FEUILLETON HET WAS IN AUSTRALIË Gemengd Nieuws Na de thee nam Baardwijk de zaken ernstig op en tot tweemaal vlak achter elkaar ontsnapte het doel der thuisclub aan doorboring. Met een beetje meer vei ne had het gelijk kunnen zijn. Direct hierop volgde het fatale moment, die de ontmoeting besliste. Bij een SET-aanval stond nagenoeg de geheele voorhoede der gastheeren in een geheide buitenspelpo sitie en terwijl iedereen dacht dat de scheidsrechter voor offside floot wees hij naar het midden en telde het gescoor de doelpunt toe. De Geel-Zwarten waren hierdoor dermate ontmoedigd dat zij zich gewonnen gaven en deden geen moeite meer om den achterstand in te loopen of deze zoo klein mogelijk te houden. WIELERSPORT. Wedstrijden te Rotterdam. Voor een vrij talrijk publiek werden Zondagmiddag op de Kreekbaan aan den Stationsweg te Rotterdam wielerwedstrij den verreden. De uitslagen -luidden als volgt Tydrace over een baanrondp van 164 meter met vliegende start: 1 Jan Martens, 12.9 sec.; 2 Chr. Smits, 13.1 sec.; 3 van Swelm, 13.2 sec.; 4 Steenbakkers, 13.4 sec. Sprint over drie baanronden: Eerste serie: 1 Kremers, 2 van Rijn, tijd laatste ronde 13.1 sec.; tweede serie: 1 Wals, 2 van Rooij, tijd 12.8 sec.; derde serie: 1 Wals, 2 van Rijn, tijd 12.7 sec.; vierde serie: 1 Kremers, 2 van Rooij, tijd 13.2 sec.; vijfde serie: 1 van Rooij, 2 van Rijn, tijd 13.4 sec.; zesde serie: 1 Wals, 2 Kre mers, lijd 13.2 sec. Koppelachtervolging over max. 30 ron den: 1 Schulte—Boeijen, 2 Overweel—de Korver. Punten-race met drie klassementen over 30 ronden: 1 Chr. Smits, 2 van Swelm, 3 Jan Martens, 4 Steenbakkers. Pers. achtervolging over max. 30 ron den: Pellenaars wint in de 13e ronde van Buuron, Bergen op Zoom. Koppelwedstrijd (Tver CO K.M. met drie klassementen: 1 Wals—Pellenaars 10 p.; 2 Schulte—Boeijen 4 p.; Op 7 ronden: 3 Kremersvan Rooij 7 p.; 4 van Swelm Buuron 7 p.; 5 Steenbakkers—Groene- wegen 1 p.; Op 9 ronden: 6 J. Martens van Rijn 4 p. Var/alsching van distributie bonnen. De politie te 's Hertogenbosch heet twee mannen, Van H. en Van B. gearresteerd, die zich schuldig gemaakt hebben aan vervalscbing van distributiebonnen. De mannen stelden zich zooveel mogelijk in het bezit van verloopen bonnen. Zij kripten de nummersin tweeën en maakten van de losse cijfers andere bonnen voor de meest gevraagde en gewilde artikelen zoo als voor koffie, thee en suiker. Een zeven werd b.v. naast een drie ge plakt en een aldus samengestelde koffiebon werd voor een aardigen prijs verkocht. Het geld dat zij met den verkoop van deze bonnen ver dienden, werd aan drank opgemaakt Beiden zijn ter beschikking der justitie gesteld. Noodlottig verkeersongeluk. Zaterdagmiddag fietste 'n groepje leden van den Opbouwdienst langs de Zuid-Willemsvaart onder de gemeente Berlicum. Op een gegeven oogenblik geraakte een hunner, J. van den Heuvel uit's Hertogenbosch met zijn voorwiel in het achterwiel van zijn voorrijder. Van den H. slaagde erin zich vrij te maken. Hij maakte daarbij een zwenking naar het midden van den weg, juist op het oogenblik dat er een vrachtauto voorbijkwam De auto greep den fietser met het noodlottige gevolg dat deze vrijwel op slag dood was. Vrouw vermist. Sinds Vrijdagavond wordt te Alphen a. d. Rijn de 22-jarige mej. W. Rijsdijk vermist, die als dienst bode te Leiden werkzaam was. Het meisje had Vrijdagavond een kapper te Hazerswoude bezocht en te negen uur daar vandaan op de fiets naar haar woning in wijk Hoorn onder Alphen vertrokken. Zij heeft de ouderlijke woning tot dusver niet bereikt, zoodat men vreest, dat zij door de duisternis misleid in een van de vele slooten langs den Rijks weg is geraakt en verdronken. De politie heeft Zondag den heelen dag gedregd, echter zonder iets te vinden. Kind vermist. Sedert Zaterdagmiddag twaalf uur woidthet 0 jarige meisje M. T. Slijt uit Heerlen vermist. Het kind is 'sochtends gewoon naar schoolge gaan te Spekholzerheide en heeft om 12 uur de school verlaten. Het kind is om half drie nog in de Grachtstraat te Spekholzerheide op gemerkt Intusschen is het signale ment van het kind verspreid nor maal postuur, kleine neus, lang licht, blond haar met blauwen strik. Het meisje was blootshoofds, het droeg een groen manteltje met witte pels kraag en zwarte, gebreide kousen met bruine, leeren sandalen. Te water geraakt en verdronken. Drie slachtoffers van de duisternis In de Delfshavensche Schie te Rotterdam zijn Maandagmorgen de lijken drijvende gevonden van twee menschen, die vermoedelijk door de duisternis misleid te water zijn ge raakt en verdronken. De slachtoffers werden vervoerd naar het politie bureau aan de Parkhaven' waar zij bleken te zijn de 54-jar.ge H. W. Oelrich, gewoond hebbende aan den Mathenesserdijk, en de 48-jarige havenarbeider H. Grevel, gewoond hebbende aan de Blo km a kersstraat. Eerstgenoemde werd reeds sinds Zondagavond vermist. Voorts is Maandagmorgen in de Leuvehaven drijvende gevonden het lijk van den 60 jarigen B. van Ham, gewoond hebbend aan den Olmen daal, die reeds sinds vorige week Zaterdag werd vermist. Ook deze man is vermoedelijk door deduister- nis misleid te water geraakt en ver dronken. Droevig ongeval te Tilburg. Op de in aanleg zijnde Ringbaan- Zuid te Tilburg vond een ernstig ongeluk plaats, dat het leven heeft gekost aan het 6 jarig knaapje P. v. d. L. Het ventje was op een der achter ste wagentjes van een kipkarien- reintje geklommen, toen het zijn evenwicht verloor en viel, waarna de wielen van een der kai retjes over zijn beide beenen gingen. Het linker been werd geheel afgereden,terwijl het rechterbeen zoodanig was ge kwetst, dat het in het ziekenhuis moest gorden afgezet Enkele uren na het ongeval is de kleine aan de gevolgen overleden. De Haagsche Baby. Onder veel emotie van de betrok ken families heeft het Haagsche Hof Maandagmorgen in hooger beroep de betwiste Haagsche baby aan de familie Steinmetz toegewezen en daarmede de uitspraak van den president der Haagsche rechtbank, mr. Rueb, in kort geding bevestigd. De A. N. P.-omroeper de heer J. A. B. Niemeyer. De omroeper van het A. N. P.# de heer J. A B. Niemeyer, die het slachtoffer werd van een lafhartigen aanslag en langdurig in het zieken huis werd verpleegd, heefi Maandag volledig hersteld, zijn werkzaam heden hervat. Doodelijke ongelukken in Den Haag. In een restaurant aan de Laan van Meerdervoort in Den Haag opende een bezoekster, de 54 jarige mevrouw J. uit de Snelliusstraat, Zaterdagmiddag bij vergissing een kelderdeur, tengevolge waarvan zij misstapte, van de keldertrap viel en een hersenschudding kreeg. Even later is zij ter plaatse overleden. Het stoffelijk overschot is door den G. G. D. gebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in haar woning in de Heemstraat in Den Haag, de 82-jarige mevrouw M. P. H. door de duisternis misleid van de trap gevallen, ten gevolge waarvan zij een verwonding aan het hoofd kreeg en ter plaatse is overleden. AU Amsterdam en omgeving doel wit der Engelschen. Amsterdam is in het begin dezer week heftig met Engelsche bommen bestookt die zonder uitzondering om de burgerbevolkinggericht waren daar in de buurt geen militaire doe len aanwezig zijn. De Rechtboomsloot en de Oude Waal werden door brisantbommen getroffen, waarbij verschillende wo ningen instorten en een drietal bur gers werd gedood. Enkele andere personen werden zwaar gewond. Ook op de Ruijterkade zijn brand bommen geworpen. De perceelen 107 en 110 werden geraakt, doch de ontstane branden konden spoedig worden gebluscht. Het zeemansbuis op het Kadijksplein, dat eveneens door een brandbom is getroffen, kreeg slechts zeer geringe schade. Een lichtt'akkel is door het dak van het perceel PlantageFransche- laan 3 geslagen. De brand kon door de bewoners gebluscht worden. Tenslotte is nog een brisantbom geworpen op een tuinhuisje in de volkstuinen der vereeniging Nut en Genoegen in het Spaarndammer- kwartier. Het huisje werdgrooten- deels vernield. Slachtoffers waren niet tebetreuren. In de buurt van Naarden en Zaan dam vielen eveneensbommen zonder slachtoffers te maken Nader vernemen wij dat het aantal dooden te Amsterdam tot zeven is gestegen. In kokend zeepsop gevallen. Toen de 17-jarigedochter van den landbouwer W. Arts te Mill een met kokend zeepsop gevulden waschketel op het vuur wilde zetten, had zij liet ongeluk uit te glijden, met het gevolg, dat- zij het gloeiende vocht over haar lichaam kreeg. Met zware brandwonden overdekt, is het meisje naar het St. Janszieken huis te Uden vervoerd, waar zij aan de gevolgea is overleden. Mijnongeluk met doodelijken a oop, Vrijdag is in de Staatsmijn Wil- helmina bij Heerlen den 46 jarigen L. J. van Hommerig een ongeluk overkomen, waardoor hij ernstig werd gewond. Dinsdagmorgen isde man in het ziekenhuis te Heerlen overleden. Doodelijk ongeluk te Dalfsen. Terwijl de landbouwer Mulder met een met twee paarden bespan nen wagen over den Hessenweg te Dalfsen reed, schrok een der dieren van een passeei enden motor. Het werd schichtig en sloeg op hol. Mulder, die van den wagen gespron gen was om te trachten het paard weer in zijn macht te krijgen, kwam bij die poging te vallen en geraakte onder de wielen die hem over 't aoold gingen. Hij bleef bewusteloos liggen Nadat hem de eerste hulp was ver leend, is hij naar het Sophiazieken- huis te Zwolle overgebracht, waar hij later aan de gevolgen van het ongeluk is overleden. Een helersnest. Arrestatie van puinruimers en helers te Rotterdam. Een van hen doodgevallen. Geruimen tijd hield de politie de opkooperij van den 37-jarigen A. de V. aan den Hofdijk tt Rotterdam in de gaten, omdat men vermoedde dat daarheen voorwerpen en metaal gestolen uil het puin, werden ge- gebracht Hoewel eenige malen een onderzoek werd ingesteld, viel even wel aanvankelijk niets te bewijzen. Anonieme brieven, die bij de politie binnenkwamen, bleven deze op kooperij evenwel als een helersnest aanwijzen. Dezer dagen slaagde de politie er in twee knechts van de aan te houden, toen zij metalen in 't pak huis brachten, welke metalen uit 't puin gestolen bleken. Nadat de knechts, de 20-jarige K v. d. E.en de 38-jarige W. F. B., waren gear resteerd, werd het onderzoek voort gezet en toen bleek, dat deze man nen herhaaldelijk metalen van puin- schuimers hebben gekocht. Voorts kon worden vastgesteld, datdit steeds gsschiedde met medeweten van den eigenaar van de zaak de V. Ook deze is toen gearresteerd. De bewijzen tegen de V. stapelden zich op, zoodat hij een bekeutenis aflegde. Na de drie helers arresteerde de politie vijl puinwerkers,die metalen uit de binnenstad hebben gestolen; dit zijn de 3j-jarige A. van N., de 22-jarige F. H. E., de 28-jange W. B., de 23 jarige VV. van B. en ue 42 jarige D. F welke laatste ploegbaas was. Voorts weru nog gearresteeid de 18-jarige stiefzoon van de V.,de o, kooper H. V. Toen de hierboven genoemde ge arresteerden van het hoofdbureau van politie overgebracht werden naar het huis van bewaiing, heeft zich een iucident voorgeuaan, dat noodlottig is afgeloopen. Een der puiniutmers de 28-jarige WB. nam toen hij uit den arrestantenwagen werd gebaald om naar het huis van bewaring te worden gebracht op den Noordsingel de vlucht. Rechercheurs zetten hem na, een waarschuwings schot werd gelost, maar niettemin probeerde B. op den hoek van den Nooidsingel en de Burgemeester Roosstraat te ontkomen Er volgde een tweede schot en hierdoor werd de man in het hoofd geraakt. Hij was op slag dood. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGEVING. van „De Echo van het Zuiden' bewerkt door J. VAN DER SLIIYS. Nadruk verboden. 14) Ik wist niet dat ze je haatte, George. Maar nu kan niets mij meer verbazen. Den hemel zij dank, dat wij geen kinderen hebben. Haldane antwoordde niet, hij was een man van daden, niet van woor den. Eindelijk vroeg hij: Wanneer zal ik vertrekken, Fred? Morgen, George, als je wilt. En ik zal dan ook naar mijn nieuwen post vertrekken. Vanavond zal ik je de noodige papieren geven. Zoodra de Gouverneur mij verlof kan geven en zij is heengegaan, kom ik naai Sidney om met Wray af te rekenen. En laten wij nu een poosje langs de kreek wandelen, mijn zenuwen moe ten wat tot rust komen. Ik wil niet meer denken. Vóór zij samen naar huis gingen, stak Lathom den brief van zijn vrouw- met een lucifer aan en de asch werd naar alle kanten verstrooid. HOOFDSTUK IX. Vincent Hewitt zat dicht bij den in gang van Cattai Creek zijn pijp te roo- ken en keek uit naar de zee, waar op vijf of zes mijlen zuidwaarts een schip zichtbaar was. Hij was juist opgestaan om heen te gaan, toen de ex-gevange- ne Bolton, de man die hem om de twee dagen voedsel toezond, op hem toe kwam rijden. Dat is het schip, dat u verwacht, mijnheer Hewitt, riep hij uit. Ben je er zeker van, Bolton? Heel zeker. Het is maar te ho pen dat Murchison, de kapitein van den Gouvernementskotter te Port Macquarie haar niet in 't oog krijgt. Och, Bolton, Murchison is een slimme oude baas, maar kapitein Car roll van de „Palmyra" is nog veel slimmer. En voor het geven van sig nalen moet ik precies doen, wat mijn heer Lugard mij heeft voorgeschre ven. Als mijnheer Adair het schip in het oog heeft gekregen, is het best mogelijk dat hij zijn kans waar neemt en vanavond hier is. Bolton knikte. Ja, ja, ik zal goed naar hem uil zien. Ik en mijn zoontje Ted zullen over een paar uur naar Tacking Point gaan en daar ons kamp opslaan zoo dat mijnheer Adair, indien hij kan ontvluchten, dadelijk onze vuren kan zien. Nu moet ik maar heengaan, van nacht blijf ik daar. En ik blijf vannacht hier. Ik heb mijn deken en dat is voldoende. Bij het aanbreken van den volgen den dag werd Vincent Hewitt gewekt door de nadering van ruiters en op springend met een kreet van verruk king, zag hij naast Bolton een ouden man rijden, wiens gelaat straalde van vreugde. Vincent, mijn jongen, mijn lie ve, goede, beste johgenHeer, ik dank U! Met tranen in de oogen omhelsden oom en neef elkaar. Den hemel zij dank, oom. Maa* u bent uitgeput en moogt niet spre ken voor ge uitgerust zijt. Ga hier op mijn deken zitten. Ik ga naar het schip kijken, om te weten of ik veilig de signalen kan geven. Hij vertrok met Bolton. Daar ligt het schip, mijnheer, zei Bolton noordwaarts wijzend, de stroom heeft het tot bijna voor Tac king Point gedreven. Komt het hier heen? Neen, nog niet, maar wees ver zekerd, dat het naar land zal zeilen zoodra het de rooksignalen ziet. Er zijn zooveel zwarten hier langs de kust, dat de oude Murchison, met al zijn slimheid en zijn achterdocht om trent de „Palmyra" geen oogenblik onze vuren met het schip in verband zal brengen. Zij zullen ongetwijfeld op het schip voortdurend op den uit kijk staan, zooals mijnheer Lugard ons vertelde. Best Bolton. Vooruit dan maar. Binnen eenige oogenblikken stegen drie kleine dichte rookkolommen om hoog en Hewitt en Bolton keken vol spanning naar de resultaten. De zee was zoo kalm als een meer en helder blauw. Eensklaps wierp Bolton zijn hoed omhoog en riep luid: Hoera! Zij hebben de signalen gezien, mijnheer Hewitt. Laten wij nu de vu ren uitdooven. De brik kwam dichterbij en de bei de mannen zagen, dat de sloep werd neergelaten. Binnen een uur zal ze bij den in gang van de kreek zijn, mijnheer, zei Bolton, terwijl hij ging zitten en een pijp opstak. Nu moest u mijnheer Adair gaan zeggen zich gereed te hou den. Hij is niet sterk en heeft zeker een half uur noodig om over het zand hierheen te komen. Toen Hewitt bij zijn vorige verblijf plaats kwam, vond hij den ouden man in diepe rust. Boltons zoontje had zijn gezicht met een ouden zakdoek dichtgedekt. Je bent een beste jongen, Ted, fluisterde Hewitt, maak hem nog niet wakker. Ik ga een paar minuten weg en als hij wakker wordt vóór ik terug ben, breng hem dan bij je va der en zeg dat ik binnen een kwar tier bij hen kom. Best, mijnheer. Hewitt verdween tusschen het kreu pelhout en volgde een smal pad tot hij kwam aan een klein boschje waar een holle boom stond. In dat gat stak He- witt zijn hand en haalde een linnen zakje te voorschijn. Het bevatte 250 souvereigns alles wat van de 800 die hij had bezeten, was overgebleven. Zoo snel mogelijk ging hij terug en ontmoette halverwege Bolton, cie hard naar hem toe liep. Haast U mijnheer Hewitt, de boot is bijna aan. Een oogenblik Bolton, zei de jon ge man, hem de hand reikend. Je bent een goed vriend voor my geweest en wat je voor mij hebt gedaan, deed je met heel je hart. Ik heb je gezegd dat ik geld had verborgen Niets daarvan, mijnheer. Denkt U dat ik weer geld van U zal aanne men Je moet man, tcrwille van je vrouw en de kleintjes. Dacht je dat ik je wilde beleedigen door je te be talen voor je diensten? Neen hoor, stelig niet. Maar dat is een geschenk voor je vrouw en zeg haar dat ik haar en haar vriendelijkheid nooit zal ver geten. En zoen de kabouters voor mij en zeg dat het mij spijt ze niet nog eens allemaal te hebben gezien. Hij nam vijftig souvereigns uit den zak en drukte ze den man, niettegen staande zijn verzet, in de hand. En nu geen woord meer, Jack Bolton. Wij moeten hier scheiden, vriend. Als iemand ons samen zag weet je wat dat zou beteekenen? Tien jaar dwangarbeid op Coc katoo Island, zei Bolton glimlachend. HOOFDSTUK X. Welkom aan boord van de „Pal myra" zei een groote, dikke man, meer als een boer dan als een zeeman gekleed, tot Hewitt en zijn oom, zoo dra zij het dek betraden. Ik dacht dat het zaakje nooit tot stand zou ko men. En gaat nu naar beneden, ge bruik een stevig maal en trek schoo- ne kleeren aan. Dan zullen wij zeggen: Vooruit, naar Sidney, om de jonge dame en kapitein Jim Lugard te ha len. Voor een raam van een der deftig ste huizen in Sidney zat Helen met een boek op haar schoot. Het was een zeer heldere warme dag en het rusti ge water in de schoone haven schit terde in den zonneschijn. In het huis zelf was het eveneens rustig, want Helen was met twee dienstboden den geheelen middag alleen geweest. Me vrouw Grainger was met haar doch ters en mevr. Lathom uitgereden, of schoon het jonge vrouwtje oneindig veel liever was thuis gebleven. Ik moet gaan, Helen, had zij ge zegd, ofschoon ik mij niet erg prettig voel. U bent deze heele week al niet erg goed, mevrouw, zei Helen het weer was ook zoo drukkend. Ik geloot dat U beter deed thuis te bijlven en rust te nemen. Mevr. Lathom lachte zenuwachtig. Rusten? Ik wou zoo graag rus ten, maar ik kan niet. Ik moet iets doen en kan even goed met mevr. Grainger uitrijden gaan als thuis ver velen. Ik wouHelen! Ja, mevrouw? Ik wou... o, ik wou zoo graag... dat ik nooit Waringa had verlaten, hoezeer ik de plaats ook haatte. De tranen kwamen haar in de oo gen en vriendelijk legde Helen haar hand op den arm der jonge vrouw. Ga niet uit, mevrouw. U bent werkelijk niet goed. Laat ik een kop je thee voor u zetten en mevr. Grain ger zeggen, dat u een paar uurtjes gaat liggen. Neen, ik wil liever uitgaan dan thuis blijven. Maar het is licl van je, Helen, dat je zoo bezorgd voor mij bent. Ik ben soms zoo onvriendelijk tegen je geweest. Nooit met opzet, mevrouw. Laat ik u nu een kopje thee brengen. Neen, maar haal mij een glas wijn en dan moet ik naar beneden, want ze wachten op mij. Binnen eenige minuten was zij ver trokken en Helen nam haar boek weer op, zichzelf afvragend, waardoor haar mooie, schitterende mevrouw in den laatsten tijd toch zoo rusteloos en on gelukkig zou zijn. Dikwijls had zij haar in tranen gevonden; dan weel was zij wild en opgewonden van ge luk; den dag daarna somber en prik kelbaar. Haar gedrag tegenover Helen was veel verbeterd en dat had er toe bijgedragen dat het meisje met haar warm hart spoedig de daglijksclie ver nederingen vergat, die zij zonder ka pitein Lathom's vriendelijkheden en kiesche attenties nooit had kunnen dragen. Hoe kan ze koel en onverschillig zijn tegenover zoo een man, had He len zich dikwijls gedacht. Als ik zijn vrouw was en hij beminde mij, zooals hij haar bemint, dan zou ik de gelukkigste vrouw der wereld wezen. (Wordt vervolgd). in» ge man, UUII wv. -----

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3