SPORT a&pimn nröïraDöËr VERKOOPEN. Met hoofdpijn op 't concours! Plechtige inzegening van den nieuwen winkel der coöperatie. KAATSHEUVEL. dat de 22 jarige Korthuis, ongeveer 500 m. voorbij de Vechtbrug, door een windvlaag over boord is geslagen Zijn zwager, de 27-jarige (i. Veltman, is den jongen nagesprongen, doch eveneens in de diepte verdwenen. Door deze toedracht is teveus ver klaard hoe het kwam, dat de vracht boot, die op weg was naar Zwolle, onder stoom en stuurloos op de rivier werd aangetroffen. De beide lijken zijn nog niet opgehaald. Steekpartij bij patates-frites-kraam Twee zwaar gewonden. Aan een patates-frites-kraam aan de Vischmarkt te Breda heelt een ernstige steekpartij plaats gehad waarbij de houder van de kraam, de 49 jarige Vreeken en diens 22- jarige zoon dusdanig werden gewond dat zij in levensgevaarlijken toestand naar het St. Ignatiusziekenhuis moesten worden overgebracht. Tegen schemerdonker vervoegden zich aan de kraam drie z g. heikes- mannen, afkomstig uit St NVillibrord gemeente Rucphen en werkzaam in de werkverschaffing onder de ge meente Gilze Rijen. De drie mannen die in kennelijken staat van dronken schap verkeerden, verorberden aan de kraam ieder een portie gebakken aardappelen en wilde daarop zonder betalen vertrekken. De22-jarigezoon van den eigenaar der kraam maakte daarop aanmerking en trachtte de drie mannen te bewegen hel gecon sumeerde te betalen. Het eenige antwoord daarop was dat een der mannen een mes trok en dit den jongen man in den rug plantte. Deze stortte zwaar gewond ter aarde en bleef bewusteloos liggen. De vader, die zijn zoon te hulp wilde komen, kreeg eveneens van een der mannen een messteek in den rug en bleef eveneens zwaar gewond liggen. Aan ijlings te hulp geschoten burgers en politie gelukte het twee der drie belagers te arresteeren en naar het hoofdbureau van politie over te brengen. De derde wist per rijwiel te ontkomen. De beide zwaarge wonden werden per ziekenauto naar het St. Ignatiusziekenhuis overge bracht, waar beider toestand levens gevaarlijk bleek te zijn. De twee gearresteerde mannen ontkennen tot op dit oogenblik de messteken Ie hebben toegebracht en werpen alle schuld op de derde nog voortvluchtige persoon. Politie en justitie stellen een uitgebreid onder zoek in. N. V. B. Programma van Zondag: Afdeeling IV. Eerste klasse. NACJuliana. LONGA—PSV. BW—MW. LimburgiaWillem II. RoermondHelmond. EindhovenNOAI). Tweede klasse C. KolpingSVI). TOPZwaluw. HelmondiaPicus. WSGSchijn del. ESVRKTVV. De ValkBrabanlia. NEVELOWilhelmina. Derde klasse I. SartoRWB. RKC—PAZO. GWZaltbommel. SETOisterwijk. GUDOK— Baardwijk. Derde klasse Kr WVO—Groen Wit. RAC—SCO. Roode SterDNL. DES KD ongen Vierde klasse I. Dongen 2Sporters. DESK 2—WSC 2. Uno AnimoVeersche Bovs. RWB 2—RKC 2. Eerste klas. Aller aandacht gaal hier ongetwijfeld uit, naar het belangrijke treffen NAC Juliana. De uitslag van dezen wedstrijd zal voorloopig den koplooper aanwijzen De prestaties van beide elftallen duiden op een groote kracht, al is dan daarbi. die van Juliana iets hooger aan te slaan Een kleine Limburgsche overwinning achten wij daarom zeker. PSV hoekte vo rige week een even onverwachte als ver rassende nederlaag. Dit zal haar morgen bij Longa niet passeeren. BW ontvangt MVV. De goede resultaten van BW in aanmerking genomen, mogen wij hier wel op een Bossche overwinning reke nen, temeer daar MVV ditmaal niet tot de sterksten schijnt te behooren. Roer mond zal in eigen huis aan Helmond een zware dobber hebben. Het krachtsver schil zal hier niet ver uiteen loopen, zoodat een gelijk spel niet tot de onmoge lijkheden behoort. Het is moeilijk voor uit iets te zeggen omtrent den uitslag EindhovenNOAD. Misschien wordt het een succesje voor de thuisclub. 't Zal je gebeuren! Groote belangstelling, i Waalwijk voor de gewaardeerde mede werking, waar deze met betrekking tot Tweede klasse C. Het programma dat hier morgen afge draaid moet worden, is een zeer interes sant. Niet door het belang van de verschil lende onmoetingen, maar meer door den aard der samenstelling, die enkele aan trekkelijke wedstrijden waarborgt. Vooreerst is daar KolpingSV'D. Een match tusschen oude getrouwen, die met afwisselend succes streden. We gelooven dat thans de thuisclub er het best in is, en dies voor een overwinning zal zorgen. Ook TOP en Zwaluw, die in Oss tegen over elkaar komen, geven elkaar niet veel toe, wij laten daarom hier het ter reinvoordeel den doorslag gexen. Tus schen Helmondia en Picus kan het nog wel eens geducht spannen. Wij zijn ge neigd om de voetbalkunst der Eindhove- naren, dit seizoen hooger te waardeeren, dan die der Helmonders, zoodat een over- «nning der gasten in het vooruitziet' wordt gesteld. De vierde achtereenvol gende ex-IVCB'er die WSC tegenover zich krijgt is Schijndel; een sympathieke lich te ploeg met uitstekend spel. Dat in de ze competitie nog niet veel bereikt werd vindt zijn oorzaak in moeilijkheden, die met het vereenigingsleven nauw verband houden. Toch achten wij de Sehijndel- sche jongens alsnog tol goede prestaties in staat en ware het niet dat die van WSC zich in stijgende lijn bevinden, wij zou den de gasten de voorkeur geven. Thans houden wij het op de gastheeren. ES\ speelt thuis tegen RKTVV. Dit is voor de Eindhovenaren de gelegenheid om den eersten buit binnen te halen. De Valk troont trolseh boven aan de ranglijst en wij achten Brabanlia niet in staat om deze roofvogels daar ernstig te bedreigen. Tenslotte nog een zeer belangrijke ont moeting tusschen Nevelo en Wilhelmina, op het terrein van eerstgenoemde. De on afgebroken succesreeks der kanaries kon morgen wel eens haar eerste onderbre king vinden; voor zooiets zijn de Oister- wijkers ten minste best in staat. Derde klasse I. «•■i Moeilijke uitwedstrijden voor RWB en Baardwijk. RKC ont vangt PAZO. Het zal RWB morgen moeilijk vallen haar ongebroken serie overwinningen te bestendigen, want Sarto is een te vree zen tegenstander, die er zeker geen been in zal zien, RWB ten eigen voordeel twee puntjes afhandig te maken. Deze Tilburgers bezetten de derde plaats en zouden bij een overwinning eenzelfde puntenaantal bereiken dan de leiders hebben. Aan de stoere RWB'ers de taak dit te voorkomen. Voor een moei lijke opgave ziet ook Baardwijk zich ge plaatst, dat Gudok met een bezoek gaai vereeren. Wij hebben omtrent .de kracht der geel-zwaren nog geen poolshoogte kunnen krijgen, want eenerzijds staat daar een royale overwinning, maar an derzijds een nog royaler nederlaag. Mo gelijk zegt ons de uitslag van morgen iets meer omtrent de kunde der Overlaters. RKC is gastvrouwe van Pazo, dat even als de huisclub een overwinning en een nederlaag kon boeken. De combinatie zal tegen de Tilburgers verre van een zacht eitje hebben, maar met taaie vasthou dendheid en eendrachtig samenspel en onderling begrijpen in de voorhoede, moet een succesje niet onmogelijk zijn. SET ontvangt Oisterwijk dat tot de zwak kere zusters behoort; een volledig suc ces kunnen wij aan de zijde der gasthee ren dan ook verwachten. Derde klasse K. Zoowel WVO als Groen Wit zijn nog zonder verliespunten. Het kan er morgen in Oosterhout dus nog wel eens gaan spannen, al zal uileindelijk de thuisclub wel zegevieren. In de middelmoot ont moeten RAC en SCO elkaar; wij gelooven dat de krachtsverschillen hier zoo wei nig uiteenloopen dat het terreinvoordeel den doorslag wel zal moeten geven. Roo de Ster is een zwak zusje terwijl DNL wel tot de sterkere gerekend mag wor den, met een kleine nederlaag zullen de sterren dan ook genoegen moeten nemen. DESK ontvangt Dongen, dat nog geen winspunt kon boeken; het is logisch dat zij ook morgen daarin niet slaagt. ONJUIST BERICHT. Tot onze groote verbazing vonden wij in N.T.C. van Donderdag 10 October een bericht over den wedstrijd Gudok Baardwijk, met de mededeeling dat tie ex-WSC'er Ad de Jongh voor Baardwijk zou uitkomen. Hoe dit blad aan dit be richt komt, is ons onbegrijpelijk. Ad de Jongh is WSC'er en wij hopen dat hij nog lang zijn capaciteiten ten dien ste der zwarthemden zal mogen ten toon spreiden. Woensdagmiddag had onder groote belangstelling uit de coöperatieve wereld en in aanwezigheid van tal van handelsrelaties en officieële personen, de plechtige inzegening plaats van het nieuwe pand der R.K. Coöperatie Ver- eeniging „Broederhulp U. A." te Waal wijk. Onder de talrijke aanwezigen zagen wij den ZeerEerw. Heer Pastoor de Klijn, het bestuur van de Coöp. Ver., bestuurderen van de HAKA en van den Bosschen Dioc. Bond van Coöp. Vereenigingen. Voorts afgevaardigden de R.K. Werklieden vereenigingen uit Kaatsheuvel en Waalwijk en verder vele vrienden en belangstellenden uit handelskringen. Nadat de plechtige inzegening dooi den ZeerEerw. Heer Pastoor Heeze- mans had plaats gehad, werd het woord gevoerd door den voorzitter der Coöperatie, den heer' J. Beerens uit Kaatsheuvel. Het zijn gevoelens van dankbaarheid en vreugde eenerzijds en zorg voor de toekomst anderzijds, die ons vervullen bij de opening van dit nieuwe gebouw, aldus spreker. Van dankbaarheid, je gens God, die door Zijn zegen het werk der Coöperatie in Waalwijk deed uit groeien tot een bloeiend bedrijf, dat den bouw van dit prachtige pand nood zakelijk maakte; van vreugde, omdat uit den groei der Coöperatie in Waal wijk, vooral onder de arbeiders een geest spreekt waaraan de gemeenschap, vooral in den tegenwoordigen tijd, groote behoefte heeft. De Coöperatieve beweging immers streeft ernaar om in het productie- en distributie-proces de verhoudingen juist te bepalen en op rechtvaardige wijze rekening te hou den met de belangen van den voort brenger, den producent en verbruiker. Spreker gaat dan de moeilijkheden na die de Coöperatie in den eersten tijd vanwege de moeilijke omstandig heden zal hebben te overwinnen en schetst vervolgens de verdiensten van de heeren bedrijfsleiders Kamer en v. d. Lee, hij de totstandkoming van dit gebouw. Verder bracht spreker dank aan ar chitect en aannemer met alle onder aannemers, die hier eendrachtig zulk een prima stuk werk tot stand hebben gebracht; aan de Directie van de Han delskamer voor de technische advie zen en aan het Gemeentebestuur van den bouw noodig was. Spreker besluit tenslotte met den wensch, dat God het streven en doel der Coöperatie zal zegenen en ver klaarde vervolgens de zaak voor ge opend. Pastoor Heezemans, vervolgens het woord nemend, zeide God's zegen te hebben afgesmeekt over het werk dat hier tot stand is gekomen. Spreker hoopt dat de geest van de Katholieke Arbeiders Beweging hier zal mogen blijven werken en dat God's zegen daarop zal mogen blijven rusten; het doel is eerlijk en oprecht een brug te slaan tusschen producent en consu ment. Moge dit doel steeds voor oogen blijven en bereikt worden. In saam- hoorigheid en eenheid vooruit! Vervolgens bood de heer Hageinan namens Directie en den Raad v. Com missarissen van de HAKA, zijn geluk- wenschen aan. terwijl hij als geschenk een electrisch klokje offreerde. De heer Fr. Smolders sprak als voor zitter van de R.K. W.V. Waalwijk, woorden van gelukwenschen bij de opening van de nieuwe zaak na de groote moeilijkheden die men te over winnen heeft gehad. Spreker besloot met den wensch dat dit werk zal mo gen strekken tot heil van den arbei dersstand van Waalwijk. Namens den Dioc. Bond van Coöp. Vereenigingen werden nog hartelijke woorden gesproken door den heer Hen driks, terwijl tenslotte de heer Kamer de gevoelens van het personeel ver tolkte en de toezegging deed dat alle krachten zullen worden aangewend om deze zaak zoo groot mogelijk te doen worden. Spreker bood een H. Hart beeld aan. De heer J. Beerens dankte tenslotte allen voor de belangstelling en de vele goede woorden, waarna het gezelschap het gebouw ging bezichtigen en una niem was in zijn lof over de schit terende en doeltreffende inrichting daarvan. Vervolgens begaven allen zich naar Café „De Zwaan", waar de eerewijn werd aangeboden. In een vorig nummer gaven wij reeds een uitvoerige beschrijving van dit prachtige gebouw, dat thans prijkte in een schat van bloemen, van tal van zijden aangeboden. Landbouwcursus. De 2-jarige landbouwcursus, die door de R.K. J. B. afdeeling Kaatsheuvel ge organiseerd is, zal op Dinsdag 16 Oc tober om half acht in de St. Bernardus- school geopend worden. De lessen wor- deji gegeven door den Weled. heer v. Iersel, landbouwonderwijzer en Tech nisch adviseur van de Afd. Kaatsheu vel van de R.K.J.B. Naar wij vernemen bestaat er gelegenheid om zich alsnog voor dezen cursus op te geven. Duivendieven. Na de razzia, die de honden gehou den hebben onder de konijnen, is er thans een kat verschenen, die te groote aandacht schenkt aan de opgesloten duiven van meerdere liefhebbers in den omtrek van de Mgr. Völkerstraat. In verschillende hokken is poes op bezoek geweest en bij haar grooten zin in dui- venbout spreidt zij een inbrekerstalent ten toon, dat eerbied afdwingt. Intus- schen is reeds de jacht op de dakhazen geopend en 't zal ons grootelijks ver wonderen, als de roover(s) aan 't voor hem liggend gevaar weet te ontsnap pen. Een verdiende huldiging. Maandagavond werd door den Wel- edelachtb. heer Burgemeester Mallens aan den Weled. heer H. Moolenschot, Commandant van de voormalige Bur gerwacht, 't Kruis van Verdienste van den Ned. Bond van Vrijw. Burger wachten, dat hem bij besluit van 24 Aug. j.l. was toegekend, ten zijnen hui ze in de Schoolstraat uitgereikt. Op uit- noodiging was daarbij het voormalige Burgerwacht-bestuur tegenwoordig. BERKDIJK. Huldiging. Maandag werd den heer A. Stravers, directeur der harmonie St. Jan, ge huldigd met zijn 70sten verjaardag en zijn 2e lustrum als directeur bij de harmoiiie. Om 12 uur 's middags ging een de putatie der harmonie haar directeur ten zijnen huize gelukwenschen, waar verschillende bloemstukken, w.o. van de harmonie, den voorzitter en Berk- dijks Belang, de kamer sierden. 's Avonds om half acht verscheen DRAI5r 1 A-van VALKENBURG/S-* ••iLLV LEEUWARDEN Op bon van uw dokier den directeur in het Verenigingslo kaal bij den heer van Dinteren, waar de muzikanten opgesteld stonden en een marsch speelden, die door den heer Stravers gecomponeerd was. De heer P. Robben, voorzitter der vereeniging, hield daarop zijn feest rede en complimenteerde den jubilaris met zijn 70sten verjaardag en zijn 2e lustrum als directeur der harmonie St. Jan en gaf een overzicht van wat in de gepasseerde 10 jaren den sympa thieken directeur voor de harmonie gedaan had. LOON OP ZAND. Uitvoering R.K. Werklieden- vereeniging. A.s. Zondag geeft de Tooneelver- ceniging St. Jozef, onderafdeeling der R.K.W.V., een uitvoering voor de le den en donateurs van bovengenoemde vereeniging. Opgevoerd zal worden „Napoleon IV", vroolijk spel in 3 be ven. Den aanvang dezer uitvoering is bepaald op half zes. Uno Animo. Het eerste elftal speelde voor de eerste maal de competitiewedstrijd tegen W.S.C. 2, op het terrein van laatstgenoemde club te Waalwijk. Het eindresultaat was een overwinning voor Uno Animo met 10. Het tweede elftal speelde op eigen terrein een vriendschappelijke wed strijd tegen „Rood-Blauw" uit Tilburg. Tot aan de rust ging alles uitstekend; de leiding was tot aan dit moment voor „Rood-Blauw" met 21. Na de rust kwam er oneenigheid tusschen de beide elftallen en de scheidsrechter zag zich genoodzaakt de wedstrijd te staken. De jeugd-junioren speelden op eigen terrein een vriendschappelijken wed strijd tegen het jeugdelftal R.W.B. uit Waalwijk. Onze junioren moesten het onderspit delven met een 20 neder laag. BONNEN. Thans zijn geldig: Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of roggebloem, of rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 78, rechtgevende op 2l/2 ons, tijdvak 5 October 1 November. Suiker. No. 109, rechtgevende op één kilogram, gedurende het tijdvak van 28 September tot en met 25 Octo ber a.s. Koffie en thee: No. 114, rechtgeven de op het koopen van 250 gr. koffie of 75 gram thee, gedurende het tijd vak van 28 September tot en met 8 November. Brood: Bonnen 9, .geldig gedurende het tijdvak van 7 tot 13 October. Boter, margarine en vet: Bons 05 t/m 12 van de boterkaart, rechtgevende op een half pond, tot en met 18 October. Bons „05", „06" en „07" der vet- kaart rechtgevende op een half pond margarine of boter; Bon „08" der vetkaar! geeft recht op een half pond gesmolten spijsvet of een half pond boter; Bons „09", „10", „11" en „12" der vetkaart geven recht op een half pond boter, met 10 cent reductie per V2 pond. Vleesch: Bon No. 03, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vleeschwa- ren. Op Bon 03 worst of vleesch- waren, uitsluitend één rantsoen vleeschwaren, tijdvak 7 tot en met 13 October. Schapen-, geiten- en paardenvleesch, distributievrij. Bonnen No. 02 blijven geldig tot en met 13 October, echter niet voor ge bruik in hotels etc. Rfist of rystemeel of rijstebloem: No. 76, rechtgevende op 250 gram, tijdvak 5 October tot en met 1 Nov. I I "ilA-Ijfci I Havermout of havervlokken of gort of grutten: No. 77 rechtgevende op 250 gram, tijdvak tot en met 1 No vember. Maïzena of griesmeel- of puddingpoe der: No. 28, tijdvak 9 September lot en met 1 November. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 15, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Zeep: Bon 104, geldig gedurende het tijdvak van 23 September tot en met 18 October. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube scheer- crême, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Perio de 6", rechtgevende op 2 liter, tijd vak 9 September tot en met 3 Nov. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 4 van de voe- derkaart voor honden. BRANDSTOFFEN. Gedurende de maand October: Bons 01, 02 en 03 (vaste brandstoffen, haarden en kachels). Alsmede: Bons 01, 02, 03, 04, 05 en 06 (centrale verwarming), alsmede Bons cokes één eenheid, le periode geven recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen geduren de October. Bons 04, 05 en 06 (vaste brandstoffenA geven gedurende October recht op liet koopen van één eenheid turf. Dezo bonnen zullen echter later aan gewezen worden voor het koopen van één eenheid vaste brandstof. Men heeft dus hij deze bonnen de keuze tusschen turf of andere brand stoffen. Petroleumzegel „periode a". Geldig voor 2 liter petroleum van 9 Octo ber tot en met 10 November. HONDEN- EN KATTENBROOD. Bon no. 4 na 31 Oct. ongeldig. Het Rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd deelt mede, dat de thans geldende bon 110. 4 van de voederkaarten voor honden en kat ten na 31 October ongeldig is en der halve na dien datum niet meer mag worden aangenomen. ABONNEERT U OP DIT BI.AD Lam, da» U da» precies vandaag moes» over komen. Voor U is nu he» pleizier er af. Maar wach» eens even - nie» zoo somber! Er bestaat nog Aspirin. Twee tabletjes en een half glas water doen wonderen. Uw grootouders ge- bruikfen ze all m""— I

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3