SPORT. UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING ASPIRIN SPRING—MPEtlt KAATSHEUVEL, GEERTRUiOENBEHG NIEUWKUIJK. Met rheumatiek op de kermis! LOONOPZAND. LOONOPZAND. ADVERTEERT IN DIT BLAD. BROOD- ENVLEESCHBONNEN. Het waarnemende hoofd van het departement van landbouw en vis sen e rij deelt mede: Gedurende het tijdvak van Maandag 21 October tot en met Zondag 27 Oc tober a.s. geelt elk der met 05 vleesch gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen of een rant soen vleeschwaren. I)c met 05 worst, vleesch waren gemerkte bon geeft uit sluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 27 October a.s. nog niet ge bruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 3 November a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 2(5 October tot en met 3 Novem ber a.s. niet gebruikt zullen mogen worden voor 't betrekken van vleesch of vleeschwaren in hotels, restaurants e.d. liet rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt var kens-, rund-, of kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst', 125 gram voor leverartike len, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 October tot en met Zondag 27 Oc tober a.s. geven de met 11 genummer de bonnen van het nieuw uitgereikte broodbonboekje tezamen recht op 't koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der bon nen geeft dus recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram an der brood. De bonnen, welke 27 October nog niet gebruikt zijn, zullen voorts nog geldig zijn tot en met Dinsdag 29 Oc tober a.s. met dien verstande, dat zij op 28 en 29 October a.s. niet gebruikt zullen mogen worden voor het betrek ken van brood in hotels, restaurants e.d. BON 55 VOOR ZEEP. Het waarnemend hoofd van het de partement van handel, nijverheid en scheepvaart deelt het volgende mede, met betrekking tot de distributie van zeep: Gedurende het tijdvak van Zaterdag 19 Ociober tot en met Dinsdag 12 No vember a.s. geeft de met 55 genummer de bon van het algemeen distributie bonboekje recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samen stelling), of 120 grain huishoudzeep of 200 gram zachte zeep, of 250 gram zeeppoeder, of voor zoover voor radig 125 gram zeepvlokken, of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen, of 200 gram vloeibare zeep. Voor zoover de verpakking dit toe laat, kan de verbruiker desgewenscht gedeelten van bovenstaande hoeveel-, heden in combinatie op één bon koo pen. Men zal dus b.v. op een bon 60 gram huishoudzeep plus 100 gram zachte zeep kunnen krijgen. Wasscherijen moeten voor de be handeling van de gezinswasch gedu rende bovengenoemd tijdvak de met 55 genummerde bon van het alg»ineen distributiebonboekje van hun clientèle in ontvangst nemen voor het koopen van waschpoeder en wel een bon per acht kilogram droog waschgoed. De wasscherij zal per bon 600 gr. wasch poeder kunnen betrekken. DE VERDUISTERING. In het belang van de naleving van de bepalingen ten aanzien van de ver duistering: Zonsondergang 18 Oct. 18 u. 39 m. Zonsopgang 19 Oct. 8 u. 12 m. Maansopgang 18 Oct. 19 u. 51 m. Maansondergang 19 Oct. 19 u. 09 m. Laatste kwartier: 24 October; nieuwe maan: 30 October; eerste kwartier: 6 November. N. V. B. Programma voor morgen: Afdeeling IV. Eerste klasse. NO AI)—BW. Willem IILimburgia. PSVEindhoven. RoermondNAC. JulianaLONGA. MVVHelmond. Tweede klasse C. WilhelminaSVD. Zwaln,wESV. RKTVV—De Valk. HelmondiaKol p i n g. BrabantiaWSC, Th. Gloudemans. PicusNevelo. SchyndelTOP. Derde klasse I. BaardwijkRWB, P. G. Cornelissen. OisterwijkGW. PAZO—SET. Z alt bom meiGu d>ok RKCSarto, G. Dijkland Jr. Derde klasse K. Groen-WitBreda. BoeimeerNAC 3. EKCDongen. SCORoode Ster. WVO—DESK, J. H. C. van Nispen. Vierde klasse I. RWB 2Dongen 2, W. J. Blom. Veersche BoysDESK 2, A. v. d. Oudenhoven. SportersRKC 2, A. Eikenaar. Eerste klas. Bijzonder belangrijke wedstrijden kun nen wij ditmaal niet op het programma ontdekken, of het moet de wedstrijd NOADBVV zijn, waar voor de betrok kenen nog wel wat op het spel staat. Een eventueel krachtsverschil zal zich lus- schen deze twee tot een minimum beper ken, zoodat het best een gelijk spel zou kunnen worden. Willem II ontvangt thans haar slachtoffer van vorige week. Limburgia. Wanneer de tricolores niet aan zelf on derschatting lijden, blijven de punten aan het sportpark. De derby PSV Eindhoven is wel van eenig belang voor deze plaatsgenooten, omdat beiden een nederlaag zeer ongelegen zou komen. PSV heeft misschien haar juisten kijk op de dingen nog niet gevonden, zoodat zij het morgen zwaar te verantwoorden zal krijgen. NAC moet naar Roermond. Na de lastigere klippen die de Bredanaars in Limburg al omzeild hebben, zal deze wedstrijd voor haar niet veel moeilijkhe den opleveren, liet is met nagenoeg geen kans djat LONGA de reis naar Juliana aanvaardt. Eenig succes is bij voorbaat uitgesloten. MVV zal zich in eigen huis wel de meester toonen van Helmond. Tweede klasse C. Een lastig geval voor W.S.C. Het programma draait hier weer op volle toeren en vermeldt als eerste, een thuiswedstrijd van Wilhelmina, tegen haar stadgenoot SVD. Deze wedstrijd zal ongetwijfeld groote belangstelling trek ken, maar iets anders dan een overwin ning voor de gastheeren kunnen 'wij er niet in zien. De Zwaluw ontvangt ESV en misschien zit daar een klein succes- kansje voor de Vughtenaren in opgeslo ten. RKTVV zal het zwaar te verantwoor den krijgen, als morgen de Valk op be* zoek komt, dat zeker den vollen buit voor zich zal opei'schen, en dezen zeker wel krijgen zal ook. Tusschen Helmondia en Kolping zal een zwaren strijd gestre den worden. Beiden geven elkaar weinig 't Zal je gebeuren! toe, al zijn wij geneigd, de thuisclub als de favorieten te kenmerken. Brabantia krijgt de WSC'ers op bezoek zeker een der zwaarste krachtproeven die de zwar ten zullen hebben te dooi slaan. Braban tia verloor nog geen enkele wedstrijd en zal er zich wel voor passen, dit mooi re cord, morgen te laten breken. Als de ne derlaag toit een minimum beperkt blijft, zouden wij over de WSC'ers al zeer te vreden zijn. Picus, wij zeiden het nog in ons vorig nummer, is onze favoriete. Er zal voor Nevelo dan ook maar een gering klein beetje, op den Eindhovenschen grond te halen zijn. Sehijndel zal met een kleine overwinning op TOP, uitermate tevre den zijn. Misschien krijgt zij niet eens zooveel. Derde klasse I. Wij zijn er zeker van, dat er een mas sale belangstelling zal bestaan voor den wedstrijd BaardwijkRWB. Deze belang stelling, zou dan ook alleszins gerecht vaardigd zijn, door het groote belang dat er voor beide ploegen aan zit. Aan een voorspelling zullen wij ons onthouden. Oisterwijk heeft maar een pietlutterig klein kansje tegen het bezoekende GW. Tusschen PAZO en SET kan het nog best eens aardig gaan en het zou bij ons geen verbazing wekken, als daarbij beiden een veer lieten. Zaltbommel heeft kans op de beide punten tegen Gudok, maar zal er voor moeten werken. RKC heeft een moeilijke taak tegen Sarto, maar zal toch voor een overwinning moeten zorgen. Derde klasse K. Groen-Wit heeft een thuiswedstrijd te gen Breda. Dit moge voor haar de voor naamste aanleiding zijn, voor de over winning. Boeimeer zal voor. gen zege zor gen, ten koste van het bezoekende NAC 3. In EKCDongen, kan de spanning hoog stijgen. Een Dongensche zege is daarbij niet uitgesloten. Roode Ster zal niet in staat blijken haar verrassend stukje van vorige week te herhalen. SCO zal daar wel voor zorgen. DESK zal haar volledi ge kunnen moeten toonen tegen WVO. Een kleine overwinning is mogelijk. Uno AnimoVeersche Dogs 62 Zondag j.l. speelde Uno Animo haar eerste thuiswedstrijd voor de competitie tegen de Veersche Boys, die geen onbe kenden waren op het Loonsche sportveld. Er staat een flinke Oostenwind over de lengte van het veld als de match een aan vang neemt. Onmiddiellijk wordt er een flinke partij voetbal te zien gegeven van beide zijden en het is dan ook een op en neergolving van aanvallen die het eerste kwartier zonder resultaat blijven. Einde lijk weten de gasten hun felle activiteit beloond door haar rechtsbuiten die on houdbaar inschiet. Kort daarop krijgt Uno Animo een penaly te nemen die door Mols tegen den paal wordt geschoten. Na een twintig minuten spelen heeft men eindelijk zijn vorm gevonden in het Uno-kamp en beginnen ze een goed tac tisch spel op te zetten met de linkervleu gel hoofdzakelijk in het offensief. De ver dediging der gasten is taai en volhar dend, doch bij zulk spel kunnen geen doelpunten uitblijven en voor de rust weet Uno dan ook snel op elkaar volgend gelijk, en een voorstand te maken, beide product van den kleinen Oomen. Na de rust wordt het spel met hetzelf de enthousiasme hervat, doch van minuut tot minuut wordt het overwicht der gast heeren duidelijker merkbaar, zoodat het aantrekkelijke spel van de eerste helft spoedig overgaat in een spel van kat en juuis, hetgeen vanzelfsprekend alle aan trekkelijkheid verloor. Achtereenvolgens weet Uno nog vier maal te scoren en het einde komt met een 62 overwinning. Overal muziek. Overal vrolijkheid. Maar Uw pleizier wordt bedorven door die ellendige rheumatiek-scheuten. Doe als Uw grootvader deed en neem een poor Aspirin-ties. Dan zal de pijn verdwijnen en kunt U weer volop meedoen. Een waardige inzet in de nieuwe com petitie. Uno heef haar oude vorm en geest blijkbaar herwonnen en als de voor teekenen niet bedriegen zullen we een mooi voetbalseizoen van hen tegemoet mogen zien. SPRANG. Predikbeurten Zondag 20 Octo ber 1940: Ned*. Herv. Kerk. v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Candidaat W. R. Ambrosius te Rotterdam. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. drie uur Ds. B. A. van Lummel. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk des morgens half tien en des namiddags twee uur op te treden Ds. Vroeg in de Weij. Bij de dezer dagen gehouden aan besteding van het uitbaggeren der Ca- pelsche- en Labbegatsche haven werd als volgt ingeschreven: C. de Groot, Utrecht 0.90 per m3; J. Wieringa, Heerenveen 0.60 per m3: J. van den Elshout, Raamsdorfksveer 0.59 per m3 en A. Vrij, 's-Hertogenbosch 0.44 per m3. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Het is de politie een dezer dagen gelukt een tweetal honden, die er hun werk van maakten, schapen, loopende in den polder, te achtervolgen en te dooden, dood te schieten. Een gerust stelling voor landbouwers, die schapen in 't weiland in den Buitenpolder heb ben loopen. In het gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom werd deze week de eerste les gegeven van de door de plaat selijke afdeeling van het Groene Kruis georganiseerden cursus in huiszieken- verpleging. Een flink aantal dames volgt deze lessen. In verband met den aanvoer van pulp is het scheepvaartverkeer in de haven thans weer drukker dan ge woonlijk en is het op het haventerrein een af- en aanrijden van wagens. Opening Landbouwcursus. In tegenwoordigheid van den Wel edelachtbaren Heer Burgemeester Mal- lens, den ZeerEerw. Heer Pastoor de Klijn en meerdere autoriteiten, werd 15 .October in de St. Bernardusschool de landbouwcursus geopend van de R.K.J.B. De avond werd bij afwezigheid van den voorzitter van de N.C.B., door den voorzitter van den R.K.J.B. geopend, waarbij bij een welkom tot de aan wezigen sprak. Burgemeester Mallens sprak een ge- lukwensch tot de cursisten die weer in de gelegenheid gesteld werden hun kennis te verrijken, daarbij de hoop uitsprekend, dat dit zou mogen strek ken lot algemeen en individueel wel zijn. De Geestelijk Adviseur, pastoor de Klijn, betoogde, dat van de drie krach ten die de wereld beheerschen: geld, getal en kennis, het laatste in dezen tijd wel den doorslag geeft. Hij was overtuigd dat de leeraar er in zal sla gen dit bij allen te kunnen verrijken. De cursusleider, de heer y. Icrsel, ving daarna zijn eerste les aan met een uiteenzetting, wat elke cursist gedu rende de komende lessen te doen en te laten heeft. Hij gaf een schema van de indeeling van de te behandelen stof, waarmede de eerste avond besloten werd. A i j i Godsdienstcursus. Voor de leden van de R.K.J.B. wordt dezen winter weer een cursus van 10 lessen in godsdienstleer gegeven, die op 22 October aanvangt in de St. Ber nardusschool en zal gegeven worden door den Geestelijken Adviseur van de R.K.J.B., pastoor F. de Klijn. De huwelijks-encycliek „Casti Conu- bui" zal gedurende dezen cursus be handeld worden. Hardleers. Dezer dagen zijn door de gemeente politie eenige verbalen opgemaakt te gen personen, die geen gevolg hadden gegeven aan de vordering tegen hen gesteld in zake dienst bij de luchtwacht. t Schijnt, dat er steeds nog jongelui zijn, die hardleers blijven en denken zich aan deze burgerplicht te kunnen onttrekken. De rechter zal hen vermoe delijk wel anders leeren. De Oosterhoutsche Nachtegalen. Zooals we reeds vorige week meld den, komen Zondag 27 October de Oosterhoutsche Nachtegalen in de Bel Canto-zaal een gratis matinee aanbie den aan de Kaatsheuvelsche muziek liefhebbers. Het matinee duurt slechts een uur en wordt gegeven van kwart over twaalf tot kwart over één, een uurtje dat voor niemand een beletsel is. Wij zijn er dan ook zeker van dat de zaal bij deze gelegenheid te klein is. Vanaf 7 t/m. 12 October 1910. Geboren Adrian a Bertha dv. A. Timmerinans- Treffers. Gerardus Antonius zv. W. Damen-Musters. Francisca Mathea The- resia dv. P. J. Akkermans-Kenuneren. Jacobus Michael Maria zv. \V. P. J. v. Nieuwstad-Leenaarts Johannes Petrus zv. P. J. Laros-Suoss. Josephus "Godie- fridus Antonius Maria, zv. A. Th. Dan- kers-v. Lier. Overleden Andreas Grootswagers, echtgenooi van Ja. Damen, 43 jr. Melia Maria van der Schans, echtgenoote van H. Nieuwkoop, 3(3 jr. Theodora Maria Damen, twee dagen oud, d]v. J. Damen-Musters. Huwelijken: Henricus Andreas Verhoeven, weduw naar van La. Valk, 40 jr. en Johanna Cor nelia Dingemans, 19 jr. Vertrokken: A. C. v. d. Berg en gezin naar Waal wijk. L. J. A. v. d. Linden naar Waal wijk. L. v. Berkel naar Tilburg. J. M. Vrienten naar Tilburg. -- Pa. J. v. Esch naar Tilburg. Ma. Aa. Pa. v. d. Linden naar St. Michielsgestel. M. J. v. d. Dries en gezin naar Tilburg, Ba. v. d. Horst naar Princcuhage. P. tie Werd naar Waalwijk. M. de Werd naar Waalwijk. M. E. ?4ijvis naar Echt. Ja. de Jong naar .Tilburg. --- Sa. Pa. Ma. Boons naar Waspik. -— J. II. Colen naar Margraten. Ingekomen E. M. I. Verhelst van Best. H. H. Co len van Margraten. F. P. M. v. d. Berg van s-Bosch. W. P. Roubos van Dlis sen A. Laven van Rotterdam. T. G. v. Beek van Sprang-Capelle. N. P. Merkx van Tilburg. C. J. Vercammcn van Tilburg. J. A. Dondiers van Tilburg. J. A. J. M. Bitter van Tilburg. G. A. Koelmans van Amsterdam. C. Poo lers van Rotterdam. M. E. P. Vcrheij- en van Vught. J. C. Schoenmakers van Gilze ca. BONNEN. Thans zijn geldig: Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of roggebloem, of rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 78, rcchtgevende op 2>/2 ons, tijdvak 5 October 1 November. Suiker. No. 109, rechtgevende op één kilogram, gedurende het tijdvak van 28 September tot en met 25 Octo ber a.s. Koffie en thee: No. 114, rechtgeven de op het koopen van 250 gr. koffie of 75 gram thee, gedurende liet tijd vak van 28 September tol en met 8 November. Brood: Bonnen 10, geldig gedurende het tijdvak van 14 tot 20 October. Boter, margarine en vet: Bons 05 t/m 12 van de boterkaart, rechtgevende margarine of boter; Bon „08" der vetkaart geeft recht op een half pond gesmolten spijsvet of een half pond boter; Bons „05", „06" en „07" der vet kaart rechtgevende op een half pond op een half pond, tot en met 18 October. Bons „09", „10", „11" en „12" der vetkaart geven recht op een half pond boter, met 10 cent reductie per V2 pond. Vleesch: Bon No. 04j, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vleeschwa ren. Op Bon 03 worst of vleesch waren, uitsluitend één rantsoen vleeschwaren, tijdvak 4 tot en met 20 October. Schapen-, geiten- en paardenvleesch, distributievrij. Bonnen No. 03 zijn geldig tot en inet 20 October, echter niet voor ge bruik in hotels etc. Rijst of rijstemeel of rijstebloem: No. 76, rechtgevende op 250 grant, tijdvak 5 October tot en met 1 Nov. Havermout of havervlokken of gort of grutten: No. 77 rechtgevende op 250 gram, tijdvak tol en met 1 No vember. Maïzena of griesmeel- of puddingpoe der: No. 28, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 15, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Zeep: Bon 104, geldig gedurende het tijdvak van 23 September tot en niet 18 October. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen hoven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube scheer- erême, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Perio de 6", rechtgevende op 2 liter, tijd vak 9 September tot en met 3 Nov. De eleclricien Ernst uit Oosterhout kwam bij zijn werkzaamheden in't nieuwe ketelhuis aan de P.N.E.M, zoodanig te vallen dal hij 'n dijbeen breuk opliep. De doktoren Lips en Jaspers verleenden geneeskundige hulp waarna het slachtoffer ter verdere behandeling naar '1 zieken huis te Haams'ionksveer werd over gebracht. Tol onbezoldigd gemeenle- veldwachter alhierszijn benoemd de heeren 1. Meyers en F. Voermans. Onze stadsgenoot P. Stoops, agent van de Haco loterij mocht deze week het genoegen smaken aan aan twee ingezetenen ieder een Iwintigste van de f25000 uit te reiken. Donderdag herdacht de Zeer. Eerw. Pater Johannes van Engelen, Superior van '1 Bernardijnerklooster Mariënkroon alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaren zijn H. Gelofte alïegde. Ho :wel wegens tijdsomstandig heden en volgens den wensch van den jubilaris aan dezen dag geen feestelijk aanzien werd gegeven, meenen we toch goed te doen hier een woord van warme hulde te brengen aan den jubilaris voor al het geen hij gedurende zijn religieus leven voor klooster en orde tot stand heeft gebracht. De jubilaris mag terugzien op een kloosterleven dat alleszins welbesteed mag heeten. gedurende deze 25.jarige periode vervulde hij achtereenvolgens de funclievan Novicenmeester en prior. Thans beKleedt hij de functie van Superior en Novicenmeester. Moge het den jubilaris gegeven zijn, nog langen tijd zijn zegenrijken arbeid voor zijri klooster voor te zetten. Petroleumzegel „periode a". Geldig voor 2 liter petroleum van 9 Octo ber tol en mét 10 November. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 4 van de voe- derkaart voor honden. BRANDSTOFFEN. Gedurende de maand October: Bons 01, 02 en 03 (vaste brandstoffen, haarden en kachels). Alsmede: Bons 01, 02, 03, 04, 05 en 06 (centrale verwarming), alsmede Bons cokes één eenheid, le periode geven recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen geduren de October. Bons 04, 05 en 06 (vaste brandstoffena geven gedurende October recht op het koopen van één eenheid turf. Deze bonnen zullen echter later aan gewezen worden voor het koopen van één eenheid vaste brandstof. Men heeft dus bij deze bonnen de keuze tusschen turf of andere brand stoffen. NIEUWE BONNEN GELDIG. Zaterdag en Maandag worden weer nieuwe bonnen geldig: Zaterdag voor zeep bon 55 van het distributieboekje en Maandag de nieuwe nummers van de vleeschkaart 05 en van de brood kaart nummer 11. Wij vestigen er de aandacht op, dat de geheele oplaag thans reeds de n i e u w e bonnen worden medegedeeld. Voor nadere bijzonderheden zie men rubriek Verordeningen en Mededee- lingen. in

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3