BURGERLIJKE STAND GEMENGD NIEUWS KRUSCHEN SPORT LAATSTE BERICHTEN INGEZONDEN STUKKEN WASPIK. NIEUWKUIJK. Deze is ook een paar buurtschappen in het vooruitzicht gesteld, ('.haam wil deze buurtschappen wel hebben maai de grenzen ervan zijn zoo willekeurig, dat de vroede vaderen der gemeente er zich niet mee kunnen vereenigen, (.haam hee ft liever afgeronde stukken en een gehucht als Strijbosch, dat 14 K M. van Breda en slechts 4 K.M. van Cbaam ligt verwijderd, behoort dus niet aan de eerste gemeente worden toegewezen. Vught tegen annexatie met 's-Hertogenbosch. Conform het prae-advies van B en W. heelt de Vughtsche gemeen teraad zich unaniem tegen de voo'r genomen annexatie met de gemeen te 's-Hertogenbosch uitgesproken. In het schrijven aan Gedeputeerde Staten, waarin hiervan mededeeling gedaan wordt, wordt volgens vei zoek van den raad verder bericht dat de raad het ten zeerste betreurt, le. dat deze voor Vught zoo uitermate belangrijke aangelegen- heid als een uitgewerkt voorstel werd voorgedragen, zonder dat eenige voorloopige bespreking had plaats gevonden, met hetgevolg.dat de raadsleden, zonder op het minste te zijn voorbereid, het een en ander uit de dagbladen moesten vernemen. 2e. dat met name deze aangelegen heid, die naar de stellige meening van den raad geenszins urgent is te achten, juist in deze bijzondeie tijdsomstandigheden aanhangig werd gemaakt, nu de gang van zaken in deze zoo geheel anders is als normaal en in bijna elk opzicht van de ge wone procedure, die zooveel uit voeriger is en zooveel meerrekening houdt met den volksinvloed moet worden afgeweken. Tenslotte deelt het schrijven den wensch van den raad mede, om door B. en W. de bezwaren van den raad tegen de voorstellen ook mondeling bij den secretaris-generaal in een nader onderhoud uiteen te zetten. LUXOR BIOSCOOP. «Malle gevallen» Deze film is een aaneenschakeling van dwaze vroolijkheden en leutige gebeurtenissen, vol vaart en tempo. Het boek «Malle gevallen» van Hans Martin is nooit met eenige pretentie aan het publiek gepresen teerd. Het wilde alleen maar een gezelligen onderhoudend amusement zijn, een vlot en v rooi ijk verhaal, zonder hoog-artistieke literaire as piraties geschreven. Van de film kan men hetzelfde zeggen zij wordt niet aangediend als een kunstwerk, doch als een luchtige en kluchtige rolprent, metenthousiasmegespeeld door een reeks van bekende Neder- landsche artisten en uitsluitend bedoeld als beschaafd amusement. Een amusement overigens voor jong en oud en voor iedereen die er prijs op stelt om de dagelijksche zorgen eens volkomen te vergeten. Want «Malle gevallen» is een aan eenschakeling van dwaze gebeurte nissen, vaak uiterst kluchtig, vaak geestig en vol humor en in ieder geval zonder ook maar een tragisch conflict. Hollandsche artisten spelen deze Hollandsche geschiedenis in een Hollandsch millieu. Een film van studentikoze dartel heid, naar het kluchtigste boek dat ooit in onze taal geschreven werd. Een film om eens hartelijk te lachen. Predikbeurten Zondag 20 Oct. 1940 Ned. Herv. Kerk v.m. half 10 en nm. twee uur Ds. B. de Bruin. Een bijzonderheid. I)e landbouwer M. v. d. Ven te Nieuwkuijk, smaakte deze week het genoegen een mangelwortel van 17Va pond te rooien. Zeker een bijzonder heid. WAALWIJK. Van 11 tot 1H October 1940. Geboren Hubertus Francisco^, zv. F. L. van Delft-van Keten. Cornelia Clara Johan na, dv. P. J. Kleyssen-Dekkers. Batta lia Alidla, dv. M. Faro-Mandemakers. Maria Cornelia Gerarda, dv. A. J. Hurk- mans-van der Lee. Huwelyksaa ngiften C. Chr. Schapendonk, oud 27 jaren en Ha. M. Verhcijden, oud 23 jaren. Huwelijken Fr. 1). van Kessel, oud 31 jaren en Aa. M. Zeegers, oud 30 jaren. Ingekomen Fa. St. Fransen van Raamsdonk. Aa. M. van den Broek van Dussen. Fr. A. Hensen en gezin van Uitrecht. M. A. van Balkoni van Sprang-Capelle. Ga. Versteeg van Sprang-Capélle. Da. Ver duin van Sprang-Capelle. A. C. van den Berg van Loonopzand. L. J. A. van der Linden van Loonopzand. H. P. Maijer en gezin van Amsterdam. Vertrokken Ca. A. Pullens naar Vught. Ja. G. Nicols naar Vlijmen. J. N. Padberg naar Utrecht. W. van Leijden naar Drunen. W. .1. Doevendans naar Box tel. Th. van Weert naar Amsterdam. GEEBTRUIDENBEHG. Geboren Adriana dv. P. v. <1. Pluijm-Goossens. Johanna C. dv. P. J. de Ruijter-Dek- kers. Adriana G. J. dv. A. Domenie- Hansen. Johannes W. zv. W.»J. II. Chatrer-Souderman. Huberlus G. zv. H. G. Hcijne-Zijlmans. Sijke P. dv. L. v. Bijswijk-van Beijnen. - Wilhelmus G. M. zv. J. N. Geene-van der Heijden. Johannes S. zv. S. Zylmans-Damen. Jan"A. F. zv. W. SpoelmaJoris. Leo nardos zv. H. v. d. Pluijm-Leeggangers. Josephina W. M. dv. 1'. J. Vermeer- Verschuuren Wouter H. M. zv. L. Lam- bregts-van Kuijk Hendrik P. zv. .1. W. Broeken-Kooiman. Petronella C. M. dv. P. J. Damen-van Uijen. Adriana E. dv. G. J. du Pont-Arnold. Dimphena J. dv. L. J. Vcrschuuren-van Groezen. Huwelijken Adrianus .1. v. Oosterhout, 20 jaar en Josephina I). v. Blerck, 21 jaar. Arnol- dus P. v. (I. Hoven, 27 jaar en Adriana de Jongli, 21 jaar. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Het Badhuis. Vorige winter was voor de alhier gelegerde Nederlandsche soldaten een badhuis ingericht geworden, waarvan ook de burgerij ter plaatse gebruik mocht maken. Destijds werd door mij langs dezen weg een woord van aanbeveling gericht tot mijn stadgenooten, dat niet tevergeefs bleek te zijn geweest. Het bezoek van burgers aan het militaire badhuis werd namelijk steeds grooter, getuige het bericht in Uw blad van dien tijd, dat zelfs op een Zaterdagmiddag een vijftig personen op toelating stonden te wachten. Een bewijs, dat men hier de noodzakelijkheid van een goed bad begon in te zien. Ondergetee- kende heeft toen gepleit voor het overnemen van het betreffende bad huis door de Gemeente, zoodra de mobilisatie zou zijn afgeloopen. Jammer genoeg is zulks nog niet geschied. Natuurlijk was niet te verwachten, dat in de rumoerige maanden die achter ons liggen aan een heropening direct gedacht kon worden. Doch nu alles weer tot den betrekkelijke rust is gekomen zou ik in het belang der arbeidende be volking onzer Gemeente deze kwestie weer opnieuw aan de orde willen stellen, en er langs dezen weg bij de bevoegde autoriteiten op aan dringen, het Badhuis weer zoo spoe dig mogelijk open te stellen, daar hel hier geldt een volksbelang dat geen langere verwaarloozing duldt. In onze plaats namelijk werken duizenden arbeiders op de fabrieken, waarvan vele in de lederindustrie. Minstens een wekelijksche goede reiniging van heel het lichaam is een absolute noodzakelijkheid. Geluk kig gaat de Waalwijksche Leder industrie hierin voor. Een fabriek heeft namelijk het prijzenswaardige initiatief genomen en een badhuis voor haar personeel ter beschikking gesteld. Wanneer volgen de andere groote bedrijven? Ondertusschen ligt het m.i. op den weg der Gemeentelijke Overheden omwille der volksgezondheid onver wijld voor de openstelling van een badhuis zorg te dragen. De finan- cieële kwestie hieraan verbonden is van allerondergeschikt belang. De volksgezondheid komt op de aller eerste plaats en zij, die de verant woording hiervoor dragen moeten de noodzakelijkheid van het onmid dellijk heropenen van een Badhnis ten behoeve der gemeenschap inzien. In den geest van dezen tijd dient hier snel en beslissend gehandeld te worden. Hoogachtend, X. X. Een belangrijke arrestatie. De gemeente-politie van Vught heeft een belangrijke aanhouding verricht met de arrestatie van een zekeren H. uit Alkmaar, die ruim anderhalf jaar door de politie van binnen- en buitenland werd gezocht wegens verduistering tot een bedrag van 1 30.000. Slechts door een toe val en dank zij de attentie van een rechercheur van de Vugtsche politie kwam men op het spoor van den lang gezochte. Het was namelijk opgevallen dat in een perceel aan de Theresialaan te Vught eiken middag een jonge dame met een gelijkvormig pakje verdween in de richting van de Vughterheide. Rechercheur Maan besloot het meisje te volgen en ont dekte dat zij na veel omzwervingen telkens in dezelfde woning in de nabijheid van de heide verdween. Een nader onderzoek bracht aan het licht dat in het perceel aan de The. Tallooze lijders aan Rheumatische Pijnen zijn trouwe gebruikers van het beroem de Kruschen Zout dat door z'n aanspo rende werking op de bloedzuiverende organen alle onzuiverheden, die de pij nen veroorzaken, doet afvoeren langs natuurlijken weg. Bij alle apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41 p.fl. resialaan een familie was gevestigd, welke in bloedverwantschap stond tot den vermisten H. uit Alkmaar. Men besloot nu onmiddellijk in te grijpen, vermoedend dat wellicht H. zich in de bewuste woning bij de heide verborgen hield. Het huis werd Dinsdagmiddag plotseling omsingeld en Woensdag ochtend trok men in groote getale de woning binnen, terwijl de wijk buiten werd afgezet. Ontsnappen was niet meer mogelijk en met de revolver in de vuist werd de man gedwongen zich aan de politie over te geven. Uit het voorloopige ver hoor is naar ons ter oore kwam gebleken dat TI. na het volbrengen van liet misdrijf te Alkmaar zich bad verwijderd uit de stad en twee dagen in het buitenland heeft door gebracht. Daarna keerde hij rustig naar zijn woning terug en heeft daar sinds ongeveer een jaar onder het oog van de politie verblijfgehouden. Toen vertrok hij naar 's Hertogen- bosch, waar hij eveneens vele weken heeft gewoond. Hij was pas enkele dagen te Vught of de politie slaagde er in hem op te sporen en te arres teeren. Hij is op transport naar Alkmaar gesteld. w. s. c. Een zware kluif is liet uit. die WSU morgen te verwerken krijgt, in den vorm van een uitwedstrijd tegen Brabantia. De ze Eindhovenaren zijn nog ongeslagen en al werden drie van de vier wedstrij den in gelijke spelen omgezet, hel pleit toch voor hun kracht, dat daarbij een uitwedstrijd was tegen de Valk. Dit is een puntje dal zwaar weegt, al staan da'ai enkele minder goede resultaten tegen zwakkere tegenstanders tegenover. Zoo bezit Brabantia thans een evengroot pun- tenaantal dan WSC, waarhij hel doelge- middeldp van de zwarten iets heter is, dioch te weinig om in een belangrijk ge val als dit, den doorslag te kunnen ge ven. Met groote belangstelling 'gaat onze aandacht met de zwarthemden mee, die. daarvan zijn wij overtuigd, in Eindhoven zullen strijden, voor een zoo gunstig mo gelijk resultaat. Eu in dat geval weet men nooit wat er gebeuren kan. R. W. B. Voor Zondag staat# er wederom een uitwedstrijd op 't program, onze jongens gaan hij Baardwijk op bezoek. Ook deze wedstrijd kan als een der zwaarste van van 't seizoen worden beschouwd, zoodlat er heter gespeeld zal moeten worden als tegen Sarlo. Indien zij zieli inmiddels hebben hersteld en allen met den wil om succes te behalen aan diezen strijd wijden, dan zien wij met vertrouwen dezen wed strijd tegemoet. HWB'ers succes. Het tweede elftal ontvangt Dongen 2 en ook zij hebben wat goed te maken. De kans is er, laten wij hopen dat zij die ook zullen benutten. Ten slotte speelt liet derde elftal haar eersten wedstrijd en ook zij gaan hij Baardwijk op bezoek. BAARDWIJK. Baardwijk—B.W.B. Een derby en levens een slrijd om de leiding. Wanneer er ooit een BaardwijkBWB ontmoeting gespeeld is onder een derge lijke hoogspanning dan is liet deze wel. Immers nu is het niet alleen de plaatse lijke sfeer die aan derbys steeds een bijzonder karakter geeft maar daarbij komt nog dat heide ploegen lot de leiders hehooren. Bezien wij n.l. de ranglijst even nader dan blijktv dat de twee riva len van morgen heiden nog slechts een wedstrijd verloren hebben terwijl ook het doelgemid,delde ongeveer gelijkwaar dig is. Bovendien zijn de andere vastge stelde ontmoetingen van dien aard dat een flinke verschuiving mogelijk is. Wie zal echter zijn positie al dan niet verbe terd zien? Op deze vraag een antwoord te geven blijkt niet doenlijk, wel kunnen wij aannemen dat het morgen in den Overlaat geducht zal spannen en heide partyen er alles op zullen zetten om# de zen uiterst belangrijken match tot 'een goed einde te brengen. O.i. zal er van krachtsverschil geen sprake zijn en zal de factor geluk wel den dioorslag. vooi een der elftallen moeten geven. Is er van verschil in kracht geen spra ke in spelwijze is dit wel. De gasten van morgen spelen n.l. gewoonlijk een en thousiast partijtje hoofdzakelijk gebaseerd op het snel op den hal zitten. Zij zijn o.i. iets heter in haltechniek en hun speel wijze is daarop dan ook ingesteld. Inte ressant is het dus te gaan zien wat even tueel het meeste nut voor de betrokkene zal afwerpen. Dat ongetwijfeld vele sport liefhebbers uit Waalwijk en omgeving dezen match willen hijwonen ligl voor de handi en liet Bestuur der Ver. Baard wijk heeft dan ook besloten de loketten om half twee, dus een half uur voor den aanvang der ontmoeting, reeds te openen. Zij hoopt dat niet iedereen zal wachten tot hel laatste moment zulks om het hin derlijk wachten voor het verkrijgen van een enréebewys le voorkomen. Vooral die Baardwijk-supporters worden verzocht tijdig aanwezig te zijn mede in verhand niet het feit dat met deze ontmoeting Jan Wilhelm zijn officieele afscheidswed- strijd speelt. Zelfs in het kort uit te wij den over de prestaties van dezen eminen ten voetballer zou ons nog te ver voeren. Het diamanten echtpaar H. Maas-van Broekhoven. Een groot aantal jaren heeft hij onafge broken in het eerste elftal gestaan waar van verreweg liet grootste gedeelte als aanvoerder. Het was dan ook in deze functie dat hij de Gcel-Zwarte kleuren tweemaal in successie naar de hoogste voehaleer voerde terwijl hij zelfs nog aan dit succes het leeuwenaandeel had door zijn uitzonderlijke capaciteiten. Een sportman was hij in hart en nieren. Al tijd bestreed hij zijn tegenstanders niet volle overgave dioch immer sportief ge inige wel het feit dat hij nog nooit een berisping gekregen heeft. Nu hij Ijuuis liet besluit heeft genomen het actieve voeballeven er aan le geven wil de Baard- wijksche voetbalwereld hem niel zonder meer laten weggaan en zal men hem voor den aanvang der ontmoeting die hulde brengen waarop hij recht heeft. Ook van deze plaats af reeds Jan wil len wij U bedanken voor al hetgeen gij voor Baardwijk gedaan hebt. Moogt gij nog lange jaren Uw bestuursfunctie van thans blijven vervullen in liet belang der vereeniging en moogt gij verder in het maatschappelijk leven diezelfde succes sen oogsten als waarop gij kunt bogen op het groene veld. B. K. G. Het programma voor Zondag a.s. ver meldt het volgende: IT KGSarlo, 2 uur. SpórtcrsRKC 2, 2 uur. RKC 3—Sarlo 2, 12 uur. Desk 4—RKC 4. RKC 5—Desk 5. Een uitgebreid programma wederom, met thans 3 thuiswedstrijden. Ons eerste elftal heeft wederom een moeilijke opgave. Sarlo heeft n.l. reeds bewezen lot die elftallen le hehooren, welke een woordje mee gaan spreken. Wij behoeven niet verdpr le gaan dan de overwinning die door hen Zondag j.l. mei sprekende cijfers, 5—2, op RWB werd behaald. De kampioenen van liet vorig jaar werden in Tilburg in hun opniarsch gestuit, wat dus beteekent dal Sarto heel wat mans is. Wanneer wij een vergelijking maken, en overwegen dat RKC. met 4—-1 van ITWB verloor, dan moet er vpor het eer ste elftal zeer weinig te bereiken zijn. Er is evenwel niets zoo wispelturig als voet bal, en hij iedere wedstrijd zijn er ver rassingen le wachten. Men moet nooit de hoop opgeven voor de match ten einde is, en an dierhalf uur voor een eervol re sultaat lot het uiterste vechten. RKC staal nog in de kinderschoenen, maar niet iedere ontmoeting moet het samen spel heter vlotien en de juiste eolnhinalie moet dan voor den dag komen. De gebrs. de Bruyn zijn Zondag a.s. weer in de voorhoede opgesteld,, en ver wacht en wij nog veel van de vuurlinie, die nu >vederom op volle kracht is inge steld. RKCers, doe je best. Het tweedie elftal maakt de reis, dat is gelukkig niet le ver, naar Drunen, om daar de Sporters le bekampen. De Spor ters hebben nog niet veel successen ge hoekt, en wordt het voor hen ook de hoogste tijd wat punten in te zamelen. Wij vermoeden zoo, dat zij onze reserves hiervoor ij)itgezocht hebben. Gewillige slachtoffers zullen zij in geen geval zijn en verwachten wij een eervolle uitslag. Van RKC 3 en 4 verwachten wij wal beters dan de vorige Zondag. Jullie heb ben toen niet veel moois laten zien en verwachten nu een ander geluid. Voor RKC 5 is het Zondag a.s. de eer ste competitiewedstrijd, en hopen hier ook op succes. DAMMEN. Damver. „l)e Lindeboom". De uitslag van den gespeelden damwed- strijdi De Lindeboom I).A.M. (Dongen) voor de competitie is: De LindeboomD.A.M. 1. A. Schilders—A. Haagh 1— 1 2. J. BonmanA. C. v. Dongen 0— 2 3. N. RekkersA. Oerlemans 02 4. J. SchuwerJ. Vermeulen 11 5. A. SchuwerP. de Bont 20 (5. J. PullesJ. Sprangers 02 7. Fr. SclnmrmansJ. V. Tilburg 11 8. C. Dekkers—J. v. Gils 0—2 9. P. v. d. AaH. v. Dongen 02 10. C. SchildersA. v. Gils 11 6—14 In een wedstrijd waarin die „Linde boom" met 4 invallers speelde, heeft ze de puntjes aan de gasten moeten laten. Hoewel er meerdere aardige partijen wa ren, waarin men goed strijd gaf besliste de meerdere routine van D.A.M. Dongen. We zullen proheren, de returnwedstrijd, tevens de revanche te laten zijn. Uitslag onderlinge competitie: A. Schilders—P. v. d. Aa 2—0 A. v. CromvoirtJ. Pulles 2—0 HarteveldA. Schuwer afgehr. J. BonmanSchuurmans 20 N. RekkersJ. Schuwer 20 ABONNEERT U OP DIT BLAD NIEUWE BOTER- EN VETRONNEN. De boter- en vetbonnen zullen voor laan slechts voor 1 week worden vast gesteld. Gedurende de week van 19 tot 25 October geeft bon 13 van de boterkaart recht op V2 pond boter en bon 13 van de vetkaart recht op V-2. pond margarine of boter. De reductie welke tot heden werd gegeven op de boter, betrokken op de vetkaart, is met ingang van lieden vervallen. EEN GLAASJE BIER VOOR 500 GULDEN. Een Bosschenaar verloor dezer da gen een porefeuille met 5(H). welke gevonden werd door den heer R. de R. alhier. Deze stelde terstond de politic van 's-Bosch daarvan in kennis, met hel verzoek, bedoelden lieer van de vondst te verwittigen, daar zijn identiteit, door bescheiden in de portefeuille, bekend was. Den volgenden dag kwam de ge lukkige eigenaar, zijn verloren ge waand bezit, terug te halen en dank te den ongelukkigen vinder met een glaasje bier. De lelefoononkosten vergat hij ook nog BEDRIJFSONGEVAL. Bij zijn werkzaamheden op de Meu belfabriek der N.V. K.E.M.I. had G. L. V. uit Meeuwen hel ongeluk met een vinger onder een schaafmachine le raken, waarbij een lid van dit li chaamsdeel werd afgesneden. Dr. Langemeijer verleende genees kundige hulp. Ernstig ongeval. Het 4-jarig zoontje van de Fam. v. Bladel—Sorée werd gistermiddag aan het Hoekeinde door een wiel rijder zoodanig aangereden, dat het een beentje brak. Dr. Kolster verleende geneeskun dige hulp. BIOSCOOP. THEATER MUSIS SACRUM. „De Spooktrein". De Hollandsche film „De Spook trein", waarin tal van bekende altis ten meespelen, geeft eens een over vloed yan komische scènes, maar ook van sentaties, doordat Ted en juffr. Borncman (Louis Borel, Sara Heij- bloem) in een trein ruzie krijgen, waardoor aan de noodrem getrokken wordt en de trein op een eenzaam ge deelte blijft stilstaan. Dit is liet begin der sensaties. Men belandt namelijk bij een klein stationnetje, waarbij weldra de zoo zeer gevreesde spooktrein voorbij zal komen, waarop allerlei geheimzinnige voorvallen al op schijnen te duiden. De angst stijgt bij het gezelschap dan ook ten top, waarbij Ted echter niet door aangegrepen schijnt te worden. Dan komt de spooktrein. Ontzetting vervult allen, maar Ted ontpopt zich als een detecticvc die er in slaagt een bende smokkelaars te ontsnappen die de spooktrein als verzinsel gebruikten om hun werkzaamheden uit te oefenen. Na een hevig gevecht en na verschil lende spannende verwikkelingen ge lukt het Ted tenslotte de bende te ont maskeren en schadeloos te maken. HUIS-AFVAL BEWAREN. Huisvrouwen, hotelbedrijven, zieken huizen, kortom alle inrichtingen, die da gelijks een hoeveelheid afval in den vuilnisemmer plegen te deponeeren, zul len deze afvalstoffen weldra moeten Jiewaren. Officieel aangestelde schillen boeren zullen het afval komen ophalen, dat daarna aan de veehouders wordt uitgedeeld of tot veevoeder verwerkt. Dit geldt voor alle afval van levens middelen, zooals aardappelschillen, groenten- en fruitafvallen, vleesch-, W.S.C. naar Brabantia.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6