Gemeenteraad Vlijmen. SPORT. Belangrijke verordeningen en Mededeelingen ke mogelijkheden te hebben. De Ver- eenigde Staten verwachten ook, dat de internationale verdragen zullen wor den nagekomen. Zij zijn bereid even- tueele wijzigingen in deze overeen komsten of verdragen, welke naar de meening van de betrokken landen noo- dig zijn, te overwegen. Japan, aldus Welles, heeft echter t voornemen te kennen gegeven, alléén te willen beslissen, in hoeverre met de belangen van de Vereenigde Staten en met de verdragsrechten der Ameri- kaansche burgers rekening moet wor den gehouden. BROOD EN VLEESCH OOK OP DEN BON IN RESTAURANTS EN BROODJESWINKELS. Het waarnemende hoofd van het de partement van landbouw en visscherij deelt mede: Sedert den aanvang van de distribu tie van brood en van vleesch en vleeschwaren was het koopen van deze goederen hij hotels, restaurants, café's, broodjeswinkels c.d. toegestaan, zon der dal hiervoor een bon afgegeven be hoefde te worden. Het is noodzakelijk gebleken met in gang van 1 October j.l. hieraan een einde te maken. Van dien dag af zul len voor maaltijden, welke van ge noemde instellingen worden betrokken en waarbij brood dan wel vleesch of vleeschwaren worden verstrekt, bon nen dienen te worden afgegeven. De instellingen moeten deze bonnen op hun beurt bij hun leveranciers in leveren ter verkrijging van brood, vleesch of vleeschwaren. Zooals bekend, zijn in het algemeen de voor een bepaalde week aangewezen broodbonnen ook nog op den Maan dag en Dinsdag van de daaropvolgende weck geldig, terwijl de voor een be paalde week aangewezen vleeschbon- nen ook nog gedurende de geheele daarop volgende week geldig zijn. Deze verlenging van den geldigheids duur geldt echter niet voor zoover de bonnen bij de hotels, restaurants, ca fé's e.d. worden ingeleverd, aangezien deze instellingen de bonnen nog moe ten gebruiken om zelf brood en vleesch te koopen. PROBLEMEN IN DEN SLAGERS WINKEL. Aangezien gebleken is, dat ten aan zien van de vleeschdistributie op en kele punten misverstand is ontstaan, vestigt het Rijksbureau voor de voed selvoorziening in oorlogstijd de aan dacht van belanghebbenden op 't vol gende: In de perspublicatie terzake werden de grenzen gepubliceerd van de prij zen van rund- en kalfsvleesch, boven welke dat vleesch niet mag worden verkocht. Hoewel hieruit ten duidelijk ste blijkt, dat de maximumgrens voor het vleesch werd vastgesteld, komt het voor, dat voor het totale gewicht van vleesch en been, de vleeschprijs in re kening wordt gebracht. Dit is geheel onjuist. De slager mag slechts voor het gewicht van 't vleesch den prijs berekenen, zooals die voor dat artikel staat vermeld op de in zijn winkel aangebrachte prijslijst. Boven dien is het hem toegestaan voor 't ge wicht van het been, dat hij bij het vleesch aflevert, een billijken prijs te berekenen. Aan den kooper blijft evenwel de keuze of hij het vleesch met, dan wel zonder het been wenscht te koopen. Indien hij het vleesch zonder het been wenscht af te nemen, is het eenigc ge volg daarvan voor hem, dat hij niet kan verlangen een hoeveelheid vleesch 1e ontvangen, gelijk aan de nominale 'hoeveelheid op het koopen waarvan de door hem afgegeven bonnen recht geven, doch dat hij zich een zekeren aftrek moet laten welgevallen. MAATREGELEN TEN AANZIEN DER AARDAPPEL-VOORZIENING. Distributie van aardappelen moet, indien ook maar eenigszins mogelijk, worden voorkomen. Van deze grond gedachte is uitgegaan bij het vaststel len van een aantal maatregelen be treffende dit zoo belangrijke volks- voedsel, welke heden van kracht wor den. De voornaamste hiervan zijn: een afleverihgsverbod voor aardappelen, behoudens via nauwkeurig aangedui de kanalen, een verbod om consump tieaardappelen als veevoer te gebrui ken, een regeling, volgens welke de meest houdbare soorten worden opge slagen en de minder goed te bewaren kwaliteiten het eerst bij den consu ment komen, een door de overheid aan den verbouwer gegarandeerde prijs van consumptieaardappelen en een be- waarloon voor het opslaan van de bes te soorten fabrieksaardappelen. BESPREKING VAN DEN DUITSCHEN RIJKSCOMMISSARIS BIJ HITLER. Met Mussert en zijn medewerkers. Naar het A.N.P. verneemt, heeft de Fiihrer de vorige week den Rijkscom missaris voor het bezette Nederland- sche gebied, Rijkscommissaris Seyss- Inquart, in wiens gezelschap zich com missaris-generaal Schmidt, alsmede de heeren ^Mussert, Van Geelkerken en Rost van Tonningen bevonden, in de nieuwe Rijkskanselarij voor een lang durig onderhoud ontvangen. GELD OP REIS NAAR HET BUITENLAND. Maxima vastgesteld. Voor het reisverkeer met Duitsch- land is bepaald, dat door ingezetenen uit Nederland binnenlandsche betaal middelen en binnenlandsche geldswaar dige papieren tot ten hoogste 30 voor iederen dag van het vermoedelijk ver blijf in Duitschland, doch niet meer dan 500 in totaal, geëxporteerd mag worden. Voor het gebruik van Regis- termarkreischèciues is geen maximum gesteld. Voor België is het maximum 20 per dag, doch niet meer dan 300 in totaal, terwijl deze cijfers voor andere landen resp. 25 en 500 zijn. Ons abonnementental, onze leze rs kring groeit met den dag! Hebt gij U al opge geven als abonné? Deliberatie rond het Parochiehuis. De raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond onder leiding van bur- geinester van der Ven. De heeren van Buul en Verschuren waren afwezig. Na opening met gebed werden de no tulen der vorige vergadering goedge keurd. Enkele ingekomen stukken betrel- fende goedkeuring van genomen raadsbesluiten werden voor kennisge ving aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot in houding van couponbelasting, het be treft een bedrag van 160.52 dat op de geldgevers zal worden verhaald, werd goedgekeurd. Besloten werd tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met andere gemeenten inzake het bouw- woning- en welstandstoezicht. Een langdurige discussie ontspint zich vervolgens tusschen den heer van den Meerendonk en den voorzitter aangaande een voorstel van B. 'en W. tot opzegging van het huurcontract, aangegaan met het R.K. Kerkbestuur alhier, tot verhuring van het voorma lig postkantoor, in gebruik als paro chiehuis. Ter toelichting zegt de voorzitter dat de gemeente groote behoefte heeft aan kantoorruimte, daar de admini stratie den laatsten tijd zoodanig is toegenomen dat noodzakelijkheid aan nieuwe lokalen ontstaan is. Diverse brieven zijn dienaangaande aan het kerkbestuur gericht, waarin te ken nen werd gegeven dat de huur tegen 1 Januari zou worden opgezegd. Op geen dezer brieven is echter een ant woord binnen gekomen. Het kerkbe stuur heeft deze zaak genegeerd, zoo dat thans zonder meer dit voorstel aan den raad ter goedkeuring wordt voor gelegd. Den heer van den Meerendonk is het vreemd voorgekomen dat het ge meentebestuur in deze kwestie geen antwoord van het kerkbestuur ont vangen heeft. Daarom heeft spr. zich persoonlijk tot den Pastoor gewend. Het verwonderde hem toen ten zeerste dat de Pastoor zeide op de brieven van het gemeentebestuur niet te zullen antwoorden omdat deze glad langs een voorstel gegaan zijn dat de Pas toor in deze zaak aan het gemeente bestuur had voorgelegd, met welk voorstel de gemeente geen rekening had gehouden. De houding in deze is niet erg pret tig en de pastoor wees er daarbij nog op, aldus spr., dat de gemeente steeds maar op eigen initiatief gehandeld had en met de rechten van den huur der geen rekening hield, door steeds zonder kennisgeving lokalen van het parochiehuis voor allerlei doeleinden in beslag te nemen en het kerkbe stuur bovendien nog met de kosten liet zitten. De voorzitter zegt dat de voormali ge bestellerskamer krachtens de wet voor luchtbeschermingsdoeleinden in beslag genomen is. De Pastoor heeft daarover niets te zeggen. De heer van den Meerendonk meent dat de gemeente eenige ruimte zeker noodig heeft, maar een tweetal loka len die voor den Opbouwdienst gere serveerd waren, zouden misschien ten behoeve van het jeugdwerk behouden kunnen blijven, omdat gebleken is dat de Opbouwdienst ze niet noodig zal hebben. De voorzitter zegt dat dit niet kan, daar de luchtbeschermingsdienst ze noodig heeft, daar deze niet door de opbouwdienst zal worden waargeno men. Spr. heeft het kerkbestuur voor« stellen gedaan om het bovenhuis voor niemendal af te staan, doch daar is men niet op in gegaan. De heer van den Meerendonk vindl de manier waarop altijd aan het huur contract getornd is weinig fraai. Spr. heeft den pastoor gevraagd of de zaak niet persoonlijk met den burgemees ter zou willen bespreken, maar deze zag daarvan af, omdat hij vreesde dat het onderhoud dan te scherp zou wor den. De voorzitter: Dat zou dan aan den Pastoor liggen; niet aan mij. Spr. legt dan het voorstel van B. en W. ter goedkeuring voor, waartoe z.h. st. wordt besloten. De rekeningen der gemeente, als mede die der armbesturen over 1939 werden vervolgens aangeboden. De gemeenterekening sluit in den gewo nen dienst met een batig saldo van 7700,en in den kapitaaldienst met een batig saldo van 1400, De rekeningen der Armbesturen van Nieuwkuik en Vlijmen hebben resp. een batig saldo van 1322, en een nadeelig saldo van 3176, Ook de begrootingen der gemeente en Armbesturen over 1941 werden aangeboden en in de Commissie tot onderzoek daarvan werden benoemd de heeren van den Meerendonk, Boom en v. d. Griendt. Een voorstel van B. en W. tot ont heffing van schoolgeld werd goedge keurd. De heer van Engelen had zich met eenige schriftelijke vragen tot het col lege van B. en W. gewend. De voorzitter antwoordt daarop dat de Commissie tot herziening der straatnamen in haar werkzaamheden belemmerd is doordat in de oorlogs dagen het geheele kadaster naar Den Haag is opgezonden en thans de tijd ontbreekt om een en ander onder de oogen te zien. Ten aanzien van de zwemvereeni- ging zegt de voorzitter dat de heer van Engelen zijn standpunt dienaangaan de bij de begrootings-behandeling kan verdedigen. De heer v. d. Meerendonk bepleitte een betere regeling der distributie diensten door zittingsdagen in de di verse wijken. De voorzitter zag daarin nogal be zwaren, maar zegde zijne medewer king toe, voor zooverre daartoe een uitbreiding van het personeel niet noodzakelijk was, daar de gemeente aan bepaalde normen gebonden was. N. V. B. W. S. C. Uitslagen van Zondag: Afdeeling IV. Eerste klasse. LimburgiaNAC 02 NOAD—MVV 1—0 LongaJuliana 24 RoermondPSV 26 EindhovenWillem II 54 BWHelmond 21 Tweede klasse C. SchijndelWifhelmina 35 ESV—De Valk 0—3 Kolping—RKTVV 2—2 HelmondiaBrabantia 22 NeveloPicus 28- TOP—SVD 3—1 WSC—Zwaluw 1—1 Derde Klasse I. Gudok—RWB 1—2 RKCOisterwijk 31 SartoPazo 10 SET—Baardwijk 6—0 Dórde klasse K. Roode SterGroen Wit 13 EKCDNL 0—5 RAC—DESK 1—7 BoeimeerBreda 71 DongenWVO j 12 Eerste klas. De hier bereikte uitslagen geven over het geheel de verwachtingen gelijk, zoo dat geen verrassende dingen naar voren gekomen zijn. De 20 overwinning door NAC in Limburg behaald toont aan dat de Bredanaars op den goeden weg zijn en deze competitie gevaarlijk naar voren zullen komen. NOAD behaalde in eigen huis een benauwde 10 overwinning op MVV. Veel is het niet maar het bewijst dat de Tilburgers op den goeden weg zijn. Longa moest de kracht van Juliana aan den lijve ondervinden. Deze Limbur gers zijn hun vorm van verleden jaai dus nog niet kwijt. PSV ging voorl op het pad der groote overwinning. De 62 uitslag op Roermond in Limburg behaald mag tenminste wel als dusdanig worden aangemerkt. Met een oneven goal won Eindhoven in eigen omgeving van Wil lem II. Een uitslag die betreffende een eventueele krachtsverhouding niet veel zegt. Evenzoo was het met BW dal op Heidelust op het nippertje met 21 van Helmond wist te winnen. Tweede klasse C. Een opmerkelijke prestatie werd hier door Wilhelmina geleverd dat in Schijn del met 53 wist te zegevieren. Zouden voor de kanaries eindelijk de goede da gen gekomen zijn? De Valk handhaaft als steeds haar vorm. De 30 overwin ning in een uitwedstrijd op ESV behaald zegt daaromtrent voldoende. Kolping en RKTVV deelden wijselijk den buit. Dit mag zeker wel de klasse der gelijke spe len genoemd worden want in de wed strijden HelmondiaBrabantia en WSC Zwaluw ging het evenzoo, resp. met 22 en 11. Nevelo dat zoo goed startte ver loor nu op eigen veld met maar liefst 82 van Picus. TOP won verdient met 31 van SVD. Een uitslag die de krachts verhouding goed weergaf. Derde klasse I. RWB wist in Tilburg nog een lastige klip te omzeilen. Het was wel op het kantje af maar daarom niet minder ver dienstelijk. RKC startte buitengewoon goed en het spel in aanmerking genomen gelooven we dat de combinatie" het in deze omgeving wel doen zal. Sarto Pazo werd 10. Een bescheiden resul taat dat niets zegt. De groote nederlaag van Baardwijk hij SET is ons tegen ge vallen. Derde klasse K Roode Ster moest tegen Groen Wit met 31 verliezen. Een resultaat dat ons van de Sterren wel wat tegenvalt. DNL deed het uitstekend en de 50 overwinning op EKC spreekt boekdeelen. DESK heeft het juiste pad gevonden en zal moeten probeeren dit te blijven bewandelen. De goede uitslag van Zondag geeft in ieder geval hoop voor de toekomst. Boeimeer wist met 71 van Breda te winnen. Don gen verloor met 12 van WVO. W.S.C.Zwaluw 11. De tweede wedstrijd van WSC heeft niet dat resultaat opgeleverd dat er van verwacht mocht worden en in zekeren zin konden wij hij het verlaten van het terrein een gevoel van teleurstelling niet onderdrukken. Niet door de uitslag, want had WSC een kleine overwinning be haald, zou dit toch niets afgedaan heb ben aan hel feit dat het weer de voorhoe de was, die door een gebrek aan pro ductiviteit zich geen kansen wist te scheppen en mocht er al eens een kans je ontstaan dan ging dit nog door slecht schieten of door andere oorzaken verlo ren. Er gaat van de zwarte voorhoede te weinig initiatief uit. De resultaten wor den teveel aan het toeval overgelaten en dit is het juist dat alle kansen doet mis lukken. De vleugelspelers worden te wei nig in het spel betrokken, waardoor een verrassende aanval tot de zeldzaamheden komt te behooren en maakten de binnen- spelers dit hu maar goed door veelvul- diger schieten dan zou er nog iets te he reiken zijn, maar ook dit is niet waai en het zegt o.i. meer dan voldoende dat wij bijv. na de rust tegen Zwaluw niet een goed schot op doel gezien hebben, terwijl er talrijke kansen ontstonden. Dit is temeer jammer omdat het overige ge deelte van het elftal uitstekend voldoet en met een meer doortastender voorhoe de een geheel verkregen kon worden dal het den sterksten tegenstander uiterst lastig zou weten te maken. De wedstrijd begon met een Zwaluw offensief dat geen succes oplevert, alhoe- wel het WSC-doel meermalen in groot ge. vaar kwam te verkeeren. Als de WSC'ers zich los werken golft het spel snel op en neer met vele aanvallen aan beide zijden, die gewoonlijk niet verder komen dan het strafschopgebied. Na een goed half uur spelen heeft de thuisclub echter suc ces doordat de midvoor een voorzet van rechts weet te benutten. Lang hebben de WSC'ers daar echter geen plezier van want nauwelijks 5 minuten later moet de doelman der gastheeren bij een door braak voor een hard schot van den Zw.- rechtsbinnen zwichten. Na de rust speelde zich weinig belang wekkends af of het moesten de rare -be slissingen van den scheidsrechter zijn die de algemeene hilariteit opwekten. Gelukkig voor hem werd er in de beste verstandhouding gespeeld want anders had het nog wel eens raar kunnen loo- pen. Zonder wijzigingen kon hij eindelijk het eindsignaal geven. Met het gelijke spel kunnen beide elftallen tevreden zijn. Voor a.s. Zondag: RKTVV (Tilburg)—WSC, 2 uur. WSC 2Uno Animo, 2 uur. R. W. B. Gudok—R.W.D. 1—2. In een wedstrijd waarin van eenig krachtsverschil nagenoeg geen sprake was is het ten slotte RWB gelukt een 21 overwinning uit het vuur te sleepen. Reeds spoedig is te zien dat beide elf tallen wel hun best doen om de overwin ning te behalen, men ziet dan ook een volkomen gelijken strijd. Beide voorhoe den echter schijnen niet in hun besten vorm te zijn want ondanks heftige pogin gen blijven de verdedigers de situatie gemakkelijk haas. Toch krijgt Gudok de eerste goede kans de leiding te nemen als hfj een misverstand in de RWB-ver- dediging hun midvoor een hard schot lost, doch Ekels weet ten koste van een hoekschop fraai te redden. Aan den an deren kant krijgt ook de Gudok-doelman gelegenheid zijn talenten te toonen als rechtsbinnen Muller een onverwachts schot lost doch ook hier 'n hoekschop 't eenige resultaat welke niets oplevert. Na nog enkele pogingen aan weerszijden is het rusten met nog gelijken stand. Na de hervatting zien wij vrijwel het zelfde spelbecld. Ook nu is er van eenig krachtsverschil geen sprake. Als er ech ter een kwartier is verstreken heeft RWB succes. De linksbuiten krijgt den hal toe gespeeld, weet zich mooi vrij te maken en geeft een fraaien voorzet welke de midvoor slechts voor het intrappen heeft 01. Door dit succes aangemoedigd is RWB wat meer in den aanval, goed samenspel tusschen rechtsbinnen en midvoor geeft laatstgenoemde een goede schietkans welke hij uitstekend benut 0—2. BONNEN. Thans zijn geldig: Brood: Bonnen 8, geldig gedurende het tijdvak van 30 September tot en met 6 October a.s. Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of Roggemeel, of Rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 71, rcchtgevende op 2V-z ons, tijdvak 7 Sept. t/m 4 October. Vleesch: De met „02 vleesch" ge merkte bonnen van de vleeschkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 30 September tot en met Zondag 6 October a.s., recht op het koopen vim een ons vleesch, been inbegrepen, óf een rantsoen vleesch waren. - De met „02 worst, vleeschwaren" ge merkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. Zeep: Bon 104, geldig gedurende het tijdvak van 23 September tot en met 18 October. Suiker. No. 109, rcchtgevende op één kilogram, gedurende het tijdvak van 28 September tot en met 25 Octo ber a.s. Koffie en thee: No. 114, rechtgeven- de op het koopen van 250 gr. koffie of 75 gram thee, gedurende het tijd vak van 28 September tot en met 8 November. Boter, magarine en vet: Bons 05 t/m 12 van de boterkaart, rechtgevende op een half pond, tot en met 18 October. Bons „05", „06" en „07" der vet- kaart rechtgevende op een half pond margarine of boter; Bon „08" der vetkaart geeft recht op een half pond gesmolten spijsvet of een half pond boter; Bons „09", „10", „11" en „12" der vetkaart geven recht op een half pond boter, met 10 cent reductie per V2 pond. Rijst of rijstemeel, of rijstebloem: No. 41, rechtgevende op 250 gram, tijd vak 7 September tot en met 4 Oct. Havermout of Havervlokken of gort of grutten: No. 54, rechtgevende op 250 gram, tijdvak 7 September tot en met 4 October. Maïzena of griesmeel- of puddingpoe der: No. 105, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 22 Juli tot en met 8 September. No. 28, tijdvak 9 Sep tember t/m 1 November. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 110, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 22 Juli tot en met 8 Septem ber. No. 15, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt; 50 gr. scheerzeep óf één tube scheer- chême, óf één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Perio de 6", rechtgevende op 2 liter, tijd vak 9 September tot en met 3 Nov. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 1 van de voe- derkaart voor honden. Gudok is echter niet ontmoedigd en komt thans mede doordat RWB zich wat meer op verdedigen toelegt sterk in den- aanval, verder dan enkele corners bren gen zij het echter niet. Een zeer gevaar lijke uitval van RWB heeft bijna succes als bij een goed genomen hoekschop de linksbinnen juist overkopt. Dan enkele minuten voor het einde heeft Gudok suc ces als bij een doelworsteling een der RWB-verdedigers het leer in eigen doel plaatst 12. In de resteerende minuten tracht Gudok nog een gelijkspel te be reiken doch RWB verdedigt thans met man en macht en staat haar voorsprong niet meer af, zoodat zij als het eindsig naal klinkt een kleine overwinning uit het vuur sleepte. BAARDWIJK. S.E.T.Baardwijk 60. Deze aanvankelijk in de beste verstand houding gespeelde wedstrijd is niet ge heel verloopcn zooals verwacht kon wor. den. Doordat de scheidsrechter de lei ding absoluut niet in handen had veroor loofden de spelers aan beide zijden zich dingen, die niet geheel fair waren. Di rect moet toegegeven worden dat de Til burgers door hun beter veldwerk de overwinning volkomen verdienden. Niet tegenstaande de meeste der Baardwijk spelers naar hun vorm liepen te zoeken had deze uitslag niet zoo groot behoeven te worden wanneer niet enkele in volko men buitenspelpositie gescoorde goals geteld waren. In de eerste helft wisselden de aanvallen zich af en kreeg men een snel op en neergaand spel te zien, waarin de bezoekers-iets meer in den aanval waren, en zij zich zelfs de eerste doelrijpe kansen wisten te schep pen. Na ongeveer 10 minuten spelen ont stond het eerste doelpunt hetgeen on danks diverse goede kansen aan beide kanten zoo bleef tot even voor rust toen de stand 20 werd. J

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 2