t/ni 4 October. Suiker. No. 72, rechtgevende op 1 KG tot en met 27 September. Koffie en thee: No. 73, rechtgevende op onderscheidelijk Yi pond of Vz ons, tot en met 27 September. Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood): de met 6 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood, tijdvak 16 September t.m. 22 Septem ber (eventueel tot en met 24 Sept.). Vleesch: Bons no. 79, 84, 89 en 94, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, of 100 gr. vleeschwaren; no. 99 uitsluitend 100 gr. vleeschwaren, tijdvak 15 t.e.m. 22 September. Schapen-, geiten- en paardenvleesch, distributievrij. Boter, magarine en vet: Bons 05 t/m 12 van de boterkaart, rechtgevende op een half pond, tot en met 18 October. Bons „05", „06" en „07" der vet- kaart rechtgevende op een half pond margarine of boter; Bon „08" der vetkaart geeft recht op een half pond gesmolten spijsvet of een half pond boter; Bons „09", „10", „11" en „12" der vetkaart geven recht op een half pond boter, met 10 cent reductie per Yz pond. Rijst of rijstemeel, of rijstebloem: No. 41, rechtgevende op 250 gram, tijd vak 7 September tot en met 4 Oct. Havermout of Havervlokken of gort of grutten: No. 54, rechtgevende op 250 gram, tijdvak 7 September tot en met 4 October. Maïzena of griesmeel- of puddingpoe der: No. 105, rechtgevende op 100 grain, tijdvak 22 Juli tot en met 8 September. No. 28, tijdvak 9 Sep tember t/m l November. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 110, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 22 Juli tot en met 8 Septem ber. No. 15, tijdvak 9 September tol en met 1 November. Woensdagavond kwam de Bestuurs raad van bovengenoemde vereeniging in vergadering bijeen, ter bespreking voor de indeeling van het winter-pro gram. Daarna kwam als punt van be spreking de moeilijkheden die zijn voortgevloeid uit het vorderen van 't vereenigingslokaal door de militairen. Na breedvoerige bespreking werd goedgekeurd dat de K.A.V. voorloopig zal ondergebracht worden in de zaal van den heer Aarsten. Vanaf 9 t/m 14 September 1940. Geboren: Johanna Maria dv. P. J. M. van Rooij- de Brouwer. Maria Antonia Henrica Maria dv. M. v. Dijk-Conwenberg. Martinus Frans Jozef zv. F. G. Elshoüi- van Riel. Hendrika Martina Elisabejh dv. J. L. Laros-v. Bijnen. Martinus Wil helmus zv. II. v. Kuijk-Roelen. Overleden: C Ronibouts, oud 60 jaren, wed. van Pa. Schonis. Ha. Reijnen, oud 73 ja ren, wed. van F. R. Hollants. Huwelijksaangiften J. v. d. Broek, 29 jr., alhier en Ja. Jan sen, 28 jr., Land v. Kleef. Huwelijken: G. J. Timmermans, 22 jr. en Pa. Tha. Damen, 23 jr. J. F. v. d. Linden, 31 jr. en Ma. Aa. Pa. Aa. v d. Linden, 23 jr., thans Esscheweg. Vertrokken: Pa Ma. Jansen naar Bladel. H. A. Lintsen naar Bemmel. J. M. de Graaf naar Bussum. P. C. J. v. Rooy naar Bergen op Zoom. J. J. C. Verhoeven naar Almkerk C. F. M. Verschuren naar St. Michielsgestel. Th. H. lloch- wald naar Rotterdam. Aa. M. Kamp naar Sittard. Ma. Ca. Ia. v. d. Linden naar Oisterwijk. C. J. v. Loon naar Leusden. Zeep: op bon 115: 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstelling)óf 120 gram huishoudzeep; óf 200 gram zachte zeep; óf 250 gram zeeppoeder; óf 125 gram zeepvlokken; óf 250 gr. zelf werkende waschmiddelen; óf 200 gr. vloeibare zeep van 31 Augustus tot en met 24 September. Dc bon geldt ook voor gezinswasch per acht K.G. droog waschgoed. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textiel kaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep óf één tube scheer- chême, óf één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Perio de 6", rechtgevende op 2 liter, tijd vak 9 September tot en met 3 Nov. Brandstoffen: Verkoop geschied tot 20% der hoeveelheid, welke men be trokken heeft in het tijdvak 1 April 1939 tol en met 31 Maart 1940. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 1 van de voe- derkaart voor honden. brak tiet rechterbeen. De voerman was intussch^n van den wagen ge vallen en ernstig gewond. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuisaan den Zuidwal gebracht, vaar de voerman, de 57-jaiig 1. J. E. uit de Seegerstraat, kort na aan komst is overleden. Gistermiddag zijn twee jongens in dienst van de Botterdamsche droogdokmaaNchappij in deHeysche haven te Botterdam gaan roeien met een roeibootje. Plotseling sloeg het vaartu gje om, met het gevolg dat heiden te water raakten. Een der knapen, de 15-jarige B Meester uit Pernis, was de zwemkunst niet machtig en verdween in de diepte. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld om den knaap le redden, doch d>t mocht niet baten. Later in den middag heeft de rivier politie het lijk opgehaald. Doodelijke aanrijding Vanochtend weid de 44-jarige tuinman J. Nauta op den Groninger- Straatweg te Leeuwarden door een autobus aangereden daar hij van richting veranderde zonder dit aan te geven. De man werd gedood. Door het sterke remmen slipte de autobus en kantelde. De inzittenden kwamen er goed af. Ernstig verkeersongeluk. Gistermiddag moest te Drachten een vrachtauto achteruit rijden. De Op het kruispunt Ri.jswykscheweg chauffeur bemerkte niet. dat zich Waldorpstraat .te 's Gravenhage, acbiPr den auto een juffrouw met sloeg gistermiddag een paaid, dat epn gjn(jerwagen bevond, De kinder voor een wagen was gespannen, op hol. Na eerst 'n benzinepomp omver te hebben gereden, botste de wagen tegen de 54 jarige J. L. F- uit de Falckstraat, die daar Fietste.De man werd tegen den grond geslagen en wagen werd platgedrukt en't kindje gedood.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3