SPORT Branüslollenüistribu'is LAATSTE BERICHTEN EEN MEISJE Oansdemonstratie spreekuur zullen houden DRUNEN. KAATSHEUVEL, Steun kleine boeren. op Vrijdag 4 October a.s. Zondag 6 October Dansstudio Jos. van Haaren. Advertentiën. voor kantoor* in Thalia Ie. Dagelijks van 89 uur voormiddags. 2e. Dinsdag en Vrijdag van 7-8uur 'savonds Na de notulen werden enkele inge komen stukken behandeld, waarbij de aanwerving van nieuwe leden werd be sproken. De voorzitter hield vervolgens een leerzame causerie over: Een rondblik in ons vaderland gedurende de laatste maanden". Naar aanleiding hiervan werden verschillende vragen gesteld, die door den voorzitter op duidelijke wijze werden beantwoord. Na een woord van dank en opwek king werd de geanimeerde vergade ring door den voorzitter gesloten en ging Ds. van Lummel voor in dankge bed. UITREIKING IDENTITEITSKAARTEN. De Burgemeester van Sprang- Capelle maakt bekend dat ten gemeentebuize alsnog gelegen heid wordt gegeven tot het in ontvangstnemen van idenliteits kaarten en wel op alken werk dag van des voormiddags 9 tot 12'/j uur en bovendien op a.s. Donderdagnamiddag 3 October van vier uur tot hall acht. Sprang Capelle, 1 October 1940. De Burgemeester van Sprang-Capelle, SMIT. CAPELLE. Gedurende de maand September 1940 werd op het hulppostkantoor te dezer plaatse in de Rijkspostspaarbank ingelegd 8167.25 en terugbetaald 2810.38. Het aantal inlagen bedroeg 18, dat der terugbetalingen 34. Naar wij vernemen heeft de heer J. den Hollander zijn benoeming tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk aangenomen. Tot leider der Ned. Herv. Zon dagschool ,,De Zaaier" is in de vaca ture, ontstaan door het vertrek van den heer J. J. C. Verhoeven naar Almkerk, benoemd de heer P. de Rooij. Vanwege de plaatselijke afdee- Jing van het Groene Kruis zal bij vol doende deelname in het gymnastiek lokaal der O. L. school in de Kom een cursus in huisziekenverpleging worden gegeven. Deze cursus duurt 10 midda gen en zal worden gegeven iederen Dinsdagnamiddag van half drie tot vier uur, aanvangende 15 Oct. a.s. Voor deelname kan men zich aan melden bij Mej. P. J. Rijken Wd„ of bij een der andere bestuursleden van de Groene Kruis-afdeeling, alsmede fcflj de Wijkzuster, Mej. van der Velde. Deze cursus is van onschatbaar nut voor alle vrouwen, waarom wij alle da mes, die eenigszins gelegenheid heb ben, ten zeerste aanraden deze nuttige lessen te volgen. Tragisch ongeval op den Rijksweg onder Haaren. Negen-en-vijftig jarige weduwe uit Drunen het slachtoffer. Zondagmiddag heeft op den rijks weg I)en Bosch-Tilburg onder de ge meente Haaren een tragisch ongeval plaats gehad, waarvan de 59-jarige weduwe mej. B. van Rcmswouw Smits uit Drunen het slachtoffer is geworden. Tot nog toe onbekende oorzaak is ze op een gegeven moment door een vrachtauto aangereden en tegen den grond gesmakt. Zij is bewusteloos blij ven liggen, later met een ziekenauto van den G.G.D. uit Tilburg naar het groot ziekengasthuis te Tilburg ver voerd. Haar toestand is ernstig en in het ziekenhuis is zij voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Zij heeft een zware hersenschud ding opgeloopen en inwendige kneu zingen. Opdracht. Het verbouwen van een woonhuis voor het R.K. Kerkbestuur is opge dragen aan de firma's v. Iersel en Snijders, alhier. Zuster Godeliva. Zuster Godeliva, die enkele jaren met veel succes gewerkt heeft in het bewaarschoolonderwijs in de R.K. Meisjesschool te Drunen is met in gang van heden overgeplaatst naar Den Bosch. Zuster Godeliva was de lievelinge van de kleuters. Deze zullen haar dan ook ongaarne zien vertrekken. Wij wenschen zuster Godeliva veel succes in haar nieuwe standplaats. Gouden kloosterjubileum te Drunen. De congregatie der Broeders Peni tenten slaat dit jaar in het teeken van feestjubel. Niet minder dan drie jubi larissen heeft het dit jaar in haai' midden m.n. Broeder Laurentius, oud algemeen overste; broeder Seraphi- nus en thans broeder Crispinus (J. Pijnenburg uit Drunen) en voorheen overste van het St. Franciscusgesticht en nu eerste assistent. Het feest van broeder Crispinus werd Zondag op gepaste wijze gevierd. In de kloosterkapel werd door pater Julianus^ directeur van de Congrega tie met assistentie van pater Nicasius uit Heesch als diaken en pater Petrus uit Drunen als sub-diaken een plech tige H. Mis van dankzegging opgedra gen. Onder deze H. Mis hield pater Nicasius een fecstpredicatic, waarin hij de verdiensten van den jubilaris naar voren bracht en hem als voor beeld stelde van de andere leden van het convent. Het zangkoor voerde onder leiding van den heer J. Merkx een meerstem mige H. Mis uit. In plechtige proces sie was de jubilaris de prachtig ver sierde kloosterkapel binnengeleid. Voor deze versiering komt den heer Suijs met zijn staf een apart woord van huid toe, want velen kwamen in den loop van den dag een kijkje ne men bij deze prachtige versiering. Namens de pensiongasten bood de heer Suijs onder gepaste woorden een passend cadeau aan. Na afloop der plechtigheid werd de jubilaris gefeli citeerd door Vader Overste uit Boe- kcl. De harmonie der jongens Congre gatie kwam vergezeld van haar be stuur, deken Goossens en kapelaan Vogels een serenade brengen. Na het eerste nummer richtte deken Goossens het woord tot den jubilaris, waarin hij hem hulde bracht en dank voor het vele en goede, dat hij gedurende al die jaren in het belang der congre gatie en voor de parochie in het alge meen heeft gedaan. Z. E. bood den ju bilaris een prachtig cadeau aan voor de kapel waarbij hij de hoop uitsprak, dat het den jubilaris gegeven mocht zijn nog vele jaren van een verdiende rust te mogen genieten. Vader Overste bracht namens den jubilaris dank aan de verschillende sprekers en de aangeboden cadeaux. Spr. sprak de hoop uit, dat de aange name samenwerking tuschen parochie eenerzij ds en de broeders anderzijds steeds zou mogen blijven bestaan. Van de receptie werd een druk ge bruik gemaakt. Talrijke pensiongas ten kwamen hun gelukwenschen aan bieden. Daaronder merkten wij op no taris Schreurs en Dokter Akkermans. Verder merkten wij op den rector en conrector van Huize Assisie uit Roosmalen en Vinkenburg. Bij deze feestviering waren ook de beide andere jubilarissen tegenwoor dig. Voor allen werd het 'n onvergete- lijken dag. BEKEURD. Door den jachtopziener P. Brok uit Drunen is in den Baardwijkschen Bin- nenpolder zekere J. L. v. H. te Waal wijk bekeurd, die in besloten jachttijd onbevoegdelijk een haas schoot. Ge weer en haas zijn in beslag genomen. ELSHOUT. Derde Orde van St. Norbertus. Zondag trokken enkele jongelingen van de derde orde van St. Norbertus naar Heeswijk naar de Abdij van Ber ne. Uit handen van den hoogwaardigen heer Stöcker ontvingen zij het witte scapulier der derde orde van St. Nor bertus. Tooneel-en Variété avond Het publiek verlangt naar een ontspanning 1 Dit werd overduidelijk gedemonstreerd in het optreden van het variété en tooneelgezelschap Aug. de Laat uit Tilburg in de zaal van den heer Joh. Smit. De middag-uitvoering voor de kinderen en de avond-uitvoering was telkens meer dan uitverkocht. Het program.na dat werd afgewerkt was vol variatie. Daarbij heeft het ensemble de Laat er slag van de stemming gaande te houden ln zang en declamatie, in voordracht en klucht was ae leute niet van de lucht. Er is ongeacht de zware tijden - hartelijk gelachen, gezongen en geapplaudiseerd, want de Laat en zijn gezelschap verdienden dat. Het uitvoerig programma bespreken, dat in het teeken van een non-stop stond zou ons te ver voeren. Allen en alles lof is hier niet overdreven. Feest bij »Martino« Ter gelegenheid van het 25 jarige Huwelijksfeest van hun Directeur den heer van der Wee, werd Zater dag aan het personeel der Schoen fabriek »Martino» een feestdag aangeboden, welke in alle opzichten geslaagd is. Omstreeks elf uur verscheen het Zilveren Echtpaar met familie in de feestzaal en werd begroet door het Martinokoor onder leiding van den heer W. Berzeveld, met pianist de heer P. Berzeveld. Hierna werd door verschillende sprekers het woord gevoerd, resp. door den heer Kruidbos die namens chefs en kantoorpersoneel een fraaie tabakspot en wandelstok aanbood en mej Jansen welke sprak namens het vrouwelijk personeel en ondei een ontroerend woord mevrouw van der Wee bloemen offreerde. Tenslotte sprak namens betgeheele personeel de bedrijfsleider, de heer J. Heij, aie onder eenige welgeko zen woorden een fraai wandbord met inscriptie aanbood, uitgevoerd in Delftsch porcelein door de Porce- lefnen Flesch. Na deze huldiging werd overge gaan tot de feestelijkheden, welke werden opgeluisterd door een vroo lijk cabaret-program, onder leiding van den heer L. Burmanje, die tevens als humorist-conferencier optrad en met medewerking vai het Martinokoor. Reeds na enkele nummers was de stemming er in en deze bleef tot 't einde. Tijdens het feest werden aan het personeel een koffietafel en diverse versnaperingen aange boden. Na afloop van het program bood den heer van Wijck mede directeur der Martinofabriek, als blijk van waardeering den beer Burmanje een fraaie bloemenmand aan. Hierna kreeg de jubilaris het woord. Met enkele gevoelige woor den dankte hij alle medewerkers en sprekers en het geheele perso neel voordezen mooien dag, in het bijzonder den heer J. Heij die met de totale leiding was belast, om vervolgens bekend te maken, dat als attractie voor deze gelegenheid, hij en zijn compagnon besloten hadden het geheele personeel een lag extra loon uit te betalen Een enthousiast »Lang zullen ze leven» begroette deze woorden en bewees dat de directie de juiste snaar bij hun personeel wist te treffen en medeleeft met hun belangen. Na een kort dankwoord door den heer Burmanje namens het geheele personeel werd het feest besloten, een feest dat hij allen nog lang in herinnering zal blijven en in het streven lag van dezen tijd, namelijk een nauwere band tus- schen patroon en personeel. LOON-OP-ZAND. Jaarvergadering N. C. B. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen baar jaarvergadering in de zaal van de Wed. Wijtvliet. Na opening door den Voorzitter werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Door den Secr. en Penningmeester werden de respectievelijke jaarver slagen uitgebracht. Doordat de Parochie St. Joachim Moer een aparte afdeeling heeft gevormd, veeminderde het aantal leden tot 53. Bij gehouden Bestuursverkiezing werd P. Brabers tot bestuurslid herkozen, terwijl A. Verhoeven voor een aanvulling in het Bestuur ge.- kozen wenb De Eerwaarde Frater Albeito gaf vervolgens een lezing over vee voeding in den komenden winter, welke lezing voor de landbouwers van groot nut kan zijn, met het oog op de waarschijnlijke veevoeder- schaarschtein den komenden winter. Daarna sprak den ZeerEerw. Ad viseur Pastoor Schoenmakers nog een opwekkend woord, waarna de vergadering door den Voorz. werd gesloten. Goed afgeloopen. Toen hedenmiddag Mejuffr. v. d. H. uil Tilburg, op haar rijwiel de Ger- lachusstraat kwam uitgereden kwam zij in botsing met een jongen die juist destraat meende over testeken. De val was zoo erg dat ze zich aan beide beenen nogal ernstig ver wondde, doch later bleek dat het nogal was afgeloopen, en kon ze zich weer op haar rijwiel verder begeven. R. K. C. Ii.K.C.Oisterwijk 3—1. In een vlot gespeelden wedstrijd heb ben onze eerste elftalspelers reeds direct het volle succes kunnen boeken. Er was natuurlijk veel vreugde in het RKC-kamp om dezen uitslag, vooral daar de overwinning ten volle verdiend was, en behaald op een lang geen zwakke te genstander. Het spel dat de gasten te zien gaven was van goed gehalte, behal ve voor het doel, waar erbarmelijk slecht werd geschoten. Vooral hun verdediging was prima in orde, en menige voorhoede zal daar nog de handen aan vol krijgen. Wat betreft de RKC'ers was het pret tig om aan te zien, hoe allen stuk voor stuk hun uiterste hest gedaan hehhen, om dit goede resultaat te bereiken. Dat alles nu precies klopte zouden wij na tuurlijk niet durven beweren, dat zou ook iets onmogelijks zijn. Verschillende spelers hadden namelijk nog nooit naast elkaar gespeeld. Er zullen nog verschil lende ruwe kantjes af te slijpen zijn, maar afgezien daarvan zijn wij met het ver toonde spel meer dan tevreden en zien nu vol vertrouwen de komende wedstrij den tegemoet. Het was jammer dat onze rechtsbinnen geen gelegenheid heeft gehad om zich in te spelen. De rechtervleugel boette hierdoor veel aan kracht in, wat deste- meer voelbaar was, doordat de rechts buiten niet zijn gewone partij vertolkte. Zooals gezegd zijn wij echter met het behaalde resultaat zeer tevreden, en heeft RKC bij haar eerste optreden een gunsli- gen indruk achtergelaten. Het zeer goed opgekomen puhlick heeft van een spannende strijd kunnen genie ten, welke onder ideale waarsomstandig heden, althans voor voetbal, gespeeld werd, zoodat wij met groote voldoening aan den eersten competitiewedstrijd kun nen terugdenken. Over het verloop nog het volgende: Om twee uur wordt voor beide elftal len aantreden geblazen. Het begin is na tuurlijk onzeker, en in het eerste kwar tier is het slechts wat „spielerei" wat de toeschouwers te zien krijgen. Allengs komt er. meer teekening in het spel der RKC'ers. Het Oisterwijksche doel komt onder flinken druk te staan, en krijgen de aanvallen der Oisierwijkers meer liet karakter van uitvallen. Onze voorhoede zoekt het doel voor- loopig nog meters te hoog, terwijl de doelman van Oisterwijk ook klemvast blijkt te zijn. Er is ca. 25 minuten ge speeld, wanneer onze midvoor het eerste doelpunt van de competitie kan maken. Hij weet n.l. een voorzet van links onder controle te krijgen, en met een listige trekbal is het 10 voor RKC. De gasten laten zich niet onbetuigd en beginnen zich eveneens te roeren. Enke le malen moet onze keeper handelend op treden, wat hem evenwel zeer goed af gaat. Regelmatig wordt de blauw-gele voor hoede door de goedspelende halfs aan het werk gezet, wat tot gevolg heeft dat diverse doelrijpe kansen worden gescha pen, maar door slecht schieten worden teniet gedaan. Toch lukt het de linksbui ten nog om voor de rust den voorsprong te vergrootcn, wanneer hij na een soloren den bal in den uitersten rechterboven hoek inschiet. Na de rust zij het wederom de RKC' ers die den toon aangeven. Bij bijna iede re aanval wordt echter door den scheids rechter voor buitenspel gefloten, wat aan het spelgehalte zeer veel afbreuk doet. Onze voorhoede trekt zich dan terug, wat tot gevolg heeft dat Oisterwijk enkele malen gevaarlijk kan worden. Met een zeer mooie goal maakt hun centervoor in die periode het ecnige tegenpunt. De RKC'ers begrijpen dan dat er weer aangepakt moet worden. De roodwitlen worden dan weer ingesloten, en wanneer de rechtsbinnen dan een pil geeft, die hun doelman niet heelemaal kan vertee ren, is de centervoor er als de kippen hij. om de overwinning in veilige haven te brengen. In dezen stand komt geen ver andering meer, zoodal RKC met 31 de beide punten thuis heeft gehouden. DE VERDUISTERING. In het belang van de naleving van de bepalingen ten aanzien van de verduistering Zonsondergang 2 Oct. 7 u. 16 Zonsopgang 3 Oct. 7 u. 43 m. UITREIKING BRANDSTOFEEN- KAARTEN. De uitreiking van Brandstoffenkaar- ten heeft plaats: Vrijdag 4 en Zaterdag 5 October te Baardwijk (Patronaat). Vrijdag 4 en Zaterdag 5 October te Besoijen (R.K. Jongensschool). Maandag 7 en Dinsdag 8 October in de St. Antoniusparochie (Bewaar school). Maandag 7 en Dinsdag 8 October in het Centrum (Distributiekantoor). Vrijdag, Maandag en Dinsdag van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5 uur. Zaterdag uitsluitend van 9 tot 12.30 uur. De Brandstoffenkaarten worden uit sluitend uitgereikt aan personen boven de 18 jaar, op vertoon van de Distri butiestamkaart welke met „HOOFD" is gewaarmerkt. Voor de aanvragers van brandstof fenkaarten voor winkels, instellingen, kantoren etc. wordt een behoorlijke legitimatie vereischt. De Leider, ARN. VERWIEL. Duitschland handhaaft zomertijd ook in Nederland. De zomertijd heeft zoo goed vol daan, dat hij tot nadere aankondi ging gehandhaafd blijft. De desbe treffende verordening vau den mi nisterraad voor de Rijksverdediging zal in de komende dagen in het staatsblad gepubliceerd worden. Dit zal eveneens gelden voor Ne derland, zoodat ook wij de klok niet behoeven terug te zetten. Hoofdredactie van «De Maasbode» Met ingang van 1 October, heeft Mgr. dr. J. Witlox ontslag genomen als hoofdredacteur van «De Maas bode». Met de waarneming van de hoofd redactie is belast de heer H. J. M. Peeperkorn, die reeds sedert 1 Juli 1927 aan deze redac'ie is verbonden. VERLOOFD: ANNIE HOOYMAAYER en AD DE JONGH. 's-Bosch, Ophoviuslaan 68. Waalwijk, Grootestraat 315. 6 Oct. 1940. Geen ontvangdag. DE BURGEMEESTER VAN WAALWIJK maakt bekend, dat de kleine boeren in deze gemeente, die meenen, dat zij in aanmerking kunnen komen voor steun krachtens de steun regeling voor kleine boeren 1941, welke regeling nagenoeg gelijk is aan die van 1940,zich ten gemeentebuize (steunuit- keeringslokaal)kunnen melden tusschen 2 en 3 uur namiddags, Volledige gegevens omtrent het landbouwbedrijf van be trokkenen moeten daarbij wor den verstrekt. Waalwijk, 2 October 1940. De Burgemeester, E. MOONEN. GEVRAAGD; Vereischten Typen, steno en Duitsch. J. WILDEMAN Co., 63704 Waalwijk. GROOTE door Gedemonstreerd wordt er o.a. Foxtrot, Tango, Modarne Waltz, De Filmpas 1940, Motor Polka, Herlockinette. Nog enkele dagen gelegenheid tot inschrijving voor de cursus die is uitgesteld tot 7 October. Ondergeteekenden, Artsen te Waalwijk, berich ten hierbij aan hunne patiënten, dat zij met ingang van 6 OCT. a.s. op de volgende tijden: Patiënten, die zich na dien tijd aanmelden, kunnen niet dan in spoedgevallen nog worden behandeld. De aanvragen voor bezoek aan huis moeten voor 9 uur voorm. worden ingediend. Aanvragen die later komen zullen in de meeste gevallen tot den volgenden dag moeten blijven liggen. Dr. H. G. LANGEMEI]ER. M. H. C. HOLSTER, Med. Drs.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6